IOOO ZIN IN IETS BIJZONDERS? Om de samenstelling van het college van G.S. in Zeeland Vuurtoren te Haamstede krijgt nieuw verfjasje aan HOE GELUKKIG TE LEVEN MET REUMATIEK J. DE OUDE graskaas I nn 11 J EEN ADEMBENEMEND WERK V.V.D. en S.C.P. stemden blanco MIDDELBURG, 0-6. - Doordat de vier man sterke statenfractie van de V.V.D. en de fractie van de S.G.P., die ook vier man telt, niet waren betrokken bij het vooroverleg, dat de andere fracties van Provinciale Staten van Zeeland hebben gehou den over het aanwijzen van kandi daten voor de te vervullen vakatu- res bij Gedeputeerde Staten, voelden ze zich ernstig gegriefd en hebben ze tijdens de verkiezing van de le den van G.S. een blanco stem uit gebracht. De fractievoorzitter van de V.V.D., mr. F. D. -Schlingemann, die het standpunt van deze twee kleine fracties in de Zeeuwse staten naar voren bracht, sprak er zijn onge rustheid over uit, dat niet minder dan vier van de zes leden van G.S. thans „gedeputeerde" als hoofdbe roep hebben, waardoor ze dus be roepspolitici zijn geworden. Hij achtte dit een groot nadeel voor de provincie. De fractievoorzitter van de P.v.d.A. drs. Th. Westerhout, was van me ning, dat beroepspolitici een voor deel betekenen, omdat de taken van G.S. van Zeeland steeds meer de volle aandacht van de persoon vra gen en hij achtte het dan ook een gelukkige omstandigheid, dat men in Zeeland mensen bereid vindt, die hun volle krachten aan dit werk willen geven. Geen juiste afspiegeling De heer Schlingemann was voorts van mening, dat het college van G. S. geen juiste afspiegeling is van de Staten van Zeeland. De V.V.D. ver tegenwoordigt tien procent van de Zeeuwse bevolking en de S.G.P. ruim negen procent. De laatste twintig jaar hebben deze twintig procent van de bevolking niet aan het be stuur van de provincie deel kunnen nemen, aldus de heer Schlingemann. Vier van de zes leden van het col lege van G.S. hadden zich niet meer verkiesbaar gesteld. De heren A. Schout (A.R.), C. Philipse (C.H.U.) en mr. J. van der Weel (P.v.d.A.) in verband met hun leeftijd en ir. G. Dikötter (K.V.P.), omdat het ambt van gedeputeerde niet langer ver enigbaar was met dat van directeur van een waterleidingmaatschappij. De heer M. J. van Poelje (P.v.d.A.) werd herkozen als gedeputeerde, evenals mr. dr. A. J. J. M. Mes (K.V.P.). Verkiezing mr. T. A. J. W. Schorer Als tweede gedeputeerde voor de P.v.d.A. werd in de vakature van mr. van der Weel gekozen mr. T. A. J. W. Schorer, lid van de Eerste Ka mer en oud-wethouder van Middel burg. Hij kreeg 31 van de 43 stem men. Zowel de heer van Poelje als de heer Mes kregen 35 van de 43 stemmen. In de vakature van de heer Schout werd gekozen de bur gemeester van St. Annaland, de heer J. van den Bos, die zijn ambt als burgemeester nu zal moeten neer leggen. Als tweede K.V.P.-gedepu- teerde werd de burgemeester van Aardenburg, de heer J. van Dongen, lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P. De C.H.U. kwam met een nieuwe kandidaat als gedeputeerde, omdat de heer C. van der Peijl uit Goes zich op het laatste moment had te- DALEND BROODGEBRUIK IN NEDERLAND Te Tiel gaat men uitzoeken wat hiertegen te doen is TIEL, 6-6. - Tiel, door de samen stelling van zijn bevolking een soort verkleinde afspiegeling van Neder land, is dank zij die eigenschap hard op weg een algemeen Nederlands proefveld te worden. Tielse tanden voelden als eersten het gefuorideer- de drinkwater aan de tand, en in de drie winterse lentemaanden die ach ter ons liggen hebben Tielse bak kers zich vastgebeten in een proef actie ter stimulering van het brood- verbruik. Proefactie, niet omdat er zoveel brood bij geproefd werd - dat ge beurde natuurlijk ook - maar