UITSLAG goedkoper! «OOR NIETS I Dierenasyl voor Schouwen-Duiveland te Zierikzee ingericht middelen STAD EN PROVINCIE De toeristische weeldebelasting is er af! Bandjes voor militairen op Nieuw-Guinea Verwachte melkproduktie van elf milj. kg op Schouwen-Duiveland Vooral uitkomst voor vakantiegangers eerste kamer De wet op de bestrijdings- ZIERIKZEE, 11-9. - Met veel geld - en zweet van de bestuursleden - Is het de afdeling Zierikzee van de Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren gelukt een dieren- asyl in te richten, waarvan - tegen redelijke vergoeding - de inwoners van Schouwen en Duiveland gebruik kunnen maken. Het asyl is gelegen aan de Laan van Sint Hilaire en be staat in hoofdzaak uit een loopren en een onderkomen met talrijke ste vig gemaakte kooien. Als asyl-be- waarder is aangesteld de heer L. Krijger (Gravenstraat 2) te Zierik zee. Het zal duidelijk zijn dat met de totstandkoming van dit asyl een langgekoesterde wensdroom in ver vulling gaat van allen, die met va kantie gaan of uit andere oorzaak de woning tijdelijk moeten verlaten en hun dieren liefst zo goed moge lijk verzorgd achtergelaten willen zien. Voorlopig (maar men hoopt op spoedige uitbreidingskansen) kunnen zes honden van elk formaat een on derdak krijgen in het asyl en een min of meer onbeperkt aantal kat ten en andere kleinformaat-huis- dieren. Het plan tot inrichting is ge heel uitgegaan van het afdelingsbe stuur, dat reeds jarenlang sterk on der de indruk is van de moeilijkhe den, die voor de huisdieren ontstaan bij tijdelijke afwezigheid van de be woners. Verdergaande service De van het asyl uitgaande service gaat dan ook nog een stapje verder, want het is thans ook mogelijk ge worden, dat pluimvee, sier- en zang vogels, vissen e.d. worden verzorgd. Zulks geschiedt niet in het asyl, maar in de woningen zelf, na af spraak met de huisbewoner en over dracht van de sleutel. Onnodig te zeggen dat hier een unieke kans ligt voor de dierenbezitters bij afwezigheid garantie te krijgen voor een goede verzorging van hun lie velingen. Wat de voeding betreft, wordt uitgegaan van een „standaardmaal tijd", maar ook wil men rekening houden met speciale verzorgings- wensen, waarbij echier dient aange tekend dat extra's boven het stan- daardmaal ook volgens een speciaal tarief dienen te worden betaald, het geen begrijpelijk is. Klachten Inmiddels is het afdelingsbestuur er van overtuigd dat hier en daar de verzorging en behandeling van de huisdieren nog wel wat te wensen overlaten. Heeft men ter zake klach ten of meer in het algemeen klach ten, wat betreft de behandeling van dieren, dan zijn de bestuursleden gaarne bereid hiernaar een onder zoek in te stellen en eventueel maat regelen te treffen. Volledigheidshal ve laten wij hier nog de namen en adressen volgen van een drietal be stuursleden, t.w. de heren H. J. Dor reman, Varremarkt; W. Haak, Slab- berswerf en C. van Geesbergen, Ba lie 9, allen te Zierikzee. ook verzorgd in de vakantie Ingezonden mededeling Vacantie? Goeie reis, en toi, toi, toi8 Je voelt je vrij in GENTLEROY Werken in het Zuid-Sloe in belangrijk stadium VLISSINGEN, 11-7. De uitvoering van de werken in het Zuidsloe, het nieuwe industriegebied van Zeeland, waar de N.V. Koninklijke Maat schappij „De Schelde" reeds bezig is met de bouw van een grote repa- ratiewerf, is thans in een belangrijk stadium gekomen. Vannacht omstreeks twee