moeder FONGERS Garage C. v. d. BOUT - MOL 11 - TELEFOON 2464 - ZIERIKZEE FEUILLETON Ingezonden mededeling Hoe weet U hoe een Fongers fietst? Stap naar de dealer stap op een is er een voor iéd er een i Fongers rijwielen zijn voorzien van Fabrikaat (g) Vredestein banden en Sturmey-Archer versnellingsnaven. WEER DODE IN HET VERKEER Bejaarde man bij Nieuwerkerk gegrepen door auto N1EUWERKERK, 23-6. Weer heeft het verkeer op Schouwen-Duiveland een dode geëist. Zaterdagmorgen te omstreeks half twaalf is de 86-jarige heer Jac. Heiboer te Nieuwerkerk op de zuidelijk van het dorp gelegen rijksweg, bij het kruispunt met de Ooststraat, aangereden door een uit de richting Zijpe komende personen auto, bestuurd door de heer C. te Roosendaal. De bejaarde heer H., die een rijwiel bereed, werd geschept door de voorkant van de personen auto en tegen het wegdek geslin gerd. De plaatselijke arts dokter L. J. van der Zande verleende eerste hulp, waarna het slachtoffer werd overgebracht naar het Zweedse Ro de Kruis-ziekenhuis te Zierikzee en waar hij later op de dag - als gevolg van de bekomen hoofdverwondingen - is overleden. Over de toedracht van het onge luk meldt men ons, dat de heer Heij- boer de rijksweg wilde oversteken, waarvoor aanvankelijk ruimschoots gelegenheid bestond. Toen hij zich evenwel halverwege de rijksweg be vond, kwam van achter de voorste auto, een snelrijdende Duitse auto te voorschijn, die kennelijk wilde passeren. De heer H. moet hier van zijn geschrokken en besloot terug te keren naar het begin van de krui sing'Ooststraat-Rijksweg. Bij dit ke ren werd hij gegrepen door de auto uit Roosendaal, die inmiddels te dicht was genaderd, om de wielrij der nog mis te kunnen rijden. Duitse auto doorgereden De Duitse auto is - na het onge luk - doorgereden en de groepscom mandant van de rijkspolitie te Brui nisse heeft - via de telex - een op sporingsverzoek naar deze auto doen uitgaan. Het betreft hier een crème kleurige personenauto (Volkswagen), voorzien van een Duits kenteken, die om 11.20 uur over de rijksweg reed vanaf het veer te Zijpe in de richting Zierikzee. De bestuurder van deze auto wordt verzocht zich te melden voor het geven van in lichtingen bij genoemde groepscom mandant, telefonisch te bereiken on der netnummer 01113, abonnénum- mer 275 of 375 of bij de politie in de woon- of verblijfplaats van betrok kene. STAD EN PROVINCIE BtJRGH Reddingboot naar gestrand jacht De waterbouwkundig opzichter van Noord Beveland, de heer H. J. Swenne uit Kamperland, ontdekte zondagmiddag een groot zeiljacht dat op de Roggeplaat in moeilijkheden scheen te verkeren. De reddingboot ..Maria Carolina Blankenheijm" in Burghsluis werd gewaarschuwd, waarop om 13.30 kapitein Minneboo en zijn bemanning de haven van Burghsluis verlieten. Bij de Rogge plaat aangekomen bleek dat een ta melijk groot jacht „schoon en droog" op de plaat lag. Het was een kiel- jacht, dus het schip lag zeer scheef. De schipper wilde geen directe hulp, doch hij vroeg wel of de redding boot in de buurt wilde blijven om zonodig, assistentie te verlenen. De „Blankenheijm" ging hierop voor anker. Te 18 uur kwam het jacht vlot en stoomde op naar Colijnsplaat om aldaar een door het stoten van het jacht ontzette roerkoning te la ten repareren. Te 19 uur kwam de „Blankenheijm" weer in de haven van Burgsluis binnen. Het jaeht was de „Egale M. Bon- ge" uit Zeebrugge met drie personen aan boord. De eigenaar was de heer Stein Bett, eveneens uit Zeebrugge. SCHARENDIJKE School-verkeersexamens Vrijdag jl. werd te Scharendijke het praktisch verkeersexamen af genomen. Van de Chr. Nat. School te Scha rendijke behaalden het verkeersdi- ploma: Hubrecht A. Bouman, Cor- nelis A. de Jonge, Adrianus van Kuijk, Martinus C. bij de Vaate, Bar- telina J. Rotte, Pieter A. M. van de Panne, Hendrik A. Ringelberg en Maarten C. van der Weele. 