moeder Lekkere pittige Bromfiets met valhelm JU WUfH fLM Kan ff 18% ÈL Langer Jü W E R K K L E Kentucky's zware shag ZIERIKZEESCHF NIEUWSBODE VRIJDAG JUNI mi n«. UI»S IngttuttJra Schouwen-Duivelandse Sportspiegel j Nieuwerkerk zat in korfbalcompetilie hard moeten aanpakken tegen t WIK Nieuwerkerk klom twee plaatsen t>p de rangiest In ad- i spiranten groep 1 boekte Renesse zijn eerste overwinning Voet- f batiers van MEVO en Zierikzee met Pinksteren naar St. Hilaire J GESLAAGD VOOR EXAMEN Op verzoek van het Verhond voor Veilig Verkeer heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek nagegaan welke letsels berijders van brom fietsen zoal hadden opgelopen in de maanden december en januari 1.1. De uitkomsten van dat onderzoek stonden eigenlijk al bij voorbaat vast. Alle deskundigen weten zo langzamerhand wel, dat een brom fiets een tamelijk gevaarlijk ver voermiddel is. GROTE GEVAREN. Op de afdelingen voor hersenchi- rurgie die deel uitmaken van onze grote ziekenhuizen was het al be kend, dat het aantal zware schedel letsels bij bromfietsers voortdurend toeneemt. Zelfs heeft men van medische zij de kunnen vernemen dat het aantal ernstige schedeltraumata door brom fietsongelukken reeds groter is dan dat van alle andere weggebruikers samen. Toch is het goed dat over deze kwestie nu eens enkele getallen bij een zijn gebracht om na te gaan of de werkelijkheid ook in overeen stemming is met de tot nu toe ver kregen indruk. Welnu, uit het cijfer materiaal blijkt duidelijk hoe groot de gevaren van het bromfietsrijden zijn en tevens kan men er uit afle zen hoe vaak de schedel bij onge lukken met dit voertuig kwetsuren oploopt. AKELIGE GETALLEN. Van de 21 door bekende oorzaak om het leven gekomen bromfietsers stierven er 19 door een schedelbasis- fractuur; één ervan overleed tenge volge van een ander schedelletsel. In de periode van onderzoek ver ongelukten vier duopassagiers; drie van hen stierven aan een schedel- ba sis fractuur, bij het vierde slacht offer werd de schedel verbrijzeld. ZWAAR GEWONDEN. In de twee maanden waarover dit onderzoek zich uitstrekte, werden 1156 ernstige gewonden tengevolge van bromfietsongelukken geregis treerd: 556 daarvan hadden een ern stig hoofdletsel. Onder deze slachtoffers waren er 54 met een schedelbasisfractuur, 114 met een zware hersenschudding en andere verwondingen, 214 met alleen een zware hersenschudding, 184 met een minder ernstige herenschudding, maar met andere hoofdwonden. Bij de 94 duopassagiers, die in de beide maanden van het onderzoek ernstige verwondingen opliepen, la gen de verhoudingen nauwelijks an ders: ongeveer de helft liep ernstige schedelverwondingen op. BESCHERMING NODIG! Het verdient aanbeveling dat bromfietsers en hun duopassagiers een valhelm dragen, is de konklusie die het Verbond voor Veilig Ver keer uit het verkregen cijfermate riaal meent te moeten trekken. In Frankrijk is het sedert 1 april verplicht dat de „velomoteurs" een valhelm dragen. Of deze bepaling in ons land ook moet worden ingevoerd is iets dat zeer zeker in overweging genoemen moet worden. Het bestuur van het Verbond is van oordeel dat de overheid zou kunnen beginnen met richtlijnen op te stellen aan welke eisen een val helm moet voldoen om een redelij ke bescherming te bieden. Dr. H. W. Scalongne. KERKNIEUWS Tweede Pinksterdag zendingsmeeting Ginsterveld" te Haamstede op HAAMSTEDE, 6-6. - Met de Zen- dingsmeeting die de Gereformeerde Kerken van Schouwen-Duiveland op tweede Pinksterdag aanstaande ho pen te houden, wordt een oude tra ditie hersteld. Was de plaats van deze zendingsfeesten meestal het duinengebied achter het slot Haam stede en bü voorkeur de Paesenhil, toen