Deltawerken kregen werkaceent aan Flakkeese kant van Grevelingen De nieuwe manier van tanken zet door! Morgen... gastvrijheid tanken en...BP Super Mix.' HEINKEL -scooters VESPA -scooters HONDA -motors JAHAMA -motors ANKER, Zierikzee STAD EN PROVINCIE De militaire acties in Nieuw-Guinea INGEZONDEN STUKKEN DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG SLOT OP LAATSTE GAT Dijk kan ni«*t als hij Bruinisse op slikken worden geleed ingezonden mededeling ra? Elke dag telt Nederland meer automobilisten die het nieuwe rij-plezier ontdekken. Ontdekken dat hun motor accurater reageert, soepeler draait, completer functioneert. Ja, de nieuwe manier van tanken zet door. Er waren tot voor kort maar 2 soorten benzine: normaal en super. Te klein die keus! Want met normaal kregen vele motoren te weinig (ondervoeding!) en met super kregen vele motoren te veel (verspil ling!). Natuurlijk: er zijn specifieke 'normaal-motoren' en specifieke 'super motoren'. Maar daartussen zit een grote groep (57%) die op 'motor-vreemde' benzine rijdt. En dat hoeft nu niet meer. Er zijn nu 5 soorten BP benzine voor motor- zuiver tanken: 1 BP benzine 2 BP Super Mix 25 (25% super) 3 BP Super Mix 50 (50% super) 4 BP Super Mix 75 (75% super) 5 BP Super. Probeer uw mix zelf uit. Reed u altijd op gewone benzine? Probeer nu BP Super Mix 25 of 50. Reed u altijd op super? Probeer nu BP Super Mix 75 of 50. Zo kunt u zelf testen hoever u omhoog of omlaag kunt gaan. Tot u voelt: nu geef ik mijn motor precies wat hij vraagt - niet te veel, niet te weinig^ Benzino en Petroleum Handel Maatschappij n.v. Froderiksplein 42, Amsterdam-C. BRUINISSE, 6-6. - Kon bü het aanleggen van de Grevelingendam in 1961 geprofiteerd worden van de harde zandige bodem van de Kram merplaat. waardoor men grotendeels kon werken direct van de zandbo dem van deze plaat af, in 1962, nu men bezig is aan het bruggehoofd voor het laatste stuk, gaat dit min der gemakkelijk. Er wordt in de slikken van de Ambachtsheerlijkheid Grijsoord, toebehorende aan de gra vin De Chambure, duchtig gegraven. Eigenlijk moet hierbij worden ge meld, dat het stuk dat een zo gron dige bewerking ondergaat, niet meer tot de Ambachtsheerlijkheid behoort maar in een bijzondere rechtszitting (onteigeningsprocedure) aan Rijks waterstaat is toegewezen, om aller lei complicaties bij de uitvoering te voorkomen. Men is thans bezig aan het ma ken van een dijkvak van de water kering ten westen van de Hoek van Sint Jacob uit, maar men kan niet zoals bij Bruinisse de dijk ineens op het slik leggen. De bodem werd ter plaatse te slap geoordeeld om er de zware dam op te funderen, die in de toekomst zoveel zwaarder ver keer zal moeten verwerken. Klei- en veenlagen zijn nu door grote bagger molens tot op een diepte van zes meter min N.A.P. weggebaggerd en zo is een geul ontstaan van 140 me ter breed, die wordt opgevuld met zand. De weggebaggerde veen-, spier- en kleilagen tot een hoeveel heid van 260,000 m:\ is gestort in een diepe geul van het Noordslaak. Hier gebeurt dus juist het omgekeerde van vorig jaar. Toen werd daar (uit eraard op een andere plaats) een diepe geul gezogen, waardoor een nieuw vaarwater ontstond. Thans wordt een diepe geul een beetje op gevuld. Een mijnsteenkadc Langs de westzijde van de met zand opgevulde sleuf in het slik van de Battennoord-polder wordt een mijnsteenkade opgebouwd. Mijn- steen is, zoals men weet, een afval- produkt van de