Marathon GESLOTEN R. P. HOCERHEIJDE si Voor financiering Sandals Vlees eten is goed eten SUCCESJES Verton's schoenen „VERF EN KLEUR" C. JAMIN vlasplukken ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE DINSDAG IJ JULI I%2 NV 19209 Zeeuwse organisten vergaderden te Sirjansland S1KJAXSLAND. 16-J. - Zaterdag- middag vond in de consistorie van de Ned. Hervormde Kerk te Sirjans land een vergadering plaats van het district Zeeland van de Nederlandse Orgauistenvereniging, welke door 'n vijftiental organisten werd bijge woond. Deze vergadering was speciaal te Sirjansland belegd om de leden ge legenheid te geven eens kennis te kunnen maken met het fraaie, uit Zweden afkomstige, nieuwe orgel. De voorzitter, de heer J. Rijn uit Middelburg betreurde het in zijn openingswoord dat de plaatselijke organist, de heer P. Heijboer Mzn., wegens militaire dienst niet op de ze vergadering aanwezig kon zijn. Vervolgens ooende de heer Rijn op de gebruikelijke wijze. Het verslag van de secretaris, de heer H. Men nes uit Middelburg over de gehou den algemene vergadering gaf vol doende stof tot bespreking. De heer H. C. A. Varel uit Ritthem kreeg hierrm gelegenheid een bespreking te houden over het orgel in de Ned. Hervormde Kerk te Westkapelle, dat het derde orgel is dat in deze kerk, sinds 1834, i9 geplaatst. Besloten werd de volgende vergadering te houden op 13 oktober aanstaande te Westkapelle. Nadat gepauzeerd was in het Verenigingsgebouw was er voor de organisten een mooie kans het nieuwe orgel eens te bespelen. Vooral voorzitter J. Rijn deed de aanwezigen genieten van zijn spel in een geïmproviseerde fantasie. Nadat ook de andere organisten een proeve van hun kunnen 'hadden gegeven vond een nabeschouwing plaats over de kwaliteiten van dit fraaie nieuwe l] i VOORLICHTINGSBUREAU Trt VOOR DE VOEDING EXTRA BERICHT: Voorkom voedselvergiftiging U hebt waarschijnlijk wel eens zo- merdiarrhee gehad. En anders toch wel iemand in uw naaste omgeving: een familielid, uw buren, een mede werker op het werk. Veel mensen, misschien ook u, be schouwen het optreden van buik pijn, koorts en heftige diarrhee in het warme jaargetijde als iets on vermijdelijks. Dat is het niet. Onze „zomerdiarrhee" hebben we in 99 van de 100 gevallen te wijten aan onze zorgeloosheid wat betreft per soonlijke hygiëne en hygiëne bij de bereidingJ van ons voedsel. De on aangename verschijnselen worden veroorzaakt door besmetting met een bacterie, de salmonella. Deze bacterie kan vaak op of in voedings middelen voorkomen, hetzij door be smetting van „buitenaf", hetzij door dat - en dat komt vooral bij vlees voor - het dier zelf besmet was. Wanneer de salmonella in kleine hoeveelheden aanwezig is, merken we er niets van. Alleen wanneer hij zich sterk vermeerderd heeft, is ge vaar voor onze gezondheid te duch ten. In een warme atmosfeer kan deze bacterie zich het beste verme nigvuldigen. Dit is de reden dat de ziekteverschijnselen vooral in de zo mer optreden. Geef de bacteriën geen kans! Zorg, dat zij zich niet kunnen vermenig vuldigen: bewaar het voedsel bij lage temperatuur; bereid het zo snel mogelijk. Van belang zijn de volgende punten: Gebruik vers vlees. Bedenk, dat de slager het vlees in zijn koelinrich- ting of gekoelde toonbank beter kan bewaren dan u thuis. Bak of braad het vlees zodra u het in huis