HISTOR k kl k k Garnalenscheepje zonk na stranding voor de Schouwse kust Auto gegrepen door trein De Deltawerken ATTENTIE Tijdens het bezoek van een Zweedse delegatie aan het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, in verband met het vorige week gevierde eerste lustrum van deze instelling, vertoefde de Zweedse ambassadeur in Nederland, Z.Ex. E. B. J. Eng - in gezelschap van zijn echtgenote - ARRESTATIE TE AMSTERDAM Voorzitter voetbalclub verduisterde circa 30 mille enkele ogenblikken in de kraaniafdeling bij mevr. Dijckmeester geb. Jkvr. de Brauw, die trots haar tweeling toonde aan de hoge Zweed se gasten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Opvarenden gered door andere schepen IIAAiMSTEDE, 25-6. Sinds maan dagmiddag omstreeks 17.00 uur is de Th. 14, de „Stella Maris" onder de verraderlijke golven van de „Ban- jaard" verdwenen- De Th. 14, eige naar de heer Simon Quist uit Tho- len, was aan de noordwestkust van Schouwen met nog enige andere gar- nalenvissers aan het vissen. Aan boord bevonden zich nog twee ande re bemanningsleden. Er wordt door deze vissers nog al „scherp" gevist, dat wil zeggen dat ze af en toe nog wel eens wat kort bij de bank ko men. Deze middag strandde de Th. 14 plotseling tijdens het vissen en bleef muurvast zitten. Door het opkomende water, het was omstreeks 15.00 uur, leek er eerst geen vuiltje aan de lucht, doch toen de steeds toenemende branding grote golven water in het achter schip wierp, bleek het al spoedig dat het scheepje niet meer vlot kwam. Door de toenemende watermassa in het achterschip begon dit achterover te hellen, hetgeen werd opgemerkt door de dienstdoende bemanning van de vuurtoren. Te omstreeks 16.15 uur waarschuwde hèt hoofd van de kust wacht, de heer R. Saman, de schip per van de „Maria Carolina Blan- kenheijm" de reddingboot uit Burgh- sluis. Schipper Minneboo voer spoe dig daarop uit en bij de plaats des onheils aangekomen bleek dat de drie bemanningsleden reeds door de in de buurt vissende Th. 1, schipper C. Schot en de Veere 7, schipper I. Bout, in veiligheid waren gebracht. In overleg met de vissers voer de „Blankenheijm" terug om de vlet in de haven van Burghsluis te halen om te proberen met dit platboomd- scheepje nog een lijn over te bren gen naar de Th. 14 om op deze ma nier te trachten het scheepje, dat steeds meer water binnen kreeg, vlot te trekken. Niet te bergen Teruggekomen met de vlet, bleek echter dat de steeds wilder worden de branding dit werk onuitvoerbaar maakte. Daarop werd onderling be sloten om terug te varen, de „Blan- kenheijm" naar Burghsluis en de twee garnalenkotters naar Colijns- plaat met aan boord de drie geredde bemanningsleden. De eveneens ter hulp gesnelde, minder diepgang heb bende reddingboot van Ouddorp, de „Prinses Marijke", kon al spoedig van haar tocht terug geroepen wor den. Het lag in de bedoeling dat bij laag water in de afgelopen naöht de Minister Cals naar Suriname DEN HAAG, 25-6, Minister Cals zal deelnemen aan de derde verga dering van de culturele adviesraad voor het koninkrijk, die op 20 augus tus in Paramaribo wordt gehouden. Hij zal hiertoe op een nader te be palen datum met een passagiers- of vrachtboot van de K.N.S.M. naar Suriname reizen. De bewindsman gaat per schip, daar hij deze reis wil benutten uit te rusten van de vermoeienissen van zijn ambtsbezig heden. Aan de vergadering zal tevens deelnemen de directeur-generaal