ZIN IN IETS HHMEB? 'nproef- rit IOOO ce> HAGE's schoenhandel met de 2 XIM M kl Veel overlast door uitzonderlijk noodweer in de Westhoek Voor 45 jaar.... U°ya c de enige echte DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG VeeM&tti foot/wtlf STAD EN PROVINCIE R. KOOLE ZOON'S BANK N.V. MAGNEET GOUDEN ZEGELRIING EN WALHOUT ruimt op! Prima Schoenen SUCCESJES Suèdine jasjes Ingezonden mededeling Bliksem sloeg bijna in tent BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 19 juli: Ronald Chris- tiaan, z. van Johannes Vulperhorst en Wilhelmina Sophia Maria de Heer, wonende te Zierikzee. 23 juli: Maatje Geertruida, d. van Cornelis Johannis Braai en Maatje Paulina Romijn, wonende te Brouwershaven 26 juli: Johanna Maria, d. van Kor- nelis Eerland en Leenderina Haak, wonende te Duiveland. Gehuwd: 20 juli: Cornelis Bian Hien Yoe, 23 j., zonder beroep, won. te Amsterdam en Leonora Snoek, kleuteronderwijzeres, won .te Zie rikzee. Overleden; 22 juli: Levina Lena Dijkman, 79 j., wd. van Marinus Jan de Vrieze, won. te Westersohouwen. 23 juli. Kornelis Fondse, 85 j., echt- genoot van Neeltje den Boer, won. de Zierikzee. 23 juli: Abraham van den Hoek, 85 j., wden. van Krina Padmos, won. te Brouwershaven. 23 juli: Adriana Jumelet, 62 j., echtg. van Pieter Marinus van der Stelt, won. te Bruinisse. WESTHOEK, 26-7. Een noodweer zeals we in jaren niet gekend hebben wat de regenval betrel't, woedde don derdagmiddag boven de Westhoek, Gepaard gaande het zware onweers buien begon het noodweer te om streeks 12 uur 30, waarbij de hemel verduisterde en vele automobilisten hun lichten ontstaken. De regenval was enorm. Met bak ken viel het water uit de windstille lucht. Te omstreeks 15.00 uur was het ergste voorbij en werd het droog. De Westhoek was toen herschapen in een groot moeras, waarbij een over belasting van afvoersloten niet was te voorkomen. Tijdens het onweer sloeg de blik sem in de woning van de haven meester van Burghsluis, de heer C. A. Overbeke. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor, doch de ncordgevel werd weggeslagen op de spouwmuur na, die bleef staan. Ver der verdween een grcot aantal dak pannen naar het aardoppervlak, ter wijl ook het dak ontzet werd. De te- ELKERZEE. - In deze gemeente heeft een onbekende een regenbak door het inwerpen van petroleum onbruikbaar gemaakt ZIERIKZEE. - Ten stadhuize hield het Waterleiding-comité voor Schou- wen-Duiveland een vergadering. ZIERIKZEE. - Alhier arriveerde een lading korte turf, die wordt op geslagen tot het moment van de dis tributie onder de bevolking. ZIERIKZEE. - V.V.V. organiseert volks-zwemwedstrijden in de Nieu we Haven voor jongens en mannen van 16 tot 21 jaar en van 21 jaar en ouder. OOSTERLAND. - Na langdurig onderzoek kon alhier een gasbron worden aangeboord, die een over vloedige hoeveelheid brongas ople vert. ZIERIKZEE. - De Engelse regering heeft een schadevergoeding beschik baar gesteld van f 120.000,voor de ravage, die Engelse vliegtuigen door het laten vallen van bommen heb ben teweeggebracht. RENESSE. Boven deze gemeente vertoonden zich acht vliegtuigen, die elkaar schietend achtervolgden. Een drietal bommen werd afgeworpen. BRUINISSE. - Op het gerucht dat vers varkensvlees te koop zou zijn, vulden zich de straten waar Slagers woonden, met talrijke vrouwen en meisjes, gewapend met schalen en tassen. ZIERIKZEE. - Met de provinciale boot arriveerde een dertiental Duitse kinderen, die in burgergezinnen zul len worden opgenomen. NOORDGOUWE. - In de cichorei- drogerij alhier is men begonnen met het drogen van garnalen, die tot meel vermalen zullen dienen als vee voeder. Door gebrek aan cokes wor den de vuren met dennehout ge stookt. Ingezonden mededeling voor mensen die kwaliteit verlangen I Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur de heer W. G. de Jonge, Twello. Gast- huiskerk: 10 uur dhr. de Gram, De venter, 7 uur dhr. de Jonge. Kerk- werve; 10 uur ds. Zonneveld (dank zegging H.A.). Serooskerke: 2.30. uur ds. Zonneveld (dankzegging H.A.). Burgh: 9 uur ds. C. den Engelse, Pernis (jeugddienst), 10 uur ds. M. G. L. den Boer, Spijkenisse, 7 uur interkerkelijke dienst te Haamstede. Haamstede: 10 uur ds. Boer, 7 uur interkerkelijke dienst (d9. Boerma/ Boer. Rencsse: 9 uur ds. van Liere, 10.15 uur ds. den Engelse. Noord- welle: 10 uur ds. van Liere. Eiker zee (Scharcndijke): 10 uur ds. van den Ban. Brouwershaven: 10 uur mej. Heijnen, Zierikzee. Zonnemaire 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur vicaris Kelling. Dreischor: 11 uur ds. Groenewegen (bed. H.A.), 7.30 uur ds. J. P. van Roon, Ermelo (Nabetrachting). Ouwerkerk; 10.30 uur ds. Vegter. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 9.30 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. van Vliet. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. P. Holst, Den Haag. St.-Philipsland: 9.30 uur lees- dienst, 2.30 uur ds. P. Holst. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 9 en 10.30 uur ds. K. P. v. d. Wel, Assen, 5 uur d9. Boerma, 7 uur interk. dienst (ds. Boer/ds. Boerma). Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. G. H. Homans, Heemskerk. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huijser. Nieuwer kerk; 10 en 5 uur kandidaat H. van Dijk, Hilversum. Oosterland: 10 en 3 uur ds. P. de Feijter, Nieuw Lek- kerland. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. G. de Vries. Wilnis. Anna Jacoba- poldcr: 10 en 2.30 uur ds. Breder- veld, Souburg. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven; 10 en 3 uur ds. Keizer. Haamstede: 7 uur ds. J. Keizer uit Brouwershaven (in de Ohr. Geref. Kerk). Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Van dei- Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. M. W. van Nieuwenhuijze, Amsterdam-W. Haamstede: 10 en 3 uur ds. van Nieuwenhuijze. Nieu werkerk: 10 uur leesdienst, 3 mu ds. van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. H. Ligtenberg, Oudemirdum. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oos terland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St.-Philipsland; 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten In Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur stu dent van Beek van Ederveen. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse; 10 en 5 uur lees dienst. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamerïkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.15 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur Haamstede: Eucharistievieringen op zondag te 8, 9.30 en 11 uur. Avond mis te 19 uur. lefoonaansluiting werd uit elkaar ge slagen, evenals het electriciteits-aan- sluitingskastje. Onder Serooskerke werd een koe door de bliksem gedood. Op de Julianahoeve, het nieuwe kampeerterrein te Renesse, sloeg de bliksem naast een kampeertent in een bosje. Eén van de twee dames die zich in de tent bevonden, liep daarbij een shock op, terwijl de an dere schroeiwonden kreeg. De dames zijn donderdagavond nog per taxi naar hun woonplaats Rotterdam ver voerd. Troosteloze aanblik Inmiddels was het op de verschil lende kampeerterreinen in de West hoek niet aangenaam vertoeven meer. De 55 mm water had sommige terreinen in een zwembad veranderd en met man en macht werd overal gegraven om het water, dat in de tenten was binnengedrongen, naar de afvoersloten te leiden. Enigen hadden er tabak van ge kregen en pakten in om af te reizen naar huis. Dat waren vooral de kam peerders met veel kinderen. Het was een troosteloze aanblik om de badgasten, waarbij de mees ten maar het eenvoudigste hadden gedaan om droog