MOSSELVISSERS BEZORGDEN ZIERIKZEE EEN ONVERGETELIJKE VLAGGETJESDAG kiet v&txjfMti jSIINIL HALEN! Zierikzee had weer een dag Mosselprinses Wat biedt de BEELDBUIS? Geen jachthaven voor Zierikzee FEEST FIGURATIEFEEST TE WESTEN SCHOUWEN Veel belangstelling voor maken van strundfignren ZIERIKZEE, 2-8. Visserijdag Zierikzee. Dat betekende ook donderdag een dag vol kleur en (leur, vol vrolijkheid en jolijt. Een dag met vlagver- sierde schepen, die in kiellinie het ruime schuimende sop opzochten, een dag met een nieuwe en zeer charmante mosselprinses, geassisteerd door twee dito hofdames, een dag met zeer veel vreemdelingen in de stad, met vlaggen, toespraken, muziek en - vooral in de middaguren - een gulle zon toe, die het prachtige tafereel van deze geslaagde feestdag in een transparant kader van licht zette. Last not least, natuurlijk de dag van demosselen, die op een ver waterplaats bij Borrendamme, korsgewijs door de Z.Z. 8 (de vlag van de vissersvereniging „Helpt Elkander" fier in top) werden opgehaald, door gedienstige handen werden aangeboden aan de mosselprinses, wier eer volle taak het was de éerste exemplaren op een „zilveren" schaal aan te bieden aan de voorzitter van de vissers vereniging, de heer B. \V. Schot, burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester en nadien nog aan talrijke autori teiten aan boord en het publiek, tot de kleintjes toe, die tussen de benen van heel veel mensen door ook aan boord waren geglipt. Samengevat een verrukkelijke dag, waarmede het feestcomité weer alle eer heeft ingelegd en die een overtuigende propaganda vormde voor het Zeeuwse zeebanket en tevens voor Zierikzee, dat gisteren het zomers pronk- kleed aanhad. de eersten van het seizoen De Zevibei-maaltijd Om te spijzen en serieuze (mossel)- zaken te bespreken, troffen de ge nodigden elkaar daarop in de grote zaal van „Coneordia", waar de maal tijd gereed stond, die - om in de zilte stijl te blijven - opende met een palingbroodje. Eerste spreker aan de maaltijd was de voorzitter van de Bruse vissersvereniging, de heer D. de Koning, die - na ingeleid te zijn door drs. Lockefeer (ook een welkom aan de prinses en haar da mes) - uiting gaf aan zijn hoop, dat de schelpdiercultuur in Zeeland be houden zal blijven, ook „al zakt de moed ons wel in de schoenen, gelet op het Bruse geluid", waarbij spre ker doelde op de uitspraak van de heer J. van Dongen, lid van G.S., op de Bruse visserijdag, dat het met de mosselarij zou zijn gedaan. De heer De Koning verwachtte heil van slui zen in de Grevelingendam, waardoor de ziltheid van het water behouden blijft en mitsdien de mogelijkheid tot het kweken van oesters en mos selen. De voorzitter van het Zierikzeese feestcomité, de heer B. Schot, las een gedicht van een Yersekse bard voor, met de mossel - hoe kan het anders - als thema. Het woord was hierna aan de heer Lockefeer, die het organiserend co mité een financieel hart onder de riem stak met de mededeling, dat feitelijk elk mossel- en oesterfeest, in de onderscheidene plaatsen, recht kan doen gelden op een subsidie. Bo vendien meende spr. dat de gemeen ten feitelijk een welwillende hou ding dienen aan te nemen, als het gaat om het organiseren van vlagge tjesdagen, op het punt van de sub sidiëring. Nog veel te bevechten In felle bewoordingen keerde drs. Lockefeer zich hierna tegen de „Bruse uitspraak". Er is nog zoveel te bevechten en te doen, dat wij waarlijk geen fatalisten mogen wor den", aldus