voor de kunsten en voor buiten landse culturele betrekkingen, mr. H. J. Reinlnk. Engelse militairen sprongen uit de band SCHNEVERDINGEN, 25-6. - Een woordvoerder van het Britse Rijn- leger heeft maandag meegedeeld dat acht soldaten van een regiment ar tillerie van het Rijnleger in hechte nis zijn genomen omdat zij zich in de nacht van zaterdag op zondag schuldig zouden hebben gemaakt aan wanordelijk gedrag te Schne- verdingen. De eenheid waartoe de mannen behoren, is uit deze West- duitse plaats teruggetrokken. Volgen» burgemeester Bosselmann van Schneverdingen, hebben 20 tot 25 militairen in de nacht van zater dag op zondag ruiten van winkels en woonhuizen vernield, tweë auto's omver geworpen en een derde be schadigd. De schade wordt geraamd op bijna tienduizend gulden. vissers met een deskundige nog eens naar de plaats des onheils zouden varen om te kijken of er nog ber gingsmogelijkheden waren. Met hoog water is van het scheepje niets meer te zien dan een stukje mast. De juis te ligging van het schip is: 299° in de peiling van de vuurtoren afstand twee zeemijlen. In visserskringen heet de juiste plaats het Honde gat. Het veertien meter lange schip was verzekerd. Ingezonden mededeling VV GEZAMENLIJKE DEALERS VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Olie onder de Noordzee? ROTTERDAM, 25-6. Drie maat schappijen - Shell, BP er. Esso - zul len binnenkort beginnen met een eerste onderzoek naar het voorko men van aardolie onder de Noord zee in een gebied van ongeveer 30 duizend vierkante mijl (bijna 78.000 vierkante km.) dat zich buiten de Engelse territoriale zone uitstrekt ten noorden van Lowestoft tot aan de Firth of Forth. IN MEMORIAM C. W. den Boer Brouwershaven Op 88-jarige leeftijd is maandag middag overleden de heer C. W. den Boer, oud-gemeenteraadslid voor de Anti-Revolutionaire Partij en oud wethouder der gemeente Brouwers haven. De heer den Boer ontplooi de al vroeg zijn activiteiten door als een der pioniers met paard en wagen zijn klanten, behorende aan de kruidenierszaak, buiten de ge meente Brouwershaven wekelijks te gaan bezoeken. Van het kruideniers- va'k stapte hij in de voetsporen van zijn vader, de heer J. den Boer om zich te bekwamen in de hooi- en stroohandel, welk bedrijf tot grote hoogte groeide in de loop der jaren en door het gehele land bekendheid genoot. Tevens was de heer den Boer hoofdagent van de Centrale Suiker Maatschappij. Ook in het gemeentelijk leven was de overledene geen onbekende daar hij diverse objecten tot stand heeft gebracht. Hij was o.m. mede-oprich ter van de school met de bijbel en samen met wijlen dr. Ittmann me de-oprichter van het plaatselijke Groene Kruis, waarvan hij ruim 40 jaren het penningmeesterschap be kleedde, hetgeen hij geheel belange loos verrichtte. Dat de overledene ook in het gemeentelijk bestuursap paraat een voorname plaats innam, bewijst wel zijn lange staat van dienst, welke hij hier uitoefende. Van 1919 tot 1953 was de heer den Boer gemeenteraadslid onder de he ren burgemeesters C. Gast en J. L. van Leeuwen. De post van wethou der bekleedde hij van 1927 tot 1948. Uit dit raadslidmaatschap vloeide voort dat hij vele jaren voorzitter was van het Burgerlijk Armbestuur. Met grote liefde en toewijding heeft hij het gemeentewerk gediend, waar bij hij steèds op de bres stond voor de belangen der gemeentenaren. Ook in het persoonlijke vlak heeft hij vele personen