In Nieuwerkerk worden jachtjes gebouwd EXAMEN yd PIGMADERM WcIveiZotgd de „Widke" hangende in de takels boven het haventje van Viane NIEUWERKERK, 8-6. Op Schou- vvcn-Duiveland neemt de belangstel ling voor de watersport jaar na jaar in grote mate toe. Elk seizoen kan immers opnieuw geconstateerd wor den dat het ook hier op de wegen drukker en drukker wordt. Water is in overvloed aanwezig en daarom is het geen wonder dat ijverige lief hebbers van de zee de kansen zien die mogelijk al in de nabije toekomst zijn weggelegd voor de watersport op Schouwen-Duiveland. Zo is men in Nieuwerkerk bijzon der enthousiast begonnen aan wat eens zal kunnen uitgroeien tot een jachtwerf van formaat. In smederij Kesteloo liggen de eerstelingen voor het Zeeuwse Meer op stapel en in samenwerking met de ambachtslie den Tieleman (timmerwerk) en Lie- vense (schilderwerk) zijn hier reeds enige fraaie zeiljachtjes tot stand gekomen. Hemelvaartsdag' betekende vooral voor de heer Wim Kesteloo een grote dag, want toen kon, ondanks het ruwe weer, het nieuwe fraaie jacht „Wulke" bij Viane te water worden gelaten. Voor de heer Kesteloo was dit de tweede geslaagde tewaterla ting van een fraai scheepje, dat voor lopig ligplaats krijgt in de haven van Zierikzee. Reeds enige jaren ligt in deze haven de „Krukel", eveneens een fraai jacht, dat het in de ver huur uitstekend doet. In smederij Kesteloo ligt inmid dels het casco gereed van een negen meter lange zgn. „motor-sailer", die in opdracht gebouwd wordt voor een watersportliefhebber uit België. De belangstelling voor de water sport neemt zeer toe, vertelt ons de heer Kesteloo, die enthousiast is voor zijn plan tot stichting van een jachtwerf te Brouwershaven, waar voor de gemeente reeds grond heeft afgestaan. Nog dit jaar ligt het in de bedoeling dat hier een bergloods zal worden geplaatst, welke dan het be gin zal zijn van een werf voor nieuw bouw en reparatie. Wat die nieuw bouw betreft, is het de bedoeling dat complete scheepjes zullen worden af- Het moeilijkste examen is het toe latingsexamen voor de middelbare school, misschi enwel omdat het het eerste examen van een mensenkind is en omdat de examinatoren aller lei dingen vragen, die volwassen mensen persé niet weten. Ook al springt men flink naar voren met de slag bij Nieuwpoort, die in 1600 plaats greep, dan zit men toch on middellijk klem met 1700. Zij het dan dat als troostertje in 1500 Karei V te Gent werd geboren. Niet louter echter de geschiedenis bergt zijn ge heimen voor het (ditmaal dan) jeug dig gemoed. Ook op het punt van de lexicografie vraagt zo'n examen heel wat. Vandaar de meesterlijke inventie van een Zierikzeesknaap je, die het niet wist en toen een enorme draai maakte, om prompt daarop een sinistere wijsheid te lan ceren. De invuloefening begon met: „Beter een goede buuren dan moest het komen. Hoe het mogelijk is snapt men niet ter schole, maar het knaapje vulde „dan een vrouw" in. Een bar antwoord dus. Een ander zat klem mt de dichters, die kwistig rondgestrooid waren tussen andere beroemde mannen. Onder hen de grote Vlaming Guido Gezelle. En wat die wel was, zo wilde men ter testing weten. Antwoord: een groot fietsenfabrikant. Het behoeft zich intussen niet te beperken tot het toelatingsexamen. Ook het eindexamen kent zijn ver rassingen. Een mopje