hebt. Alleen als u over een koel kast of een andere koele bewaar plaats beschikt, kunt u rauw vlees iets langer bewaren. Doe dat echter zo kort mogelijk; aan de buitenkant kunt u niet zien of het vlees besmet is. Bewaar ook de resten gebraden vlees op een koele plaats. Wees voorzichtig met gehakt, dat u onder alle omstandigheden het beste zo vlug mogelijk door een door gaar kunt maken. Kook ook soepballetjes extra door. Vermijd in het warme jaargetijde zoveel mogelijk het eten van rauw of halfrauw vlees. Proef nooit rauw gehakt. Pak vlees, dat u in doorzichtige verpakking gekocht, direct uit. De „hoes" maakt, dat de juiste om standigheden worden geschapen voor een snelle vermenigvuldi ging van mogelijk aanwezige sal monella-bacteriën: er kan geen lucht bij en er is geen verdamping mogelijk. Daarom is het fraaie uiterlijk, dat het vlees in deze ver pakking houdt, zo verraderlijk. Wees nog schoner dan anders op uw vaatwerk, hakbord, vorken en messen en óók op uw handen. Be denk, dat uw handen besmet kun nen zijn en dat ze de besmetting van het ene voedingsmiddel op het andere kunnen overbrengen. Was ze dus duchtig met water en zeep vóór u met eetwaren in aanraking komt. Dit geldt nog sterker voor mensen die diarrhee hebben of gehad hebben. Pak het voedsel zo min mogelijk met de handen aan, ook als het toebereid is. Kunt u het niet ver mijden, was dan vooraf goed uw handen. Dat er in de keuken een schone handdoek moet hangen, spreekt vanzelf. Weer huisgenoten die buikpijn en diarrhee 'hebben uit de keuken en druk ze extra op het hart hun handen veel en goed te wassen, zeker na gebruik van het toilet. Wees altijd voorzichtig met de res ten, maar vooral als het warm is. Zorg liever, dat er helemaal geen restjes zijn. Hebt u echter iets overgehouden, koel dat dan suel af en zet het koel Weg. Verhit do restjes totdat ze door en door heet zijn, vóór u ze weer gaat ge bruiken. Kook zo min mogelijk voor twee dagen tegelijk. instrument, waarvoor allen veel lof hadden. Overigens viel het te betreuren dat Schouwen-Duiveland op deze vergadering slecht vertegenwoordigd was. Na de afdoening van nog enige huishoudelijke 2aken werd deze leer zame middag met dankgebed door de voorzitter gesloten. Sclicepvaartberichten Alchiba, 16-7 van Marseille naar New York. Esso Nederland (t.), 16-7 van Kobé naar Rastanura. Willem Ruys, 16-7 van Balboa naar Port Everglades. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Schoonrewoerd en te Zwartebroek: A. Veldjesgraaf, kand., Ede. Aangenomen naar Opheusden (toe zegging): W. Catsburg, Genderen; de benoeming tot secr. van de Raad voor de catechese: ds. F. H. Kuiper, Lemmer. Ned. Prot. Bond Ds. H. Zuiderveld, Herv. predikant te Zuidhorn, heeft tegen 1 oktober a.s. ontslag verzocht als voorganger yan de afdeling Buitenpost. Geref. Kerken Beroepen te Helpman (Gron.), (2e pred.-pl.): R. J. Koolstra, vlootpred. met verlof, Leeuwarden. Aangenomen naar Katwijk aan Zee (vac. E. I. F. Nawijn): R. de Vries, 's-Gravenhage-Moei-wijk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Elburg: F. Bakker, Driebergen; te Vlaardingen: F. Bak ker, Driebergen; te Lutjegast en te Zutphen: M. de Boer, kand., Haar lem-N.; te Ouderkerk a/d Amstel: G. Leendertse, kan., Haarlem. Bedankt voor 's-Gravenhage-Rijs- wijk: K. J. Velema, Hoogeveen; voor de: C. v. d. Weele, Ermelo. Doodvonnissen in Djakarta SINGAPORE, 17-7. De krijgsraad te Djakarta heeft heden (dinsdag) twee Indonesiërs ter dood veroor deeld wegens een moordaanslag op president Soekarno op 13 mei. Als bewijsstukken werden in het proces vijf pistolen, twee geweren, een handgranaat en munitie overgelegd. Nieuwe kampeerboerderij te Scharendijke SCHARENDIJKE. 