Eon goed idee:bouillon T&acVi DE GOEDE GASTVROUW Totempaal voor ex-o.l.school te Burgh Het sociaal beleid in de landbouw STAD EN PROVINCIE DE BROODPRIJS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MNSDAG 3, jun i«a N„. ISU: Een blikvanger voor binnen ingerichte Ingezonden mededeling 't Is 20 lekker, een kop hete bouillon en zó maar klaar. Ideaal in de vakantie, gezond, verkwikkend. Drink pure vleeskracht, licht en verfijnd gekruid. Neem Knorr bouillontabletten, de béste! Dubbeltablet Vleesbouillon 35 ct Dubbeltablet Kippenbouillon 40 ct tentoonstelling BURGH. 28-7. Een reeds bekend geworden totempaal, die w(j reeds eens in een vroeger artikel ter spra ke brachten, van de jonge - inmid dels afgestudeerde - leerling van de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam, de heer J. Kloet, doet momenteel dienst als blikvanger voor een expositie, die de heer Kloet, in samenwerking met een studiegenoot - de heer Graves Kooi man uit Schoonhoven - in één der lokalen van de oude o.l. school in gericht heeft. Werk van uiteenlopende geaard heid is op deze tentoonstelling sa mengebracht en beide heren zijn ge slaagd in hun bedoeling iets goeds bijeen te brengen op een overzichte lijke en aantrekkelijke manier. De heer Kloet, die zijn toekomst als reclametekenaar zeker vinden zal, is present met modern werk. Inte ressant zijn werken uit zijn begin tijd, die bijbelse motieven hebben. Zijn pentekeningen en houtskolen van landschappen en het altijd le vendig Rotterdams havenbedrijf, to nen aan wat Kloet in zijn mars Oude hoeve temidden van tenten HAAMSTEDE, 30-7. Het 36 ha groot zijnde kampeerterrein „De Duinhoeve", eigenaar de heer J. S. Kortcvveg, gaat nog steeds verder met vernieuwingen aan te brengen. Het zün de kampeerders die hier het nut van ondervinden. Zo Is de kampwinkel driemaal zo groot ge worden en uitgerust in een velledig zelfbedicnings-systeem. De elektrici teit, die enige weken geleden tot hier doorgetrokken is, heeft hier veel toe bijgedragen. Het koelpro- bleem voor verschillende levensmid delen is dan ook geheel opgelost en de kampeerder koopt zijn waren vriesvers uit de koel- of vrieskasten. Alles is hier overzichtelijk opge steld en gewapend met het mandje is de tijdelijke gast in zeer korte tijd voorzien van de benodigdheden die nu eenmaal noodzakelijk zijn voor een goed kamp. Rondom het bureau-office is een groot tegelpla teau verschenen met daar weer aan sluitend een nieuwe bergplaats met fietsenhok. De gast heeft verder de beschikking over een koude of war me douche, het gebruik waarvan in de kampprijs is inbegrepen. Ook is weer een nieuwe batterij toiletten gebouwd, voor de eerste maal met waterspoeling. Voor een grote toe loop naar deze camping is eveneens rekening gehouden door het aanwe zig zijn van een dubbel stel vuilnis emmers. Het gehele terrein is door een prikkeldraadomheining van de buitenwereld afgesloten, met het oog op ongenode gasten. De beplanting, die op vele plaat sen is aangebracht en de camping in de toekomst nog meer bescher ming tegen de wind zal bieden, zal naast het reeds aanwezige oude na tuurschoon, het vertoeven nog ver aangenamen. Eenzaam tussen al dit Als we familie of vrienden uit nodigen om in de vakantie bij ons te komen logeren, doen we dit vanzelf sprekend met de bedoeling de logees een zo prettig mogelijk verblijf te bezorgen. Dit betekent echter niet, dat we ons doorlopend met hen moe ten bezig houden en ons demonstra tief voor hen uitsloven. Dit zou bij de gasten eerder een gevoel van on behagen en onvrij-zijn wekken, dan dat wij hun er een genoegen mee deden. Niets is vervelender, niets geeft een gedwongener gevoel van ver plichting tegenover