Zierikzeese sportlieden ervoeren te St. Hilaire opnieuw/ Franse gastvrijheid Verklaring van Prins Bernliard ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag u juni 1*52 No. 19190 SPORTIEVE INJEKTIE VOOR DE JUMELAGE" Normandische stad blijvend enthousiast over uitwisselingen c'est une merveillehet is een wonder. (Van onze redakteur) ST. HILAIRE DU HARCOUËT. De jumelage tussen St. Hilaire du Har- couët en Zierikzee is nog spring levend en tijdens de Pinksterdagen is er hard aangewerkt, de basis te leggen onder een toekomstige ont wikkeling van deze even merkwaar dige als innige verhouding tussen Zierikzee en de immer gastvrije en gulle stad in Normandië, nu - in de lente - gevat in een krans van het meest uitbundige groen, dat zich laat voorstellen „Jumeleren" im mers - om dit niet helemaal brand schone Nederlands dan maar te gebruiken - is een zaak waaraan - zoal niet constant - dan toch wel periodiek moet worden gewerkt en laten wij onze nieuwe indrukken van een kort verblijf in St. Hilaire, mogen onderstrepen met de opmer king, dat deze ongelofelijke harte lijke en spontane verhouding tussen beide steden nooit stuk mag gaan. Ook al blijft men met beide benen op de grond staan, dan dient erkend dat deze „jumelage" in de praktijk nu precies brengt, wat volkeren van verschillende stam nodig hebben, in een wereld vol achterdocht en men selijke onhartelijkheid. Wat betreft dc voetballers van Zierikzee en Mevo, ze hebben hun best gedaan om op het terrein van de sport hun steentje hiertoe bü te dragen en al werden het geen overwinningen op de vlotte jongens van de sportclub uit St. Hilaire, het ging ook ditmaal om het spel en niet om de knikkers. De tocht van Zierikzee naar St. Hilaire is een reis vol prettige ver rassingen en ervaringen. In de reis leider. de heer L. Dey, is langzamer hand een indrukwekkende hoeveel heid Belgische en Franse reiserva ringen samengevloeid. Hij weet pre cies te vertellen of de chauffeur achter of voor ligt op het reissche ma, in vergelijking met andere toch ten naar „la douche Normandië". Hij weet welke hoekjes men kan afsnij den, waar men rechts en waar links moet afslaan en op honderd meter nauwkeurig voorspelt hij het passe ren van een kasteel, een groot bos of een interessant gebouw. Een reis- factotum dus, de heer Dey, lid van de Sportraad en uit dien hoofde een bijna professionele „jumelcerder". Reizen per bus intussen is plaat jes kyken van achter glas, maar dit maal waren het dan wel heel tref fende plaatjes, bont. kleurig en ver rassend van schoonheid. Normandië is een prachtig land en het is er stil, zelfs in het drukke seizoen, want Nederland zweert nu eenmaal bij het diepe zuiden. Men weet niet welk schoons men rechts laat liggen. Een „pittige ruk" Zierikzee-St. Hilaire overigens vergt 14 uren bussen, een pittige ruk dus van rond 650 km en gelet op menselijke zitcapaciteit, althans voor ons, wel het maximum. Wie moe en stijf uit dc bus stapt, plonst echter onmiddellijk in dc overrompelende Franse gastvrijheid, die zich mani festeert met een goed welkomst wijntje in hef stadhuis van St. Hi laire. aangedragen door vloffe - rn vlot sprekende - gedienstigen, die van flessen wijn leeg schenken hun opbeurend beroep hebben gemaakt. Men treft in de „mairie" (stadhuis) de autoriteiten en de gastheren en gastvrouwen om de Zierikzeese mensen op te halen, kant en klaar ook de pinksterdagen in dienst van hun gasten te stellen: bij alle (we derzijdse) vréugden toch ook een opoffering, die wel vermeld mag worden. Bij deze eerste ontmoeting sprak burgemeester Cheval het wel komstwoord, als steeds in het Ne derlands, waaraan hij met een be wonderenswaardige hardnekkigheid vasthoudt. Overigens ligt het met de accentuering van dit Nederlands niet gemakkelijk en men moet wel de oren spitsen om de quintenssens te kunnen