Kiespijn SUNIL ASPRO V.V.V. mededeling Heren scheidsrechters lieten reeds twintig maal verstek gaan neem DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ruimtevoedsel Standbeeld voor de bij Judo demonstratie ONZE PUZZEL-RUBRIEK MMSDltë- S DE GOUDEN TOMAHAWK Korfbal op St-houwen-Duiveland in gevaar ZIERIKZEE, 19-7. liet aantal korfbalwedstrijden op Schouwen-Dui- v eland dat deze zomer moest worden uitgesteld omdat de aangewezen scheidsrechters niet waren opgekomen is langzamerhand schrikbarend te noemen. Toen we onlangs op een mooie zaterdagavond eens een kijkje wilden gaan nemen bij de wedstrijd S.V.OAV.K. I-W.I.K. II te Ouwerkerk was het ook weer zo. De wedstrijd moest om 7 uur begin nen, maar de scheidsrechter was er niet. Na een kwartier wachten ging men toen inaar op zoek naar iemand welke de wedstrijd kon fluiten, maar er werd in Ouwerkerk niemand gevond welke bereid was te flui ten of hiertoe capabel was. Toen is men maar weer teleurgesteld naar huis gegaan. Bij informatie bleek dit niet de eerste keer te zijn geweest. Wanneer er één man op Schou- wen-Duiveland is wie deze gang van zaken zeer ter harte gaat is dat ze ker de heer J. Th. Brouwer uit Zie- rikzee. Na mens het bondsbestuut van de Schouwen-Duivelandse Korf- balbond heeft de heer Brouwer zich dezer dagen met een speciaal schrij ven tot alle S.D.K.B.-scheidsrechters gericht, waarin hü tot de verontrus tende conclusie is gekomen, dat het al twintig (20) maal is gebeurd dat één of andere scheidsrechter „ver stek" heeft laten gaan. In deze 20 gevallen komt de bondsvoorzitter tot een verdeling van verzaking welke hij in 3 pun ten onderscheiden wil. 1. Er zijn heren scheidsrechters die 'b.v. één dag tevoren aan de competitieleider „even" melden, dat ze „niet kunnen". In vele gevallen Is dat „niet kunnen echter te verta len in „geen zin" hebben. 2. Dan zijn or scheidsrechters die vermoeden dat de competitie leider thuis wel op zijn stoel zal zit ten te wachten op een telefoontje om een paar uur voor de wedstrijd hem te vertellen, dat ze nu „plot seling" niet kunnen. Dan laten ze het aan de competitieleider over om ergens een vervanger op te scharre len uit het toch al magere scheids- rcchterskorps op Schouwen-Duive- land. 3. De kroon spannen zij, aldus de heer J. Th. Brouwer, die met sou- vereine minachting alle wetten van plicht en fatsoen negeren en zonder zeggen of zingen wegblijven. Op welke van de hierboven aan gestipte manieren dan ook de scheidsrechter de hem toevertrouw de wedstrijd niet leidde, doet wei nig ter zake. Een feit is evenwel, dat in alle gevallen onrust, ongerief, ge harrewar, ja zelfs het niet doorgaan van wedstrijden is teweeg gebracht. Men kan niet volstaan dit als jammer te betitelen, aldus de Schouwse korfbalnestor in zijn brief aan de scheidsrechters. Voor het vertrouwen van de jeugd in de scheidsrechter, hetgeen we hen steeds voorhouden, is dit zeer ge vaarlijk. Verder is het een frontale en di recte aanval op het bestaan van de S.D.K.B., omdat de S.D.K.B., mid- delg zijn funktionarissen faalt in de leidende en opvoedende taak van de korfbalbond. Tevens menen de verenigingen in deze S.D.K.B. niet zichzelf te her kennen, zo zien zij het nu eenmaal, maar eerder een lichaam met ab solute macht, dat alles vermag te regelen, beslissingen treft en boete oplegt wanneer de verenigin gen ergens mee ingebreke zijn ge bleven. Zjj leggen zich hierbij neer, maar verwachten en dat is hun goed