SINGER J. DINGEHANSE mo ede ZIN IN IETS BUZONDERS? IOOO Oude schepen STAD EN PROVINCIE automatic wereldnaam FEUILLETON Fraai weer bij wandeltocht algemene sportvereniging „Brouwershaven' Stijging van aantal deelnemers BROUWERSHAVEN, 7-7. De ze vende wandeltocht, die de Aig. Sportvereniging Brouwershaven za terdag organiseerde is, begunstigd door fraai zomerweer, uitgegroeid tot een groot succes. Niet minder dan 378 deelnemers verschenen aan de start, hetwelk een toename be tekende in vergelijking met vorig jaar van 49 personen. Hiervan lie pen 352 personen de 15 km. en 26 de 25 km. roete. Er waren zes deelnemende groe pen, t.w. „Rust Roest" Zierikzee (35 pers.), C.J.V. Zierikzee (30 pers.), Mr. Bakkergroep der Padvinderij Zierikzee (18 pers.), Leger des Heils „Lichtboei" (16 pers.), WIK Kerk- werve (13 pers.) en Zwaluwen Scha- rendijke (6 pers.). De vereniging „Rust Roest" ontving als le pr. een fraaie standaard voor de grootste groep en C.J.V. als tweede eveneens een standaard, terwijl iedere groep een mooie groepsmedaille verkreeg. Onder de lopers bevond zich ook een Franse jongen, Alain Sonniaux, die te Noordgouwe gelogeerd was, en enkele deelnemers van buiten het eiland, die eveneens hier gelogeerd waren. Weinig ouderen De tocht werd voor de 7e keer vol- bi*acht door mevr. Lodewijk-de Witte en de heren K. de Moor en A. den Boer, terwijl voor de 6e maal mee liepen Jannie van Beveren, Wilna van Beveren, Tiny Jonker, Frans Rijnberg en Riet Rijnberg. Een 27- tal wandelaars liep de tocht voor de 5e maal. De op deze dag juist jarige Sjaan- tje Verheijen uit Zierikzee (11 jaar) mocht van de sportvereniging Brou wershaven een fraai bouquet bloe men in ontvangst nemen. De tocht, die wederom zeer geslaagd genoemd mag worden, mede door de prima organisatie, werd vooral door de jeugd van 7 tot 15 jaar meegelopen. Doordat er zo weinig ouderen deel namen bestond en voor de 25 km. roete maar weinig belangstelling. Alle wandelaars kwamen binnen de vastgestelde tijd aan, zodat er geen uitvallers te noteren waren. Getooid met een mooie herinnerings medaille of cijfertjes gingen de spor tieve lopers geheel voldaan huis waarts. maak 'n proefrit met de Automobielbedrijf FA. W. GILIJAMSE RENESSE Telefoon 01116-370 Deense archeologen zijn vorige week begonnen met het weg pompen van het water uit zes Vikingschepen, die ongeveer duizend jaar geleden in de Roskjilde fjord bij Kopenha gen tot zinken zijn gebracht waartoe zij met stenen waren gevuld en naar het midden van de fjord waren gebracht Rond de schepen is nu een waterdichte muur gebouwd waarmee de ongeveer duizend vierkante meter grote opper vlakte waar de schepen liggen is afgescheiden. Het bergen van de zes schepen, waarvan er verscheidene „buitenge woon goed bewaard" zijn ge bleven, zal vermoedelijk laat in de herfst geschieden. Amsterdam krijgt stratenmaakmachine AMSTERDAM, 7-7. B. ell w. van Amsterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld f 100.000 beschikbaar te stellen voor het doen bouwen van een machine die mechanisch straat klinkers en betonstenen kan leggen. Technici van de dienst van publie ke werken hebben de mogelijkheid van mechanische bestrating bestu deerd en een voorontwerp van zulk een machine gemaakt. De gemeente heeft op deze bestratingsmachine octrooi aangevraagd. B. en w. ver wachten dat zij ongeveer 23 man personeel zal kunnen