EEN FIETS voor NIETS mjntuzüN! Afkeurende motie inzake complex loonmaatregelen verworpen De „Julianahoeve", modernste kampeerterrein van de Westhoek SVCCESJES STAD EN PROVINClËT Bouwplan „Malta" na realisering nieuw bouw „Beter Wonen" geheel volgebouwd Avondvierdaagselopers hebben het zwaar GEMEENTERAAD ZIERIKZEE TEGELTABLEAU IN BOERDERIJ Herbenoeming voor burgemeester mr, Dijckmeester ZIERIKZEE, 19-6. Bij de aanvang van de dinsdagavond onder leiding van burgemeester mr. F. Th. Dijck meester, gehouden gemeenteraads vergadering heeft de nestor van de raad, de heer G. van Duin, de voor zitter - namens alle leden - geluk gewenst, enerzijds in verband met diens herbenoeming tot burgemees ter van Zierikzee, anderzijds in ver band met de blijde gebeurtenis, die in het gezin van mr. Dijckmeester heeft plaats gehad. Wat het eerste punt betreft herinnerde de heer Van Duin aan een ingekomen schrijven van de commissaris der koninging, van 16 mei j.l., houdende medede ling dat het H.M. de Koningin heeft behaagd mr. Dijckmeester bij K.B. van 19 april te herbenoemen tot bur gemeester van Zierikzee. De heer Van Duin herinnerde aan de achterliggende zesjarige periode, waarin mr. Dijckmeester van de pe riode van verkennen en opmerken, groeide naar de tijd van aanpakken en het nemen van initiatieven. Spre ker onderlijnde dat de burgemeester zijn werk in de eerste zes jaar te Zierikzee met grote tact en rustige zekerheid heeft verricht, zodat hij thans met dankbaarheid terug mag zien op prachtige resultaten, privé en in samenwerking met het college van b. en w. en de gemeenteraad be haald. Spreker hoopte dat het mr. Dijckmeester nog lang gegeven mag zijn de voorzittershamer te hante ren. Wat betreft de geboorte van een tweeling in het gezin, stond de heer Van Duin stil bij de betekenisvolle namen, te weten Maurits en Emma, namen die respektievelijk herinne ren aan graaf Maurits van Nassau en koningin Emma, de moeder van prinses Wilhelmina. Spreker hoopte dat iets van de illustere karakter- adel van beide grote naamdragers, de jonggeborenen deelachtig zal mo gen worden. Tot slot wenste spreker mr. Dijckmeester Gods zegen voor werk en gezin in de toekomst. „Mooie jaren" In antwoord op deze vriendelijke woorden, zeide mr. Dijckmeester dat de zes jaren te Zierikzee niet „als een schaduw zijn voorbij gevlogen". Niet altijd waren het gemakkelijke jaren, maar het waren wel heel mooie, misschien wel de mooiste tot dusver. Met goede verwachtingen gaat spreker de volgende zes jaar in, het begin waarvan wel bijzonder sterk gemarkeerd is door de gebeur tenis in zijn gezin. Het leek hem goed - zoals de heer Van Duin deed - zich met betrekking tot de namen zijner kinderen zich de historische voorgangers voor ogen te stellen. Tot slot dankte hij de raad hartelijk voor de geuite goede wensen. Bank aan het Luitje De raad ving hierna aan met de behandeling van een meer lange dan importante agenda. Inzake de inge komen ideeën wees mevrouw v. d. Werve-Schouls op een (niet onderte kend) idee een bank te plaatsen op de zerkensteen aan het Luitje, nu de vloedplanken - traditionele zitplaats voor bejaarden - zijn verdwenen. Spreekster meende dat een hoger geplaatste bank zijn nut zou hebben en meer in trek zou zijn, dan de la ger geplaatste banken op de kade. De heer v. d. Doel was dezelfde me ning toegedaan. De voorzitter deed toezegging deze zaak opnieuw te be zien. Een aanbod van eigendoms recht van de heer L. Groenleer ter zake van het weeghuisje met erf aan de Nieuwe Haven, werd ge-ac- cepteerd, waarbij de gemeente zich verplicht tot het dempen en bestra ten van de weegkelder. Besloten werd tot aankoop van de werkplaats met erf, Lange Groendal 4, van