3 leer lingen slaagden niet. Van de o.l.-school uit Ellemeet slaagden: Gerrit W. A. Kooman en Jan Leijdens. „Sursum Corda" won tweede prijs De Chr. Gem. Zangvereniging „Sursum Corda" onder leiding van haar dirigent de heer L. Th. Fen- nema, nam donderdag jl. te Arnhem deel aan een zangconcours van de Bond van Chr. Oratoriumverenigin gen. Ofschoon het de eerste maal was, dat de zangvereniging in de le afdeling optrad, werd toch een mooi resultaat behaald, nl. een 2e prijs met 295 punten. BROUWERSHAVEN Lezing over AVO voor Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week onder leiding van de vice-presidente, mevrouw J. v. d. Hamer-v. d. Weele, de laatste bij eenkomst van dit seizoen. Nadat een Deense film was vertoond over reu ma en haar bestrijding, sprak de heer Wetselaar (buitendienst amb tenaar) van de AVO over het werk van de minder-validen. Het werk van de AVO is ten bate van de in valide mens, hoewel het toch nim mer mogelijk is het leed van de ge handicapte weg te nemen. De taak van de AVO-ambtenaar is zeer om vangrijk. De behandelingen zijn zeer groot. Nederland heeft 200.000 gees telijk- en 200.000 lichamelijk gehan dicapten. De AVO verleent steun bij de oprichting van beschutte werk plaatsen. De gehandicapte wordt fi nancieel geholpen bij zijn streven naar maatschappelijke zelfstandig heid. Mogelijk is ook het verstrek ken van produktieve, lonende arbeid, ook huisarbeid. Aan het slot van zijn causerie vertoonde de heer Wetse laar een kleurenfilm van de wereld gezondheidsraad. De afdeling maakt dinsdag ter af sluiting van het seizoen een reisje naar Den Haag en Scheveningen en hoopt in september weer te starten met een modeshow. NOORDGOUWE Excursie Plattelandsvrouwen De afdeling Noordgouwe e.o. heeft deze week de jaarlijkse trip gemaakt die ditmaal ging naar het Open luchtmuseum te Arnhem. De terug reis ging via Utrecht waar ook de maaltijd werd gebruikt. Voldaan te rug gekeerd te Noordgouwe kwam het einde aan een geslaagde dag na dat de presidente, mevrouw Der We duwen, dank had gebracht aan de chauffeur,, de heer Willemse. DREISCHOR Knaapje viel en brak een arm Toen donderdagmiddag het bijna achtjarige knaapje Paul Bodbijl met zijn broertje Jan met een melkkar- retje door een putje in de weg re den brak plotseling de as van het melkwagentje. Het gevolg was dat het knaapje uit het wagentje viel en zodanig terecht kwam dat hij zijn rechterarm brak en naar het zieken huis in Zierikzee vervoerd moest worden, waar de arm gezet werd en Paul weer naar huis terug kon ke ren. NIEUWERKERK Zangvereniging behaalde prijs De zangvereniging" „Eén Naam is onze Hope" alhier heeft op het te Arnhem gehouden concours in de eerste afdeling een tweede prijs be haald, een keurig resultaat gelet op de deelname van niet minder dan dertig koren en het feit dat men slechts negen punten verwijderd is gebleven van de afdeling Uitmun tendheid. Het koor zong een tweetal werkjes in het Latijn, waar onder het „Beati Motuï", onder leiding van de dirigent de heer Joh. Schouls. Het Nieuwerkerkse koor promoveerde - gelijk bekend - vorig jaar naar de eerste afdeling. OOSTERLAND Aan het opleidingsinstituut „De