cö BERINI Ook rJSSL, SUCCESJES G. C. ANKER, Zierikzee PufOlbrengf LAATSTE NIEUWS De financiële perikelen van de V.N. In polder Oostelijk Flevoland worden volgend jaar 200 bedrijven uitgegeven Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje JAN WILLEM J. C. v. d. VELDE M. v. d. VELDE- VAN LEEUWEN en TANNIE Kerkwerve, 11 juli 1962 Met blijdschap en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje JAN A. TERPSTRA M. TERPSTRA-- DE KEIJZER MARIAN WIEBE HANS Dreischor, 11 juli 1962 Ring 32 Tijd.: Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, Zierikzee. CORNELIS VAN DE VELDE en ADRIAANTJE MARIA ROTTE hebben de eer kennis te ge ven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking D.V. zal plaats heb- benop vrijdag 20 juli a.s., des namiddags 2.30 uur te Seha- rendijke (gemeente Midden- schouwen). Zonnemaire, Bosweg 3 Kerkwerve, Vloedstraat 33 Juli 1962 Gelegenheid tot feliciteren van 7 tot 8 uur in café J. M. Neele te Kerkwerve. Voorlopig adres: Vloedstraat 33, Kerkwerve I Op maandag 16 juli a.s. hopen onze ouders en X grootouders: «j* B. KRIJGER V en v J. KRIJGER-JOPSE hun 50-jarige echtver- eniging te herdenken. Hun kinderen en kleinkinderen Y Gelegenheid tot felicite- ren vanaf 2 uur in het Jeugdgebouw, Visslop. A Zierikzee, juli 1962 Capellestraat 10 Hiermede onze hartelijke dank aan allen die ons be wijzen van deelneming zon den na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder ADRIANA v. ALMENKERK geboren BAKKER Uit aller naam: J. L. VAN ALMENKERK Zierikzee, 13 juli 1962 Regenboogstraat 9 La4CM0l)REW Havenplein 1 - Zierikzee Tel. (01110) 2443 Dank aan burgerij en comité voor de prachtige reis op 7 juli j.l. De ouden van dagen van Noordwelle Voor de zeer vele belangstel ling bij ons 25-jarig huwe lijksfeest ondervonden, zeg gen wij, ook namens onze kinderen, hartelijk dank. A. J. BERREVOETS C. BERREVOETS- v. d. OEST Zierikzee, l^inge Nobelstr. 27 N00RDG0UWE Zij die willen deelnemen aan de jaarlijkse reis met de be jaarden, gelieven zich tot en met zaterdag op te geven bij: J. W. ROSKAM, Noordgouwe D. RENTIER, Schuddebeurs. Bestuur Cult. Ver. Te koop: Een paar voetbalschoenen, z. g.a.n., maat 39, f 10,Vor- werk, Poststraat, Zierikzee. Diversen: In voorraad: klaverruiters, gecreosoteerde palen en stok ken van 3 m. P. L. Quist, telefoon 443, Dreischor. Oriënteringsrit voor auto's, motoren en scooters, morgen zaterdag 14 juli. Motorclub „Sparta", Zierikzee. Morgen, zaterdag 14 juli or ganiseert de M.C. „Sparta" te Zierikzee een oriënterings rit voor auto's, motoren en scooters. Start zaterdag 14 juli, 14.30 uur voor de oriënteringsrit vanaf het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Gesloten wegens vakantie van 21 juli, 's middags 1 uur, t'm 30 juli. - H. van Doorn, kapper, Zierikzee. Een echt gouden dames- of herenhorloge is een waardevol en blijvend geschenk Een oud en vertrouwd adres voor uw uurwerken ZWOLLE, 12-7. - Per 1 november van het volgend jaar zal de directie IJsselmeerpolders tweehonderd land bouwbedrijven in het noordoostelijk gedeelte van Oostelijk Flevoland uit geven. Dit zal de eerste grote uitgif te in deze nieuwe polder zijn. Een uitgifte op beperkte schaal is dit jaar al geschied: 24 bedrijven werden toegewezen aan boeren, wier bedrijf op het oude land aan be- drijfsvergroting in ruilverkavelings- gebieden of aan