uur werd begonnen met hett sluiten van de ruim twee kilometer lange af sluitdijk, waardoor een gebied van 160 hectare wordt ingepolderd. Deze hoog gelegen gronden zullen zo spoe dig mogelijk in cultuur worden ge bracht. Het sluitgat is nu nog on geveer twintig meter breed. De dich ting zal geschieden door het storten van mijnsteen op de reeds aange brachte drempel. Gelijktijdig wordt achter de mijnsteenkade zand gespo ten, zodat bij het hoogwater van donderdagmorgen, kwart voor tien het Zuidsloe definitief van de zee zal zijn afgesloten. De buitendijks gele gen gronden zijn bestemd voor in dustrievestiging en daar bouwt „De Schelde" haar werf. Sinds kort is Rijkswaterstaat ook begonnen met het bouwen van de havendammen voor de Sloehaven. DEN HAAG, 10-7. Bij de behande- ling van de „wet op de bestrijdings middelen" in de Eerste Kamer be antwoordde de heer Marijnen, mi nister van landbouw, een aantal op merkingen uit de Kamer. De minister zeide inzake het ge bruik van beslrijdingsmiddeJen o.m. dat boer en tuinder, handelaar en exporteur, zowel als consument de toepassing daarvan nodig hebben. Deze belangen staan tegenover die van de volksgezondheid. Daarbij be hoort voldoende bescherming voor hen, die de middelen toepassen. Aan al deze belangen beoogt de wettelij ke regeling tegemoet te komen. Daarbij komt de bereidheid van alle betrokkenen om de eigen belangen in overeenstemming met tegengestel de belangen te brengen. Andere regelen zullen nog moeten worden getroffen om de door bestrij dingsmiddelen uit zijn evenwicht ge brachte bio-sfeer zo veel mogelijk te herstellen. Wetsontwerpen tot rege ling van het gebruik van meststof fen, lucht- en waterverontreiniging staan op stapel. De research staat niet stil om bestrijdingsmiddelen met minder kwalijke effecten te ont dekken. Het wetsontwerp werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. FLITSEN UIT HET BUITENLAND ONTARIO. In het Erie-meer na bij Long Point Beach, in de Cana dese provincie Ontario, zijn vijf kin deren van tussen zeven en negen jaar verdronken, toen de kano waar in zij peddelden, door een sterke stroom werd gegrepen en omsloeg. SYDNEY. Verscheidene steden aan de oostkust van Australië die de laatste dagen door een wervelstorm werd getroffen, zijn jWofensdag ge deeltelijk 'oKtruimd, nadat de ge zwollen rivieren de straten hadden: overstroomd. LONDEN. In de vorige nacht zijn uit het O'Hana-museum in het Lon- dense district Mayfair, vijfendertig schilderijen ter waarde van onge veer twee-en-een-half miljoen gul den gestolen. TEL AVIV. Te Tel Aviv wordt vernomen dat Syrische eenheden Is raëlische installaties in het grensge bied van Tel Kazir zeven uur lang hebben beschoten. De beschieting beon dinsdagavond elf uur en duur de tot woensdagochtend zes uur. NIEUW DELHI. Communistisch- Chinese troepen hebben een voor post van het Indische leger in de Galwan-vallei omsingeld. De Indi sche regering heeft hiertegen te Pe king bijzonder krachtig geprotes teerd en zij heeft terugtrekking der Chinese militairen geëist. BOMBAY. Opsporingsploegen heb ben 26 lijken van inzittenden van het Italiaanse straalvliegtuig dat vo rige week in India is neergestort, geborgen. Thans zijn alle 94 slacht offers gevonden. Niemand heeft dus de ramp overleefd. De wrakstuk ken van het toestel lagen over een groot gebied verspreid. LONDEN. In een medisch bulletin over de gezondheidstoestand