K Koopt u die souvenirs? HISTOR Restaurant voor vrouwen ra STAD EN PROVINCIE V.V.V. iil.'RGH-HAAMSTEDE Weinig deelname, maar een sportief gestreden hengel wedstrijd HAAMSTEDE, 16-7. De snel popu lair geworden werphengelsport heeft het V.V.V.-bestuur geïnspireerd om deze nieuwe strand- en djjksport in het evenementen-programma op te nemen. Daartoe werd zaterdagmid dag een wedstrijd georganiseerd op het Vuurtorenstrand. die, ondanks de enorme belangstelling voor deze sporttak, geen onverdeeld succes is geworden. De wedstrijd-organisatie had een veel grotere toeloop ver wacht, dat gezien de bijzonder fraaie prijzen, zeker gerechtvaardigd was. Nu verschenen slechts een veertig tal deelnemers aan het wedstrijd water, een aantal dat op verschillen de plaatsen aan de Schouwse zuid en westkust, (niet eens in wedstrijd verband), vele malen overtroffen wordt. Het was bovendien de eerste maal dat deze wedstrijd werd gehouden, en zeer binnenkort - 11 augustus - wordt een tweede op poten gezet. De deelnemers hebben een sportieve strijd gestreden, die onder water ech ter bijna hopeloos mislukte, omdat de vis schijnbaar andere bezigheden had dan in het aas te bijten. De to tale opbrengst, die voor de 'bewo ners van het rusthuis Duinoord be schikbaar was gesteld, was slechts 2.600 gram vis, een hoeveelheid die het keukenpersoneel van het rust huis Duinoord voor moeilijke pro blemen brengt. Ondanks deze min der goede resultaten mag de wacht meester der rijkspolitie C. W. Ver wijs uit Burgh, die de leiding en de voorbereidende werkzaamheden had op een goede wedstrijd terug zien. Hij werd bijgestaan door de contro leurs Bode, De Meij en Slager. Géén makreel Van drie tot zes uur in de namid dag duurde de wedstrijd, waarbij geen kunstaas gebruikt mocht wor den. Ware dit wel het geval geweest dan was de vangst veel groter ge weest, omdat er een school horsma kreel in de buurt zat. Deze makreel is verzot op blinkende voorwerpen zoals een stukje sluitdop van een melkfles. Bij de vangst was geen en kele makreel, een teken dat iedere deelnemer zijn sportieve taak kende. Er waren deelnemers uit het gehele land, zelfs uit België (Hamme). Des avonds reikte de V.V.V.-voor zitter, de heer Lysen, in hotel Bak ker te Burgh de prijzen uit met een toepasselijk woord, waarin hij ook de heer Verwijs dank bracht voor de uitstekende organisatieOok de controleurs werden niet vergeten. De uitslag was gebaseerd op het Ned. Reglement voor Sportvisserij. Voor ondermaatse vis werd 50 punten toe gekend, voor een bovenmaatse 100 punten, terwijl elke gram vis 10 pun ten opleverde. De uitslag was: eerste prijs bestaande uit een fraaie werp hengel met molen ter waarde van f 85,H. Fierens uit Haamstede; tweede prijs; een leefnet voor J. C. de Ruijter uit Vlaardingen; derde prijs: D. Stout uit Bergschenhoek; vierde prijs: A. de Rijke üit Renesse; vijfde prijs: G. C. Lems uit Hoog vliet; zesde prijs: H. van Dam uit Eindhoven; zevende prijs: J. Hogen- steijn uit Burgh; achtste prijs: D. de Ingezonden mededeling Lange uit Haamstede; negende en laatste prijs: K. Torn uit Hamme in België. De., lagere prijzen bestonden allen uit vissportartikelen. De be haalde punten van de prijswinnaars waren respektievelijk: 465, 405, 360, 