III 111 lllllK Zierikzeese raad wil zakgeld-verhoging voor gemeentelijke ondersteunden COÖ1'. SI lKtKKAUKILK „FL'TTKRSHOfc'K" Verkleining van het bietenareaal door tekort aan werkkrachten Het Staf muziekkorps van het Leper des Heils bracht een bezoek aan Schouwen-Duiv eland en de origineelste concertplaats was ongetwijfeld het strand van Westenschouwen, waar hec korps - onder fraaie weersomstandigheden - heel tvat luisteraars tot zich trok. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Ondersteuningsnormen in diskussie Op de dinsdagavond onder voor zitterschap van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester gehouden ver gadering van de Zierikzeese ge meenteraad, is een ernstig woordje gewisseld over de gemeentelijke endersteuningsnormen. In het desbetreffend voorstel tot herziening dier normen, wezen b. en w. er op, dat de financiële po sitie der gemeente niet toelaat over te gaan tot extra verhoging van de ondersteuningsnormen en het zak geld, hetgeen neerkomt op een af wijking van het advies der com missie van de Dienst voor maat schappelijke zorg. De volgende ondersteuningsnor men werden voorgesteld per 1 juli 1962, t.w. voor gezinnen 33,50 per week, alleenwonendcn f 22,50 per week en voor by kinderen inwo nende vader of moeder f 32,per week. Mevr. van der Werve-Schouls zei- de in deze nieuwe normbedragen de kolentoeslag en de kledingtoelage te hebben gemist. Zij pleitte verder voor behoud van het zakgeld, afge zien van de A.O.W.-uitkeringsver- hoging. De heer Simmers was het vooral met het laatste eens. Het zak geld is te weinig, zo zei hij en deed hem leed dat het geschrapt is. De heer bij de Vaate had „in de stuk ken" genoemde bedragen aan een kritisch rekenkundig onderzoek on derworpen en kwam tot een heel andere uitslag. Twee en dertig per sonen in rusthuizen genieten zak geld en 24 in andere inrichtingen of gestichten. Van de 32 ontvangen 26 personen A.O.W.-uitkering en van de 24 anderen een zestal personen. Hij wees er op dat de A.O.W.-uitke- ringen van betrokkenen, geheel te rugvloeien naar de gemeente en na enig cijferen, concludeerde hij dat een verhoging van het zakgeld met f 2 de gemeente slechts f 166,40 zou kosten. Dit verhoudingsgewijs kleine bedrag zou de gemeente voor het beoogde doel z.i. moeten vrijmaken. De heer Jonker zeide een radiobe richt citerend, dat ook andere ge meenten zijn overgegaan tot verho ging van het zakgeld. Mevr. v. d. Werve-Schouls wilde alvast een re geling tot 1 januari 1963 en de zaak niet op de lange baan geschoven zien. De gemeente-financicn De voorzitter zeide dat ook het college wel graag zakgeld verhoging wil, maar gezien de financiële status der gemeente heeft men er niet toe kunnen besluiten, temeer niet daar de begroting tot dusver reeds be langrijk met verschillende posten is overschreden. Hij wilde wel onder zoeken, wat mogelijk is in het vol gende dienstjaar. Wethouder Ver- heijen zette het commissie-stand punt uiteen om de A.O.W.-verhoging niet te korten op de steunnormen. De heer v. d. Doel vond eveneens dat de verhoging tot uitdrukking had moeten komen („in bepaalde delen van de norm" - zoals wethou der Verheijen het noemde) in de kleding- en kolentoelage. „Het is niet juist dat de moeilijke financiële positie van de gemeente gaat ten koste van de ondersteunden die altijd met een moeilijke begro tingspositie hebben te kampen", al dus spr. Tenslotte vond hij dat in de A.OsW.