de heer B. W. Schot Jaczn. Het pand is gelegen in het stedelijk saneringsgebied. Grondverkopen Op het punt van grondverkopen in het plan Malta, wordt grond ver kocht aan de N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten, de heren L. Quant en C. Legemate en de heer F. J. Gillissen. Het eerste betreft een correctie op een reeds eerder ver kochte kavel aan genoemde N.V.; de twee volgende verkopen zijn voor de bouw van garageboxen (plm. 2.80 are); de derde verkoop betreft een strook plm. 70 ca. tussen Grachtweg en Mulockstraat. Ter aanleg van de rijksweg wordt een perceel grond van 374 ca., gelegen aan de Lever- dijk, deel uitmakende van de alge mene begraafplaats, verkocht aan de Rijkswaterstaat. Grondruil zal plaats vinden met de eigenaren van een tweetal percelen, in verband met het uitzetten van de doorbraak van het verlengde van de De Huijbert- straat naar de Scheepstimmerdijk. Een legaat Een legaat van wijlen mej. J. Ver steeg aan de gemeente, bestaande uit een woning aan het Groendal, werd in dank aanvaard. De tegeltjes voorkomende in deze woning, zullen worden overgebracht naar het ge meentemuseum. De heer Cashoek vroeg informaties over de successie rechten met betrekking tot dit le gaat, zijnde aangeduid als 15 pro cent van de halve waarde van het pand, een indikatie waarvan spre ker de juistheid in twijfel trok. In dien dit legaat een last voor de ge meente met zich brengt - en die is er in de vorm van verplichting tot onderhoud van het graf van erflaat ster - noemde hij een percentage van 36 als juist. Tot regentes van het Burger Weeshuis werd benoemd mevr. W. J. M. Sweere-Roding, tweede kandidate op een voordracht, waarvan als eerste stond vermeld mevr. C. A. J. M. den Boer-Oomes. Zulks op advies van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" werd het pand Ravestraat 8 onbewoonbaar verklaard. Ten behoeve van een nieuwe reken- en taalmethode voor de o.l.-school werd een krediet be schikbaar gesteld van f 3.023,56, het geen bij begrotingswijziging in de begroting 1962 zal worden opgeno men. Onderwijzersbenoemingen Met ingang van 1 september a.s. werd de heer G. T. Kroese, onder wijzer aan de o.l.-school, in vaste dienst benoemd aan de openbare school voor u.l.o., ter voorziening in de vakature van 9e leerkracht aan deze school. Tot onderwijzer in vas te dienst aan de o.l.-school werd be noemd de heer H. H. van der Wolf, ter voorziening in de vakature ont staan door de benoeming van de heer Kroese. Mede gelet op het te kort op de begroting van de Groene Kruis-afdeling besloot de raad een subsidie aan deze vereniging te ver lenen van 50 pet. der contributie ontvangsten. Verschillende subsidies Op grond van een uitgebracht rap port door de betreffende commissie - zulks in verband met een diskus- sie over deze zaak op één der vo rige raadsvergaderingen - werd be sloten aan het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Vakantiekolonies en eventuele an dere soortgelijke organisaties maxi male subsidie te verlenen van f 1,25 per dag en per uitgezonden kind uit de gemeente. Ten behoeve van het (reeds gegeven) concert door de Ver eniging voor Instrumentale Muziek, werd een subsidie toegestaan van f 300, alsmede vrijstelling van ver makelijkheidsbelasting. De speeltuin „De Molleman" krijgt een subsidie van f 280, zijnde ongeveer het ge raamde tekort op de exploitatie be groting 1962. Afgewezen werd een subsidieverzoek van de Militaire Matigheidsmissie te Venlo. Tegen een rente van 3 pet. werd een kasgeldlening aange gaan ad f 300.000, af te lossen per 1 september 1962, op welke datum een vaste geldlening zal worden opgenomen van 500.000 gulden. Een wijziging van de Kindertoelageverordening