350, 285, 255, 230, 225 en 220. Verder werkten aan de berekening der uit slagen nog mede de heren De Rijke en Duson, beiden leden der hengel- spcrtvereniging „Westerschouwen". GEZAMENLIJKE DEALERS VAN SCHOU WEN-DUIVEL AND of verzamelt U andere reisherinneringen Of we nu in een badplaats als Scheveningen, Zandvoort of in Vo- lendam of een ander „vreemdelin genoord" lopen, telkens zien we weer winkeltjes vol met de meest afschu welijke souvenirs. Terwijl 't gewoon beschamend is wat de mensen voor deze prullen moeten'betalen. We vra gen ons af wie hier toch verantwoor delijk voor zijn. De mensen die ze maken, de mensen die ze verkopen of de vele buitenlanders die ons land bezoeken en Delfts-blauw willen wat geen Delfts-blauw is? Wij griezelen van de lelijke popjes, scheepjes-lam- pekappen, asbakjes en vazen, die 't liefst nog beschilderd zijn met de woorden: Groeten uit Een eerlijk aandenken Wat is een souvenir? Dat hangt er maar vanaf hoe men een souvenir ziet. Wij vinden 'het een stuk volks kunst dat de aard van het land toont handwerkstuk van een kunstenaar van het land waarin het gemaakt is. Daarom willen wij zoekên naar een eerlijk aandenken. Laten we naar de aardige kunstwinkels gaan. Daar zouden we willen wijzen op de brood planken, die afkomstig uit Friesland door boerenarbeiders met de hand gesneden worden. Er zijn stoffen uit Marken, al of niet verwerkt tot rok ken of schortjes, handbedrukte kleedjes en vele vormen van potten bakkerskunst. En in de boekwinkels vinden we boekjes met goed foto materiaal. Er is genoeg. Heus, we kunnen de 'buitenlanders laten zien, dat er naast het vele kitsch ook iets goeds gemaakt wordt. Andere herinneringen Het is misschien ook een aardig idee om met uw vakantie niet al leen dergelijke souvenirs te kopen en foto's te maken, maar ook wat andere herinneringen te verzamelen. We bedoelen hiermee de suikerzak jes en papieren servetjes van de res taurants, waar U wat gegeten of ge dronken hebt, tramkaartjes en de kaartjes van uw* bezoek aan musea en kerken. Verzuim niet ansicht kaarten van mooie plekjes te kopen. Ze zijn vaak beter dan uw land schapskiekjes. En vergeet vooral niet elke dag een paar aantekenin gen te maken. Maakt U een trek tocht, noteer even de plaatsen die U bezoekt, beschrijf het weer en uw eventuele ontmoetingen. Blijft U op één punt, maak aantekeningen van uw tochtjes. Later thuis kunt U van dit alles in een plakboek of een fo toalbum een waardevol geheel ma ken. Per dag een korte beschrijving, kiekjes, kaartjes of wat gedroogde bloemen er 'bij plakken. Een land kaartje, waarop U duidelijk aangeeft welke trip U maakte, kunt U mis schien nog in uw reisfolder vinden. En wilt U het nog aardiger maken, probeer er zelf iets bij te tekenen. Het is wel een werkje waar U niet zo gauw mee klaar bent, maar uw reisherinneringen blijven wel langer en beter bewaard. KERKNIEUWS Geref. Kerken Stichting Gemeente-toerusting opgericht DEN HAAG, 16-7. De leden van de Gereformeerde Kerken in Neder land die elke zomer op „Woudscho- ten" te Zeist een conferentie beleg gen, hebben een stichting „Gemeen te-Toerusting" in het leven geroe pen. Voorzitter is prof. mr. W. F. de Gaay Fortman. Het doel van deze stichting is hulp te bieden bij de