begrijpen. Als gebaar te genover de Nederlandse gasten, is het echter toch echt wel iets aparts. Wie meent onmiddellijk thuis ge komen, onder de Franse lakens te kunnen schuiven, vergist zich, want „un petit aperatif" (een apperatiefje) moet minstens eerst nog gedronken en daar de Fransen het converseren tot een hoog ontwikkelde kunst heb ben gemaakt, is het logisch dat tus sen aankomst en slapen nog een flink aantal uurtjes liggen. Aan gesprekstof geen gebrek en gelukkig niet louter over Algerije, een probleem dat onze zuidelijke vrienden overigens als een steen op dc maag ligt, zij het dat men in en rond St. Hilaire hiervan niets merkt. Een rustige en volkomen normale toestand in deze omgeving. Naar „de Mont" De volgende dag was er een tocht naar de Mont Saint Michel, al eer der hier uitvoerig beschreven als monument der eeuwen, een krachtig gebed in steën, een monument ook van innige vergane vroomheid, me ditatie en geestelijke verstilling en nu toeristisch object bij uitnemend heid, dat tienduizenden jaarlijks tot zich trekt. Wie tegenover Fransen (met hun Mont St. Michel zijn ze aan de chauvinistische kant, maar we vergeven het graag), een goede beurt wil maken, moet het gebouw typeren met een: „Ah monsieur, c'est une merveille'. (meneer, het is een wonder), maar men behoeft zichzelf geen geweld aan te doen het te zeggen, want „de Mont' praalde in volle luister onder het gulle licht van de voorzomer, dat de oude ver weerde muren koesterde voor de zo veelste maal in vele lange ecuwen. Een mélange van vrome stilte en uitbundig groen in de kloostertuin, even verder dan de steile naar de top wentelende trappen, waar een bont internationaal publiek zich ver gaapte aan dc souvenirwinkeltjes, de hotels - gastronomische paradijs jes - en aan elkaar. Officiële receptie De volgende dag vond dc officiële receptie plaats op het stadhuis, on gedwongen, hartelijk, een tikje ru moerig en uiteraard met een „vin d'honneur" (een ere-wijn), waar dc Fransen nu eenmaal behoefte aan hebben als verfrissend kader om elkaar of anderen iets te zeggen. Wethouder M. C. Verheijen kreeg hier de kans Ie zeggen, dat, ook hel gemeentebestuur van Zie rikzee alle prijs stelt, op voortzetting van de „jumelage" cn stellig zal doorgaan met de verschillende uit wisselingsprogramma's. Het gemeen tebestuur verheugt, zich over de ves tiging van een nieuwe industrie te St.-Hilaire, waarvan hij hoopte, dat het de bevolking veel werkgelegen heid zal bieden. Na afloop werd een krans gelegd bij het jumelage-monument op de Place National. De krans was ge maakt in de kleuren van de trico lore, die spiegelbeeld van de onze zijn, hetgeen nu eenmaal rond de jumelage een prettige - en ver trouwd aandoende - coïncidentie is. Een „etentje" Hierna verzamelde een kring van Franse en Nederlandse personen zich aan een officieel banket, waar voor wij - zij het uiteraard bij de affaire slechts habitueel betrokken - een vriendelijke uitnodiging ont vingen. Een goed maar bar diner, dat de toch al stevig aangesproken maag een zware proef deed ondergaan. Als alle kreeft en geporcheerde dit jes en datjes, de kaasselecties en in de champagne gebakken ham met pittig wit en rood naar binnen zijn gespoeld, lijkt men even ongeschikt voor de samenleving. De Calvados helpt de eter er dan weer wat bo ven op. Een pittige match In de middaguren speelde Zierik zee zijn wedstrijd tegen U.S.H. een pittige match, die werd ingeleid met het uit wisselen van vaantjes, Fran se handdrukjes en vriendelijkheden. Zierikzee heeft er danig boven op gezeten, kreeg pech met het uitval len van de speler van Beveren, een incidentje dat toch de mogelijkheid schiep te tonen dat Zierikzee en Mevo het vlot en sportief met el kander kunnen vinden, want voor de keus gesteld of een speler van St. Hilaire of één van Mevo moest invallen, koos de heer