Horst" te Driebergen slaagde (met lof) dezer dagen voor het diploma maatschappelijk werkster onze dorpsgenote mej. Betsy Kesteloo. SIRJANSLAND De alhier gehouden Rode Kruis- collekte heeft het prachtige bedrag van f 114 opgebracht. BRUINISSE Propaganda-avond Scheepvaartvereniging Deze week werd te Bruinisse weer 'n propaganda-avond gehouden door de scheepvaartvereniging Zuid, ten einde de werknemers van Bruinisse en Oosterland te animeren in de Rot terdamse havens te gaan werken. Zoals te verwachten was, was de be langstelling voor deze propaganda- avond niet bijzonder groot, niet ove rigens omdat men zich hier niet voor het werken in de Rotterdamse haven zou interesseren, integendeel, er gaat iedere morgen een bus vol pende laars naar bet genoemde doel. De meeste werknemers hebben echter reeds vroeger hun keuze bepaald en ook buiten de Rotterdamse havens is er nogal wat werk te vinden. Toch gaven zich nog enkele personen (uit Oosterland) op, zodat de avond toch aan zijn doel kon beantwoorden. Oude bebakeningston opgevist De zoons van de heer van de Ma- rel, sloper te Viane, zagen deze week een niet alledaags voorwerp in het Zijpe drijven, dat toen men het op viste een ton van de bebakening bleek te zijn, van hout en van een model zoals men tegenwoordig niet meer gebruikt. De houten tonnen zijn reeds meer dan een eeuw door ijzeren vervangen, zodat het hier een exemplaar betreft met een zo eer biedwaardige ouderdom, dat het, na dat de tonnenlegger van Bruinisse het zal hebben schoongemaakt, in een museum zal worden geplaatst. Waarschijnlijk heeft de betreffende ton meer dan 100 jaar onder het zand gelegen is zij daaruit vrij gekomen, doordat zandzuigers veel zand heb ben weggezogen dat bij de Delta werken wordt gebruikt. „Oosterlands Fanfare" gaf concert Zeer velen woonden zaterdagavond de uitvoering bij van „Oosterlands Fanfare" in de muziektent van Brui nisse. De Oosterlandse muzikanten in hun keurige uniformen en prach tige witte petten, gaven een mooie uitvoering en ook het weer werkte bijzonder mee om de avond tot een succes te maken. SPORT VOETBAL K.N.V.B. DE SPORT-TOTO DEN HAAG, 24-6. De 295.711 deel nemers aan de sporttoto van deze week hebben met hun inleg van f 359.404 het totaalbedrag voor de toto van dit seizoen gebracht op ruim 30 miljoen gulden. Voor de eerste prijs van deze week f 71.162) hadden zich zondagavond twee gegadigden gemeld. De tweede prijs van f 47.411 wordt voorlopig door tien „poolers" gedeeld. ATLETIEK Schoolatletiek in Roosendaal Zaterdagmiddag organiseerde de C.C.S.A., de Centrale Commissie voor Schoolatletiek, op de prachtige Red Band sintelbaan in Roosendaal weer de jaarlijkse schoolatletiekwed- strijden. Evenals vorig jaar nam hier weer een jongensploeg van het Prof. Zee man Lyceum aan deel. Hoewel de ploeg enigszins gehandicapt was door uitvallen van Hans Klompe voor de loopnummers lagen de pres taties over het algemeen iets hoger dan vorig jaar. Opnieuw zorgde Henk Hage voor de enige overwinning. Hij won het hoogspringen in de afdeling middel bare scholen en kweekscholen met een sprong van 1.74 meter. De overige prestaties waren: Hoogspringen: Koos v. d. Heuvel 1.55 m., Henk Verschuur 1.50 m. Ver springen: Henk Hage 5.82 m., Jan Gaanderse 5.42 m. 100 m.: Jan Gaan- derse 12.5, Kees de Hooge 12.8. Ko gelstoten: Hans Klompe 10.98 m., Ad van Vloten 10.87 m. Speerwerpen: Ad van Vloten 34.31 m., Henk Ver schuur 34.28 m., Koos v. d. Heuvel 34.08 m. Estafette: Jan Gaanderse, Kees Moonen, Kees de Hooge, Henk