Chefarine 4 „Delta-Sport" won vele titels bij Zeeuwse kampioenschappen Bestrijding van pijn beter eu veiliger! Vissen zwommen op straat DE GOUDEN TOMAHAWK Zeeuws record voor Hen Hage ZIERIKZEE, 16-7. Tijdens de za terdag en zondag te Vlissingen ge houden Zeeuwse kampioenschappen hebben vooral de Delta-Sport-junio res weer een dominerende rol ge speeld. Zaterdag sleepten de meisjes maar liefst acht van de negen te behalen titels in de wacht. Slechts het kogelstoten meisjes-C werd geen overwinning. Met drie titels had Jopie Stoutjes- dijk hierin een belangrijk aandeel. Zij won de 80 meter in 10.4 sec., het verspringen met 4.75 meter en het hoogspringen met 1.32 meter. Even eens bij de B-meisjes won Janny Schot het kogelstoten met 11.28 me ter en het discuswerpen met 24.40 meter. Bij de C-meisje9 won Anjo Rentzing zowel de 6o meter in 8.7 sec., als het verspringen met een pracht sprong van 4.77 meter. Jopie Verwest won in deze klasse 't hoog springen met 1.22 meter. Zondag waren de senioren en A- junioren aan de beurt. Esther Schot prolongeerde bij de dames haar titel op het discuswerpen met 38.38 me ter, evenals Joop Ribbens bij het polshoog heren met een sprong van 3.21 meter. Cathrien Schot ging bij de A-meisjes met zes titels naar huis. Zij won het hoogspringen met 1.48 meter, het verspringen met 4.42 meter, de 60 meter horden in 10.7 sec., het kogelstoten met 10.04 meter het discuswerpen met 31.28 meter en het speerwerpen met 20.92 meter. Drie kampioenschappen werden behaald door Henk Hage. Bij het hoogspringen verbeterde hij tevens zijn Zeeuwse record tot 1.77% me ter. Hij won het kogelstoten met 10.43 meter en het speerwerpen met 35.97 meter. Dit alles bij de A-jon gens. Samen met de enkele weken geleden behaalde estafettetitels be tekent dit dus een totaal van 21 ti tels voor Delta-Sport. Overige prijzen Er werden verder ook een groot aantal tweede en derde prijzen be haald. Jopie Verwest werd derde op de 60 meter in 9.2 sec., tweede bij het verspringen met 4.17 meter en tweede bij het kogelstoten met 9.84 meter. Jannie Schot eindigde als tweede bij het hoogspringen met 1.32 meter en Tine Bruin derde met 1.27 meter. Anjo Rentzing werd derde bij het hoogspringen met 1.17 meter. Koos van den Heuvel werd bij de B-jongens tweede bij het hoogsprin gen met 1.57 meter, tweede bij het kogelstoten met 10.92 meter en der de bij het discuswerpen met 30.10 meter. Ad van Vloten eindigde als tweede bij het discuswerpen met 34.03 meter, derde bij het kogelsto ten met 10.88 meter en eveneens der de bij het speerwerpen met 35.29 meter. De B-junior Henk Verschuur werd derde bij het hoogspringen met 1.52 meter en tweede bij het speer werpen met een afstand van 36.19 meter. Met een snelle tijd van 40.2 sec. kwam Jaap Auperlé een neus lengte tekort op de 300 meter. Hij werd nu tweede. Bij de jongste groep der jongens, de D-junioren, behaalde Rinus van der Maas een derde plaats De G.V. „Rust Roest" gaf geslaagde openluchtuitvoering op het Havenplein te Zierikzee ZIERIKZEE, 16-7. Zaterdagavond gaf de gymnastiekvereniging „Rust Roest" onder grote publieke belang stelling haar jaarlijkse openluchtuit voering op het Havenplein te Zie rikzee. Nadat de gymnasten, vooraf gegaan door de signaalafdeling het plein waren opgemarcheerd hield de voorzitter, de heer T. C. Hekman, een korte toespraak, waarna in een vlot tempo een gevarieerd program ma van gymnastieknummers werd afgewerkt, waar in alle afdelingen volledig aan hun