Staatsmijnen in Lim burg. waar de grote steenhopen bij de kolenmijnen reeds van verre zichtbaar zijn. De laatste tien jaar is men dit afval gaan gebruiken als zandopsluitend materiaal bij de aan leg van waterwerken en men heeft toen bevonden dat het beter werkt voor dit doel dan de klei, die hier voor vroeger dienst deed. Ook oostelijk van de geul zal een dergelijke kade worden gestort en gebouwd. De mynsteen wordt van Limburg per trein naar Dordrecht gebracht en daar overgeslagen op schepen die het naar de Grevelingen varen. Ondanks de hoge transport kosten is het goedkoper dan klei- of schorgrond. Wie ter plaatse bekend is, zal op merken dat een dijk over een lengte van 400 meter wel voor het grootste deel, maar niet geheel over het slik kan worden aangelegd en inderdaad is het laatste gedeelte dan ook wer kelijk in diep water geprojekteerd, wat natuurliik weer andere voorzie ningen noodzakelijk maakt. Combinatie van aannemers Het werk wordt uitgevoerd door een combinatie van aannemers, waarin ook de Benelux-gedachte naar voren komt, want twee Belgi sche aannemers-maatschappijen par ticiperen in het geheel. Reeds bij werken uitgevoerd bij Willemstad, is deze combinatie gevormd. Zij noemt zich dan ook Combinatie Wil lemstad. Als Belgisch materiaal zijn enige grote zandbakken met een in houd van 500 m:! ingezet, met het opschrift „Antwerpen". In de maand juli begint het hei werk voor de fundering van de sta len toren, die als keerpunt zal die nen voor de kabelwagens die langs de aan de torens bevestigde draad zullen rijden, om op deze manier het oostelijk sluitgat te dichten. Voor het uitvoeren van het werk, waaraan men thans aan de Flak keese zijde van de Grevelingen be zig is, zijn benodigd: 65.000 ton mijn- steen, 560.000 m:f zand, 16.300 ton stortsteen, 14.600 nv5 klei, 6.450 m- betonglooiïng en 4.625 stuks dam- wans van twee meter lang. Ingezonden mededeling 175 c.c. viertakt 1 50 c.c, tweetakt 125, 150 en 160 c.c. 2 cyl. 250 en 305 c.c. viertakt 2 cyl. 250 c.c. tweetakt Vele modellen in voorraad bij: Zomervergadering „Stad en Lande" De zomervergadering met excur sie vindt dit jaar niet plaats op Schouwen-Duiveland, maar te Aar denburg op zaterdag 16 juni aan staande. In deze Zeeuws-Vlaamse stad zullen kerk en opgravingster rein worden bezichtigd. ZIERIKZEE Chr. Plattelandsvrouwenbond op reis Deze week maakten de leden van de Chr. Plattelandsvrouwenbond het jaarlijkse reisje. Gebruik werd ge maakt van een R.T.M.-harmonika- bus, daar veel deelneemsters zich hadden gemeld. Het einddoel gold Hilversum, waar een bezoek werd gebracht aan de N.C.R.V.-studio. De heenreis werd gemaakt via Rotter dam en Schoonhoven. In laatstge noemde plaats brachten de dames een bezoek aan het Edelambacht- huis, waar een expositie wordt ge houden van gouden en zilveren voorwerpen en aardewerk. Prachtige sieraden en gebruiksvoorwerpen zijn daar tentoongesteld. Vooral een tweetal zilveren, met de hand gedre ven schalen trokken de aandacht, evenals een miniatuur huiskamer in zilver, waarin zelfs een vogelkooitje niet ontbrak. Ook de zilversmid, die het fijne filigram zilverwerk ver vaardigde, trok de belangstelling. Na aankomst in de N.C.R.V.