Hage 50.8 sec. KORFBAL S.D.K.B. NOAD li-Zeemeeuwen II 2-4 NO AD II heeft zich tegen lijst aanvoerder Zeemeeuwen II uitste kend geweerd en Zeemeeuwen heeft zich tot het uiterste moeten inspan nen om uiteindelijk de punten mee naar Haamstede te kunnen nemen. Nadat Frans Slager de Meeuwen de leiding had gegeven maakte Ineke de Keijzer voor NOAD gelijk en of schoon de gasten wel gevaarlijker bleven kon deze stand voorlopig ge handhaafd blijven. Toch kon Zee meeuwen nog met een kleine voor sprong gaan rusten want Jaap van Sluijs liet de bal voor de tweede maal in de korf verdwijnen (rust 1-2). Na de rust pakte de voor deze gelegenheid in witte shirts gestoken NOAD-ploeg flink aan en de schade bleef beperkt tot een kleine 2-4 ne derlaag. Jaap van Sluijs liet Zee meeuwen uitlopen tot 1-3 en Leo Dijkman zorgde voor 1-4. In de slot fase kwam NOAD nog éénmaal te rug door Bert de Rijke die de eind stand bepaalde op 2-4. Een uitslag waarmede NOAD zeker wel tevre den zal zijn- Ie klas: Burgh-WIK 9-2; Nieuwer- kerk-Zeemeeuwen 3-9; Unitas-Brou- wershaven 1-5. 2e klas A: Velocitas-Burgh II 0-8; NOAD-Nieuwerkerk II 4-7; DOSKO- Stormvogels 4-3. 2e klas B: Burgh III-SVOWK 2-2; DES-Zwaluwen '61 1-8. 3e klas: Unitas II-WIK III 1-2; NOAD II-Zeemeeuwen II 2-4; Brou wershaven III-WIK IV 15-0. Adspiranten Groep I: Burgh A-Zeemeeuwen 7-3; Zwaluwen '61-Renesse 6-0. Groep II: NOAD-DES 1-0; Brou- wershaven-Unitas 4-3; NOAD-WIK 1-2. VOETBAL K.N.V.B. Zaterdagcompetitie Promotie 2e klas Duiveiand-Meeuwen 0-8. Nederlaagtournooi Bruse Boys Bruse Boys-SVOWK 6-0. K.v. „DOSKO" jubileert Seriewedstrtfdcn voor adspiranten op 30 juni ZIERIKZEE. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de korfbal vereniging „DOSKO" te Noordwellc organiseert deze vereniging op za terdagmiddag 30 juni a.s. op het sportterrein te Noordwelle sericwed- strgden korfbal voor adspiranten, waaraan door bijna alle twaalftal len van Schouwen-Duiveland zal worden deelgenomen. De deelnemende twaalftallen zijn in een drietal poules ingedeeld waar bij zoveel mogelijk rekening is ge houden met de huidige stand in de competitie van de S.D.K.B. De inde ling ziet er als volgt uit: poule A: Burgh A; Zwaluwen '61; W.I.K. A. en S.K.N.W.K. poule B: Zeemeeuwen; DOSKO; Brouwershaven en DES. poule C: Burgh B; Renesse; Uni tas en W.I.K. B. In iedere poule wordt een halve competitie gespeeld en wanneer in een poule meer twaalftallen gelijk eindigen, beslist het doelgemiddelde. Mocht ook dat laatste gelijk zijn, dan zullen strafworpen worden ge nomen, Er is voor iedere poule een eerste en een tweede prijs beschik baar in de vorm van een beker of lauwertak en voor de overigen een fraaie herinneringsmedaille. De wed strijden beginnen om half twee en duren twee keer een kwartier zon der rust. KORFBAL S.D.K.B. NOAD I-SKNWK II 7-4 Dreischor heeft zaterdagavond korfbal kunnen zien van uitstekend gehalte en dat NOAD uiteindelijk als overwinnaar uit de bus kwam is alleen maar gelegen in het feit, dat de blauw-witten ditmaal wat pro- duktiever waren, want de Nieuwer- kerkers waren ook bijzonder goed op dreef. Het was overigens duide lijk merkbaar dat de interne moei lijkheden bij NOAD opgelost zijn en de blauw-witten hadden hun zelf vertrouwen volkomen herwonnen. Het begin was voor NOAD overigens niet zo hoopvol te noemen want reeds na twee minuten nam SKN- WK door Leen van Popering de lei ding. De aanvallen van NOAD wa ren echter danig gevaarlijk en het duurde niet lang of Han Steenland maakte op fraaie wijze