Huisgezin en huurverhoging Charmant bruin H.H. adverteerders Een eerste stap naar de komende huurverhoging is gezet. Zonder veel moeite, heeft de mi nister het pleit gewonnen, al is het dan ook zo, dat de verhoging niet op 1 juli 1962 ingaat, maar op zijn vroegst per 1 september van dit jaar. Dat wil dus zeggen dat ook de huur- compensatie ingaat op 1 september 1962. Indien ook de Eerste Kamer zich kan verenigen met de wetswijziging, dan gaan de huren dus omhoog met 10 pet. in de eerste-klasgemeenten, met 11 pet. in de tweede- en derde klasgemeenten, terwijl de huren in de vierde- en vijfde-klasgemeenten verhoogd worden met 12 pet. Woningen met gebreken De huur wordt niet verhoogd als de huuradviescommissie een verkla ring afgeeft, dat de woning gebre ken vertoont die de bewoonbaarheid ernstig schaden of indien de woning door verwaarlozing van de verhuur der niet aan redelijke eisen voldoet. De aandacht wordt er speciaal op gevestigd, dat een dergelijke ver klaring vóór 1 januari 1963 moet worden aangevraagd. Huren niet hoger dan f 9, Ook de huren van woningen die op 31 maart 1960 niet hoger waren, al naar gelang van de gemeenteklas se, dan f 9, f 8, f 7, f 6 en f 5 (resp. voor de lste, 2de, 3de, 4de en 5de gemeenteklasse) worden zondermeer niet verhoogd. De huren van onbewoonbaar ver klaarde woningen blijven onveran derd. De huren van na-oorlogse wonin gen die zonder overheidssubsidie ge bouwd zijn, worden vastgesteld in overleg tussen huurder en verhuur der, dit ingevolge artikel 4 besluit bijzondere huurprijzen 1954. Zelf opgeknapte woningen Bijzondere aandacht wordt even eens gevraagd voor de huren van woningen die door de huurders zelf zijn opgeknapt. Om onbillijkheden te voorkomen, voorziet deze wetswijziging in de be paling, dat de huren van door de eigenaar verwaarloosde woningen die door de huurders met eigenrgeld zijn opgeknapt, onveranderd zullen moeten blijven. Vanzelfsprekend is deze bepaling voorbehouden aan een advies van de huuradviescommissie, zodat niet de huurder eigener beweging zal kun nen zeggen: „ik betaal geen huur verhoging, want ik heb de boel zelf opgeknapt!" KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BREDA. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Bredase po liomars heeft prinses Beatrix in de Baroniostad het défilé afgenomen van de deelnemers aan deze mars. De belangstelling voor de wandel tocht was dubbel zo groot als vorig jaar. Er waren 2.300 jonge en oude re wandelaars uit geheel Nederland, meestal in groepsverband lopend. DOORN. De 16-jarige J. W. C. te Doorn is na een aanrijding aan de bekomen verwondingen overleden. Als deelnemer aan de „Avondvier daagse" te Doorn werd hij ter hoog te van de Beukenrodelaan door een hem achteropkomende auto, be stuurd door W. S. uit Driebergen, gegrepen, waarbij het slachtoffer een schedelbasisbasisbreuk opliep. STADSKANAAL. De 22-jarige J. H. O. uit Stadskanaal is in een flau we boccht, vermoedelijk door, te ho ge snelheid, op rijksweg 34 onder Gieten van de weg in een sloot ge reden, zittende in een personenau to. De heer O. was op slag dood. AMSTERDAM. Bij een auto-on geluk op rijksweg 1 bij Muiden is de 55-jarige prof. dr. R. van D. uit Aerdenhout om het leven gekomen. SCHIPLUIDEN. Zondagmiddag is het 6-jarig zoontje uit het gezin S., wonende aan de Gaagweg te Schip luiden verdronken. Het kind was in een onbewaakt ogenblik te water geraakt in een langs de weg lopende sloot bij de ouderlijke woning. AMSTERDAM. Bij de oostelijke afrit van de brug over de Vecht op rijksweg 1 te Muiden, waar prof. dr. R. van Dijk bij een autobotsing het leven verloor, is zondagavond om kwart over elf opnieuw een ongeluk gebeurd, waarbij de ongeveer 25- jarige mevrouw Ter B.