financiële steun verleend, hetgeen men zich in de ge meente dankbaar zal blijven herin neren. Daar zijn grote activiteiten ook bij de hoogste instantie waar dering vonden, werd hem destijds een koninklijke onderscheiding toe gekend. De teraardebestelling zal a.s. donderdagmiddag plaats hebben op de algemene begraafplaats te Brouwershaven. Drie doden BRUSSEL, 25-6. Op een spoorweg overgang te Wichelen in de lijn tus sen Gent-Dendermonde zijn zondag nacht drie mensen om het leven ge komen doordat de overwegwachter zijn post had verlaten om naar de w.e. te gaan. De 23-jarige overweg wachter, die onmiddellijk na het ongeluk is aan gehouden, heeft verklaard dat hij onwel was geworden op het ogenblik dat hij de spoorbomen had moeten sluiten voor een trein uit Dender- monde. Hij was op de w.c. toen de trein de overweg passeerde tegelijk met een auto met drie inzittenden. Vijftig legionairs sprongen over boord CAIRO, 25-6. Vijftig man van het Franse vreemdelingenlegioen zijn maandag in het Suez-kanaal ge sprongen toen 'hun schip Port Said naderde. Enkelen zijn vermoedelijk verdronken, aldus meldt het pers bureau voor het midden-oosten. Volgens dit persbureau zijn 15 le gioensoldaten gearresteerd. De militairen, in hoofdzaak Fran sen, Duitsers en Oostenrijkers, wa ren met de „Ferdinand de Lesseps" op weg naar Madagascar. Een film over de Koninklijke Marine DEN HAAG, 25-6. Op donderdag 28 juni zal in de Cineac-journaal theaters te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam de Nederlandse première plaats vinden van de film „Mare Li- berum", een documentaire over de Koninklijke Marine. De film werd vervaardigd door Carillon Films N.V. te Rijswijk (Z. H.) in opdracht van de Koninklijke Marine. Zij zal in de Cineac-jour naaltheaters worden vertoond tot en met woensdag 4 juli. Op eiermarkt nog geen normale situatie UTRECHT, 25-6. Naar aanleiding van het uitstel van de invoering van de gemeenschappelijke martkorde- ning voor eieren der zes E.E.G.-lan- den tot 30 juli verwacht het Pro- duktschap voor Pluimvee en Eieren geen spoedig herstel van een nor male situatie op de eiermarkt. Deze is verstoord door het instel len van een systeem van minimum prijzen bij invoer van eieren in de bondsrepubliek Duitsland en dooi de wijze waarop dit is gebeurd. Daarom heeft het Produktschap de reeds getroffen maatregelen ter be vordering van de afzet van kleine eieren en de toeslagregeling voor het verwerven van grote eieren tot eiprodukten verlengd. Het ligt bovendien in het voorne men ter verdere steun aan de han del een prijsgarantie te geven - op basis van het huidige prijsniveau - voor eieren die in koelhuizen zijn of worden opgeslagen en later op aanwijzing van het Produktschap zullen worden afgeleverd. De rassenstrijd in de V.S. NEW ORLEANS, 26-6. Het hof van appèl van New Orleans in de V.S. heeft maandag bevolen de neger James Meredith tot de Mississippi- universiteit toe te laten. De toegang was hem verboden vanwege zijn huidskleur. Mr. Meredith is de eer ste neger, die aan deze universiteit zal kunnen studeren. Tot nu toe werd de rassenscheiding daar streng toegepast. Koninklijk jeugdcentrum „Het zilveren sclior" SOESTDIJK, 25-6. Een bedrag van anderhalf miljoen gulden uit de fondsen die het Nederlandse volk bijeen bracht ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van ko ningin en prins, zal beschikbaar ge steld worden voor de te stichten ko