16-7. Maandag- middag vond in bijzijn van burge meester, wethouders en de secretaris met hun echtgenoten, alsmede van de aannemers, de officiële start van de exploitatie van de kampeerboer derij van de heer Jac. Lemson aan de Kuijerdamseweg plaats. Burge meester S. Francke wenste de ex ploitant veel succes toe met deze kampeerplaats, waarvoor de land- bouwschuur is omgebouwd tot kam- peerschuur met aparte slaapafdelin- gen, toilet-, was- en douche-ruimten. De slaapafdelingen zijn uitgerust met nieuwe etagebedden. In dekam- peerschuur bevindt zich verder een ruime keuken en een ruimte voor dagverblijf bij minder gunstig weer. De kampeerschuur is reeds in ge bruik door een jeugdgroep van het' kindertehuis „Geranja" uit Rotter dam. Het kampeerterrein achter de boerderij biedt bovendien plaats aan plm. vijfhonderd kampeerders, die de beschikking hebben over twee moderne toilet- en waslokalen. Een afdeling van de C.J.M.V. uit Berlijn heeft hier haar tenten al opgeslagen Ten gerieve van de gasten is voorts aanwezig een kampwinkel. Ontevreden leden Concertgebouworkest AMSTERDAM, 17-7. Het bestuur van de vereniging van leden van het Concertgebouworkest heeft ver klaard dat de vereniging de in het rapport Witteman voorgestelde maatregelen betreffende salaris-ni veau en salarisverhoudingen een slechte beloning acht voor alle good will die het orkest voor Nederland in het buitenland heeft gekweekt. De vereniging ziet deze maatregelen tevens als een ernstige ondermijning van de positie van het Concertge bouworkest, zo heeft het bestuur medegedeeld. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Uitreiking getuigschriften L.T.S. Op zaterdag 21 juli a.s. zal in de school aan 't Vrije de uitreiking plaats vinden van de eind-getuig schriften van de lagere technische school. V.V.V. organiseert „Dia-avonden" Zoals reeds gemeld heeft V.V.V. Zierikzee besloten dit seizoen een wekelijkse „dia-avond" te organise ren, waarop vertoond zal worden de dia-serie „Zierikzee in l^leur". Nader is vastgesteld dat deze Vertoning tot eind augustus zal plaats vinden iedere donderdagavond in café-res taurant „Mondragon" (foyer). OOSTERLAND Oudste dorpsgenoot overleden Op ruim 91-jarige leeftijd overleed onze oudste dorpsgenoot de heer Leendert Ista. De overledene werd op 8 mei 1871 te Oosterland geboren en werkte aanvankelijk in de land bouw. In 1892 kwam hij in dienst als kantonnier bij het waterschap „Oos- ter- en Sirjansland", welke betrek king hij tot aan zijn pensioengerech tigde leeftijd met nauwgezetheid heeft vervuld. In die 44 jaren heeft de heer Ista onder verschillende dijkgraven gewerkt, en is er heel wat tot stand gekomen aan het wa terschap. In 1936 gepensioneerd heeft de heer Ista, die tot op hoge leeftijd bijzonder helder van geest gebleven is, 26 jaar van zijn welverdiende rust mogen genieten. BRUINISSE Geslaagd concert „Apollo" De muziekvereniging „Apollo" van Brouwershaven heeft op Bruinisse goede herinneringen