met een baard - zij het nog levendig - is de vi- vante vertaling van „le fer a che- val", het geen simpelweg: het hoef ijzer betekent. In opgaven wordt dit altijd gevonden: „dans la poussiere de la route", ofwel in het stof van de weg. Maar dit terzijde. Een voor gekomen vertaling was: het ijzer te paard". De vertaler heeft wel licht gedacht aan roofridders. Veel gehoord en geestig gekruid is tot slot een Frans grolletje. Het verhaalt van een dame, die een schoonheidssalon wilde betreden, in tegenwoordigheid van haar echt vriend. Op de ruit stond - naar,goe de vaderlandse gewoonte - geschre ven: Produits de beauté"; schoon heidsartikelen dus. Aangezien even wel het mopje in de bezettingstijd speelt, trad de man bij de deur geschrokken terug en zei tegen zijn gade: „niet naar binnen hier, ze zijn pro-Duits". Maar als gezegd, dit laatste is maar een grapje en niet ontsproten aan het brein van in tellectuele zwetertjes, die Nederland elk jaar :o veel kent, vanwege rlc examens. EILANDMAN. geleverd, maar daarnaast voelt de heer Kesteloo vooral veel voor het maken van de romp, welke door de liefhebbers met vrije tijd zelf kan worden afgebouwd. De combinatie van Nieuwerkerkse ambachtslui heeft met de naar een Engels ontwerp gebouwde „Wulke" een fraai stuk werk opgeleverd. Het scheepje heeft drie kielen waar door het een zeer geringe diepgang heeft en op droogvallende gronden niet kan kantelen. In de fraai be timmerde kajuit zijn vijf slaapplaat sen aangebracht. Voor de voortstu wing kan gebruik gemaakt worden van een 6 p.k. dieselmotortje. De „Wulke" is thans in haar ele ment, maar in Nieuwerkerk wordt ijverig verder gewerkt aan weer nieuwe jachtjes. In deze gemeente is men er al helemaal aan gewend al kijken toevallige bezoekers nog altijd wat vreemd op als ze midden in het landelijke dorp zo enthousiast zien werken aan de watersport KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Amster dam (Tuindorp-Oostzaan): B. Scan- ky, bijstand in het pastoraat te Buiksloot. Beroepen te Katwijk aan Zee (7e pred.pl.): J. H. Cirkel, Huizen (N.H.); te Oosterbeek (2 vacatures): R. H. Wissink, Schipluiden en H. K. Staut- tener, Pijnacker; te Bennekom (vac. C. Vos) (toez.): W. Vroegindewey, Barneveld; te Gorinchem (vac. W. G. Gijzel) (toez.): W. van Bruggen, Bovensmilde; te Hilvarenbeek: kand. I. J. Walpot, Amsterdam; te Boven- Hardinxveld: J. Jongerden, Bru- chem en Kerkwijk; te Dalfsen (toez.): K. van Liere, Wolfaartsdijk. Aangenomen naar Julianadorp- Callantsoog: kand. J. Verheul, Am sterdam. Ger. Kerken Beroepen te Laar (Graafschap Bentheim, Duitsland), Waardhuizen c.a. en te Zoutkamp: kand. A. H. Leij, Alkmaar. Aangenomen naar Raamsdonks- veer-Drimmelen: kand. C. Warner, Amsterdam, die bedankte voor Nieuw veen-Ze venhoven, Opperdoes, Rilland-Bath en voor Schoonre- woerd. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Helpman (Gron.) (2de pred.pl.): M. J. C. Blok, Utrecht- Noord-West en J. Kok, Enschedé- Zuid. Aangenomen naar Oostelijk Fle voland: H, Stolk, Blokzijl, die be dankte voor IJsselmuiden-Grafhorst Chr. Ger. Kerken Beroepen te 's-Gravenhage-Zuid: I. de Bruyne, Rotterdam-Centrum. RUURLO. Enkele kilometers bui ten Ruurlo op de rijksweg naar Groenlo, is vrijdagmorgen de 37-ja- rige veehandelaar J. W. te Strate uit Winterswijk, met zijn auto tegen een boom gereden en aan de gevolgen van deze botsing overleden. Het on geluk is door niemand gezien. De politie te Lochem veronderstelt dat de man achter het stuur in slaap is gevallen of dat de auto is gaan slip pen. In april ruim zesduizend nieuwe woningen DEN HAAG, 7-6. In april 1962 zyn volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 6.080 nieu we woningen voltooid. In april 1961 kwamen 6.844 woningen gereed. In de eerste vier maanden van 1962 kwamen 21.120 nieuwe woningen ge. reed, tegen 23.754 in de overeenkom stige periode van 1961. Sedert de bevrijding zijn tot en met april van dit jaar in totaal ge bouwd 956.849 nieuwe woningen. Van de in april gereedgekomen woningen werden er 539 in systeembouw uit gevoerd. Het aantal woningen, met de bouw waarvan in april 1962 een aanvang werd gemaakt, bedroeg 6.267, tegen 11.549 in april 1961. In de eerste vier maanden van dit jaar werd met de bouw van 25.552 woningen een aan vang gemaakt, tegen 34.908 in de overeenkomstige periode van 1961. Daar het aantal begonnen wonin gen in april groter was dan dat van de gereedgekomen woningen, steeg hel aantal in uitvoering zijnde wo ningen tot 113.221 op hel eind van die maand. Kleinhandl aardappelen vraagt iiuportsubsidie DEN HAAG, 7-6. Het bedrijfschap voor de kleinhandel in aardappelen, groenten en fruit heeft donderdag in een telegram aan de ministers van Economische Zaken en van Land bouw en Visserij zyn verontrusting uitgesproken over de stagnerende aardappelvoorziening. Het bedrijf schap geeft de ministers in overwe ging, de import van aardappelen van oogst 1961 door middel van een sub sidie te stimuleren. De importeur zal dan moeten garanderen, c|at deze aardappelen inderdaad op de bin nenlandse markt komen, en niet duurder worden verkocht dan voor de maximumprijs, die, zoals bekend, op het ogenblik voor de groothandel 30 en voor de kleinhandel 35 cent per kilo is. Zoals gemeld worden o.m. Duitse en Poolse aardappelen van oogst 1961 aangeboden; het is niet mogelijk ge bleken op korte termijn vrijstelling van invoerrechten voor deze aard appelen te krijgen. Het bedrijfschap voor de groothandel en tussenperso nen in aardappelen had hierom ge vraagd, om een voor de importeurs lonende import mogelijk te maken en het in transito doorsturen naar andere landen te voorkomen. Hier en daar komen er moeilijk heden bij de aardappelvoorziening, zo verneemt het A.N.P. nader. Som mige kleinhandelaren kunnen bij hun eigen grossier geen aardappelen meer krijgen omdat die grossier uit verkocht is, terwijl een andere gros sier onder de gegeven omstandighe den niet zo gemakkelijk is te vinden. Van andere plaatsen hoort men weer dat er nog wel voorraad is, en ook verneemt men wel van houders van aardappelen, die de aardappelen niet voor de maximumprijs uit handen willen geven, omdat ze er zelf meer voor betaald hebben. „Koppel-verkoop" Er zijn ook wel kleinhandelaren die door „bijzondere" verkoopmetho den onder de prijsregeling uit pro beren te komen. Zo zijn er bijvoor beeld die de aardappelen geschild willen verkopen en daarvoor iets be rekenen, ook wordt wel melding ge maakt van koppel-verkoop: er wor den bijvoorbeeld aardappelen cadeau gegeven bij sinaasappelen maar de prijs van de sinaasappelen wordt zo gesteld dat de „gratis" aardappelen meer opbrengen dan minister De Pous bedoeld had. Inmiddels gaat in Noord-Holland de aanvoer van nieuwe aardappelen in stijgende lijn: eergisteren waren het duizend, gisteren tweeduizend en vandaag 4.500 kilo. Maar voldoende om alle aardappelzorgen weg te ne men is dat niet. Die zorgeil houden we nog wel een dag of tien, meent de handel. 