SKODA EEN VEILIGE KEUZE omdat de extra-solide SKOOA-bouw U meer veiligheid garandeert STAD EN PROVINCIE DE LIEFDE VAN RODE BLOEM Ingezonden mededeling o«nUrk buUUMtfdMMte - ki\ikweer%tand 70.000 kg g«h««l stalen carroaseria - van 1 "«dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0: 12,90 mater OCT A VIA COMBI_f 6475.— 1202 COMBI f 6975.— *1202 BESTELWAGEN f 5575.— I f 5250,geheel compleet H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (0t717>2010* DEALER: Autobedrijf IJ. T. WANDEL Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 Gladiolenteiitoonstelling te Zierikzee op 24 en 25 augustus VakopleidLngskan.sen voor bollenkwekers OOSTERLAND. De afdeling Wes- tenschouwen van de Algemene Ned. Vereniging van Bloembollencultuur heeft - gelijk gemeld - vergaderd in café Mol, onder voorzitterschap van de heer J. van Waveren, die zijn vreugde uitsprak over de aanwezig heid van verschillende leden, gezien het feit dat de vergadering in het zomerseizoen valt. Daar ook in Dui- veland de bloembollen steeds meer in het bouwplan worden opgenomen, achtte spreker het noodzakelijk dat er wordt gezorgd voor opleiding en voorlichting in dit nieuwe vak. De heer A. Spruit, assistent A van de Rijkstuinbouw Voorlichtings dienst, herinnerde aan het bestaan van de wet „Erkenning Tuinbouw", waaronder ook de bollenteelt ressor teert. Spreker lichtte toe wat er no dig is om aan de vereiste vergunnin gen te komen. Stonden voorheen de gladiolen meer in de belangstelling, Thans groeit er een tendens tot het kweken van tulpen en hyacinthen. Wat betreft de grond is een slechte afwatering funest; ook de voeding van de grond dient aan bepaalde eisen te voldoen. De kweker dient een gedegen vakopleiding te hebben genoten. Met een bloembollenvakschool zal worden gestart te Steenbergen en te Kruiningen. Eerstgenoemde school - die in het najaar van start gaat - zou leerlingen van Schouwen-Duive- land kunnen opleiden. Voor toelating dient men in het bezit te zijn van een diploma Algemene tuinbouw- -of landbouweursus en moet men de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. De duur van de cursus zal één jaar zijn. Iedere week zal er één dag school zijn. In de morgenuren komt de theorie aan de beurt; in de mid daguren de praktijk. De kosten kun nen op f 100,- per cursus worden getaxeerd, waarbij uiteraard de ver letkosten komen. Het minimum aan tal leerlingen moet 15 bedragen. De ervaring in Zuid-Beveland heeft ge leerd dat zowel jongeren als ouderen zich voor deze opleiding interesseren. De voorzitter deelde nog mede dat dit jaar weer een gladiolententoon- stelling zal worden gehouden, in „Concordia" te Zierikzee. Als tentoonstellingsdata zijn vast gesteld 24 en 25 aug. Behalve de wisselbeker - thans in handen van de heer Neele te Sirjansland - zullen mooie prijzen te winnen zijn. Een in tensieve op het publiek gerichte re clame zal aan de tentoonstelling vooraf gaan. Afdeling Zierikzee Zeeuwse Muziekschool Beschaafde leerlingenuitvoering in Concertzaal EEN LEERZAME AVOND-EXCURSIE N.F.O. en Poniona-leden bezochten twee Burghse fruitbedrijven Een groot aantal leden van de N.F.O. en Pomona bracht - zoals gemeld - vorige week een bezoek aan de bedrijven van de voorzitter en de vice-voorzitter van Pomona, de heren J. C. de Feiter en C. v. d. Kreke. Beide bedrijven bestaan voor een groot gedeelte uit nieuwe aan plant en een ouder gedeelte. Voor de echte fruitkweker deed het weer goed om door een nieuw bedrijf te wandelen, en de nieuwste rassen in hun prilste groei-jaren te zien. Op verse grond geplant biedt een der gelijke aanplant dan ook een mooi gezicht, vooral nu deze 3 ha. van de heer de Feiter het zo uitstekend doet. Het nieuwste gedeelte dat in 1957 geplant werd, zit op sommige gedeelten reeds flink in elkaar, door