van sir Winston Churchill werd dinsdag meegedeeld, dat de trombose niet is uitgebreid en dat zijn linkerbeen minder gezwollen is. Dit is de eerste maal dat de artsen spreken van SCHIPHOL. Op Schiphol is de mi nister van financiën van India, Ho- rardji Desai, uit Genève aangeko men. Vader van tien kinderen na verkeersongeval overleden ROERMOND, 11-7. In het St. Lau- rentiusziekenhuis te Roermond is de 58-jarige T. Noblesse uit Neer, over leden aan verwondingen welke hij had opgelopen bij een verkeerson geval op de Napoleonsweg te Hae- len. Het slachtoffer werd op zijn bromfiets door een vrachtauto met aanhangwagen aangereden en zwaar gewond. Hij was gehuwd en vader van tien kinderen. Paard en wagen raakten te water BRUMMEN, 11-7. Bij het verlaten van de pont, die de verbinding tus sen Olburgen en Dieren onderhoudt, is een met zand beladen wagen, ge trokken door een paard, te water geraakt. Het paard kon de zware last niet tegen de steile kant aan de Dierense zijde optrekken en de wa gen ging, het paard met zich mee trekkend, achteruit de IJssel in. De rivierpolitie heeft geruime tijd ge dregd, doch heeft niets kunnen ont dekken. De voerman van de wagen bleef ongedeerd. zierikzee „De Vriendenschaar" maakte driedaagse buitenlandse reis De reisvereniging „De Vrienden schaar" heeft een prachtige reis ach ter de rug, met België, Luxemburg en een deel van west-Duitsland als doel. Het eerste deel van de reis, die per bus werd gemaakt, leidde naar Mechelen, waar men in „Het Jagershuis" de eerste zwarte Belgi sche koffie proefde. Via Leuven ging het op de watér- val van Coo aan, die alle bewonde ring kreeg. Bovendien hadden de reizigers hier gelegenheid zich per kabelbaan omhoog te begeven. Via Vianden, Diekirch en het Müllertal bereikte men Echternach, waar de maaltijd werd gebruikt én men de eerste nacht verbleef. De volgende dag zette men de reis voort naar de oude koningsstad Trier, Mühlheim en Bernkastel, de omgeving waar van reeds sterk geaccidenteerd is. Via Goldenrath en Koblenz kwam men te Andernach, waar de tocht enige tijd werd onderbroken. De tweede nacht werd doorgebracht te Königswinter, dat via Remagen - bekend uit de jongste oorlog - werd bereikt. De derde dag was gereserveerd voor een bezoek aan de Drachenfels, waar men het bergtreintje besteeg voor een tocht, die een prachtig uit zicht opleverde. Via Bonn kwam men daarna te Keulen, waar de Dom in ogenschouw werd genomen. De terugreis maakte het gezelschap via Kaldenkirchen, Venloj Someren, Breda. In laatstgenoemde stad werd de afscheidsmaaltijd gebruikt. De reis werd gemaakt met een toering- car van een Middelburgs bedrijf. Onderweg werd deskundige uitleg gegeven bij de verschillende beziens waardigheden. De reis werd boven dien gefilmd, zodat men op de in ok tober a.s. te houden jaarvergadering in de gelegenheid zal zijn de tocht nog eens „over te doen". Een met al een fraaie reis, die de leden van „De Vriendenschaar" lang in de herinne ring zal blijven. Boottocht Rode Kruis 1962 ZIERIKZEE, 10-7. Wij vernemen dat de jaarlijkse vaartocht met 70 Zeeuwse patiënten dit jaar zal plaats hebben in de week van 24-29 sep tember met inschepingen te Terneu- zen (23-9), Wemeldinge en Zijpe. De route zal zijn Moerdijk-Txel-Box- meer-Wijk en Aalburg-Wemeldinge. Als scheepsarts zal optreden dr. K. Boor te Axel, terwijl ds. A. van Leeuwen wederom als geestelijk verzorger