nagelaten, want muziekminnend Bruinisse herinnert zich nog uitstekend de goede pres taties, geleverd op het enkele jaren geleden hier gehouden concours. Een aandachtig luisterend gehoor kon dan ook zaterdagavond een uitste kend uitgevoerd programma beluis teren. Een goede verbetering is het feit dat van gemeentewege de toe gangen langs de muziektent voor het rijdend verkeer zijn afgesloten. De muziekuitwisselingsavonden blijken ook op Bruinisse een succes. Belgisch schip verloor schroefblad Het grote Belgische motorschip „Dure", schipper J. C. van Holt, te- Antwerpen, kreeg op zijn reis van Antwerpen naar de Maas, een man kement aan de schroef en ging bui ten de reparatiehaven te Bruinisse voor anker. Bij laag water bleek dat een blad van de schroef was af geslagen. De firma L. Padmos en Zoon monteerde een nieuwe schreof. BURGH Religieuze film in de Koebel Het strandpastoraat vertoont op a.s. donderdag 19 juli, des avonds een experimentele religieuze film. De film bestaat uit twee delen. Het eerste deel is getiteld „Tijd", en het tweede „Het late licht". De rolprent is vervaardigd door Jan van Hillo. BURGH-HAAMSTEDE Sfrandspelen voor kinderen Het strandpastoraat organiseert in samenwerking met V.V.V. Burgh- Haamstede op donderdagmiddag 19 juli a.s. strandspelen voor kinderen, waarvoor aardige prijzen zijn uit geloofd. HAAMSTEDE Ontploffing voorkomen Zondagmorgen is kapsalon Simons in de Weststraat voor een ontplof fing gespaard gebleven door tactisch ingrijpen van een toevallig passe rende brandweerman, de heer J. Jonker. Tegelijk met de bewoners zag hij uit de kapsalon rookwolken verschijnen. Bij nader inzicht bleek dat deze afkomstig waren van de gasgeyser, die defect was geraakt. De gehele salon stond vol rook en gas. Onmiddellijk draaide de heer Jonker de gasfles dicht en gooide de ramen open, zodat het gevaar in de kiem werd gesmoord. Indien toeval lig iemand met een sigaret de zaak was binnengetreden, dan was de ramp niet te overzien geweest. De geyser was practisch weg gesmolten. Oude paardenstal stortte in De aan de Achterweg staande oude paardenstal van hotel Bom, die juist enige weken geleden werd verkocht aan brandstoffenhandel Fa. D. v. d. Berge te Haamstede, is, maandag middag te omstreeks 16 uur tijdens de verbouwing tot garage ingestort. Bij het verwijderen van het dak stortte de voorgevel op de weg, ter wijl de achtergevel naar binnen klapte. Dit ging gepaard met een harde slag en een grote rook- en stofontwikkeling. Personeel van het aannemingsbedrijf Prince, die de verbouwing uitvoert, kon zich red den, behalve de heer P. Tuinman die stenen op het hoofd kreeg. Hij liep daarbij enige hoofdwonden op die door dokter Stenger werden behan deld. De ravage is groot. Eerste wandeltocht s.v. „Zeemeeuwen" De jaarlijks veel deelnemers trek kende natuur-wandeltochten geven ook dit jaar weer een unieke moge lijkheid voor de vreemdelingen om een prachtig gedeelte van het fraaie natuurschoon al wandelende te be wonderen. De eerste tocht is vastge steld op dinsdag 24 juli, waarbij de start weer geschiedt vanaf het ge meentehuis te Haamstede. De sport vereniging „Zeemeeuwen" heeft de organisatie van deze tocht weer in handen terwijl ook V.V.V. bij het nodige helpt. De route loopt dit jaar enigszins anders dan vorig jaar. De Hogezoom komt eerst