deze nog de echte Paesenhil was, deze keer is gekozen voor een geheel ander gebied in de Schouwse Westhoek, namelijk een deel van Ginsterveld, aan het eind van de Jonge Jan Boeijesweg te Haamste de. De heer J. C. v. d. Graaf was zo bereidwillig een gedeelte van zijn terrein voor dit doel af te staan. Tussen de than9 volop bloeiende brem, door wallen van kreupelhout beschut tegen de wind, moet het goed toeven wezen, als de zon niet al te karig is met zijn charmes. Voor vele Schouwen-Duivelanders en ook misschien deelnemers van buiten het eiland, zal het misschien de eerste keer zijn dat ze kenni9 maken met dit toch zo karakteristieke gedeelte van de Westhoek. De kennismaking zal ze ongetwijfeld bevallen. Mocht het onverhoopt slecht weer zijn, dan mag gebruik gemaakt worden van het fraaie en ruime Ned. Hervormde kerkgebouw te Haamstede. Dit oe cumenische gebaar wordt door de organisatoren op hoge prijs gesteld. Het programma biedt veel aan trekkelijks. D9. J. A. C. Rullmann, zelf oud-zendingsman uit Indonesië, thans con-rector van het Zendings centrum van de Gereformeerde Ker ken te Baarn, zal daar spreken over: Het perspectief van onze zending. Hij zal daar met name handelen over de nieuwe taken die de Geref. Kerken op zich hebben genomen in de zogenaamde Paruba-gebieden. Hij is nog niet zo lang geleden terug ge keerd van een langdurig verblijf in Argentinië en Brazilië, om de zen dingsmogelijkheden daar te bestude ren en voor te bereiden. „The Glory Singers" Speciaal van de jeugd zal het jon ge zangduo „The Glory Singers", Willy en Henk Kleingeld, warme waardering ontvangen. Zij zullen Pinksterliederen ten gehore brengen die gezien hun successen van radio en grammofoon, bij velen aan zullen slaan. Een belangrijk deel van het programma zal gewijd zijn aan de samenzang. De leiding hiervan zal berusten bij de heer J. Schouls te Zierikzee. Op het terrein worden liedboekjes met de te zingen liede ren tegen een geringe vergoeding verkrijgbaar gesteld. De aanvangs tijd van de meeting is gesteld op 10.30 uur. Tegen 12.30 zal de bijeen komst gesloten worden. Deze tijden zijn met opzet zo gekozen dat deel name aan deze meeting gemakkelijk kan gecombineerd worden met een uitstapje naar duinen, bosse* en strand in de middag. Speciale richtingwijzers zullen de weg naar Ginsterveld aangeven. Voor hen die niet over eigen ver voer beschikken rijdt een bus over het hele eiland, die om 9.00 uur ver trekt van Bruinisse (Verenigingsge bouw): om 9.10 uur van Oosterland (muziektent); om 9.20 uur van Nieu. werkerk (Dorpshuis); om 9.30 uur van Zierikzee (Concordia; om 9.40 uur van Noordgouwe (Ring); om 9.45 uur van Zonnemaire (muziektent); om 9.50 uur van Brouwershaven (markt); om 10.00 uur van Scharen- dijke (bushalte) en om 10.05 uur van Renesse (bushalte). Deze bus ver trekt weer om 13.30 uur van Gin sterveld naar de verschillende plaat sen. De prijs van een retour met deze bus bedraagt f 1,Kaarten voor deze bus zijn alleen verkrijg baar op de op de aanplakbiljetten vermelde adressen vóór zaterdag 12.00 uur. (Uiteraard kan men ook alleen voor de heenreis van deze biljetten gebruik maken). Prinses Gracia van Monaco, de vroegere filmster Grace Kelly, heeft in een persgesprek met een verte genwoordiger van een blad in Nice gezegd dat zij besloten heeft niet op te treden in de film „Marnie" die Alfred Hitchcock wil maken. I l i VOORLICHTINGSBUREAU jg#.., trf VOOR DE VOEDING Eten ivij eigenlijk ivel goed? Els, die op de middelbare school is, komt binnen stormen. Na een opgewekte groet valt ze in een stoel neer en zegt: „Moeder, ik snak naar een kopje thee". Wanneer haar wens vervuld is en het kopje met een koekje naast haar