C. Hagesteijn dc Mevo-speler Stoutjesdijk, zodat het elftal weer compleet was. De krachtverhouding liep weinig uiteen en met wat geluk had in deze match wel een gelijkmaker gezeten, maar „soit" het was nu eenmaal niet zo. Gezegd zij nog dat de spelers fit op het veld verschenen, want ze hadden de wijn echt laten staan, op verzoek van de leiding. Ontspanningsprogramma In de avonduren volgde het eerste ontspanningsprogramma in de groot ste zaal van St. Hilaire, een barak achtig geval, dat beslist geen blij vertje moet zijn, want het is maar kaaltjes, maar de gemeente St. Hi laire heeft veel wensen en is aan een nieuwe zaal nog niet toegeko men. Op het toneel een klein Frans jongetje met Charles Trenet-aohtige capaciteiten, een bijzonder pittig joch, dat - met pianobegeleiding van de lerares muziek aan één der scholen te St. Hilaire - charmant het ene liedje na het andere produ ceerde. Verder was er de St. Hilairse Edith Phiaf", met een indringende, overtuigende stem, waarmede zij veel succes had. Van Nederlandse zijde amuseerde de heer H. de Oude de zaal met liedjes bij de gitaar. Vooral zijn „Tulpen uit Amsterdam" ging er als koek in. M.E.V.O.-U.S.H. Tweede Pinksterdag volgde de match Mevo-U.S.H., een flinke wed strijd, die het aanzien waard was. Vooral in de eerste helft domineer de Mevo en een gelijk spel zat er - ook ditmaal - wel in, maar kort na de rust kwam er een inzinking en kreeg Mevo enkele rake klappen te incasseren, zodat het uiteindelijk toch 3-2 werd voor St. Hilaire. Slot cn afscheidsavond In St. Hilaix-e's feestzaal vond maandag de afscheids- en slotavond plaats,, die gekenmerkt werd door een zeer ongedwongen sfeer en een vriendschappelijkheid, die zo nu en dan bijna explosieve ontladingen vond. Het was een hele heisa voor dat de Zierikzeese dia's van de heer De Feijter op het doek stonden, want hier en daar rammelde de organisa tie van de avond wel wat, maar dat geeft er nu net het snufje artistieke aardigheid aan, dat Franse bijeen komsten zo ongedwongen maakt. Burgemeester Cheval gaf uitdruk king aan z(jn spijt, dat het uitwisse lingsprogramma alweer achter dc rug was. Hy nodigde alvast voor dc toekomst dc elftallen opnieuw uit en dan „Kunst cn Eer", die hopelijk een volgende maal wél present zal kunnen zyn. Hij dankte voor de uitnodiging ge daan van Zierikzeese zijde aan vijf tien jongelui uit St. Hilaire, om deze zomer naar Schouwen-Duiveland te komen en achtte de uitwisselings programma's - vooral van jongeren - zeer belangrijk voor beter weder zijds begrip en waardering. Wethouder Verheijen bracht in een contra-speech nog even de wedstrij den ter sprake. „Al hebben jullie het dan niet kunnen winnen, ik vlei me met de hoop dat jullie uit charmant heid tegenover de Fx'ansen expres hebben willen verliezen", aldus de wethouder, die dankte voor de bui tengewone ontvangst door het be stuur van de Union Sportive St. Hi laire en de buitengewone zorg aan de gewonde speler Van Beveren be steed. Hij dankte de executanten voor het gebrachte - ook ditmaal was het „jongetje" er en de Edith Phiaf uit St. Hilaire - en wees er op dat de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" slechts bij zeer hoge uitzonde f")jt M C - DEN HAAG, 12-6. Het secretariaat van Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden deelt het vol gende mede: „Na het onderhoud dat Zijne Ko ninklijke Hoogheid hedenavond met de heer Lunshof, hoofdredakteur van Elseviers Weekblad over de strekking van een door deze ge schreven artikel heeft gehad, is Zijne Koninklijke Hoogheid van me ning, dat de heer Lunshof het be treffende artikel in diens blad ten opzichte van hem te goeder trouw heeft geschreven. Zijne Koninklijke Hoogheid heeft een verklaring van de heer Lunshof dat hij noch de Prins noch de Bil- derberg-groep in een verkeerd dag licht heeft willen