spr. die vervolgde: „de visserij is hier niet uit te bannen en men maakt van een zeeman ook zo maar geen landrot". Zo spoedig mo gelijk dient derhalve onderzocht of er durende mogelijkheden zijn voor het verwateren en kweken van mos selen, ook na realisering van het Deltaplan. Spreker toonde zijn vertrouwen in dr. Korringa en diens onderzoekin gen en besloot: „Wij zijn niet ge neigd het hoofd in de schoot te leg gen en zo lang wij dit niet hebben gedaan, is er geen aanleiding voor Bruse geluiden. Wij zijn daar veel te vechtlustig voor en de toekomst zal er zijn om dit te bewijzen". „Karakteristiek bedrijf" Mr. Dijckmeester sprak over „het gezin van mosselbedrijven, dat hier in Zierikzee deze dag bijeen is". Hij toonde zich verheugd aan eigen en vreemde schepen gastvrijheid te mo gen verlenen in de haven van Zie rikzee en stelde het levende produkt dat thans uit de Schelde is opgevist, boven de rudimenten uit de oertijd, het vissen waarop ook een facet is geworden van de stedelijke visserij. Hij noemde de visserij ter plaatse „een zeer karakteristiek bedrijf" en had zich vooral verwarmd aan de oudere generatie van vissers, die op deze dag zo dapper meeliep en mee deed. „Gelukkig is het deel der Zie rikzeese bevolking, die het vissers- bedrijf uitoefent", aldus mr. Dijck meester, die het eigen karakter en de eigen levensstijl van de vissers onderlijnde, besluitend met zijn warme wensen voor een succesvolle vervulling van de idealen van „Ze- vibel" en een goed mosselseizoen. Tot slot sprak de heer Glerum, voorzitter van „Zeeland presenteert", die vooral de door de vlaggetjesda gen gekweekte „goodwill" belangrijk achtte. Doelend op de van elders ge komen schepen zei hij: „we groeien naar elkaar toe". De zwemwedstrijden Storende hiaten in het programma waren er gisteren niet. Het organi serend feestcomité hield de mensen „aan de wapper". Vele honderden sloegen rond drie uur de zwemwed strijden gade in de Nieuwe Haven, ter hoogte van de Kapellestraat. Zel den bood de haven zo'n feestelijk dé cor voor een sportieve manifestatie, waarbij alleen als klein spijtigheidje viel te vermelden, dat de winnaars van de verschillende series niet meer tegen elkaar konden uitkomen. Mo gelijk een kwestie van tijdgebrek? De haven moest in de breedte over en weer worden gezwommen. Hier onder volgen de uitslagen: 1. Lunsi- pohia (Fin of Zweed), eerste prijs, 59V2 sec.; 2. Leo v. d. Kasteele 1 mi nuut 6 sec.; 3. F. Faber 1 minuut 8 sec.; 4. toerist 1 minuut 9 sec.; 5. P. Snoek 1 minuut 9 sec.; 6. J. de Vlie ger 1 minuut 16 sec.; 7. B. Velthoven 1 minuut 17 sec.; 8. L. Berrevoets 1 minuut 20 sec.; 9. toerist 1 minuut 20 sec. Dames: 1. T. Geleijnse 1 mi nuut 20 sec.; 2. A. Otte 3 minuut 37 sec.; 3. W. Meerdink 1 minuut 47 sec. „Ongeëvenaard Irapezcwcrk" op voeg naar de mosselverwaterplaats wat dan ook. Midden boven de ha ven hield het bankje, waarop deze vreemde lieden waren gezeten stil; de piloot kwam uit zijn ruimtecabi ne, ging aan de draad hangen en poogde - al of niet met succes - mid den in een auto- of fietsband te plof fen, die door een nijdig tuffend mo torbootje door het water en onder de waterparachutist werd doorge trokken. Veel gelach golfde door de rijen bij het zien van de acrobatische toeren der executanten, die een en kele maal wellicht hun schrik over de grote hoogte op deze wijze mas keerden. Het avondprogramma Des avonds was Zierikzee vol prikkelende feestvreugde. Het Ha venplein mocht er - als