HET NOORDERLICHT ÊOOO VeeMèéSi 1 jood will ZIN IN IETS BIJZONDERS? Zierikzees' galerij „De Brede Brug" aan Oude Haven officieel geopend BROMFIETSEN ANKER, Zierikzee Fraaie schilderijententoonstelling als eersteling Z1EIUKZEE. 7-6. De Galerij »I>e Breede Brug', een nieuwe salon aan de Oude Haven, waar de kunst voet aan de grond heeft gekregen, Is don derdagavond officieel geopend door burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter. De Galerij - ecu experiment voor Zierikzee - is door de Schouwen- Duivelandse kunstschilders J. Jong- schaap te Zierikzee en F. van Veelen te Zonnemaire opgericht. Als eerste ling is in de Galerij ondergebracht een fraaie - en zeer gevarieerde - tentoonstelling van schilderijen, ver vaardigd door leden van de Stich ting van Zeeuwse beeldende kunste naars. Een inleidend woord werd ge sproken door de voorzitter, ir. J. Ph. L. Petri te Middelburg. Mr. Dijckmeester wees op 't nieu we van deze galerij, waarover Zie rikzee verheugd mag zijn. Het is dit maal niet bij een „willen dat het er is of komt" gebleven maar er is naar gestreefd.dat het gebeurt. Daarbij zijn geen platgetreden wegen be wandeld, maar is men gegaan over een „nieuwe brug". Spreker wist dat de Stichting Zierikzee een goed hart toedraagt en wees op de betekenis van de brug in tweeërlei opzicht. Ook deze brug kan de kloof onge daan maken tussen de moderne kun stenaar en hen die nog afzijdig staan wat betreft met name de moderne kunst, een kunst toch, die iets te zeggen moet hebben. Anders be stond ze niet. De onderhavige brug heeft naar het woordgebruik, dan ook een specifiek lokale betekenis, omdat het herinnert aan de brug die eenmaal de Oude Haven overspande ter hoogte van de Gasthuiskerk. Als bijzonder element heeft deze brug tot in de vorige eeuw het stadscen trum van Zierikzee gesierd, aldus spreker, die daarna de hoop uitsprak dat de kunst in algemene zin meer onder de mens zal gaan leven. Hij geloofde dat deze galerij hier toe een dienstig hulpmiddel is, want juist de centrale ligging maakt het gemakkelijk voor het publiek - voor al in de vakantietijd - eens naar binnen te lopen. Spreker besloot met „De Breede Brug" een goed succes toe te wensen. Het karakteristieke van Zierikzee Tevoren had ir. Petri in een uit voerige toespraak gewag gemaakt van de komende bruggen naar noord en zuid, die Zierikzee zullen gaan betrekken in het vaderlandse - en als men het groot wil zien - in het west-Europese bestel. Zij het als ge meenschap veel gebruikt, zal door ingebruikstelling van deze bruggen inderdaad voor deze streek „een nieuwe tijd" aanbreken. De kwade kan9 voor Zierikzee zit er in, om er in onder te gaan, maar het is zo bij- Ingezonden mededeling 'n proefrit met de Automobielbedrijf FA. W. GILIJAMSE RENESSE Telefoon 01116-370 KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Tholen: G. Kruijt, Lex- mond; tc St. Annaland (toez.): J. Jon- gerden, Bruchem-Kerkwijk. Geref. Kerken Bedankt voor Scharendijke: kand. C. Warner, Amsterdam. RECHTSZAKEN Twee maanden voor mishandeling van koe DORDRECHT. 7-6. De politierech ter te Dordrecht heeft een oude man, de 73-jarige D. van der S., wonende te Strijen, wegens dierenmishande ling tot twee maanden gevangenis straf veroordeeld, waarvan één maand voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De officier van justitie had een maand gevangenisstraf geëist, omdat de man een koe met een scherpe vijl dwars door de bovenkaak gestoken had. De man had deze euveldaad ge pleegd omdat hij - zoals hij zeide - last had ondervonden van een stel koeien, dat op een naast zijn woning gelegen weiland graasde. De officier van justitie deelde ver ontwaardigd mede, dat verdachte zich ook verleden jaar al eens aan ccn dergelijk feit had schuldig ge maakt. Daarom achtte hij, ongeacht de leeftijd van verdachte, een vrij heidsstraf op zijn plaats. zonder gelukkig, dat juist Zierikzee over iets eigens, iets specifieks be