-verhoging een tikkeltje verhoging voor zakgeld zit en mits dien de gemeente dus ook iets aan de verhoging van het zakgeld zal moeten doen. Mr. Keuning zeide niet onmiddellijk de becijfering van de heer bij de "Vaate als juist te kun nen kwalificeren. Mocht deze ech ter wel juist zijn, dan komen de ar gumenten tegen zakgeldverhoging van de gemeente veel zwakker te staan, zo meende hij. De heer v. d. Schee merkte op de zaak zo belang rijk te achten, dat hij zelfs een par tieel uitstel zou willen accepteren van het stratenherstel. Alvast uit gaande van de veronderstelling dat de becijfering van de heer bij de Vaate juist is, deed tenslotte de voorzitter de toezegging ter zake van de ondersteuningsnormen t.z.t. een nieuw voorstel in te dienen.. De raad verenigde zich verder met de hier boven genoemde ondersteuningsnor men, krachtens advies van de com missie. WimmT/Wj ia Reuze ritme, dancing boy? 8 Swing it out in GENTLEROY- m WEKELIJKSE RONDLEIDINGEN Gebied rond Slot Haamstede voor publiek opengesteld HAAMSTEDE, 20-6. De reeds enorm populair geworden excursies van de Vogelwacht Schouwen-Dui- veland naar de broedgebieden, krij gen een zusje. Wanneer we echter de nieuwe excursie wat beter be kijken, dan mogen we rustig van een zus spreken, want reeds jarenlang kijken velen, zowel gasten als eigen bevolking, met hunkerende blikken naar de bezittingen van het slot Haamstede. Deze week is nu in een familievergadering besloten om zo wel gast als eigen mensen de gele genheid te geven om de bezittingen in een schitterende excursie te be trekken. Het slot op zichzelf valt hier bui ten, doch wel de fraaie bossen ron dom het slot en de fraaie natuur- parel „Het Zeepe", bekend om zijn vogelrijkdom, de fraaie vegetaties en prachitge vergezichten. Dit bijzon- Ier prettig bericht zal velen in de ïandcn doen slaan van vreugde, want tot nu toe was het maar en kelen toegestaan dit natuurgebied te betreden. De excursies zijn niet gra tis, doch er zal een vergoeding ge vraagd worden. Dit kan echter geen bezwaar zijn, want het bezoeken van deze gebieden is het geld zeker waard. Tijdens de excursies wordt ook iets over het slot met zijn his torische betekenis en de vroegere bewoners verteld. De excursies wor den gehouden op de woensdagen en wel in de voormiddag van tien uur tot half twaalf. Reeds de volgende week wordt hiermee begonnen. Op de evenementenlij sten staan deze rondleidingen nog niet vermeld, doch via dit bericht zullen de pension houders, hoteliers en kampeerter reinen hun gasten zeker verwittigen van deze fraaie wandeltocht. Een en ander is in overleg met V.V.V. tot stand gekomen. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker". Wedvlucht uit Chateauroux, op 9 juni. Ph. Steketee 1, 4, 5; A. J. IJze- lenberg 2; A. de Koning 3; W. A. Jumelet 6, 7. Uitslag wedvlucht uit Creil: Ph. Steketee 1, 8; C. Bal, Sirjansland 2, 13; P. Zandijk, Sirjansland 3, 9. 10, 12, 16; W. A. Jumelet 4; A. de Ko ning 5, 6, 7; C. S. Capelle 11, 14, 15; Jan Bal 17; A. J. IJzelenberg 18. Eerste overduif W. A. Jumelet, twee de overduif A. de Koning. Wedvlucht uit Noyon, 16 juni: P. Zandijk, Sirjansland 1, 11, 13; W. A. Jumelet 2; A. de Koning 3; Ph. Ste ketee 4, 8, 15; C. S. Capelle 5, 7, 14; A. J. IJzelenberg 6; C. Bal, Sirjans land 9; J. Bal 10, 12. Eerste overduif A. de Koning, tweede overduif P. Zandijk, Sirjansland. FLITSEN UIT HET BUITENLAND DJAKARTA. De commandant van de Sowjet-'lucht macht, luchtmaar- schalk Wersjinin, is voor een bezoek van tien dagen in Djakarta aange komen. BOCHUM. De mijnwerkers in het Rührgebied en in de streek van Aken gaan 27 juni in staking voor een loonsverhoging van tien procent. Het bestuur van de vakbond van mijn werkers heeft hiertoe besloten nadat de betrokken arbeiders zich eerder voor een dergelijke staking hadden uitgesproken. CAIRO. „Wij hebben alle reden aan te nemen dat Antoine Gizenga niet meer in leven is", aldus verkla ren de advocaten van het voormali ge hoofd van de regering van Stan- leystad (Kongolese Oost-provincie). BERLIJN. Oostduitse grensbewa kers hebben vijf traangasbommen geworpen naar een Westberlijnse te levisieploeg, die bezig was met het filmen van het graven van een loop graaf langs de grens, aldus heeft de Westberlijnse politie bekend ge maakt. MANILLA. De politie van Ma nilla op de Philippijnen heeft auto mobilisten gewaarschuwd op te let ten voor een man die bijtend vocht werpt naar luxueus uitziende auto mobielen. BOEKAREST. Premier