2150- voor idee DELFT, 7-6. De burgemeester van Delft, de heer D. de Loor, heeft dins dag aan de heer L. van der List een bedrag van f 2150 uitgekeerd voor een door hem ingezonden idee. Het is het hoogste bedrag, dat door de ideeënbus van de gemeente Delft tot nu toe werd gegeven. De heer van der List, die als op zichter-A werkzaam is bij de ge meentebedrijven in Delft, had ge constateerd, dat de elektrische ver warmingsapparaten, die zich in de transformatorstations bevinden om kortsluiting door vochtneerslag als gevolg van condensatie te voorko men, zonder bezwaar een half of een heel uur per dag (tijdens de piekbe- lasting) kunnen worden uitgescha keld. Dit bespaart de gemeente per jaar netto ongeveer 35.000, terwijl de stroom gedurende de piekperiode voor andere doeleinden kan worden gebruikt. werd zelfbedieningszaak WESTERSCHOUWEN, 7-6. Als heel klein gehuchtje met de naam Westenschouwen, onderdeel van de grote gemeente-Westerschouwen, be leefde het donderdagmiddag de ope ning van een gloednieuwe winkel zaak in kruidenierswaren, vleesarti kelen en strandbenodigdheden. Eige naar van het pand, dat gevestigd is naast het bekende pension en hotel „Westenschouwen's Welvaren", is de heer M. Wierda, die na zijn komst in Burgh, nu zijn tweede Spar-win- kel heeft geopend. Wethouder Vis had de eer, om, na de sleutel te hebben mogen ontvan gen van Joke Wierda, een dochter tje van de eigenaar, de winkel offi cieel te openen. In het bijzijn van genodigden en kennissen, sprak hij een kort woord. Allereerst bracht hij de gelukwensen van de gemeente over en wenste de familie Wierda succes met deze zaak. Spreker zeide verder dat dit weer een geheel nieu we zaak is, want het „krot" is in korte tijd omgetoverd in een prach tige winkel. Namens V.V.V. sprak de admini strateur, de heer J. D. van Nieuwen- huize, zijn gelukwensen uit en hoop te op een goede zaak. De heer Wier da dankte daarop de sprekers en ie dereen die heeft meegewerkt om nog op tijd klaar te komen. Vijf weken geleden vervoegde de heer Wierda zich ten gemeentehuize om de mogelijkheid te bespreken om in Westenschouwen ,in eën van de oude huisjes een winkelpand te ves tigen. Van 't gemeentebestuur kreeg de eigenaar alle medewerking en reeds spoedig daarna kon het keu rig verzorgde pand geopend worden. Na het plafond en de wanden te hebben vernieuwd werd de ontsta ne ruimte opgevuld met winkelza ken. Zo is er een gekoelde toonbank voor de vleeswaren, een diepvries- kast en drie fraaie gondola's. Het is een zelfbedieningswinkel, dus met een ingang en een uitgang apart. De mogelijkheid is verder niet uitgeslo ten dat de winkelruimte nog ver groot zal worden. Aan de achterkant is nog ruimte genoeg voor verdere uitbreiding. Valt nog to vermelden Vlucht naar West-Berlijn BERLIJN, 8-6. Heden (vrijdagmor gen) vroeg zijn 13 mensen er op op zienbarende wijze in geslaagd naar West-Berlün uit te wijken. Zy over meesterden de kapitein en de ma chinist van een Oostduitse