ninklijke jeugdcentra „Het zilveren schor" bij het Veerse meer en „Dc Hunneschans" bij het Uddelermeer. Een ander gedeelte van de fondsen is gebruikt voor het historische ser vies dat het zilveren bruidspaar is aangeboden. AMSTERDAM, 25-6. De recherche van het politiebureau Lodewijk van Deysselstraat te Amsterdam heeft in de loop van maandag de inmiddels geroyeerde voorzitter van de voet balclub J.H.K., de 38-jarige verze keringsagent W. de J., gearresteerd onder verdenking van verduistering van circa f 30.000 ten nadele van zijn club. Vorige week vrijdag was in ver band met deze affaire een algemene vergadering gehouden waarop een nieuw bestuur werd gekozen. De oud-penningmeester die voor ver hoor werd aangehouden is daarna echter weer vrijgelaten. De politie heeft niet de indruk gekregen dat hij in deze affaire betrokken is ge weest. Hoewel er nog geen aangifte was gedaan van de verduistering had het hoofd van het arrondissementspar ket, mr. J. F. Hartsuiker, ambtshal ve een onderzoek gelast. De J. heeft tegenover de recher che bekend dat hij in de afgelopen vijf jaar het geld, poolgelden van de leden waarvan hij ook de adminis tratie zelf voerde, heeft verduisterd. Er is geen cent meer van over. Het is volgens verdachte opgegaan in het huishouden. Hij gaf het vrij royaal uit er. hield zijn uitgaven niet bij. De J. stelt zichzelf, aldus een mededeling aan de politie ga rant voor het verdwenen bedrag, dat hij wil trachten terug te verdienen. Abonné's buiten het eiland kunnen zich incassokosten be sparen, door het abonnements geld voor bet derde kwartaal 1962 ad f 4,55 te gireren vóór 1 juli a.s., op giro 13.76.77 t.n.v. de Zlerikzeesche Nieuwsbode. De administratie. Gunstige berichten van cle mosselvloot op het Groninger Wad SÓHOUWEN-DUIVELAND. 25-6. Voor de laatste week vertrok maan dagmorgen weer een deel van de Zeeuwse vloot naar het Groninger Wad, voor de mosselzaad-visserü. Al met al kan zeker van een bevre digend verloop van de mosselzaad campagne 1962 worden gesproken, want er is reeds heel wat zaad op de Zeeuwse percelen uitgezaaid. Als de voorspellingen van De Bilt uitkomen en het water deze week hoger komt dan normaal zal dit ze ker meewerken aan een goed slot, want hoe meer water men op de Waddenzee heeft, hoe gemakkelijker het begeerde produkt kan worden bemachtigd. Intussen zijn de berichten die over de mosselen binnen komen moedge vend. Vooral in Zeeland en met na me in de Grevelingen schijnen de mosselen er goed voor te staan wat het aanzien c.q. de kwaliteit in het komende seizoen betreft en de inge wijden die beweren dat als gevolg van de afsluiting van de Grevelin gen bij Bruinisse wel eens een goede invloed zou kunnen uitoefenen op de kwaliteit van de mosselen westelijk van deze dam, omdat zij dan niet meer bereikbaar zijn voor het van het Volkerak afkomende water, ge lijk schijnen te krijgen. Bij eb wordt via deze zeearm water afgevoerd dat van de Rijn en Maas afkomstig is. Uiteraard is dit water niet meer be smet, maar het kan wel stoffen be vatten waardoor de groei van de mosselen wordt geremd. De groei van de mosselen op de Grevelingen was de laatste twintig jaar aanmerkelijk trager dan vroeger. Nieuwe groente HAAMSTEDE, 25-6. De tuin der de heer A. de Jong ie Haamstede heeft aan de aan- voerplaats van de Coöperatie ve Veiling „De Zuid-Hollandse Eilandenaangevoerd de nieu we groente „Kussa". Deze groente lijkt veel op komkom