omdat de meelfabrikanten die de aanstich ters van deze aotie zijn, van Tiel het antwoord verwachtten op de vraag, wat het best gedaan en het best na gelaten kan worden, als men iets dergelijks op landelijke schaal zou herhalen. Ingezonden mededeling maak 'n proefrit met de Ook absolute vermindering Het broodverbruik in Nederland en in gans west-Europa daalt gesta dig. Wel blijven wij hier wat trou wer aan het brood dan onze Europe se buren, omdat velen van ons nog steeds twee broodmaaltijden per dag nuttigen en die buren maar één, maar dat neemt niet weg dat de consumptie per hoofd der bevolking jaarlijks met twee a twee en een half procent afneemt. En onze be volkingsuitbreiding kan niet verhin deren dat het absolute verbruik met ongeveer één procent per jaar ver mindert. De vereniging van Nederlandse meelfabrikanten heeft besloten een poging te doen om die achteruitgang tot sfaan te brengen. Zij koos Tiel als proefveld, omdat daar, behalve de bevolkingssamenstelling ook de verdeling van de bakkerijen (groot, middelgroot en klein) en de kwali teit van het brood zo ongeveer het algemene Nederlandse beeld te zien gaven. Zij kreeg medewerking van de Nederlandse Bakkerij stichting en van velen in en buiten Tiel, van de hoge wetenschap af tot de eenvou dige broodetende Tielse burger toe. Automobielbedrijf FA. W. GILIJAMSE RENESSE Telefoon 01116-370 WESTERSCHOUWEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over mei 1962 Geboren: 9. Martin, z. van P. Jon ker en J. C. Hart (Renesse); 11. Cor nelia, d. van C. Speelman en H. C. Sloof (Burgh); 27. Maart je, d. van J. de Koning en C. C. J. Baart (Burgh). Gehuwd: 11. Hubregt Tonis Lan- degent, oud 42 jaar en Francina Timmers, oud 25 jaar (Haamstede); 17. Leendert Kloet, oud 55 jaar en Pieternella van der Linde, oud 51 jaar (Haamstede); 25. Teunis van Vliet, oud 24 jaar en Cornelia Jaco- mijntje van Damme, oud 23 jaar (Haamstede). Overleden: 3. Neeltje Overdulve, oud 79 jaar, echtg. van Marinus de Meulmeester (Renesse); 18. Pieter nella de Jonge, oud 79 jaar, wed. van Frangois Klaassen (Haamstede). Ingekomen: 1. N. Timmers uit Bloemendaal (Haamstede); 10. A. C. Voshol en gezin uit Duiveland (Haamstede); 8. J. van der Linde en dochter uit Wemeldinge (Haamste de); 11. J. van der Maas uit Zierik- zee (Haamstede); 15. M. Pimmelaar uit Brouwershaven (Haamstede); 15. L, E. M. Peute en echtg. uit Zierik- zee (Noordwelle); 23. H. Groeneveld uit 's-Gravenhage (Haamstede); 28. C. Beije uit Haarlemmermeer (Haam stede). Vertrokken: 1. R. Terpstra (Haam stede) naar Velsen; 14. D. P. de Rijke (Renesse) naar Hilversum; 21. A. v. d. Velde (Haamstede) naar Zierik- zec; 28. L. Fondse (Haamstede) naar Rotterdam; 29. J. L. Jonker (Haam stede) naar Rotterdam. RECHTSZAKEN Vijftien jaar voor moord ZWOLLE, 5-6. De rechtbank te Zwolle heeft de 28-jarige wasserij- bediende H. J. E. uit Heerde we gens moord met voorbedachte rade, conform de eis, veroordeeld tot vijf tien jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ter beschikking stelling van de regering. E. heeft op de late avond van 30 april zijn aan staande vrouw, de 23-jarige J. van Beek, die in verwachting was, en met wie hij op 12 mei in het huwe lijk zou treden, vermoord. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Voorjaarsvergadering Classis Zierikzee Dinsdag 5 juni werd in het Herv. Verenigingsgebouw te Zierikzee de voorjaarsvergadering gehouden van de classis. Als praeses en als assessor werden herkozen ds. M. G. Westerhof te Nieuwerkerk en ds. P. Alblas te Scherpenisse. Als scriba werd geko zen ouderling S. A. Jumelet te Brui- nisse, als lid van het breed-modera- men diaken A. Vermaat te Zierikzee, als afgevaardigden naar de Prov. kerkvergadering ouderling J. C. Bouwman te Oosterland, diaken C. A. Geuze te Tholen en kerkvoogd L. de Ruiter te Renesse. Verder werden een groot aantal secundi en tertii ge kozen. Als correspondent voor het Silowerk in België werd benoemd ds. P. Alblas te Scherpenisse en als lid van de Prov. commissie v. d. kleine gemeenten kerkvoogd J. K. Krijger te Poortvliet. Van de Generale Synode waren drie voorstellen ontvangen tot wij ziging van de kerkorde, nl. betref fende de organen van bijstand van het generaal college van toezicht, de kerkelijke stichtingen en het toe zicht. Alle drie werden met algeme ne stemmen aangenomen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de classis Doorn over de brief van de Generale Sy node aan het Humanistisch Verbond. Met een kleine meerderheid werd besloten om adhaesie te betuigen aan het schrijven van de classis Doorn. Veel tijd vergde het invullen van een enquête-formulier over het werk van de classicale vergadering. Ook is gesproken over de proeve van een nieuwe psalmberijming. In de herfst van dit jaar zal hierover geconsi- dereerd worden, thans werd een plan opgesteld om een vruchtbare behandeling mogelijk te maken. Verslagen werden nog uitgebracht door de afgevaardigden naar de Ge nerale Synode en de Prov. kerkver gadering en door leden van de zen dingscommissie, de kerkdag-com missie en de jeugdcommissies. rug getrokken. Hij achtte het lid maatschap van de Tweede Kamer en dat van Gedeputeerde Staten te veel, temeer omdat hij ook nog lei ding moet geven aan zijn eigen be drijf. Voorgesteld werd de wethou der van openbare werken van Mid delburg, de heer A. J. Kaland. Deze kreeg 29 van de 43 stemmen. ONGELUKKEN OP DE WEG HEERLEN. Het twee en een half jarig zoontje van de familie Janssen aan de Hofpoelstraat in Heerlen is onder een auto geraakt en op slag gedood. ROTTERDAM. Uit de Heemraad singel in Rotterdam is het lijk op gehaald van de 51-jarige geestelijk gestoorde kloosterzuster, die op 14 mei jl. uit een klooster in de buurt vön de Heemraadsingel was wegge gaan en daarin tot heden niet was teruggekeerd. APELDOORN. Bij een autobotsing nabij de echoput op de weg Apel- dwoorn-Amersfoort is de 70-jarige mevrouw G. Geerdink-de Kok uit Hengelo zodanig gewond dat zij vrij wel op slag dood was. GRONINGEN. In het academisch ziekenhuis in Groningen is de 12- jarige W. Schaaphok uit Noordèr- hoogebrug overleden aan de ver wondingen die hij vorige week vrij dag opliep door een trap van een paard. HERPT. De heer A. van Korven uit Herpt is, toen hij met zijn brom fiets op een pad met slecht zicht reed, door een zandauto geschept. In zorgwekkende toestand werd hij overgebracht naar het ziekenhuis in 's-Hertogenbosch waar hij korte tijd later aan zijn verwondingen bezweek Auto met ballonnetjes ontploft BRUSSEL, 6-6. Het goede weer in België heeft woensdag een onge woon ongeluk veroorzaakt in Char leroi. De blakende zon bleek daar omstreeks het middaguur te machtig te zijn geworden voor 400 kinder ballonnetjes, gevuld met waterstof gas, in een vrachtauto. Het gevolg was dan ook dat de wagen, die deel uitmaakte van een reclamestoet, met een donderende explosie openbarst te. De bestuurder liep door de in het rond vliegende brandende vellen van de ballonnetjes zo zware ver wondingen op, dat hij in een zieken huis moest worden opgenomen. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur. Gaarne nog een plaatsje voor het volgende: In antwoord op het ingezonden stuk van de geachte heer Heringa zou ik het volgende willen zeggen. De heer Heringa doet het voorko men als zou ondergetekende tegen restauratie van het gemeentehuis te Brouwershaven zijn. Niets is echter minder waar dan dat. Ook ik ben van mening dat dit gebouw tot een van de meest bezienswaardige van ons eiland behoort. (Dat het zijns ge lijke zelden zou vinden in de wereld kan schrijver dezes niet beoordelen, daar hij nog niet veel van deze we reld gezien heeft). Ik hoop dan ook met de heer Heringa en velen met mij, dat dit gebouw tot in lengte van dagen het aanzien van deze plaats zal mogen sieren, doch dit is niet het punt waarbij het om deze affaire gaat. Het ging hier om het voorstel van b. en w. een belendend pand aan te kopen, aan te passen bij het gemeentehuis en daar de ad ministratie onder te brengen. Juist omdat er al zoveel te doen geweest is rond de vestiging van het gemeentehuis en destijds gesug gereerd is, dat slechts het gemeente huis te Brouwershaven aan de eisen zou kunnen voldoen om het gemeen telijk apparaat onder te brengen, juist nu stuit het velen tegen de borst dat men met dit voorstel op de proppen komt, een voorstel dat volgens mij (en velen met mij) on redelijk en ondoordacht was. Het is toch zo dat wanneer men wil bou wen of verbouwen, men toch eerst wel weten wil hoe de begroting on geveer zal zijn en hoe of er gebouwd zal worden. Niet eens ben ik het met de 'heer Heringa dat dit gebouw zijn grootsheid alleen kan behouden door het gemeentebestuur hier te laten zetelen. Ik meen zelfs dat er al di verse tentoonstellingen in gehouden zijn, en dan komt bij mij de sugges tie naar voren van een museum, doch ik moet helaas bekennen dat ik aangaande deze materie slechts een leek ben. Wel vraag ik me af of dan alle historische gebouwen tot ge meentehuis gebombardeerd worden om hun glorie te behouden? Ik ge loof toch van niet. Dat de heer Heringa zich teleur gesteld voelt kan ik me indenken, doch laat het voor hem een troost zijn dat de inwoners van de drie ge annexeerde plaatsen behorende tot de gemeente Brouwershaven, zich ook nogal eens teleurgesteld voelen. Overigens niets dan lof voor de manier waarop hij getracht heeft de luister en glorie welke van het ge meentehuis te Brouwershaven uit kan stralen, uit te beelden. Ik blijf echter van mening en de heer He ringa is dat in het algemeen met me eens, dat het gemeentehuis centraal gelegen moet zijn, en daarom blijf ik hopen dat wanneer er straks dan toch gebouwd of verbouwd moet worden dat dit zal geschieden daar waar het gebouw behoort te staan. Hopende U mijnheer de redak teur voor de laatste maal lastig te hebben gevallen en U dankend voor de genomen moeite en de toegestane plaatsruimte, teken ik, hoogachtend, W. FLOHIL, Zonnemaire. Schilders kennen geen hoogtevrees HAAMSTEDE, 6-6. Na de oorlog is de vuurtoren, in verband met het steeds toe nemende luchtverkeer, in een spiraal van twee in het oog lopende kleuren geschil derd. Het was vooral de steeds hoger wor dende snelheid der vliegtuigen, die een duidelijke aftekening tegen het land en het zeewater dringend nodig maakte. Één maal in de vier jaar wordt de gehele toren opnieuw behandeld, omdat b(j storm boog opgenomen zoute zeewaterdeeltjes een zeer ongunstige invloed op de verflaag hebben. In 1962 was de vuurtoren weer aan de beurt en inmiddels heeft een Rotterdamse firma het werk aangepakt. De firma doet in het gehele land dergelijke gevaar lijke schilderwerken. Dat het gevaarlijk is, konden we een dezer dagen aanschouwen. Drie schilders uit Rotterdam, die niets*an- ders doen dan torens, hoogspanningsmas ten, bruggen enz. schilderen, beschouwen de vuurtoren als een soort speelpop, die ze weer eens netjes zullen aankleden. Vier maal 1300 m- moet er gesmeerd worden voordat de steenkolos weer een geheel nieuw uiterlijk heeft gekregen. Vier lagen verf, waarvan drie grondlagen én één de finitieve, zorgen