-K. uit Mui- derberg het leven verloor. ROTTERDAM. Tijdens een stoei partij met een 18-jarige collega op het Finse motorschip „Aurore", is de 16-jarige derde kok F. E. I. uit Pietarsaari uit Finland plotseling onwel geworden en kort daarop overleden. ELBURG. Het 2%-jarig dochter tje van de familie P. uit Kampen is onder Elburg verdronken in het Ve- luwemeer. Het meisje was met haar ouders aan het baden. BEVERWIJK. Nabij het Zuider- bad te Wijk aan Zee is het stoffelijk overschot gevonden van de 11-jarige P. L. uit Beverwijk. De jongen was met zakkend water met vrienden aan het spelen geweest en is onop gemerkt met een bal afgedreven. Toepassing van kunstmatige adem haling mocht niet meer baten. DEN HAAG. Onder Wassenaar is het lijkje aangespoeld van de 8-ja- rige W. G. M. R. uit de Schuytstraat in Den Haag. Het jongetje is tege lijk met een makkertje van een wijkclub uit de Elandstraat op 9 ju ni voor de Scheveningse kust ver dronken. AARDENBURG. Op de rijksweg Aardenburg-Oostburg is dc 57-jari- go landarbeider A. D. uil Aarden- burg door een Belgische personen auto aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer stak plotseling de weg over nabij Draaibrug. Wij zullen het bij deze korte uit eenzetting voorlopig moeten laten. Zodra de kwestie ook door de Eerste Kamer is goedgekeurd, zullen wij eerst in staat zijn een uitgebreidere uiteenzetting te geven. In globale trekken weet u echter waaraan u toe bent per 1 september 1962. J. Holtslag. Ingezonden mededeling veilig togen zonverbranding Plgmaderm. Tube 2.95 - R. 7.50 «n 2.95 Verwacht wordt dat de Italiaanse regering dezer dagen het voornemen tot nationalisatie van de elektrici teitsindustrie zal bekend maken. De afgelopen week is over deze kwestie druk vergaderd door politieke lei ders en deskundigen. Officieel is meegedeeld dat de details nog niet zijn uitgewerkt. SPORT ATLETIEK „Delta-Sport" in Hulst en Den Haag Op maandag tweede Pinksterdag organiseerde RKHAV in Hulst in ternationale atletiekwedstrijden. De Delta Sport-ploeg kwam hiervan weer met een kleine twintig prijzen thuis. Katrien Schot won het hoogsprin gen bij de A-meisjes met 1.45 m. Zij werd ook 3e bij het verspringen met 4.37 m. Bij de B-meisjes behaalde Jopie Stoutjesdijk twee overwinningen. De 60 m won ze in 8.5 sec. en het ver springen met 4.97 m, wat 3 cm ver der is dan haar beste prestatie van vorig jaar. Janny Schot won het kogelstoten in deze klasse met 11.80 m, opnieuw slechts enkele centimeters van haar Zeeuwse record. Rietje Stoutjesdijk werd hierbij tweede. Janny Schot werd bij het hoogspringen nog 3e met 1.30 m. Bij de C-meisjes zegevierde Jopie Verwest twee maal. Zij liep 8.8 sec op de 60 m en sprong 4.70 m ver. Beide malen werd Anjo Rentzing achter haar tweede, resp. met 8.9 sec. en 4.63 m ver. Ciska Mays werd op de 60 m 3e met 9 sec. vond. Jopie Verwest eindigde ook nog 2e bij het kogelstoten. Henk Hage won het hoogspringen bij de A-jongens met 1.70 m. Met een sprong van 5.90 lag hij ook nog lange tijd 3e bij het verspringen, maar werd tenslotte 4e. Henk Verschuur kwam hier voor het eerst op wedstrijden uit. Als B- junior deed hij mee bij het hoog springen der A-jongens, waarbij hij met 1.50 m 3e werd. Ook de D-jongens wonnen nog twee 2e prijzen. Martin Bevelander op de 60 m en Henk Douw bij het verspringen. Tenslotte werden ook nog estafet tes gelopen. Op de 4 x 80 m meisjes A en B kwamen alleen twee D.S.