Ineens zon buikpijn Vacantie ASPRO Canadees huwelijk te Zierikzee „Stad en Lande" geeft na samenvatting visie op saneringsplan STAD EN PROVINCIE Landbouw en Veeteelt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1%2 No. 19218 ZIERIKZEE IN DE TOEKOMST het stadscentrum valt er huiten ZIERIKZEE, 1-8. Met betrekking tot het saneringsplan van Zierikzee heeft het bestuur van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duive- land zich met een schrijven tot de leden gewend, waarin enerzijds wordt erkend dat er met het stadsgedeelte tussen Oude Havcn-Poststraat en Nieuwe Haven iets ter verbetering moet gebeuren, maar anderzijds er op wcrdt gewezen dat Zierikzee een porceteinkast is, want het bijna ongerepte middeleeuwse stratenplan geeft aan deze stad een aparte bekoring. Een ruwe ingreep zou het fraaie effekt volkomen verstoren, zodat Stad en Lande een begrijpelijke belangstelling voor het saneringsplan aan de dag legt. In het schrijven wordt herinnerd aan het feit dat de gemeenteraad enige tijd geleden het saneringsplan „zonder veel gerucht" heeft aan vaard, dat wil zeggen vrijwel zonder debat. Het bestuur nam verder ken nis van het plan op een persconfe rentie, waarop burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester mededeelde, dat tamelijk radikale wijzigingen nodig zijn om de betrokken wijk .leefbaar' te maken. Over het plan in concreto ver schaft het bestuur daarna de nodige mededelingen, die wij kortheidshal ve - zij het ten overvloede wellicht - hier nog eens overnemen. Buiten het plan valt de kern van de binnen stad, terwijl ook het front van de Nieuwe Haven gehandhaafd zal blij ven. Tussen Kapellestraat en Lange Groendal evenwel wordt de rooilijn tien meter zuidwaarts verplaatst en tussen Lange Groendal en Molen straat zes meter. Daar verdwijnen dus alle gevels, waar onder enkele fraaie trapgevels. Aan de oostzijde van het Karsteil wordt de rooilijn enige meters noord waarts verplaatst. Aan de oostzijde Kapellestraat-Verborne buurt ver dwijnt een gevel. Verbreding Lange Groendal In verband met een verbreding van het noordelijk deel van het Lan ge Groendal, moeten alle gevels aan de westzijde wijken. In het midden van het Lange Groendal is een door braak gedacht, ongeveer evenwijdig KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HENGELO. In het Koningin Juli ana ziekenhuis te Hengelo is aan de gevolgen van een aanrijding over leden de 31-jarige tandarts G. Bot- terweg uit Hengelo. DEN HAAG. De 75-jarige heer A. Trapman uit Den Haag is op de Gouverneurlaan bij het oversteken tegen een tramwagen van lijn 16 aangelopen. De man werd met ern stig hoofdletsel overgebracht naai de Ursulakliniek in Wassenaar. Hij is daar in de loop van de middag overleden. AMSTERDAM. Bij een botsing tussen een bus van het gemeente vervoerbedrijf en een personenauto op het kruispunt Geerban-Ookmeer- weg in de Amsterdamse tuinstad Geuzenveld zijn acht personen ge wond geraakt. DEN HAAG. De regeringshulp aan de K.L.M., namelijk een lening van f 50 miljoen en garanties voor rente en aflossing voor lopende leningen tot f 375 miljoen werden zonder hoofdelijke stemming door de Eerste Kamer goedgekeurd. SCHIPHOL. Met een van de K.L. M. gehuurde DC-7C machine is een honderdtal Nederlandse Doopsge zinden van Schiphol naar Kitchener in Canada vertrokken, waar van 1 tot 7 augustus het Doopsgezind we reldcongres zal worden gehouden. OOSTZAAN. In het gemeentelijk ziekenhuis in Zaandam is overleden de 27-jarige heer A. Overeem uit Oostzaan. Maandagavond was hij met zijn bromfiets frontaal in bot sing gekomen met een personenauto, bestuurd door