stadsuitbreidingen ten offer zijn gevallen. Van de tweehonderd bedrijven zullen er vijftig in erfpacht en 150 in pacht worden gegeven. Er zijn 146 akkerbouwbedrijven en 54 ge mengde bedrijven bij. De grootte va rieert van vijftien tot zestig hectare en in het algemeen zijn de gemeng de bedrijven wat kleiner dan de ak- kerbouwbed rij ven In totaal zal Oostelijk Flevoland, volgens het onlangs vastgestelde uit gifteplan, 1141 bedrijven lellen: 973 akkerbouw en 168 gemengd. Onge- ROTTERDAM, 13-7. Een van de mooiste, zo niet de mooiste molen, van Rotterdam, de specerijenmolen „De Ster" aan de Kralingse plas, is vrijdagmorgen een prooi van de vlammen geworden. Omstreeks vijf uur zagen vissers, die zich in een bootje op de plas be vonden, rook uit de molen opstijgen. Zij waarschuwden zo snel mogelijk de brandweer en de molenaar, die in een. huis naast de molen woont. Toen deze de molen binnenging had het vuur echter al zulk een omvang genomen, dat er aan het redden van de molen niet meer viel te denken. NEW YORK, 12-7. - De Verenigde Staten en de Sowjet-Unie hebben aan de Verenigde Naties respectie velijk 19.217.329 dollar en 5.041.000 dollar betaald als deel van hun bij drage voor de begroting 1962 van de V.N., om tegemoet te komen aan een tijdelijk kastekort. De Sowjet-Unie is nog 5.042.000 dollar schuldig en de Verenigde Staten 4.200.000 dollar. Door deze betaling kan het secre tariaat van de Verenigde Naties de tien miljoen dollar terugbetalen die de afgelopen veertien dagen van het speciale fonds van de V.N. zijn ge leend. Het speciale fonds is een van de organisaties van 't hulpprogram ma aan onontwikkelde landen. BRUINISSE, 12-7. Donderdagmid dag werd aan de christelijke huis houdschool de eindles gehouden, die werd bijgewoond door de ouders en verdere familieleden van meisjes die de school gingen verlaten. De middag werd geopend door de heer J. A. van der Bijl uit Zonne maire, die nadat gezongen was Ge zang 112 1, een gedeelte las uit Mattheus 5. Hij sprak nadat hij was voorgegaan in gebed, een kort ope ningswoord, waarin hij hoopte dat de leerlingen met het diploma hun weg verder door het leven zouden mogen vinden. De directrice van de school, mej. J. Quant uit Zierikzee, richtte zich daarop tot de ouders en zeide dank baar te zijn omdat alle meisjes dit jaar een getuigschrift konden ver werven. „Juist op de huishoudschool kunnen de gaven die een meisje heeft meegekregen, worden ontwik keld, want men leert er verschillen de dingen, huishoudelijke vakken, maar ook algemene ontwikkeling". Voor de ouders van meisjes buiten de gemeente Bruinisse was het wel eens bezwaarlijk, dat de kinderen naar Bru moesten, maar in de prak tijk blijkt dit toch nog al mee te vallen", aldus spreekster. Een warm, pleidooi hield zij ten slotte voor het doen volgen van het derde leerjaar, de zg. assistenten klasse. Zij zag dit in de naaste toe komst wettelijk verplicht worden, maar ook nu zijn er talrijke instan ties, die deze derde klas, als een minimum opleiding beschouwen. „Zonder het diploma van de assis tentenklas vindt men veel deuren gesloten, die opengaan, wanneer het diploma kan worden getoond", zo zei zij. Modeshow De modeshow van eigen gemaakte kleding gaf een uitstekend beeld van wat in de naaldvakken zoal gepres teerd wordt. Een keur van fleurige een kleurige toiletten trok voorbij; begonnen