de tocht zal meemaken. De verpleegsters zijn de dames K. P. Geleijnse te Axel (hoofd), M. de Bart te Goes, J. Dekker te Vlissin- gen, M. Dekker te Zierikzee en G. de Jonge te Cadzand. Uit veertien afdelingen met colon nes zijn de voor deze tocht be nodigde 24 'helpsters en 6 helpers geselecteerd. De selectie van de pa tiënten geschiedt eerst in de laat ste week van juli of augustus. Vergadering „Zevibel" In het Concertgebouw te Vlissin- gen wordt op zaterdag 21 juli a.s. een vergadering van „Zevibel" ge houden. nieuwerkekk Collektes voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" De opbrengst van de collcktcn voor de sanatoria „Sonnevanck" en Veluwe-routes VOORTHUIZEN, 11-7. Dr. H. J. van Eek, lid van Gedeputeerde Sta ten van Gelderland heeft vanmiddag tussen Kootwijkerbroek en Hars kamp de laatste paal in de grond geslagen waaraan een bord van de toeristische midden-Veluweroute be vestigd werd. Door deze handeling zijn de drie toeristische routes over de Veluwé: de Noord-VeJuwe x-oute, de Midden-Veluwe route en de Zuid- Veluwe route allen met borden aan gegeven. Tevoren, had dr. van Eck-< in café-restaurant „De Punt" in Voorthuizen in aanwezigheid van tal van vertegenwoordigers van Rijk, provincie en gemeente gesproken1 over het belang van de toeristische Veluweroutes. „Zonnegloren" bedroeg f 63,07. De collektantjes waren: Betsy Stoutjes- dijk, Tonny Heijboer, Corry Bom, Cora Tierie, Jaap Torensma, Karei Eerland, Jannie Folmer, Coba Mol, Inge Folmer en Anneke Cats. BRUINISSE Vergadering gemeenteraad Dc raad der gemeente Bruinisse zal op 20 juli aanstaande in open bare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat opnieuw een voorstel tot uittreding uit de Cen trale Dienst voor bouw- en woning toezicht, dat twaalf maanden van te voren moet worden genomen. Uit treding is dus bij aanneming van het voorstel mogelijk op 1 augustus 1963. Verder is er een voorstel het ver- plaatsingskostenbesluit voor het ge- meentepersoneel aan te passen aan de rijksregeling 1962. Bij een aantal burgemeesters van gemeenten, gele gen in het gebied Grevelingen, Vol kerak en Haringvliet rijpte het plan om zich over de toekomstige ontwik keling in dit gebied met elkaar te verstaan en een interprovinciaal struktuurplan op te stellen van ge meenten in Zuid-Holland, Noord- Brabant en Zeeland. De kosten van de eerste onderzoekingen van sa menwerken c.q. het ontwerpen van een dergelijk plan kost f 0,60 per in woner. Verder is er een voorstel tot aankoop over te gaan van enkele woningen in de Bergstraat en aan de Kerkstraat ten einde in de toe komst een doorbraak mogelijk te maken. B. en w. stellen verder voor de verordening op de Vleeskeurings dienst aan te nemen. Enkele andere punten hebben betrekking op bezol diging verordening en de rechtspo sitie van het gemeentepersoneel. ZONNEMAIRE De Anjercollekte De jaarlijkse collekte ten bate van het Anjerfonds Zeeland heeft in deze gemeente f 38,03 opgebracht. DREISCHOR Nieuwe weg Zierikzee-Dreischor opengesteld Na maandenlang wachten is in de loop van woensdag de nieuwe ver keersweg tüssen Dreischor en Zie rikzee voor het verkeer opengesteld. Terwijl in de morgenuren van de zelfde dag dc afzetting nog helemaal intact was kon het verkeer in de loop van dc middag het nieuwe weg gedeelte vrijuit passeren. De op- en aanritten bij de Schouwsedijk zijn nog niet helemaal gereed, terwijl ook de