dat de zwarte bessen nog tussen de bomen in de rij staan. Deze zullen spoedig gerooid moeten worden waarna de boom tot volle produktie kan komen. De oogst valt niet tegen, hoewel de Golden Delicious maar net zo hangt, dat ze niet gedund be hoeft te worden. Bij de discussies over de Golden Delicious bleek dat deze appel bijna op ieder bedrijf een steek laat vallen. Het is de tweede bloei, die het overal laat zit ten. Als nieuw ras werd de Close bekeken, een der vroegste appels, die bovendien een mooi rood kleurtje heeft. Het oudere gedeelte van dit bedrijf, dat reeds in 1943 werd ge plant, hangt weer net als in voor gaande jaren vol fruit. Vooral de James Grieve hangt enorm goed. Opvallend is het kankerverschijnsel dat op alle bedrijven een moeilijk heid vormt. Neemt men het stukje aangetaste tak weg, dan is na drie weken weer een nieuwe kanker plaats ontstaan. De mindere dracht bij de Golden Delicious zou moge lijk ook zijn oorzaak kunnen heb ben in de blokbeplanting van een soort. De bestuiving, waar de laat ste jaren niet zó veel aandacht aan besteed is, speelt schijnbaar toch een grotere rol dan gedacht werd. Er is op dit bedrijf nl. een perceel Golden Delicious waarin wat Cox- rijen voorkomen en hier hangen de G.D. tamelijk goed. Cox's Orange is een goede bestuiver van de G.D. De lage temperatuur van de laatste tijd zal ongetwijfeld ook haar schadelij ke invloed op de zetting hebben ge had. Het bedrijf, dat nog in opkomst is, ziet er keurig uit. Als groenbe- mester heeft de heer de Feiter serra- della, klaver en wikken gezaaid als stroken tussen de boomrijen, terwijl de boomstrookjes zwart gehouden worden. Gladiolen ais tussenvrucht Ook op het bedrijf van de heer C. v. d. Kreke is een gedeelte pas in geplant. De boompjes zijn deze win ter geplant en het was duidelijk te zien dat ze water te kort hebben. Een flinke bui zou ook hier bijzon der welkom zijn. Gladiolen en aard appelen vormen hier nog de tussen vrucht. Ook een paar rijen aard beien van het ras Cambridge Vigour doen het hier uitstekend en geven een maximum oogst. De planten krijgen wel regelmatig water, anders bleven de vele vruchten zeker ach ter. Het oudere deel van het bedrijf staat er eveneens goed voor, hoewel enige rassen wat minder opbrengst hebben. Beurtjaren hebben het na deel dat men er praktisch nooit meer uitkomt. Ook hier weer de James Grieve in topdracht, Goudreinet wat minder, terwijl de Beurre Hardy het laat zitten. Ook hier een keurige indruk. Over de algemene toestand in de boomgaarden blijkt uit de gesprek ken, dat er dit jaar afwisselend goe de en minder goede bedrijven zijn. De ziektebestrijding is door het win derige weer van de laatste weken in het gedrang gekomen. Vooral spint en bladluis vragen de volle aandacht en in veel bedrijven zal het moeilijk zijn om deze parasieten nog de baas te blijven. Ook de blad luis (de rose appeltakluis) is plot seling zeer actief geworden, doch hier kan met de juiste middelen nog een goed resultaat tegen bereikt worden. Sommige kwekers spreken over de meeldauw alsof het de laat ste weken eenvoudig in de bomen wordt gesmeten. De aantasting neemt dan ook overal sterk toe, en hier zal de volle aandacht aan ge schonken moeten worden. Het was een leerzame avond. SPORT KORFBAL DES junioren-VVIK junioren 2-2 De uitslag vormde wel een juiste weergave van de krachtsverhouding in deze spannende wedstrijd, welke sportief verliep en waarin goede staaltjes van samenspel te zien wa ren. Na vijf minuten kreeg Leo Hen- drikse de bal in vrije positie toege speeld en deze speler wist met een mooie worp WIK de leiding te geven. Een strafworp bij het begin van de wedstrijd voor DES, had niets opge leverd en ook een tweede strafworp bleef zonder resultaat. DES gooide er echter een schepje op en WIK kon niet verhinderen dat Jacob Bolle de gelijkmaker scoorde (1-1). Na de rust profiteerde B. Feijtel van een fout in de DES-verdediging (1-2), maar het was Jan Heule die op fraaie wijze de eindstand bepaalde op 2-2. Scheidsrechter Jongejan had geen moeilijke taak. Wedstrijd tussen Z.N.K.B. en S.D.K.B.