vervangen. DEN HAAG. De 45-jarige klassi-. ficeerder J. Eijgen uit Den Haag is door onbekende oorzaak uit het raam van zijn op de tweede verdieping gelegen kamer in een logement aan het Spui gevallen. Hij kwam terecht op een betonnen binnenplaatsje en werd met ernstig letsel aan de sche del naar de „Ursula kliniek" in Was senaar vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. FLITSEN UIT HET BUITENLAND BONN. De procureur-generaal van de Bondsrepubliek, Wolfgang Frankel.zal wegens zijn verleden als rechter in de nazi-tijd, moeten af treden. BERLIJN. Generaal Lucius Clay, de voormalige bijzondere vertegen woordiger van president Kennedy in Berlijn, meent dat er nog geen op lossing van de Berlijnse kwestie in zicht is. WASHINGTON. Amerika gaat de reisbeperkingen voor Russische toe risten en andere Sow jet-burgers, die Amerika bezoeken op grond van het akkoord inzake culturele uitwisse ling, opheffen. LONDEN. Dr. Robert Soblen heeft politiek asiel in Engeland gevraagd. De 61-jarige Amerikaanse psychiater van Litouwse afkomst, is in Ame rika tot levenslang veroordeeld we gens spionage voor de Russen. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft opnieuw de hoop geuit dat de besprekingen tussen Indonesische en Nederlandse afgevaardigden over de kwestie-Nieuw-Guinea op korte ter mijn zouden worden hervat. ZEBUZIN. Bij een spoorwegonge luk in Tsjecho-Slowakije zijn vrij dag veertien mensen omgekomen. Afnemende t.b.c. in Nederland UTRECHT, 6-7. Het aantal tuber- culosegevallen in ons land is in 1961 opnieuw teruggelopen en wel met zes procent. Het aantal nieuw inge schreven patiënten bedroeg 5351 te gen 5688- in 1960. Dit betekent per 100.000 inwoners een daling van 49,5 tot 46 patiënten. Het aantal t.b.e.- sterfgevallen bedroeg 318 tegen 329 in 1960 en 966 in 1953. Dit is in Utrecht medegedeeld door de voorzitter van de Koninklij ke Centrale Vereniging tot bestrij ding der Tuberculose, de heer I. Wessel, bij de opening van de alge mene vergadering van de K.N.C.V. SPORT VOETBAL Zomeravondvoetbal rayon Zierikzee Zierikzee-veteranen-Zeelandia 1-0. Heden (maandag)-avond wordt ge- speeld:C.W.S.-Drukkerij L. O. en P.T.T.-Herverkaveling, aanvang 7.15 uur. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht uit Neufvilles; afstand 123 km., gelost om 8 uur, aankomst Ie duif 9.51 uur. Fr. Maijs 1, 24, 46, 53; Gebr. Krij ger 2, 4, 6, 8, 10, 13, 23, 26, 31. 41, 52, 57; J. Feleüs 3. 9, 11, 17, 18, 20, 25, 32, 34, 42. 59, 60, 61, 62, 63; C. Berre- voets 5, 12, 55; J. Verwest 7, 14, 16, 22, 28, 35. 44, 48, 49, 50, 51; A. Hage- steijn 15, 37, 43, 58, 64; C. Kristalijn 19, 21, 27, 40, 54; J. Wiltenburg en Zn. 29, 38; M. Schoonakker 30; J. Pankow 33, 45, 65; W. v. d. Ende 36, 47, 56. Wedvlucht uit Ruffec; gelost om 6.15 uur, aankomst le duif 16.43 uur. Fr. Maijs 1, 3, 7; Gebr. Krijger 2, 4; Feleüs-Westenbrugge 5; J. Ver west 6. ZIERIKZEE Succes van Rode Kruis-groep te Zeist ZEIST, 7-7. Onder auspiciën van het Nederlandse Rode Kruis is za terdag voor de vierde maal de jaar lijkse Rode Kruis-rally gehouden in en rond het Henri Dunant Huis op het terrein van het conferentieoord Woudschoten te Zeist. Aan deze rally werd deelgenomen door veertien Nederlandse en vier Belgische ploe gen, bestaande uit vijf jongelui tus sen de 14 en 16 jaar. De wedstrijden die onder leiding stonden van de heer D. van Kleef uit Den