excursie- boot en meerden met de boot aan de Westberlynse Spree-oever. By de vlucht openden Oostduitse grensbewakers het vuur. Dit leidde er toe, dat de Westberlynse politie ook ging schieten. De vluchtelingen zijn 8 mannen, 5 vrouwen en een zuigeling, aldus is nader gemeld. Zij waren voor het merendeel in dienst van een Oost- berlijnse onderneming die boottoch ten organiseert en hadden al lang een plan voorbereid om te vluchten. Donderd£*gavond voerden zij de kapitein en de machinist dronken. Naar schatting zijn enkele honder den kogels door de Oostduitse grens bewakers uit twee patrouilleboten afgevuurd. De vluchtelingen zijn on gedeerd evenwel aan de wal geko men. De kapitein en de machinist van de pleziervaartboot zijn vervol gens naar Oost-Beriijn teruggevaren. Arrestaties in Spanje MADRID, 7-6. Een aalmoezenier van het Spaanse leger en vier an dere personen zijn onlangs in de ha venstad Valencia gearresteerd op be schuldiging van lidmaatschap van een communistische cel aldaar, zo is donderdag in doorgaans betrouwbare kringen in Madrid vernomen. Twintig anderen, onder wie twee vrouwen, werden door de politie on dervraagd over de verspreiding van „pamfletten van communistische aard" in de provincie Valencia. Portvrijdom voor militairen in Nieuw-Guinea DEN HAAG, 7-6. Op korte termijn is een regeling te verwachten, waar bij militairen in Nederlands Nieuw- Guinea algehele portvrijdom genie ten voor briefwisseling met Neder land, zo verneemt liet A.N.P. van of ficiële zyde. Voor in Nederland verblijvende betrekkingen zal voorts binnenkort een regeling van kracht worden, waarbij voor briefwisseling met mi litairen in Nederlands Nieuw-Gui nea met binnenlands tarief kan wor den volstaan. Ten aanzien van het zenden van pakjes geldt reeds thans de regeling, dat geschenkzendingen tot een waarde van f 25,vrij zijn van invoerrechten. Door het mini sterie van Binnenlandse Zaken is de gouverneur van Nederlands Nieuw- Guinea verzocht om een uiterst soe pele toepassing van deze regeling. Oude aardappelen raken uitverkocht DEN HAAG, 8-6. Het bedrijf- schap voor de kleinhandel in aard appelen, groenten en fruit heeft van verscheidene kleinhandelaren in aardappelen en groenten vernomen dat zij niet meer over oude aardap pelen beschikken omdat hun gros siers zijn uitverkocht. Veel groente handelaren passen zelf een distri butie-systeem toe en verkopen mondjesmaat. Zoals bekend heeft het bedrijf schap aan de ministers van land bouw en visserij en van economi sche zaken verzocht om de import van oude aardappelen te willen be vorderen. dat de modernste apparatuur voor de afrekening der waren wordt ge bruikt, namelijk de Burroughs-kas- sa's. De verbouwing geschiedde door de firma L. C. Bom en Zonen, terwijl de verlichting door de heer H. W. v. d. Klooster werd aangebracht. Ingezonden mededeling W %i Bruint meten zonder 2yop Flacon 2.95— Grofeflacon 750 Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 31 mei: Leendert, z. van Johannes van der Maas en Jan na Lena van der Klooster, (Wester schouwen); 2 juni Jacob Marinus, z. van Kornelis Marinus Bouman en Maria Johanna Noordijk; 3 juni: Ma rianne Kornelia, d. van Jacob Mari nus Feleus en Jannetje de Jonge; 3. juni: Daniël Anthonus, z. van Corne lls van den Hoek en Lena van der Wekken, (Middenschouwen). Overleden: 