trek kwamen en bewezen werd dat „Rust Roest" nog altüd springlevend is. De kleintjes, waarbij diverse „hele kleintjes" gaven bij hun nummertjes grondgymnastiek ook al blijk uit 't goede „Rust Roest"-hout gesneden te zijn en oogstten veel waardering, waarbij de gulle lach om de vaak grappige capriolen niet ontbrak. Van serieuze oefening getuigden ook de vrije oefeningen van de meisjes en dames, die ook enkele dansjes op gracieuze wijze uitvoerden. De nummers, die „er altijd ingaan" hoogrek, hoogbrug en ringen ont braken vanzelfsprekend ook niet op deze uitvoering en ook hier getuig den de executanten van gestadige training en goede lichaamsbeheer- sing. Aan het hoogrek bewezen de heren dat het ook bij de gymnastiek meer gaat om de kwaliteit dan om de kwantiteit. Niettemin willen we de opwekking aan het slot tot de aanwezigen gericht om 'het heren corps te versterken gaarne onder strepen, want deze afdeling kan best wat „jong bloed" gebruiken. Ten slotte willen we nog noemen het nummer „springkast" dat de „jon gens" voor hun rekening namen en waarmede zij ook veel succes oogst ten. Ingezonden mededeling Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I De vier middelen van Chefarine „4" werken niet alleen beter bij 'de be strijding van pijn en griep, maar bovendien veiligerwant één ervan zorgt dat ook een gevoelige maag niet van streek raakt. z^HIBlaSIZH29H& Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Bezoek Prinsessen aan Suriname PARAMARIBO, 16-7. Maandag morgen hebben de prinsessen Irene en Margriet een bezoek gebracht aan de westelijke polders bij Parama ribo en aan enkele instellingen in de Surinaamse hoofdstad zelf. „Het is ontroerend en sprekend voor de hartelijkheid van de Surinaamse be volking dat na veertien dagen het enthousiasme en de spontane vrien delijkheid nog even groot zijn als tijdens de eerste dagen van ons be zoek", zo merkte een der leden van het gevolg van de prinsessen tijdens de rondrit op. Waar men ook kwam, in het district of in tie stad, overal juichten de mensen de prinsessen toe en met vlaggetjes zwaaiende schoolkinderen stonden opgesteld. Tijdens de huldigingsplechtighe den van maandag, waarbij de bevol kingsgroepen door zang en dans ieder op eigen wijze hun aanhanke lijkheid betuigden kregen de prin sessen geschenken aangeboden van een fraaie collectie sieraden tot een eenvoudig vaasje met bloemen. Van een tiental Hindostaanse vrouwen ontvingen de prinsessen fraai be werkte hoofddoeken. Al met al kan „Rust Roest" weer op een geslaagde uitvoering terug zien, die, mede getuige het dankbare applaus na elk nummer en aan het slot, bij het publiek goed in de smaak is gevallen en voor 'haar een stimu lans zal zijn op de ingeslagen weg voort te gaan. Schuur vloog in de luclit GIETHOORN, 16-7. In een schuur bij de woning van de heer K. Doel- stra te Kalenberg heeft zich maan dagmiddag een hevige gasontploffing voorgedaan. Het gehele gebouwtje vloog in de lucht. De ruiten van de huizen in de omgeving sprongen. De ontploffing is waarschijnlijk ont9taan doordat de leiding van een gascylinder defect was geraakt. In de schuur was een petroleumlichte blijven branden, waardoor het uit stromende gas vlam kon vatten. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Twee havenarbeiders verongelukt ROTTERDAM, 16-7. Aan boord van het binnenschip „De Albertha" dat langszij het Deense vrachtschip „Mancauria" in de Maashaven in Rotterdam lag, is maandag een on geluk gebeurd, dat aan twee haven arbeiders het leven heeft gekost. Men was doende rollen papier, die per stuk ruim 300 kg. wogen, te ver laden. Op een gegeven ogenblik vie len vier van deze rollen uit de hijs en troffen de 62-jarige G. C. Quak- kelaar uit Rotterdam en de 58-ja- rige J. G. F. Poschmann, eveneens uit Rotterdam. De eerste was op slag dood, de tweede overleed zeer kort na zijn overbrenging naar het Ha venziekenhuis. Fractieleider C.H.U. stelt zich uiet herkiesbaar DEN HAAG, 16-7. De fractieleider van de Christelijk Historische Unie, dr. H. W. Tilanus zal zich voor de verkiezingen 1963 voor de Tweede Kamer niet meer beschikbaar stel len. De volgend jaar 78-jarige poli ticus zal dan 41 jaar lid van de Tweede Kamer zijn geweest. Of schoon in sommige kringen verwacht wordt, dat dr. Tilanus als lijsttrek ker en fractieleider zal worden op gevolgd door de voorzitter van de Christelijk Historische Unie mr. H. K. J. Beernink, gemeentesecretaris van Rijswijk en lid van de Tweede Kamer, wordt dit van terzake ge zaghebbende kringen in twijfel ge steld. In dit verband wordt ook de naam van de minister van economi sche zaken drs. de Pous genoemd, doch deze heeft te kennen gegeven zich voorshands niet beschikbaar te willen stellen. De Christelijk Histo rische Unie zit daardoor met dezelf de moeilijkheden als vier jaar gele den, toen dr. Tilanus zich terug wenste te trekken en voor hem geen opvolger kon worden gevonden. Uitverkoop en zakkenrollers ROTTERDAM, 16-7. Toen zater dag in Rotterdam de uitverkoop was begonnen bleek meteen dat het gilde der zakkenrollers niet van zins is dit „buitenkansje" te laten glippen. Drie koopsters in Rotterdamse wa renhuizen werden het slachtoffer: in alle drie de gevallen raakten zij een portemonnaie met meer dan f 50. er in, kwijt. Men zij gewaarschuwd, en niet alleen in Rotterdam. De zak kenrollers zijn gewend zich snel te verplaatsen. BERGEVOORT. Maandagmorgen tegen twaalf uur is te Bredevoort (gem. Aalten) de 50-jarige B. Firing bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Hij was afkomstig uit Aalten. Het slachtoffer wilde ter hoogte van de Tolhuisweg met zijn bromfiets oversteken en werd daar bij door een hem achterop komende auto van een inwoner van Borkum in Duitsland gegrepen en op slag ge dood. op de 60 meter in 9.3 sec. en werd Henk Douw eveneens derde bij het hoogspringen met 1.17 meter. Esther Schot behaalde bij de dames nog een tweede prijs bij het kogelstoten met 11.94 meter. Henk Hage werd tweede bij het verspringen met 4.79 meter, tweede bij het discuswerpen met 30.41 meter en tweede bij het hink- stapspringen met 11.22 meter. Flitsen uit liet buitenland Het seismografisch station van de hogeschool te Boston (Massachusetts) heeft maandag een sterke aardbe ving geregistreerd, die naar schatting in de Golf van Alaska, ten zuiden van het eiland Kodiak in de Aleoe- ten moet zijn opgetreden. De Algerijnse krant „Alger Rc- publicain" is maandag voor de eer ste maal verschenen sinds zij in sep tember 1955 verboden werd. Vooral communistische bladen werden toen door het betrokken besluit getroffen. Oostenrijkse boeren hebben maan dag de hoofdwegen in Oostenrijk met honderden tractors geblokkeerd uit protest tegen onlangs ingevoerde prijsverhogingen in de industrie. Hierdoor kunnen de landbouwpro- dukten niet concurreren met die van de landen van de E.E.G., zo zeggen zij. Iemand van de Oostduitse „com missie voor Duitse eenheid" heeft meegedeeld, dat de commissie kan