degenen, wier gastvrijheid men genietdan te mer ken, dat er terwille van ons aller lei extra dingen worden gedaan en overdadig wordt uitgepakt. Het pret tigst en meest op ons gemak voelen wij ons als logée, waneer de gast vrouw rustig haar gewone gang gaat. Je voelt je immers uitermate bezwaard, als je ziet dat de gast vrouw al haar noodzakelijke bezig heden laat liggen, om zich toch voor al maar geheel aan haar gasten te wijden. Iedereen begrijpt, dat ze dit na het vertrek van haar gasten moet inhalen en dat dan dus de naweeën van de logeerpartij voor haar aan breken. Om dit te bereiken, richt ik de lo geerkamer altijd zo in, dat er ook een gezellig zithoekje is, waar de gasten zich kunnen terugtrekken, als zij graag eens alleen zijn, of rus tig een brief willen schrijven. Ik zorg, dat er schrijfmateriaal aanwe zig is en leg ook een paar gezellige boeken neer. Een klein leeslampje op het nachtkastje is herlijk voor wie in bed nog graag wat leest. En natuurlijk vergeet ik ook de bloe men in de logeerkamer niet. De gast, die een dergelijke kamer binnen treedt, zal dadelijk het prettige, ver warmende gevoel krijgen, dat er met genoegen op zijn komst gerekend is en alles voor hem met vriendelijke zorg en aandacht in gereedheid is gebracht. Laat de gast daarentegen ook zijn beste beentje voorzetten. Dat wil zeggen laat hij in de eerste plaats zijn prettigste humeur meebrengen en voor de rest ook de vrijheid van de gastvrouw respecteren. Er zijn mensen, die wanneer zij uit logeren zijn, menen hun erken telijkheid niet beter te kunnen to nen, dan door voortdurend in de weer te zijn om de gastvrouw te helpen. Ze willen vooral geen last bezorgen; ze willen haar integen- heeft en het reclame-oogmerk van het werk weet in te vlechten in een kunstzinnige vorm, die gemakkelijk aanspreekt voor een breder publiek. De heer Graves Kooiman toont cp deze interessante expositie zeer ge varieerd werk, dat een duidelijk eigen stempel draagt. Graves Kooi man weet uitstekend maat te hou den en „kloddert" niet met het ma teriaal, waardoor zijn werk een ze kere rijpheid vertoont. Het werk is zeer kleurrijk en de motieven dui ken niet geheel onder in bizarre ab stracties, Vooral de futuristische mo tieven van exposant zijn opmerke lijk. Een boeiend Oosters tafereel, rijk van kleur en compositie, is maatstafgevend voor het veelbelo vende peil, dat zijn werk reeds be reikt heeft. De belangstelling voor de expositie is nog niet bijzonder groot, maar de initiatiefnemers zijn vol goede moed. Onzerzijds kunnen wij het publiek slechts aanraden hier eens een kijkje te gaan nemen. Volgt men deze raad op, dan is een ontmoeting met opbeurende en fris se moderne kunst de beloning. moderns, staat daar nog de oude boerderij van de familie Pimmelaar, die als het ware opgeslokt wordt door de vele tenten. De Jonge Jan Boeijesweg, nu ge heel met een asfaltlaag voorzien, maakt een gemakkelijk bereiken van dit enorme terrein mogelijk. Een ieder, die hier dan ook zijn of haar tenten heeft opgeslagen, is voor 100 procent tevreden. Het is dus geen wonder dat de heer Korte- weg nu reeds plaatsen moet boeken voor het volgende jaar. DURE KLAP ARNHEM, 30-7. In de vorige nacht moest de hulp van de Arnhemse politie worden inge roepen voor een lastige dame in een aan het Stationsplein te Arnhem gelegen hotel. De vrouw, een Amerikaanse, ver oorzaakte moeilijkheden om dat het naar haar mening te lang duurde, voordat haar ba gage naar haar kamer werd gebracht. Ze meende aan haar verontwaardiging kracht te moeten bijzetten door het stuk slaan van een met chocolade gevulde vitrine, die in de hal stond. Bij de komst van de po litie verklaarde ze zich bereid de