- ploegen uit. De A-ploeg benaderde het Zeeuws record met een tijd van 44.6 sec. tot op 0.4 sec. De B-ploeg zag door het verliezen van het wis selstokje de kans op een goede tijd verloren gaan. Bij de wedstrijden zaterdag in Den Haag werd Katrien Schot 2e bij het hoogspringen der A-meisjes met 1.50 De overige Delta Sporters kwamen niet tot opvallende prestaties. DUIVENSPORT Fondclub Schouwen-Duiveland Wedvlucht vanuit Sint Vincent. Gelost vrijdag om 13.00 uur. Aan komst eerste duif: zaterdag 10.8 u., laatste duif 12.54 u. Afstand 979/990 km. Deelname 53 duiven. A. Timmerman, Zierikzee 1; G. Flikweert, Zonnemaire 2; Cor Kris- talijn, Zierikzee 3; L. Fonteijne, Drei- schor 4; J. Wiltenburg en zoon, Zie rikzee 5; C. J. Dalebout, Zierikzee 6, 9; T. M. Dalebout, Nieuwerkerk 7; Joh. Flikweert, Dreischor 8, 13; W. N. Pankow, Ouwerkerk 10; A. IJze- lenberg, Bruinisse 11; A. de Koning, Bruinisse 12. Donderdag van 6 tot 6.30 uur in- korven voor Chateauroux; inkorflo kaal „Gevleugelde Vrienden", Sas, Zierikzee. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht uit Sint Dénis. Afstand 324 km, Gelost om 6.30 uur; aan komst eerste duif 11.47 uur. Gebr. Krijger 1, 2, 4, 11; J. Ver west 3, 8, 9; J. Wiltenburg en zoon 5; v. Feleus-v. Westenbrugge 6, 10; Fr. Maijs 7. Donderdagavond inkorven voor Creil, van 6.30 tot 7 uur. Wedvlucht uit Sint Vincent. Af stand 979 km. Gelost vrijdag om 13.00 uur; aankomst eerste duif zaterdag om 11.3. Cor Kristalijn 1; J. Wiltenburg en zoon 2; C. J. Dalebout 3, 4; J. Ver west 5. P.V. „De Reisduif", Brouwershaven Wedvlucht vanaf Chateauroux op 8 juni. In concours 34 duiven. Af stand 570 km. Joh. Flikweert 1, 2, 7; A. J. Flik weert 3, 4, 6; J. M. Kloet 5; C. J. van Dixhoorn 8. Dezelfde dag bereikten slechts vijf duiven hun hok. Wedvlucht vanaf Creil op 9 juni. In concours 54 duiven. Afstand 293 km. Joh. Pannckock 1, 13; C. Wesdorp 2, 4; G. Flikweert 3, 6, 7, 10, 12; P. Flohil 5. 14; A. J. Flikweert 9; L. J. Fonteine 11. Pleidooi voor meer bij schoolreisjes Aanwijzingen van Voetgangersvereniging veiligheid van kinderen DEN HAAG, 15-6. De Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgan gers heeft geconstateerd, dat aan de veiligheid van de kinderen op schoolreisjes dikwijls niet die zorg wordt besteed, die eigenlijk nodig zou zijn. De vereniging meent, dat de veiligheid van de kinderen in het verkeer meer aandacht eist. Zeemeeuwen-Brouwershaven 1-4 De Zeemeeuwenploeg verscheen met elf spelers in het veld. Dit werkte deprimerend op het spel van de Haamsteedse ploeg, die dan ook maar tot matige prestaties kwam. Brouwershaven verdiende de over winning maar maakte geen grote in druk. Zeemeeuwen stai*tte met maar één manlijke speler in het middenvak. Ditwas een handicap die de gehele wedstrijd voelbaar bleef. M. van dei- Weel benutte de stafworp die Brou wershaven reeds in de vierde minuut kreeg toegewezen (0-1). M. van Don gen werd even later bij een vrije worp weggedrukt, wat hem even eens een strafworp opleverde. Zijn worp was slecht gericht en ging naast. Toch kwam Zeemeeuwen nog aan de gelijkmaker en wel in de twaalfde minuut door Wim de Voogd (1-1). Er ontwikkelde zich een ge- lijkopgaande strijd, waarbij