-studio werd eerst een serie kleurendia's vertoond, waarna een boeiende rondleiding volgde, uiteraard even eens zeer interessant. De terugreis maakte men via Breukelen en Oud Loosdrecht, waar een consumptie werd gebruikt. Via Gorkum en Bre da kwam het gezelschap weer terug op Schouwen-Duiveland. DREISCIIOR OpenluchfconcerI „Crescendo" Het harmoniegezelschap „Crescen do" te Dreischor hoopt aanstaande zaterdagavond te 7.30 uur haar uit gesteld concert van 12 mei j.l. te FLITSEN UIT HET BUITENLAND LONDEN. Op een conferentie van televisie-deskundigen in Londen is bekend gemaakt, dat in de gehele wereld in totaal ruim 100 miljoen televisie-ontvangers zijn. Dit aantal neemt met tier. miljoen per jaar toe. MOSKOU. In de loop van vorig jaar zijn in de Sowjet-Unie twintig duizend wolven gedood aldus Sov- jetskaja Rossia. Het aantal jagers is er de drie laatste jaren verdubbeld. SAIGON. Zuidvictnamese troepen hebben een aanval op een basis te Cai Von. 160 km. ten zuidwesten van Saigon, afgeslagen en daarbij 100 communistische guerillastrijders ge dood. De eigen verliezen waren twee doden en negen gewonden. PARIJS. Twee O.A.S.-leden, de in Algerië geboren Fransman Claude Piegts en de Zuidslaaf Albert Do- vecar, zijn in een fort bij Parijs doodgeschoten. Zij waren ter dood veroordeeld wegens moord op een commissaris van politie te Algiers, Roger Gavoux-y, gepleegd in mei 1961. DORTMUND. De Bondskanseliei*. Adenauer, heeft op de partijbijeen komst van de Christendemocratische Unie in DoiTmund gezegd, dat „wan neer het oosten iets van ons ver langt, de muur in Berlijn minstens buiten werking gesteld moet wor den". KERKNIEUWS Vergadering Gen. Synode der Ned. Herv. Kerk DRIEBERGEN, 7-6. Dg generale synode van de Nederlandse Hei*- vormde Kerk zal van 25 tot en met 28 juni vergaderen op Hydepark te Driebergen. De synode zal een nota bespi'eken over de Hervormde Kerk en haar modaliteiten. Deze nota is op verzoek van het breed modera- men van de synode opgesteld door het college van visitatoren-generaal. Ook zal een concept van een ge schrift over het rassenvraagstuk be handeld worden en een concept-i*ap- port over het vraagstuk "van de kernwapenen. Verder komt aan de orde een rapport van de algemene diaconale raad over het vraagstuk maatschappelijk werk - maatschap pelijke zorg. De synode zal voorts benoemingen doen en een aantal kerkordelijke aangelegenheden behandelen. HOLLANDIA, 7-6. - Volgens een donderdag in Hollandia uitgegeven communiqué zijn maandag drie Ne derlandse militairen gewond en vier Indonesische parachutisten gedood bij een kort vuurgevecht. Het zijn (zoals reeds gemeld) J. Bood en C. D. Jongejan en voorts een sergeant van de koninklijke landmacht, A. P. H. Hagemeyer, die echter over en kele weken weer dienst zal kunnen doen. Sergeant Hagemeyer kreeg een schotwond door een dij. Alle drie werden opgenomen in het hos pitaal in Sorong. Bij de gevechten werd één parachutist gevangen ge nomen. De Nederlandse militairen werden gewond bij een aanval op een aantal Indonesische parachutis ten bij Wersar, 15 kilometer ten zuiden van Teminaboean. Neerschieten eigen militairen Het communiqué maakt voorts voor de tweede keer melding van het neerschieten door een parachu tistencommandant van eigen mili tairen. Volgens inlichtingen van de bevolking en uit verhoren van ge vangen genomen parachutisten is gebleken dat de commandant van de parachutisten die ten noorden van Fak-Fak opereren, drie eigen men sen heeft doodgeschoten. De vorige week schoot de Indonesische com mandant vijf parachutisten in de omgeving van Kaimana neer. In het communiqué wordt verder meegedeeld dat ten oosten van Fak- Fak twee