aan de beurt, waarna ook de fraaie Lagezoom in het plan is opgenomen. Weer terug over de Hogezoom wordt halverwege deze weg rechts af geslagen dwars over de Prov. weg naar Gadra. Ver volgens door de J. J. Boeijesweg, Kloosterweg naar het Groenwoud. Vandaar langs de duinrand (een zeer mooi stuk!) naar de Mooi weg en dan via de Burghseweg en West straat terug naar de Ring te Haam stede. Bij mooi weer kan een wande ling gemaakt worden, die vol afwis seling is. Paardenshow op Prinses Beatrixweide Een der evenementen, waarmede V.V.V. in het verleden veel succes behaalde, was het optreden der lan delijke rijvereniging „De Schouwse Ruiters" uit Draisohor. Enige jaren geleden waren hierbij niet minder dan 2000 bezoekers op de Prinses Beatrix-weide aanwezig. Ook de Kon. Harmonie „Witte van Haem- stede" liet zich toen van haar beste zijde zien en maakte een prachtige kennismaking met de vele vreemde lingen. Het bestuur van V.V.V. heeft met recht gemeend om dit jaar dit optreden te moeten herhalen en wel op zaterdagavond 21 juli met een nieuw programma. Aan deze show werkt verder nog mede een gezel schap van de landelijke rijvereni ging „Oranjeruiters" uit Willemstad met een spectaculair programma. Drie meisjes en drie jongens van de ze vereniging zullen enige voltige nummers laten zien. Nog een num mer van deze vereniging staat op het programma onder de titel „Stie rengevecht". Verder wordt tweemaal een springconcours gehouden, waar bij bekende springers zullen probe ren elkaar de loef af te steken. Na men als J. van Oeveren van de Sch. Ruiters en van Dis en Munters staan er borg voor dat de spanning er in blijft. Ter afwisseling zorgt de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" weer voor pittige muziek. SCHARENDIJKE Brandje op kampeerterrein Maandagavond omstreeks 7 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje bij de keukentent van de heer J. Lemsom, waar de slang van een fles propaangas bleek te zijn los geschoten. Het brandje kon met zand worden bedwongen, zodat de brandweer geen dienst be hoefde te doen. NOORDGOUWE Onze oud-dorpsgenoot de heer A. M. A. Viergever Nz. is aan de Hogere Technische School geslaagd voor het examen weg- en water bouwkundige. DREISCHOR Collecte voor de blinden De dezer dagen in Dreischor ge houden collekte ten bate van de blinden heeft f 28,79 opgebracht. SPORT voetbal Nederlaagwedstrtfd Bruse Boys-Brouwershaven 4-0 Na Zonnemaire, Nieuwerkerk en Zierikzee is 'het ook aan Brouwers haven niet gelukt Bruse Boys in de nederlaagwedstrijden te verslaan. •De wedstrijd was nog maar net begonnen, toen linksbinnen Duin houwer uit 'n voorzet van de rechts buiten een 'kans kreeg, die hij on middellijk benutte, 1-0. In de twee de minuut was het Han van der Werf, die met een hard schot in de uiterste 'hoek er 2-0 van maakte. In de achttiende minuut moest Duin houwer wegens een blessure het veld verlaten en de voor hem invallende speler Jan Bal was nog maar nau welijks opgesteld of ook hij droeg zijn steentje 'bij om de voorsprong te vergroten, 3-0. Brouwershaven gaf geen krimp en hield moedig vol, maar op de uitstekende en beproefde verdediging van Bru strandden alle aanvallen en de rust kwam met 3-0. Na de rust viel Brouwershaven energiek aan, maar tot doelpunten kwam het niet. In de tiende minuut kwam een snelle aanval van