de heer W. G. uit Oostzaan. DEN HAAG. De sedert 7 juli ver miste 28-jarige mej. N. A. Vink uit de Witte de Withstraat in Den Haag en de 22-jarige schipper P. J. Lig- tenberg uit Rijswijk, die sedert 7 juli werden vermist, zijn in hun auto opgehaald uit het water aan de Slachthuiskade bij de Caland- brug. HOLLANDIA. In aanwezigheid van een aantal vertegenwoordigers van pers en televisie hebben de he ren Van Rhijn en Van Zijll namens het comité Nationaal Thuisfront symbolisch een zestal geschenkpak ketten aan schout-bij-nacht Reeser overhandigd. DEN HAAG. Bij een botsing tus sen twee Nederlandse bussen met vakantiegangers op de snelweg Keu len-Frankfort zijn 20 Nederlanders gewond. Na behandeling konden echter allen, op één na, het zieken huis verlaten. ROTTERDAM. De „Willem Ruys", het vlaggeschip van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, is van haar 17e reis-rond-de-wereld terugge keerd in de Rotterdamse haven. met de Sint Domusstraat en eindi gend in de Lange Sint Janstraat. De breedte van deze straat wordt 12 meter. Teneinde een doorbraak tot stand te brengen zal de winkel van de heer Mol en het accountantskan toor Van de Vaate aan de Nieuwe Boogerdstraat moeten verdwijnen. De Venkelstraat verdwijnt geheel en dus ook het gerestaureerde gilde- poortje in deze straat. De Molen straat blijft gedeeltelijk bestaan. In de Schuttershofstraat en de Krepel- straat i9 aan de zuidzijde dwarsbe- bouwing geprojekteerd, waardoor - aldus het schrijven - de vertikale gerichtheid in gevaar komt. De „Bernadietenstraat" In het midden van de Wevershoek wordt de oostelijke rooilijn zes a ze ven meter oostwaarts gedacht. Hier is een nieuwe straat ontworpen van Wevershoek naar Raamstraat. Ten noorden van die straat - ter hoogte van de voormalige u.I.o. - komt een ruimte voor openbare gebouwen. De nieuwe straat - Stad en Lande doet de suggestie deze .Bernadietenstraat' te noemen - wordt achttien meter breed en het groentebedrijf van de heer Smits valt er aan ten offer. De westelijke hoek van de Raamstraat wordt verbreed tot veertien a vijf tien meter en verliest enkele pan den. Aan de zuidzijde van het Kerk plein, tussen Raamstraat en Wevers hoek - wordt de rooilijn ongeveer drie meter terug gelegd, hetgeen - volgens Stad en Lande - de trechter Kerkhof, Poststraat-Appelmarkt nog sterker zal accentueren, hetgeen geen verfraaiing lijkt. Tussen Rozemarijnstraat, Schut tershofstraat, Gat van Westen en de Breestraat komt een plantsoentje met een gebouw van achttien bij tien meter. Aan de hoek van Pieter- seliestraat-Fonteine moeten enige panden verdwijnen voor een ruime re toegang tot de Witte Eyestraat. De westwand van de Ravestraat komt te vervallen. Kritiek van Stad en Lande Na deze opsomming van wijzigin gen, zoals deze in het plan voorko men, geeft het schrijven enkele kri tische bemerkingen. Het bestuur is niet overtuigd van de noodzaak tot verbreding van Sint Domusstraat- Lange Groendal-Wevershoek en de Raamstraat. Zwaar vrachtautover keer in de binnenstad moet liever beperkt, dan aangemoedigd worden en de stadskernen moeten eerder een „Lijnbaan-karakter" krijgen. Ook is Stad en Lande niet over tuigd van de waarde van een nieu we winkelstraat tussen Groendal en Sint Janstraat. Liever zag men hier bejaardenwoningen. Verder wordt gevraagd of de on dergang van de Ravenstraat werke lijk nodig is. Allerlei vragen en pro blemen doen zich voor met betrek king tot het saneringsplan, die gron dige overweging vergen. „In'de por- celeinkast mag niet meer stuk ge gooid dan strikt rechtvaardig is", al dus het bestuur, dat graag een dis- kussie over dit