bewijzen, dat in west-Duitsland ze ker nog 1.625 gewezen nazi's bij de justitie, de politie, de weermacht en de buitenlandse dienst werkzaam zijn. BRUSSEL, 16-7. Zware onweers buien die gepaard gingen met ware wolkbreuken hebben in het afgelo pen weekeinde op verscheidene plaatsen in België het zo langzamer hand gebruikelijke schouwspel van ondergelopen tunnels en overstroom de straten en kelders opgeleverd. Minder gebruikelijk was echter het tafereel in de Antwerpse voorstad Merksem, waar vissen uit de over stroomde vijvers „op straat" zwom men. Rhesus-apen zijn dood PRINCE ALBERT (Saskatchewan) 16-7. - De twee Rhesus-apen en de hamsters en kevers, die zaterdag van af Goose Bay, in Labrador, door een reusachtige ballon het luchtruim zijn ingevoerd, waren dood toen zij in de buurt van Prince Albert aangetrof fen werden. Dit meldt het Canadese persbureau. Verder 'bericht ihet persbureau, dat geleerden van het Amerikaanse bu reau voor lucht- en ruimtevaart, de N.A.S.A., dit hebben geconstateerd, nadat zij de capsules hadden onder zocht waarin de dieren tot een hoog te van 39 kilometer zijn gebracht. De capsules zijn later op de dag naar Edmonton gebracht voor een uitgebreid onderzoek. Onderzoek naar vrijetijdsbesteding dienstplichtigen DEN HAAG, 16-7. In samenwer king met het hoofdkwartier van de generale staf en de nationale raad welzijn militairen zal de minister van Defensie in de loop van dit jaar een onderzoek laten instellen naar de vrijetijdsbesteding van de dienst plichtige militair. Aan de hand van de resultaten van deze enquête zal bjj het vaststellen van het welzijnszorgbeleid voor de krijgsmacht worden nagegaan, in hoeverre een juiste verhouding in acht kan worden genomen tussen 't vormende element en het element van ontspanning enerzijds en tussen de actieve- en passieve vrijetijdsbe steding anderzijds. De vrijetijdsbesteding van de mi litair zal dan ook meer gericht wor den op de ontwikkeling van de am bities en de persoons- en mentali teitsvorming van de militair, waar bij zo mogelijk rekening zal worden gehouden met de persoonlijke wen sen en behoeften en de terugkeer van de dienstplichtige in de burger maatschappij. Scheepvaartberichten Koratia (t.), 14-7 te Amsterdam. Koratia (t.), 16-7 te Oslo. Dr. L. O. 8 1 3 4 5 9-16 0.562 Herverkavel. 8 o 0 6 4 15-24 0.625 Eindstand: P.Z.E.M. 12 8 4 0 20 36-12 3.0 Z.zee vet. 12 8 2 2 18 20-.9 2.222 K. Zeelandia 12 6 3 3 15 29-15 1.933 R.waterstaat 12 6 1 5 13 23-21 1.095 C.W.S. 11 5 1 5 11 16-21 0.761 Herverkavel. 11 4 0 7 8 24-27 0.888 P.T.T. 11 2 3 6 7 10-20 0.5 Dr. L. O. 11 1 4 6 6 11-24 0.458 Neptunus 12 o 2 8 6 11-31 0.354 GOED GESLAAGDE COMPETITIE Zomeravondvoetballers streden weer met veel animo om wisselprijzen ZIERIKZEE. 16-7. - Met de wed strijd K. Zeelandia-Rükswaterstaat vond vorige week de afsluiting van de zomeravondcompetitie plaats van de K.N.V.B. afdeling Zeeland rayon Zierikzee. Hoewel het weer in de afgelopen maanden niet erg heeft aangemoedigd hebben de deelne mende verenigingen ook dit jaar weer met veel animo „gestreden" om de wisselprijzen verbonden aan deze competitie. Gebleken is dat het besluit van de gezamenlijke verenigingen om. na dat alle verenigingen éénmaal tegen elkaar hebben gespeeld, een split sing te maken tussen de „bovenste" vijf verenigingen en de onderste vier en deze verenigingen nog elk één maal te laten spelen om ten slotte de eindstand te bepalen, juist is geweest. Spanning was er in deze competitie