de ge-ijkte schouwplaats van openbare mani festaties - weer zijn, stijlvol verlicht door de flakkerende gasflambouwen, die zachte gele banen trokken over de dikke rijen toeschouwers, die het plein omzoomden. Weer waren het de mannen van de vissersvloot, die optraden, nadat de koninklijke har monie Kunst en Eer' met .Schwung' - tijdens een rondgang door de stad - vrolijke muziek de lucht had inge blazen. Het werd een film in Abbot en Castello-stijl, met mannen, die kolderiek waren uitgedost, sans gê ne trouwens, want - zo is dat bij de mosselmarine - hier en daar was zelfs een intiem dameskledingsstuk ter opluistering van de uitrusting gebruikt. Een reuzen-mosselschelp kwam het Havenplein oprijden en na een sudderend vuurtje onder de ze kanjer, brak de schelp en spron gen de mannen als dwaze poppen te voorschijn. Het publiek juichte, aangemoedigd door de mosselprinses en haar hofdames, die op een plan kier voor de Beurs een ereplaatsje hadden gekregen. Het werd een pro gramma van hindernislopen en -rij den. Obstakels waren: losse planken, een monsterachtig groot visnet en een guilotine-achtig bouwsel, uit de ■•hoogte waarvan veel water neer- kletste op de deelnemers. Vrijmoe dige en niet geprogrammeerde noot 'was het omver duikelen van deze stellage, annex de vlijtige water schepper. Met het voortschrijden van de tijd werd het feest wilder, om zijn hoogtepunt te vinden in de komst van een monster-gorilla (in wiens huid een eerzame olieverko per stak), die de mannen van de vloot met oerwoudachtige rapheid achterna ging. Vochtig slot vormde een algemene watersmijterij, totdat de gorilla in het net was gevangen en per kar kon worden afgevoerd. Taptoe „Kunst en Eer" Het einde van het feest naderde. De mosselprinses verhief zich van haar zetel en reikte met een hand vol lieve woorden, de prijzen uit aan de winnaars van de zwemwedstrij den. Zij bracht een driewerf „hoera" uit op de Zierikzeese vissersvloot, waarna een dankbare burgemeester mr. Dijckmeester tot slot de mannen van de vloot en het feestcomité een compliment maakte voor deze prach tig geslaagde dag. Even nadien weer klonk het donker dreunen van de trommen op het Havenplein. De ko ninklijke harmonie „Kunst en Eer" zette een muzikaal deksel op de overvolle pot van de feestvreugde en presenteerde een lopende taptoe, waarin pittige mai'sritmen en ko- raalmuziek elkaar afwisselden. „Kunst en Eer" overtrof, onder leiding van de dirigent Peter de Wildt, gisteravond zichzelf en gaf aan de vele vreemdelingen - en na tuurlijk ook aan de „eigen mensen" - een overtuigend muzikaal visite kaartje af. Spijtig alleen dat een groep jonge lui tijdens het spelen van het Wil helmus meende geen stilte in acht te moeten nemen. Wanneer zullen de barbaren eindelijk gecultiveerd worden? Ingezonden mededeling NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL BEZOEKJE ZIERIKZEE, 2-8. Tussen de bedrijven om door vonden de mosselprinses en haar dames gisteren nog gelegenheid even een bezoekje te brengen aan het Zweedse Rode Kruis-zie- kenhuis. Helaas was er geen gelegenheid voor een rond gang langs de bedden, maar vooral de lopende patiënten hebben deze visuele therapie als een verkwikking onder gaan. Uiteraard waren ook de leiding en het personeel inge nomen met dit bezoekje, afge legd per rijtuig, met op de bok de stijlvolle koetsier en een klein jongetje, dat volgens me dedeling van de drie dames, een hele dag een schatje zat te wezen. Reeds om 9 