recht, dat de S.D.K.B. op zijn beurt rechtschapen is. Verantwoordelykheisgevoel ontbreekt Dit blijkt van het hoogste ver trouwen in de onkreukbaarheid en plichtsbetrachting, legt elke func- FOKVEEDAG TE NIEXJW-HELVOET Op Voorne-Putten speelt veeteelt belangrijke rol NIEUW-HELVOET, 19-7. - De boeren op Voorne-Putten hebben voornamelijk gemengde bedrijven, waar de veeteelt dus een belangrijke rel speelt. Van oudsher is het de ge woonte geweest in de omgeving van Hellevoetsluis fokveedagen te orga niseren en deze traditie is na de oor log, ondanks innundaties in de oor logstijd en bij de overstromingsramp in 1953. welke uiteraard de veestapei veel schade hebben berokkend, weer herleefd. Daardoor was 'het mogelijk dat donderdag in Nieuw Helvoet - se dert 1 januari 1960 opgegaan samen met Nieuwenhoorn in de gemeente Hellevoetsluis - de zevende na-oor- logse fokveedag kon worden gehou den. die met een inzending van bij na 200 runderen van 41 verschillen de bedrijven geen slecht figuur sloeg. De beesten waren afkomstig uit het gebied van de K.I.-vereni- ging „De Zuid-Hollandse Eilanden", welke tezamen met de fokvereniging „Aurora" uit Oudenhoorn, de vereni ging „Voorne" uit Nieuwenhoorn en de vereniging „Intensie" uit Nieuw Helvoet, de organisatie van de dag op zich had genomen. Deze K.I.-ver eniging bestrijkt geheel Voorne en Putten en de omliggende eilanden. De verkoop van melk is voor de boeren in dat gebied de belangrijk ste inkomstenbron. Niet anti-industriëel De loco-burgemeester van de nieuwe gemeente Hellevoetsluis, wethouder L. Riedijk, zelf veehou der en mede-organisator van de fok veedag, hield bij de opening een re devoering. waarin hij zich o.m. keer de tegen de opvatting dat het orga niseren van deze jaarlijkse fokvee dagen feitelijk een anti-industriële demonstratie zou zijn. Op Voorne en Putten is al heel lang stamboekvee van uitstekende kwaliteit gefokt en het is in de eerste plaats het stre ven naar verbetering van de vee stapel, dat het uitgangspunt voor deze dagen moet zijn. Natuurlijk wordt het gebied beïnvloed door wat er ten noorden en ten zuiden staat te gebeuren. En de Deltaplannen en de ontwikkeling van Rozenburg, Botlek en Europoort zijn van in vloed. Het is duidelijk dat deze ont wikkelingen de agrariërs niet dol gelukkig maakt. Er zal in 'de onmid dellijke en verdere toekomst agra risch gebied opgeofferd moeten worden aan de woningbouw. Vol gens het streekplan van gedeputeer de staten van Zuid Holland dat kort geleden is gepubliceerd, wordt Hel levoetsluis een gemeente met 37.000 inwoners in 1980. Dit eist de bouw van nog eens plusminus 10.000 wo ning en waar ruimte voor gevonden zal moeten worden. Ruimte, die mis schien te vinden is, door verplaat sing van bedrijven, in de nieuwe polders die het Deltaplan gaat op leveren. Ingezonden mededeling Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 11 uur de heer J. J. de Gram uit Deventer. Gasthuiskerk: 10 uur ds. Bezemer (bed. H. Doop), 7 uur idem. Kerk- werve: 2.30 uur ds. Zonneveld (bed. H.A.). Serooskerke: 10 uur ds. Zon neveld (bed. H.A.). Burgh: 9 uur ds. M. C. Don uit IJsselmonde (Jeugd dienst), 10 uur idem, 7 uur „Kuria"- dienst. Haamstede: 9 uur wika D. Hiensch uit Goes, 10 uur ds. C. den Engelse uit Pernis. Noordwelle: 7 uur vicaris Keiling uit Noordgouwe Eikerzee: 9.30 uur drs. Van den Ban. Brouwershaven: II uur drs. Van den Ban. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur vica ris Kelling. Dreischor: 7.30 uur ds. Groenewegen (voorbereiding H.A.). Ouwerkerk: 10.30 uur ds. J. Vegter uit Borger. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen. Sirjansland: 10 10 uur ds. Van Vliet (bed. H. Doop). 6.30 uur idem.Bruinisse: 10 uur ds. v. d. Sar (bed. H. Doop), 5 uur id. St. Philipsland; geen opgave. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 9, 10.30 en 5 uur ds. Fr. de Jong uit Lichtenvoorde. Renesse; 7.30 uur dr. W. van der Zwaan uit Eindhoven. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. G. H. Homans uit Heemskerk. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur d9. D. C. Firet uit Gees (Dr.) Zonnemaire: 10 uur (H.A.) en 2.30 uur dr. W. v. d. Zwaan. Nieuwer kerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oos terland: 10 en 3 uur ds. C. M. Boerma uit Haamstede. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. G. de Vries uit Wilnis. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Haamstede: 7 uur ds. J. Keizer uit Brouwershaven (in de Chr. Geref. Kerk). Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Van der Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur lees- dienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst., 3 uur ds. M. v. d. Klis uit Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. A. Vergunst, Rotterdam. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. SINT PHILIPSLAND: 3 maal leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse; 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Hcils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamernkomst. Rooms-katholicke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.15 en 10 uur. Lof te 19 uur. In de week: Eucharistievierin gen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistievieringen op zondag te 8, 9.30 en 11 uur. Avond mis te 19 uur. tionaris van de Schouwen-Duive landse Kor-fbal Bond, dus bovenal de scheidsrechter, de dwingende verplichting op, zorgvuldig zijn doen en laten onder controle te houden. Anders gezegd, de scheids rechter moet er zich van bewust zijn welke gevolgen het heeft wan neer hij een vastgestelde en aan hem toevertrouwde wedstrijd niet leidt en dus minimaal 24 jongens en meisjes in de steek laat en teleur stelt.. U is uit vrije wil scheidsrechter geworden en de S.D.K.B. kan U niets verplichten, aldus de bonds voorzitter, maar deze vrijwilligheid houdt tevens in dat U „zichzelf" vrijwillig verplichtingen kunt op leggen. Tot slot doet de heer Brouwer, na mens het bondslbestuur, een harts tochtelijk beroep op de onmisbare medewerking van de heren scheids rechters om alle wedstrijden door gang te kunnen doen vinden en slechts in uiterste gevallen „ver stek" te laten gaan. „Wanneer wij niet de vaste overtuiging hadden dat U allen goedwillend bent, dan zou dit schrijven geen zin hebben". Vandaar dat het bestuur van de S.D.K.B. in groot vertrouwen de goede uitwerking van deze oproep afwacht". Ingezonden mededeling lairpiade pi|n«n voor en na «oor opitHfud mnrbruif Bennies blossen het snor onmiddellijk. Ze herstellen prompt het verstoorde evenwicht in de maag en maken zo het overtollig zuur onschadelijk. Op 't moment dat U Rennies neemt en deze smelten op de tong, zakt de pijn om na enkele minuten geheel te verdwijnen. Rennies - een ple zierige remedie; smakelijk envolgende oriënteringsrit vindt op 12 Wanneer over enkele jaren ruim tevaarders de aarde zullen verlaten met bestemming Mars, Venus