werd met de nachtkle ding, als pyama's en babydoll's, ver volgens werden schorten, jurkjes, pakjes, blouses, rokken en wat zoal meer door nijvere vrouwenhanden kan worden vervaardigd, getoond. De vrolijke noot vormden hier de ouderwetse costuums en de „no zems". Een bijzonder goed verzorgde „thé maken met de bakkunst der leerlin gen, waarna werd overgegaan tot gen, waarna wer dovergegaan tot het uitreiken der diploma's. De loco-burgemeester, de heer W. van Gilst, zeide dat men kon spre ken van een goede verstandhouding tussen gemeentebestuur en school bestuur. Het besluit van destijds om in Bruinisse een huishoudschool te veer tachtig procent van die bedrij ven zal een oppervlakte van dertig hectare of meer hebben. De grootste bedrijven zullen een oppervlakte van 120 hectare hebben; daarvan komen er drie. Ingezonden mededeling bromfietsen Prima Prima vele mooie modellen in voorraad bij de Dealer voor Schouwen-Dulveland De brandweer moest zich dan ook beperken tot het nat houden van de opslagplaats en het huis van de mo lenaar. Om precies kwart over zes stortten kap en wieken op de ver keersweg langs de plaszoom neer en was het gedaan met een van de mooiste bezittingen van de gemeen te Rotterdam. De kortbij gelegen snuifmolen „De Liefde" heeft geen schade opgelopen. De molen, die verbrand is, stond op de monumentenlijst en was in het najaar van 1959 geheel geres taureerd. De brand trok ondanks het vroege uur zeer grote belangstelling. Het totale bedrag dat voor de be groting 1962, ten bedrage van 82 mil joen dollar, moet nog worden geïnd is nu iets minder dan 26 miljoen dol lar. De totale schuld van de 'organi satie bedraagt nu ongeveer 163 mil joen dollar, waarvan tweederde is ontstaan door de onwil bij te dragen aan de uitgaven in Kongo. Ingezonden mededeling in de huid gezondheid en zuiverheid vestigen noemde spreker een wijs en gelukkig besluit. De leerkrachten kregen van de leerlingen een aandenken, dat hun door Anneke de Jonge met een kort speechje werd overhandigd. Ds. van der Klis uit Zierikzee ein digde met dankgebed. De geslaagden Voor de primaire opleiding slaag den: Rina Bal, Adrie Geluk, Ria van der Have, Adrie van den Houten, Lenie Jumelet, Nellie Kik Ad., Nel lie Kik Jd., Paulien Kik, Catrien de Koning, Riet de Koning, Ria van Popering, Corrie van Popering, Saar Quist, Tannie de Ronde en Jannie de Waal, allen te Bruinisse; Gre Bom, Jannie van Klinken en Betsy Kort, Nieuwerkerk; Adrie de Brui ne, Jannie van Driel, Tannie van 't Hoff, Stiena Otte, Janna Otte en Hanna Otte, allen Oosterland; Betsie van Felius en Saar Goudzwaard, Sirjansland; Tonnie Jagt, Maatje van der Reest en Jopie Westdorp, Anna Jacobapolder; Lenie den Bra- ber, Ria Mol, Janny Reijngoudt, Mie- neke Smits, Corrie Vaders en Miep Verwijs, allen St. Philipsland. Het getuigschrift assistentenklas ontvingen: Rina Both, Jo de Bruine, Saar Haak, Lieneke Hoogerwerf, An neke de Jonge, Drieneke Jumelet, Marietje de Koning, To Okkerse, Anneke Paans, Marietje de Ronde, Heieen van der Weele, Marijke van der Werf, allen Bruinisse; Willie van der Have en Mientje Goud zwaard, Oosterland; Saar Quist, An na Jacobapolder en Marlies Hage, St. Philipsland. Ben Bella: „Géén overeenstemming met Ben Khedda" LONDEN, 13-7. „Er bestaat geen overeenstemming tussen mij en de regering van Ben Khedda. Alle ge ruchten hierover