mers, maar de smaak doet sterk aan asperges denken. Voor de Westhoek is de aan voer van kussa een primeur. Het zaad voor deze groente werd betrokken van de heer W. v. Sluijs, die over het kwe ken en het consumeren van deze nieuwe groente uitste kend op de hoogte is. Veel Amerikanen zijn aandeelhouders NEW YORK, 25-6. De voorzitter van het bestuur der New York Stock Exchange, Keith Funston, heeft me degedeeld, dat de aandelen-bezitten de bevolking van de Verenigde Sta ten dit jaar een nieuw record van 17.01 miljoen personen heeft bereikt. Dit aantal is tien miljoen groter dan het totaal, dat de beurs tien jaar geleden bij het eerste dergelijke on derzoek raamde en het ligt 4.5 mil joen boven het cijfer van 1959. De gemiddelde toeneming met 1.5 mil joen aandeelhouders per jaar sedert 1959, zo merkte de heer Funston op, is gegroeid van een gemiddelde van 850.000 tussen 1952 en 1959. Pijpleiding van 6600 km BEIROET, 22-6. Naar alhier wordt vernomen is te Amman een over eenkomst gesloten voor de aanleg van een pijpleiding met een lengte van 6.600 km. voor het vervoer van aardgas uit het midden oosten naar de grote Europese industriecentra. De overeenkomst werd getekend door de minister-president van Jor danië en de president-directeur der Meurogaz Holdings Ltd. te Washing ton, de heer E. Whitehead. In verband met de aanleg van de ze leiding vinden naar voorts wordt meegedeeld thans ook onderhande lingen plaats met de regeringen van Syrië, Perzië, Turkije, Griekenland en Joego-Slavië. Het Europese eind punt der leiding is nog niet vastge steld doch zou mogelijk in Engeland kunnen komen te liggen. A.N.W.B. heeft bijna half miljoen leden DEN HAAG, 26-6. - Het ledental van de koninklijke toeristenbond de A.N.W.B. bedroeg volgens het jaar verslag over '61 eind oktober 483.280. Dit was een stijging met ruim 35.000 leden in vergelijking tot het vorige jaar. Het ledental van de Wegen wacht steeg met ongeveer eenzelfde aantal tot 341.740. Alleen al in Nederland werden er 183.600 pechvogels op de weg gehol pen door de thans 250 man sterke Wegenwacht. De manschappen op de weg Den Haag-Rotterdam hielpen, via mobilofoons gedirigeerd door het wegenwachtstation ,Pauwmolen' bij na 12.000 gestrande automobilisten. De manschappen op het weggedeel te Den Haag-Voorburg-Zoetermeer zijn than9 ook met mobilofoons uit gerust. Bij het nieuwe hoofdkantoor van de A.N.W.B. werd het „Wegen- wachtholel" in gebruik genomen. De opleiding van aspirant-wegenwach ten kon worden uitgebreid. Teneinde aanwezig te kunnen zijn bij een vergadering van de Nieuw-Guinea-raad is vice-voorzit- ter Nicolaas Jouwe, van Schiphol naar Biak vertrokken. Hij hoopt de Raad mede te delen, dat de zaken „lang niet zo hopeloos zijn als de Raad waarschijnlijk denkt". E.E.G. had voorspoedig jaar BRUSSEL, 25-6. In haar vijfde jaarverslag aan het Europese parle ment meldt de E.E.G,-commissie, dat het afgelopen jaar (van mei 1961 tot april 1962) voor de Europese Econo mische Gemeenschap een verster king van de supranationale be voegdheden heeft opgeleverd en dat die invloed in en buiten Europa van de Gemeenschap uitgaat sterk is toe genomen. De commissie verheelt in haar rapport overigens niet, dat het soms moeite heeft gekost om oplos singen in gemeenschapszin van de zes lidstaten te verkrijgen en dat er ook wel besluiten met een weinig bevredigend karakter zijn gevallen. De handel tussen de zes E.E.G.