aan weerszijden goede kansen werden gemist. In deze periode was Brouw het gelukkigst toen een schot van Platteschorre doel trof (1-2). Voor Zeemeeuwen miste daarna H. Braam een strafworp.. Na de rust een sterker Brouw. Een ver schot van Platteschorre ver dween keihard in de mand (1-3). De wedstrijd werd eentonig. Het Zee meeuwenmiddenvak kreeg het zwaar te verduren tegen de volledige op stelling. Kort voor tijd bracht Slager de eindstand op 1-4. DOSKO-NOAD 7-3 DOSKO heeft op overtuigende wijze revanche genomen op de te Dreischor geleden nederlaag. De thuisclub startte in hoog tempo en NOAD kwam direct al onder zware druk te staan. Het eerste doelpunt, na tien minuten gemaakt door G. Plantsoen, was tevens het mooiste van de wedstrijd (1-0). Reeds drie minuten later was het 2-0 uit een doorloopbal van D. Hart (2-0). Na de wisseling was het de actieve A. Jon ker die in de 18e en 22e minuut zorgde voor 4-0. Ondanks het aar dige veldspel van NOAD, waarbij speciaal uitblonk mevr. Nikerk- Goossens, was het weer een DOSKO- speler, n.l. H. Jonker, die scoorde (5-0). Nog net vóór rust miste NOAD een strafworp, genomen door J. Sla ger. Na de rust lag het tempo wat lager en NOAD zag kans het spel een wat evenrediger karakter te geven. Tien minuten na de hervatting zag Joh. v. d. Vate zijn harde werken beloond en was het 6-0. Direct hierna ver hoogde Janny de Vrieze de stand tot 7-0. C. v. d. Werve wist hierop de achterstand te verkleinen en de eer ste treffer voor NOAD te plaatsen (7-1). Mevr. Nikerk-Goossens en J. Goudzwaard wisten door moedig vol houden de stand op 7-3 te brengen. Hierna liet de DOSKO-verdediging echter geen kansen meer toe. Met deze ruime overwinning voor DOSKO kwam dan ook het einde van deze sportieve wedstrijd, waarin overi gens tussen tewe flinke kerels nogal eens een duwpartijtje voorkwam. KORFBAL Eerste klasse: Nieuwerkerk-Burgh 3-8; Zeemeeuwen-Brouwershaven 1-4. Tweede klasse A: Burgh II-Nieu- werkerk II 4-0; Dosko-Noad 7-3. Tweede klasse B: WIK II-DES 8-0; Zwaluwen '61-Brouwershaven II 3-1. Derde klasse: Renesse-Zeemeeu- wen II 4-8; Noad II-Brouwershaven III 1-7; WIK III-Unitas II 6-1; Re- nesse-WIK IV 14-3; Zeemeeuwen II- Brouwershaven III 4-2; WIK III- Noad II 6-0. Adspiranten Groep I; Burgh A-Zwaluwen '61 1-1; Dosko-Renesse 3-1; Zeemeeu- wen-Burgh B 6-0. Groep II: Nieuwerkerk-Brouwers- haven 3-2; WIK-Unitas 0-0. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Finale zondagbeker: Hoofdplaat- Renesse 1-0. Zaterdagvoetbal Promotie tweede klasse: Kats- Meeuwen 0-4. Nedcrlaagtournooi Brusc Boys Bruse Boys-Zonnemaire 6-4. Voctbaljeugd uit Kloetingc bezocht Burgh De jeugdafdeling van de voetbal vereniging Kloetinge bracht zater dag een bezoek aan de Schouwse Westhoek. Na een bezoek aan het strand togen de junioren in de na middag naar het sportpark „Van Zuijen" om twee wedstrijden te spe len tegen de jeugd van Burgh. Eerst werd gespeeld een wedstrijd tussen de jeugd van 10 tot 12 jaar. Burgh bracht een pittig ploegjc op dc been. De Kloetinge-jeugd kon weinig uitrichten tegen het produk- tievc Burgh-spel. Bij het eindsig naal was de score zelfs 9-0 voor Burgh. De rust was ingegaan met 2-0. De doelpunten waren gescoord door Harry Boot (4 maal), Bas Bij kerk (2 maal), Joop Roos (2 maal) en Jan Kenters. Dc „grotere" jeugd, van 12 lot 15 jaar, zorgde eveneens voor een Burgh-.overwinning, namelijk van 6-2. Toch had Kloetinge in de wed strijd kans gezien met 2-1 