volop, zowel voor de be zetting van de bovenste als onder ste plaatsen, wat wel blijkt uit de volgende standenlijsten: (Stand nadat alle verenigingen elk 1 keer tegen elkaar hadden gespeeld) P.Z.E.M. 8 5 3 0 13 23- 8 2.875 Z.zee vet. 8 5 2 1 12 13- 7 1.857 R.waterstaat 8 5 1 2 11 19-11 1.727 Kon.Zeelandia 8 4 2 2 10 18-12 1.5 Neptunus 8 2 2 4 6 10-14 0.714 C.W.S. 8 3 0 5 6 10-18 0.555 P.T.T. 8 2 1 5 5 10-17 0.588 In 1957 werd gestart met het zo meravondvoetbal op initiatief van de heer Schepes van de Dienst Herver kaveling Schouwen-Duiveland, die mede één der oprichters is geweest van deze competitie's. Naar alle waarschijnlijkheid zal de Dienst Herverkaveling volgend seizoen niet meer aan deze competi tie's kunnen deelnemen wegens op heffing van deze Dienst op Schou wen-Duiveland. Vele genoeglijke zomeravonden van ontspanning zijn voor velen, zo wel publiek als spelers, het gevolg geweest van het idee van de heer Schepes. Woensdag 18 juli, aanvang 19.15 uur, wordt nog gespeeld: Herverkaveling-Kampioen 1962, bedoeld als afscheidswedstrijd voor het elftal van de Dienst Herverka veling Schouwen-Duiveland. BANG AVONTUUR IN OOSTERLANDSE POLDER Bromfiets reed in donker tegen losgebroken paarden OOSTERLAND, 16-7. Toen zater dagavond omstreeks half elf de al hier wonende mevrouw C. Wesdorp- Giljan terugkeerde van een bezoek aan haar ouders, wonende aan het zuideinde van Bruinisse, reed zij in de Hoge Maireweg met haar brom fiets tegen enige paarden aan, die, naar later bleek uit een van het na bij gelegen weiland waren uitgebro ken. Mevrouw W. kwam ongelukkig te vallen en tussen de paarden te recht, die hiervan niet erg gediend waren. Gevolg was dat de ongelukkige dame, die moeilijk meer lopen kon, zo'n beetje kruipende naar een dicht bij gelegen boerderij is gesukkeld waar helaas niemand l'huis was. Een passerende bromfietser heeft haar tenslotte naar huis gebracht en dok ter De Putter constateerde kneuzin gen, zowel in- als uitwendig. De paarden, welke toebehoren aan de landbouwer Van der Graaf uit Nieu- werkerk, werden pas de volgende dag, met medewerking van de poli tie opgevangen. Vermoedelijk zijn ze geschrokken door het onweer van zaterdagavond uit de weide gevlucht en zo op de Hoge Maireweg terecht gekomen, met het genoemde gevolg. Leden van Landbouwvereniging „Dreischor" bezochten Delta-Cheinie te Vlaardingen De leden van de Coöperatieve Landbouwvereniging „Dreischor" brachten dezer dagen per autobus een bezoek aan Vlaardingen waar o.a. de fabriek van kunstmeststoffen „Delta Chemie' werd bezocht. Nadat men in de cantine van de fabriek op koffie was onthaald wer den de gasten uit Dreischor in drie groepen verdeeld en door het con cern rondgeleid. Hier kon men op de voet het fa bricageproces volgen van de mine rale stoffen, die aan de bodem wor den toegevoegd om de vruchtbaar heid te verhogen en die naast de natuurlijke meststoffen gebruikt worden. De hier bereide „Deltakor rels" zijn tegenwoordig in de land bouw een begrip geworden en zijn haast niet meer van het boerenbe drijf weg te denken, want wat moet men beginnen zonder deze kunst meststoffen als kali, fosforzuur, stik stof, kalk enz. Het was al half één geworden toen men de stofferige fabricageruimten verliet en men zich in een etablissement aan de Karei Doormanlaan te Rotterdam de maaltijd goed liet smaken. Vandaar reed men naar een grote bierbrouwerij in Rotterdam, waai de groep wederom werd gesplitst om het bedrijf te bezichtigen. Hier kan