Indonesische parachutisten gevangen werden genomen. Het to taal aantal tot dusverre gevangen genomen parachutisten wordt ge heim gehouden om de Indonesiërs inlichtingen daarover te onthouden. Gebleken is dat de Indonesische pa rachutisten beschikken over ti*ansis- tor-radio's waarmee zii naar radio- Biak luisteren om te vernemen hoe de acties in andere gebieden verlo pen. Motorrij tuig verzekering duurder ROTTERDAM, 7-6. De Contact Commissie Motoi'rijtuigverzekeiTng heeft meegedeeld^ dat een groot aan tal verzekeraars in Nederland beslo ten heeft om met ingang van 1 juli 1962 de standaard W.A.-dekking voor motorrij tuig verzekeringen te stllen op f 250.000 per. gebeurtenis. De verzekeraars zullen in aanslui ting daarop, voor autoverzekeringen een opslag op de huidige premie gaan berekenen van f 15, f 20 of f 25, afhankelijk van het feit of de maatschappij een huidige standaard W.A-dekking geeft van f 200.000, f 150.000 of f 100.000 per gebeurte nis. Voor motor- en scootervei'zeke- ringen zal de opslag f 7,50 gaan be- dragen en voor bromfietsen f 5. De contactcommissie deelt mee dat de verzekeraars hiertoe zijn verzox'gen. Het programma vermeldt de volgende nummers: 1. Prins Eitel Fried rich, mars, IT. L. Blankenburg, arr. A. Dreissen; 2. Graziella, ouverture, F. Andrien; 3. Le Calife de Bagdad, ouvertui-e, Boï. eldieu, arr. Th. Rottier; 4. Ha Hou- sarde, wals, L. Ganha, arr. P. Kel- sen; 5. Soldiers in the park, mars, Monckton-Duthoit; 6. Poète en Pay- son, ouverture, Suppé; 7. La Festa Splendora, ouverture, Joh. B. Kok, arr. P. F. de Kort; 8. El Capitan, mars, Sousa; 9. Klompendans uit de opera „Zar und Zimmerman", A. Lortzing, arr. A. Di*eissen; 10. March of Triumph, mars, C. J. N. Cori. overgegaan, „omdat meer en meer blijkt, dat de W.A.-dekking op mo torrijtuigverzekeringen, welke bij de meeste maatschappijen varieert van f 100.000 tot f 200.000, in sommige gevallen niet meer voldoende kan worden geacht". Stijgende schadeuitkeringen De verzekeraars hebben zich ook beraden over - wat in de medede ling van de contactcommissie ge noemd wordt - „het probleem van de steeds stijgende schade-uitkerin gen, welke het evenwicht tussen premie en schade dreigen te verbre ken". De verzekeraars hebben be sloten om, eveneens met ingang van 1 juli 1962 gezamenlijk twee herzie ningen in de premieberekening toe te passen. Deze zullen zijn: een af- Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Bezemer (H.D.); Gasthimskerk: 10 u. ds. Assendorp, 7 uur eerw. heer M. C. Malipaai'd. Kerkwerve: 11 uur ds. v. d. Ban. Serooskerkc: 2.30 uur ds. Oort. Burgh: 10 uur ds. Don. Haam stede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. v. Liere. Noordwelle: 11 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 9.30 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 9.30 uur vic. Kelling; maandag 11 juni: 10 uur vie. Kelling (opening Kerkdag). Drei schor: 11 uur vic. Kelling, 12.15 uur zondagsschool. Ouwerkerk: 11 uur eerw. heer M. C. Malipaard. Nieu- werkerk: 10 uur ds. Westerhof (H.D.), 6.30 uur ds. v. Vliet. Oosterland: 10 uur ds. Groenewegen (H.D.), en 6 uur idem. Sirjansland: 10 uur ds. v. Vliet, 6.30 uur ds. Westerhof. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Sai\ Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur mej. L. B. Poppe- zijn, theol. candidate te Den Haag. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 9, 10 en 5 uur ds. Boerma; maandag 11 juni: 11.30 uur zendingssamenkomst op „Ginster- veld". Renesse: geen dienst. Scha- rendykc: 10 en 2.30 uur ds. J. A. C. Rullmann uit Baarn. Brouwersha ven: 10 en 2.30 uur ds. Wentsel. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur ds. Huysor. Nieuwerkerlc: 10 en 5 uur dr. Bec ker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. K. Snoeij uit Maasdijk. Bruinisse: 9 en 3 uur ds. Den Heeten. Anna-Jacoba- polder: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerken (vrügem.) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. schaffing van de korting op de pre mie, welke veelal gegeven wordt voor het sluiten van meerjarige con tracten. (Deze korting is veelal 5 pet.). En voorts het hanteren van een uniforme regeling voor de zg. no-claim-korting. Besloten is name lijk om deze korting voortaan te stellen op maximaal 10 pet. na één jaar, 15 pet. na twee jaar en 20 pel. na drie jaar schadevrij rijden. Al deze maatregelen zullen vanaf 1 juli worden toegepast op nieuw te slui ten verzekeringen en bij vervanging van het motorrijtuig, dan wel over schrijving op een andere verzekerde op bestaande contracten. Be staande polssen blijven echter met de daar op voorkomende condities van kracht. en maandag (tweede Pinksterdag) Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis; maandag 11 juni 10 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 6 uur godsdienstoefening; maandag 11 juni: 10 uur godsdienstoefening. Haam stede: 10 uur godsdienstoefening. 3 uur leesdienst; maandag 11 juni: geen dienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis; maan dag 11 juni: 10 uur gecombineerd met Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. St. Philipsland: geen opgave ontvangen. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad; maandag 11 juni: 9.30 uur ds. Gebraad. Leger des Hcils Zierikzee: 10 uur heiligingsdierist, 12 uur jeugdsamenkomst, 19.30 uur veiTossingssamenkomst Rooms-kalholieUc Kerk Eucharistievieringen op zondag en 2e Pinksterdag te 7.15 en 10 uur; Lif te 7 uui\ In de week Eucharistie vieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistievieringen 8 en 9.30 uur; maandag: idem. De hondenkeuriiig te Schuddebeurs Geachte redaktie. In uw blad van vrijdag 1 juni jl. werd in een ingezonden stuk van dhr. Moei ijker te Schuddebeurs van leer getrokken tegen de op 28 mei 1962 gehouden keuring van politie honden door twee keurmeesters van de Kon. Ned. Pol. Hondenvereniging, verder afgekort met K.N.P.V. Nu kan kritiek voor ons allen welkom zijn als deze opbouwend is. Doch niemand van de deelnemers, ook de burgers niet, zullen bewondering hebben voor de insinuaties en valse aantijgingen zoals door dhr. Moelij- ker geschreven. Laat ik beginnen met deze grove leugens te weerleg gen. Ik hoop daarbij niet zoveel vraagtekens te moeten gebruiken als dhr. Moelij ker gedaan heeft. In het maandorgaan van de K.N. P.V. van mei, wat ook dhr. Moelij - ker ontvangen heeft, stond vermeld, dat er op maandag 28 mei 1962 op het terrein te Schuddebeurs de mei keuring voor politiehonden zou wor den gehouden. Aanvang 10 uur. Plaats van samenkomst café „Den Hollander". Alleen dhr. Moelij kei- was op 28 mei jl. om 10 uur niet aanwezig en zeker niet om 9.55 uur, zoals hij schrijft. Hij verscheen om 10.05 uur op de plaats van samen komst. De deelnemers aan de keu ring hadden toen reeds geloot om trent de volgorde waarin de honden voorgebracht