moeilijke plan wenst uit te lokken. GEHUIL IN DE KINDERKAMER Er zijn heel wat ouders die tobben over de gezondheid van hun kinde ren omdat die steeds lusteloos en bleek uit school komen en altijd maar klagen over buikpijn. Vaak worden ouders 's nachts tel kens weer opgeschrikt omdat een van hun kinderen plotseling begint te jammeren. Als reden daarvoor wordt dan dikwijls „buikpijn" op gegeven. Blindedarmontsteking Bij plotseling opkomende pijn wordt er terecht aan blindedarm- onsteking gedacht, vooral wanneer de klachten rechts onder in de buik worden gelokaliseerd. Volledigheidshalve dient hierbij te worden aangetekend, dat blinde darmontsteking ook gepaard kan gaan met pijnen, die op heel andere plaatsen worden gevoeld. Lichte temperatuursverhoging doet het ver moeden op appendicitis sterker wor den. In zulke gevallen moet de dok ter zeker gewaarschuwd worden. Snel chirurgisch ingrijpen brengt, in het geval dat er werkelijk blinde darmontsteking in het spel is, de zaak weer betrekkelijk snel in orde, Meet de dokter komen? Er zijn ook nog andere acute stoor nissen waarbij over buikpijn wordt geklaagd en die de komst van de huisdokter vereisen. Het is niet al tijd gemakkelijk om te weten of dat nodig is of niet. Wanneer het achter af niets bijzonders is, heeft men no deloos alarm geslagen. Men heeft de dokter dan voor niets uit zijn bed gehaald, want of het erom gedaan wordt: het is altijd 's nachts als het zo heel erg lijkt. In alle gevallen van plotseling op komende hevige pijn doet men 'er in elk geval goed aan het kind rustig in bed te leggen. Niet eten of drinken Het patiëntje moet dan eens even niet eten of drinken: in zulk een toestand moet het maagdarmkanaal zoveel mogelijk met rust gelaten worden. Men mag dus ook geen laxeermiddelen ingeven of lavemen ten toepassen, tenzij de dokter dit na zijn onderzoek noodzakelijk oor deelt. In de overgrote meerderheid van buikpijn bij kinderen is echter - en dit ter geruststelling - niets bij zonders aan de hand. Heel vaak nervositeit Telkens weer optredende vage pijn berust maar al te dikwijls op nerveusheid. Die zenuwachtigheid kan weer allerlei oorzaken hebben. Er kunnen immers van allerlei in vloeden op het kind inwerken, die het geestelijk evenwicht geheel of gedeeltelijk dreigen te verstoren. Vaak ligt de oorzaak op opvoed kundig terrein. Onrust, drukte en ruzie in het gezin zijn voor een kind' verderfelijk. Veel kinderen worden nog altijd voor alles en nog wat bang gemaakt, anderen hebben geen gelegenheid om eens echt te spelen. Psychische moeilijkheden Sommige kinderen moeten voort durend een zware strijd voeren om zich te handhaven tegenover broer tjes en zusjes. Weer andere kinde ren worden in hun ontplooiing ge hinderd doordat ouders of andere opvoeders veel te strenge eisen stel len. Een kind kan zich niet altijd „keurig gedragen", het wordt daar vaak nerveus van, het gaat daardoor over buikpijn klagen. Misschien vestigt de huisarts de aandacht op zulk soort psychologi sche fouten, misschien kunnen de ouders ze zelf ontdekken. Chronische verstopping Buikpijn kan ook optreden door maagoverlading of door te trage stoelgang. Teveel eten en schrokke rig eten zijn natuurlijk verkeerde gewoonten. Verstopping, lang niet zeldzaam bij kinderen, is soms een gevolg van ongeschikte voeding, soms ook van plaatselijke afwijkin gen rondom de darmopening. De voeding verbetert men door van wit op bruin brood over te gaan. Scheurtjes rondom de darmopening vereisen medische behandeling. Be rust de chronische verstopping op psychische oorzaken, dan moet van zelfsprekend op andere manier hulp worden geboden. Last van wormen En tot slot: ook ingewandsparasie ten of „wormen" veroorzaken nogal eens buikpijn; een nadere beschou wing van de ontlasting kan hier uit sluitsel over geven. Zowel voor de zeer kleine maden als voor de spoel en lintwormen is een door de dokter voorgeschreven wormkuur noodza kelijk. Dr. Alfreda Briedé. Ingezonden mededeling zonder hoofdpijn neem 'ASPRO' mee. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Appelscha (vac. J. W. Fase)N. Bergstra te Oudenhoorn (Z.H.). Bedankt voor Apeldoorn (Centr.- West): A. Mackenze, Katwijk a.d. Rijn. Ger. Kerken Beroepen te Nieuwerkerk a.d. IJs- sel: kand. M. Hiensch, Haarlem; te Clarkson (Ontario, Canada): H. de Moor, Strathroy (Ontario) (v.h. te .Enschedé); te Na van: kand. J. C. de Moor, Grand-Rapids. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Arnhem: J. Brons, Bunschoten. Bedankt voor Haamstede-Kerk- werve: J. Brons, Bunschoten. ZIERIKZEE Te Den Haag slaagde onder andere voor de akte Duits middel baar onderwijs-A de heer H. War burg leraar aan het Professor Zee man-lyceum te Zierikzee. OOSTERLAND Tot onderwijzeres aan de open bare lagere school te Oósterland werd benoemd mej. T. Brugman, on derwijzeres te Sloten. Daar haar a.s. echtgenoot onderwijzer is aan de openbare lagere school te Bruinisse zal de nieuwe onderwijzeres aldaar woonachtig worden. Onze dorpsgenoten, de dames Nel Capelle Jd., Leni Stouten en Ria Stoutjesdijk slaagden te Goes bij de gehouden examens voor het mulo diploma annex middenstand en zij ontvingen allen hun opleiding aan de christelijke ulo-school, hoofd de heer J. C. Spaans, te Zierikzee. SCHARENDIJKE Jonge zeehond gevangen Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. Ringeiberg, thans woonach tig te Numansdorp ving tijdens zijn vakantie op de beglooiing nabij de Koepel dezer dagen een jonge zee hond. WESTERSCHOUWEN .Zwarte bessenpluk begonnen Begin deze week is men met man en macht begonnen aan de zwarte bessen pluk, een elk jaar terugke rend financieel evenement voor de plukkers, maar ook voor de kweker zelf. Het is voor de kweker weer de eerste geldelijke inkomst in het nieuwe seizoen, en tevens het begin van de oogstwerkzaamheden, behou dens zij die ook de aardbeienteelt uitoefenen. Ook voor de plukkers betekenen de kleine zwarte vrucht jes weer een welkome bijverdienste. Vooral de oudere schooljeugd profi teert in de vakantie van dit aanlok kelijke werk, naast verschillende huismoeders die vingervlug zijnde, deze bijverdienste goed kunnen ge bruiken. De prijs is tamelijk goed in verhouding met andere jaren en loopt momenteel van f 1,70-f 1,90 per kg. Jammer dat verschillende percelen veel schimmel in de bessen vertonen. Mogelijk ligt de oorzaak in de enorme watermassa van vo rige week. Het gevolg is dat vele bakjes bessen er ontoonbaar uit gaan zien en door de keurmeesters op de veiling in een klasse lager gezet worden, wat uiteraard een prijsda ling betekent. BURGH-HAAMSTEDE Einde excursies naar de broedplaatsen De secretaris van de Vogelwacht Schouwen-Duiveland, de heer N. H. Lysen, die de leiding heeft bij de excursies naar de broedplaatsen der zilvermeeuwen, verzoekt ons mede te delen dat de aangekondigde ex cursie van a.s. vrijdagavond 3 aug. geen doorgang meer kan vinden. Er zijn nl. geen broedende vogels meer, terwijl bovendien de toeloop tot de ze excursies zo drastisch is aange wakkerd, dat er geen leiders genoeg aangetrokken kunnen worden. Bij de excursie van dinsdagavond wa ren 800 vreemdelingen aanwezig om de Domeinen in te trekken. Met veel moeite konden nog zeer snel zeven leiders bij elkaar getrommeld wor den, zodat