rijwielpaden en het voetpad nog doorgetrokken moeten worden. Het verkeer over dc oprit aan dc Langc-Blokweg zijde wordt nog eni ge tijd over een half weggedeelte geleid. Wanneer de laatste werk zaamheden achter de rug zijn kan COUVERTS en CASSETTES in zilver, pleet en verzilverd veel en vee! bij uw juwelier van een belangrijke verbetering in de verkeersverbinding tussen Drei schor en Zierikzee gesproken wor den, terwijl ook de duur van de route met enkele minuten wordt be kort. Berging motorschip „Rea" De berging van het. vorige week in de vluchthaven te Zijpe gezonken motorschip „Rea" is opgedragen aan de N.V. Willem Smits te Rotterdam. Dit bergingsbedrijf zal in enige rui men een stalen bekisting (stalen platen) aanbrengen, waarna het schip bij laag water zal worden leeg gepompt. Men is begonnen met het lossen van de lading grint. Het over slagschip „Secunda" uit Brielle brengt de lading over in het 918 ton grote motorschip „Elly", Rotterdam. Woensdag arriveerden kikvorsman nen om onder water voorzieningen aan het schip te treffen. Terug uit Nieuw Guinea Na een verblijf van \Vz jaar in Nieuw Guinea, keerde zaterdag de marinier Jan de Ruiter Cz. per vlieg tuig naar Nederland en daarna naar Bruinisse terug. Tc begrijpen is dat de blijdschap groot was; er waren veel bloemen en cadeaus om dc blijde terugkomst te vieren. De belangstelling van dorpsgenoten en bekenden was groot. ACTIE OP SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEE, 11-7. De mogelijkheid is geschapen voor ouders en familieleden van militairen, afkomstig van Schouwen-Duiveland. die momenteel op Nieuw Guinea vertoeven, bandjes met gesproken tekst (en eventueel muziek of andere „geluiden") te laten opnemen. Met steun van een landelijk werkende organisatie te Rotterdam kunnen deze bandjes naar de betrokken militairen worden opge stuurd. Met het samenstellen van de bandjes heeft zich belast de heer B. Clerx, Gravenstraat 8 te Zierikzee, die voornemens is - op aan vraag van betrokkenen - bezoeken te brengen aan huis, waarna ter plaatse de bandjes kunnen worden opgenomen. De heer Clerx beschikt reeds over een tiental bandjes met een speelduur van elk twee maal twee en twintig minuten, zodat men heel wat tekst kwijt zal kunnen. De1 eerste tien bandjes werden gratis beschikbaar gesteld door de heer A. D. v. d. Berge en de heer P. Gast te Zierikzee. Vermeld zij nog dat van deze tien gratis bandjes alleen de ouders en gezinsleden kunnen profiteren. Andere familieleden en vrien den kunnen wel van de opname-service gebruik maken, maar de kosten voor het bandje worden in die gevallen in rekening ge bracht. Ingezonden mededeling Negerpredikant Luther King gaat vasten ALBANY (Georgia), 11-7. Dr. Mar tin Luther King, die is veroordeeld tot 45 dagen gevangenisstraf omdat hij zonder toestemming een demon stratie tegen rassenscheiding had ge leid, heeft woensdag gezegd 24 uur te zullen vasten, evenals zijn mede gevangene, de negerpredikant Ralph Abernathy, die voor hetzelfde feit is veroordeeld. Veel negers in Albany dragen zwarte armbanden als teken van rouw om „de dood van het recht in Albany". Een groep van 31 negers, die een „vrijheidsmars" waren be gonnen om te bidden voor Luther King en Abernathy, zijn woensdag gevangen genomen. Zij weigerden aan een aanmaning zich te versprei den gevolg te geven en werden ge arresteerd wegens het houden van een optocht zonder