Haag droegen een instructief karakter. De jongelui wedijverden in kennis en kunnen op het gebied van de E.H. B.O. ondermeer bij het verlenen van hulp bij twee geënsceneerde onge lukken. Terwijl ze tevens werden ge test op hun theoretische kennis. Bij deze rally - die gewonnen werd door het team uit Amsterdam, werd een deelnemende ploeg uit Zierikzee derde, voor de afdelingen uit Rotterdam en Rijnland. Zweed Emile Sandström overleden De Zweed Emi'l Sandström, die van 1950 tot 1959 president van de Liga van Rode Kruisverenigingen is geweest en ook zitting heeft ge had in het internationaal gerechts- bof in Den Haag, is in de nacht van vrijdag op zaterdag in de ouderdom van 76 jaar, te Stockholm overle den. De heer Sandström is op Schou- wen-Duiveland bekend geworden door zijn activiteiten ten behoeve van de totstandkoming van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. Hij was ook de persoon die het destijds door de eilandbevolking geschonken gedenkraam aan 'het Zweedse Rode Kruis te Stockholm in ontvangst nam, uit handen van een Zierikzee- zeese Rode Kruis-delegatie. HAAMSTEDE Concert Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" Onder leiding van de dirigent de heer J. A. v. d. Weel concerteerde de Kon. Harmonie „Witte van Haem stede" op de Beatrixweide aan de Weststraat. Deze weide is ideaal ge legen, ver van het verkeersgewoel, maar de belangstelling was niette min gering. In de loop der jaren is wel gebleken, dat het publiek derge lijke concerten niet meer wil. Het ziet blijkbaar meer in een mars dooi de gemeente of in een moderner ge tint programma. Spijtig is dit alle maal wel, want het programma van zaterdag stond weer op hoog peil. BURGH-HAAMSTEDE Geslaagde ballonoptocht V.V.V. Een van de hoogtepunten van de seizoenattracties van V.V.V. vormt ieder jaar weer de ballonoptocht. Wegens het grote succes van vorig een Singer heeft u reeds vanaf t 252,- de machine met voorzien van alle mogelijkheden I Alleen Singer-naaimachines bij ZIERIKZEE DAM 12 TELEF. 01110-2750 jaar besloot het bestuur dit jaar drie optochten te houden, waarvan de eerste vrijdagavond plaats vond met echter maar een gering aantal vreemdelingen in verband met het (toen) nog altijd koude weer. In de garage van de heer C. Dijkman wa ren toen het vertrekuur naderde een 500-tal ballonnen met gas gevuld en uitgereikt. Omstreeks half acht zette de stoet zich in beweging, voorafge gaan door de kon. harmonie „Witte van Haemstede" o.l.v. de heer J. A. v. d. Weel en de drumband. Onder het groen van de kastanjebomen in de Noordstraat vormde de stoet met blauwe en oranje ballonnen een prachtig gezicht. Gemarcheerd werd tot even voorbij het rusthuis „Duin oord", zodat ook de bejaarde bewo ners van het kleurrijke schouwspel konden genieten. Na een rondgang door Burgh belandde men op het sportpark „Van Zuijen" waar halt werd gehouden en de ballonnen wer den gelost om door de westenwind gegrepen snel te verdwijnen in de richting Zierikzee. De ballonoptochten worden dit jaar georganiseerd in samenwerking met foto „Berge" te Haamstede. Aan alle inzenders van de ballonnenkaar- ten wordt dit jaar door V.V.V. een foto-combinatiekaart van de West hoek toegezonden. RENESSE Bazar „Tesselschade Arbeid Adelt" De jl. zaterdagmiddag in slot Moermond gehouden bazar van „Tesselschade Arbeid Adelt" heeft zich in een grote belangstelling mo gen