staat, zegt ze lachend: „Weet je, dat ik nu eigenlijk beter een beker melk moest vragen en een appel of een boter ham?" Moeder kijkt haar verwonderd aan. Els vertelt, dat er onder de bio logieles aandacht is besteed aan de voeding van de. mens. „Eerst werd het wereldvoedselprobleem aange sneden. We vonden het reuze inte ressant. Je hebt er eigenlijk geen idee van, dat de toestanden in de wereld zo enorm kunnen verschil len en dat er bij het verbeteren van een slechte voedselvoorziening zo ontzettend veel komt kijken. De af kortingen F.A.O. en W.H.O. zeiden mij tot nu toe eigenlijk niets. Na deze les snap ik er iets méér van". Moeder: „Wat zijn die F.A.O. en W.H.O. ook weer?" Els: „Beide hebben de gezondheid van de mensen op het oog. De F.A.O. tracht de wereld-voedselsituatie te verbeteren door landbouw, veeteelt en visserij te ontwikkelen. We W.H. O. Werkt meer op hygiënisch gebied, ziektebestrijding onder de mensen en onder de veestapel. Hoe het pre- vies in elkaar zit weet ik niet, maar beide organisaties proberen boven dien de mensen beter te laten eten. Daarom moeten zij veel van hun ge woonten, hun opvattingen weten en natuurlijk ook van de mogelijkhe den die hun land biedt". Moeder: „Ik vind het een goed idee van school om jullie belangstel ling voor deze problemen te wek ken, maar wat heeft dit alles nu te maken met het glas melk, dat je eigenlijk moest hebben?" Els: „We hebben het tot slot ge had over onze eigen voeding. Weet je moeder dat wij ook niet goed eten? Vader en jij geven ons maar een slecht voorbeeld!" Moeder: „Hoezo?" Els: „Bij elke broodmaaltijd zou je eigenlijk melk of karnemelk moe ten drinken, of yoghurt als het zo uitkomt. Wij gebruiken 's morgens alleen thee en 's middags meestal koffie. Als je zo oud bent als wij, op school, schijnt l. nodig te zijn. We groeien nu eenmaal hard tussen 12 en 18 en de kalk, vitamines en eiwitten uit de melk zijn haast niet te vervangen". Moeder: „Jullie krijgen tocli ge regeld melk aan de koffietafel, en hoe dikwijls eten we niet yoghurt na of een ander melktoetje. Trou wens, in koffie zit ook melk". Els: „Ja, dat is wel zo, maar de l. haal ik niet, hoogstens een halve". Moeder: „En wat mankeert er ver der aan?" Els: „Verder klopt het wel in hoofdzaak, alleen bruin brood ge bruiken we niet. Het zou ideaal zijn als we iedere dag behalve de l. melk: 75 g vlees, een goeie portie groente, een flinke plak kaas, wat fruit en geregeld aardappelen en bruin brood aten". Moeder: „75 g vlees iedere dag is wel wat duur!" Els: „Ja, maar vlees voor de bo terham telt ook mee. En in plaats van vlees kan je ook vis gebruiken of 1 a 2 eieren of bonen of erwten. Het is blijkbaar ook belangrijk steeds een andere groente te eten, want het gehalte aan vitamines schijnt nogal te variëren. En dan aardappelen! Er zijn heel wat meis jes, die geen aardappelen eten uit angst voor dik worden. En juist in aardappelen schijnt veel vitamine C te zitten. Daarom moet je vanavond maar op een aardappel méér reke nen voor mij". Moeder: „Zullen we dan maar weer eens geregeld bruin brood er bij nemen en het goede voorbeeld geven?" Els: „Mij best; ik heb nooit ge zegd dat ik het niet hebben wou. We hebben het ook over vet en sui ker gehad. Wij dachten, dat je je boterham goed dik moest smeren als je hard groeide, maar erg veel vet wordt juist afgeraden. Je went er aan en dan kan je er later niet meer af en maakt het je nodeloos dik; en dat is niet alleen lelijk maar ook niet al te best". Moeder: „En de suiker?" Els: „Toen mijnheer zei, dat suiker helemaal niet zo nodig was als men gewoonlijk dacht, ook niet voor de sportliefhebbers, werd de klas ge woon opstandig. We houden