Movrouw, u er Garage ANKER Raad Westerschouwen treedt definitief uit Centrale Deinst motors scooters en bromfietsen Gemeenteraad Brouwershaven vergadert te Dreisclior Stagnatie roml houw nieuwe Geref. kerk te Haamstede Ingezonden mededeling HAAMSTEDE, 19-7. De raad der gemeente Westerschouwen heeft in de vergadering van donderdagavond waarin de heer Westhoeve wegens ziekte afwezig was, met algemene stemmen besloten de verbintenis met de Centrale Dienst Noord-Zee land met ingang van 1 augustus - 1963 op te zeggen. Deze beslissing moest nu reeds worden genomen, omdat het opzegbesluit een jaar van te voren genomen moet worden. Over deze uittreding is nog al het een en ander gezegd, waarbij de heer Goossens de spits afbeet door zieh voor „direct uittreden" te ver klaren. De voorzitter, jhr. R. J. H. Q. Koell, zeide dat nog deskundig ad vies gevraagd zal worden .terwijl-er maandag nog een vergadering komt van uittredende gemeenten geza menlijk. De heer van Oord was blij dat „dit drama nu een einde neemt". Hij was het volkomen met het voorstel van b. en w. eens. Spreker zei ver der, dat hij zich als raadslid geen gefundeerd oordeel kan vormen over de C.D., dat kunnen b. en w. echter wel, omdat deze bijna dage lijks met de C.D. omgingen. Hij zei verder, dat de gemeente nu met spoed een eigen dienst moet gaan creëren. Wethouder Vis kan dan ophouden met het nalopen van het gemeente-personeel. Voor het baantje van technisch hoofdambte naar zal dan een „man van formaat" gekozen moeten worden, die moge lijk ook uitbreidingsplannen kan maken of wijzigen. De voorzitter zei hierop, dat Ged. Staten of de Kroon deze uittreding nog goed moeten keuren. Wethouder V. d. Klooster zei, dat de C.D. is opgericht omdat de ge meenten het vroeger alleen niet af konden. In de loop der jaren is de verhouding met de C.D. echter uit elkaar begroeid. Bovendien zijn de verschillen zeer toegenomen in de bouwactiviteiten. Meer begrip in de C.D. had echter deze gang van za ken moeten kunnen voorkomen. De statuten geven echter mogelijkheid vna uittreding. Indien G.S. de zaak echter afwijst zullen we „hoger op moeten". „We moeten nu afwachten wat het goedkoopste is voor de ge meente en dan als zakenman te werk gaan". De voorzitter zei: „De blij venden maken de dienst uit, terwijl de ver- trekkenden de wachtgelden mogen betalen". Een eigen bureau voor de West hoek is van het allergrootste be lang, merkte de heer van Oord op en G.S. moet maar weten dat wij daar niet buiten kunen. Wethouder v. d. Klooster sprak over de ambtenaren van de C.D. die allen stuk voor stuk voor hun taak berekend zijn. Alleen het geheel loopt niet zoals het lopen moet. Goede diensten gedaan Over de vroegere toestanden die nog het toezicht hadden van dijk- bazen op de woningbouw, sprak de heer M. den Bóer. Hij zei dat de C.D. goede diensten heeft gedaan vooral na oorlog en ramp. En hier begon juist het kardinale punt. Iedere ge meente kreeg veel meer werk doch de C.D. nam niet meer werknemers in dienst, wat dringend noodzake lijk was. De C.D. kon zich toen nog bedruipen uit de leges. De bijdrage uit de gemeentekas voor eigen amb tenaar zal hoger liggen dan de hui dige bijdrage, doch we kunnen niet anders. De heer Hendrikse zou graag de aan te werven technische hoofd ambtenaar een „tikkeltje hoger" ne men, bijv. een ingenieur, die iets meer kan dan gevraagd wordt. Weth. v. d. Klooster wees nog maals op de capaciteiten van de huidige ambtenaren en achtte deze voldoende. De heer den Boer noemde dan de Schoonheidscommissie en het Stede bouwkundig Bureau voor de bouw van grote gebouwen. Over deze