stellen, als waar aanvaard. De heer Lunshof heeft toegegeven dat hij zich in dit artikel - uitgaan de van ten dele onjuiste informaties - minder gelukkig heeft uitgedrukt, waardoor een verkeerde indruk bij de Prins is gevestigd, hetgeen door de heer Lunshof bijzonder wordt be treurd. De Prins heeft zijn opmerkingen ingetrokken en zijn verontschuldi gingen aan de heer Lunshof aange boden". ring kan komen, omdat deze reis uiteraard heel wat geld kost. De heer Verheijen sprak een warm dankwoord aan het adres van de heren L. Dey, dr. J. C. Röhner en I. J. Haverhoek. Met nadruk onder lijnde hy dat de aan dr. Röhner des tijds verleende onderscheiding is ge motiveerd met diens werk voor de sportuitwisseling. Sprekend over'de „jumelage" wees de heer Verheijen er op dat twee kleine steden presteren, wat de grootmachten der wereld niet voor elkaar kunnen krijgen. Hij was er van overtuigd, dat alle atoomgevaar onmiddellijk zou verdwijnen als Amerika en Rusland tot een „jume lage" zouden kunnen komen. De avond werd daarna nog in ge zellige sfeer verder doorgebracht. Het kwam zelfs zover dat enkele delega tieleden zich aan de twist gingen wagen, een bizarre dans, die in Frankrijk - uiteraard onder de jeugd - nog al wat beoefenaars vindt. Namens „Zierikzee" sprak de heer Willems een dankwoord en de dank- gevoelens van „MEVO" werden ver tolkt door de heer K. T. Postma. Wederzijds werden hoera's en heil dronken uitgebracht. De knalavond werd besloten met het zingen van het volkslied van Normandië, het Wilhelmus en de Marseillaise. Dc terugreis Wel wat vermoeid begonnen de Zierikzeese reizigers de volgende morgen half zes aan de tocht huis toe, maar de chauffeur, de heer J. van Aken, wist goed raad met de kilometers, die vlot onder de wielen van de bus wegrolden. De meest fitte (en zoetste) reizigster was de baby van de familie'Lokker, die het pres teerde zonder een moment lastig te zijn of te huilen de reis heen en weer te bussen. In een dankspeechje in de bus maakte dr. Röhner daar apart melding van. Hij sprak zeer waarderend over het aandeel van de heer Dey aan de reis, die zich weer een uitnemende gids had getoond. In zijn dankwoord betrok hij ook de heer Van Aken, die hij een compli ment maakte voor de prettige ma nier van rijden en voor het feit dat hij de veiligheid op deze verre reis «immer uit het oog verloor. Rond half tien stopte de bus weer op het Havenplein. De zoveelste „ju- melage"-reis zat er op en voor de deelnemers en deelneemsters zal de herinnering zoet zijn. BUSTOCHT VOGELWACHTERS Dijkwater ontwikkelt zich tot belangrijk vogelreservaat WESTHOEK, 11-6. Om de belang stellende vogelvrienden van het eiland en daarbuiten te laten zien, hoe de verschillende vogelgebieden op ons eiland zich ontwikkelen, had de Vogelwacht „Schouwen-Duive land" een bustocht georganiseerd die zaterdagmiddag werd gehouden. Op deze tocht is vast komen te staan dat vooral het Dijkwater zich lang zamerhand gaat ontplooien tot een zeer belangrijk vogel-reservaat. In dien deze ontwikkeling verder in deze lijn gaat, dan zou het in de toekomst wel eens van groot belang kunnen worden voor de ontwikke ling van de kern Dreischor. Een volle bus, gevolgd door zeven volle volgauto's, vertrok omstreeks 13.30 uur van hotel „Het wapen van Burgh", eerst naar de Westen- schouwse inlaag jnet zijn kluten, bergeenden, kieviten en gewone wil de eenden, gereden. Hier waren al veel jonge vogels te zien. Vervol gens naar de inlaag te Koudekerke, het klutenparadijsje van de Schouw- se Vogelwacht, waar men vanaf de hoge zeedijk een uniek gezicht heeft op het gedoe van de kluten, waar van al velen met jongen. Ook grut to's en tureluurs werden met be wonderende blikken gadegeslagen. Langs het Schelphoekgat naar de Weversinlaag. Hier werd even de bus verlaten om de kolonie grote stern's beter te kunnen