verheugen. Voor deze gelegen heid was één van de benedenzalen van slot „Moermond" ingericht met tal van fraaie - uit het gehele land afkomstige - werkstukjes, die tegen aantrekkelijke prijzen waren te be komen. De voorzitster van de afd. Schouwen-Duiveland, mevr. Lun- singh Toncker>s-Tak toonde zich buitengewoon verheugd over de be langstelling die voor dit werk werd getoond en met enig optimisme zag zij het totaal-resultaat van deze ba zar dan ook tegemoet. Naar de pre sidente mededeelde zal gedurende de gehele zomer in het motel „De Zeeuwse Stromen" te Renesse een vitrine geplaatst zijn waaruit werk stukjes van Tesselschade Arbeid Adelt" zijn te bekomen. Bij deze ge legenheid werd tevens in ruime mate gebruik gemaakt van de gelegenheid slot „Moermond" van binnen en bui ten te bezichtigen. NOORDWELLE Bejaarden maakten geslaagde eilandtrip Zaterdag maakten de bejaarden van Noordwelle een geslaagde en mooie tocht over Schouwen-Duive land. Voor het vertrek sprak mevr. E. Hogenboom-Dalebout in zaal Lokker-v. d. Zande een welkomst woord. Wegens ziekte en andere om standigheden was het aantal deel nemers niet bijzonder groot, maar mevrouw Hogenboom hoopte dat desondanks de stemming prettig zou zijn. Via de Schelphoek ging de tocht over de zeedijk naar het haventje van Burghsluis-, waar de redding boot rustig aan de steiger lag ge meerd. Via de Westbout ging het naar Westenschouwen en naar de uitkijktoren welke velen bestegen om te genieten van het mooie en on gerepte gebied van de domaniale bossen. Over Burgh en Haamstede richting vuurtoren voerde de tocht verder naar 'het Ostoerio-hotel, waar de thee heerlijk smaakte en waar burgemeester jhr. R. Röell zich ge ruime tijd met de bejaarden ophield en natuurlijk gesproken werd over hoe het vroeger in deze streek was. Over Renesse, Rampweg en Scha- rendijke ging de tocht verder naar Brouwershaven, waar de grote kerk werd bezichtigd hetgeen zeer inte ressant was. Verder ging het over Zonnemaire, Dreischor, Sirjansland en het Dijkwater naar Bruinisse waar de Deltawerken werden be zichtigd. Onder de indruk van dit grootse werk werd in Bru een ver versing gebruikt, waarna via Zijpe, Oosterland naar Nieuwerkerk werd gereden en vervolgens door het kre- kengebied rond Ouwerkerk naar restaurant „De Val" voor het ge bruik van een keurig verzorgde broodmaaltijd. Langs het industrie terrein ging het weer door Zierik zee en Kerkwerve op huis aan, waar men omstreeks 8 uur arriveerde. In zaal Lokker-v. d. Zande werd nog maals de inwendige mens versterkt en bleek wel dat ieder over de ge maakte tocht zeer voldaan was. Na- EEN GESLAAGDE MIDDAG Diploma-uitreiking christelijke I anti houw lm ishomlsehool Haamstede HAAMSTEDE, 7-7. In lift Geref. Jeugdgebouw te Haamstede heeft de afgevaardigde van de Z.L.M., de heer G. B. H. ter Haar Romeny, de diploma's van de Primaire- en As sistentenopleiding van de christelij ke landbouwhiushoudschool uit gereikt. Daartoe had zich vrijdag middag in het Geref. Jeugdgebouw een zeer groot aantal belangstellen den verzameld. mens de bejaarden sprak de heer P. G. Boot "een hartelijk dankwoord voor {ie geboden middag tot het co mité en de burgerij die dit financi eel mogelijk had gemaakt. Namens het comité dankte mevrouw Hogen boom voor de plezierige reis. Zij bracht ook dank aan de chauffeur, de heer Tuinman, en de burgerij, waarna de bejaarden