gelijk (1-1). Nadat een doelpunt van Jannie Smits was afgekeurd was het mevr. M. Nikerk-Goossens die de NOAD-aan- hang opnieuw liet juichen toen zij de bal .in de korf liet verdwijnen (2-1). Juist voor de rust maakte ve teraan Wim Stoutjesdijk (40) met een meesterlijk schot gelijk (2-2). De tweede helft bood opnieuw een uitermate spannende wedstrijd met wisselende kansen aan beide kanten. SKNWK nam opnieuw de leiding via een schot van Nico Bom en NO AD had hierop het antwoord nu niet direkt klaar. Niettemin bleven de blauw-witten gevaarlijke aanvallen opzetten en toen Jaap Slager de ge lijkmaker in de korf had gedepo neerd (3-3) sloeg NOAD toe. De ge vaarlijkste man van de thuisclub - Han Steenland - heeft ma ar een klein gaatje nodig om zijn kansen te benutten en dit werd weldra be waarheid. Toen hij de bal goed van Corrie van der Linde kreeg toege speeld was het raak (4-3). De span ning steeg echter ten top toen Leen 68 Hoofdstuk 20. Weer ging een maand voorbij, waarin de situatie onveranderd bleef. Afcltje zat dagelijks achter haar machine en verdiende geld. Als de maand om was, schreef ze een postwissel en stuurde honderd gulden naar Woerden. Dan begon ze weer opnieuw. Verbeten zat ze uren over het goed gebogen en naaide. De dagen kortten en de lamp ging ie dere avond vroeger aan. Tussen de bedrijven door verzorgde ze 't huis je, kookte het eten en hielp haar moeder. Twee keer in de week deed ze, als ze het gemaakte goed weg bracht, meteen de boodschappen. Voor de rest had ze geen verlangens meer. Alleen des avonds, in haar eentje op haar kamer, dan kreeg ze het nog wel eens te kwaad. Dan lag ze soms uren wakker en dacht aan Arie. Aan de gelukkige uurtjes in de salonwagen. In gedachten voelde ze dan zijn armen om haar heen en zijn lippen op de hare. Maar dat was voorbij, voorgoed. Soms huilde ze zich in slaap en werd de volgende dag wakker met plekken op haar gezicht. Maar als ze beneden kwam had ze weer de felle, verbeten trek op haar gezicht, en als om half tien alles aan de kant was, kwam de naaimachine uit de kast en begon ze aan haar taak. Arie Schilders kwam iedere vrij dagavond in Alkmaar en werd door Bep verwend. De mannen bespraken de zaak van Dirk en kwamen iedere week tot de conclusie, dat het steeds heter ging. De berichten wezen op kei bleek publiek te trekken. Dirk omzet vei'hoging en de moderne win deed zijn werk nauw gezet, zodat ie dereen tevreden was. Als het zake lijke gedeelte achter de rug was, gin gen ze naar de gezellige salon en dronken een kopje koffie met de vrouw des huizes. De twee dochter tjes van Bep en Gerard, Geesje en Willie, waren dol op „oom Arie", die ze hartgrondig verwende met snoep- van Popering opnieuw van zich deed spreken en andermaal de gelijkma ker liet aantekenen (4-4). Men zou echter kunnen zeggen dat deze ge lijkmaker NOAD inspireerde om nu alles op alles te zetten en dat hebben de blauw-witten dan ook prompt gedaan. De bal was nauwelijks weer middenuit genomen of mevrouw M. Nikerk-Goossens kreeg hem te pak ken en deponeerde hem in de korf en NOAD leidde opnieuw (5-4). Dit doelpunt was ongetwijfeld van grote betekenis voor de club uit Dreischor. NOAD rook als het ware de zege en toen Han Goudzwaard met een af standsschot de stand op 6-4 bracht kon SKNWK niet meer de kracht opbrengen om nogmaals gelijk te maken. In deze periode onderscheid de zich in de verdediging Wim Stoutjesdijk als een uitstekende korfballer die diverse aanvallen wist te keren. Nadat een schot van Dick v. d. Velde