1 juni: Jacob Schoonakker, oud 11 maanden, z. van Frederik Schoonakker en Pie- ternella Maria Zwartepoortc; 2 juni; Maria Adriana Gudde, oud 75 jaar, ongehuwd; 5 juni: Leendert Cornells Boudeling, oud 74 jaar, gehuwd met Pieternella Elizabeth Mol (Bruinisse). Bij baden verdronken JUTPHAAS, 7-6. Donderdag om streeks drie uur is de vijftienjarige Ronald Gall uit de Vossegatselaan in Utrecht bij het baden in het Am sterdam-Rijnkanaal nabij de ben zinestations in de gemeente Jutphaas verdronkeh. De jongen was de zwemkunst nauwelijks meester. Zo wel zijn vrienden als oudere zwem mers hebben pogingen in hot. werk gesteld de jongen te redden. Het li chaam word echter pas na driu kwartier zoeken gevonden. Ingezonden mededeling POEDER - ZALF - OLIE - ZEEP SPORT ATLETIEK Internationale jeugdatletiek in Den Haag Zaterdagavond organiseert de A.V. „Sparta" te Den Haag, internationale jeugdatletiekwedstrijden, waar voor uitnodigingen zijn verzonden naar alle Westeuropese landen. Om op deze wedstrijden een hoog peil te verkrijgen is aan de deelnemers voor elk nummer een bepaalde norm ge steld. Op grond van deze normen zullen ook van het Zierikzeese „Del ta-Sport" vier deelnemers aan de start verschiinen. Cathrien Schot neemt deel aan het hoogspringen bij de A-meisjes. Janny Schot zal ko gelstoten bij de B-meisje9 en Jopie Stoutjesdijk zal in dezelfde klasse verspringen en 80 meter lopen. Henk Hage komt bij de A-jongens uit op het hoogspringen. Op Pinkstermaandag zal een grote groep „Delta-Sporters" uitkomen in Hulst, waar de plaatselijke A.V. „R.K.H.A.V." eveneens internationa le wedstrijden organiseert. KORFBAL WIK I-Burgh I 4-6 Ondanks de faam van de Burgh- ploeg, verscheen het eerste twaalf tal van WIK vol moed binnen de lij nen om de strijd aan te binden tegen het eerste twaalftal van Burgh. Burgh telde twee invallers en WIK drie invallers. In een snelle en vlugge wedstrijd zagen wij twee aan elkaar gewaagde ploegen. Het veld spel was bij Burgh beter verzorgd, doch door een groot enthousiasme zorgde WIK dat de balans in even wicht bleef. Burgh opende de score, 1-0. Direct hierop had WIK een te- genwoord, en door de snelle L. v. d. Wekken werd de stand 1-1. Bij de vakwisseling weer hetzelfde beeld, dat Burgh de stand met een door loopbal opvoerde tot 1-2, en direct hierna een tegendoelpunt door me vrouw C. Bil-Feijtel, 2-2. Voor de thee wist Burgh nog eenmaal de korf te vinden en met de stand 2-3 in het voordeel van Burgh werd er gerust. Na de rust kregen wij hetzelfde spelbeeld en aan beide zijden zag men mooi spel. Wederom wist WIK gelijk te maken, 3-3. Hierna kregen wij twee doelpunten van Burgh, die de stand opvoerde tot 3-5. WIK bleef echter doorvechten en bracht de stand nog tot 4-5. In de laatste mi nuut stelde Burgh zijn zege veilig met een mooi afstandsschot door M. Kloet. De leiding in deze wedstrijd was bepaald niet sterk. Burgh III-WIK II 1-3 Het 'kleine overwicht dat de reser ves van Kerkwerve hadden was vol doende om dit in doelpunten uit te drukken. Ze behaalden de overwin ning in de tweede helft tegen een wat lauw Burgh II. Voor de rust doelpuntte H. v. Langeraad eerst voor WIK (0-1), waarna Corrie Sla ger gelijk maakte (1-1). Na de rust was alles nog mogelijk, doch de WIK-ploeg deed er een schepje op, waarna de Burgh-ploeg