ging onder de hamer door. Complex van loonmaatregelen Niet zonder diskussie werden res pektievelijk de bezoldigingsregeling januari 1962, de bezoldigingsregeling april 1960, de bezoldigingsregeling juli 1961 en de werkclassifikatiever- ordening januari 1962 voor rijksper soneel, zulks op verzoek van de mi nister van binnenlandse zaken, van overeenkomstige toepassing ver klaard op het daarvoor in aanmer king komende gemeentepersoneel. Van de gelegenheid is tevens ge bruik gemaakt voor het personeel van de Centrale Dienst een aanpas sing te verkrijgen van de technische rangen en de daarmede overeenko mende salarisschalen. Wat het complex van loonmaat regelen betreft, werd in de plaatse lijke commissie voor georganiseerd overleg geen eenstemmigheid be reikt. Van de divergerende opvattingen, sprak mr. K. A. Keuning die er op wees dat de P.v.d.A. ook bij het par lementair overleg over deze materie een afwijzend standpunt heeft inge nomen. De P.v.d.A. is van mening dat aan de lagere en middelbare ambtenaren in vergelijking met de hogere ambtenaren tekort is gedaan. Spr. zeide in te zien dat bij weiger achtigheid t.a.v. het ministeriële verzoek er onaangename gevolgen kunnen ontstaan voor het personeel. Daarom wil men het desbetreffend voorstel wel accepteren, maar te vens in een motie aan de minister uiting geven aan het misnoegen over de gang van zaken en de ge signaleerde discriminatie. In de motie werd gewag gemaakt van de blijvende achteruitstelling van het lager en middelbare perso neel, werd de salarisregeling als on voldoende gekwalificeerd en werd de minister uitgenodigd met de vak centrales opnieuw het overleg hier over te openen. Wethouder Koevoets was het wel eens met de mening van mr. Keu ning, maar hij zag in de motie geen praktisch nut. Mr. Keuning zeide ook niet direkt praktisch nut te ver wachten, maar meende dat een mo tie - ook als andere gemeenten der gelijke moties insturen - toch een vingerwijzing voor de minister zou kunnen zijn. Bovendien verwachtte hij heil van het „frapper toujours". De motie hierna in stemming ge bracht, werd evenwel verworpen, met alleen de stemmen van de P.v. d.A.-fraktie voor. Geen bezwaar ontmoette het voor stel tot vaststelling van een nieuwe studietoelagenverordening. Idem het voorstel tot wijziging van het amb- tenaren-spaarreglement. Idem het voorstel tot wijziging van de ge meentelij ke rechtspositieregelingen, waarbij het gaat om het algemeen ambtenarenreglement, de wachtgeld regeling en de uitkeringsverorde ning. Eveneens onder de hamer door ging een voorstel tot vaststelling van een instructie voor de concierge- schoonmaker van de u.l.o.-scholen. De rondvraag Bij de rondvraag vestigde de heer Simmers de aandacht op de kon- sekwenties van de zwaaikom, voor partikulieren in de Sas-buurt. Nu deze zaken definitiever op de kor- rfel zijn genomen, blijken deze kon- sekwenties ernstiger te zijn dan aanvankelijk door betrokkenen ge meend. Wethouder Koevoets moest toegeven dat de nader gestipuleerde voorzieningen - o.m. het preciese aangeven van de grens - de men sen nogal heeft doen schrikken, maar inmiddels is reeds overleg gezocht en het college zal trachten zoveel mogelijk aan de geopperde bezwaren tegemoet te komen. De heer v. d. Schee wilde graag koelkasten in de Maltawoningen geplaatst zien. De kosten daarvan zouden te bestrijden zijn met een huurverhoging van f 1,per week. De voorzitter zeide dat aan deze zaak wordt gewerkt. De heer Jonker was beducht over de lange periode waarin de ge meentelijke monumenten in de stei gers staan. De voorzitter zeide hier over thans reeds wat te kunnen mededelen. Hij vond het evenwel beter in een volgende raadsverga dering met een