schikt om ook straks eigen positie te kunnen bepalen. Dat „extra" i9 de grote sledebouw kundige betekenis en daarom kan Zierikzee iets bijdra gen aan het grote Nederlandse con cert. Als een startschot zag spreker de opening van „De Breede Brug", want de confrontatie met het visuele heeft stellig iets te maken met de schoonheid ook van deze stad. Ir. Petri prees het initiatief van de heren Jongschaap en Van Veelen en dankte in hartelijke bewoordingen de Koninklijke Zeelandia N.V., die de ruimten voor deze galerij beschik baar stelde, een galerii waarin thans kunst van Zeeuwse bodem getoond wordt. Positieve krachten Hij achtte het uiterst belangrijk als er krachten in het bedrijfsleven leven, die het mogelijk maken de kunst positief te stimuleren en hij wilde op deze plaats Zierikzee daar mede geluk wensen. Na herinnerd te hebben aan eerdere tentoonstellin gen van de Stichting te Zierikzee, respektievelijk in 't Stadhuis en het 's-Gravensteen, gaf ir. Petri de nieu we galerij zijn beste wensen mee. Vermelden wij hier thans nog, dat het geheel - vooral ook door de fraaie verlichting - een zeer artistiek aanblik oplevert. Een groot aantal genodigden maakte na de opening van de gelegenheid gebruik de ex positie in ogenschouw te nemen. EXPOSITIE IN 's-GRAVENSTEEN TE ZIERIKZEE Leerzame schooltentoonstelling De linoleumindustrie ZIERIKZEE, 7-6. In het 's-Graven steen is weer een tentoonstelling in gericht door de Stichting Onderwijs tentoonstelling. De leerzame expo sitie is ditmaal gewijd aan de lino- leum-industrie en werd donderdag middag, in aanwezigheid van onder wijzend personeel van Schouwen en Duivelandse scholen, officieel ge opend door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester. is destijds vooral een overwinning geweest van de kleurenchemici waar door een rijke geschakeerdheid aan linoleum-tinten mogelijk werd. Bij de expositie behoort een boek je, met een titel, gelijk aan de ex positie, waarin een zeer uitvoerige toelichting wordt gegeven op deze merkwaardige en waardevolle va- derlandse industrie, die met ^narne in Krommenie zijn centrum hoeft. -• In een toespraakje wees mr. Dijck meester er op dat men in de ruimte van het 's-Gravensteen al dadelijk geconfronteerd wordt met andere vroegere „vloerbedekkingen", te we ten plavuizen, die spreker toch niet gaarne met linoleum zou zien be legd. Namens het gemeentebestuur gaf hij uitin? aan zijn vreugde over „weer een schooltentoonstelling" te Zierikzee en hij hoopte dat de school kinderen heel wat zullen opsteken tot hun vorming. Een vertegenwoordiger van de Stichting sprak een dankwoord tot de burgemeester en gaf bij de op gestelde expositietafels hierna een uitvoerige en heldere toelichting. Het betreft hier de 43ste schoolten toonstelling, waarop - zoals hij het noemde - overtuigend materiaal is bijeengebracht om een bepaald facet van het openbare leven te belichten. In de Zaanstreek De Linoleum-industrie is im de Zaanstreek destijds gegroeid uit nood maar heeft een ongekende vlucht genomen. Het merkwaardige is dat Nederland niet over de grondstoffen beschikt, die bij deze industrie te pas komen. Deze grondstoffen zijn: lijnzaad, jute, kurkschors, hout, gom kleurstoffen, hars en titaan. Deze produkten worden geïmporteerd en verwerkt in de linoleum-industrieën die een reputatie hebben, gelet op de export van produkten naar de V.S., die toch over een eigen lino- léüm-industrie beschikt. Het berei dingsproces is uiterst interessant en Ingezonden mededeling BEVORDERING A ARDAPPELIN V OER DEN HAAG, 7-6. Het Consumen ten Contact Orgaan en de Neder landse Huishoudraad hebben een te legram verzonden aan de ministers van Economische Zaken en van 'Landbouw en Visserij. Zij delen daarin mee dat zich blij kens hun informatie stagnatie begint voor te doen bij de aflevering van oude aardappelen van redelijke kwa liteit tegen de vastgestelde maxi mumprijs. Zij verzoeken de minis ters maatregelen