verzuimde zich aan te passen. P. Overbeke miste eerst een strafworp, doch WIK kwam toch op -12 te staan door N. Verton. Burgh trachtte nog wei de achterstand in te lopen, doch miste de kracht om de hechte WIK-ver- dediging te passeren. P. Berrevoets, die enige mooie kansen om zeep hielp, maakte aan alle onzekerheid een einde en schoot no. 3 door de korf. Eindstand 1-3. Burgh B-Renessc A 1-2 Twee aan elkaar gewaagde par tijen, waarbij de meest gelukkige tenslotte de overwinning uit het vuur sleepte. Onder de goede leiding van een vrouwelijke scheidsrechter, mej. C. v. Nieuwenhuize, bleek al ras de Renesse-aanval met H. Si mons zeer gevaarlijk. Deze speler bracht zijn ploeg dan ook door een goed schot met 1-0 aan de leiding. Met deze stand kwam de rust. De tweede helft bracht al spoedig weel een Renesse-doelpunt (0-2). Het was weer H. Simons de scoorde. Na de vakwisseling kwam er wat meer schot in de Burgh-aanval en de groen-iwtten zagen kans om vlak voor tijd door B. Kommer op 1-2 te komen. VOETBAL Zomeravondcompctitic Rayon Zierikzee Zierikzeeveteranen-Drukkerij L. O. 1-0. Heden (vrijdag)-avond wordt ge speeld Neptunus-Zeelandia, aanvang 7.15 uur. Het programma voor de volgende week luidt: dinsdag 12 juni: Drukkerij L. &0.- P.T.T. woensdag 13 juni: Zeelandia-Her- verkaveling. donderdag 14 juni: Neptunus-Zic- rikzeeveteranen. vrijdag 15 juni: Drukkerij L. O.- C.W.S. en P.T.T.-Rijkswaterstaat. Alle wedstrijden vangen aan om kwart over zeven. Vertegenwoordigers van Enge land en de E.E.G.-landen hebben donderdag de mogelijkheid bespro ken van het bijeenroepen van een conferentie, welke zou moeten trach ten voor granen en andere belang rijke landbouwprpdukten de gehele wereld omvattende overeenkomsten tot stand to brongen. zo doolden goed ingelichte kringen mede. DE OUDEDAGSZORG AMSTERDAM, 7-6. Mei de stij- ging van de levensduur en de pro centuele toeneming van het aantal bejaarden ten opzichte van de wer kende bevolking, is de verzorging van de oudedag een brandend vraag stuk geworden. Dit schrijft Lod. S. Beuth in „Economisch-Statistische Berichten" onder het opschrift: Naar het sociale minimum in de oude- dagszorg. Met de stijging van de wel vaart ontwaakt z.i. tevens de wens deze welvaart ook te doen voortdu ren na de actieve periode. Door al lerlei ooi-zaken blijft de oudedags- verzorging van bepaalde groepen nog beneden het sociale minimum. Het gunstigst is de groep der werk nemers er aan toe, voor wie naast de A.O.W., zij het in onvoldoende mate, een aanvulling uit bedrijfs pensioenfondsen en/of onderne mingspensioenregelingen geldt. Ern stiger zijn diegenen er aan toe, die uitsluitend op de A.O.W. zijn aan gewezen, hetzij omdat in hun be drijfstak of onderneming nog geen regeling tot stand is gekomen, het zij omdat zij tot de groep van (klei ne) zelfstandigen behoren, waarvoor nu eenmaal moeilijk aanvulling langs organisatorische weg valt te bereiken. Oudere bromfietsen DEN HAAG, 7-6. Op chriftelijke vragen van het Tweede Kamer-lid de heer Jager over het feit, dat op 1 januari 1963 bromfietsen, die ouder zijn dan 4te jaar, mogelijk uit het verkeer worden genomen, ant woordt de minister van verkeer cn waterstaat, drs. H. A. Korthals, dat het in het voornemen Jigt een wij ziging van het wegenverkeersregle ment te bevorderen, waardoor in uitstekende staat verkerende brom fietsen die ouder zijn dan 4 te jaar aan het verkeer kunnen blijven deelnemen. Vierjarige jongen verdronken IJMUIDEN. 