Chroesjt- sjef heeft in een ï'ede tot de 12.000 arbeiders van een onderneming voor het herstellen van spoorwegwagons in Boekarest verklaard dat de kwes- tie-Berlijn geen reden tot oorlog in houdt. CAIRO. Ben Khedrfa. de premier van de „voorlopige Algerijnse rege ring" in ballingscnap, heen een com muniqué doen uitgeven waarin hij zegt dat, tien dagen voor het refe rendum, de kwestie van de handha ving van de veiligheid de toestand Sn Aïgerië overheerst. ROME. De minister van Gezond heid in Italië, Jervolino, heeft in het parlement bekend gemaakt, dat er een verbod is uitgevaardigd op het gebruik van bepaalde kalmerings middelen, die schadelijk voor aan staande moeders zouden zijn. LONDEN. Op een oefenplaats van het Britse leger in West-Duitsland is een tank ontploft, waardoor drie inzittenden om het leven kwamen en twee ernstig werden gewond. KERKNIEUWS Jaarvergadering Nederlands Bij belgenootschap AMSTERDAM, 20-6. Op de jaar vergadering" van het Nederlands Bij belgenootschap, woensdag in Am sterdam gehöuden, heeft de alge meen secretaris, mr. F. L. S. F. ba ron van Tuyll van Serooskerken, medegedeeld dat het N.B.G. de laat ste jaren in toenemende mate be trokken is bij het werk voor de we reld bijbelvoorziening. De algemeen secretaris, die voorzitter is van het dagelijks bestuur van de United Bible Societies, deelde mede dat het de bedoeling is dat de U.B.S. een be roep zal doen op alle bijbelgenoot schappen om binnen zeer korte tijd in produktie te nemen één miljoen bijbels en bijbelgedeelten tot een be drag van vier miljoen gulden. Deze bijbels enz. zijn bestemd voor de noodgebieden in Azië. Prof. dr. G. C. Berkhouwer, die als ondervoorzitter aftrad en niet herkiesbaar was wordt in deze funktie opgevolgd door dr. G. P. H. Locher (Oegstgeest). PUTTERSHOEK. 21-6. De leden en contractanten van de Coöpera tieve suikerfabriek en raffinaderij „Puttershoek" hebben in het boek jaar 1961/62, blijkens het verslag, 622,75 miljoen kg bieten aan deze fabriek geleverd, tegen 770/1 miljoen kg in 1960/61. Daarnaast werd in ton- tingenteringsverbaud van andere fa brieken ter verwerking ontvangen rond 21,5 miljoen kg (v. j. 50,7 milj. kg). In totaal bedroeg de ter verwer king in de fabriek ontvangen hoe veelheid bieten 644,23 milj. kg (vo rig jaar 820,76 miljoen kg). De da ling is vooral veroorzaakt door ver mindering van het bietenareaal in bepaalde streken, waarvan de voor naamste reden is het nijpende tekort aan werkkrachten. Met voldoening wordt op de afge lopen campagne teruggezien. Vanaf de eerste tot de laatste campagnedag heeft de fabriek in hoog tempo, zon der belangrijke stagnatie, gewerkt. De fabriek produceerde 84.076 ton kristalsuiker en bijsoorten (vorig jaar 106.472 ton). De opbrengst produkten was, blijkens de exploitatierekening, f 53.22 miljoen (vorig jaar f 61.59). Aan droge pulp werd geproduceerd 30.473 ton (39.837 ton in 1960). Bij de opening van de campagne was nog een grote hoeveelheid onverkocht van oogst 1960 in voorraad. Be prij zen voor afname van droge pulp werdén ten opzichte van het vorige jaar met f 1.50 of ruim 8 u'o ver laagd. Aan natte pulp werd gepro duceerd 44.600 ton (60.000 ton). Deze werd f 0,25 in prijs verlaagd. Aan schuimaarde werd 11.000 /ton (35.000 ton) geproduceerd. Het aanbod van witsuiker op de wereldmarkt lag, evenals in het vo rig verslagjaar, op een haar verhou ding belangrijk lager niveau. Een verdere verbetering van de wereld marktprijzen acht men wellicht mo gelijk wegens het toenemende sui- kerverbruik. De verminderde pro duktie van Cuba, en de minder gun stige vooruitzichten voor de bieten- oogst in Europa. Aan de andere kant kunnen de berichten over areaaluit breiding en de bouw van nieuwe fa brieken in verschillende landen, een herstel van de prijzen belemmeren, aldus het verslag. Ingezonden mededeling Reumatiek TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Jaarvergadering Ver. van onderwijzers op