amtenaar zei de heer van Oor, dat het geen „superman" hoeft te zijn. Na deze gesprekken besloot de raad met algemene stemmen uit de C.D. te treden. De voorzitter deelde mede, dat het gemeentebestuur heeft geconsta teerd, dat in toenemende mate de verordeningen op de kampeer- en bouwvergunningen worden overtre den. Strenge straffen zullen in de toekomst niet uitblijven. De heer van Oord vroeg tijdens de rondvraag over stagnatie in de bouwplannen van de nieuwe Geref. kerk, die ontstaan is door het niet mee willen werken van een bepaal de instantie. Hij vraagt dringende aandacht en helderheid in deze zaak en hoopt op spoedige doorgang van de bouwplannen. De voorzitter bracht enige helder heid in deze kwestie. Het bleek dat volgens het uitbreidingsplan op het door de Ger. kerk aangekochte ter rein niet gebouwd mag worden. Nu zou normaal mogelijk zijn om het uitbreidingsplan te wijzigen, doch dit zou enige jaren in beslag nemen door goedkeuringen en ter visieleg- gingen. Eenvoudiger is de toepas sing van art. 20, waarbij met toe passing van de omwonenden toch op dit terrein gebouwd mag worden. Dit is gebeurd, doch de R.T.M., als een der naaste buren (tegenover hotel-station R.T.M. aan de Hoge- zoom) heeft bezwaren gemaakt. De voorzitter noemde het een verve lende geschiedenis. De heer van Oord zou graag de uitspraak van de raad hebben, dat de bouw dringend noodzakelijk is. De heer den Boer zegt, dat de ge hele raad achter de bouw staat. In dien de R.T.M. echter niet wil staat men machteloos. De voorzitter merkte op, dat de gemeente reeds vroeger grond be schikbaar stelde, waarop gebouwd mocht worden op een plaats aan het Boomgaard wekken in het uitbrei dingsplan Zuid. Het kerkbestuur kocht toen grond zonder dat b. en w. hiervan wisten en dat buiten het uitbreidingsplan lag. AFSCHEID VAN DE LEERLINGEN.. Geslaagd toneelspel op druk bezochte ouderavond openbare lagere school ZIERIKZEE, 20-7. Gisteren, don- derdag, werd in de grote zaal van hotel „Concordia" een zeer druk bezochte en geslaagde ouderavond gehouden van de openbare lagere school. Namens de oudercommissie verwelkomde de heer G. Huurling de vele ouders, leerlingen en in de eerste plaats burgemeester mr. F. Th. Dyckmeester, wethouder Koe- voets en enige aanwezige bestuurs leden van de Nutsspaarbank. Later op de avond werd het college van b. en w. geheel voltallig door de komst van wethouder Verheyen. Een bijzonder woord van welkom viel ook ten deel aap de heer M. A. Hage, directeur van de Rijkskweek school te Middelburg, die namens het district Zeeland van Volkson derwijs deze avond een kort woord sprak over de doelstellingen van deze vereniging. De school ziet terug op een pret tig jaar, aldus de heer Huurling, die in dit verband herinnerde aan de aanstelling van het nieuwe hoofd de heer G. v. d. Akker en het behalen van het schoolvoetbalkampioenschap door een leerlingenelftal te Goes. Na de woorden van de heer Huur ling nam het uitgebreide programma een aanvang met zang door de hoog ste klassen onder leiding van de heer H. van der Wolf, met piano begeleiding door mevrouw M. Ocht- man-Moelijker. De jeugd kon na hét zingen op het podium aanwezig blij ven. want het hoofd van de school, de heer v. d. Akker, zorgde hierna voor het hoogtepunt van deze avond: het uitreiken van de diplo ma's aan de leerlingen die de school gaan verlaten. De heer v. d. Akker sprak ook een afscheidswoord, waar in hij de jeugd onder ogen bracht dat nu een periode van hun jonge leven is afgesloten welke niet her haalbaar is. „Wat je nu gaat doen kan ook maar éénmaal en daarom moet je je voornemen je leven