de Bru se Boys. Middenvoor Han van dei- Werf kreeg de bal in de vrije ruimte toegespeeld. Hij kwam er mee voor het doel, omspeelde de uitlopende keeper en plaatste de bal in het lege doel, 4-0. Brouwershaven had voor zijn moedig volhouden toch eigenlijk wel een tegenpuntje verdiend, maar daar Bru - toch voortdurend sterker bleek werd de wedstrijd verdiend gewonnen. Korfbal s.d.k.b. Unitas Il-Zeemecuwen II 5-4 Unitas II heeft voor een daveren de verrassing gezorgd door het lei dende Zeemeeuwen II in Zierikzee in het zand te laten 'bijten. Het was al spoedig merkbaar dat Unitas zich niet zo m^ar gewonnen zoii geven en de oranje-witten wisten zich zelfs een 3-0 voorsprong te verwer ven. Al na twee minuten doelpuntte Rinus v. d. Schee, waarna Ada Hage de voorsprong tot 2-0 opvoerde. Een ver schot van achter de paal bracht Unitas door mevr. E. Nolet-Terwisga op 3-0. Unitas scheen gemakkelijk te gaan winnen maar Zeemeeuwen voelde hier blijkbaar maar weinig voor. Nadat van der Maas tegen had gescoord zorgde Leen Dijkman kort achter elkaar voor twee tref fers, zodat met 3-3 werd gerust. In de tweede helft ontwikkelde zich een spannende wedstrijd met wisse lende kansen. Rinus van der Schee bezorgde uit een doorloopbal Unitas opnieuw de leiding (4-3), waarna Adrie Peute zich uitstekend vrij speelde en de voorsprong tot 5-3 ver grootte. In de laatste minuten van de wedstrijd smaakte van Sluijs het genoegen om de blauw-witten op 5-4 te brengen. Unitas hield echter kra nig stand en won uiteindelijk ver diend. Zeemeeuwen zal het geplan de kampioensfeest dus nog even moeten uitstellen, want ook WIK III zal zich in de laatste wedstrijden nog wel inspannen om de bovenste plaats te veroveren. RECHTSZAKEN Zes maanden voor mishandeling ROTTERDAM, 17-7. De 32-jarige classificeerder M. B. is dinsdagmor gen door de rechtbank in Rotter dam conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maan den met aftrek van het voorarrest. Op 19 mei jl. kregen verdachte en de 42-jarige los werkman P. D. in een café aan de Doklaan in Rotter dam onenigheid nadat de laatste enige onaangenaamheden had ge plaatst aan het adres van een zekere mevrouw F. H., die eveneens in het café aanwezig was. Er volgde een vechtpartij, die werd voortgezet op straat waarbij D. lichte verwondin gen in het gelaat opliep. Bovendien kneep verdachte het slachtoffer de keel dicht. Het rapport van de po- litie-arts verklaarde dat de verwon dingen zouden zijn toegebracht met een scherp voorwerp. Spaaroverschot in juni AMERSFOORT, 17-7. In juni 1962 is bij de plaatselijke spaarbanken in totaal f 148,3 miljoen gestort en f 135,2 miljoen terugbetaald. Het spaaroverschot van deze maand be draagt derhalve f 13,1 miljoen. De vermindering van het over schot in vergelijking met dat van mei, over welke maand de resulta ten f 40,6 miljoen beliepen, is een normaal seizoen verschijnsel, volgens de Nederlandse Spaarbankbond. Levensniiddelenbedrijf „Naast de Beurs" In de etalage ziet U de nieuwste KOELKAST met een inhoud van 125 liter. Geheel automatisch en met vijf jaar garantie Thans slechts f 339,— tl Als service voor onze klanten: bij inlevering van honderd punten 1' 100.— korting U betaalt dan maar f 239, automobielen, motorrijwielen, landbouw machines of rundvee (ook op bestaande veestapel) Assurantiekantoor C. Bij de Vaate Telef. 