uur ging het feesttoe- stcl van de grond en vond een offi ciële ontvangst plaats ten stadhuize, waar de talrijke genodigden maar heel kort behoefden te wachten op de mosselprinses en haar gevolg; de prinses in het wit en de hofdames in het roze, een liefelijke combinatie, hier en daar met een mosseltje ge accentueerd door een eouturière, die achter de schermen spannende da gen achter de rug moet hebben. Maar haar Dior-creaties zijn gelukt, dat staat wel vast. De drie Zierikzeese dames intussen werden stevig ge chaperonneerd door Neptunus, die zijn drietand weliswaar niet in een verdedigende stelling bracht, maar bij zijn mondelinge overdracht de burgemeester toch wel op hèt hart drukte goed op de prinses en haar gevolg te passen. Onze goede „Nep" scheidde bovendien een volzin af, waarin hij alle goede wensen uit sprak voor het seizoen 1962-1963, hetgeen in kwekersjargon uiteraard betekent dat ze maar lekker vet mo gen zijn en goed aan de prijs. Burgemeester mr. Dijckmeester be groette de prinses en haar dames hartelijk in de stad en onderstreep te zijn woorden met een ruiker bloe men, als hxddeblijk van de stad Zie rikzee. De burgemeester meende dat in verband met de zeemeermin uit de legende van Westenschouwen, altijd nog een schuld bestaat ten opzichte van die geroofde dame. Hij had ge dacht deze nu eindelijk uit te wis sen, met het prijsgeven van de mos selprinses aan de golven, maar haai en haar dames monsterende heeft hij deze gedachte toch maar snel laten varen. „De afbetaling zou te zwaar zijn", aldus mr. Dijckmeester, die zijn beste wensen uitsprak voor een gelukkige en succesvolle dag en hoopte op de aanvoer van mosselen van goede kwaliteit. Rondrit door Zierikzee Het stadhuis hield de mosselprin ses nog even vast, maar voor de in gang was reeds het rijtuig versche nen, getrokken door twee fiere paar den; op de bok de heer L. M. Moer- mond te Dreischor, een eminente hippische assistent, die altijd op duikt bij manifestaties als deze en andere, een zaak waarvoor Zierikzee hem bijzonder dankbaar is. Ditmaal in zijn koets evenwel geen gebaarde Sint, maar drie zachtaardige en lief lonkende wezentjes, die door de paarden moeiteloos door een feeste lijke stad werden getrokken. Menig feestend mens zal de dartele dieren benijd hebben. Hoewel de zon nog aarzelde te komen, droeg Zierikzee reeds de zon in het hart en hoewel voor laaiende onstuimigheid het uur nog wat vroeg was, klonk er harte lijk applaus op in de richting van de koets, die daar zo vorstelijk door de straten gleed, als in een sprookje van weleer. Een dik half uur later naderde de stoet via de Nieuwe Haven het Luitjegeheel vooraan twee klaroen blazers, die overal de komst van de prinses rondschetterden, alsmede de man met - wat wij kortheidshalve de mosselfetisch zouden willen noe men - een soort schelleboom met bewegende dingen er aan en opwek kende mosselleuzen er op. Aan het Luitje werd het nog even een benauwd kwartiertje, want hele maal zonder vertraging ging het niet, zodat Hare Koninklijke Mosselhoog heid nog even in het rijtuig moest blijven. Voor de pontonafsluiting een gedrang van formaat, maar ein delijk konden prinses en autoritei ten toch doorstoten in de richting van de Z.Z. 8, die als een admiraal schip allen opnam, op weg naar de mosselgronden, gevolgd door de complete Zierikzeese vloot, versterkt met schepen uit Yerseke en Tholen, want de Zeeuwse mosselige een drachtigheid was donderdag com pleet. De eersten