zouden worden. Een ander lid van de K.N.P.V. had voor dhr. Moelijker no. 3 getrokken. Ge zien mijn ervaring van vele keurin gen, zeker geen ongunstig nummer, daar het terrein van de oefeningen dan nog niet bezoedeld is met lucht jes van verschillende honden. Dhr. Moelijker heeft toen niet geprotes teerd, doch was kennelijk ingeno men met no. 3. Als terreinleider was door het be stuur van de afd. Zeeland der K.N. P.V. aangewezen dhr. J. Hoekman te Oosterland, dus een lid van de club Schouwen-Duiveland. Op ver zoek van het bestuur van de club Schouwen-Duiveland werd Hoek man geassisteerd door twee leden van de club Walcheren, die dit werk geheel belangeloos deden. En nu de werkelijke feiten. Inderdaad vermeldt artikel 4 van het keuringsreglement der K.N.P.V. dat de gedeelten van het terrein waarop de keuring zal worden ge houden, gedurende een periode van 4 weken, voorafgaande aan de keuring niet door een hond die aan de keu ring deelneemt, mag worden betre den. De gedeelten van het terrein waarop de keuring zou worden ge houden waren echter tot op de mor gen van de keuring niet aangewe zen. zodat niemand der deelnemers wist waar zijn hond de oefeningen moest volbrengen. Dit aanwijzen van de terreinen geschiedde door H.H. keurmeesters in overleg met de terreinleider. Alleen voor het zoeken van drie kleine voorwerpjes was er een terrein van circa 200 m-. op aanwijzing van dhr. Moelijker gemaaid en men kan rustig zeggen dat alleen zijn hond „Benko" op dit terrein vele voorwerpjes gezocht en misschien gevonden heeft. An dere honden hebben dit terrein niet betreden. Het voorwerp reviei'en, waarover schrijver roddelt, geschied de in het bosgedeelte grenzende aan de woning van dhr. Moelijker. Al leen de hond van dhr. Moelijker kent dit gedeelte door en door. Dit gedeelte is door de andere deelne mende honden niet betreden. Zo zou ik door kunnen gaan tot praktisch alle oefeningen en ben dan gekomen aan de zg. clandestiene voorkeuring, gehouden door leden van de club Walcheren. Op 22 mei jl. is er door twee leden van de club Walcheren met de club Schouwen-Duiveland gezamenlijk geoefend te Schudde beurs .Van keuren is toen geen spra ke geweest. Er heeft niemand als keurmeester gefungeerd en aan nie mand zijn punten toegekend. Vol gens eigen verklaring van dhr. Moe lijker stelde hij deze gezamenlijke oefening zeer op prijs en herhaalde lijk heb ik hem die dag horen zeg gen: „Dat moesten we veel meer doen". Zelf heeft hij aan alle oefe ningen met zijn hond „Benko" deel genomen en bood de andere deelne mers nota bene nog een koffietafel aan. Ook toen waren de gedeelten van het terrein waarop de officiële keuring zou worden gehouden, niet aangewezen, zodat hier van een clandestiene voorkeuring geen spra ke kan zijn. Het oefenen door de le den van de club Walcheren was niet anders dan het geheel belangeloos bewijzen van een dienst aan de le den van de club Schouwen-Duive land, daar immers meerdere van de ze leden, waaronder ook dhr. Moe- lij ker, nog nimmer een hond ter keuring hadden voorgebracht. Zij konden die dag zien hoe het moest en werden gewezen op de door hen gemaakte fouten. De reeds gecerti ficeerde en geroutineerde honden van de club Walcheren hadden be slist deze oefeningen niet nodig om met succes aan de keuring te kun nen deelnemen. Wanneer dhr. Moe lijker in dit opzicht consequent was geweest, had hij in het geheel niet aan deze keuring deelgenomen, daar