zo goed mogelijk te leven", aldus de heer v. d. Akker, die zijn leerlingen vervolgens in het bezit stelde van hun getuigschriften, hierna gevolgd door de heer Kroese, voor wie dit bovendien een definitief afscheid van de lagere school betekende in verband met zijn benoeming bij het MULO. Daarom sprak het hoofd der school later op de avond woorden van afscheid tot de heer G. Kroese, die ook werd toegesproken door col lega van Male en namens de ouder commissie, waarbij de nadruk werd gelegd op de activiteit en sportivi teit van de scheidende onderwijzer. Opgewekt toneelspel Nadat de hoor Hage gelegenheid had gekregen een opwekkend woord De heer Hendrikse hoopte dat de voorzitter met een spoedige oplos sing komt. De raad verwierp verder een voor stel van b. en w. tot het vaststellen van een verordening op het verrich ten van persoonlijke diensten. Het was de heer Hendrikse opgevallen dat in art. 2 de mogelijkheid be stond om dergelijke diensten af te kopen of een ander te sturen. Hjj kwam hier tegen op. By stemming sloten zich ook de heren v. d. Klooster, den Boer, Geluk Goossens, van Oord en Hendrikse aan, zodat het voorstel met 4-6 werd verworpen. De raad zal in een vol gende vergadering met een ander voorstel komen. „Krukels en kreeften?' HAAMSTEDE, 19-7. Een niet alledaags voordeeltje had deze week de bloemenkweker W. Jonker uit Haamstede, die als krukelraper kreeften ving. Hoe een en ander in zijn werk ging volgt hier. De heer Jon ker, een echte krukelliefheb ber, zocht deze week bij Kou- dekerke een maaltje krukels. Er waren er al heel wat bij elkaar geraapt, toen de heer Jonker opeens een lijntje vond, dat kennelijk aan een werphengel had gezeten doch gebroken was. Nieuwsgierig geworden, trok hij eens aan het nylondraadje. Het ging steeds zwaarden, totdat 'op het laatst het einde in zicht kwam met twee grote kreeften, vol gens de heer Jonker elk wel een halve meter lang. Ze za ten geheel in de draad ver ward. De scharen werden met de draad vastgezet, waarna in de eigenaar van hotel „Het wapen van Burgh" een gewil lige koper gevonden werd. Zolang de voorraad strekt, kunt u nog profiteren van de speciale aanbieding: 3 pakjes Knorr vleesbouillon van 105 voor 95 ct of 2 pakjes Knorr kippebouillon van 80 voor 72 ct Vraag trouwens altijd om Knorr bouillon. Juist in uw vakantie is het een opwekkende zo-klaar drank. Onderwijzer E. J. Valk nain afscheid te spreker, in het belang van Volks onderwijs zorgde de jeugd van de 5e en 6e klas o.l.v. de heren van Male en Kroese met een toneelstuk je getiteld „De Prins v. Duitenland" voor een bijzonder geslaagd onder deel van deze opgewekte ouder avond, waarop de ouders zelf ook nog actief waren met het zingen van bekende schoolliederen, hetzij gezegd tot hilariteit en vreugde van de jeugd. Het toneelstuk werd een groot succes, mede door de decors en costumes, waaraan bijzonder veel aandacht was besteed. Het ging alle maal om de koning van het vorsten dom die te kampen had met een lege schatkist en die hiervoor door zijn hofdienaren de nodige verwijten te slikken krijgt. De kinderen van het volk maken echter een prachtig plan tot oplossing van de financiële moei lijkheden: ze trekken met een circus door het land. Op bijzonder aai'dige wijze zagen de ouders zodoende „ras-artisten" op het slappe koord, een „Tarzan" met een prachtig „wil de dieren-nummer", terwijl „de ster ke man" verbluffende staaltjes ge- wichtsheffen te zien gaf. Nadat op deze wijze de schatkist weer was bijgespijkerd, kwam ook het einde aan deze bijzonder geslaagde ouder avond, waarmee onderwijzend per soneel, leerlingen en