Onder oorverdovend geloei van de scheepssirenes, kwamen aan boord van de Z.Z. S dan de eerste mosselen omhoog en kreeg de mosselprinses haar kans die eerste vertegenwoor digers van het seizoen den autori teiten aan te bieden, onmiddellijk gevolgd door een pittig glaasje, dat zich met het vlees van het schelp dier, waar het gisteren allemaal om draaide, zo goed combineren laat. Hoe zal men ooit precies beschrij ven die sfeer rond de eerste mosse len van het jaar. De schepen deinen op het grijs groene water van moe der Schelde; de honderden bedekken als trossen mosselen de schepen, die statig en trots als zwanen via het havenkanaal de wijde ruimte van de zee hebben gezocht en gevonden. Ie der is goedlachs en blij op dit volkse feest der feesten, dat het Deltaplan ons wil ontnemen, maar gelukkig hebben we gisteren een strijdbaar geluid gehoord, het geluid van een vechtjas, in de persoon van de voor zitter van „Zevibel", de heer A. L. S. Lockefeer, die ons de overtuiging heeft geschonken, dat de strijdbijl nog niet is begraven. Toch aan het varen keken de ka piteins der schepen niet op een zee mijltje en de tocht werd nog wat uitgerekt, om dan met 'n wijde boog weer richting Zierikzee te gaan waar kwart over twaalf, half één, de. vloot weer terugkeerde; allemaal kuiken tjes in het nest Zierikzee. Ook de „vreemde" schepen kwa men mee en het was aan boord van de Z.Z. 8, dat de heer B. W. Schot voor de aanwezigheid van de „Tho- lenaars" en de „Yersenaars" nog eens zijn bijzondere dank üitsprak. Aan de kade stond intussen het rijtuig alweer gereed voor de mos selprinses en haar dames, die - zo hebben we later gehoord - vooral van die tochtjes per rijtuig enorm hebben genoten. Het moet ook wel een sensatie zijn, zich één dag prin ses te weten. De reacties van het pu bliek varieerden van vrolijk tot laai end enthousiast en vooral de buiten landers lieten het zuidelijk bloed spieken en gooiden do handjeg dik wijls op elkaar. De dames mej. E. Ochtman, L. de Jonge en N. Hanse zullen zich deze fnmeu/e donderdag herinneren. Wc wisten het al, de mannen van de vissersvloot zijn goed voor bar zotte dingen, maar hun evoluties van gisteren aan een staaldraad boven de haven, spanden de kroon. De draad was gespannen over het water op flinke hoogte en bij tijd en wijle, maakte zich uit het bovenvenster van een aan de Nieuwe Haven gele gen pakhuis, een gekostumeerde ,as- Ironnul' los, gekleed nis Pindnchi- nees, als Dorus, als militair of als Het volkslied intussen was 'het absolute slot. al bleef het nadien te :Zicrikzce - vooral in de verschillen de gelegenheden - nog tot laat op vallend druk. De visserijdag 1962 ging de geschiedenis weer in, maar in de annalen komt er een dikke stroop onder. Donderdag 2 augustus 1962een dag om te onthouden! Ijverig zwoegden een 7G jongelui donderdagmiddag op het Westeu- schouwse strand aan hun strandli- guren. De wedstrijd in het maken van de mooiste figuren met zand, was op touw gezet door V.V.V. afde ling Burgh-Haamstede, terwijl de uitvoering in de vertrouwde handen lag van het Strandpastoraat-team, ender leiding van de heer Elgersma. De leden van het team vormden ook de jury, die geen gemakkelijke taak had. Veel medewerking werd ondervonden van de badgasten, voor al doordat het terrein voor de kinde ren weer provisorisch was afgezet. Sommigen trokken zich hier niets van aan en liepen midden door dit strandstukje. De eerste prijs bedroeg weer een waardebon a f 