afgerond overzicht te komen van de tijdstippen, waar op de verschillende gebouwen kun nen worden ontsteigerd. Mr. Keuning informeerde naar het bezoek tijdens het concert van de Instrumentale uit Middelburg. De voorzitter had geen cijfers voor de greep, maar meende dat het be zoek voldoening gevend is geweest. Hierna ging de raad in besloten zitting, ter bespreking van het rap port van het Verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten, in zake kasopneming en controle van de administratie van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg o ver het vierde kwartaal 1961. AMSTERDAM. De prinsessen Bea trix en Irene zijn woensdagavond aanwezig geweest bij een opvoering van het toneelstuk „MacBeth" in de Amsterdamse Schouwburg. Dit ko ningsdrama van Shakespeare werd in het raam van het Holland Festi val gebracht door „The Old Vic Company" uit Engeland. Een afbeelding van het fraaie tegeltableau in de boerderij van de heer J. Smallegange, achter Koudekerke, waaraan wij in het nummer van dinsdag jl. een artikel hebben gewijd. Het tegeltableau - stammend uit een in 1908 afgebroken huis - werd in 1912 ingebouwd in de gevel van de schuur, ivaardoor het puntgaaf bewaard bleef. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DICHT BIJ ZEE TE RENESSE Twintig hectare groot gebied wacht op tentbewoners RENESSE, 20-6. De vreemdelingenstroom naar de Westhoek groeit van jaar tot jaar, maar er wordt ook naarstig gewerkt aan de uitbreiding en verbetering der outillage, om de gasten een goede vakantie te waarborgen. Aan de steeds toenemende vraag naar goede kampeerruimte is door de firma Bykerk-Giljam te Renesse voldaan, door de openstelling van een gloednieuw terrein, dat nog geheel ongerept mag worden genoemd. Het ter rein is 20 hectare groot en genoemde firma heeft er heel wat geld inge stoken om het terrein tot een echt kampeerterrein te maken. De „Juliana hoeve" - want hier gaat het om - ligt er prachtig by. de ingang is geplaatst, bestaat uit een half geopende tent in wit en oranje met daaronder blauwe golven, wat symbolisch gezien het kamperen aan zee tot uitdrukking brengt. Ook op de verschillende reclame-vouw bladen, die in wording zijn, komt dit embleem te staan. Diversen: 1397. Goed tehuis gezocht voor 4 kleine hondjes, kern gezond door Bonzo. Pr. f 10,- p. st. Dreef B 7, Burgh. Onze bekende boeren-var- kensworst, slechts f 2,50 per kg, per 500 gram 1" 1,38. Sla gerij Ornée, Zierikzee. Het nieuwste! Geweven raf fia voor het zelf maken van ceintuurs, knopen, tassen, kussens enz., in mooie kleu ren. Mol, Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. Onze weidedrinkbakken van 500, 750 of 1000 liter zijn ge makkelijk verplaatsbaar. Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Veenmollen-, onkruidbestrij- ding, enz. Uw adres hiervoor is W. v. Sluijs, Hoogezoom 44, Haamstede. Autoverhuur. Autorijschool M. de Looze, d'Aillystraat 12, telefoon 2235, Zierikzee. Verse paling, schar, schol en kabeljauw. Vishandel W. K. Schot, Sint Domusstraat, tel. no. 2374, Zierikzee. Zaterdag a.s. weer oud pa pier ophalen voor het Ver enigingsgebouw te Zonne- maire. Wilt u het klaar zet ten? Te koop: Tomaten-, kropsla-, kool- planten, enz. enz., bij Joh. Vermunt, 'Mosselboomgaard', Zierikzee. Bloemkool- en spruitkool- planten. A. de Jonge, Hoge- zoom 51, Haamstede. ZIERIKZEE Brandje in schuur Heden (donderdagmorgen) zijn in de schuur van de heer L. bij de Vaate aan de Straalweg nabij „De Val" een tiental pakken geperst stro verbrand. De brand, welke een schade heeft aangericht van onge veer f 30, is vermoedelijk ontstaan door het spelen van kinderen met lucifers. De brandweer van Zierikzee werd gealarmeerd, maar