schade, die ongeveer tach tig gulden bedroeg, te betalen. De politieman kón. toen aan de wachtcommandant rappor teren, dat orde en rust waren hersteld. deel alles uit handen nemen. Htet zijn de meest vermoeiende mensen, die er bestaan. Iedere gastvrouw weet, dat juist deze overdreven behulpzame lieden je tot xoanhoop kunnen brengen. Het is afschuwelijk als ze je niet rustig in de keuken met het eten laten prutsen, maar zich geroepen voelen, elk ogenblik uit de kamer naar je toe te komen met de irriterende vraag: „Kan ik écht niets voor je doen?" Ten eerste houdt geen enkele huisvrouw ervan bij het eten koken op de vingers te worden gekeken. En ten tweede geeft het je een ge jaagd gevoel, als je gasten kennelijk geen ogenblik alleen gelaten kunnen worden zonder uit hun stoel op te vliegen. Heus, geen enkele gast vrouw beschouwt het als een gebrek aan hulpvaardigheid of hartelijk heid, als U niet doorlopend aan biedt haar te helpen. Integendeel, zij zal U erom zegenen, als U haar rustig haar eigen gang laat gaan en zij weet, dat U zich intussen zelf kunt amuseren. Elly Martins. Fotograferen ivas er niet bij PARIJS, 30-7. Vier buitenlandse deelnemers aan het dezer dagen ge- eindigde kankercongres in Moskou hebben moeilijkheden gekregen, toen zij bij hun terugkeer naar Parijs bo ven de Sow jet-Unie uit een Russisch vliegtuig foto's maakten. De gezag voerder van het toestel maakte rechtsomkeert, toen de betrokkenen weigerden hun rolfims af te geven, en zette de machine op het Mos- kouse vliegveld aan de grond. Acht uur later mochten de vier geleerden met een vliegtuig van de Air Fran ce weer naar Parijs vertrekken. De betrokkenen waren de Itali aanse prof. Giovanni Meloni, dr. Pierson en prof. Burg, beiden uit Nancy en een niet met name ge noemde Japanse arts. FLITSEN UIT HET BUITENLAND SAIGON. Volgens een berekening van bevoegde Zuid-Vietnamese zijde zijn sedert 1957 in Zuid-Vietnam bijna honderdduizend mensen bij ge vechtshandelingen omgekomen. In de eerste zes maanden van dit jaar verloren twintigduizend mensen het leven. PARIJS. Tijdens de tijdrit in de grote prijs van Fournies, een etap pewedstrijd in Frankrijk voor profs en onafhankelijken, is de Fransman Mare Huiart zo ongelukkig ten val gekomen, dat hij aan zijn verwon dingen is overleden. Huiart was -26 jaar. ALBANY (Georgia). De Ameri kaanse negerdominee Martin Luther King, de strijder tegen de rassendis criminatie in de Verenigde Staten, is met negen volgelingen gearres teerd tijdens een gebed voor het stadhuis in Albany. BONN. In 1961 zijn in west- Duitsland bij verkeersongelukken 841 kinderen tussen de 6 en 15 jaar om het leven gekomen en 33.785 kinderen gewond. WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van defensie heeft be kend gemaakt, dat de 1800 Ameri kaanse infanteristen en mariniers, die in mei naar Thailand gezonden zijn om het land te helpen bescher men tegen het binnendringen van communistische guerrillatroepen uit Laos, zullen worden teruggetrokken MANILLA. Volgens onofficiële gegevens zijn door overstromingen, welke op het ogenblik het Philip- pijnse eiland Luzon teisteren, tot dusver eenenveertig mensen ver dronken. Duizenden vierkante kilo meters landbouwgrond staan onder water, terwijl het verkeer ten noor den van Manilla geheel is stilge legd. BRUSSEL. De klacht, die de fi nanciële commissarissen van de E.E.G. onlangs 'hebben geuit over de vele overuren van het E.E.G.