allemaal van zoetigheid en van suiker in de koffie en thee of op de boterham. Alle Nederlanders houden blijkbaar dat het gezonder is om suiker niet te overdrijven. Moeder, je thee was te veel van suiker, maar ze zeggen, heel lekker, maar ik probeer het tweede kopje met één schepje sui ker in plaats van met twee!" Moeder: „Wanneer komt dan de beker melk?" Els: „Ja, dat is waar ook, zal ik die vanavond dan maar nemen? Ik heb een bom huiswerk en dat maakt me altijd dorstig". Moeder lacht en is blij, dat ze voor haar eigen opvattingen met be trekking tot de voeding van haar gezin steun heeft gekregen op school. Dit was een onverwacht meevaller tje. Jammer dat vader dit „school- verslag" niet meemaakte. Die had er ook zijn voordeel mee kunnen doen! KORFBAL. Ook WIK is er in de le klas van de SDKB niet in ge slaagd de overwinningenreeks van Burgh te stuiten. Na een spannende en gelijk opgaande strijd ruist Burgh te Kerkwerve met een 6-4 overwin ning de puntjes binnen ie halen. Te Haamstede liet Zeemeeuwen er te gen Unitas geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met 9-1 trok ken de Zierikzeeënaars aan het kort ste eind. Zaterdagavond zal Nieuwerkerk voor eigen publiek hard moeten aanpakken om tegen WIK althans een puntje uit het vuur te slepen. Brouwershaven geven wij te Zierik zee bij het bezoek aan Unitas de beste kansen. Burgh 9 9 0 0 69-15 18 Brouwershaven 8 3 2 3 25-25 8 Zeemeeuwen 9 3 2 4 35-32 8 WIK 7 3 1 3 20-23 7 Nieuwerkerk 7 1 4 2 14-28 6 Unitas 8 0 17 14-51 1 In de 2e klas A behaalde Storm vogels te Dreischor een zwaar be vochten 1-0 zege op NO AD. Nieu werkerk II kon de laatste plaats verlaten dank zij een 3-2 overwin ning op het bezoekende Velocitas. Morgenavond kan Stormvogels te Noordwelle bij het bezoek aan DOS- KO op een warme ontvangst reke nen. Te Ellemeet eindigde het tref fen tussen beide teams in een pun tenverdeling en ook nu zal de uit slag niet ver van een puntenverde ling liggen. Te Serooskerke geven wij de Burgh-reserves de beste kan sen tegen Velocitas. Stormvogels 9 7 1 1 27-21 13 Burgh 11 7 4 2 1 20-13 10 DOSKO 7 3 2 2 21-19 8 Nieuwerkerk II 7 2 14 10-18 5 Velocitas 8 2 0 6 18-23 4 NOAD 8 2 0 6 12-20 4 In de 2e klas B kwamen de WIK- reserves er jl. zaterdag bij het be zoek aan SVOWK niet zonder kleer scheuren af (5-5), maar maandag avond slaagden zij er in om Burgh III op eigen terrein met 3-1 te klop pen, waardoor zij de leiding van Zwaluwen '61 kon overnemen. DES kwam in de Westhoek met eeti 4-0 overwinning op Burgh III weer uit stekend voor de dag. Morgenavond gaat WIK II het met de beste troe ven in handen opnemen tegen Brou wershaven II. Burgh III zal zeker op zijn tellen moeten .passen tegen het bezoekende SVOWK, terwijl Zwaluwen '61 voor een zware krachtsinspanning staat te Sirjans- land tegen DES. WIK II Zwaluwen '61 DES SVOWK 8 5 2 1 28-18 12 8 5 12 23-17 11 7 4 0 3 18-15 8 8 3 14 20-26 7 Brouwershaven II 7 2 0 5 15-22 4 Burgh III 8 2 0 6 22-29 4 In de 3e klas kwam WIK III bij het bezoek aan Renesse net met de hakken over de sloot (1-2). NOAD II moest in eigen huis met 6-3 de vlag stryken tegen Unitas 11, tertuvl Brouwershaven 111 te Kerkwerve niet veel moeite had met WIK IV (0-9). Hedenavond geven wij Unitas II te Zierikzee de beste kansen tegen Renesse. Brouwershaven lil kan thuis van NOAD 11 toinnen, terwijl WIK lil de buit binnen kan halen tegen WIK IV. Zeemeeuwen II 4 4 0 0 23- 8 8 WIK III 5 4 0 1 10- 2 8 Unitas II 5 3 0 2 22-15 6 Brouwershaven UI 4 2 11 15- 6 5 NOAD II 4 1 0 3 8-18 2 Renesse 3 0 12 10-15 1 WIK IV 5 0 0 1 3-28 0 In de adspiranten groep I wist Renesse bij het bezoek aan Burgh B zijn eerste overwinning te boeken (1-2). Morgenmiddag kan