ge meente-opbouw zoals het organise ren van retraitewerk en het in het leven roepen van een vormingscen trum in het bijzonder t.b.v. het be- roepsgroepenwerk en het bevorde ren van het contact met andere kerkgemeenschappen. Men wil dit verwerkelijken door conferenties, een reeks geschriften en werkgroe pen. De stichting zal een secretaris aantrekken die zich geheel beschik baar kan stellen en wil voor de aan loopkosten een bedrag bijeen bren gen van f 25.000. Voor de uitvoering van de plannen hoopt de stichting elk jaar over f 25.000 n I' 30.000 te beschikken. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel WIK I klopte Unitas I met dubbele cijfers Brouwershaven I toonde zich net iets sterker dan Zeemeeuwen I Ook Burgh II werd kampioen Unitas II won verrassend van Zeemeeuwen U De atleten van „Delta-Sport" deden het weer best! Vijf en twintig jaar jachtopzichter U kunt niet alles weten Zitlap beschermt uw kleding! Veel gemak hebben we buiten van een „zitlap". Maak een overtrekje van bonte stof en schuif hierin een laag plastic, 't Optrekken van kou uit de grond en 't afgeven van gras en mos aan kleding voor komen we hiermee. Klein behuisd? Zet een kist met deksel op wiel tjes voor opbergen van speelgoed of andere kleine zaken. Kan ge makkelijk ergens onder gereden! Uw ring gaat niet meer af? Houdt uw vinger vijf minuten in een bakje koud water ter hoogte van uw hoofd. Zonder moeite schuift u daarna de ring eraf. „Dode" vingers of handen? Om de bloedsomloop te stimule ren, houdt u de handen enige ogenblikken boven uw hoofd en laat ze dan met een zwaai zakken. Meer kastruimte! In vele kasten zitten de planken ver van elkaar. Een handige huis vader maakt gemakkelijk een „tussenplankje" op ongeveer een halve hoogte en van halve breed te. In de keukenkast ideaal voor kruidenpotjes e.d. In de servies- kast juist geschikt voor kopjes en schoteltjes. Benut de kastdeur. Aan de binnenkant van een kast deur is vaak plaats voor een lin nen tasje met vakjes, waar we kousen, enveloppen, corsages of ceintuurs in kunnen bergen. Papieren geheugen. Maak in uw agenda of zakboekje een lijstje van de hartewensen van uw huisgenoten en u zelf. Gemak kelijk met verjaardagen en tegen Sinterklaas. Dansende deksels? Danst een deksel op een te volle pan andijvie? Doe een elastiekje om een oor van de pan, haalt 't onder 't handvat van de deksel door en sla dit om het tweede oor. MARKTBERICHTEN Graanbeurs ROTTERDAM, 16-7. Peulvruchten franco Rotterdam: Groene erwten - op monster - f 30-42,50, prima kwa liteiten daarboven; Schokkers - op monster - f 30-45,50, prima kwali teiten daarboven. Ghurchills herstel heeft een be vredigend verloop, zo hebben maan dag zijn artsen meegedeeld. Zoals bekend heeft de 87-jarige staatsman op 28 juni zijn dijbeen gebroken. Zijn toestand verergerde door een aderontsteking en trombose in het linkerbeen. De vorige week kreeg hij er nog een bronchiale infectie bij. KORFBAL. In de le klas van de SDKB kwam kampioen Burgh in de afgelopen week tegen Nieuwerkerk tot z\)n dertiende overwinning in successie, al was de 6-3 nederlaag voor de Nieuw erker kers zeker eervol te noemen. WIK toonde zich te Kerkwerve in een buitengewoon productieve bui tegen Unitas waar door de