afscheid na men en voldaan huiswaarts keerden. Vermelden wij nog dat ook de zieke bejaarden thuis niet vergeten wer den. SCIIARENDIJKE Leerlingen Chr. Nat. school naar Brussel De klassen drie tot en met zes van de Chr. Nat. school alhier hebben vrijdag jl. de jaarlijkse schoolreis gemaakt, die de jeugd naar Brussel bracht. Op weg naar België's hoofd stad werd vanaf de grond het Ato- mium bewonderd. Een ander inte ressant onderdeel van de excursie was een bezoek aan de luchthaven van Brussel. Natuurlijk werden ook de bezienswaardigheden in de stad - „het manneke" incluis - bezich tigd. In een speeltuin kon de jeugd zich wat ontspannen. Ook een speel tuin nabij Antwerpen kreeg bezoek van de jongelui. Op de terugreis konden in de Wouwse Plantage de benen nog even worden gestrekt. Om tien uur bracht de R.T.M.-bus de jeugd weer moe, maar voldaan, terug te Schai'endijke. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Unitas-S.K.N.W.K. 4-5 De oranje-witten zijn, door zater dagavond opnieuw van SKNWK te verliezen, nu definitief op de laatste plaats van de ranglijst terecht ge komen, zodat Unitas volgend jaar waarschijnlijk wel in de 2e klas SD- het er eerst naar uit dat Unitas nu KB zal moeten uitkomen. Toch zag eindelijk eens zou winnen, want een kwartier voor het einde stonden de Zierikzeeënaars nog met 4-3 aan de 'leiding. Het begin gaf een Unitas-overwicht te zien. Martin Hanse maakte kort na elkaar twee uitstekende doelpun ten (2-0). SKNWK liet zich echter niet onbetuigd en Kees Radewalt doelpuntte tegen (2-1), maar Unitas bleef enthousiast doorspelen. Bram Heijboer en Kees Radewalt lieten beiden een strafworp onbenut. En kele schoten van Dingeman Verboom gingen rakelings over. Kempis van Ruis wijk maakte nog in de eerste speelhelft het mooiste doelpunt van de wedstrijd (3-1). Een fraaie kans ging verloren toen een door mevr. E. van Ruis wij k-Bil ingeschoten bal uit de korf draaide, maar Unitas kon met een 3-1 voorsprong gaan rusten. Reeds twee minuten na de hervat ting bracht Piet Zandijk de Nieu- werkerkers op 3-2 maar Unitas had met Jaap Jongschaap zijn antwoord klaar, want diens schot verdween feilloos in de mand (4-2). Unitas kwam nog vaak verrassend dicht bij een vijfde doelpunt, Annelies Rib- bens zocht het dikwijls in te lage schoten. De laatste 20 minuten sloeg SKNWK echter toe en na enige ver geefse pogingen was het Leen Stout- jesdijk die de stand met een fraaie treffer op 4-3 bracht. Unitas ging door de knieën. De soms verrassend opduikende Jan de Jonge was de man van de gelijkmaker (4-4). Bram Heijboer faalde opnieuw met een strafworp, maar toen Kees Rade walt twee minuten voor het einde een mooie kans kreeg maakte hij géén fout, zodat SKNWK uiteindelijk ging strijken met een 4-5 overwin ning. Jammer voor Unitas, want we hadden de oranje-witten - die op één gelijk gespeelde wedstrijd na - alles nog hebben verloren, deze keer toch wel eens graag zien winnen. Ds. L. Boer, de voorzitter van het schoolbestuur, ging na het zingen van Psalm 68 10, voor in gebed, waarna hij las uit Joh. 15: „Ik ben de wijnstok en gij zijt de ranken". Op dit thema ging ds. Boer verder in: ook het onderwijs op deze school moet hiermede vergeleken worden. Ds. Boer heette bijzonder welkom de afgevaardigde van de Z.L.M., burgemeester Ter Haar Romeny, mej. A. v. d. Leeden, huishoudcon- sulente voor Zeeland, de dames