Zwaluwen '61 beslag leggen op de puntjes te gen DOSKO. Zeemeeuwen geven wij de beste kansen tegen Renesse, ter wijl Burgh A nan Burgh B gaat win nen. In groep 11 hebben de thuis clubs Brouioershaven en WIK tegen NOAD en DES de beste kansen. VOETBAL. Duiveland startte in de promotiecompetitie met een 5-2 nederlaag tegen de Meeuwen. Voor de Oosterlanders wordt het nu een zware opgaaf om nog een plaatsje in de le klas te veroveren. Renesse maakte een prachtige driedaagse trip naar Leverkussen waarbij o.m. een tour door het Bergisch land ge maakt werd. Het elftal van Renesse, waarin vier spelers van het eerste elftal waren opgesteld, verloren de voetbalwedstrijd, welke op een kool- as-veld werd gespeeld, met 6-1 van T.U.S. Rheindorf '92. Vandaag zijn de spelers van MEVO en Zierikzee vertrokken naar St. Hilaire, waar in een tweetal wedstrijden de vriend schapsbanden weer wat nauwer zul len worden aangehaald. Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs UTRECHT, 7-5. De 98e algemene vergadering van de vereniging voor christelijk nationaal schoolonderwijs zal woensdag 13 juni in het gebouw voor K. en W. te Utrecht worden ge houden onder presidium van prof. dr. H. Smitskamp, hoogleraar aan de vrije universiteit. In de morgenver gadering zal ds. A. de Haan, secreta ris van de Ned. Zendingsraad, na af doening van de huishoudelijke za ken, spreken over: „Het christelijk onderwijs voor de wereld in de ver te". In de middagvergadering zal het Eerste Kamerlid, dr. J. W. van Hulst te Amsterdam, referen over: „De plaats der christelijke school: een gegist bestek?". Naast prof. Smits kamp is ook prof. dr. L. W. G. Schol ten als bestuurslid herkiesbaar. Ingezonden mededeling KLM-overalls nu ook in indanthren-blauw onder merk KLM-EXTRA DING Mee! Vraag er naar! FEUILLETON door Maartje Zeldenrijk Hij haalde sigaretten te voorschijn en stak er een op. Terwijl hij voor over zat en rookte, vervolgde hij: „Ik heb een paar rotdagen gehad. Misschien heb je het al gehoord. Ik heb herrie gehad met iedereen. Met de jongens, met de opzichter van de gemeente en met de boekhouder. Ik heb een pestbui. We hebben pech met het werk. Een of andere grap jas heeft gisteravond een lamp stukgegooid en vannacht is er een auto in een sleuf gereden. Wij zijn verantwoordelijk omdat er geen rood licht bij stond. De lamp lag stuk in de sleuf. De chauffeur be weert bij hoog en laag, dat er geen licht brandde. Het was een beetje mistig. Het politie-onderzoek heeft uitgewezen, dat de auto de lamp niet stuk gereden kan hebben, want die lag wel tien meter verder. Kenne lijk met een of ander voorwerp aan diggelen geslagen. De auto heeft een paar honderd gulden schade. Daar voor kan onze firma opdraaien. Bo vendien is een pas gemetselde put vernield. Konden we vanmorgen op nieuw beginnen. Ik ben naar het ge meentehuis geweest en ik heb ge dreigd het werk te staken, als de weg niet voor alle verkeer, maar dan ook zeer beslist voor alle ver keer wordt afgesloten. Iedere dag komen ze er langs met zware wa gens en dan dreunt het tot en met. Ze vergeten, dat de jongens in put ten werken van drie en drie en een halve meter diep. Als er eens één instort door het gedreun, is de ramp niet te overzien. Vanmiddag had den ze nog niets beslist en ik heb bevolen het werk te staken. Ik heb vader gebeld en hem op de hoogte gesteld van de situatie. Ik ben het zat, en hij ook. Morgenvroeg is hij er. Dan gaan we naar de burgemees ter. In ons contract staat, dat naar behoeven het wegverkeer zal wor den omgelegd. Ik ben al bij een ad- vokaat geweest om te laten uitzoe ken, wie daarover dient te beslissen: de gemeente of wij. We zijn al veer tien dagen op ons