men met eigen ogen aanschou wen hoe deze licht alcoholhoudende drank bereid wordt, voor welke be reiding men graan, hop, gist en een hele boel water nodig heeft. De gerst wordt hier in grote bakken tot mout geweekt, waarna het mouttype door het drogen wordt bepaald. Namen als Munchener, Dortmunder en Pil- sener hebben geen betrekking op de plaats van bereiding, maar alleen op de bereidingswijze. Natuurlijk was er ruimschoots de gelegenheid om de dorstige monden te verfrissen met dit kostelijke vocht, waarvoor vele leden zelf de onontbeerlijke gerst aan de brouwerijen leveren. Hoewel ons niet verteld werd hoe dit mogelijk was, bleek men echter op een zeker moment in tijdnood te zijn geraakt omdat ook nog een be zoek in Roosendaal moest worden afgelegd. In deze west-Brabantse stad werd nl. een bezoek gebracht aan de modern ingerichte „Frede- rikshoeve" van de heer F. H. M. v. d. Brink, frou-frou-fabrikant aldaar. Hier kon men Neerlands beste stam boekvee bewonderen en hiervoor hadden zelfs de twee vrouwelijke leden van het gezelschap alle bewon dering. Via Steenbergen keerde men in de avonduren weer naar Drei schor terug. De vooriztter van de landbouwvereniging, de heer L. M. Moermond, bracht o.a. dank aan de chauffeur J. Van Aken van de firma Van Oeveren voor diens medewer king aan de zeer geslaagde trip. Exposities op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE. 17-7. Dit seizoen heeft het op Schouwen-Duiveland zeker niet ontbroken aan initiatieven op het gebied van de (hedendaagse) beeldende kunst. In „De Breede Brug" aan het Havenpark te Zierik zee was tot en met vorige week een gevarieerde expositie te zien van schilderijen van Zeeuwse kunste naars, welke goed bezochte collectie inmiddels is ingeruimd voor een ge heel nieuwe expositie, welke giste ren (maandag) voor het publiek is opengesteld. (Zie ook elders in dit no.). Daarnaast heeft de bijzonder aantrekkelijke keramiek-expositie van het echtpaar Braat in het Bur ger Weeshuis goede belangstelling. De pers maakte dezer dagen voorts melding van een expositie in hotel „Ostoerio" te Haamstede van werk van de Zierikzeese tekenleraar in opleiding, Fr. v. d. Ende. Uit de Westhoek bericht men ons voorts dat thans ook de uit Haamstede af komstige heer J. Kloet, die pas zijn opleiding tot reclametekenaar aan de academie te Rotterdam voltooide in samenwerking met z'n collega Graves Kooiman uit Schoonhoven in de oude lagere school te Burgh een tentoonstelling heeft ingericht onder de titel „Kunst en reclame". Al deze tentoonstellingen hebben een min of meer permanent karak ter zodat er deze zomer op Schou wen-Duiveland zeker gelegenheid is kennis te nemen van verschillende richtingen op het gebied van de beeldende kunst. Het is dan ook te hopen dat or veel belangstelling voor deze soms gedurfde initiatieven zal mogen bestaan. Vijfhonderd kinderen maken bootreis DEN HAAG, 17-7. Het passagiers schip de „Waterman" zal het einde van deze maand een tweedaagse zee reis maken met vijfhonderd jongens en meisjes aan boord, die een prijs hebben gewonnen in een door het Nederlands Zuivelbureau uitgeschre ven prijsvraag. Nederlanders bekend op kunst- en sportgebied maken de reis mee als leiders en leidsters van de jeugdige passagiers. De „Waterman" zal op zijn route twee havenplaatsen aandoen: Zee- brugge (België) en Dover (Engeland) waar respectievelijk vijftig Belgische en vijftig Engelse kinderen aan boord komen. Tijdens de reis zullen populaire