of an dere ver verwijderde planeten, zul len zij verscheidene maanden,, ja zelfs jaren onderweg zijn. Een grote vraag die by de geleer den speelt als een nachtmerrie is Hoe kunnen zij verzekerd zjjn ran een menu, dat voldoende calorieën en vitaminen geeft?" Het antwoord op deze vraag is volgens Russische geleerden „chlorella", een een-ceWi pe alge, die een grote hoeveelheid eiwitten en vitamine C bevat. In de laboratoria van het Biologisch In stituut van de Universiteit van Le ningrad wordt chlorella gekweekt. Dit gebeurt in de buitenlucht in twee grote tanks, die elk ongeveer duizend liter water bevatten, waar in voedingszouten z\jn opgelost, een aantal sporenelementen en koolzuur, zich bevinden nodig voor fotosyn these. Een aantal ingewikkelde pro cessen vindt plaats, waarna de al gen die in deze tanks zijn gevormd worden gedroogd en tot poeder wor den gemalen. In deze vorm kan het worden toegevoegd aan de ruimte vaardersrantsoenen. SPORT MOTORSPORT Oriënteringsrit M.C. „Sparta" Aan de op 14 juli gehouden oriën teringsrit van de M.C. „Sparta" werd door 33 voertuigen deelgeno men. Voor het grootste deel voerde de route door Schouwen en ook nu weer waren er weer mooie punten in verwerkt. Spijtig was het dat er enige tikfoutjes in de opgaven wa ren geslopen, waardoor moeilijkhe den ontstonden. Omdat hierdoor mogelijk de route niet goed uit- kwam heeft men het gedeelte na punt 78 van de routebeschrijving la ten vervallen. Bij de prijsuitreiking bracht de penningmeester, de heer C. W. Ver ton, dank aan de heer C. Opree voor het uitzetten van de rit en de aanwezigen voor hun deelname. De Ingezonden mededeling onopvallend. MAASTRICHT. De 38-jarige assis tent van de rijksbelastingen J. H. G. van Leendert uit Maastricht is met zijn auto frontaal in botsing geko men met een zware Belgische vracht auto. De man werd zo ernstig ge wond, dat hij kort na het ongeval ter plaatse is overleden. De chauf feur van dé Belgische wagen bleef ongedeerd. FLITSEN UIT HET BUITENLAND Twee Noorse studenten, Bjoern Staib en Bjoern Reese, hebben bij Angmagssalik op Groenland afscheid genomen van de beschaafde wereld om met een hondenslee over te ste ken naar Gódthaab aan de andere kant van Groenland. Zij volgen de weg die zeventig jaar geleden hun landgenoot Fridtjof Nansen aflegde. Zij hopen half september hun doel bereikt te hebben. Gevangenen in Egypte, die op 23 juli de helft van hun straftijd heb ben uitgezeten, zullen op die datum in vrijheid worden gesteld. De V.A. R. herdenkt namelijk op 23 juli het feit, dat de revolutie tien jaar ge leden uitbrak. De Knesset - het parlement van Israël - heeft een wetsontwerp aan genomen, waarin het veroorzaken van luchtvervuiling strafbaar wordt gesteld met zes maanden opsluiting. De Russen hebben ter hoogte van De Krim honderden flessen met „een boodschap aan alle kinderen op de wereld" in zee geworpen. In de boodschap wordt een beroep op de kinderen gedaan „om te strijden voor de vrede en het geluk op aar de". De actie werd ondernomen na afloop van het „tweede internatio nale congres van pioniers", dat te Artek op 'tien km. van Jalta werd gehouden. De boodschap is gesteld in het Russisch,Engels, Frans en Duits. 