zijn volkomen uit de lucht gegrepen", aldus heeft vice- premier Ben Bella op een boerderij in de omgeving van Oran tegenover een medewerker van het Britse (on afhankelijke) socialistische dagblad „Daily Herald" verklaard. Hij vervolgde: „Ik ben in het ge heel niet van plan naar Algiers te gaan. Vrijdagochtend keer ik terug naar Tlemcen, waar ik mijn hoofd kwartier heb gevestigd. Daar zal ik met kolonel Boumedienne en met de bevelhebbers van het Algerijnse be vrijdingsleger beraadslagen over een plan van actie", aldus de Algerijnse vice-premier. Nederlandse militair in Biak verongelukt DEN HAAG. 12-7. In Biak op Ne- derlands Nieuw Guinea is de dienst plichtig soldaat W. J. Boelhouwer uit Enschedé tengevolge van een dienstongeval zo ernstig gewond ge raakt, dat hij enkele uren later aan zijn verwondingen is bezweken. Sol daat Boelhouwer was twintig jaar. Na 52 jaar terug op vaderlandse bodem SCHIPHOL, 12-7. Pieter Hartveld, de vitale, 78-jarige, Zuid-Hollandse landbouwer van Nieuwe Tonge op Goeree Overflakkee, die in 1903 naar Amerika emigreerde en in 1910 voor de laatste maal terugkwam om zijn Nederlandse bruid op te halen, heeft met zijn vrouw en met zijn 75-jarige jongste broer Johannes Hartveld voor het eerst na 52 lange jaren weer voet op Nederlandse bodem gezet. Hij deed dat op het vliegveld Schiphol, dat nog niet eens bestond toen hij in 1910 op de boot naar zijn tweede vaderland trok. Een derde broer Hartveld, die al 83 jaar is, kon niet meer mee en is in Amerika ach ter gebleven. „Telstar" doet het goed ANDOVER, 13-7. De kunstmaan Telstar heeft ook in de nacht van donderdag op vrijdag goed gewerkt. Een woordvoerder van de Ameri kaanse Bell-telefoonmaatschappij deelde mee dat uit de gegevens die door de Telstar zijn uitgezonden, blijkt dat de kunstmaan nog steeds in orde is. Enkele Amerikaanse zenders heb ben enkele kleine moeilijkheden met het radiocontact gehad toen de kunstmaan ver van die stations ver wijderd was. De meeste zenders, waaronder die van Andover en Cape Canaveral, hadden echter geen moei lijkheden. Groeiend Nederlands autopark AMSTERDAM, 12-7. Uit de regis- tratie van afgegeven kentekenbewij zen die de Ned. Ver. Rijwiel en Automobiel-Industrie (R.A.I.) bij houdt blijkt dat er in ons land in de eerste helft van dit jaar 82.217 nieu we personen- en combinatie-auto's op de weg zijn gekomen. Dat is bijna 20 procent meer dan in de eerste zes maanden van 1961, toen was dit aantal 68.639. De registratie beliep in de maand mei 15.258 en in juni 14.200 eenheden. Meer salaris voor Kamerleden DEN HAAG, 12-7. De Tweede Ka- mer heeft het wetsontwerp wijziging van de wet van 18 december 1958 tot regeling van de schadeloosstelling voor de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal en van de ver goeding voor kosten, welke uit de vervulling hunner betrekking voort vloeien, behandeld. In dit wetsontwerp werd voorge steld de vergoeding aaru.de Tweede Kamerleden te verhogen van f 10.000 tot f 15.000 per jaar. Het wetsont werp werd aangenomen. Instituut Verkeers veiligheid gesticht DEN HAAG, 12-7. Ter gelegenheid van het tekenen van de stichtings- acte van de „Stichting Wetenschap pelijk Onderzoek Verkeersveilig heid" in Den Haag heeft de minister van verkeer er. waterstaat drs. H. A. Korthals verklaard, „dat déze stichting wetenschappelijk werk in volledige vrij'heid tot ontplooiing zal kunnen brengen, ongeacht of de re sultaten daarvan al of niet welkom zijn". Tot de te onderzoeken vraagstuk ken behoren bv. de gedragingen der verkeersdeelnemers, de invloed van de leeftijd van bromfietsers, voor- en nastudies van wegverbeteringen, zichtbaarheid van zebra's en de in vloed van de ouderdom van auto mobielen op de verkeersveiligheid. De E.G.K.S.