behoefde na aan komst bij „De Val" geen dienst meer te doen. Het vuur was door de be woners met behulp van buren reeds geblust. Het terrein is gelegen aan de Hoo- genboomlaan en naar het centrum toe, is een 500 meter lange asfaltweg aangelegd, met een breedte van vier meter. Vooral is er naar gestreefd op het terrein de nodige afschei dingsmogelijkheden te krijgen en zo zijn er vakken ontstaan, waarin ver schillende soorten kampeerders een plaatsje kunnen vinden. De indeling geschiedt o.m. naar de landsaard, zo dat Duitsers bij Duitsers, Nederlan- ders bij Nederlanders, etc., komen te staan. Een apart gedeelte van het terrein is bestemd voor caravans. De „Julianahoeve" beschikt intus sen over een eigen duinovergang naar het strand. Een deel wordt in beslag genomen door een oude boom gaard, maar de rest is volledig „woeste polder" zo dat heet. De „Ju lianahoeve" heeft een apart water leidingnet, waarop b.v. caravans een voudig' kunnen worden aangesloten. De toiletgebouwen zijn over het gehele terrein verspreid. Het zijn aan het terrein aangepaste houten ge bouwtjes. Ook zijn enkele kindertoi letten aanwezig, alles volgens het z.g.n. wisa-systeem, het nieuwste op het gebied van w.c.'s. Bovendien zijn urinoirs aangebracht en een set douchecellen, waarvan men met be hulp van muntautomaten gebruik kan maken. Verder is er een ruimte met stopcontacten, die het mogelijk maken elektrisch te scheren. In het meldingskantoor treft men drie te lefoontoestellen, die ten dienst van de kampeerders staan. Ook onder linge telefooncommunicatie op het terrein is mogelijk. Paaltje met nummer De kampeerder krijgt bij zijn mel ding in het kantoor een paaltje met nummer mee, dat hij op de plaats waar tent of caravan komt te staan, in de grond steekt of slaat. Hierdoor is op snelle manier - via de kaart in het kantoor - een zekere persoon, ook bij grote drukte, direct op te sporen. Ook garandeert dit een feil loze controle. In een zeer grote barak van 22 bij 8 meter is, behalve een ruime en met allerlei gevraagde artikelen voor ziene kampwinkel, en naast een groot magazijn met een aan- en af- voerdeur, het tijdelijk onderkomen van de beheerder, de heer C. Koo- man, ondergebracht. In de kamp winkel staan twee vrieskasten en een koelkast. Verder is buiten een grote elektrische klok aangebracht. Nieuw voor de kampeerterreinen is de aanleg van een kinderspeel tuin. Uit roestvrij staal komt hier een draaimolen, een vliegtuig-klim- stelling, een vaste wip en een glij baan. Er aan verbonden is een aparte wasgelegenheid voro de kin deren, natuurlijk met stromend wa ter. Vóór de kampwinkel is reeds 60 m2 betegeld, doch deze oppervlakte zal nog worden vergroot. De bestaande woning is van bin nen geheel uitgebroken en in mo derne trant herbouwd en daarmede geschikt gemaakt voor zomerver- huur. Tijdens de wintermaanden zal de familie Koorhan hier zijn intrek nemen. Brandblusapparaten staan ter beschikking. Een volledige en noodzakelijke bewegwijzering is in de maak. Reeds 300 vuilnisemmers zijn aanwezig, die driemaal in de week door een jeep met aanhang wagen worden opgehaald. Een vergunning voor 1000 perso nen is reeds aanwezig, doch in de toekomst zullen hier veel meer kam peerders hun tenten opslaan. Tal rijke konijnen en verschillende vo gels maken van dit gebied een waar paradijs voor degenen die rust zoe ken. Mechanische muziek is verbo den, terwijl ook honden niet toege laten worden. Het embleem, dat enorm groot bij Bouw van 66 woningen Weer werkt tot nu toe niet mee De deelnemers en deelneemsters aan de Zierikzeese Avondvierdaagse hebben het zwaar, want tot nu toe werkt het weer niet erg mee. Dins dagavond (de tweede) was het weer heel wat frisser geworden en stond er een tamelijk harde wind over het parcours, maar het was toch nog een prettige tocht via de bekende Kerk- werve route - Vcrseputseweg - Rijks weg. De derde avond (woensdag) zal menigeen lang heugen, want drie kwart van de tocht moest de kara vaan zich heenworstelcn door onop houdelijke regen en zwiepende wind vlagen. Dinsdagavond kwamen de eersten circa half negen binnen. Enkelen waren niet opgekomen en onderweg viel 1 acht k.m.