41 beklaagden, die in Rome heb ben terechtgestaan wegens verzet tegen de politie, het veroorzaken van lichamelijk letsel en materiële scha de tijdens de anti-fascistische onge regeldheden in Genua op 30 juni 1960, zijn woensdag veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van een maand tot vier jaar en vijf maanden. Bij deze ongeregeldheden, die zich later tot andere Italiaanse steden uitbreidden, vielen tien do den en meer dan honderd gewonden. augustus a.s. plaats. De uitslag is als volgt: 1. M. van Langeraad (47 strafp.); 2. dr. J. L. Braber (50 strafp.); 3. L. Dorst (50 stTafp.) (2 en 3 na lo ting); 4. C. de Jager, (52 strafp.); 5. M. J. der Weduwen (53 strafp.); 6. C. J. v. d. Westen (55 strafp.; 7. D. A. van Dongen (56 strafp.); 8e. A. P. de Bois (62 strafp.); 9. H. v. d. Hoek (91 strafp.); 10. P. Vis (93 strafp.). Vrouw door trein overreden LOSSER, 19-7. In Losser is don derdagmorgen de 72-jarige mevrouw Fiesulier door een goederentrein ge grepen en korte tijd later overleden. Het ongeval gebeurde, toen de vrouw de spoorbaan overstak. Volgens de politie te Losser is zij, toen zij de trein zag naderen, vermoedelijk door de schrik blijven stilstaan. De juist naderende goederentrein kon niet meer tijdig stoppen. De spoorbaan, die dwars door Losser loopt, heeft geen officiële overgang, doch de in woners stappen meestal over het circa 30 cm. hoge muurtje heen om zo de baan over te steken. RENKUM, 19-7. In Renkum zal zaterdag een standbeeld ter ere van de bij worden ont huld. Het is een draadplastiek voorstellende een bij in een cel en het is met de sokkel zeven meter hoog. Het stand beeld is gemaakt door mej. J. Esselman te Arnhem, een oudleerlinge van de Academie voor Beeldende Kunsten in Arnhem. Deze onthulling op zaterdag valt samen met de tweede Renkumse bijenmarkt. Zaterdag en maandag kan men in Renkum ook een ten toonstelling over de bijenteelt zien. Markt en tentoonstelling worden geopend door de rec tor-magnificus van de land bouwhogeschool in Wagenin- gen, prof. W. P. Eijsvogel. Bij de onthulling van het stand beeld voor de bij zal het be jaardenkoor „Zingen zonder zorgenhet lied „Van bij en blom" zingen. Tijdens de bij enmarkt krijgen de bezoekers gratis een beschuit met ho ning. Vorig jaar op de eerste bijenmarkt in Renkxim waren er 4000 bezoekers. Zaterdag a.s. 3 uur op het Havenplein te Zierikzee door Sportschool Peters Al was het aantal puzzelaars vo rige week beduidend minder dan wij gewend zijn, het aantal inzen dingen dat wij ontvingen was zeker de moeite waard, temeer omdat bij na alle oplossingen ditmaal foutloos waren. Ook deze week kwam het lot er dus weer aan te pas om de twee winnaars te bepalen. Op deze wijze viel de eerste prijs ten deel aan: de heer J. J. Dorst. Lange Blokweg 37, Zierikzee De tweede prijs gaat naar: de heer J. D. Binnendijk, Naaldwjjkstraat 7, Naaldwijk De oplossing was als volgt. Horizontaal: 1. kegelen, 6. enig- lijk, 11. al, 12. eerst, 14. r.o., 15. mu lat, 18. top, 19. larve, 21. p.k., 22. nut, 24. dam, 25. ed, 27. k.r.o., 28. rat, 29. pro, 30. naad, 33. manege, 34. d.d., 35. schreef, 38. te, 39. ad, 40. ut, 41. ei, 42. nu, 43. en, 45. uitstel, 49. a.o., 50 kromme, 51 dreg, 53 p.l., 54. d.o.s. 56. age, 57. es, 59. bes, 61. sap, 63. eh, 64. veter, 66. sok, 68. x-eine, 70. or, 71. zebpe, 73. l.n., 74. lorgnet, 75. massaal. Verticaal: 1. kampen, 2. gal. 3. elan, 4. ee, 5. net, 6. esp, 7. n.l., 8. gram, 9. lor, 10. koedoe, 13. rog, 16. uk, 17. tak, 19. latafel, 20. vergenoe gen, 23. truc, 24. dame, 26. rad, 29. pet, 31. adder, 32. jr., 35. stumper, 36. hut, 37. ent, 44. nok, 46. iets, 47. si, 48. epos, 49. ara, 50. knevel, 52. geheel, 55. sar, 58. se, 59. berg. 