8-6. - Bij het spelen langs het Binnenspuikanaal te IJ- muiden is de vierjarige jongen C. G. B., die thuishoorde op een daar af gemeerd binnenschip, te water ge raakt en verdronken. Zijn tweejarig broertje dat met hem speelde, maak. te de ouders attent op het ongeluk. Daar het dreggen door de Velzer politie geen resultaat had, is de hulp van kikvorsmannen ingeroepen, die het stoffelijk overschot spoedig bo ven water brachten. Stichting kocht kudde schapen MARKELO, 8-6. De stichting „De schepers en wevers van het Oale Schoapsschol" te Markelo, die zich ten doel stelt oude ambachten als spinnen en weven te bevorderen is in het betit gekomen van een kudde van 147 schapen, gekocht van herder Mouw uit Elspeet. De schapen zijn door de voorzitter van de stichting, dokter van Beek, ontvangen. Zij zullen worden ondergebracht in de oude schaapskooi op het „Erve Roos" in Eisen. Als herder zal optreden de heer Tempelman. Het weiden zal geschieden op heidevelden van Staatsbosbeheer tussen Markelo en Rijssen. Dit is niet alleen om de aan trekkelijkheid van de streek voor toeristen te verhogen, maar tevens ter veredeling van de heide. Ieder die dit wenst kan symbo lisch een schaap van de stichting kopen voor een bedrag van f 50. De koper heeft dan recht op het tweede lam. Bij de overdracht werd één schaap aan herder Mouw geschon ken, als herinnering aan zijn kudde. DEN HAAG. Over de twee mili tairen die woensdag gewond werden bij de ontploffing van een granaat in de legerplaats „Oirschot" heeft de legervoorlichtingsdienst donderdag nog meegedeeld, dat beiden ernstig gewond zijnmaar dat er voor hen geen levensgevaar bestaat. ROTTERDAM. Van de 12.000 leer lingen van 280 lagere scholen in Rotterdam, die deelnamen aan de jeugdverkeersexamens, is dit jaar 74 procent geslaagd, zo deelde inspec teur J. van der Meer van de ver keerspolitie mee in de Rotterdamse schouwburg, waar ruim 1.000 ge slaagde deelnemertjes bijeen waren. In de pauze van een vrolijk amuse mentsprogramma, feikte de heer A. Wolters, hoofdcommissaris van po litie, aan de twee beste deelnemers een fiets uit. Scheepvaartberichteu Kelletia (t.), 8-6 van Shellhaven naar Rotterdam. STAD EN PROVINCIE NOORDGOUWE Vrouwenvereniging bezochi Valkenburg De Hervormde vrouwenvereniging te Noordgouwe heeft, gezamenlijk met de zustervereniging van Drei- schor, een geslaagde reis gemaakt naar Valkenburg. De tocht voerde via Breda, Eindhoven en Roermond met een onderbreking in Heeze voor het gebruik van een kopje koffie. In Valkenburg werd genoten van de fraaie omgeving en velen waagden hier een tochtje met de kabelbaan. Na de warme maaltijd volgde een mooie rondtocht door zuid-Limburg naar het drie-landen-punt waarna werd teruggekeerd naar Roermond, waar gelegenheid was om te winke len en de broodmaaltijd werd ge bruikt. Moe maar zeer voldaan arri veerde men weer te Noordgouwe. Mevrouw Kort bracht dank aan chauffeur Willemse voor zijn keurige toelichting tijdens deze reis cn me vrouw Keijzcr bracht de vereniging uit Noordgouwe dank voor de/.e"ge zellige gezamenlijke tocht. Oud woonhuisje te Westenschouwen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3