ouders zeker eer hebben ingelegd. Dc „Zuiderkruis" is vrijdagmid dag met 800 militairen van de Ko ninklijke Landmacht aangekomen te Hollandia. Op het laatste deel van dc reis werd het schip begeleid door het fregat „Evertsen". Jubilerend duo „Suip en Snap" gehuldigd AMSTERDAM, 19-7. Het artiesten- duo Willy Walden en Piet Muyse- laar, dat 25 jaar op de planken is verschenen als „Snip en Snap", is donderdagmiddag in theater Carré in Amsterdam onder grote belang stelling uit de wereld van de kleine kunst gehuldigd. De directeur van de „Snip en Snap"-revue's, René Sleeswijk ont hulde dat het 17 maart 25 jaar gele den was dat 'hij de heren Walden en Muyselaar ontmoette, uit welke ont moeting het komiekenduo „Snip en Snap" werd geboren. „Hier is spra ke van een ongelofelijke coöperatie. Nergens ter wereld vindt u een der gelijk duo dat 25 jaar bij elkaar blijft en 25 jaar met succes voor dezelfde onderneming optreedt. Ik hoop dat deze groten in de kleinkunst zich nog lange tijd in de milde meiregen van de publieke gunst mogen koes- teren", aldus de heer Sleeswijk, die ook Aase Rasmussen (de echtgenote van Willy Walden), in de huldiging betrok. Zij viert haar 20-jarig jubi leum als medewerkster aan de re vue's. Ingezonden mededeling Nog enkele mooie tweedehands van o. 1.-school Oosterlaiul OOSTERLAND, 19-7. Wegens zijn aanstaand vertrek naar Heukelum is vrijdagmiddag afscheid genomen van de heer E. J. Valk, sedert 1957 onderwijzer aan de openbare lagere school alhier. De voorzitter van de oudercommissie, de heer Teeuw Bal, heette de aanwezigen welkom, waar onder wethouder A. Stoutjesdijk, na mens het gemeentebestuur aanwezig, de heer M. J. Zeijler namens de afd. „Volksonderwijs", oud-schoolhoofd Kosten en echtgenote, de heer Istha en anderen. Er werden door de kinderen af scheidsliederen gezongen, gemaakt door de heer Istha en mevr. Stout- jesdijk-Borst. Zonder iets van elkaar af te weten hadden deze beide „dich ters" toevalligerwijze hun liederen, die uit verschillende coupletten be stonden, getoonzet op het bekende Zilvervlootlied. Verder hebben ver schillende kinderen leuke voordrach ten ten beste gegeven. Bijzonder aardig was oök „De geschiedenisles", waar Elly Stoutjesdijk als ouder wetse schooljuffrouw fungeerde. Kees Zeijler droeg een humoristische schets voor die de lachspieren op wekte, en meester Valk in het zon netje zette. Wethouder Stoutjesdijk bracht namens de gemeente een dankwoord voor hetgeen de heer Valk in het belang van Oosterlands jeugd heeft gedaan. De heer Zeijler deed dit namens de afd. Oosterland van Volksonderwijs, en dankte de scheidende onderwijzer voor hetgeen hij hiervoor had verricht. Een boek werk was het stoffelijk blijk van waardering. De heer Kosten gewaag de van de prettige samenwerking, zij het slechts kort, met de afscheid nemende meester. Ook de oud-on derwijzer Istha, waar de heer Valk een gewaardeerde huisvriend was geworden, betuigde zijn leedwezen over diens vertrek uit de gemeente. Namens de oudercommissie sprak mevr. Stoutjesdijk-Borst waarderen de woorden. Als een aandenken aan Oosterland bood zij een oude gra vure aan, voorstellende Oud Ooster land, 's-Heer Jansland en Ooster- steijn, een geste die door de heer Valk op hoge prijs werd gesteld. De voorstellingen dateerden uit 1750. Voor de goede collegialiteit dankte het schoolhoofd, de heer P. Knuijt de scheidende, en ook hij bood een stoffelijk blijk van waardering aan. Ook de schoolkinderen en de hand werkjuffrouw brachten kadoos. Al len wensten meester Valk in zijn nieuwe werkking het allerbeste toe, en gewaagden van hun spijt dat hij