ongeveer 110 personen naar één leider moesten luisteren, wat nog te veel is. Via deze plaats zouden we de eigenaars van cam pings enz. en de hotel- en pension houders willen verzoeken hun gasten op dit niet doorgaan te wijzen, daar anders veel mensen voor niets zul len komen. DUIVELAND Samenstelling gemeenteraad De nieuwe gemeenteraad van Dui- veland, van wier leden laatst de ge loofsbrieven door een commissie van drie werden onderzocht, en toen tot toelating dier leden werd besloten, zal er als volgt uitzien: C. P. Kuijper te Ouwerkerk, J. A. van Dienst te Nieuwerkerk, A. L. Bakker te Oós terland (P.v.d.A.); A. Stoutjesdijk te Oósterland en A. R. I. van den Hoek te Nieuwerkerk (C.H.U.); S. Over- beeke te Nieuwerkerk en J. op 't Hof te Sirjansland (A.R.); S. van Klinken te Nieuwerkerk, L. Bolle en M. Boo- gert beiden te Oósterland (S.G.P.) en J. A. van Nieuwenhuijze te Nieu werkerk (V.V.D.). Deze heren zullen in het vervolg onder leiding van bur gemeester A. A. van Eeten het be wind voeren over de gemeente Dui- veland, nadat eerst door stemming zal worden uitgemaakt wie het wet houdersambt zal bekleden. HAAMSTEDE Tweede wandeltocht s.v. „Zeemeeuwen" Het uitgesproken strandweer was oorzaak dat aan de middagtocht van de s.v. „Zeemeeuwen", die deze tweede wandeltocht in samenwer king met V.V.V. organiseerde, niet zo bijster groot was. In totaal namen slechts 216 personen deel, waarbij een grote groep van 't Katendrecht- se Volkshuis. De route was dezelfde als van de eerste tocht. De wande laars ontvingen allen weer het be geerde kruisje. Uitvallers waren er niet. De laatste tocht, 'weer een avond wandeling, wordt de volgende week donderdag 9 augustus gehouden. Op de verschillen.de aanplakbiljetten kunnen nadere gegevens over de in schrijvingsmogelijkheden enz. gele zen worden. ZIERIKZEE, 31-7. In de gere formeerde kerk alhier werd door ds. Y. J. Tiemersma, dinsdagmid dag het kerkelijk huwelijk beves tigd van de heer en mevr. H. Bouwman-Bom. Afgaande op de namen van bruidegom en bruid, gaat men denken aan een zuiver Schouwen-Duivelands huwelijk, maar dat is bepaald niet juist, want het is maar liefst voor 99 pet. een Canadese aangelegenheid. De heer LI. Bouwman, afkomstig van Renesse, is reeds zes jaar suc cesvol emigrant in het land onzer bevrijders, inmiddels tot Canadees genaturaliseerd en wel zo intens, dat hij een ,,u"-tje verloor, zodat hij thans luistert naar de naam mr. Harry Bowman. De bruid mrs. G. Bowman-Bom, voorheen de oud-Zierikzeese mej. Groetje Bom, is door haar huwelijk Cana dese geworden en feitelijk is het dus allemaal een 100 pct.-ige Ca nadese zaak, met uitzondering dan van die kerkelijke bevestiging, want het burgerlijk huwelijk werd reeds aan de overzijde van de grote haringvijver gesloten. „What about these two young (and hap py) people?" - „Hoe zit dat met die twee jonge (gelukkige) men sen?", heeft mén zich in Canada en ook hier afgevraagd. Nu, het zit heel goed, want het gaaf om een - zij het exotische - variant op het eeuwige thema van de liefde, die ditmaal niet „tussen de pijn bomen" zijn décor kreeg, maar op de flanken van de zacht glooiende heuvels van Ontario, waarheen mr. Harry Bowman - gelijk gezegd - emigreerde. Hij bleek een emi grant uit het goede hout gesne den. Aan daadkracht ontbrak het hem niet. Dat bewees hij ook wel na de stormramp van 1953, toen hij, jong nog, werd geroepen het transportbedrijf van zijn vader (die gewond werd bij een „drop ping") te leiden. Hij deed dat goed en mogelijk heeft hij toen al ont dekt, dat de wijde Westhoek toch ergens duidelijk grenzen had en in 1956 heeft hij maar de