Schouwen-Duiveland RENESSE, 20-6. De jaarlijkse ver gadering van de Vereniging van On derwijzers en Onderwijzeressen op Schouwen-Duiveland, die ditmaal in Renesse werd gehouden, had weer een gGede belangstelling. Mede aan wezig waren de burgemeester van Westerschouwen, jhr. R. J. H. Q. Röell, en wethouder P. L. Vis, die in het openingswoord van de voorzitter, de heer T. Broere uit Zierikzee, bij zonder welkom werden geheten. Tevens werd de spreker van deze dag, de heer A. B. Wigman, mede werker van het Nationale Park „De Hoge Veluwe" speciaal verwelkomd. De heer Broere memoreerde verder dat dit de 101e vergadering van de vereniging was. Bij de bestuursverkiezing was af tredend de heer A. J. de Ruijter uit Burgh, die zich niet meer verkies baar stelde. In zijn plaats werd de heer J. Berrevoets uit Ouwerkerk gekozen. De heer Broere dankte de heer de Ruijter voor het vele werk door hem voor de vereniging ver richt. De penningmeester, de heer J. W. Roskam uit Noordgouwe gaf hierna het financieel overzicht, waaruit bleek dat er ook dit jaar weer een batig saldo is. De heer S. de Haas uit Haamstede gaf bij de rondvraag als zijn mening te kennen om in het Vervolg het onderwerp der te hou den lezingen meer. in het onderwijs- vlak te houden, daar anders een dergelijke dag zijn doel voorbijschiet. Na de koffiepauze hield de heer Wigman zijn lezing over „De Hoge Veluwe", een onderwerp waarover meerdere malen in ons blad is ge schreven. De koffiemaaltijd werd alle eer aangedaan én met volle moed werd in de namiddag de duin.wandeling in het Aenessese duingebied begon nen, die door de invallende regen val enigszins uit de toon viel. Voor het overige was het weer een ge slaagde dag. Sociale aspecten van de ouderdom GENEVE, 20-6. De last voor de ouden van dagen neemt nog steeds toe, omdat het aantal ouden van da gen toeneemt. Uiteindelijk zal - als de overige omstandigheden, gelijk blijven - in Nederland zelfs een ver dubbeling van de ouderdomspremie daarvan een gevolg kunnen zijn. Dit heeft de minister van sociale zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. 'Veldkamp, woensdag verklaard op de 46e zitting van de internatio nale arbeidsconferentie in Genève, in een rede over de sociale aspecten van de ouderdom. Het lijkt de minister gewenst voor mannen vast te houden aan de thans vrij algemeen geldende pensioen gerechtigde leeftijd van 65 jaar. Hij vindt het verder noodzakelijk de ouderen in de ondernemingen in een regelmatig medisch onderzoek te be trekken en voor hen, die kennelijk hun arbeid met steeds meer moeite verrichten, een meer passende plaats elders in het bedrijf te zoeken. Hier ligt, aldus minister Veldkamp, dui delijk een taak voor de bedrijfsge neeskundige diensten. Ook de her scholing van oudere arbeidskrach ten is daartoe van het grootste be lang. Vijf miljoen voor tijdelijke bijstandregeling minder-validen DEN HAAG, 20-6, - De minister van Maatschappelijk Werk, mej. mr. M. Klompé, heeft bij de Tweede Ka mer een wetsontwerp ingediend, strekkende tot verhoging van haar begroting voor 1962 met een bedrag van vgf miljoen gulden. Dit bedrag dekt naar globale raming de uitga ven van het rijk, verbonden aan de tijdelijke bcstandregeling voor min- dcrvaliden in de perioden van 1 juli 1962 - op welke datum deze regeling in werking zal treden - tot het einde van het jaar. Naar in de memorie van toelich ting wordt opgemerkt, is de uitvoe ring van de regeling, tot de vast stelling waarvan in april jl. werd besloten, in handen van de gemeen tebesturen gelegd. In de ingevolge deze regeling verleende uitkeringen zal aan de gemeentebesturen een subsidie van 60 procent worden ver strekt. De minister herinnert er in haar memorie van toelichting aan, dat de ratio van deze tijdelijke regeling wellicht zal vervallen, zodra de al gemene bijstandwet en wettelijke voorzieningen, o.a. in het vlak van de sociale verzekering, tot stand zijn gekomen. Op dat tijdstip zal dan