-loopstertje uit. Nog niet is vermeld dat er aan de 15 km. tocht ook een hond meeloopt (aan de lijn met zijn baas). Ditmaal waren er ook weer tractaties. De firma J. Verwijs uit Zierikzee tracteerde de 8 km.-deelnemers op lollys en de VéGè tracteerde alle deelnemers op limonade met koek. Ook dit alles viel weer zeer in de smaak. Het aantal blaren was ook deze avond groot en verschillende voeten en voetjes werden behandeld. De woensdag-tocht De woensdagtocht leidde over Dreischor en terug naar Zierikzee via de Bettewaerdse dijk, terwijl de jongeren een afsnijdende beweging maakten, om aan hun 8 kilometers te komen. De leiding nam - met hel oog op het slechte weer - op de te rugweg de kaarten van de „klein tjes" reeds bij de Leverdijk in ont vangst, zodat het voor hen niet nood zakelijk was - eenmaal te Zierikzee - „Concordia" nog aan te doen. Ove rigens werd er snel gelopen gisteren, want iedereen wilde vlug binnen zijn. Om kwart over acht waren reeds enkele 8-kilometer-lopers bin nen en goed half negen meldden zich de eersten van de 15-kilometer- tocht. De Rode Kruis-helpsters had den heel wat werk te doen, want door de grote vochtigheid was er aan blaren geen gebrek. In totaal werd woensdagavond met vier men sen minder gelopen. Eén had zich ziek gemeld en drie anderen gaven op door blaarvorming. Dc slotavond En nu voor heden (donderdag)- avond weer maar hopen op beter weer. Traditiegetrouw zal de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" zich op de Lange Blokweg weer opstellen aan het hoofd van de stoet. Er zal uiteraard weer volop gelegenheid zijn de wandelaars(sters) in de bloe metjes te zetten .Een vriendelijke vraag aan het publiek intussen is nog, zich slechts op te houden op het wandelpad en dus niet het rij wielpad te blokkeren. De verschil lende verenigingen zullen het laat ste stuk vlaggen en vaandels mee voeren. Hot wordt weer een „mar- che triomphale" naar en door Zie rikzee. ZIERIKZEE, 21-6. Negen en twin tig premie-woningen in aanbouw en waarvan er 4 zo goed als klaar zijn en 46 woningen van het type Smit II waarvan de bouw vrij snel verloopt maar de datum van definitieve eind- oplevering nog niet bekend is. Dit is de stand van de woningen in aan bouw voor de woningbouwvereniging „Beter Wonen" in 't bouwplan Mal ta, het complex dat de laatste jaren al aardig volgebouwd is en dat na de realisering van de op stapel staande nieuwbouwplannen van „Beter Wo nen" helemaal „vol" zal zjjn. De nieuwbouwplannen van de ver eniging voorzien in de bouw van 5 blokken van 8 stuks galerij woningen type architect Bart en 26 woningen van het bekende type Smit II. Dit overzicht van de stand van zaken en de plannen voor de toekomst gaf gis teren (woensdag)-avond de voorzit ter, de heer J. Coumou, tijdens de al gemene vergadering van „Beter Wo nen", welke gehouden werd in de bovenzaal van „Mondragon". Voor het bouwen van de 40 gale rijwoningen verleende de vergade ring het bestuur machtiging tot het aanvragen van een voorschot uit 's Rijks kas tot een bedrag van f 848.000. Voor de te bouwen Smit woningen zijn de definitieve stich- tingskosten nog niet bekend, zodat het bestuur volmacht kreeg hier voor een crediet aan te vragen voor de hoogte van het vast te stellen