van de contactcommissie, het schoolbe stuur, de ouders en de meisjes. Voordat de 'heer Ter Haar Ro meny overging tot de uitreiking der diploma's, bood hij de gelukwensen aan namens de Z.L.M., in verband het de toekomstige nieuwe school. De aanbesteding moest nog even uitgesteld worden omdat de finan ciën nog niet rond zijn. Tot de meisjes, die de school ver laten richtte spreker zich in toepas selijke bewoordingen. Verder deel de de heer Ter Haar Romeny nog mede, dat zich 17 meisjes hebben opgegeven voor de assistenten-oplei ding. De geslaagden De Z.L.M.-afgevaardigde reikte vervolgens de diploma's uit aan Nel- leke de Vos, Ineke Vaane, Addie v. d. Zande, Maja v. d. Weel, Riet Dor reman, Ineke Kwaak, Marja Over- beke, Dina Louwerse, Ria Krijger, Cobi Timmers, Ankje Kok, Ineke Manni, Ina Kloet, Ria Dingemanse, Janny v. d. Pol, Ria Soeters, Hanne- ke Dalebout, Ansje Prince, Janny van Dongen, Ria v. d. Cingel, Mar jan van Splunter, Corrie Costerus, Margriet de Glopper, Ella Jonker, Marion Bom, Ella Hanse en Addie Jonker. Voor de assistenten-opleiding ont vingen de volgende meisjes hun di ploma: Boukje Geleijnse, Annie van Damme, Anneke Dalebout, Gerda Bouwman, Riekje de Blonde, Jenny Mooij, Netty Mol, Ineke van Sluijs, Addie Kik, Joke Fokker, Connie de Voogd en Janny Kok. Van 'de assistentengroep was An neke Dalebout de beste, prettigste leerlinge, die hiervoor een boek werk ontving, uitgeloofd door het bestuur. Tweedê was Janny Kok met een portefeuille als prijs. Bij de primaire opleiding waren deze prijzen resp. voor Ella Hanse en Janny v. d. Pol. Namens de assistenten-opleiding sprak Addie Kik dankwoorden ter wijl Marja Overbeke dit deed voor de meisjes der primaire opleiding, beiden onder aanbieding van ge schenken aan de directrice mej. Nieuhoff. Ook Ria Soeters dankte mej. Nieuhoff en ook zij deed dit vergezeld gaan van een geschenk. Ook de andere 'leerkrachten werden kwistig bedracht met geschenkjes en bloemen, aangeboden 'door Con- ny de Voogd. Goed schooljaar Ten afscheid richtte de directrice zich tot de gediplomeerde meisjes. Zij verheugde zich erover dat zo veel meisjes het diploma behaalden. Het was een goed schooljaar. De directrice dankte het schoolbestuur de Z.L.M., speciaal mej. v. d. Lee den, voor de prettige en doelmatige samenwerking in het afgelopen jaar. Zij memoreerde daarbij een gezegde van H.M. Koningin Juliana met de volgende inhoud: „Wij kun nen alles, maar dan alleen alles sa men". Ook de concierge, de heer M. C. Geleijnse, dankte zij voor de ver richte werkzaamheden. Verder deelde de directrice nog mede, dat de leerkrachten, mej. v. d. Schee en de heer Malipaard het volgende schooljaar niet meer terugkeren. Ook namens de leerkrachten wens te zij de meisjes veel goeds toe voor de toekomst. Na de pauze werd door de meisjes o.l.v. de heer 'De Waard een bont programma opgevoerd, dat al'ler- wege bijval kreeg. Bij de quiz tus sen gediplomeerde leerlingen en er varen huismoeders, gaf de routine de doorslag. Uitslag 92-79 in het voordeel van de huismoeders. Op de gebruikelijke wijze sloot ds. Boer deze geslaagde middag. Volgens de Engelse „Sunday Ti mes" zou spoedig een officiële be kendmaking te verwachten zijn waaruit blijkt, dat president Novotny van Tsjecho-Slowakije in ongenade is gevallen. 