- schrootaffaire LUXEMBURG, 12-7. De Haagse schroothandelaar Louis Worms, die indertijd een schrootfraude in de E.G.K.S. aan het licht heeft ge bracht, heeft donderdag voor het Europese hof in Luxemburg een proces tegen de hoge autoriteit van de E.G.K.S. verloren. Het hof ver wierp eer. beroep dat hij aanhangig had gemaakt om vergoeding te krij gen van schade die hij meent gele den te hebben door een dienstfout van de hoge autoriteit bij de behan deling van de schrootaffaire. Bosbrand bedreigt Frans dorp CANNES, 13-7. Het dorp Theoule in de omgeving van Cannes aan de Franse Rivièra is in de nacht van donderdag op vrijdag in een hache lijke positie gekomen door een grote bosbrand. Verscheidene villa's en een vakantiekamp te Theoule zijn donderdag ontruimd, terwijl de stroomvoorziening van het dorp is uitgevallen. Honderden brandweerlieden uit de wijde omtrek, gesteund door solda ten, gendarmes en burgers, hebben de strijd tegen de bosbrand over een frontbreedte van bijna twintig kilo meter opgenomen. De spoorlijn tussen Marseille en Nice liep in de nacht gevaar, even als een belangrijke verkeersweg. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Tholen: J. Kooien, Reeuwijk. Bedankt voor Sint Philipsland: A. Lam, Op- en Neer-Andel. SPORT KORFBAL Brouwershaven-Zeemeeuwen 3-2 Beide ploegen verschenen met di verse invallers binnen de lijnen. Brouw startte voor de wind, maar kon dit voordeel, ondanks de vele pechballen van Van der Weele en v. d. Velde, niet in doelpunten uit drukken. Ook bij de blauw-witten kampte men met de pechduivel, en vooral de zeer rappe Van Dongen, die in Slager een straffe bewaker mee had gekregen. Na goed voorbe reidend werk van Rinus v. d. Weele wist mej. T. van Beveren in de elfde minuut de score te openen, 1-0. Hoe wel Brouw veel in de aanval was en Van der Weele 'het met ver gerichte schoten probeerde wisten de ploe gen voor de rust geen verandering meer in de stand te brengen. Na de thee hadden de Meeuwen het windvoordeel hetgeen resulteer de in een fel offensief. De Brouwe- naren hielden echter stand en wis ten in deze periode maar zelden tot een aanval te komen, hoofdzakelijk door te zwak spel in het middenvak. In de twintigste minuut wist Van Dongen zijn belager Slager van zich af te schudden en zijn worp bete kende de gelijkmaker, 1-1. De vak wisseling, waar de supporters onge duldig op zaten te wachten bracht voor de thuisclub al rap een vrucht baar spel, dat slechts twee minuten duurde. Eerst gooide De Moor op de korf en in de drie en twintigste mi nuut gaf mej. Malipaard goed door aan Slager, die fel doorstootte en met een pracht worp de stand op voerde tot 2-1. Een min. later her haalde zich net eender deze aanval met dezelfde spelers wat voor Brouw 3-1 betekende. De volgende vakwis seling had niet zoveel sukses. De Meeuwen zetten opnieuw een stevi ge aanval op, maar ook hier was pech de hoofdschotel. Mej. G. de Munnik zag enige malen de bal over de korfrand