te blijven, n.l. het badpak aantrekken, bezig te zien in hun pogingen om het water zo spoe dig mogelijk kwijt te geraken. De kletsnatte tenten boden op dat mo ment ook geen schuilplaats meer, terwijl de inhoud en de verdere kle ding nat waren geworden. Zo was het gelukkig niet overal en sommige campings hebben practisch geen last gehad. Het is verder te begrijpen dat ook op het strand velen door het nood weer werden overvallen, zodat de badhokjes een functie kregen als schuilhut. In de Noordstr. te Haamstede sloeg door het onweer in de woning Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector razet fabrieken Zevenbergen f Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE. dokter W. Bontkes, telefoon 01110-2280. MIDDENSCHOUWEN: dokter jhr. H. Backer, Noordgouwe, telefoon 01112-480. OOSTERLAND-BRUINISSE: dokter J. W. de Putter, Oosterland, tel. 01114-280. DIERENARTSEN dokter C. J. H. Scheuermann, telef. 01110-2180. Overeenstemming inzake politiesalarissen DEN HAAG, 26-7. Naar vernomen wordt is donderdagavond tijdens het georganiseerd overleg in politie ambtenaren-zaken, overeenstem ming bereikt over te nemen sala- .ris-maatregelen voor het politie personeel tot en met de rang van adjudant. Het overleg werd, hervat, nadat reeds dinsdag een eerste bespreking was gehouden. Toen kon nog geen overeenstemming worden bereikt. Ook bij het gisteren gevoerde be raad was mr. E. H. Toxopeus, mi nister vna binnenlandse zaken, aan wezig. In het debat, dat donderdag volgde op de verklaring van premier Mac- Millan over de economische toestand in Groot-Brittannië, is de regering als overwinnaar uit-de strijd tevoor schijn gekomen, doordat een motie van wantrouwen van de Labour-op- positie met 351 tegen 253 stemmen werd verworpen. De Sowjet-minister van Buiten landse Zaken, Grcmyko, is donder dag per vliegtuig uit Genève in Mos kou teruggekeerd. WILLEMSTAD. Een manifestatie, woensdagavond voor de prinsessen Irene en Margriet, door duizenden kinderen van sport- en jeugdorgani saties uitgevoerd in het Rifstadion, is een groot succes gewoTden. De be langstelling was zeer groot. DELFT. Omstreeks zes uur don derdagavond zijn op Rijksweg 13 tussen Den Haag en Rotterdam, in de gemeente Delft, verscheidene ver keersongevallen gebeurd, waarbij twaalf auto's waren betrokken. Zes personen liepen verwondingen op. Ingezonden mededeling van mevr. wed. v. Nieuwenhuijze een lamp van de zolder los. Deze viel op tafel en werd vernield. Verder kreeg- de landbouw haar deel van het noodweer. Vooral de granen kregen het zwaar te verdu ren en veel percelen werden plat ge slagen. BROUWERSHAVEN Kleuterschool werd „zwembad" Noowdeer bracht wateroverlast met zich mee Tijdens het noodweer van donder dagmiddag, waarbij het water met bakken naar beneden viel, hebben te Brouwershaven diverse bewoners met wateroverlast te kampen gehad. Dit was vooral het geval in de laag gelegen hoek Nieuwstraat-Nieuw- stad, waar enige bewoners het water van het tot een waterval geworden slop tct ongeveer 30 cm in de huizen kreeg. De bakkerij en keuken van de heer D. Kik stonden geheel blank, wat ook het geval was met de krui denierswinkel van de heer J. de Nooijer. De lokalen en gang van de kleu terschool waren eveneens tot een binnenzeetje geworden. De kinderen, die tot halverwege hun beentjes in het water plonsten, vonden het nog al een plezierige toestand, daar ze reeds spraken van een zwembad. Al met al was het voor de bewo ners een onaangename gewaarwor ding, daar tapijten nat en bemod- derd waren en tevens het meubilair door dergelijke ongewenste baden er niet beter op wordt. Het gemeentepersoneel was spoe dig ter plaatse om de kleuterschool te zuiveren. Het blijkt dat bij flinke stortbuien de riolen ter plaatse de afkomende watermassa's van de sloppen, die