76 „Wij hebben zo'n boekwinkel in de stad, en die plaatst raamadverten ties", begon Henk bedachtzaam. „Amersfoort is de Beemster niet", lachte Tonnie. „Maar je kunt het hier wel op een boom langs de weg spijkeren". Catrien schoot in een lach. „Zo iets als: beste biggen te koop". „Doen ze dat hier nog?" vroeg Gerard verrast. Dirk knikte. „Och ja, oude tradi tie, hé? Geen mens, die er kwaad in ziet". Ploon keek naar de hoek bij het raam en vroeg: „Heeft moeder zelf geen idee?" Mevrouw Dinkla, die doorgaans zwijgend luisterde naar de gesprek ken, keek haar - schoondochter aan. „Me kind, ik kom toch nooit ergens, hoe zou ik dat weten?" Even was er een stilte. Toen sprak tante Gré opeens: „Wat leuteren jullie toch over een probleem? Ik heb dit al lang zien aankomen en ik heb mijn tijd afgewacht. Toen Corrie er met die kaartjesknipper vandoor ging, dacht ik: nu is alleen Aal nog thuis van de meisjes. En wat moet er gebeuren, als die het ook te pakken krijgt? Geen van mijn nichten is natuurlijk zo verstandig door Maartje Zeldenrijk geweest als iik, om tegen iedere man te zeggen: hoepel op jij, ik heb je niet nodig. Nee, op een gegeven mo ment zien ze een of andere kerel, die hun eens onder de kin strijkt en dan zijn ze bij voorbaat al verloren". „Tante, ik heb Aaltje nog nooit onder de kin gestreken, hoor", ant woordde Arie lachend. „Hou jij je mond", bazigde tante Gré, „ik ben jou tante nog niet, dus jij hebt nog niets te vertellen. In plaats van te zitten lachen, moet jij je eens realiseren, dat jij de steun van je aanstaande schoonmoeder het huis uitsleept. Je moest eigen lijk in de hoek gaan staan om je te schamen". „In welke hoek wilt u me hebben, tante Gré?" „Je bent onverbeterlijk. Aal, geef die aanstaande man van jou een draai om zijn oren. Jc krijgt hem van mij wel terug". „Ik kijk wel uit „En houden jullie verder je mond, als ik spreek. Dus, zoals ik al zei: dit heb ik zien aankomen. En daar om zal ik ervoor zorgen, dat mijn zuster niet de dupe wordt van de trouwlustigheid harere dochters. Ik verkoop mijn huis in Tiel en ik kom bij jullie inwonen en ik zal haar verzorgen, misschien wel beter als een van jullie ooit gedaan heeft. Ontruim maar een paar kamers voor me boven, want over veertien da gen kom ik met m'n spullen. Of heeft iemand daartegen soms be zwaar? Dan zal ik hem van repliek dienen. Aal, geef me de matteklop- per eens aan Er ging een gejoel op en iedereen stond ineens op. Het werd een ware invasie naar de stoel van tante Gré en of ze zich al verweerde, het gaf niet. Ze moest het zich laten wel gevallen, dat iedereen haar wilde omhelzen en zoenen. En tenslotte kwam er een stroeve glimlach op haar gezicht. „Hou nou maar op, zo is het al mooi genoeg geweest", zei ze, half vertederd. „Wel verdraaid, ik ben geen jonge meid meer „U bent anders nog best een zoen waard, tante", meende Wim ondeu gend. „Hé", zuchtte Corrie, „dat is een pak van m'n hart. Als we tante Gré toch niet hadden „O, dus ik ben toch nog ergens goed voor", meesmuilde ze. En Aaltje, die nog steeds bij haar stond, omhelsde haar opnieuw en zei op hartelijke toon: „Tante Gré, je bent een schat, in één woord. Ik zou nie mand liever dan u bij moeder toe vertrouwen". En toen draaide de oude vrouw helemaal bij. „Lieve kind", zei ze zachter dan gewoonlijk, terwijl ze even haar hand beroerde, „Ik hoop van harte, dat je gelukkig wordt met die lange sladood van je". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2