te nemen ter be vordering van de invoer van aard appelen, zodat deze aardappelen te gen een aanvaardbaar prijspeil ter beschiking van dé consument komen. Langdurig zieke behaalde diploma middelb. school ARNHEM, 7-6. De twintigjarige Bert Prinsen te Arnhem, die al ruim vijf jaar aan zijn bed gekluisterd is van wege een rugaandoening (de zo genaamde ziekte van Scheuermann) heeft het eind-diploma-A van het christelijk lyceum in Arnhem be haald. Na aanvankelijk les thuis te hebben gehad, werd later een recht streekse telefoonlijn aangebracht tussen zijn huis aan de Heyenoord- seweg en het lokaal in het christelijk lyceum. Via deze verbinding kon hij de lessen volgen. Leerlingen en le raren bleven hem echter ook in die tijd trouw bezoeken. Voor het eind examen kon Bert, die slechts één keer doubleerde, en wel in de vijfde klas, ook een regeling worden ge troffen. Hij kreeg een verzegelde enveloppe thuis met de opgaven. Onder toezicht werkte hij deze uit. Meisje in bosvijver verdronken NUNSPEET, 7-6. Donderdag is het dertienjarige meisje H. Mulder uit Nunspect bij het baden in een bos vijver te Nunspeet verdronken. Een op de oever zonnebadende heer zag het meisje enkele malen onder water verdwijnen. Hij begaf zich tc water en bracht het kind aan de oever. Toepassen van kunstma tige ademhaling mocht echter niet. meer baten. Bij het mondeling examen was eveneens een toezichthouder aanwe zig. Gecomiteerden waren prof. dr. A. J. Jansen, prof. dr. A. C. Meeuw- se, beiden hoogleraar te Nijmegen en dr. A. B. Ruigrok uit Leiderdorp. Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED btt bcstt bed ooit gemaakt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen i Dc Amerikaanse Senaat heeft donderdag het wetsontwerp van pre sident Kennedy voor hulp aan het buitenland, tot een bedrag van 4662 miljoen dollar, aangenomen met 61 tegen 23 stemmen. IIct. Huis van Af gevaardigden moét zich er nog over uitspreken. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE: Vergadering gemeenteraad De raad van de gemeente Zierik zee komt in de raadzaal ten stadhui- ze op dinsdagavond 19 juni a.s. in openbare vergadering bijeen. De af te werken agenda omvat 24 punten, o.a. een voorstel tot aankoop van een pand in het kader van het sa neringsplan en tot verkoop van de grond in het plan Malta aan 'n drie tal gegadigden. De raad wordt ver der voorgesteld over te gaan tot het aanschaffen van een nieuwe re ken- en taalmethode t.b.v. de open bare lagere school. Verder dient in de onderwijssector de benoeming van de heer G. T. Kroese als on derwijzer aan de openbare ulo-school en de benoeming van de heer H. H. v. d. Wolf als onderwijzer aan de openbare lagere school. Vodrstellen inzake het verlenen van subsidie gelden de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis", het Centr. Genootschap voor Kin derherstellingsoorden, de Ver. voor Instrumentale Muziek en de speel tuinvereniging „Molleman". Geslaagde stroopwafel-actie van de U.V.V. De jaarlijkse U.V.V.-stroopwafel- actie op de Zierikzeese paarden markt is een groot succes geworden. Niet minder dan 720 pakjes wafels konden worden verkocht. Zoals be kend komt de opbrengst hiervan ten goede aan het plaatselijke bejaar- denwerk. De U.V.V.-sters smaakten bovendien het genoegen een groot aantal loten .van de paardenloterij te hebben kunnen verkopen. KERKWERVE De Rode Kruis-collekte De collekte van het Ned. Rode Kruis te Kerkwerve .heeft opgebracht het mooie bedrag van f 369,83. Har telijk dank wordt gebracht aan alle milde gevers en aan de heer en me vrouw Hagesteijn-Rotte, die de col- lekte hebben gehouden. HAAMSTEDE Film „Schouwens Westhoek" Voor de eerste maal in het seizoen draait dinsdag 12 juni, des avonds, in hotel Bom de reeds vermaarde kleurenfilm „Schouwens Westhoek". Het is niet gewoon dat reeds zo vroeg in <het seizoen wordt begon nen, doch dit is meer een proefavond en „service" aan de te verwachten gasten. De