huppelen. Toch werd het zwoegen beloond, want tien mi nuten voor het einde gelukte het mej. Dalebout met een onverwacht wippertje de stand te verkleinen tot 3-2. Hard werd er gewerkt door de beide ploegen maar opnieuw was het de pechduivel, die voor de Meeu wen een gelijk spel in de weg stond. Scheidsrechter Schot had geen moei lijke wedstrijd. Burgh I-S.K.N.W.K. I 6-3 Onnodig ontaardde de wedstrijd Burgh-S.K.N.W.K. in 'n veel te har de kamp, waarbij van weerszijden dingen werden gedaan die absoluut niet door de beugel konden. Het spel werd daardoor zeer sterk beïnvloed en vooral het verdedigend spel der Nieuwerkerkers was oorzaak dat de Burgh-aanvallers het wel geloofden. Al deze misselijkheden hadden voor komen kunnen worden als scheids rechter hier tegen in had gekomen en 'handelend opgetreden was. Voor het overige draaide Burgh met eni ge invallers, terwijl het spel in een hoog tempo werd gespeeld waarbij de Nieu werkerkers genoeg stoom hadden om tot het einde toe te kun nen blijven volhouden. In het eerste kwartier was Burgh sterker en Joop Hanse maakte 1-0, waarna Corrie van Nieuwenhuijze de stand op 2-0 bracht. De vakwis seling bracht een bijzonder aggres- sief Nieuwerkerk in de aanval, waar bij ze een offensief konden opbren gen waaruit Heiboer het eerste doel punt tegen scoorde, een doelpunt zoals er nog nooit een goedgekeurd is, 2-1. M. Hanse bracht Burgh naar 3-1, waarna mevr. Krijnse Locker-v. d. Weel met een bijzonder fraai doel punt de ruststand naar 4-1 schoot. Na de thee veel kansen voor de Burgh-aanval, waarna bij een S.K. N.W.K.-uitval Zanddijk van achter de paal volkomen miste. Geen mi nuut later schoot hij beter, 4 -2. Weer was het Corrie van Nieuwen huijze die een vrije kans benutte, 5-2. Vlak daarop 5-3 door Jan de Jonge. Het spel wordt nu bijzonder hard. M. Hanse mist een strafworp, doch Tonny Flohil loste een mooi schot dat doel trof, 6-3. Zij maakte hiermede het honderdste doelpunt in deze competitie. Vlak voor tijd miste Maarten Hanse nog een straf worp. Vergadering alg. sportvereniging „Brouwershaven" In een gehouden vergadering van bestuur en spelers heeft de alg. sportvereniging „Brouwershaven" besloten om dit seizoen in de zon dagafdeling met twee elftallen uit te komen. Het eerste elftal zal wor den ingedeeld in de klasse, waarin behalve enige eilandelijke clubs ook verenigingen van Zuid-Beveland en Walcheren spelen. Het 2e elftal speelt eilandelijk. DOSKO I-NOAD I 3-1; DOSKO A-Burgh A 2-6. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Actie voor „Bartimeus" Door de leerlingen van de chr. school werd onder auspiciën van het hoofd der school, de heer H. Petter, een zegeltjesactie gehouden voor het blindeninstituut Bartimeus te Zeist. Deze actie bracht f 313,50 op, een re sultaat, dat getuigt van doorzettings vermogen van de leerlingen, die zich niet beperkten tot een huis aan huis collekte, maar die zich uitstrekte tot de veerpleinen van Zijpe en zelfs Anna Jacobapolder. Leerlingen o.l.