60. rob, 62. pels, 65. tor, 66. set, 67. kom, 69. ina, 71. ze, 72. e.a. DE NIEUWE PUZZEL Horizontaal: 1. niets doen, 4. plaats in Japan, 8. deel van de V.S., 12. soort vaas, 13. schaakterm, 14. deel van de mond, 16. drank, 17. ezel (Eng.), 19. op de wijze van, 21. eenh. van druk (afk.), 23. metgezel, kame raad, 25. graafwerktuig, 27. kier, 29. soort stof, 31. hoefdieren, 33. uit roep, 34. plaats in Zuid-Holland, 37. voorzetsel, 39. verwijderd, 40. vra gend voornaamw., 41. liefkozing, 43. tweetal, 44. Engels lidwoord, 45. nauw, 46. Spaanse titel, 47. steen soort, 49. plaat9 op de Veluwe, 51. bevel, 53. zangnoot, 55. plaats in Utrecht, 58. Frans lidwoord, 59. soort soep, 61. gedicht van Homerus, 63. 'het spelen, 64. glazen uitbouw, 67. iedere, 69. thee (Duits), 71. oud Nederlands lidwoord, 72. meisjes naam, 73. afgemat, 76. waterkering, 77. deel van een boom, 79. soort, 81. alleenspel, 82. plaats in Drente, 83. vlek. Verticaal: 1. van grote afmetingen, 2. plaats der oudheid, 3. deel van een muziekinstrument, 4. onder andere (afk.), 5. schrede, 6. vlek van inkt, 7. tandeloos zoogdier, 9. uitspansel, 10. dubbelklank, 11. plaats in Over- ijsel, 13. soort schip (afk.), 15. fami lielid, 18. inhoudsmaat, 20. hofbe diende, 22. leesteken, 24. uitroep, 25. sportterm, 26. gelofte, 28. Euro peaan, 30. wagendeur, 32. zaagafval, 33. slang, 35. soort stof, 36. werke lijk, 38. slot, 39. gevuld, 42. meisjes naam, 48. nobele, 50. uitsteeksel, 52. meisjesnaam, 54. boom, 56. Ned. Televisie Stichting (afk.), 57. aanw. voornaamw.; 58. luchtstrijdkrachten (afk.), 60. plant, 62. noodtoestand, 63. nu en dan, 65. rivier in Gronin gen, 66. hennepbraak, 68. droogin- richting, 70. jongensnaam, 72. pers. voornaamw., 74. onderofficier (afk.), 78. meisjesnaam, 80. als eerder (afk.) DEN HAAG. Blijkens een over zicht dat is opgenomen in de Staats courant, kwam er op 475 veeteelt bedrijven in ons land in juni van dit jaar nog mond- en klauwzeer voor. Van die bedrijven bevonden zich er 93 in de provincie Gelder land, 10 in Utrecht, 215 in Noord- Brabant en 157 in Limburg. Scheepvaartberichten Philippia (t.), pass. 19-7 Gibraltar naar Rotterdam. Willem Ruys, 19-7 te Port Evergla des. Ingezonden mededeling 50- NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL XtoéjJjJAAk A EiyflKKHrtWl irWWTnilTOIMiWlM 3. „Ik heb gehoord, dat de wilden hier nog met pijl en boog gewapend zijn, is het niet zo vriend?", vraagt O'Connor. „Dat is zo", antwoordt Aram. „Nou dan", lacht de dikkerd vrolijk, „dan kunnen wij ze met enze musketten en pistolen toch makkelijk de baas?!! Wacht maar eens, O'Connor zal er wel voor zorgen, dat onze jachtgebieden uitgebreid moeten worden, hahaha!" „Daar komt niets van in!" zegt Aram scherp. „De Indianen zijn hier de oor spronkelijke bewoners, zij hebben dus meer rechten op dit land dan wij!" „Rech ten! Mijn beste man, diegene die het sterkst is, die heeft altijd de meeste rech ten!" O'Connor maakt een wijds gebaar. „Let op, binnen een paar jaar zijn wij blanken heer en meester in dit land. Daar zullen mannen als ik wel voor zorgen". En zonder verder commentaar af te wachten, loopt hij fier en zelfbewust verder het dorp in. „Die heeft nog heel wat te leren hier", zegt Agua, die de laatste oprrferking .van de dikkerd heeft gehoord en juist naar buiten komt. „Ja, we zullen lui van zijn slag goed in de gaten moeten houden, Agua", zegt Aram ernstig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 8