zien. Tevens kon genoten worden van de aanblik van wulpen en enkele wilde zwanen. Het was maar een klein eindje verder om in de Flaauwers-inlaag de ver maarde kapmeeuwen-kolonies, af en toe onderbroken door een groepje visdiefjes, te zien. Kouers-inlaag gaat zich ontpoppen tot een zeer be langrijk trefpunt van vele vogels in het winterseizoen. Ook hier de ge wone inlaagvogels, sommige broe dend, maar ook velen reeds met jon gen. De thee werd aan „De Val" ge bruikt, waarbij tevens blikken in het Galgepoldertje werden geworpen. Het vogelgebied te Ouwerkerk werd niet overgeslagen, omdat hier het altijd weer imponerende gezicht van de dwergsterntjes en pleviertjes blijft boeien. Ter afwisseling kon den wollige vierpoters, in de vorm van konijntjes, op de buitendijk be keken worden. Over Vianen, langs de Geule, over Oosterland, werd het Dijkwater bereikt met zijn enorme uitgestrektheid. Ook hier een gebied dal met rust een steeds meer geliefd gebied voor veel vogelsoorten gaat worden. We denken daarbij aan die vogels die uit de omgeving van de Grote Beer en Rozenburg verdreven worden en die op andere plaatsen een rustig oord zoeken om verder te kunnen leven. Dwars door Schou wen toerde de bus via de Rampweg naar „den Haerd", waar de tochtge noten een gevecht konden zien tus sen patrijzen en kieviten. De patrij zen hadden zich schijnbaar in het territorium van de kieviten gewaagd en dit moest met inzet van alle krachten voorkomen worden. Behal ve van het mooie Schouwse land schap, naast de fraaie vogelreserva ten, waren toch ook de fraaie ver gezichten over de Oosterschelde van onvergetelijke schoonheid. Commen tator-reisleider was de heer L. Kou wen, bestuui'slid van de Vogelwacht, die op prettige wijze het geziene toe lichtte en daarvoor de dank van de aanwezigen verkreeg. Te omstreeks 6 uur was men weer in Burgh terug. LOF VOOR SCHOUWEN-DUIVELAND Vogelfotograaf Marcel Verbrugge sprak voor Vogelwacht Kaïnerlid Koersen overleden DEN HAAG, 12-6. Dinsdag aan het einde van de middag, nadat hy het grootste gedeelte van de openbare vergadering van dc Tweede Kamer had bygewoond, is plotseling in Den Haag overleden de heer Th. D. J. M. Koersen, lid van de Tweede Kamer voor de Katholieke Volksparty. De heer Koersen bevond zich om streeks half zes met zijn fractiege noot dr. ir. C. J. van Meel in de leeszaal van het gebouw van de Ka mer, toen hij zich niet wel begon te voelen. Hij zei tegen de heer Van Meel dat hij zich niet goed gevoelde en deze riep onmiddellijk de hulp in van het Kamerlid dr. J. H. Lamberts, huisarts tc Rotterdam. Deze achtte directe overbrenging naar een zie kenhuis noodzakelijk. De heer Koer sen is naar het ziekenhuis van dcH. Joannes de Deo aan het. Westeinde in Den Haag vervoerd en daar kort na aankomst overleden. HAAMSTEDE, 12-6. Het doet wel eenS goed als men van buitenlandse zijde lof toegezwaaid krijgt over de schoonheid en het ongerepte van eigen eiland. De bekende vogelfoto graaf-onderwijzer uit België, bekend om zijn zondagmiddag-optreden voor de Belgische T.V. genaamd: „Vedet ten uit de dierenwereld", die zater dagavond voor de Schouwse Vogel wachters in hotel „Ostoerio" optrad, onderstreepte dit nog eens ten volle. De heer Verbrugge zeide o.a. dat de mooiste duinen van west-Europa ge vonden worden op Schouwen, een wetenschap die door velen gedeeld wordt. Spreker was ingeleid door de voor zitter van de Vogelwacht, de heer J. P. C. Boot, die in zijn welkomst woord aangenaam kennis maakte met hotel „Ostoerio". De voorzitter sprak er zijn spijt over uit dat de Nederlandse T.V. op het gebied van natuuruitzendingen achter is bij on ze zuiderburen. Als voorbeeld noem de hij de zeer in de smaak vallende zondagmiddagprogramma's over Bel- gie, waar o.a. Marcel Verbruggen aan medewerkt. De voorzitter blijft bang, dat, als de dammen klaar zijn, de