toelaatbare bedrag. De heer Cou mou zette uitvoerig uiteen welke overwegingen bij deze plannen heb ben meegespeeld, o.a. de vraag wie bereid zou zijn deze bouw uit te voeren en welke bouwgrond hier voor beschikbaar is. Uit het verslag over het vereni gingsjaar door de voorzitter bleek o.a. dat uit het woningbezit een jaar- huur werd geïnd van f 185.000.' Het ledental bedraagt thans 397, waar van 295 leden-aandeelhouders. De schuld aan het Rijk bedroeg per 31- 12 jl. plm. 4% miljoen gulden, de boekwaarde v. h. bezit f4.686.313,21. Het totaal aantal woningen dat door „Beter Wonen" thans wordt geëx ploiteerd bedraagt 437, een getal dat spoedig de bijna 500 stuks zal zijn genaderd. Zoutschadeherstel Wat betreft het zoutschade-herstel deelde de heer Coumou mee dat thans tot een bedrag van f 383.000 is afgewikkeld. Herstel vond plaats van 38 woningen aan de P. D. de Vosstraat en Slabberswerf. Aan de beurt komen nu de betrokken hui zen aan Blokweg en Zuidhoek. Uit voerig ging de voorzitter in op de kwestie Zuidhoekwoningen. „Het beste zou zijn deze rij af te breken", aldus de voorzitter, die er op wees dat „Beter Wonen" deze woningen indertijd met een vrijwel lege on- derhoudskas van de gemeente in be heer heeft overgenomen. De kosten voor de Zuidhoek vallen in drie punten uiteen: zoutschade, achter stallig onderhoud en kosten voor het aanbrengen van douche-cellen. De kosten voor het opknappen van de Zuidhoekwoningen zullen eerder bij de f 11.000 dan bij de f 6.000 per stuk liggen, aldus de heer Coumou. Voor achterstallig onderhoud zal een bedrag van f 3500 per woning op tafel moeten komen. Getracht zal worden over de kosten van dit achterstallige onderhoud met de ge meente in overleg te treden. Het herstel zal vrij ingrijpend zijn, de Zuidhoekwoningen zullen zelfs min of meer tot de grond moeten worden afgebroken, aldus de heer Coumou. De voorzitter deelde voorts mee dat in drie woningen aan de Lange Blokweg centrale verwarming zal worden aangelegd. De heer L. Broe- kema motiveerde op deze vergade ring de weigering van enige betrok ken huurders, die afwijzend hebben geantwoord op het aanbod van de vereniging voor aanleg van c.v. De heer Broekema deelde mee dat de huurders onder bepaalde voorwaar- dan wél graag in aanmerking hier voor zouden willen komen. Op sug gestie van de heer A. Timmerman werd besloten dat het bestuur deze zaak 'nogmaals met betrokken huur ders zal overwegen. Bij de bestuursverkiezing vond herverkiezing plaats van de aftre dende heren P. A. Boot, D. A. de Hooge, A. P. v. d. Mark en J. Pom- per. Herkozen werd ook de aftre dende commissaris de heer A. Rib- bens. Aan het begin van deze vergade ring had de voorzitter een inzicht gegeven in de werkwijze, de moei lijkheden en achtergronden van het werk van een woningbouwvereni ging. De heer Coumou wees hierbij o.a. op de dringende noodzaak van een goede samenwerking tussen de woningbouwverenigingen en de ge meentebesturen. Voorts benadrukte de heer Coumou het belang van planning voor de bouw op lange termijn. Ingezonden mededeling ELKE DAG -3 MAANDEN LANG (t/m 30 juni'62) heeft iedereen die een nieuwe fiets koopt, de kans diefiéts (plus toebehoren) cadeau te krijgen DIT ZIJN DE WINNAARS VAN DE TIENDE WEEK ZATERDAG 2 JUNI De heer J. G. Heijnen, Hogewcg 89, Uitgeest MAANDAG 4 JUNI Dc heer J. H. M. van Dillen, Esdoornstraat 49, Utrecht DINSDAG 5 JUNI De heer J. Kuipers Sperwerstraat 36, Assert WOENSDAG 6 JUNI Mej. N. van Manen IJselsteinseweg 26, Jutfaas DONDERDAG 7 JUNI René Jusscn Castorstraat 8. Hilversum VRIJDAG 8 JUNI Dc heer S. M. van Eijk Wcth. Ventewex 76, Gouda STAAT U HIER DE VOLGENDE WEEK BIJ? (vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6