grote sprong gewaagd. Als Westhoeker (hoe kan het anders) is hij ginds „in het fruit gerold" en alles schijnt O.K. te zijn geweest, be halve het gebrek aan een gade, die „als een hulpe tegenover hem" stond. De geëmigreerde Westhoeker moet veel naar de sterren aan de oosterhemel hebben gestaard, want van daar is zijn geluk geko men. in de persoon van Greetje Bom, stammend uit een familie, die wel bijzonder Canada-minded is. Zij heeft ginds reeds een ge trouwde zus en haar moeder bracht vorig jaar ook al een be zoek aan Canada. Juist die zus trouwens heeft figuurlijk Greetje een handje geholpen, maar het be gon er mee dat Greetje eerst haar zus praktisch een handje in de huishouding ging helpen, ver weg overzee. Dat was in januari van dit jaar en op het lijstje van zaken „waaraan zij moest denken", was een boodschap voor de heer Harry Bo(u)wman. afkomstig van diens moeder te Renesse. Die boodschap is aanleiding geworden tot het huwelijk ,want soms liggen - ook in Canada - een gewone bood schap en een schep vol romantiek vlak bij elkaar. Beiden zijn het ginds „eens, ja zeer eens" gewor den, trouwden voor de wet en dinsdag kreeg het dan allemaal een stralende bekroning te Zie rikzee, want met een vliegtuig ligt Ontario bij de achterdeur. Het echtpaar eet hier eerst nog enkele weken wittebrood en dan gaat het terug naar zuid-Ontario, niet ver van de Amerikaanse grens waar twee jonge mensen van Schouwen-Duiveland samen een nieuwe toekomst tegemoet gaan. Een opgewekt „falderie, faldera", dat - na de ernst van de kerk - 's avonds vrolijk opklonk in de bruiloftszaal, bewijst wel dat de jonggehuwden deze toekomst hoopvol tegemoet gaan. De taxatie van woningwetwoningen DEN HAAG, 1-8. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid mr. van Aartsen, zegt erop te ver trouwen dat de achterstand die zich in bepaaldè provincies bij de afhan deling der vereiste taxaties voor eigendomsoverdracht van woning wetwoningen heeft voorgedaan, spoedig zal zijn ingelopen. Vooral nu alle betrokken partijen beter op de nieuwe regeling „ingespeeld" ra ken. De bewindsman zegt dit in ant woord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamer-lid de 'heer J. H. Maenen (KVP). Mr van Aartsen wijst er o.m. op, dat het hier gaat om gevallen waarin de betrokkenen de woning reeds bewonen, zodat - anders dan bij de nieuwbouw - een in de procedure optredende vertra ging voor hun huisvesting geen con sequenties heeft. Dertigste Nationale Trekpaarden tentoonstelling In het ere-comité van de Nationale Trekpaardententoonstelling, dat on der voorzitterschap staat van Z.K.H. Prins Bernhard, hebben o.m. ook zitting genomen Z.exc. mr. J. M. A. H. Luns, minister van buitenlandse zaken en Z.exc» mr. V. G. M. Marij- nen, minister van landbouw en vis serij. Deze dertigste tentoonstelling zal in verband met de viering van het zesde lustrum een bijzonder luister rijk karakter dragen. Verschillende demonstraties zijn daartoe reeds lang in voorbereiding. Zo zal o.m. ter opluistering dooi de Franse Staatsstoeterijen met 60 hengsten van 10 verschillende paar denrassen een grootse manifestatie verzorgd worden. De tentoonstelling wordt gehouden op vrijdag 14 en zaterdag 15 septem ber te 's-Hertogenbosch. De Amerikaanse minister van ar beid, Arthur Goldberg, heeft bekend gemaakt, dat in juli de werkloosheid in de Verenigde Staten tot de ge ringste omvang sedert twee jaar is gedaald. President Kennedy heeft woens dag opnieuw verklaard dat hij zal wachten tot alle economische cijfers over juli zijn verzameld, voordat hij zal beslissen of een onmiddellijke belastingverlaging nodig is. In vier