Zierikzeeënaars met 10-0 ten onder gingen. Te Brouwershaven leverde de club van die naam en Zeemeeuwen een spannend duel wat door de thuisclub nipt met 3-2 ge wonnen werd. Burgh 13 13 0 0 100-26 26 Brouwershaven 13 7 3 3 44-34 17 WIK 12 6 2 4 45-42 14 Zeemeeuwen 14 5 2 7 42-60 12 Nieuwerkerk 13 2 4 7 35-65 S Unitas 13 0 1 12 26-83 1 Nadat het eerste twaalftal reeds beslag op het kampioenschap in de le klas had weten te leggen zijn in de afgelopen week de reserves van Burgh er in geslaagd de titel voor zich op te eisen in de 2e klas A. Burgh II kwam in het bezit van de twee nog benodigde puntjes door Nieuwerkerk II in eigen huis met 10-2 te kloppen. Ondanks de twee ver liespuntjes welke de groen-wit- ten in het begin van het seizoen op liepen hebben zij zich op overtui gende wijze de sterkste getoond, waarmee wij hen van harte felicite ren. Velocitas stelde zich te Elle- meet tegen Stormvogels krachtig te weer, maar het kon toch niet voor komen dat de groen-witten met de puntjes gingen strijken (2-1). DOS KO bleef nog een kleine kans be houden op de 2e plaats van de rang lijst door NOAD met lege handen naar Dreischor terug te sturen (3-1). Burgh II 14 12 1 1 71-24 23 2 verliespunten Stormvogels 13 8 2 3 36-28 18 DOSKO 13 6 4 3 39-32 16 Velocitas 13 3 1 9 29-43 7 Nieuwerkerk II 12 2 2 8 20-44 6 NOAD 13 3 0 10 25-47 6 In de 2e klas B is WIK II er op overtuigende wijze in geslaagd het belangrijke treffen tegen Zwaluwen '61 in haar voordeel te doen eindi gen. Hoewel de 7-1 cijfers zeker wel iets geflatteerd waren voor de thuis- club was de overwinning volkomen verdiend te noemen. WIK II moet nu nog thuis tegen Brouwershaven II en uit tegen SVOWK. Zwaluwen '61 krijgt in de twee nog resterende wedstrijden bezoek van SVOWK en Burgh III. DES maakte in de afge lopen week ook een uitstekende beurt. Nadat vrijdagavond te Ouwer- kerk met 5-0 van SVOWK was ge wonnen, slaagde het er in volgende avond te Sirjansland Burgh III met 7-1 te verslaan. Doordat WIK II ih de Westhoek met 5-2 van Biirgh III wist te winnen kon het de leiding van Zwaluwen '61 weer overnemen. WIK II 13 9 2 2 56-29 20 Zwaluwen '61 13 9 1 3 52-30 19 DES 13 7 0 6 36-43 14 SVOWK 12 4 3 5 33-42 11 Burgh III 12 2 1 9 30-50 5 Brouwershaven II 11 2 1 8 27-43 5 In de 3e klas zorgde Unitas II wel voor een bijzonder grote verrassing door te Zierikzee het nog zonder verliespunten zijnde Zeemeeuwen II met 5.4 te verslaan. Door deze uit slag is de spanning plotseling weer geheel terug gekeerd aan de kop van de ranglijst. Zoals verwacht mocht worden moest WIK IV in eigen huis in het zand bijten tegen Renesse. Zeemeeuwen II 10 9 0 1 56-26 18 WIK III 11 9 0 2 37-15 18 Br.haven III 9 6 1 2 51-14 13 Unitas II 11 6 0 5 41-34 12 Renesse 9 3 1 5 46-41 7 NOAD II 10 2 0 8 19-50 4 WIK IV 12 0 0 12 9-80 0 ADSPIRANTEN. In groep I ver loor Zwaluwen '61, nog ivel in eigen huis, 1 kostbaar puntje aan Zee meeuwen in een doelpuntloze wed strijd. Burgh A maakte te Noord- wélle tegen DOSKO geen fout door met 6-2 te winnen. Door het gelijke spel van Zwaluwen '61 heeft Burgh A nu in zijn laatste wedstrijd aan 1 puntje genoeg om beslag te leggen op het kampioenschap. Tegen Burgh B deed DOSKO het heel wat beter, want hier trokken de Noordwellena- ren met 