Oosterland ging verlaten. Bij het einde van deze gezellige middag heeft meester Valk nog een dank woord gesproken voor de vriende lijke woorden en de vele geschenken. Voormalig raadhuis Noordgouwe wordt verkocht te koop bij Zierikzee In Hamburg zijn twee jonge lei ders aangehouden van de dezer da gen verboden neo-nazistische „bond van vaderlandse jeugd". In de wo ning van een van hen zijn spring stoffen gevonden. De toestand van de Waalse vak bondsleider Andre Renard, die twee weken geleden door een beroerte ge troffen werd, werd heden (vrijdag)- ochtend „hopeloos" genoemd. Vrouw en vijf kinderen verwond door slippende auto BRUMMEN, 19-7. Omstreeks half vyf donderdagmiddag is in dc Zut- phensestraat in Brummen een perso nenauto Ingereden op een vrouw met haar vier kinderen en een nichtje, die met de fiets aan de hand stonden te wachten om over te steken. De moeder, mevrouw T. uit de Ho ven, gemeente Zutphen, haar zoon tje en een nichtje werden hierbij zwaar gewond. De drie andere kin deren werden licht gewond en kon den na behandeling in het ziekenhuis naar huis worden vervoerd. Dc personenauto, komende uit de richting Zutphen en bestuurd door de heer J. R. uit Nijmegen, wilde in de bocht bij de Windheuvelstraat een vrachtauto met aanhangwagen pas seren. Er kwam echter een tegenlig ger en R. moest naar links terug, waarbij zijn wagen slipte en inreed op het wachtende groepje. ROTTERDAM. Een groep van 32 afgestudeerden van de school voor bedrijfsingenieurs in Madrid zal, on der leiding van professor Jose Cas- tanaeda, in de komende dagen een bezoek brengen aan ons land. Voor 25 juli staat onder andere een bezoek aan de Caltex-bedvijven in Pernis op het programma. Het bezoek, dat de prinsessen Irene en Margriet donderdag aan Saba hebben brachten is uitstekend verlopen. De enige tegenslag vormde het herhaaldelijk optreden van re genbuien waardoor nogal wal ver traging ontstond. BROUWERSHAVEN, 19-7. - De raad der gemeente Brouwershaven komt op dinsdag 24 juli aanstaande des namiddags half drie in openbare vergadering bijeen in het Plaatsen- huis te Dreischor. Bij dp reeks ingekomen stukken bevindt zich een nota van de heer J. v. d. Hamer te Brouwershaven van een houten molen. B. en w. delen de raad mede, dat het hier het verplaatsen betreft van een houten achtkantig model korenmolen, wel ke in 1955 geplaatst werd op de Oosthavendijk bij de ingang van het Slingerbos. Deze molen werd des tijds door de heer v. d. Hamer aan de gemeente geschonken, onder voorwaarde dat de verplaatsingskos ten voor rekening van de gemeente zouden komen. Nu pas, in april 1962, heeft de heer v. d. Hamer zijn nota bij de gemeente ingeleverd, wat naai de mening van b. en w. veel te laat is. Reeds in 1960 was deze nota vol gens het Burgerlijk Wetboek ver jaard en niet meer controleerbaar. Aanvankelijk werd dan ook overwo gen om betrokkene mede te delen, dat dit bedrag (f 437,98) niet meer betaalbaar gesteld kan worden. Aan gezien 'het hier echter een schenking betreft zijn b. en w. op hun eerder ingenomen standpunt teruggekomen en stellen de raad voor deze post alsnog betaalbaar te stellen. Verder staat op de agenda vast stelling wijziging Reglement van Orde voor de vergaderingen van de raad ;idem vaststelling verordening tot regeling van de werkkring dei- vaste commissie uit de raad voor de recreatie; vaststelling verordening heffing reinigingsrechten, hetwelk voor 1 januari 1963 moet geschieden. B. en w. geven een uitvoerige toe lichting waarin wordt medegedeeld, dat voor de kern Brouwershaven, welke niet is aangesloten bij de rei nigingsdienst Duiveland de