teenagersterren de kinderen bezig houden. Tamboers en pijpers uit Dubbeldam hadden succes in Renesse RENESSE, 16-7. - Op uitnodiging van de attraktie-commissie van de V.V.V. „Renesse Vooruit" bracht za terdag het püperkorps „Pro Patria" uit Dubbeldam een bezoek aan Re- nesse. Ondanks het feit dat het in de middag uit te voeren programma door een regenbui gedeeltelijk „in het water viel" mag het bezoek van „Pro Patria" in zjjn geheel genomen als bijzonder geslaagd worden ge noemd. Even over tien uur arriveerde het uit 65 leden bestaande korps met een tweetal autobussen bij het Dorps huis, waar zij door een aantal leden van de attraktie-commissie werden verwelkomd. Na een korte rondgang door de kern van Renesse werden de morgenuren verder gebruikt om de omgeving verder te bezichtigen. Onder grote belangstelling werd des middags vanaf hel Dorpshuis een mars gemaakt via de Jan van Re- nesseweg door het zomerwoningen terrein van de Stichting Renesse naar het eind van de Loane. Op het fraaie terreintje aan de voet van de duinovergang werd een concert ge geven dat helaas door een regenbui vroegtijdig moest worden afgesloten. In de avonduren was het weer aanzienlijk opgeknapt en om even over zeven uur werd via de Zeean- nemonenweg, Capelweg, Hoogen- boomlaan en Hoogezoom nog een rondgang door Renesse gemaakt en waarna door het pijperkorps nog een concert op de tent ten beste ge geven werd. Dit concert, wat door een zeer groot publiek werd aange hoord, vormde wel het hoogtepunt van het optreden van „Pro Patria". Grote bijval genoot naast het pijper korps de drumband, die als afwisse ling drie maal een show voor de mu ziektent ten 'beste gaf. Met een har telijk en spontaan applaus werden zowel de pijpers als de drumband voor de door hen geleverde presta ties door de aanwezigen beloond. Namens de attraktie-commissie sprak de 'heer Joh. v. d. Werf op de muziektent hartelijke woorden van dank tot de leden van het korps voor hun bereidwilligheid de verre reis naar Renesse te hebben willen on dernemen en hetgeen zij op deze dag hebben geboden. Met een hartelijk tot weerziens vertrok „Pro Patria" na een'geslaagd bezoek aan de duin streek om half tien weer huiswaarts. UTRECHT. Het personeel van de spoorwegen zal in de komende twee a drie jaar in nieuwe uniformen ge stoken worden. Inplaats van de bij na zwarte stof van nu zal daarvoor blauw materiaal worden gebruikt. 1. Het herfstseizoen heeft Amerika's uit gestrekte wouden rood gekleurd. De hele lange zomer is er in de nederzetting van Jean Cabot hard gewerkt om voor het in vallen van de winter de huisvesting der kolonisten gereed te hebben. Dag na dag klinken de bijlslagen door het stille bos en geleidelijk groeit de eerste nederzetting der blanken uit tot een dorp. Tijdens de zomer is de kleine vloot te ruggekeerd naar Engeland om nieuwe groepen kolonisten te halen. De Engelsen, aangelokt door de enthousiaste verhalen van Cabols matrozen, zenden nieuwe sche pen met kolonisten westwaarts de oceaan over en steeds meer blanken zetlen voet aan wal in de nieuwe wereld. Op een ochtend doemt opnieuw een kleine vloot aan de horizon op. „Alweer nieuwe emigranten in aantocht. Aram", meldt Cabot, als hij van de kust in het dorp terugkeert. „Vier schepen maar liefst, we zullen ons grondgebied moeten uitbrei den". „Maar dan komen we in conflict met de Indianen", meent Aram. „Zij zullen hun jachtvelden niet zonder meer afstaan!" 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2