voor te komen. De rust brak aan met ge- Zo zijn er op de schoolreisjes dik wijls niet voldoende volwassenen aanwezig; zijn er niet voldoende leerkrachten beschikbaar, dan dient men moeders ter assistentie te vra gen, zoals bv. veelal in de V.S. ge beurt, meent het hoofdbestuur van de vereniging. Naar de mening van het hoofd bestuur is het verder dringend ge wenst. dat de kinderen in marsver- band lopen, wanneer de klas op we gen zonder voetpaden komt. Een zo danige marscolonne, een rijbaan volgenae, mag, de leider meegere kend, een breedte van ten hoogste drie personen hebben en een lengte van ten hoogste dertig personen. Zij moeten in gesloten verband lopen en een afstand van minstens dertig meter bewaren tot een zich voor haar bevindende colonne. Alle schoolhoofden dienen volgens de vereniging deze punten van te voren met het onderwijzend perso neel te behandelen en verder moe ten om de risico's zoveel mogelijk te beperken de leerkrachten voor de aanvang van een schoolreisje een of meer lesuren wijden aan het op straat te volgen gedrag in klasse- verband. HAAKSBERGEN. De 69-jarige heer J. V. uit Rotterdam is, toen hij per bromfiets de rondweg in Haaks bergen overstak door een vracht auto aangereden. De bejaarde heer is ter plaatse overleden. Ratten met een kleurtje •j* VENETIE, 16-6. Een ge- baarde man heeft zaterdag bij *t* .j. de opening van de tweejaar- *j* lijkse tentoonstelling van mo- derne kunst in Venetië grote verwarring gesticht door vier blauto en zilver geschilderde ratten los te laten. De man, de 29-jarige in Spanje wonende Venezolaanse Y schilder Francisco Valero la Cruz, verklaarde dat het een oud Venezolaans gebruik was om ratten los te laten tenein- de het welslagen van een on- X derneming te verzekeren. Deze X Verklaring vond weinig geloof, Y temeer toen een Venezolaanse diplomaat vertelde dat hij ïiooit van deze traditie had *t* gehoord. Later zei de schilder bij een Y verhoor door de politie, dat hij de aandacht had willen X ♦j* vestigen op zijn eigen schilde- X rijen, die uitsluitend muizen en ratten voorstellen. A lijke stand, maar na de rust was het vooral Kees Oostdijk die niet te houden was en zelfs vier doelpunten voor zijn rekening nam. De andere twee treffers waren van M. Evertse en Rinie Dijkman. De tegenpuntjes waren gescoord door Ad de Jonge. DOSKO jun.-Renesse jun. 3-1 De Dosko-adspiranten behaalden in een aardige wedstrijd de over winning op Renesse. M. Pleune gaf Dosko na tien minuten de leiding, wat vijf minuten later door dezelfde speler nog eens werd herhaald, 2-0. Na de wisseling was het Frans de Vrieze die 3-0 liet aantekenen. Toch was Renesse wat spelkwaliteiten be treft niet veel minder dan Dosko. Het doelen liet echter veel te wen sen over. Pas na de rust was het Corrie Lodewijk die Renesse een te- genpuntje bezorgde. Met Renesse in de aanval kwam het einde. VOETBAL K.N.V.B. Hoofdplaat-Renesse 1-0 Renese heeft het - met vier inval lers utikomend - tegen het met één invaller spelende Hoofdplaat op de valreep juist niet kunnen halen in de strijd om de Zeeuwse voetbalbe ker. Redes na vijf minuten spelen kreeg Renese een reeële kans tot scoren, toen na goed voorbereidend werd van Goossens, Cor Bakker op vijf meter alleen voor doel kwam, maar door te aarzelen leverde het niet meer dan een. corner op. Na 17 minuten faalde de buitenspelval in de rood-witte defensie, daar Dale bout niet snel genoeg naar voren ge komen was. Spil Jonker