nader kunn enworden bezien, of een hulpverleningsregeling voor een grotere of de gehele groep van min- dervaliden - mede ter vervanging van andere op dit terrein bestaande regelingen - noodzakelijk is. Honderdduizenden uitgehongerde ratten zijn een vijftiental dorpen tussen Rangoon en Mandalay in Bir ma binnengedrongen daar zij in de heuvels rondom blijkbaar geen voed sel meer konden vinden. Zij hebben alle rijst voorraden verslonden en zelfs de jonge gewassen vernield. De dorpelingen kunnen de bestrijding niet meer alleen af en hebben de autoriteiten om hulp verzocht. Dit jaar dure kersen TIEL, 20-6. Zij die dit jaar kersen willen eten, zullen ze duur moeten betalen. Dit staat wel vast, nu de meeste kersenverkopingen in de Be tuwe achter de rug zijn. Gemiddeld werd er negentig cent per kilogram „op hel hout" betaald. Voegt men hierbij de keer-, pluk-, vervoer- en veilingkosten, dan zal deze gewilde vrucht vele pachters minstens f 1,75 tot f 2,per kilo 'gaan kosten. Wat de prijs in de winkel zal worden valt moeilijk te zeggen, omdat deze door vraag en aanbod wordt bepaald. Bruse vink legt 28 eitjes BRU1NISSE, 19-6. Dat een zebra-vink het presteert om achter elkaar 28 eitjes te leg gen, schijnt een biologische bijzonderheid te zijn welke wel een krantenberichtje waard is. Het gebeurde te Bruinisse, waar men nu wacht op een bericht over een vogel die deze kampioensprestatie nog weet te overtreffen. STAD EN PROVINCIE BROUWERSHAVEN Kleuters hadden geslaagd uitstapje Dinsdag jl. maakten de kinderen der kleuterschool te Brouwershaven in een aantal particuliere auto's hun jaarlijkse schoolreisje. Vanaf de kleuterschool werd gereden naar Zierikzee waar o.m. een. bezoek ge bracht werd aan de speeltuin, waar in naar hartelust werd gespeeld. Van hier ging het door het Schouw- se land naar Haamstede, waar de Pasenhil met een bezoek werd ver eerd. Ook hier hebben de kinderen hun hart opgehaald aan diverse spe len in het zand. Te Renesse werd opnieuw gestopt om een ijsje te nuttigen. Om ongeveer kwart over zeven arriveerden de kinderen aan de rand der gemeente, waar de mu ziekvereniging „Apollo" stond opge steld, vergezeld van vele ouders en belangstellenden, om de kleintjes mei pittige marsmuziek binnen te halen. In de muziektent werd nog maals gemusiceerd, waarbij de kin deren en leidsters een rondedans maakten. De voorzitter der ouder commissie. de heer A. P. Drijgers, dankte alle autobezitters, die spon taan hun middag hebben opgeofferd om deze rit mogelijk te maken. Ook werden dankwoorden gesproken tot de leidsters en tot de muziekver eniging „Apollo". De heer Drijgers schetste de gemaakte reis, waarbij hij opmerkte, dat gezien het vele ge- notene in de speeltuin te Zierikzee onze gemeente eigenlijk ver achter komt met de speeltuinplannen. Hij sprak de hoop uit. dat hierin spoe dig verbetering zal komen. De mu zikanten werd alle een fraaie boe kenlegger overhandigd door een tweetal kleuters voor de muzikale ontvangst. Moe maar voldaan over de tocht keerden de kleintjes boor devol indrukken huiswaarts. HAAMSTEDE Nieuw wandelpad opengesteld Van de zijde van de opziener dei- Domeinen, de heer N. A. Lysen, ver nemen wij, dat deze week een prach tig nieuw wandelpad is opengesteld voor het publiek. Het pad is gelegen tussen het Verklikkerpad en het Vuurtorenpad en heeft een lengte van ongeveer 1600 meter. Het voert door fraaie duinvalleien, o.a. door een schilderachtig vlierenbos, ver der over duintoppen, alles van een dermate schoonheid, dat hier weel een groot gebruik van gemaakt zal worden. Het pad loopt dus parallel met het strand en de aan de binnen zijde lopende Strandweg. Het pad is voor het grootste deel aangelegd door de jongens van de Outward Bound school te Renesse, terwijl ook het personeel van de Domeinen zijn steentje bijdroeg. OOSTERLAND Collekfe voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" Ten bate van de sanatoria „Son nevanck"' te Harderwijk en „Zonne gloren" te Soest, werden hier, door een achttal dames, een buscollekte gehouden, die het mooie bedrag van f 129 opbracht. Een woord van dank aan de milde gevers(sters) en aan de dames-collektantes is wel op zijn plaats. Algemene hond „Mercurius" voor winkelsluiting op zaterdagmiddag AMSTERDAM, 21-6. „Het bonds- bestuur heeft zich vierkant achter het standpunt van de groep detail handel gesteld dat er een winkel sluiting op zaterdagmiddag zal moe ten komen, als enig effectief middel cm de mogelijkheid te scheppen voor het winkelpersoneel een soort vijf daagse werkweek met een vrft week eind te genieten. Royaal en loyaal heeft ook het N.V.V., de grootste con sumentenorganisatie in ons land, zijn steun toegezegd". Dit deelde de voorzitter van de algemene bond „Mercurius", de heer C. Z. de Vries, heden (donderdag)- ochtend mede bij de opening van het negende (driejaarlijkse) congres van de -bij het N.V.V. aangesloten bond in „Bellevue" te Amsterdam. De on geveer 30.000 leden van „Mercurius" zijn werknemers uit het bank- en verzekeringsbedrijf, de handel en an dere administratieve instellingen. De heer De Vries zei dat de con sument zich enig ongerief zal moeten getroosten als het winkelpersoneel in bescheiden mate tracht te verwerven wat de consument reeds voor zichzelf heeft weten te veroveren. „Wij ver trouwen op de sportiviteit van de consument". De verdeling van het nationale in komen noemde de heer De Vries „nog altijd onjuist. Een loonpolitiek die zich baseert op een veronder stelde arbeidsproduktiviteitstijging in de bedrijfstak, leidt niet alleen tot ongerechtvaardigde beslissingen, zij is in feite ook onmogelijk geble ken". Hij was van mening dat de vrijere loonpolitiek op een teleur stelling is uitgelopen. DISCRIMINATIE IN KINDERBIJSLAGREGELING Congres van Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen HAARLEM, 20-6. „Wanneer wij een vergelijking trekken tussen vroeger én nu, dan is er sprake van een duidelijk Waarneembare veran dering zowel algemeen maatschap pelijk gezien, als ten aanzien van de bestaansmogelijkheden van de mid denstand". Dit zei de waarnemend voorzitter van het Nederlands Ver bond van Middenstandsverenigin gen de heer H. Neuteboom, woens dag op het in Haarlem gehouden N.V.M.-congres. De heer Neuteboom besprak enkele facetten van deze maatschappelijke ontwikkeling en haar gevolgen voor de middenstand. Ten aanzien van de zg. winkel centra stelde hij, dat de politieke partijen zich ervan bewust moeten zijn, dat in de ruimtelijke ordening de bouw van winkelcentra niet mag ontbreken. Wel waarschuwde hij te gen een teveel van het goede door te dicht bij elkaar aangelegde centra. Over de door sanering getroffen middenstanders zei de heer Neute boom, dat dezen meer bescherming schijnen te krijgen door de wette lijke noodregeling bescherming huurders bedrijfspanden, die nu, vier jaren na de indiening van het voorstel door de toenmalige minis ter Samkalden tot stand kwam. Heel Nederland krijgt huurcom- pensatie behalve de zelfstandige on dernemer, zo betoogde spreker ver der. „Deze moet maar weer uit de vermoedelijke stijging van de koop kracht de ruimte en de middelen vinden voor het betalen van de huurcompensatie aan zijn personeel, de huurverhoging voor zijn woning en die van zijn bedrijfsruimte". De heer Neuteboom meende dat de ergste achterstelling gelegen was in de kinderbijslagrcgeling. Hij be speurde een discriminatie in de toe kenning van de kinderbijslag aan de hand van hel inkomen. Sommige groepen betalen wel de volle premie, maar krijgen de kinderbijslag slechts gedeeltelijk of zelfs geheel niet, zo zei hij. De waarnemende voorzitter be handelde voorts enige.aspecten van de wet op de register-accountants, de A.W.W. cn A.O.W.. de P.B.O. en de nieuwe zelfstandigcnregeling. De ze laatste juichte hij toe. Hij drong er op aan ook inderdaad van deze regeling gebruik te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2