film is voor tachtig pro cent vernieuwd en er is veel meer aandacht aan het duinlandschap ge schonken. Ook het fruitcorso heeft wat meer belangstelling van de ca mera-man de heer J- v. d. Berge ge kregen. Het commentaar wordt weer verzorgd door de heer J. P. C. Boot. Concert gaat niet door Het op de evenementenlijst aange kondigde concert, dat zaterdagavond in de tent te Haamstede door de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" zal worden gegeven, kan door ziekte van enige muzikanten geen door gang vinden. Reisje Beatrix-school De leerlingen van de hoogste klas sen, nl. 4, 5 en 6, maakten woensdag hun schoolreisje met de gelede bus van de R.T.M. De route was ditmaal gericht op Den Haag en omgeving. Al vroeg vertrokken de kinderen, vergezeld door de onderwijzers en leden van de oudercommissie naar Zijpe, waar een bootje gewacht moest worden. Na deze strop reed men in snelle vaart over Rotterdam naar Den Haag. Madurodam, dat als eerste punt op het programma stond moest verschoven worden naar de middag, omdat H.K.H. Prinses Bea trix juist een bezoek aan deze mi niatuurstad braéht. Het Planetarium bracht uitkomst, waarna gegeten werd. In de middag werd toen in tens genoten door de meisjes en jon gens van een altijd weer boeiend bezoek aan Madurodam. Ook het bezoek aan de Ridderzaal was zeer indrukwekkend. De bus toonde daarna de jongelui op een rondrit door de stad verdere bijzonderhe den, zoals het Vredespaleis en de Boulevard te Scheveningen. De weg terug werd met het invallen van de late middaguren weer ingeslagen, waarbij natuurlijk het bezoek aan een speeltuin niet mocht ontbreken. Hiertoe werd de speeltuin te Roo sendaal „Vrouwenhof" gekozen, waar naar hartelust door de jonge lui, en ook nog wel eens door een oudere, gespeeld is. Te omstreeks 9 uur arriveerde de bus te Haamstede, veilig gereden door de chauffeur, de heer Viergever, die hiervoor een apart dankwoord verdient. NOORDWELLE De Rode Kruis-collekte De te Noordwelle gehouden cam pagne van het Rode Kruis heeft het mooie bedrag opgeleverd van f 94,78. Dank wordt gebracht aan collectan ten en milde gevers. Reisje Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordwelle e.o. van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft dinsdag het jaarlijkse reisje gemaakt, ditmaal met als eerste doel een bezoek aan de Holland Amerika Lijn te Rotter dam. Onder deskundige leiding be zocht het gezelschap hier het s.s. „Statendam". Het was een genot dit grote passagiersschip met zijn prach tige hutten, eet- en conversatiezalen te bekijken. Er was zelfs een pro jectiezaal en een zwembad te be zichtigen. Het was wel duidelijk dat op de „Statendam" alles in het werk wordt gesteld een verblijf aan boord zo aangenaam mogelijk te maken. In de middag werd een bezoek aan Den Haag en Scheveningen gebracht. Een gezellig zitje op de pier, met het uitzicht op strand en boulevard, vormde een attractie apart waarna in Den Haag nog een bezoek aan de Ridderzaal volgde. Van de gelegen heid om tc winkelen werd druk ge bruik gemaakt. Dc terugreis werd in Rotterdam onderbroken voor het ge bruiken van dc warme maaltijd. Do vv v v v*> W"!" 'X* v v v 'M v v v v v v v v v Huumsteedse kalkoen se haan aan de broederij i HAAMSTEDE. 7-6. Op de boerderij „Groenewoud" van de fa- milie Van Damme, stapte een éénjarige kalkoense haan rond en t feitelijk moest nog we) afgewacht worden of het een goede haan S was. Maar het is inmiddels wel gebleken, dat het handige beest jj' zijn plichten verstaat, want moe kalkoen is inmiddels vier weken lang neergehurkt op zestien eieren en op de 28e dag verschenen er zestien donsballetjes in het nest, een uitstekend bewijs dat de X kalkoense haan een goede is. Overigens - en dat is het vreemde - i is er iets in het hanen-hersenpannctje omgedraaid, want op een goede morgen is de haan op het nest gaan zitten, bovenop een nestei, helemaal in de stemming van „dat kan ik ook". Pa