2804 - Zierikzee Vertegenwoordiger: A. PEUTE, telef. 3048, Zierikzee Woensdag: 500 gram gehaktf 1,78 Weekreclame: 500 gram schouderkarbonadc.f 2,08 500 gram vet spekf 0,78 (licht gezouten) Biefstuk tartaar per stukf 0,56 Voor voordelig broodbeleg: 200 gram boterhamworst f 0,48 150 gram ontbijtspek f 0,64 Blikje Zwanenberg tafel worstjesf 0,85 De slagers van BURGH en HAAMSTEDE Te koop: A.J.S.-motor. Lange Groen- dal 30, Zierikzee. Diversen: Onze bekende boerenvar- kensworst nu nog slechts f 2,50 per kilo, per 500 gram f 1,38. Slagerij Ornée, tele foon 2469, Zierikzee. Voor een mooie, duurzame afrastering „Lux Ursus Plas tic" siervlechtwerk in de kleuren groen en geel naar: firma J. D. de Korte Zn., telefoon 227, Bruinisse. „Histor" zijdeglans is magni fiek! Voor binnenwerk be slist uniek. „Verf en Kleur", P. Schults, Meelstraat 40, Zierikzee. De moderne smeedijzeren, houten en keramiek man chetknopen vindt U bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Droge sigaren heeft een ie der graag op zak. Koopt dan bij ons en vertrouwt op ons woord. Wij zullen U bedie nen zoals het 'behoort. D. C. Viergever, hoek Kraanplein, Zierikzee. Lekkende goten weer dicht met Rutexon. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Voor: bankschroeven, 'boor machines, slijpmachines en toebehoren naar: firma J. D. de Korte Zn., telefoon 227 Bruinisse. Voor de kunstschilder en amateurschilderspanelen, Rembrandt olieverf, vernis sen, penselen enz. Mol, Nieu we Boogerdstraat, Zierikzee. Modeling! De moderne on dersteuning voor het moder ne kapsel. Kapsalon „Pando ra", telefoon 2183, Zierikzee. Maag van streek? Risp maagtabletten helpen direct, ook bij zuurbranden! 32 Risp tabletten f 1,-. Juist uw buitenschilderwerk vraagt ook vakkundig ad vies. Buitenlakken in extra kwaliteit en mooie kleuren. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Gauloises en Bastos cigaret tes nu f 1,- per 20 en 25 stuks, bij Sigm. D. C. Vier gever, Haamstede en Zierik zee. Tien procent korting op alle meubelen! Ieder, die op eigen gelegenheid meubelen gaat kopen in een der toonzalen in Nederland (welke doet er niet toe!) krijgt van ons een toegangsbewijs en 10 kor ting. Ook op termijnbetaling. Brieven onder no. 1646 aan het bureau van dit blad. „Junkers", de veiligste geiser. Uw adres hiervoor is: Keste- loo, Bruinisse, telef. 334. Wilt u een pijp gaan roken? Komt vrijblijvend binnen! Vele modellen en prijzen bij Sigm. D. C. Viergever, West straat, Haamstede en hoek Kraanplein, Zierikzee. De sandaal voor de meest verwende voeten. Ideaal voor week-end en vacantie, Meelstraat 3 - Zierikzee Telefoon 2488 Van 21 Juli tot 6 Augustus wegens vacantie Meelstraat 40, Zierikzee CHOC. ANANASPUNTJES 150 gram 49 cent SPORTKOEKEN per pak 48 cent PINDAKOEKEN per pak 58 cent SPRITSKOEKEN per pak 52 cent LIMONADESIROOP per fles 98 cent statiegeld 10 cent COCKTAIL 200 gram 60 cent Dam - Zierikzee De ondergetekende beveelt zich beleefd aan voor het met de machine v. d. Velde Rijksweg: 48. Zierikzee Telefoon (01110) 2483 Schakel over op automatisch wassen met een „Candy auto matic" volautomatische trom melwasmachine. Wasdag ver dwijnt waar „Candy automa tic" verschijnt! Dagelijks de monstratie bij Fa. J. D. de Korte Zn., telefoon 227, Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6