zich in deze laagte prak tisch samenbundelen, niet kunnen verwerken. SPORT VOETBAL Renesse-PSV (Eindhoven) Heden (vrijdag)avond om 19 uur speelt het elftal van Renesse op haar terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen een combinatie van PSV uit Eindhoven (met oud-inter nationaal Reijnders). In haar nederlaagtournooi komt Bruse Boys morgen in het veld te gen de Zierikzeese 4e klasser Mevo. SVOWK speelt zondag in haar ne derlaagtournooi te Ouwerkerk tegen Dreischor. KORFBAL N O AD -Storm vogels Belangrijk treffen te Dreischor Hoewel de korfbalcompetitie van de S.D.K.B. bijna tot het verleden behoort, is in de 2e klasse A nog steeds niet bekend welk twaalftal uiteindelijk degradatiewedstrijden zal moeten spelen. Velocitas heeft zich inmiddels in veiligheid ge speeld maar NOAD en SKNWK II verkeren beide nog in groot degra- datiegevaar. Beide twaalftallen heb ben een gelijk aantal punten ver zameld maar relatief staat NOAD er nog iets gunstiger voor dan de Nieuwerkerkers, want de club uit Dreischor krijgt in de nog resteren de twee thuiswedstrijden ruim schoots <3e gelegenheid zich in vei ligheid te spelen. SKNWK II is reeds uitgespeeld en moet dus af wachten wat NOAD in haar laatste wedstrijden gaat doen. Zaterdag avond krijgt NOAD bezoek van Stormvogels uit Ellemeet en wanneer de blauwwitten uit deze ontmoeting de helft van de winst weten te beha len, is het verblijf in de 2e klasse A weer voor een jaar verzekerd. Wanneer NOAD volledig kan aan treden mag zeker een spannende wedstrijd worden verwacht. S.D.K.B.-prom./degr.-regeling 1962 Door het bondsbestuur van de SDKB is de volgende promotie-de gradatie regeling voor het seizoen 1962 bekend gemaakt: nummer zes van de le klas speelt tegen nummer 2 van de 2e klas A, op neutraal ter rein, 1 wedstrijd om 1 plaats in de le klas. Nummer zes van de 2e klas A speelt tegen nummer 1 van de 2e klas B, op neutraal terrein, om 1 plaats in de 2e klas A. De kampioen van de 3e klas speelt tegen nummer 6 van de 2e klas B, op neutraal ter rein, om 1 plaats in de 2e klas B. De adspiranten kampioenen van groep 1 en groep 2 spelen een thuis- en uitwedstrijd om het adspiranten- kampioenschap van de SDKB. Competitie S.D.K.B. Voor de korfbalcompetitie van de 'SDKBwordt morgen (zaterdag)avond nog een klein programma afgewerkt Zovindt in de le klas de laatste competitiewedstrijd plaats waarbij Brouwershaven op eigen terrein de strijd gaat aanbinden met kampioen Burgh. Voor Brouwershaven i9 deze wedstrijd nog van 'belang' voor de bezetting van de 2e plaats op de ranglijst, maar dan zullen zü de kampioenen in hun laatste wedstrijd 'hun eerste en enige nederlaag moe ten toebrengen, iets waar de groen- witten wel niet veel voor zullen voelen. In de 2e klas A gaat Noad het te Dreischor opnemen tegen Stormvogels. Voor Noad en Storm vogels staat er hierbij nog het een en ander op het spel. De thuisclub heeft nog 1 puntje nodig om de laatste plaats te ontlopen, terwijl de bezoekers momenteel op de 2e plaats gelijk staan met Dosko, waar door het nog 1 puntje kan gebrui ken om de promotie-degradatiewed strijd te spelen tegen Unitas. In de 2e klas B gaan de WIK- reserves op bezoek bij SVOWK te Ouwerkerk. Weten de bezoekers de ze wedstrijd te winnen, dan zijn zij zeker van de titel in de 2e klas B. Zwaluwen '61, dat nog steeds van een misstap van de club uit Kerk werve kan profiteren, maakt thuis een goede kans op de winst tegen Burgh III. TELEFOON 2453 ANNO 1877 ZIERIKZEE Handels- en landbouwcredieten Aan- en verkoop van effecten Verzilvering van coupons en lossingen Rekening-Courant Deposito Verhuring van sate-loketten Brand- en inbraakvrije kluisinrichting 's Woensdags zitdag le Bruinisse U gaat goed en voordelig gekleed als g uw geld in de besteedt NIEUWERKERK, TEL. 265 BRUINISSE, TEL. 470 \/l oni* cornalijn jaspis goudsteen HORLOGER JUWELIER HAAMSTEDE Nieuwerkerk alle soorten tegen zeer verlaagde prijzen. Vele Koopjes! Personeel gevraagd: Voor direkt: arbeider-trac torchauffeur. - v. d. Graaf, „Dijkzicht", Nieuwerkerk. Diversen: Zien uw kippen er niet fleu rig uit? Leggen ze niet best? Geeft ze nieuw leven met het nauwkeurig samengesteld ochtendvoeder en kippen- graan van Toon de Rijke, Zierikzee. Autokappen, dekzeilen, voor elk doel en in iedere maat. Korte levertijd! Ook verhuur. Firma J. D. de Korte Zn., telef. 