kalkoen is dus broeds geworden en dus heeft de eigenaar vijf kalkoenen- eieren en acht eendeneieren onder de kalkoense haan gestopt.'En pa haan zit daar nu parmantig in een kreupelhoutbosje te broeden op een kleurendia van bruine en groene eieren. De haan houdt het broeden reeds 3 weken vol en hij aapt in alles ma kalkoen na. Even t gaat hij soms van het nest, drinkt snel wat, pikt wat graan, laat vallen wat des kalkoens is en spoedt zich terug naar de eieren. Met grote spanning wordt op „Groenewoud" uitgekeken naar de 16e juni, want op die dag kan 't zijn dat pa kalkoen o.m. eenden ter wereld zal brengen. In de komende herfst kan er dus een. vol 's* wassen eend rondstappen in de Westhoek, die tot haar vrienden - wijzend op pa kalkoen - kan zeggen: „daar loopt mijn ma", een wonderlijke omkering van zaken dus. De heer van Damme intus- sen is voornemens de jonge eendjes direct na het uitkomen te verwijderen, omdat grote kalkoense hanenpoten te ruw zijn voor X de eendenlijfjes. Jonge kalkoenen kunnen daar beter tegen. Ove- •j* rigens heeft de haan het zo druk met zijn karwei, dat hij brand- mager is geworden. Geen wonder! v v v v v maakt radioverkeer afstand mogelijk op grote Er wordt slechts grote aardniagnelische activiteit geëist Twee geleerden hebben onthullin gen gedaan over recente waarnemin gen van het noorderlicht en het is interessant kennis te nemen van haar ontdekkingen. In de jaren 1957- 1960 kon men tengevolge van zeer sterke zonneaktiviteit, noorderlicht verschijnselen waarnemen op de middelste en nog lagere breedtegra den. Dit veelkleurige natuurver schijnsel wordt, zoals bekend is, veroorzaakt door een soort eruptie van de zon, welke uit een elektronen en protonen bestaande partikelstra ling tot gevolg heeft, welke in de hogere atmosfeer de luchtmoleculen door ionisatie doet oplichten. De ionisatie is het gevolg van een ver hoogd elektrisch geleidingsvermogen en wekt een uitermate sterk ontwik keld stroomsysteem op. De sterk veranderde extra magneetvelden, welke hierbij ontstaan, zijn de oor zaak van de zogenaamde aardmag- netische onrust en bij bijzonder in tensieve 'storingen spreekt men zelfs van „aardmagnetische stormen". Sedert ongeveer twintig jaar weet men, dat tengevolge van deze noor- derlichtionisatie, ultra-korte golven door de ionosfeer kunnen worden te ruggekaatst. Daarom heeft men in de jaren 1957 tot 1960, zowel als tij dens het internationale geofysisch jaar en de tijd daarna, radarstations voorwaarnemingen van het noorder lichtverschijnsel ingericht, naast eenvoudiger ultra-kortegolfzenders en -ontvangers, welke op dit fre- kwentiebereik werken. Deze metho den hebben dit voor op optische waarnemingen, dat ze onafhankelijk van de bewolkingstoestanden zowel bij dag als bij nacht voortdurend kunnen worden toegepast. Bijna gelijktijdig hebben de Duit se onderzoekers dr. Lange Hess en Klaus Sprenger in verschillende we tenschappelijke tijdschriften iets verteld over de resultaten, verkre gen met deze waarnemingsmethoden. In overeenstemming met elkaar zijn onder andere hun berichten, dat de door het noorderlicht veroorzaakte terugkaatsingen slechts dan kunnen worden opgevangen, wanneer de ra diogolven bijna loodrecht de aard magnetische krachtlijnen raken. Een groot aantal radio-amateurs heeft in het betrokken tijdvak ge zorgd voor interessant waarnemings materiaal. Zo werd bijvoorbeeld vastgesteld, dat met gebruikmaking van de noorderlichtionisatie in het radioverkeer afstanden van ruim 1000 kilometer konden worden be haald, wanneer zowel de zend- als de ontvangst-antenne op het noorder licht stonden gericht. Vaste tyden Officiële radarwaarnemingen van het noorderlicht hebben aangetoond, Ingezonden mededeling Uit tientallen verschillende modellen van 4 merken kunt U kiezen bij: chauffeur van de fa. ,van everen, de heer Tuinman, bracht nadien de da mes, zeer voldaan over deze tocht, weer terug naar hun woonplaatsen op Schouwen. DREISCHOR