-twaalftal gaat niet door Naar wij uit korfbalkringen ver nemen, zal de voor zaterdagmiddag 14 juli a.s. vastgestelde korfbalont moeting tussen de regionale bonds- twaalftallen van de Z.N.K.B. (west) en de S.D.K.B., geen doorgang kun nen vinden. Op bedoelde dag schijnt men in Princenhage niet over een geschikt terrein te kunnen beschik ken. Ook de ontmoeting tussen de ad- spirant twaalftallen van beide korf balbonden komt hierdoor te ver vallen. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand juni Gehuwd: Leendert de Jonge en Jacoba Catharina de Graaf. Overleden: Elizabeth Boot, echt genote van Boot (Kerkwerve). Ingekomen: K. J. Stoel van Arn hem (naar Scharendijke); J. C. de Graaf, echtgenote van De Jonge, met kind, van Westerschouwen (naar Duivendijke); G. Zonneveld met ge zin van Oostvoorne (naar Kerk werve); C. Lcmsom met gezin van Amsterdam (naar Kerkwerve). Vertrokken: P. van Huizen met zoon (van Ellemeet) naar Amers foort; E. Malepaard, w. van Hart (van Kerkwerve) naar Brouwersha- ZIERIKZEE, 6-7. - Ter afsluiting van het cursusjaar heeft de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziek school traditiegetrouw, vrijdagavond weer de uitvoering gegeven in de Concertzaal, een beschaafde uitvoe ring, die karakteristiek was voor hef hoge peil dat het onderwijs aan de grootste school van Schouwen-Dui- veland heeft bereikt. Een uitvoering als de onderhavige geeft talrijke - maar uiteraard lang niet alle - leerlingen gelegenheid hun muzikale vorderingen te tonen aan een zeer geïnteresseerd publiek, dat ook ditmaal vrijwel de gehele zaal vulde; een prestatie apart op een avond „hors saison". Op deze uitvoering, voortreffelijk geleid door de adjunct-directeur, de heer J. M. Luykenaar, viel veel mu zikaal prils en schoons te beluiste ren, zij het dat de verschillende in terpretaties kwalitatief sterk uiteen liepen. Een opvallend succes boekte de koorklasse van de kleintjes met de kindercantate „Baron von Mun chausen", schattig gezongen en met een ernst die voor later heel wat vo cale beloften inhoudt. De muziek school heeft intussen heel wat ijzers in het vuur. Dat bewees een drietal nummers van een kopergroepje, dat keurig evenwichtig en goed van toon een drietal nummers speelde, o.m. een „huzarenstukje" van de leraar van de koperblaasklasse, de heer J. M. Mannaert. In de „blaassector" was ook het optreden van de klarinetklasse (le raar Peter de Wildt) een opvallend succes, door een hier en daar reeds uitstekende toonbeheersing en een m'elodieuse homogeniteit. Het groepje speelde een Menuet van Mozart. Een prestatie vonden wij ook de uitvoe ring van het „Nichts soli uns schei den" van Buxtehude, gebracht door een zestal dames van de stemvor- mingsklasse, bijzonder beheerst ge zongen en niet zonder recitatieve kwaliteiten, al houdt de zaal, spe ciaal de zang, helaas altijd wat ge voileerd. Het noemen van individuele na men is bij een leerlingenuitvoering altijd gevaarlijk, maar het lijkt ons toch geen discriminatie ten opzichte van de anderen, als wij de meest ge vorderden apart noemen. Tot de bes ten bleek vrijdagavond te behoren Peter Dogger, die op blokfluit een tweetal werkjes speelde, respectie velijk van Ccrelli en Loeillet; zeer warm, ingetogen spel, prachtig van volume en toon, die talent verrieden Ook Marian Keuning mag genoemd, die met jeugdig élan het Largo in g klein van A Vivaldi speelde. Een goede stokuitvoering gaf hierbij een fraaie toon. Ineke van Geesbergen speelde op de