rechten zijn becijferd op een aanneemsom plus aandeel jaarwedde van twee gemeentewerklieden totaal op f3000 per jaar. Hierbij komt men per em mer (375 stuks in de kern Brouwers haven) op een bedrag van f 8 waar bij nog komt f 1 afschrijving per emmer plus afschrijving omheining vuilnisbelt per emmer f 0,50. Totaal worden dus de reinigingsrechten per emmer voor de kern Brouwershaven f 9,50 per jaar. De overige kernen, welke zijn ondergebracht komen per emmerprijs op f 14,80 per jaar. B. en w. staan op het standpunt, dat de heffing van de inwoners moet worden beperkt tot een bedrag van f 12. Voor de gemeente zal het res-* terende bedrag, mits de raad dit goedkeurt, bedragen 729 emmers X f 2,80 (f 14,80 f 12) - f 2041,20. Vleeskeuringsdienst pe raad zal verder behandelen vaststelling Gemeenschappelijke Re geling Vleeskeuringsdienst Zierikzee Voor herstel van 'het interieur der twee Noorse woningen te Brouwers haven zal de raad een 'bedrag ge vraagd worden van f 1675,48. Voor gesteld wordt eervol ontslag te ver lenen aan de heer M. J. Wisse, on derwijzer te Zonnemnire en benoe ming onderwijzer aan de o.l.-school te Zonnemaire. Aanstelling in vaste dienst van de gemeentewerkman J. Kiesenberg; onderzoek geloofsbrie ven nieuw benoemde raadsleden; vaststelling richtlijnen tegemoetko ming vervoerskosten schoolbezoek ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920; vaststelling der 10e wijziging der be groting 1962; vaststelling 11e wijzi ging der begroting 1962. Verkoop voormalig gemeentehuis te Noordgouwe. B. en w. lichten toe dat verbouw tot woonhuis een be drag van f 19.500 zal vergen waarbij er een huurprijs ontstaat van plm. f 26 tot f 30 per week, teneinde de exploitaie sluitend te kunnen ma ken. Gezien de kwaliteit van het ge bouw alsmede het toéh nog weinig aantrekkelijke van de woning is het college de mening toegedaan dat beter tot verkoop kan worden over gegaan. Alvorens hiertoe te kunnen overgaan is het evenwel noodzake lijk, dat de toegang van het voor malig gemeentehuis naar de zolder boven het Groene Kruisgebouw af gesloten wordt en dat er een toegang gemaakt wordt naar de zolder van dat gebouw, hetgeen uitgaaf zal ver gen van f 400. B. en w. stellen de raad dan ook voor om tot verkoop over te gaan d.m.v. openbare in schrijving, op te dragen aan notaris P. Heering te Zierikzee. Eventuele gegadigden zullen er per 1 januari 1963 de vrije beschikking over kun nen krijgen. Als belangrijkste agendapunt staat nog vermeld de reorganisatie Cen trale Dienst Noord-Zeeland. STAD EN PROVINCIE DUIVELAND Vergadering gemeenteraad Heden (vrijdag)avond komt de ge meenteraad van Duiveland in open bare vergadering bijeen. De agenda bestaat uit 22 punten, o.a. verkoop van grond en een voorstel tot af schaffing van vermakelijkheidsbe lasting. Verder komen aan de orde voorstellen tot uittreding Centrale Dienst en de gemeenschappelijke regeling vleeskeuringsdienst. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 15 juli: Michiel Jo hannes, z. van Karei Johannes Holm en Machlina Christiana de Vlieger; 16 juli: Johannes Anthonie, z. van Adriaan Verspoor en Maria Lena Blok, wonende te Bruinisse; 19 juli: Johanna Maria, d. van Aarl Arie van der Leer en Anna Alida Haeck, wenende te Westerschouwen. Gehuwd: 13 juli: Christiaan Schot, 25 jr., en Lena Jumelet, 21 jr.; 13 juli: Marten Harder, 36 jr., wo nende te Sneek, en Jacomina Berre- voets, 29 jr. Overleden: 14 juli: Alida Jo hanna Pistorius, 78 jr., wed. van Leendert Beije, wonende te Wester schouwen; 15 juli: Neeltje Leeuwe, 83 jr., wed. van Johan Fredei-ik van de Vate; 18 juli: Jacob Paase, 70 jr., echtgenoot van Cornelia Deurloo. Woningwet-woningen voor industriële gebieden DEN HAAG. 20-7. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft 1.250 woningen ten behoeve van de industriële ontwikkeling over acht provincies verdeeld. Van de in 1962 te subsidiëren woningwetwonin gen werden 2.000 woningen bestemd voor de industriële ontwikkeling in de probleemgebieden. Hiervan zijn in februari van dit jaar reeds 750 wo ningen toegewezen. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft thans de resterende 1.250 wo ningen verdeeld. De verdeling is als volgt: Gronin gen 260, Friesland 220, Drenthe 210, Overijssel 160, Noord-Holland 50, Zeeland 100, Noord-Brabant 150 en Limburg 100. Vermist meisje terecht MAARSSEN, 19-7. De 16-jarige A. M. van H. uit Maarssen. die sinds zondag werd vermist, is donderdag avond door een automobilist, met wie zij van 's-Hertogenbosch af was meegelift, naar de politie in Haar lem gebracht. Het meisje is, zo is gebleken, vrij willig met drie jonge Duitsers, die met een auto op vakantie waren, mee gegaan naar Zandvoort. Ook werd nog een uitstapje gemaakt naar Amsterdam. De drie Duitsers hebben haar zondagavond bij haar woon plaats afgezet. Zij durfde echter niet naar huis en is toen gaan liften, eerst naar 's-Hertogenbosch en van daar naar Haarlem. BADGASTEN TUSSEN HET PUIN Opruiming bunkers veroorzaakt onverwachte situatie op strand WESTERSCHOUWEN, 20-7. Door het opruimen van de bunkers op liet strand te Wcstenschouwen is een si tuatie ontstaan, die niemand had verwacht. Door de ontploffingen is het puin her cn der gevlogen. Zelfs is het al een keer voorgekomen dat stukjes steen op het aan de binnen zijde gelegen kampeerterrein terecht zyn gekomen, tot schrik van de aan wezige kampeerders. Het is een grote 'bende vooral aan weerszijden van de trap, waar ook de muur tot en met het fundament er nu uit ligt. Helaas gaat de afvoer niet vlot en het gaat er op gelijken dat dit seizoen de strandbezoekers nog geruime tijd deze' handicap voor lief zullen moeten nemen. De gang van zaken was destijds zo gedacht dat vóór het 'hoogseizoen aan zou breken, de strandbunkers verwij derd zouden zijn, doch juist midden in dit seizoen, dat volgende week het hoogtepunt gaat bereiken, zit de 'badgast midden in de puinhopen en het geratel varv de drilboren. Er is ook een zekere verplaatsing te zien van het zwaartepunt der gas ten. De punt en het strand ten noor den van Toledo's Gat vormen nu wel dc drukste plaatsen. Er wordt veel geklaagd door de gasten en na tuurlijk ook door de camping en verdere roeroal iebedrijven, doch or ig niks aan tc doen. Het werk gaat voort en volgend jaar is het strand weer zo zuiver als voor de oorlog. Misschien dat 't naseizoen-toerisme hier nog van kan profiteren. ONDERWIJS Lagere Land- en Tuinbouwschool Zierikzee Bevorderd op 19 juli 1962 van klasse I naar klasse II: J. M. Klaassc, A. Bolle. A. M. v. d. Panne, C. den Boer, R. v. 't Hoff, S. L. dc Feiter, W. Kapelle, N. C. Bal, K. v. Damme, S. Flikweert, R. Kloet, W. dc Vrieze, H. Pannekoek, F. v. d. Have. C. P. bij de Vaate, K. Zwa ger, L. Boot. T. Dalebout. W. v. d. Hullc, P. v. Westen, J. Flikweert, C. Landcgcnt. Niet bevorderd 5 leerlingen. Bevorderd van klasse II naar klasse III: P. C. Geluk, B. Jonker, J. Rijslen- bil, R. Bienefelt, I-I. den Boer, H. Bil. C. Steenpoorte, Joh. Viergever. B. v. d. Wcele, J. v. d. Hock. H. Jonker, K. Kooman, B. A. Sics. II. Hanson, K. Hoogerland, I,. Smnl- hcer, Leo Koopman, K. Leydcns, Chris don Boor. Niet bevorderd 5 leerlingen. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2