1,50, terwijl er zes tweede prijzen van f 1.waren. In de groep kinderen tm 9 jaar was de eerste prijs voor Lineke Oos terling (8 j.), die drie haasjes uit beeldde; 2. Jolita Kuilenburg (9 j.), een palmboom; 3. Jan Kelder (7 j.), een boot; 4. Isabella de Jong (9 j.), een krokodil; 5. Erik Danpe (7 j.), een fort; 6. Karlien Saage (8 j.), een schildpad; 7. Margaretha Verwijlen (een Frangaise), (9 j.), een citadel. Inbrekersbende stal voor de vuist weg AMSTERDAM, 2-8. De inbrekers- bende, die de Amsterdamse recherche in het afgelopen weekeinde heeft op gerold, is in haar keuze niet kies- keux-ig geweest,. Bij de ruim vijf en twintig inbraken die zij sinds mei in Amsterdam pleegde, ontvreemdden de bendeleden zowel duizenden gul dens in contanten als sieraden, werp hengels, lappen stof, drank, radio toestellen, kleding en zelfs een ge hoorapparaat. Behalve de vijf mannen die in het weekeinde reeds werden aangehou den, heeft de recherche nog twee mannen en een 29-jarige vrouw aan gehouden, die deel uitmaakten van dezelfde bende. Gebleken is dat deze groep inbrekers en dieven ook rij wielen en bromfietsen heeft gestolen. Het onderzoek in deze zaak is nog lang niet voltooid. Verwacht wordt dat nog meer aanhoudingen zullen geschieden. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: dokter W. Bontkes, telefoon (01110) 2280. MIDDENSCHOU WEN dokter W Terpstra, Brouwershaven, telefoon (01119) 280. OOSTERLAND-BRUINISSE: dokter K. van Leeuwen, Bruinisse, telefoon (01113) 280. DIERENARTSEN dokter W. A. M. KaJkmban, Renesse, telefoon (01116) 310. Deze zaterdag is de AVRO aan bod met Circus Americano als zomer- vulling. Donderdag brengt de KRO het kijkspel „Al te bont". België brengt zaterdagavond om 9.30 een Dennis O'Keefe shoiv, zondagavond 7 uur Charly Chan in de opera en om 8.30 kunnen we terugzien de re vue „Het staat in de sterren". Dins dagavond 8.05 uur: het ballet Asse- poetster. De ambtenaren in Nieuw-Guinea DEN HAAG, 3-8. In overleg tussen de regering en het gouvernement op Nederlands Nieuw-Guinea worden thans alle voorbereidingen getroffen voor de noodzakelijk geachte bijzon dere sociale voorzieningen ten be hoeve van de ambtenaren en hun gezinnen, die binnenkort Nederlands Nieuw-Guinea verlaten, zo verneemt het A.N.P. uit bevoegde bron. Het streven is er volgens deze bron op gericht, deze regelingen zo spoedig mogelijk tot stand te brengen, opdat de betrokkenen hierover niet in on zekerheid behoeven te verkeren. Volgens dezelfde broh is de rege ring binnen dc grenzen van het mo gelijke bereid aan dc meeste wensen, die op dit punt roods naar voren zijn gebracht, tegemoet tc komen. De groep van 1U jaar en ouder: 1. Jan Baarspul (12 j.), een kabouter met baard, op paddestoel; 2. G. van Overveld (12 j.), een krokodil; 3. Marlies Kettler (12 j.), een paard; 4. Wies von Ruhrmont (10 j.), een zee paardje; 5. Cobi Franje (10 j.), een haasje; 6. Marga Boom (10 j.), een doodskop; 7. Dorus Schumacher (12 j.), een zeemeermin. ZIERIKZEE, 2-8. Tijdens de rond vaart van de mossel viool vertelde burgemeester mr. F. Th. Dijckmees ter ons, dat er momenteel geen geld beschikbaar komt voor een jacht haven hier ter plaatse, zoals de ge meente zich die had voorgesteld en waarvoor - gelijk bekend - reeds een plan was ontworpen. Van departe mentale zijde is te verstaan gegeven, dat voor een dergelijke jachthaven thans geen subsidie kan worden ver leend. „De Haag" denkt meer in de richting van de veerhaven „De Val", die - na voltooiing van dc Ooster- scheldcbrug - uiteraard vrij komt en dan geschikt te maken zou zijn als jachthaven. Mr. Dijckmeester deelde echter deze zienswijze absoluut niet, omdat de jachten in Zierikzee (en niet daarbuiten) moeten kunnen afmeren, wil er in zeilerskringcn werkelijk van een blijvende belangstelling voor Zierikzee sprake zijn. Dit geldt met name ook voor een aanwezige moge lijkheid tot winterberging van de scheepjes. Juist deze winterberging van dc vaartuigen is een moeilijke kwestie, die echter dient opgelost, wil met name ook de Kon. Roei- en Zeilvereniging „De Maas" Zierikzee blijvend als zeilcentrum accepteren. Er zullen in dc naaste toekomst plannen worden uitgewerkt om dc Nieuwe Haven te voorzien van een dusdanige accomodate voor zeil schepen, dat de haven interessant blijft voor de zeilers. Een eigen ge meentelijk compromisplan dus, in afwachting van de mogelijkheid toch een aparte jachthaven aan te leggen. Impressies van een feest. Een overdrukke dag vrienden, maar wat een fleurige genoeglijkheid en wat een sfeer. De edele inborst van de schippers dreef hen er toe, tijdens de vlootschouw, op de Z.Z. 8 pittige port te schenken bij de verse mos selen, een delicate combinatie, die meer dan een vleug zon uit de Por tugese Duro-vallei over het woelige water van de Schelde deed schieten, via de glazen dan natuurlijk, die frekwent werden gevuld. Maar ook de geest kwam niet te kort, want als omlijstende muziek aan de maal tijd van Zevibel, kwam prompt het Brandenburgs concert van Joh. Seb. Bach uit de luidspreker. Eindelijk gaan we Japan achterop, waar in de warenhuizen als achtergrondmuziek uitsluitend Mozart en Handel favo riet zijn. Zowel komisch als triest was de zwarte Dortis, die boven de haven aan de lijn hing, binnen het kader van het „ongeëvenaarde tra- pezewerk", dat de bemanning van de vloot ten beste gaf. Het was net of Dorusmaar nee, laat het on gezegd blijven, ivant tot ieders on uitsprekelijke opluchting kwam hij tenslotte toch in het water terecht. Een oogje aan het publiek giste ren loonde, want de stranden leken leeggestroomd en al schonk de zo mer dan weinig zon, bmine benen en fascinerende 'boothalzen waren er wel. Een bordje mosselen te pakken te krijgen op de Vismarkt was een zenuwslopend karwei, want het leek er op of er briefjes van tien toerden uitgedeeld. Eilandman heeft een kwartier tussen een (geduldige) da me en een corpulente Duitser gehan gen, die onafgebroken het woord Muschelfleischlanceerde. Het was zaak om alle verleidingskunsten uit te spelen tegen de bedienende da mes, om geholpen te worden. Maar zelfs dan haalden deze jnijvere bijen de schouders op. Ze konden het ook niet helpen. Het was te druk. Einde lijk voorzien, ging het - toch al la biele - evemoicht. kapot. De mosse len zeilden over (ons aller) Vismarkt en een eetbegerige vrouw kwam ruggelings in een kist met lege schelpen terecht. Hulde aan de „speaker", die bij het begin van het (nog altijd) onge ëvenaarde trapezewerk letterlijk zei: „Over enkele seconden dames en heren, kan de eerste lancering be ginnen". Ja, gisteren hadden wij ons eigen Cape Canaveral. Hondsmoe hebben wij tot slot na het feest een glaasje gedronken met de mosselprinses en haar dames. Ze waren bekaf, maar vonden het toch wel spijtig dat het alweer voorbij was. Eén van dc drie rei: Morgen ben ik weer gewoon Pietje", al heel re -o niet. Wat ren dag! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2