- personeel, is nu ook van medische zijde gehoord. De arts, die de E.E.G. -commissie in dienst heeft voor de gezondheidscontrole van het perso neel, heeft een zo uitzonderlijk slechte gezondheidstoestand bij vele Europese ambtenaren geconstateerd BERLIJN. De oost-Duitse grens politie heeft in de nacht van zon dag op maandag een jonge oost- Duitser doodgeschoten die probeer de naar west-Berliin uit te wijken. Volgens een officiële telling heeft de oost-Duitse politie sedert de bouw van de Berlijnse muur in augustus van het vorige jaar 47 mensen 'bij vluchtpogingen naar het westen doodgeschoten. ONDERWIJS Examens Chr. U.L.O.-school Van de Ohristelijke ULO-school te Zierikzee behaalden de volgende kandidaten het B-diploma: de heren Leo Braai, "Wim van Putten. Adri bij de Vaate en Johan van de Vaate. A-diploma (handel) met midden standsdiploma: de dames Ria van Aken. Lies van den Berge, Nellie Capelle, Betsy van Dijke, Jitske Keizer, Jozien van Putten, Nel Rin- pelberg, Lenie Stouten, Ria Stout- jesdijk, Janny van Zuidland; de he ren: Stoffel Flikweert, Jan de Waal. A-diploma (handel): de heer Piet Boot. A-diploma (wiskunde): de dames Corrie Plaum, Ellie Vaane, Gerrie bij de Vaate, Marrie Verkerk; de he ren Han Geelhoed, Andries Jumelet, Rob van Leeuwen, Rinus van der Linde, Peter Noordermeer, Cor Rin- gelberg, Wim Slagboom, Bram bij de Vaate. Afgewezen werden 3 kandidaten. SPORT KORFBAL NOAD I-Stormvogels I 0-1 NOAD is er zaterdagavond in haar voorlaatste wedstrijd niet in geslaagd om het nog benodigde punt te bemachtigen en de blauw-witten verloren met het kleinst mogelijke verschil van Stormvogels. NOAD telde opnieuw een groot aantal in vallers en behalve Han Steenland en Jan Smits waren ook Corrie Pad mos, Jannie Smits, Pia Klaasse en Jan Natte niet van de partij, zodat weer diverse reserves moesten aan treden. Ook Stormvogels telde di verse invallers. Beide partijen wo gen uitstekend tegen elkaar op en er werd in een prettige verstand houding gespeeld. In het aanvalsvak van de gasten was alleen de Glop- per maar gevaarlijk, doch er moet direct aan toegevoegd worden dat Toon Schouwenaar het hem danig lastig heeft gemaakt. In de NOAD- aanval werd wel vaak geschoten, maar dit leverde alleen een doel punt van Corrie van der Linde op, dat zelfs werd afgekeurd. De eerste helft verstreek dan ook zonder doel punten en ook in de tweede helft zag het er geruime tijd naar uit dat men geen doelpunt zou zien. Dit laatste had echter voor NOAD vol doende geweest en men rekende al half en half op een doelpuntloos ge lijk spel. Er waren twintig minuten in de tweede helft gespeeld toen Henk de Glopper raak schoot en dat was genoeg want ofschoon NOAD nog enkele malen dichtbij de gelijk maker kwam bleef het bij 0-1, zodat Stormvogels- de punten mee naar Ellemeet kon nemen. NOAD zal nu deze week in haar laatste wedstrijd moeten trachten om nog één punt aan haar totaal toe te voegen het geen in de wedstrijd tegen Velocitas nog niet eens zo gemakkelijk te rea liseren zal zijn. Naar wij vernemen is echter de mogelijkheid niet uitgesloten dat SKNWK II uit Nieuwerkerk alsnog twee winstpunten in mindering zal krijgen wegens het uitkomen met een ongerechtigde speler. Wanneer een en ander inderdaad zo is, be hoeft NOAD zich geen zorgen meer te maken en is de laatste wedstrijd tegen Velocitas van weinig of geen belang meer. SKNWK II zal het dan in de promotie-degradatie competitie moeten opnemen tegen de kampi oen van de 2e klasse B, WIK II uit Kerkwerve, dat zaterdagavond be slag op de kampioenstitel wist te leggen. KERKNIEUWS Ger. Kerken Aangenomen naar Hoogeveen (5e pred.pl.): C. v. Zuylen, Marken. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Gran'd-Rapids (U.S. A.): W. Wierenga, Noordbergum. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Zwolle: A. C. Noort, Groningen. SCHIPHOL. Op het departement van defensie in Den Haag is een tweetal contracten ondertekend, waarin de Fokkerfabrieken als hoofdaannemer van de z.g. Noord- groep de levering werd opgedragen van 350 Lockheed F-104 G Super Starfighters t.b.v. de Koninklijke Luchtmacht, die respectievelijk 95 en 255 toestellen van dit type zul len ontvangen. DEN HAAG, 30-7. Nu dezer dagen een begin wordt gemaakt met het gemeenschappelijk landbouwbeleid door de inwerkingtreding van de verordeningen voor een aantal pro- dukten, aoht het Landbouwschap het gewenst dat eveneens met de con cretisering van 'het sociale beleid een aanvang wordt gemaakt. Aldus wordt opgemerkt in een schrijven van het Landbouwschap aan de E. E.G.-commissie. Het „schap" heeft deze commissie verzocht de instel ling van een paritair samengesteld raadgevend comité voor agrarische aangelegenheden te bevorderen en om terzake met spoed in overleg te treden met het bedrijfsleven over taak, bevoegdheden en samenstelling van dit comité. „Een gemeenschap pelijk landbouwbeleid", aldus het Landbouwschap, „zal er dan slechts in kunnen slagen de doelstellingen van het verdrag te verwezenlijken, wanneer het meer economisch ge- samengaat met een sociaal beleid sam er.gaat met een sociaal beleid dat in eerste instantie leidt tot op heffing van de sociale achterstanden die in de' landbouw bestaan". PREDIKBEURTEN Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK. Donderdag 2 augustus, '«avonds 7.30 uur, ds. Lig- tenberg van Oudemirdum (Fr.) ZIERIKZEE Bejaarde man aangevallen Bij het repareren van een schut ting in een tuin aan de Lange No- belstraat, is een tachtig jaar oude man onverhoeds aangevallen door zekere V., die het recht van .betrok kene betwistte ter plaatse de schut ting te herstellen. Slechts met grote moeite kon de aangevallene zich verweren en tijdens een hevig ge vecht liep hij talrijke kwetsuren op, zodat hij zich onder dokters behan deling moest stellen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ongelukje in waterleiding-aanjaagstation Tijdens gebruik van het apparaat, is in het aanjaagstation van de Wa terleiding Mij. aan de Zandweg, een slijpschijf uit elkaar gesprongen, als gevolg waarvan de heer v. D. werd gewond. Hij had vooral snijwonden opgelopen, die moesten worden ge hecht, waartoe hij in het St. Cor- nelia-zieken'huis werd opgenomen. Bij het gehouden examen van de Nederlandse Federatie voor Be jaardenzorg slaagde dezer dagen te Bergen op Zoom mej. Netty Gudde J.Wd., voor het diploma bejaarden verzorgster. BURGH Veteranenwedstrijd De s.v. Burgh orgahiseert a.s. za terdagavond een veteranenwedstrijd van oud-voetballers. Het is al ette lijke jaren geleden dat een derge lijke match, waarbij altijd wel wat te zien en te lachen valt, is gehou den. Als tegenstandster van de ouderen, waarvan het gros reeds voor de oorlog (2e wereldoorlog) speelde in het roemrijke Burgh van D. C. Steur, fungeert 'het oude 3e van Burgh, het z.g. zaterdagmiddag elftal. In de ouderen kunnen aan het werk gezien worden; een fruit kweker, een caféhouder, een drai- neerder, een vuurtorenwachter, een timmerman, een muziekdirecteur, enz. Het wordt een interessante wedstrijd op het sportpark „Van Zuijen". Twee auto's botsten Een personenwagen bestuurd door B. Anders uit Duisburg in we'st- Duitsland, die uit het kampwegje komende, geen voorrang verleende aan een over de Steenweg rijdende Volkswagen bestuurd door Erich Germes uit Hinsbeck, eveneens uit west-Duitsland, botste tegen deze Volkswagen. De materiële schade aan beide wagens was groot. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het ongeluk deed zich voor op zondagmiddag te omstreeks 13 uur. De rijkspolitie maakte tegen de heer Anders proces verbaal op. WESTERSCHOUWEN De officiële cijfers van de strandtelling Maandagmiddag kwam men op het gemeentehuis te Haamstede ge reed met de uitslag van de telling die zondag op de belangrijkste duin overgangen werd gehouden. Onze geschatte getallen waren niet ver mis, want er waren er zelfs nog meer. Westerschouwen had nl. zon dag 10765 strandbezoekers. Hiervan betraden het strand via de Punt: 1429, over de trap bij de rotonde: 3884, langs Toledo's Pad: 1743, over het vuurtorenpad: 1454, via het Mid denpad: 1256. Dan neemt het bezoek snel af, want 'het Verklikkerpad gaf slechts 250 betreders en de overgang bij Pimmelaar 816. In totaal dus 10765, waarvan er 10648 terugkeer den. De telling is echter maar van 10 uur in de morgen tot des avonds 19 uur gehouden, zodat er reeds mensen op het strand waren en er des avonds nog verbleven bij de sluiting. Te Renesse bevonden zich 11073 mensen op het strand. Hiervan trok- ken er bij het Watergat 1524 het strand op, bij de Wilhelminahoeve 3119, bij de overgang Oude Moolweg 2292, bij de Scholderlaan 1082, bij de trap aan de Laone 2081, bij het Klokje 399 en aan het einde nieuwe weg 576. Op de terugweg werden in totaal in Renesse 11255 mensen ge registreerd. Over practisch de gehele strand- lengte van de Schouwse westkust bevonden zich dus zondag in totaal 21838 personen, waarbij er 21903 te rugkeerden. Wel een getal om even bij stil te staan. SCHARENDIJKE Resultaat strandtelling Blijkens de op 30 juli jl. gehouden recreatietelling hebben op die dag tussen 10 en 19 uur 1829 personen het strand bezocht. Specificatie per strandovergang: De Koepel 625 per sonen; Rampweg (Dennebos) 657 personen; Rampweg (Stok) 547 per sonen. ZONNEMAIRE Oudste leerlingen verlieten o.l.-schoo! Afscheid van de heer M. J. Wisse Vorige week werd een zeer druk bezochte bijeenkomst gehouden, waarop afscheid werd genomen van de leerlingen der hoogste klasse der o.l.-school. Tevens werd vaarwel ge zegd aan de scheidende onderwijzer de heer M. J. Wisse. Het hoofd der school de heer K. Mandemaker, die - na een welkomstwoord - de aan dacht van de volle zaal vroeg voor het toneelstuk „Koning Tourmalijn verliest zijn pijn", verdienstelijk op gevoerd door een dertiental leerlin gen. De prachtige costuums en de grime droegen aanmerkelijk bij tot het succes van het stuk, dat aller belangstelling kreeg. Een langdurig applaus was de beloning voor het gebrachte. In de pauze werd een ver loting gehouden, ter bestrijding van de onkosten, die f 58,10 opbracht. Aan een 7-tal leerlingen werd hier na het diploma uitgereikt. Zij boden het hoofd der school, als stoffelijk blijk van waardering voor het ge noten onderwijs, een fraaie wand- lamp aan. De voorzitter der Ouder commissie de heer W. Floihil, richtte zich tot de scheidende leerlingen en bood de deelnemers(sters) aan het toneelstukje een tablet chocolade aan. Spr. dankte de heer Mandema ker voor het vele voorbereidende werk, de kerkvoogdij voor het ge bruik van de toneelruimte en de heer Stouten voor de oprichting hiervan. Sprekend tot de heer Wisse bracht hij hem dank voor de wijze, waarop hij de belangen van de openbare school heeft gediend. Hij prees de bescheidenheid van de scheidende onderwijzer en namens de Ouder commissie bood hij hem een bureau lamp aan. De heer Wisse sprak een dankwoord, waarin hij met name het echtpaar Mandemaker betrok, van wie hij veel vriendschap heeft ondervonden, evenals van talrijke inwoners der gemeente. Met name noemde hij de heer J. M. Goemans van de afd. Volksonderwijs. Het ge meentebestuur was vertegenwoor digd door wethouder L. M. Moer- mond, de hervormde gemeente door ds. Duvekot. DEN HAAG. 30-7. Naar het A.N.P. verneemt, zal de minister van eco nomische zaken aanstaande maandag de Nederlandse bakkers ontvangen om hun standpunt te vernemen over de broodprijzen. Zoals bekend zijn de bakkers van mening dat de ver hoging van de meelprijzen - welke verhoging is ontstaan in verband met het in werking treden van nieu we E.E.G.