vergunning, be lemmering van het verkeer en sa menscholing op het trottoir. Twee doden verkeersongeval HALFWEG, 12-7. - Bij een botsing op de weg Haarlem-Halfweg is een echtpaar uit Amsterdam omgeko men. Hun auto kwam frontaal in botsing met 'een tegenligger, die door nog niet bekende oorzaak op de an dere weghelft terecht was gekomen. De bestuurder van deze wagen, af komstig uit Benne'broek, is ernstig gewond in een ziekenhuis te Haar lem opgenomen. Beide auto's wer den vernield. Ingezonden mededeling Vergadering C.M.3I.C. ZIERIKZEE, 11-7. Heden (woens- dag)middag vond in het „Huis van Nassau" alhier een druk bezochte ledenvergadering van de C.M.M.C. Schouwen-Duiveland plaats, onder voorzitterschap van de heer D. Eve- leens, die in zijn openingswoord een schets gaf van de gebeurtenissen in het afgelopen jaar. Het aantal melk koeien nam toe met 350 èn steeg hier mee tot 3150. De te verwachten melkproduktie op Schouwen-Duive land is 11 miljoen kg., dat is bijna het dubbele van voor de ramp. De C.M.M.C. behartigt alle zuivel- belangen van haar leden slijters en melkveehouders, zoals prijzenbeleid en kwaliteit, ook subsidieert zij ver schillende instellingen die leiden tot verbetering van de veehouderij-sec- tor, zoals graslandwedstrijden, kal- ver-opfokwedstrijden, veekeuringen, fokveedagen, controleverenigingen en cursussen. Ieder jaar woi-den er plaatselijke vergaderingen gehouden, waarmee de band met de leden weer wordt verstevigd en waar behalve voorlichting over actuele zuivelpro- blemen ook vragen in verband met deze materie gesteld kunnen worden. Reeds dikwijls is gebleken dat deze contacten onmisbaar zijn en de le den wordt dan ook steeds geadvi seerd de leerzame en interessante vei-gaderirxgen te bezoeken. Na deze uiteenzetting behandelde de voorzitter het pi-ijzenbeleid. De huidige melkprijs is van dien aard dat men alle middelen moet aanwen den de kostprijs te drukken. Men tracht dit te bereiken door intensi vering en mechanisatie. De afzet van zuivelprodukten gaat niet vlottend en de voorzitter sprak de wens uit dat de samenwerking van de west- Europese landen in de E.E.G. een oplossing mag brengen. Zware eisen Dit jaar hebben 25 procent van de veehouders het gepresteerd een pre dikaat voor hygiënisch melkwin- ningsbedrijf te behalen. Daar de eisen hiervoor nogal zwaar zijn is het des te meer een prestatie. Een extra beloning van 23 cent per kg. geleverde melk is dan ook zeer te recht. Deze stimulans moet niet al leen een aanleiding zijn een goed kwaliteitsprodukt te leveren, maar ook het feit dat zowel in binnen- als buitenland steeds hogere eisen aan het zuivelpx-odukt gesteld wor den, dient de veehouder te overtui gen ervan dat hij steeds meer aan dacht moet schenken aan de win ning en bewaring van de melk. De voorzitter achtte het daarom zeer vei'heugend dat 135 melkvee houders aan deze strenge eisen .kun nen voldoen en dat steeds meer le veranciers hun best doen, ondanks vaak moeilijke bedrijfsomstandighe den, zich bij deze groep aan te slui ten. Vervolgens werden de huishoude lijke zaken afgewerkt. De boeken waren door de kascommissie gecon troleerd en keurig in orde bevon den. Bij de bestuui-svei-kiezing werd de heer A. F. Schoof te Oosterland hei-kozen. De heer J. C. Flikweert te Nieuwerkerk stelde zich wegens be ëindiging van zijn bedrijf niet meer hei-kiesbaar. In zijn plaats werd ge kozen de heer