Mestvaalt geraakte in brand Donderdagmiddag omstreeks 6 uur werd Dreischor opgeschrikt door de loeiende brandweersirene. De brand weer rukte in ijltempo uit naar de plaats van de brand. Bij aankomst bleek dc mestvaalt van dc heer P. C. de Waaij aan de Bogerdweg in brand te zijn gevlogen. Daar de eigenaar inmiddels begonnen was om met behulp van emmers water dc brand tc bestrijden, kon dc brand weer het vuur spoedig ovcrmecste- dat in de door hel noorderlicht in het metergolvengebied veroorzaakte lerugkaatsingseigenschappen van de ionosfeer, twee duidelijke maxima zijn aan te wijzen. Het ene ligt rond de late middaguren, het andere ron dom middernacht. Een verklaring voor dit verschijnsel heeft men nog niet gevonden. Gelijkluidend zijn ook de berich ten der onderzoekers waar het gaat over de reflectieverschijnselen, die gekoppeld zijn aan de graad van do aardmagnetische onrust. De aard van de aardmagnetische onrust is verdeeld in 9 trappen. Bij de zesde trap en hoger spreekt men van aardmagnetische stormen. Uit beide berichten valt op te maken, dat bij de onrustgraden 8 en 9 sprake is van de sterkste reflectie-eigenschappen van de ionosfeer. Bij onrustgraad 6 verkreeg men nog nauwelijks radar- echos en bij graden 4 en 5 waren noorderlicht-radioverbindingen nog maar bij enkele uitzondering moge lijk. Ook de aardmagnetische breedte is van bepaalde invloed. Het bleek dat radio-amateurs in het noorden van het land 4 tot 5 maal meer kans zagen op deze wijze radioverbindin gen tot stand te brengen dan hun zuidelijker wonende collega's. Volgens radarwaarnemingen lig gen de echoregionen op een hoogte van 100 tot 300 kilometer, dus in het onderste gebied van het zichtbare poollicht. Uiteraard zijn de noorderlicht- ionisaties voor het dagelijks radio verkeer niet van praktisch belang. Het vergt immers weken en maan den wachten voordat er sprake is van de voor deze verbindingsmogc- lijkheid juiste onrustgraad. Ze kun nen zelfs nadelig werken op de ul- tra-kortegolfgeluid en op de beeld- omroep, daar zwakkere stations, werkzaam op dezelfde golflengte, door een eventueel overbereik als stoorzenders zullen gaan werken. Een jongeman in de Beierse plaats Mailach, die dacht dat zijn buurvrouw een heks was en pro beerde haar te verbranden, is don derdag tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. De man, de 26-jarige Johann Vogel, stak het huis van de 64-jarige Elisabeth Hahn in brand. Zij wist zich echter te redden. DUIVELAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over mei 1962 Geboren: 2. Adriaantje, d. van H. M. J. Wandel en I. A. Tanis (Nieuwer- kerk); 8. Nicoline Marina, d. van N. v. d. Wekken en L. P. Flikweert (Nieuwerkerk); 18. Samuël, z. van M. Dorst en N. van Klinken (Nieu werkerk); 21. Adriana Pieternella, d. van J. C. Bakker en N. A. Dorst (Ouwerkerk); 25. Jannetje Jacoba, d. van J. de Bruine en J. v. d. Bos (Oosterland). Gehuwd: 11. Leendert de Vlieger, 23 j. en Adriana Willemina de Groen, 23 j., beiden wonende te Duiveland; 23. Marinus de Reus. 59 j. en Janna van dc Zande, 50 j., beiden wonende te Duiveland; 24. Jan Groeneveld, 54 j. wonende te 's-Gravenhage en Ida Overbeekc, 49 j„ wonende te Duiveland. Overleden: Pieternella Klazina Sijrier, echtg. van J. v. d. Ouden. Ingekomen: 2. J. Kaljouw van O cn W. Souburg (Oosterland); 8. H. P. Klaassen van Meerssen (Nieuwer kerk 15. A. Krabbe van Rotterdam (Oosterland); 16. M. H. van Mourik van Apeldoorn (Oosterland); 17. C. Hage van Nieuw Guinea (Ooster land); 22. J. A. Bergmans van Don gen (Ouwerkerk); 28. K. v. Leeuwen en gezin van Noordgouwe (Ooster land). Vertrokken: 8. T. F. Laban naar Rotterdam (Nieuwerkerk); 9. J. H. Holsbrink en gezin naar Leeuwarden (Nieuwerkerk); 9. J. Bal naar Am sterdam (Oosterland); 10. C. T. Huis- kes cn gezin naar Dordrecht (Nieu werkerk); 10. A. C. Voshol cn gezin naar Haamstede (Nieuwerkerk).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2