-school naar frDe Efteling" De leerlingen der openbare lagere school te Bruinisse maakten woens dag een schoolreisje naar „De Efte ling". Per bus vertrok men 's mor gens van de school, maar om de reis zonder onderbreking te volbrengen was toch wel een te grote opgave. Daarom stopte men oostelijk van Breda, om een half uurtje een wan deling te maken in een bos. In „De Efteling" werd eerst de speeltuin be zocht, vervolgens het sprookjesbos en ten slotte de kanovijver. Een der gelijk schoolreisje is goed te com bineren met een bezoek aan het die renpark te Tilburg en dit werd dan ook prompt gedaan. Nadat men de levende have van dit dierenpark goed had gezien, vertrok men weer in de richting van Bru, waar men 's avonds moe maar voldaan weer arriveerde. BURGH-HAAMSTEDE Eerste deel Emmabloem-collekte De Emmabloem-collecte die in Burgh-Haamstede altijd met een bij zonder cachet wordt uitgevoerd, is woensdagavond met de uitvoering van het eerste deel begonnen. Dit eerste deel bestond uit de onderde len Burgh en Westenschouwen. De onmisbare hulp van de Boerenkapel was ook nu weer mede oorzaak van een goedgeslaagde avond. Daar ook het weer bijzonder medewerkte, liep alles op rolletjes. Ondanks het nog geringe aantal vreemdelingen in de campings, waarvan er twee werden bezocht, werd toch een flink bedrag bijeen gebracht. Na telling van de bussen bleek in totaal f 202,32 ge offerd te zijn. Het tweede deel van de collekte zal volgende week don derdag 19 juli gehouden worden. De kern Haamstede zal dan bezocht worden en ook nu weer met mede werking van de Boerenkapel. HAAMSTEDE Zangavond Bijbel Kiosk Vereniging „Dat ons loflied vrolijk rijze" is de titel van 'n zangavond, die georgani seerd door de Bijbel Kiosk Vereni ging, volgende week dinsdag 17 juli in de Ned. Herv. kerk wordt gehou den. Medewerkenden zijn Kees Dee- nik, solozang die verder samenzang leidt, terwijl Jan Bonefaas uit Gor- kum het orgel bespeelt. Verder zingt het Ned. Herv. kerkkoor o.l.v. de heer J. Schouls. Voorts verlenen ds. L. Boer, dr. C. M. Boerma en ds. F. Don hun medewerking. BROUWERSHAVEN De Anjercollekte De in deze gemeente gehouden collekte ten bate van het Anjerfonds Zeeland heeft in totaal opgebracht f 181,05, welk bedrag als volgt te specificeren is: Brouwershaven f 79,59; Dreischor f 40,09; Noordgou we f 23,34 en Zonnemaire f 38,03. WESTERSCHOUWEN Zondagsdienst „Kuria" Zondagavond 15 juli: zondagavond wijding, voor ieder toegankelijk. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 6 juli: Maatje Sara Lena, d. van Cornelis Veerhoek en Wilhelmina Pieternella Remeeus. won. te Westerschouwen; 7 juli: Willemina, d. van Mai'inus Pieter Ravia en Cornelia Snijders; 9 juli: Sent Jöhannis, z. van Johannis Lie ven Capelle en Bastiana Cornelia Contant, won. te Duiveland; 10 juli: Aldert, z. van Aldert den Boer en Geertje van der Veen, won. te Mid- denschouwen; 11 juli: Jan, z. van Anne Terpstra en Maria Krina Ma rina de Keijzer, won. te Brouwers haven. Gehuwd. 6 juli: Harman Wil lem Roskam, 28 jr., wonende te Gilze en Rijen en Gerda van de Vate, 25 jr., won. te Zierikzee. Overleden. 8 juli: Anthonie de Munnik, oud 79 jr., gehuwd ge weest met Jannetje van Steijn. won. te Westerschouwen; 10 juli: Digna van der Have, oud 68 jr., echtgeno te van Leendert Pieter Bolijn, won. te Duiveland. Het Witte Huis heeft bekend ge maakt dat president Kennedy zijn voorgenomen reis naar Brazilië heeft uitgesteld tot half november. ROTTERDAM VERLIEST MOOISTE MOLEN Specerijenmolen „De Ster" door brand verwoest Totale schuld: 163 miljoen dollar Diploma-uitreiking aan Chr. huishoudschool te Bruinisse Pleidooi voor het volgen van assistentenklasse

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3