bleef staan voor veiTtieend buitenspel, waardoor de alleen doorlopende midvoor Ruy- ckers weinig moeite had De Vrieze te passeren (1-0). Renesse kwam hierna in de aanval, maar de voor hoede van Renesse miste de nodige stootkracht om de verdediging van Hoofdplaat ernstig te verontrusten. Wel schoot Boerma een voorzet ra kelings over. Door goed uitlopen weet doelman De Vrieze de doorge broken Ruyckers het scoren te be letten. Direct na de hervatting is Renesse sterk in de aanval en reeds na vier minuten ontsnapt het doel van de thuisclub aan een doorboring, als Boerma en Goossens de bal voor el kaar laten liggen. Daar Renesse nu het middenveld volledig in handen neemt, komt de verdediging van Hoofdplaat onder zware druk te staan, maar met kunst en vliegwerk weten zij het doel schoon te houden. Na 15 minuten schiet M. Everaers het leder keihard in, maar geen en kele voorhoedespeler is aanwezig om het van de doelverdediger terug springende leder in het net te wer ken. Op fraaie wijze weet De Vrieze aan de andere kant een kogel on schadelijk te maken. Als er nog tien minuten te spelen zijn, krijgt P. de Meij op vier meter voor het doel een fraaie kans, maar zijn rollcrtje gaat langs de verkeerde kant van de paal. Wat Renesse ook probeert, het wil niet lukken en zo komt Hoofd plaat op gelukkgie wijze in het bezit van de beleer^ STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt a.s. woensdag 20 juni haar laatste bijeenkomst in dit seizoen. Als spreker hoopt op te treden de heer N. M. Laarman uit Den Haag met als onderwerp „Gods Naam in onze omgangstaal". Ook belangstellende dames, niet-leden zijn hartelijk welkom. HAAMSTEDE Drukke Vogelwacht-excursies De pas begonnen excursies die ge organiseerd worden door de Vogel- wadht „Schouwen-Duiveland" mo gen zich nu reeds in een enorme be langstelling verheugen. De eerste excursie naar de broedgebieden van de zilvermeeuwen in de Rijksdomei nen werd meegemaakt door 300 per sonen. Er was slechts één leider zo dat het voor deze man een moeilijke opgave was om ieder ter wille te zijn. De Vogelwacht kampt nog steeds met een tekort aan gidsen voor deze tochten. Mogelijk dat dit bericht nog wat helpen kan om enige gidsen er bij te krijgen. BRUINISSE Pak stro viel op auto Een vrachtauto van de fa. J. van der Vlist uit Wijngaarden, bestuurd door de chauffeur A. C. de B. uit Wijngaarden reed donderdagvoor middag op rijksweg 18 naar het veel te Zijpe, toen in de beruchte bocht bij de Oude dijk enkele pakken stro van de auto afvielen. Een pak kwam terecht op de personenauto van de heer A. Naaktgeboren uit Putters- hoek, die daar juist passeerde en in de richting Zierikzee reed. En dat betekende tevens het einde van de rit, want de personenauto werd zo zwaar beschadigd, dat zij moest wor- WESTERSCHOUWEN Strandconcert Leger des Heils Stafmuziekkorps Zondagmiddag heerste een opval lende drukte op het strand nabij de trap te Westenschouwen. Behalve de vele badgasten die genoten van zee en zon waren er veel dagjes mensen van Schouwen-Duiveland, vooral uit Zierikzee. Het waren al len belangstellenden die speciaal ge komen waren om het Stafmuziek korps van het Leger des Heils te be luisteren, welk orkest in kleurrijke uniformen gestoken een rijk gevari eerd programma uitvoerde. Kolonel Lahuijs sprak een welkomstwoord tot de grote schare aanwezigen. Hij roemde het korps waarvan de leden over het gehele land verspreid wo nen, maar die iedere week in Den