schema achter. We kunnen niet opschieten. Datdat werkt allemaal op je zenuwen. En als jij nu nog gisteravond een uur tje was gekomen, om me een beetje op te beuren, maar Arie zag ieder een, behalve jou. Kun je je voorstel len, dat ik een paar rotdagen gehad heb?" Ze knikte. „Dat heb ik natuurlijk niet geweten", antwoordde ze rus tig. „Van die narigheid en zo. Het spijt me, Arie". Hij drukte zijn sigaret uit en keek haar aan. Toen greep hij haar bij de schouders en keek haar met grote ogen aan. „Ik heb je nodig, Aaltje, lievelingJe kunt me tot steun zijn, 'savonds.hier in de wagen. Als ik overdag narigheid heb met het werk.... en dat gebeurt wel vaker, het gaat niet altijd van een leien dakje.... en ik denk dan bij mezelf: vanavondom een uur of half achtdan is zij er weer. Dan is mijn kleine poesje hier weer om me te troosten en om alles te doen vergeten, al die narigheid Aaltjebegrijp me: ik heb je no dig". Ze trok zijn hoofd naar zich toe en legde haar arm om hem heen. „Goed Arieals het zo isdan wil ik komen. Morgenavond en alle avonden. Als je dat graag wilt „Luister, poesje, je bent in mijn leven gekomen, hier, in Purmerend. Ik vergeet nooit die keer, dat je naar die schoenenwinkel moest, dat ik je optilde en over het gat droeg. Dat ik je in mijn armen hieldDaar denk ik vaak aan. Ik voelde je hart kloppenen je keek me angstig aan. Meteen hield ik van je. Ik had je toen al wel kunnen kussen, maar ik deed het natuurlijk niet. Je bent nu een deel van mijn leven gewor den. Als jij er niet bent, dan ben ik ik niets meer. Ikik kan niet meer buiten je, poesje.... ik ben nu eenmaal zo". Hij zweeg even en vervolgde toen; „Goedwaar ik werkte, vroeger.ik had wel eens een aardig meisje, waar ik mee uit ging. Daarvoor ben je jong. We gin gen ergens heenIk vond het prettigmaar de volgende mor gen was ik het vergeten. Het kon me, dan weinig schelen. Ik hield van m'n werk en ik houd natuurlijk nog van dit werk. Ik ga er helemaal in op. Maar sinds ik jou ken is alles zo anders. Ik ben de laatste tijd vaak verstrooid. De jongens merken het en lachen. Ze zien, dat ik ver liefd ben. Ze kennen jou natuurlijk. Ze hebben je een paar keer gezien en ze vinden je een knap, klein ding. Dat ben je ook. Ik heb er over zit ten nadenken. Eergisteravond en gisteren. Zo kan het niet blijven. Als jij nog wilt wachten en eerst geld wilt verdienen., goed, ik kan het begrijpen, van jouw standpunt bekeken. Het is helemaal niet zo gek Ik had vader gisteren aan de tele foonover die narigheid met de gemeente. Toen kwam moeder ook even en vroeg, hoe het met jou ging. Ik zei haar van dat geld verdienen. Ze antwoordde: Daar zie ik haar nu net voor aan. Ze wil natuurlijk haar steentje biidragen. Daar moet je respect voor hebben, Arie. Ik vroeg, kunt u dat dwaze idee niet uit haar hoofd praten? Ze zei: Ik denk er niet aan. Ik vind Aaltje een flink meisje. Neem haar, zoals ze is, dan zul je later gelukkig met haar worden. Dus van moeder heb ik in dit opzicht ook al geen steun te verwachten. Maar ik word op die manier stapel gekGoed, morgen komt vader. We hebben meer karweien onder handen dan in Purmerend. Er is ook een werk in Bodegraven, dat is dicht bij huis. Daar is De Vries opzichter. Ik zal vader voorstellen, dat we ruilen: De Vries naar Purmerend en ik naar Boreft, zo noemen ze in die contreien Bodegraven. De weten schap, dat je vlakbij bent en ik niet naar je toe mag gaan, is niet langer te verdragen. Zo, nu weet je het. Ik kom dan wel eens een weekeindje naar hier. Ik kan altijd in de wagen slapen en eten en zo. Misschien dat m'n werk daar beter gaat, als je ver van me vandaan bent". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5