5-0 aan het langste eind. Renesse besloot de competitie met een 8.0 overwinning op het bezoe kende Burgh B. Burgh A Zwaluwen '61 DOSKO Zeemeeuwen Renesse Burgh B 9 7 2 0 48- 8 16 8 4 4 0 20- 2 12 9 3 3 3 15-17 9 9 3 2 4 16-19 8 10 3 1 6 19-33 7 9 0 2 7 2-41 2 In groep II heeft Brouwershaven de kans om op gelijke hoogte te ko men met Nieuwerkerk voorbij laten gaan, daar het na een 6-1 overwin ning in het beslissende duel tegen Nieuwerkerk niet verder kwam dan een doelpuntloze puntenverdeling waardoor Nieuwerkerk in de uit- wedstrijd tegen NOAD aan 1 puntje genoeg heeft om beslag op de titel te leggen. Thuis wisten de Nieuwer- kerkers in de afgelopen week reeds met 3-0 van NOAD te winnen. Nieuwerkerk 9 6 2 1 25-13 14 Brouwershaven 9 5 2 2 27-12 12 DES 9 4 3 2 20.18 9 2 verliespunten WIK 10 3 2 5 14-16 8 NOAD 8 2 1 5 8-16 5 Unitas 9 117 10-29 3 In de 2e klas B komt heden (dins dagavond) WIK II le Kerkwerve in het veld tegen Brouwershaven II. In groep A van de adspiranten kan Burgh A hedenavond beslag op het kampioenschap leggen als zij thuis op DOSKO tenminste op de helft van de inzet beslag weet te leggen. In groep II is dit het geval met Nieuwerkerk als rij hedenavond te Dreischor NOAD 1 puntje ivejt te ontfutselen. Woensdagavond gaan in de 3e klas NOAD II en Renesse de stryd met elkaar aanbinden. Verder staat de voor Zeemeeuwen 11 belang rijk wedstrijd b\j Brouwershaven III op het programma. Donderdag komt in de le klas WIK te Kerkwerve in het veld tegen Unitas, terwijl in de 2e klas A Stormvogels thuis speelt tegen Nieuwerkerk 11. VOETBAL. Nadat Zierikzee vori- ge week had ondervonden dat Bruse Boys in haar nederlaagtoernooi geen gemakkelijk te kloppen tegenstander is (2-1) moest jl. zaterdag Brouwers haven ervaren dat de Boys zich zo maar niet zonder meer laten ver slaan (4-0). Nadat SVOWK haar ne derlaagtoernooi tegen Kortgene was begonnen met een 5-3 nederlaag, speelde het jl. zaterdag tegen Nieu werkerk met 5-5 gelijk. ATLETIEK. De opofferingen wel. ke de leden van onze zo succesvolle atletiekvereniging Delta Sport zich voor hun sport getroosten, hebben bij de Zeeuwse atletiek kampioen schappen weer een rijke oogst opge leverd. Hoewel het gemis aan een sintelbaan op ons eiland izch altijd nog laat gelden, keerden de atleten van Delta Sport met niet minder dan 19 Zeeuwse titels naar Schou- wen-Duiveland terug. Onze natio nale jeugd-kampioen Henk Hage verbeterde hierbij met een sprong van 1.77 m. het Zeeuwse record hoogspringen. Een hartelijke felici tatie aan al de mensen van Delta Sport die aan deze successen heb ben bijgedragen is hier zeker op zijn plaats. Ook Jopie Stoutjesdijk, Janny Schot, Jopie Verwest en Anjo Ren- sink kwamen bij de door de afde ling Rotterdam van de KNAU geor ganiseerde atletiekwedstrijden weer uitstekend voor de dag. ZIERIKZEE Nieuwe expositie in „De Breede Brug" In ,.De Breede Brug" aan het Ha venpark te Zierikzee is een nieuwe tentoonstelling ingericht van schil derijen en tekeningen van Zeeuwse kunstenaars De nog niet eerder op Schouwen-Duiveland geëxposeerde werkstukken zijn aangevuld met een aantal schilderijen van de Amster damse kunstenaar E. Dukkers, ge boren 1923 te Zandvoort, di ezijn op leiding genoot aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs te Am sterdam, afdeling grafiek. Dukkers won in 1950 de Tetar van Elvenbeurs voor schilderkunst en maakte rei zen naar Frankrijk, Spanje en Ita lië. Als schilder is Dukkers, die ook muurschilderingen, glas in lood e.d. maakt, autodidact. Voorts exposeert de heer P. Bulthuis een aantal schil derijen uit zijn Zierikzeese tijd, evenals de kunstenaar Wagemans uit Rijswijk, die de resultaten toont van een tekenvakantie op Schou wen-Duiveland. De tentoonstelling bestaat voorts uit nieuwe schilde rijen van Minderhout, Liesbeth Binkhorst, JongsChaap, Van Veelen en wordt gecompleteerd met een tweetal tekeningen van F. v. d. Ende. De tentoonstelling is iedere middag en voorts op maandag-, woensdag-, donderdag- en zaterdagavond ge opend. BRUINISSE Lek in mosselvaartuig Op weg van Ierseke naar Bruinis- se bleek schipper J. Doesburg uit Wieringen van het mosselvaartuig „Wieringen 12" vrijdag dat zijn schip water maakte. Later bleek dat het mosselvaartuig was lek gestoten op een berm nabij Ierseke waar een visser aan wal was gezet die gehol pen had hij het lossen. Assistentie werd verleend door schipper Faasse van het m.s. „Lea", waarna het gat in de „Wieringen 12" werd gedicht Jachtopzichter-onbezoldigd rijksveldwachter A. de Vlieger te Nieuwer kerk viert, zoals gemeld, morgen (woensdag 18 juli) zijn 25-jarig ambtsjubileum. Uitvoerig schreven ivij reeds over dit bijzondere jubileum in dienst van de jachtclub „Nimrod", een periode waarin de heer de Vlieger de geheimen van de Duivelandse polder heeft leren kennen als geen ander. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). op de scheepswerf van Duivendijk alhier. Bromfiets brandde als fakkel Toen zaterdag de heer J. de Reu.s van het motorschip „Elly" uit Ter- neuzen, momenteel gelegen in de vluchthaven om grind over te nemen van het vorige week gezonken schip „Rea", een bezoek had gebracht aan de groentehandel Bolle alhier en met zijn bromfiets wilde wegrijden geraakte het voertuig plotseling in brand. De bromfiets brandde al9 een fakkel, zelfs de banden gingen ver loren terwijl de carburator smolt. Met een touw werd het brandende vehikel naar het midden van de straat gesleept om springen van de ruiten te voorkomen. Op de weg restte spoedig niet veel meer dan eer. hoop verwrongen metaal. KRAAMZORG IN NOODSITUATIE UTRECHT, 16-7. Volgens de secre taris-generaal van de algemene ver eniging „Het Groene Kruis", de arts G. Ch. Cath, bevindt de kraamzorg zich in een noodsituatie. In het maandblad van het Groene- en Witte Kruis „Gezondheidszorg" zegt hij, dat de salarisssèn van de kraam verzorgsters omhoog moeten en op zijn minst gelijk gesteld dienen te worden met die van de gezinsver zorgsters. Gaat dit niet gebeuren, dan zullen, er, volgens de heer Cath, steeds meer kraamverzorgsters ver trekken. Nu al komt het voor, dat een aanstaande moeder vroeg een afspraak maakt met het kraamcen- trum en op de dag van de bevalling te horen krijgt, dat zij niet geholpen kan worden. Medici in enkele plaat sen beginnen zelfs weer een paar jonge vrouwen op te leiden, die hun in hun eigen praktijk bij de kraam zorg behulpzaam zijn. Het hele systeem van de thu,is-be- valling, aldus de heer Cath, komt in het geding. Wanneer