Haag bijeenkomen om te repeteren. Het concert werd uitgevoerd on der leiding van kapitein Palstra. Klassieke werkjes werden afgewis seld met moderne muziek, waaron der een Italiaanse potpourri. De uit gevoerde nummers werden met een flink applaus beloond, vooral ook de solonummers voor onder andere de trombone en een trompet-trio. Overigens is het nog niet 'dikwijls voorgekomen dat op Schouwen een muziekkorps in het warme zand neerdaalde om een concert te ge ven. Het voorbeeld van de Leger des Heils Stafmuziek verdient ech ter zeker navolging. Vandaar ook dat men het korps, dat om zijn mu zikale kwaliteiten zeer werd ge roemd, vanaf het strand te Westen- schouwen een hartelijk tot weer ziens toeriep. DREISCHOR Herv. kerkkoor naar Leerdam Het Nederlandse Hervormd Kerk koor zal op 'dinsdag 19 juni aan staanden een bezoek brengen aan Leerdam, het stadje aan de Linge. Er zal onder andere een bezoek ge bracht worden aan de glasfabrieken aldaar. SIRJANSLAND Bejaarden maakten tochtje over Schouwen-Duiveland Vrijdagmiddag hebben de bejaar den van Sirjansland een druk ge bruik gemaakt van de gelegenheid een tochtje over het eiland te ma ken. Dit tochtje was des te aardiger omdat ook de bejaarden van Ooster- land de rit meemaakten. Bovendien waren van beide dorpen de besturen aanwezig en van Sirjansland ook de serveersters. De start van de RTM- bus met aanhangwagen vond plaats voor „SCHOUWEN'S BADCOURANT" Denkt U aan tijdige Inzending van uw advertentie? DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN Postbus 1 - Zierikzee Telefoon (01110) 2 2 55 Scheepvaartbericliten Esso Amsterdam (t.), 14-6 van Rot terdam naar Mena. Kelletia (t.) 15-6 van Kopenhagen naar Rotterdam. Korenia (t.), 14-6 van Las Pezia naar Port Said. WANDELSPORT De Zierikzeese Avondvierdaagse Voor de Zierikzeese Avondvier daagse, die deze week weer gehou den wordt, blijkt weer goede be langstelling te bestaan, want tot op heden gaven zich reeds ruim 600 deelnemers op, welk aantal heden (maandag)-avond bij de start nog wel hoger zal worden. Ook nu zijn weer verscheidene sportverenigin gen, zomede padvinders- en andere groepen van de partij en individu- elen uit bijna alle gemeenten van het eiland. De eerste avond voert de tocht door Duiveland want na de start om kwart voor zeven van het Haven- plein trekt de stoet de Zuidhaven poort uit, waarna de „groten" via de Rijksweg het Gouweveer intippelen en over Ouwerkerk en Nieuwerkerk de Rijksweg weer bereiken om zo weer naar Zierikzee („Concordia") terug te keren. De „kleintjes" wan delen over de Vissersdijk naar de Rijksweg het Gouweveer in, waar zij later linksaf slaan en via het vroegere Kapelle op de Rijksweg komen en dan naar Zierikzee terug komen. Als het weer gunstig blijft kun nen het vanavond weer mooie wan delingen worden. Wel willen we er nog eens de nadruk op leggen dat er onderweg goed rechts gehouden dient te worden en dat vooral in de bebouwde kommen niet gepasseerd wordt. Verder is het ook weer zo dat het er niet om gaat het eerst binnen te zijn, daar het de bedoe ling is te „wandelen" en het genie ten van de natuur. Een hoog tempo is dan ook beslist niet noodzakelijk. KORFBAL S.D.K.B. Burgh A-Zwaluwen A 1-1 In een zenuwslopend duel hebben de beide kampioenspretendenten de punten broederlijk gedeeld. Vooral de thuisclub speelde maar een lauw speyyetje en had met wat meer geestdrift zeker de overwinning uit het vuur kunnen slepen. Bovendien miste