uit de mand terug was gekomen, was het opnieuw Jaap Slager die aan alle onzekerheid een einde maakte door de eindstand op 7-4 te brengen. Landbouw en Veeteelt Pluimveedas Nederlandse Iandbouwweek WAGENINGEN. Ir. A. G. M. Pe ters, direkteur van de Coöperatieve Eiermijn, heeft vorige week gespro ken in Wageningen op de pluimvee dag van de Nederlandse Iandbouw week over veranderingen bij 't ver zamelen en bij de afzet van eieren. De Nederlandse pluimveehouders zullen volgens dhr. Peters grotere aandacht moeten besteden aan de verbetering van de kwaliteit van het consumptie-ei. Dit is niet alleen noodzakelijk ten aanzien van de gaafheid en reinheid van het pro- dukt doch ook moet men er voor zorg dragen dat het ei de consument in zo verse mogelijke toestand be reikt. Drie doden bij verkeersongeval APELDOORN, 22-6. Bij een bot- sing, die plaats had op het kruis punt Lange Amerikaweg-Zwaan- spreng bij Apeldoorn zijn drie per sonen afkomstig uit Den Haag op slag gedood. Het ongeluk gebeurde toen de chauffeur van een personen auto, waarin drie monteurs van een firma in Den Haag gezeten waren, geen voorrang verleende aan een van rechts komende militaire vracht auto. Bij de botsing werden de 46- jarige J. O. W., de 40-jarige H. B. en de 28-jarige J. W. A. gedood. De slachtoffers waren gehuwd en had den kinderen. De chauffeur van de militaire wagen werd niet gewond. KERKNIEUWS De Pinkstercollecte van de Gereformeerde Kerken UTRECHT. 23-6. Voor zover thans al valt te bekijken, hebben de zen dingscollecten in de gereformeerde kerken gemiddeld 15 procent meer opgebracht dan die in 1961, waar door de opgaande lijn van de laatste jaren wordt voortgezet. Voor Pinksteren had men in een zeer moderne folder een appèl ge daan op de geestelijke welvaart in de gereformeerde kerken, een wel vaart, waarin men ook de miljarden niet-christenen zou moeten laten delen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vierhuizen-Zout kamp: I. D. II. Dijk, Terkaple; te Middelburg (wijkgemeente III): L. de Vrijer, Eibergen; te Bennekom: H. S. J. Kalf, Bennebroek. Aangenomen naar Baambrugge (toez.): W. J. Ilottenga, Lage Zwa- luwe. Bedankt voor Krimpen a.d. Lek: J. A. de Bruyn, Ernst. Ger. Kerken Bedankt voor Nieuw-Vennep: H. J. van Duinen, Zwijndrecht; voor Garijn: N. J. Goris, Barchem. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Zwolle: A. C. Noort, Groningen en R. Slofstra, Harder wijk; te Leeuwarden (2de pred.pl.): A. W. Drechsler, Vlissinben en J. P. Geels, Haarlem-Centrum. Beroepen te Huizen (N.H.): J. Brons, Bunschoten. Ger. Gemeenten Bex-oepbaar: C. Harinck, Goes en W. Suyker, Bei-gambacht. Tweetal te Barneveld: H. v. Gilst, Lisse en W. C. Lamain, Gi'and Ra pids (U.S.A.). Israëlische en Syrische strijd krachten hebben zondagavond in noordoost Galilea een vuux-gevecht van andei-half uur gelevei'd. Zo is in Tel Aviv vei'nomen. Bromfietser verongelukt MAASTRICHT, 22-6. Op de hoek van de Lucassingel en de Fagotstraat onder Caberg-Maastricht is de 46- jarige bromfietsberijder J. H. uit Maastricht door een gemeenteauto bus aangereden en daarbij zo zwaar gewond dat hij tijdens het transport per G.G.D.