227, Bruinisse. Glanzen uw kippen niet? Dat is te verhelpen door ze van nu af aan te voeren met ochtendvoeder en gemengd graan van Toon de Rijke te Zierikzee. Nog enkele koopjes en 10 °/o korting tot en met zaterdag 28 juli a.s. Daarna hopen wij met vakantie te gaan van 30 juli tot en met 7 augustus. De schoenzaak voor uw voe ten: Firma Van Beveren, Zie rikzee. Gaan uw kippen te vroeg ruien? Voorkom dit in de toekomst door ze geregeld te voeren met ochtendvoer en kippengraan van Toon de Rijke te Zierikzee. Enkele voordelige restanten behang. - Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat, Zierikzee. Geslo ten van 27 juli tot 7 aug. Voor goede verf met deskun dige voorlichting: verf specia list Mol, Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. Gesloten van 27 juli tot 7 aug. Verpleegster worden? Onze cursus vangt aan begin sep tember 1962. Inlichtingen: directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95a, Eindhoven. Rubberlaarzen, schoenklom pen, bedrijfsregenkleding, regenpakjes. - Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Brui nisse. „Vapo" onze natuurperman- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! Kapsalon Murk telefoon 2767, Zierikzee. Reparaties kunstgebitten. Zitdag C. Limburg, elke donderdag van 9 tot 3 uur K. St. Janstr. 2 Zzee. Spoed- reparaties per post sturen naar Nieuwstraat 102, Vlis- singen. Tuinsproeiers, plastic slang, tuinnetten, heggescharen enz. W. van Sluijs, Hoogezoom 44, Haamstede. voor dames en heren Water en vuilafstotend f 39,75; f 42,—; f 45,— Een specialiteit van firma KOEVOETS Havenpark 5 - Zierikzee „De Fijnproever", Nieuwer kerk", elke avond geopend (behalve maandag). Beleefd aanbevelend. Nieuwe leden N.V.S.H. op geven bij; mevr. A. M. Smit van Arum, De Huybertstraat 21, Zierikzee. tel. 01110-3032 Modeling! De moderne on dersteuning voor het moder ne kapsel. Kapsalon „Pando ra", telefoon 2183, Zierikzee. Voor auto's zonder chauffeur en rijlessen (gratis theorie) is het juiste adres: Autorij school „Sukses", tel. (01112) 439, Dreischor. Oók sanitaire en douche-in stallaties hebben wij steeds in voorraad. Kesteloo, Brui nisse, telef. 334. Tien procent korting op alle meubelen.' Ieder, die op eigen gelegenheid meubelen gaat kopen in een der toonzalen in Nederland (welke doet er niet toe!) krijgt van ons een toegangsbewijs en 10 °/o kor ting. Ook op termijnbetaling. Brieven onder no. 1646 aan het bureau van dit blad. Assortiment, dat is de leuze van de speciaal-sigarenzaak! U heeft daar veel meer keuze en het produkt een zuivere smaak. - D. C. Viergever, Weststraat, Haamstede. Ons uiterst moderne lesma teriaal bestaat uit de wagens: „Bedford" vrachtwagen, „Re nault Dauphine" en „Opel Rekord". Autorijschool Lem- som, Kerkwerve, tel. (01110) 2259 (b.g.g. 2917). Erkend en gedipl. door de F.N.O.P. Sneldienst 'Koophandel'. Van Rotterdam: Centraal Bode huis, 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht: Van Putte, 12.30 uur. Aan komst Zierikzee 4 uur. Voor voetverzorging naar: mevr. Beekenkamp. Schuit haven 3, tel. 2680, Zierikzee. M. de Looze, een vertrouwd adres voor autorijlessen. Gra tis theorie-avonden. d'Ailly- straat 12, tel. 2235.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6