vleugel een Chopin- wals (op. 69 no. 1). Haar spel is fris en vivant en getuigt van gedegen studie. Ditzelfde mag ook gezegd van Piet van der Hulle, die charmant het Scherzo in bes van Fr. Schubert tot klinken bracht. Succesvolle leerlin gen bleken ook Kees Swenne, Ma rijke Vis (beiden piano) en Marijke Poldermans (viool). De genotvolle muziekavond, die werd bijgewoond door burgemeester en mevr. Dijckmeester, werd beslo ten met het succesvol optreden van het kinderorkest in nieuwe samen- TONEEL EN FILM Cor van der Lugt Melsert erelid Nederlandse Vereniging toneelschrijvers AMSTERDAM, 6-7. De vereniging van Nederlandse toneelschrijvers heeft de heer Cor van der Lugt Mel sert ter gelegenheid van diens tach tigste verjaardag tot erelid benoemd, in verband met het feit dat de heei van der Lugt Melsert in zijn lange carrière zovele Nederlandse toneel stukken ten tonele heeft gebracht. Het enige andere ere-lid van de vereniging is de heer Jan Fabricius. De Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, dr. Van Rogen, heeft vrijdag een bespreking van meer dan een uur gevoerd met de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Rusk, over de kwestie-Nieuw-Guinea. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DRACHTEN. Drachten komt in het bezit van een zeer bijzonder ca rillon. Nadat de burgerij reeds een bedrag van f 22.000,voor een klok kenspel had bijeengebracht, heeft de in Drachten gevestigde Bond van Mobilisatieslachtoffers en hunne na bestaanden een bedrag in uitzicht gesteld, voldoende voor de aanschaf van een vijf-en-twintigtal klokken. Het carillon zal daardoor in totaal circa vijftig grote en kleine klokken kunnen tellen. TILBURG. Op de rijksweg Til- burg-Breda is de 12-jarige Frank Broers uit Tilburg bij het oversteken van de weg door een personenauto gegrepen en ernstig gewond. Hij is aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te 's-Grevelduin-Capelle (toez.): J. Catsburg, Genderen; te Ha ren (Gr.): H. B. Oosthoek, Zwaag- westeinde. Bedankt voor Den Bommel: C. van Schoonhoven, Giessen - Nieuwkerk; voor Wageningen (vac. W. Pelleboer), (tcez.): P. C. de Bruyn, Nieuw-Loos- drecht. Geref. Kerken Beroepen te Oosterend (Fr.)L. Hetrlaar, kand., Amsterdam; te Ure terp: A. H. Leij, kand., Alkmaar. Examens. Aan de Theologische hogeschool te Kampen slaagden voor het prop.-examen de heren B. K. Breeman, Rotterdam, A. Hekman, Stadskanaal en P. J. Rozendal, Gramsbergen. Aan de V.U. slaagden voor het prop.-examen theologie de heren G. van Doornik, Voorschoten, J. L. Dro- gendijk, Dordrecht, A. van der Heide, Haren (Gr.), J. A. van Hooydonk, Middelburg, P. N. Holtrop, Scheve- ningen en W. J. van de Kerk te Go- rinchem. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zwolle: A. C. Noort, Groningen. Geref. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-noord en te Poortugaal: C. Harinck, kand., Goes; te Arnhem, Kortgene, Melis- kerke, Scherpenisse, Tholen en te Woerden: W. Suyker, kand., Berg ambacht. ZEIST. De Nationaal Christelijke Onderwijsvereniging heeft - evenals twee jaar geleden - in samenwerking met de Christelijke vereniging tot steun van onderwijs aan schippers kinderen, in het conferentie-oord „Woudschoten" te Zeist de jaar lijkse algemene vergadering belegd. HILVERSUM. Ter gelegenheid van de „voorpremière" van René Slees- wijk's revue - de vijf-en-twintigste ditmaal - in theater „Gooiland" in Hilversum, heeft de burgemeester van Hilversum, de heer J. J. G. Boot, René Sleeswijk, Piet Muyselaar en Willy Walden met hartelijke woor den gehuldigd. DEN HAAG. De regering heeft geen bezwaar tegen het houden van een vierde loonenquête, welke zal moeten plaats hebben in 1963. De raad van minister van de E.E.G. heetf hiertoe op 14 mei jongstleden besloten. ROTTERDAM. Op de