-bepalingen - een (geleide lijke) verhoging van de broodprijs noodzakelijk maakt. Ten departe- mente zijn maandag besprekingen over dit onderwerp gevoerd. SCHIPHOL. Dertien mannelijke en tien vrouwelijke leden van het Ne derlands Kamerorkest zijn van Schiphol naar Dubrovnik (Joegosla vië) vertrokken. Het orkest zal daar o.l.v. Szymon Goldberg in twee con certen op 30 er. 31 juli, werken van Bach, Hëndel, Alban Berg, Haydn, Mozart, Bartok, Frank Martin een Badings ten gehore bcengen. BLOEMENDAAL. De politie in Bloemendaal, die in samenwerking met Interpol een onderzoek instelt naar de schilderijendiefstal, in de door bossen omgeven villa „Koe koeksduin" aan de Vogelenzangse- weg in Aerdenhout, is er nog niet helemaal zeker van dat het de in brekers slechts om schilderijen te doen is geweest. Manuel Prado, die op 18 juli is afgezet als president van Peru, is zondag in vrijheid gesteld. Hij werd door de militaire junta gevangen ge houden op een oorlogsschip. De Syrische regering heeft zater dag een klacht ingediend bij de raad van de Arabische Liga tegen wat zij noemt president Nassers „inmen ging in Syrische binnenlandse aan gelegenheden". Chirurgen in Boston hebben de linkervoet van een 24 jaar oude jonge man, die bij een verkeersonge luk nagenoeg van het been was ge scheiden, weer er aan gehecht. Vol gens de eerste berichten is de ope ratie gelukt. Toenemende activiteit van zweefvliegtuigen VLIEGEN BOVEN DE WESTHOEK HAAMSTEDE, 30-7. Een blik in het Westhoekse luchtruim in de af gelopen dagen, geeft een toenemen de activiteit van zweefvliegtuigen te zien. Tijdens het afgelopen week end is n.l. weer de Nijmeegse Aero Club met groot materieel naar het vliegveld Haamstede gekomen voor een 14-daagce vakantie, waarin da gelijks bij goed weer gevlogen wordt Deze club is half-militair waar door het vervoer van alle materieel door de genie werd uitgevoerd. Over de haven Burghsluis werden enige toestellen en een lier aangevoerd, doch ook over de weg werd materi eel naar Haamstede gebracht. Com mandant van het vliegkamp is ad judant Bijl, die in samenwerking met de voorzitter van de vereniging de heer Tilman, de touwtjes strak houdt. Natuurlijk bestaat er weer een innige verstandhouding met de gastheren, bestaande uit do zweef vliegers van de Schouwse vereni ging, de V.Z.A.C. Niet minder dan 5 toestellen bracht deze vereniging mede, n.l. een K 8 en een K 7. Dit zijn voor Haamstede nieuwelingen. De K 8 is een tweezitter, terwijl de 7 een prestatietoestel is. Verder een Rhönlerche, die maandag reed9 door de lucht is gebracht ter vervanging vna de omgewaaide en zwaar be schadigde Sedberg van de V.Z.A.C. en voor dit seizoen hier blijft. Dan nog een Prefect en een Grünau Baby. Tezamen met de bijna vol tooide nieuwe hangar van de V.Z. A.C. geven de vele tenten op het vliegveld een levendig aanzien. De belangstelling is dan ook groot. Da gelijks bestaat weer de mogelijkheid om een vluchtje boven de Westhoek te maken, wat een ongekende stille sensatie is. DEN HAAG. Het gezelschap, dat op 18 augustus voor het Nationaal Thuisfront naar Nieuw Guinea ver trekt, bestaat uit de volgende ar tiesten: Rudi Carrell, de cabaretiè res Marijke Morley en Philippine Aeckerlin en de accordeonnist Ton- ny Eyck. Het gezelschap hoopt op 13 september terug te zijn. Kampeerterrein „Duinhoeve" onderging verdere modernisering en de ideale gast

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5