- landen bereikte in 1961 een totale waarde van twaalf miljoen dollar, 16 procent meer dan in 1960. LEIDSCHENDAM. Bij een botsing met een personenbestelwagen is de berijder van een bromfiets, de 22- jarige J. Steeneveld uit Nootdorp, verongelukt. Het ongeval gebeurde op de kruising van de Tolbrug met de Westvlietweg te Leidschendam. Het slachtoffer werd op slag gedood. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Druk bezochte N.C.B.V.-vergadeing Voor de vorige week gehouden vergadering van de afdeling Brui nisse van de N.C.V.B. bestond grote belangstelling. Nadat gezongen was Psalm 100 1 en 4, werd een bijbel inleiding gehouden over Matth. 14 vs. 22 tot 33. De spreekster voor het gedeelte na de pauze was mej. de Groot uit Am sterdam van de Vlieseline Mode Ser vice Amsterdam. Zij gaf een goed inzicht in de wijze waarop het ge noemde produkt Vlieseline in ver schillende stoffen kan worden ver werkt, terwijl een mooie kleuren film haar betoog verduidelijkte. Als attractie kregen alle aanwe zigen een modeblad en een tweetal boekjes waarin alles over de vliese line vermeld stond. En tenslotte werd ook nog een aantal textiel- goederen getoond, waarin de ge noemde stof verwerkt was, zodat de Bruse dames thans wel „volleerd" zijn over dit onderwerp. De gestelde vragen werden vlot beantwoord en mej. de Groot ontving een attentie als aandenken aan haar leerzame causerie. De volgende vergadering wordt gehouden op 20 september waarop de heer M. Overduin hoopt te spre ken over het Blindeninstituut Bar- timeus. „Ons Genoegen" op reis De reisclub „Ons Genoegen" uit Bruinisse maakte vorige week haar jaarlijks zomerreisje, dat weer uit stekend is geslaagd. Eerst werd naar Rotterdam gereden, waar de mor genkoffie werd genoten, van Rotter dam uit ging het door het Westland via Hoek van Holland naar Den Haag. Daar werden het Binnenhof, Panorama Mesdag en „Madurodam" bezichtigd en werd gedineerd. Avi fauna, het vogelpark in Alphen aan de Rijn, stond voor de namiddag op het programma, maar toen dat be keken was was het ook werkelijk tijd om weer huiswaarts te gaan en via Rotterdam maakte men de thuis reis. Caissons voor fundering kabelbaan In de noordelijke Grevelingengeul zijn vrijdagavond vier caissons ge zonken, die moeten dienen om de middelste toren van de kabelbaan te funderen. De kabelbaan is, zoals bekend, ontworpen om op deze ma nier straks de steen te storten die deze geul moet afsluiten. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker". Zaterdag 23 juni nam de postdui- venhoudersvereniging „De Bruse Trekker" deel aan de wedvlucht uit Ternies. De duiven werden gelost om 11.15 uur met westenwind en mooi weer. De uitslag was als volgt: C. S. Capelle, Bruinisse 1, 8; Ph. Steketee, Bruinisse 2. 3, 13; P. Zan- dijk, Sirjansland 4, 6, 9, 12; J. Bal, Bruinisse 5; A. de Koning, Bruinisse 7, 10. 11. Eerste overduif A. S. de Koning. Bruinisse; 2e overduif C. S. Capelle, Bruinisse. Eveneens werd vorige week ge vlogen vanuit Angouléme. De uit slag van deze vlucht was: A. de Ko ning. Bruinisse 1. 2, 5; A. J. IJzelen- berg 3, 6. 7; Ph. Steketee 4; W. A. Jumelei 8. Fondclub Schouwen-Duiveland Wedvlucht vanuit Chateauroux. Afstand 562-564 km. Gelost op za terdag 6 uur; aankomst 1ste duif 14.49 uur, laatste 16.26 uur. Fr. Maijs 1, 4; C. J. Dalebout 2; T. M. Dalebout, Nieuwerkerk 3, 7, 8, 14, 15; J. Verwest 5; Feleus-Wcs- lenbrugge 6, 12; Gebr. Krijger 9, 10; H. Slagboom 11, 13. Vrijdag a.s. inkorven voor Barce lona van 6.30 tot 7 uur, inkorflokaal Meelstraat. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Prijsvlucht vanuit Chateauroux. Afstand 562 km. Gelost om 6 uur; aankomst 1ste duif 14.49, laatste 16 uur. Fr. Maijs 1, 4; C. J. Dalebout 2; W. v. d. Ende 3; J. Verwest 5; Fe- leus-Westenbrugge 6; gebr. Krijger 7. „Miljonairs weekeinde" voor onderwijzer DEN HAAG, 23-0. Egbert x Schreuder, een Australische onderwijzer van Nederlandse afkomst, zal deze week met X zijn vrouw voor enkele dagen naar Amsterdak momen, als winnaar van een door het Ne- derlands Zuivélbureau in En- X geland uitgeschreven wed- A strijd. De prijs: een „mïljo- v nairsweekeinde" in Nederland X voor twee personen. Het echt- paar Schreuder arriveert vrij- X dagavond op Schiphol en zal na aankomst zijn intrek ne- X men in het Amstel hotel. Op X het programma staan onder V meer een boottocht dóór de X grachten van Amsterdam, •j* lunch in „De vijf vlieghen", X bezoeken aan Gouda, Alkmaar en Volendam. v De Nederlandse permanente ver tegenwoordiger bij de Verenigde Na ties, mr. C. \V. A. Schürmann, heeft de waarnemend secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, op de hoogte gebracht „van de jongste Indonesi sche daad van agressie tegen Neder lands Nieuw-Guinea", zo heeft de Nederlandse delegatie verklaard. Voor de vrienden moest nog snel een geschenkje worden gekocht, want het was in de haast vergeten. „Wat moet het zijn?" vroeg meneer aan mevrouw, want het overhandi gen van presentjes, speciaal aan vriendinnen had pa als een onver vreemdbaar recht geadopteerd. Het was moeilijk deze keer, want de vrienden zaten al dik in de tegeltjes, de lampjes, de pulletjes en aan boe ken was daar bepaald ook geen ge brek. „Bloemen maar", besliste me vrouw, want een kleurige en fleu rige attentie is altijd goed, volgens het motto: „met goede boter kan men niets bederven". Pa schoot de jas aan en wipte nog juist voor zes een bloemenzaak bin nen. De bloemenman wilde een overhuivend papier om de bloeme tjes wikkelenmaar meneer vond het al goed als alleen maar de stelen werden bepapierd. Toen de visitetijd naderde, kwam ma enorm in de knel met onder delen van haar toilet. Het vlotte niet erg en daar pa gehaast was, zei zijn echtgenote: „ga al vast maar door, want ik kom zo". Dat kon ook wel, want de afstand tussen beide huizen was maar schamel. V\jf minuten la ter stond pa gebloemd op de stoep. Hjj schelde, de deur ging open en in de gang begroette hij de jarige. Er mocht een zoentje op overschie ten en met een buiging overhandigde hij daarna de bloemen aan het feest varken van de dag. Tenminste hij meende bloemen te offreren, maar het was slechts een kliedernai papier. Meneer stond enorm beduusd te kijken en mom pelde een reeks hoffelijke excuses. „Ik bbbben ze verloren", stotterde hij daarna xoat onhandig, toen de calamiteit in volle omvang tot hem doordrong. In een ivip stond meneer weer op straat en hij keek als een speurende hond naar het wegdek. Maar er was niets meer te zien. Kon ook niet, want iniendelijke buren hadden kort tevoren en vrolijk jongetje een bos bloemen trots vaar huis zien dragen. Toen maar weer terug naar het feesthuis. Na tien minuten arriveer de ma. „Heb je de bloemen nog ge geven, lieve?", vroeg ze. „Nee", zei papa, maar het vergde wel enig commentaar. EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2