de salarissen worden opgetrokken dan zullen de gezamenlijke kraamcentra een te kort van bijna anderhalf miljoen gulden moeten dekken. De heer Cath stelt, dat dit niet uit de retri butie betaald kan worden. Er is, volgens hem, duidelijk een verschui ving gaande naar de beter-gesitu- eerden gezinnen en degenen, waar voor de kraamzorg is opgebouwd, kunnen deze hulp niet meer bekosti gen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WERKENDAM. In Werkendam is de 58-jarige mevrouw J. van Driel bij een verkeersongeval om het le ven gekomen. De vrouw die op de fiets reed, kwam in botsing met een auto. Ze was op slag dood. DEN HAAG. Blijkens onlangs door het Centraal Buretau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers ont vingen 6.100 schipperskinderen en 3.300 woonwagenkinderen in 1960 lager onderwijs. Van de schoolgaan de schipperskinderen aan de wal, die merendeels in internaten ver blijven, volgt 65 procent in dezelfde mate onderwijs als normaal de kin deren op een g.l.o.-school. Het over eenkomstige percentage voor schip perskinderen, die bij de ouders aan boord wonen en voor woonwagen kinderen is resp. 7 en 9. AMSTERDAM. De rechtbank te Amsterdam heeft de 49_jarige los werkman G. L. uit IJmuiden we gens een reeks van minstens twintig inbraken, conform de eis, .veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van de voor lopige hechtenis. De aan L. ten laste gelegde delicten betroffen inbraken in Santpoort, Haarlem, Hilversum en Amsterdam, waarbij o.m. sigaren, sigaretten, sieraden, geld, gas- en elektriciteitsmunten waren gestolen. DEN HAAG. Maandag omstreeks vijf uur is de 18-jarige serveerster, mej. A. M. A. G. Gijzemijter uit Voorburg, bij een ongeval om het leven gekomen. Rijdende met haar bromfiets in de Jan Hendrikstraat in Den Haag, wilde ze links de Grote Marktstraat oprijden. Daarbij reed ze over de ter plaatse liggende ver keersgeleider en kwam te vallen. Met ernstig hoofdletsel werd ze naar het ziekenhuis aan de Zuidwal ver voerd, waar ze ongeveer een uur la ter overleed. AMSTERDAM. De Amsterdamse waterpolitie heeft maandag uit het water van de Keizersgracht het li chaam opgehaald van de vijf-jarige Paultje Sierman. Het jongetje werd sinds zondagmiddag vermist. Tot het middernachtelijke uur had de wa terpolitie zondag tevergeefs in de Keizersgracht gedregd. Maandag ochtend werd dit werk hervat. Het jongetje is waarschijnlijk tijdens het spelen op straat in het water geval len en verdronken. Niemand heeft daarvan iets gemerkt. B. J. TEN WESEPE FEUILLETON „Komwees menselijk tegen over een menselijk aanbod. U kent me nu zo'n beetje en u weet, welke risico's u loopt, als u met mij gaat samenwerken. Ik wil me graag koes- teren in uw nabijheid, want ik ben ervan overtuigd, dat dit mijn werk lust ten goede zal komen. I'k heb open en eerlijk met u gesproken en u zult later nooit kunnen zeggen: Dat had ik nooit achter hem ge zocht. Tot op zekere hoogte bent u bij mij van alles te verwachten. Tot op zekere hoogte, want ik wil toch in ieder geval onder alle omstandig heden een heer blijven, ziet u? Nou, beste aanstaande privé-sekretaresse, wat is uw antwoord?" Het meisje lachte even. „Uw uw openhartigheid stel ik erg op prijs. Ik zou een dwaas