Belgische provincies, Luik, Namen, Luxemburg en Lim burg, zijn met ingang van 1 augus tus de speelautomaten in café's ver boden. Dit betekent dat er alleen al in de provincie Luik zeker een 10 duizend van deze automaten, die voornamelijk van Amerikaanse ma kelij zijn, zullen moeten verdwijnen. b Woensdagavond hebben zich in de industriestad Dudley, in midden- Engeland, voor de derde achtereen volgende avond betogingen voorge daan die gericht waren tegen kleur lingen. De politie moest enkele ma len politiehonden op groepen van ruim honderd blanke betogei'S af sturen die van plan waren naar de len van de stad. waar veel kleurlin gen wonen, te trekken. Woensdagmiddag is een groep van twaalf functionarissen van de lagere overheid uit de Western Re gion in Nigeria van Schiphol haar Nigeria teruggekeerd. a De ruim achtduizend reservisten, die de Amerikaanse marine in de herfst vorig jaar, in verband met de crisis rondom Berlijn, in actieve dienst had geroepen, zijn woensdag weer met groot verlof gezonden. b President Kennedy heeft de wet ondertekend waaronder hem mach tiging wordt verleend 4,672 miljard dollar aan buitenlandse hulp uit te geven en die volgens hem recht streeks verband lioudt met de vei ligheid van de Verenigde Staten. b In de buurt van de Philippijnen wordt een vliegtuig van de Ameri kaanse marine vermist. Er bevinden zich dertien mensen aan boord. Men vreest dat het tweehonderd kilome ter ten noordwesten van Manilla in zee is gestort. b In een dorp in het noorden van Ghana is woensdagavond een bom geworpen naar de auto van presi dent Kwame Nhroemah. De presi dent werd niet gedeerd, maar vol gens een officiële mededeling is een kind om het leven gekomen en wer den 56 mensen gewond, van wie ve len ernstig. Scheepvaartberichten Kelletia (t.), pass. 1-8 Azoren naar Curacao. Zaria (t.), 1-8 ten anker rede Suez. GEMEENTE DUIVELAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli 1962 Geboren: 3. Jacoba Johanna, d. van N. Flikweert en J. G. Nieuwen- huis (Nieuwerkerk); 5. Leendert Ma- rinus, z. van M. C. Bolle en M. C. van Buuren (Oósterland); 6. Nicolaas, z. van J. H. Kooijman en P. Verheul (Nieuwerkerk); 14. Johannis Jacobus z. van J. de Jonge en T. J. Saman (Ouwerkerk); 16. Catharina, d. van J. J. Brouwer en L. v. d. Velde; 21. Hendrik Johannes Cornelis, z. van J. Capelle en M. P. Kwaak (Oóster land); 22. Ronald Gergard Arthus, z. van J. A. Waasdorp en A. Walra ven (Oósterland). Geboren te Zierikzee: 9. Sent Jo hannis, z. van J. L. Capelle en B. G. Contant (Nieuwerkerk). Overleden: 13. Leendert Ista, wdr. van J. W. Vaane (Oósterland). Overleden te Zierikzee: 10. Digna v. d. Have, echtg. van L. P. Bolijn (Ouwerkerk). Gehuwd: 6. Marinus de Bruine, 36 j. en Jozina Baaijens, 29 j.; 27. Leen dert Dorst, 25 j. en Janna Willemina v. d. Have, 21 j. Ingekomen: 5. A. P. Beun (te Nieuwerkerk van Zevenbergen); 18. E. W. Bouman (te Nieuwerkerk van Deventer); 20. J. E. Geluk (te Nieu werkerk van Deventer); 25. M. R. van Stappen (te Oósterland van Vlissingen); 30. N. J. van Dijke (te Ouwerkerk van Westerschouwen- Haamstede). Vertrokken: 4. W. de Bruine (van Oósterland naar Haaf ten); 4. P. Hen- drikse (van Nieuwerkerk naar West maas); 4. D. v. d. Have (van Nieu werkerk naar Steenbergen); 4. A. G. v. d. Have (van Oósterland naar Brouwershaven); 4. M. Hage (van Oósterland naar Apeldoorn); 5. L. J. Dorst (van Nieuwerkerk naar Hoog land); 11. J. J. Eerland (van Nieu werkerk naar Middelburg); 19. P. L. Schiettekattc (van Nieuwerkerk naar Borculo); 23. A. Davidse (van Oósterland naar Hengelo).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5