vreemdeling de spelregels der natuur niet zal kennen. Het onder wijs blijft hier een opvoedende taak houden. Vervolgens kreeg de heer Ver bruggen het woord, die zeide reeds in 1946 voor het eerste op Schouwen te zijn gekomen. Nu, in 1962, heeft hij nog steeds evenveel belangstel ling voor dit eiland met zijn zilver-, storm- en kapmeeuwen. Van zater dagmorgen 4.30 uur tot zaterdag middag 16.30 uur zat spreker bij het nest van de Britse mantelmeeuw in de Schouwse duinen. Wanneer bin nenkort dan ook in de zondagmid dagprogramma's de Britse mantel meeuw over de Belgische T.V. uit gezonden wordt, zal dit veel Schouwse kijkers trekken, omdat de opnamen in hun duingebied zijn ge maakt. „Scheld er ij kdom" was de naam van de eerste kleurenfilm die de heer Verbruggen vertoonde, ge volgd door een film over de vogels op de Belgische heide. Fraaie opna men, van zeer moeilijk te fotografe ren vogels (torenvalk, wouwaapje), werden met waardering bewonderd. I5ISK3 Kleurendia's handelden over de vogels van Schouwen, die we alle maal kennen. Op dit voor de vogels „aards paradijs", zoals de heer Ver bruggen Schouwen noemde, kon hij toch nog enige zeldzaamheden ont dekken, zoals de strandleeuwerik en de rosse franjepoot. Dank bracht hij aan zijn vriend de heer Gerrit v. d. Hoek, met wiens medewerking hij zeer veel kon filmen en fotografe ren op de inlaag-eilanden. Hier kon hij dc zeldzame kleine Noorse stern op de filmband vastleggen. Dit dier tje legt per jaar 2 maal de omtrek van dc aarde af! Verder de voor ons bekende vogels zoals zilvermeeuw en kluut werden nog eens haar scherp op het doek gezet. De heer Boot dankte de heer Ver bruggen voor zijn boeiende avond. Het speet hem dat de juist bij het sluitingswoord binnengekomen Bel gische vrienden van de Vogelwacht Roesselaex-e door enox*me veerdrukte deze avond moesten missen. Hij be sloot zijn propagandistisch woord met de volgende zin: „Schouwen, let op uw vogels; Nederland let op uw natuur". In het huishoudelijke gedeelte deelde1 hij nog mede dat de heer Vijverberg inmiddels uit hét ziekenhuis is ontslagen, doch de vo gelwachter, de heer D. Dijkgraaf is er in opgenomen en geopereerd. Bei den maken het verder goed. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HAARLEM. Koningin Juliana heeft een deel van de jaarvergade- xing van de Nederlandse Maatschap pij voor Nijverheid en Handel, die in Haaxiem gehouden wordt, bijge woond. Het onderwerp van de be spreking was: „De taak van Neder land ten aanzien van de ontwikke lingslanden". NUMANSDORP. Voor het eex%st in 250 jaar zijn er op de jaarlijkse paardenmarkt van Numansdorp geen paarden aangevoerd. Vorig jaar wa ren er nog vijf. ALMELO. De 49-jarige mevrouw J. Hulleman-Tjeerdsma te Almelo is door gasvergiftiging omgekomen. Vennoedelijk doox'dat een gasslang lek was heeft de keuken van de wo ning, waar een wasketel op een gas- pitje was gezet, zich in de nacht met gas gevuld. DEN HAAG. Van 13-23 juni brengt een 25-tal bosdeskundigen onder auspiciën van de Europese bosbouw- commissie van de F.A.O. (voedsel- en landbouwox-ganisatie van de Vex-- enigde Naties) een bezoek aan ons land. MEPPEL. Op de Meppelerweg te Zuidwolde is een vex*keersongeluk gebeui'd, dat het leven heeft gekost aan de zesjarige M. F. N. Jorna uit Zuidwolde. DEN HAAG. Het ministerie van buitenlandse zaken heeft in ant woord op eer. vx-aag meegedeeld, dat de Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen het voornemen heeft donderdagmiddag om 14.20 uur van Schiphol te ver trekken om naar zijn standplaats te rug te keren. AMSTERDAM. De twee Blitse militairen, die met een jeep uit hun legerplaats waren gevlucht en in Amsterdam werden aangehouden, zijn overgeleverd aan de Britse mi litaire politie. Deze heeft ze naar Bielefeld mee teruggenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5