zijn, als ik weigerde. Maar.. ..ik hoop, dat u het me niet kwalijk neemt.laten wc het wederzijds houden op een proefmaand. Daarna kunnen we dan nog zien. Ik kan ook wel tegenval len. U 'hebt me zoveel kwaliteiten toegedicht. Misschien hebt u veel te hoge verwachtingen van me. En dan zou ik u teleurstellen. Dan ga ik weer terug naar m'n oude plaats en u kunt een ander kiezen. Vindt u dat goed?" Hij stak lachend zijn hand uit. „Afgesproken, juffrouw Ans. Ik ben erg blij, dat u het met me aandurft. En wat uw capaciteiten betreft, weest u maar niet te bescheiden. Ik weet wel zo ongeveer, wat u waard bent in uw werk". Zij drukte zijn hand. „Dank u wel meneer". Hij draaide zich weer naar zijn bureau. „De dank is voorlopig bij mij. Ik had een stille vrees, dat ik het voor altijd bij u verknold had. En dan zoudt u m'n oude heer ge hoord hebbenApropos, wacht u even met weggaanu hebt een opgewonden kleur en - ze zouden minstens denken, dat we al die tijd aan het kussen waren geweest". Ze trok haar wenkbrauwen om hoog en was ineens weer nijdig. „Maar meneer Hij keek haar spotlachend aan. „Nou, er is toch zeker niets gebeurd, wel?" Ze wipte haar neus in de lucht, greep haar stenobloc en liep naar de deur. „Stel je voorde-gedachte alleen alEn weg was ze, ter wijl de man schaterend achterover leunde in zijn stoel. Hij keek eens naar buiten en zei tot zichzelf: „Bes te Jimmy, je hebt gelijk gehad. Bij vrouwen moet je in de eerste plaats werken op 'hun ijdelheid en in de tweede plaats diplomatiek zijn. Nou, de eerste ronde met onze Ans is ge wonnen.4 Op punten. We wachten rustig af, tot de gong gaat voor de tweede ronde". Hoofdstuk 2. Waarin we kennis maken met de rest. Die avond zaten drie meisjes in de cafetaria van Piet Patat tegenover elkaar en verorberden hun avond maal. Ze waren vaste klanten, aten op „abonnement" on hadden oen vaste tafel, die tussen half zes en half zeven voor hen gereserveerd was. Eén van de vele kleine atten ties, die de eigenaar voor zijn klan ten had bedacht. Ook het vaasje voorjaarsbloemen behoorde daartoe. Extraatjes, die de meisjes bp prijs stelden.. Alsook de verrassingen, die hij hen gaf bij iedere maaltijd: een slaatje, een tweede toetje of iets an ders. Vandaar, dat de meisjes stee vast van maandag tot en met vrij dagavond bij Piet Patat kwamen eten. Frida, de juridische studente, keek op van haar bord naar het meisje tegenover haar en legde haar vork neer. „Wat is er? Waarom eet je niet?" De ander schoof het bord van zich öf. „Ik heb vanavond geen trek". „Onzin. Je moet eten, je ziet er uit als een levend lijk". Toen wendde ze zich tot het meisje naast haar. „Wat zeg jij. Greet? Ze eet de laat ste dagen bijna niets". Greet knikte en keek even op. „Wat helpt het je, als je het zegt? Josien is oud en wijs genoeg om zelf te beslissen, of ze eten wil of niet". Frida haalde haar schouders op. „Nou, eer ik me wat aantrok van een man, die me voor de gek gehou den heeft. Ik zou bij mezelf denken: stik, lieverd, er zijn er duizend an deren voor jou". Josien Verschoor haalde een pak je sigaretten en een aansteker uit haar tas en stak een sigaret op. „Wat. kan ik er aan doen? Ik heb totaal geen eetlust meer". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5