immers zijn 'hond op het terrein te Schuddebeurs is afgericht. Een door hem eventueel behaald certificaat zou - gelet op de redactie van ge noemd art. 14 van het K.R. - geen enkele waarde hebben. Dus niet de mannen van de wet, zoals dhr. Moe lijker schrijft, doch zelf heeft hij in dit opzicht inconsequent gehandeld. Wat het revieren van een groot voorwerp betreft, aarzelt dhr. Moe lijker niet grove leugens te schrij ven. Immers de beroemde kampioen vond het voorwerp wel en blafte dit luid aan. Daar dit blaffen niet bin nen de gestelde tien minuten plaats vond, kon deze oefening niet ge waardeerd worden. De hond van dhr. Knol echter vond het voorwerp binnen 1 minuut en blafte dit luid aan. Benko van dhr. Moelijker vond het echter niet en wel omdat deze hond en ook zijn baas het revieren nog niet voldoende begrijpt. Dit is hond en baas niet kwalijk te nemen; alles moet immers geleerd worden, zo ook het revieren van een voor werp. Verder dient vermeld te wor den dat geen enkele geleider op een politiehondenkeuring opdrachten krijgt. Men wordt beleefd verzocht of men gereed is voor die of deze oefening. Dhr. Moelijker heeft hier op een uitzondering gemaakt. Hij schreef immers dat hij na het voor werp revieren terstond opdracht kreeg om „man" te revieren. Wan neer dhr. Moelijker toen gezegd had dat zijn hond pas voorwerp gere vierd had en nog te moe was voor het man revieren, had baas en hond rustig een half uur kunnen rusten. Volgens schrijver geschiedde de oefening „bewaken van een voor werp" ook ïxiet op objectieve wijze. Immers de honden van de deelne mende burgers hadden het zwaar te verduren. Ook hier weer een ver draaiing van de werkelijke feiten. Alle honden werden op dezelfde wij ze benaderd en het bewaken was zeer goed, ook van de honden der burgers. Niemand van de aanwezi gen liet kritiek horen. Bij het groot voorwerp aan de oever brengen was het juist de hond van de wachtmeester der Rijkspo litie Nelisse, die de plank dwars door de woelige baren naar zijn baas moest brengen. Geen enkele hond van een burger heeft de plank zo ver getransporteerd. Ook hier draait dhr. Moelijker de zaak om. Verder had deze keuring tot re sultaat dat niet alleen de hond van dhr. Moelijker werd afgewezen, doch ook de hond van een wachtmeester le kl. der Rijkspolitie. Hier rept de schrijver met geen woord over. De hond van de wachtmeester le kl. Rijkspolitie D. Knol behaalde thans het certificaat, doch ook deze hond was zonder enig resultaat aan twee voorafgaande keuringen in 1961 on derworpen geweest. Ook hierover geen woord door dhr. Moelijker. Het bestuur van de afd. Zeeland der K.N.P.V. bestaat uit vier ambte loze burgers en één wachtmeester le kl. der Rijkspolitie. In het bestuur der afdeling komen de burgers ze ker niet op de tweede ^plaats. Nog nimmer zijn er in het verleden wrij vingen geweest tussen burgers en politie-ambtenaren. Dhr. Moelijker is echter psychisch niet in staat op sportieve wijze een nedeiTaag te in casseren en aarzelt niet om beide keurmeesters, wat ook burgers zijn, zijn mede-clubgenoten en de gehele afd. Zeeland der K.N.P.V. door het slijk te sleuren. Na deze uiteenzetting van zaken zal van de zijde der K.N.P.V. geen commentaar meer gelevei'd worden op eventueel ingezonden stukken van dhr. Moelijker. Met dank voor de plaatsing. De 2e sekretaris van de afd. Zeeland der K.N.P.V., J. STROO.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 8