kruising In- dustrieweg-Giessenweg in Rotter dam kwamen vrijdag een taxi en een bromfiets met elkaar in botsing, tengevolge waarvan de berijder van de bromfiets, de 36-jarige chauffeur T. D. uit de Hendrik de Keijserstraat, ernstige verwendingen opliep. Hij werd in zorgwekkende toestand naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd, doch bleek bij aankomst reeds te zijn over leden. ZANDVOORT. Ten aanzien van de pier in Zandvoort wordt meege deeld, dat de kosten van het project circa 10-12 miljoen gulden bedragen. Men heeft aan een accountantskan toor een studie opgedragen van de economische aspecten van de pier. ZIERIKZEE Aan hei Chr. Lyceum voor Zee land te Goes slaagde voor het eind diploma A o.a. mej. W. A. v. d. Kli9 te Zierikzee. Openlucht-uitvoering ,Rust Roest" Evenals verleden jaar zal de gym nastiekvereniging „Rust Roest" weel een openlucht-uitvoering geven op hel Havenplein. De uitvoering vindt plaats op zaterdagavond 14 juli a.s. SIRJANSLAND Bejaarden bezochten „De EHeling" Vorige week maakten de bejaar den hun jaarlijks reisje, ditmaal naar „De Efteling". De reis werd gemaakt per autobus, gehuurd door autobe zitters die normaliter met de be jaarden rijden. De verdere onkosten werden bestreden met de opbrengst van een lijstcollecte. Onder ideaal „busweer" reed men tot Raams- donksveer, waar men koffie dronk. Te Waalwijk werd een maaltijd aan geboden. In „De Efteling" konden de bejaarden volop genieten van het na tuurschoon en de sprookjessfeer, die in dit ontspanningscentrum is ge schapen. Op de terugweg werd nog wat gepleisterd te Breda. Bij terugkeer te Sirjansland trof fen de bejaarden in het verenigings gebouw een welverzorgde, koffietafel aan, die alle eer werd aangedaan. Namens de bejaarden sprak de heer Joh. Hoogerhuis een dankwoord voor de genotvolle dag en voor de hulp en steun van verschillende zijden ontvangen. De heer A. Heule - spre kend namens de autobezitters - zei dat de busreis hem uitstekend was bevallen. Hij hoopte het volgend jaar alle bejaarden weer terug te zien, een opmerking die met applaus werd begroet. De reis werd o.m. meege maakte door de presidente van het bejaardencomité, mevr. De Ronde- Bolijn. WATERLEIDING MIJ. „SCHOUWEN-DUIVELAND" Sterke (tweede) verbruikspiek door toerisme stelling, dat hartveroverend de „Par tita for David" van T. de Marez Oyens uit de kleine blokfluitjes en viooltjes te voorschijn toverde Te Wilrijk bij Antwerpen heeft men een elfjarig jongetje op een zol der dood aangetroffen, hangend in een touw. Het kind was kennelijk bij het spelen in het koord verward ge raakt, gevallen en gestikt. Zijn ka meraadjes waren in paniek wegge vlucht, zodat men hem pas na ver loop van uren miste en op onder zoek uitging. ZIERIKZEE, 7-7. In het verslag ever het tweede kwartaal 1962 van de N.V. Waterleiding Mij. „Schou- wen-Duiveland", wordt herinnerd aan de invoering van het nieuwe ta riefstelsel op 1 april 1962. Hierbij werd uitgegaan van de tappunten- waarde, met een vast bedrag per kwartaal of jaar en verrekening van het aantal m:t hierboven verbruikt. De overgang bracht veel extra werk mee, want o.m. moesten ter plaatse door de technische dienst controles worden uitgevoerd. Ver zoeken om meterplaatsing, zulks in verband met de nieuwe tarifering, konden worden ingewilligd. Onder het duurdere tarief van niet-beme- terde woningen vallen nu nog vijf honderd woningen. De incasso ver liep wat trager, ook al in verband met het nieuwe tariefstelsel. Koud voorjaar Het koude voorjaar drukte het wa terverbruik, maar toch is nog een toename van het verbruik te consta teren van 4000 m:{ in vergelijking met het tweede kwartaal van 1961. Een sterke toeneming vond plaats in het begin van juni en in de Pink- sterweek, met een topverbruik van 3611 m:{. Het