-ambulance naar het zie kenhuis overleed. De man had blij kens het politieonderzoek op het kruispunt ter plaatse geen voorrang verleend aan de van rechts komende gemeentebus. door Maarfje Zeldenrijk jes en speelgoed. Als de kinderen naar bed waren, vertelde Arie van zijn werk en zijn leven, van zijn pleegouders en van Aaltje, want daar draaide het gesprek uiteindelijk steeds weer op neer. Het enige, wat het echtpaar kon zeggen was: „Ge duld, Arie, het komt wel weer goed. Neem dat maar van ons aan". En Arie klemde zich dan wanhopig aan deze strohalm vast. Tal van mogelijkheden waren al door Bep en Gerard onder de ogen gezien en overwogen, maar geen en kele leek enige kans van slagen te hebben. Tot Bep op een morgen een idee kx-eeg. Ze sprak er onder koffie tijd met Gerard over en deze knikte. „Je kunt het proberen", zei hij. „Als je die oude dame zo ver kunt krijgen maak je een goede kans. Ga vanmid dag meteen maar en neem de nieu we Opel. Weet je hoe je rijden moet? In Amsterdam de nieuwe rijksweg naar Utrecht en dan bij Oudenrijn rechtsaf. Het is wel een stukje om, maar dan heb je tenminste een mooie weg Die middag maakte Bep haar op wachting bij de familie Huui'deman in Woei'den. Alleen de oude me vrouw was thuis en toen Bep zich vooi-gesteld had als de oudste zuster van Aaltje, moest ze meteen binnen komen. „Ik heb zo te doen met mijn jon gen", zei de vrouw, „hij trekt het zich nog steeds verschrikkelijk aan. Dat ellendige geld ook. Maar ja, Arie had het zo natuurlijk nooit moeten doen. Dat heb ik hem ook gezegd, maar jahij deed 't voor Aaltje". Bep knikte. „We begrijpen het al lemaal heel goed, mevrouw, maar Aal heeft nu eenmaal haar ideeën omtrent zoiets. En we kunnen het haar niet uit 't hoofd praten". „Wilt U thee, mevrouw?" „Heel graag, maar zegt U maar gewoon Bep, hoor. Zo noemt Arie me ook". De oude mevrouw stond op en glimlachte. „Hij heeft al veel over U en uw man verteld. De vrijdag avonden zijn tegenwoordig hoogte punten gewoi-den, zegt hij". Bep bloosde. „We proberen hem iets te vergoeden, mevrouw". Toen ze thee dronken, stak Bep van wal. „Naar wat ik van Arie en Aal gehoord heb, heeft ze indertijd een heel px*ettig weekeind hier .door gebracht. Ze kwam tenminste opge togen terug. Dat vertelde 'n schoon zusje van ons, dat zolang op onze moeder heeft gepast. Ze sprak vooral bizonder lofwaardig over U, me vrouw". „Ik vond haar dadelijk een lief kind. En ik kreeg de indruk, dat ze veel van onze Arie hield". Bep knikte. „Dat was ook zo. Enfin U weet wat er gebeurd is in onze familie. Zodoende kwam Aaltje die geldhislorie te weten. Wij hebben geprobeex-d met haar te praten, maar ze wil- van geen verzoening weten. Ik ben er evenwel van overtuigd, dat ze diep in haar hart nog even gek op Arie is als voorheen. Maar ja.ze is een echte Dinkla en ont zettend koppig. Ik ben het ook, op z'n tijd. Zoals de zaken er thans voor staan, kunnen we niets doen. Maar U, mevrouwals U er in slagen kon met haar te px-aten.dan zou er iets bereikt kunnen worden. Ze mocht U indertijd heel gx-aag. Ik mag aannemen, dat ze U de gelegen heid zal geven te zeggen, wat U op uw hart hebt. Misschien bent U dan in staat haar te vei'murwen". (Wordt vervolgd). Ingezonden mededeling Jaag dia ondragelijke Rfceumatische Pijnen er uit! Dat Inkt U met Krnschen Index'daad - een simpele bloedzui verende kuur doet wonderen. Naai'- mate de bloedzuiverende organen krachtiger gaan wei-ken, daartoe aangespoord door Kruschen's zes minerale zouten, wordt het bloed allengs weer puur en zuiver als weleer. Alle onzuiverheid erin wordt losgemaakt en afgevoex-d en kan zo geen schade meer doen aan Uw ge stel. Pijnen nemen hand over hand af en U voelt U al gauw weer de oude, vief, fit en veex'kx-achtig. Wacht er niet mee. Begin Uw kruschen -kuur liever vandaag dan morgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3