M. de Ronde te Brui nisse. Namens de C.M.M.C. bracht de voorzitter dc scheidende heer Flikweert dank voor alle moeite en zoi*gen die hij zich voor de vereni ging heeft getroost. De vergadering ondersteunde de woorden van dc voorzitter met een hartelijk applaus. De aftx-edendc leden van dc Raad van Commissarissen, dc heren G. L. Beuzenberg te Haamslede en E. Ver burg te Noordgouwc wei-den herko- zen. Hierna sprak de heer Goossens, mede-dii-ecteur van de V.Z., zijn be wondering uit over de wijze waar op de .C.M.M.C. reilt en zeilt en meende dat dit onder een dergelijke leiding ook niet anders kan. Wat be treft het regeringsbeleid voor dc zuivelprijzen was de heer Goossens pessimistisch gestemd. De huidige gang van zaken noemde hij veront- rustend. Een waarderend woord sprak de heer Goossens tot de vee houders die een predikaat zouden krijgen en hij hoopte dat hun aantal in sterk stijgende lijn zal toenemen. Tot slot van d<?ze vergadering wer den de predikaten met bijbehoren door de voorzitter persoonlijk aan de veehouders ovei'handigd. van de lopende serie. Politiesalarissen gaan omhoog DEN HAAG, 11-7. - De minister van Binnenlandse Zaken heeft, mede namens de minister van Justitie aan de commissie voor het georganiseerd overleg in politie-ambtenarenzaken voorstellen toegezonden tot nadere regeling van de salariëring en an dere arbeidsvoorwaarden voor de politieambtenaren tot en met de rang van adjudant en dc lagere politie officieren. In december I960 werd voor deze groep ovei-eenstemming bereikt over een overgangstoeslag. In de thans gedane voox-stellen is rekening ge houden met een aantal der destijds door de commissie-Boot genoemde ongemakken, die aan de politiedienst verbonden zijn. De salarismaati-egelen zullen per 1 januari 1962 ingaan. Over ihet der- de kwartaal van dit jaar zal aan het politiepersoneel een voorlopige uit kering van zes pet. van het maand- salai'is wox-den gedaan. Onderscheiding voor bijzondere onderwijzeres AMSTERDAM, 11-7. Aan de 70- jarige mejuffrouw D, C. M. Andries- se, die een halve eeuw de functie van onderwijzeres heeft uitgeoefend, zijn tijdens een afscheidsreceptie in de Potgieterschool te Amsterdam, de vei-siex-selen behoi-ende bij de ere medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Hoewel zij in het bezit was van be halve haar hoofdakte ook van de akten Frans, Duits en Engels en van de laatste taal bovendien de mid- delbax-e akte had behaald, gaf zij er toch de voorkeur aan les te geven aan kinderen van de eerste en twee de klasse van de lagex-e school, om dat de kleintjes in het bijzonder haar liefde hadden. Ingszonden mededeling ELKE DAG EEN FIETS LAATSTE PRIJSVRAAGWEEK DIT ZIJN DE WINNAARS ZATERDAG 23 JUNI mevr. G. Prcnen-Bicrmann Bispincklaan 58. Blocmcndaat MAANDAG 2S JUNI mej. A. van Ommeren van Enststraat 19, Doctinchcm DINSDAG 26 JUNI Rudi Velden Handboogstraat 24, Delft WOENSDAG 27 JUNI •dc lieer A. Brijs Molendijk 16, Den Bommel DONDERDAG 28 JUNI mevr. P. A.v.d. Bor-dc Jong Maartcnsdijklaan 162, Den Haag VRIJDAG 29 JUNI do heer M. in 't Veld Prctoriastraat 4, Bolnes Zij lijn dus verzekerd van een prettige va kantie... op een nieuwe fiets! •J» ^en £0cc* advics aan iedere fietser: Zorg. dat u «56k prettig en onge- stoord met uw fiets van uw vakan tie kunt genieten. Laat hem vooraf goed nazien door uw fietsenhandelaar. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2