toeristenbezoek was daar oorzaak van. Dit toenemend aantal recreatie zoekenden gaat steeds hogere eisen stellen aan de capacite.it van het be drijf. Behalve een normale ver bruikspiek in de zomer, komt nu nog een andere piek, door de toevloed van vreemdelingen, bijna in getal even groot als de bevolking van Schouwen-Duiveland. Naar deze piekverbruiken zal een onderzoek worden ingesteld. Ze vergen - aldus het verslag - extra investeringen voor een korte periode. Inzonder heid zullen eisen aan de winning worden gesteld, d.w.z. aan voldoende duinterrein voor bruikbare putten. Op 30 mei j.l. kwam de officiële vergunning af voor acht nieuwe put ten, ter vervanging van acht oude. DODELIJKE ONGELUKKEN EIBERGEN. De 60-jarige bakkers knecht R. Aalberg uit Lichtenvoorde is bij een verkeersongeluk in Bel trum (gemeente Eibergen) om het leven gekomen. DENEKAMP. De zestienjarige Bennie Egberink uit Beuningen (Gelderland) is zondagmiddag bij een verkeersongeluk nabij zijn woon plaats zeer ernstig gewond en korte tijd daarna in een ziekenhuis in Ol- denzaal aan de gevolgen van dit on geval overleden. NIJVERDAL. De 59-jarige J. Moes uit Vriezenveen. is, toen hij te Daar- lerveen per fiets de weg overstak, in botsing gekomen met een auto. De man .werd zwaar gewond en is later op de avond in het ziekenhuis te Almelo overleden. WIERINGERMEER. De 17-jarige U. Mansholt, die ernstig werd ge wond tengevolge van een ontplof fing, is in het ziekenhuis te Alkmaar overleden. DRACHTEN. Bij een botsing tus sen een scooter en een personen auto zijn op het kruispunt rijksweg 43 en de Vallaatsterweg onder Drachten twee personen om het le ven gekomen, nl. de 55-jarige scoo terbestuurder H. de Vries uit Utrecht en het 6-jarig dochtertje van de bestuurder van de personenauto H. Steneker uit Heerenveen. De echtgenote van de scooterbestuurder werd zwaar gewond. NAALDWIJK. Te Naaldwijk zijn, bij een botsing tussen een personen auto en een autobus van de W.S.M., de bestuurder van de personenauto, de lasser W. Lock uit Naaldwijk, en zijn echtgenote om het leven geko men. AMSTERDAM. Bij een korte felle brand die in de nacht van zaterdag op zondag in twee percelen in de Utrechtse straat in Amsterdam ge woed heeft, is één der bewoners, de 80-jarige heer J. Ekkeveld, door rookverstikking om het leven geko men. ANDIJK. Op het IJsselmeer bij het Krabbersgat is de schipper van het motorschip „De vier gebroeders" uit Amsterdam over boord gevallen en verdronken. ROTTERDAM. In de Nassauhaven te Rotterdam is het stoffelijk over schot aangetroffen van de zestien jarige dekknecht Hans Jacob van Kempen, die sinds drie juli werd vermist. I" ~~l 70. „Als Rode Bloem de kano tot het mid den van de rivier gebracht heeft, laat zij de boot draaien. De sterke stroom voert de kano nu snel in de richting van de zee. „Rode Bloem, kom* terug! Kom terug!" schalt Agua's stem over het water. „Mijn blanke broeder kan het roepen wel laten", klinkt het achter hen en Nit- tum, de oude gids, treedt uit de struiken. „Nittum! Hoe kom jij hier?" vraagt Agua verrast. „Met de kano, die daar zeewaarts drijft", zegt de Indiaan kalm. „Ik vond de boot aan de oever toen ik uit het dorp der kraaien-indianen vluchtte. Toen ik hier aankwam, trof ik Rode Bloem aan de waterkantZij wilde haar laatste tocht alleen maken. Agualaat haar dus in vrede gaan. „Haar laatste tocht?" herhaalt Agua ont hutst. „Jaze was gewond aan haar armeen giftige pijl der kraaien-india nenze is reddeloos verloren...." Inmiddels zit Aram in de nederzetting tegenover Julia Cabot in spanning te wachten. „Ik maak me ongerust, Julia", zegt Aram peinzend. „Het duurt me te lang voor ze elkaar gevonden hebben ik heb een voorgevoelalsof er iets vreselijks gaat gebeuren

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3