Burgh eer. serie strafworpen waarvan sommige toch wel wat aan de zware kant waren. De ruststand ging met gelijke stand 0-0 in, doch na 10 minuten in de 2e helft scoor de Co Tuinman Burgh naar een 1-0- voorsprong. De hoerastemming was van korte duur, want Maarten Ver- jaal zorgde voor een kundige gelijk maker. Hoe of er verder nog ge zwoegd werd, beide verdedigingen gaven geen krimp meer, zodat de eindstand 1-1 werd. te Oosterland, waarna „bijgeladen" werd te Sirjansland. De tocht ging eerst naar Bruinisse en Zijpe. Voor velen betekende dit een eerste ken nismaking met de Deltawerken. De reis werd voortgezet over Nieuwer kerk, Dreischor, Zonnemaire en Brouwershaven naar Burgh, waai de reis werd onderbroken en een traktatie werd aangeboden. Te Wes tenschouwen werd eveneens halt gehouden en volop genoten van het overvloedige natuurschoon. De te rugreis ging via „De Val" waar nog maals werd getrakteerd, waarna via Viane de gasten weer op de plaats van bestemming werd bezorgd. Voor al ook dankzij het prachtige zomer weer was het voor allen een onver getelijke middag. Bij aankomst te Sirjansland sprak de heer Joh. Hoo- gerhuis een woord van hartelijke dank aan het bestuur van de be jaarden voor het gebodene. SPORT VOETBAL Eerste gedeelte zomeravondcompetitie afgesloten Nog spannende wedstrijden in vooruitzicht ZIERIKZEE, 16-6. Voor het eerste gedeelte van de zomeravond voet balcompetitie werden vorige week de laatste wedstrijden gespeeld, waarbij enkele bijzondere verrassin gen niet zijn uitgebleven. Een 5-2 overwinning van Herverkaveling op Kon. Zeelandia lag wel allerminst in de lijn van de verwachtingen, evenals het 1-1 gelijke spel van Neptunus (met 9 mensen) tegen de Zierikzee-veteranen. P.T.T. zorgde vrijdag jl. ook voor een verrassing door het sterker geachte Rijkswa terstaat met 1-0 te verslaan. De stand na de eerste ronde in deze competitie ziet er thans als volgt uit: P.Z.E.M. 8 5 3 0 13 23- 8 2,875 Zierikzeevet. 8 5 2 1 12 13- 7 1,857 R.waterstaat 8 5 1 2 11 19-11 1,727 K. Zeelandia 8 4 2 2 10 18-12 1,5 Neptunus 8 2 2 4 6 10-14 0.714 C.W.S. 8 3 0 5 6 10-18 0.555 P.T.T. 8 2 1 5 5 10-17 0,588 Dr. L. O. 8 1 3 4 5 9-16 0,562 Hcrvcrkav. 8 2 0 6 4 15-24 0,625 Het 2e gedeelte van de competi tie omvat nog ontmoetingen tussen de verenigingen 1 t.m. 5 van de eer ste ronde en de wedstrijden tussen de no.'s 6 t.m. 9 van de ranglijst na de eerste ronde waaruit dan de uit eindelijke eerste t.m. negende plaats te voorschijn zullen komen. Tot deze competitieregeling werd met meerderheid van stemmen be sloten op /de voorjaarsvergadering van de gezamenlijke verenigingen. Uit de standenlijst blijkt dat het onderling krachtsverschil tussen de no.'s 1 t.m. 5 en 6 t.m. 9 zeer gering is. Verwacht mag dus worden dat nog spannende wedstrijden zullen volgen in het 2e gedeelte van deze zomcravondvoctbalcompetitie. Dat de vele belangstellenden met de spelers van dc verenigingen nog genocgclijkc uren mogen beleven aan deze vorm van vrije tijdsbeste ding op 't sportpark „Bannink" en deze wedstrijden een sportief karak ter mogen dragen als voorbeeld van deze oudere spelers aan de jeugd is de oprechte wens van de commissie voor zomeravond voetbal K.N.V.B. afd. Zeeland rayon Zierikzee. I.v.bm. dc Zierikzeese avondvier daagse zijn voor deze weck maar 2 wedstrijden vastgesteld, n.l. 19 juni: Zierikzee-veteranen- PZEM; 20 juni Kon. Zeelandia- Neptunus.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6