er voor dat de toren van uit de lucht duidelijk herkenbaar zal zijn, maar ook de vreemdeling zal kunnen zien dat het onderhoud der toren in goede han den is. De rode banen die de toren gaan omslingeren, zijn iets donker der dan de oude oranjeachtige kleur. Het wit blijft gelijk. De schilders doen hun werk vanaf een brug die aan touwen tegen de toren wordt opgetrokken. In vakter men - bij het vuurtorenpersoneel wordt altijd nog de marinetaai ge bruikt - noemt men dit een boots- manstoel. Het ding wordt naar boven gehesen, waar het een paar meter vanaf de rand blijft steken, omdat de kop van de vuurtoren dikker is in doorsnee. Dit is geen bezwaar, want de schilders stappen eenvoudig „over boord" en laten zich langs het touw op de brug zakken. De derde man reikt de verfbussen aan een lang touw aan, waarna het werk be gint. Indien nodig laten ze zich dan een meter of wat zakken, om dan weer te smeren, zo lang tot ze be neden zijn. Vier uur achter elkaar vertoeven ze op de brug; dan wordt gegeten en gerust. Vervolgens nog eens vier uur. Om te kunnen zien dat geen stuk ken worden overgeslagen, wordt de eerste laag in oranje gesmeerd, de volgende donkerder, enz. Bij het wit wordt met lichtgrijs begonnen, de tweede keer wat lichter en de laatste laag geheel wit. Met ontzag hebben we deze men sen bezig gezien in hun halsbrekende toeren om de brug te bereiken. Het dak - dus de uiterste top^van de to ren - is reeds klaar. Voor mensen met hoogtevrees is het intussen beter om nog een week uit de buurt van de vuurtoren te blijven, want het is en blijft een adembenemend werk. Ingezonden mededeling Leef opgewekt. Neem Togal tabletten. Bevrijdt U afdoende van pijn, reumatiek, ischias, spit, hoofd- en zenuwpijn. Morgen reeds mogelijk. Togal is veilig voor de maag. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95 2.40: 8.8S Prinses Beatrix onthulde Bonifacius-monument te Dokkum Kalksteenbeeld van 2.50 meter hoogte DOKKUM, 5-6. - Prinses Beatrix heeft in Dokkum aan de Bronlaan 't nieuwe Bonifacius-monument ont huld. De prinses werd vergezeld door de commissaris der koninging in Friesland, mr. H. P. Linthorst Ho- man en diens echtgenote, alsmede door haar partikulier secretaresse, mej. M. C. C. Wijnen. Bij de aankomst van het gezel schap in Dokkum, bespeelde mej. R. Pieffers uit Gouda het carillon op het stadhuis. De burgemeester van Dokkum, drs. S. van Tuinen, ver welkomde de prinses op het bordes van het stadhuis. Mevrouw Van Tui nen bood haar bloemen aan. Na een bijeenkomst in de Boni- facius-kapel onthulde prinses Bea trix het Bonifacius-monument, dat een plaats heeft gekregen bij de be kende Bonifacius-bron. Het beeld werd vervaardigd door de Amster damse beeldhouwer G. Bolhuis. Het is 2,50 meter hoog en uitgevoerd in vaurion (een Franse kalksteensoort). Het staat op een voetstuk van het zelfde materiaal, dat circa een me ter hoog is. Het monument beeldt Bonifacius uit in zijn laatste ogen blikken, toen hij de bijbel boven het hoofd hield om de slag af te weren. KORFBAL Geslaagde school-korfbalwedstrijden op sportpark „Bannink" te Zierikzee ZIERIKZEE. - Op het sportpark „Bannink" te Zierikzee vonden weer de jaarlijkse door de S.D.K.B. geor ganiseerde schoolkorfbalwedstrüden plaats. Bij groep I van de middelba re scholen wist het Lyceum beslag op de eerste plaats te leggen. Bij de reserve twaalftallen kwam de Open bare Ulo II als eerste uit de bus. De Openbare school van Kerkwerve slaagde er bij de lagere scholen in de wisselbeker van de C.N.S. Haam stede over te nemen. De uitslagen waren: middelbare scholen, groep I: Ly- ceum-Chr. Ulo 2-0; T.B.S.-Opb. Ulo 2-0; L.T.S.-Opb. Ulo 3-0; T.B.S.-Ly- ceum 1-2; Lyceum-L.T.S. 2-0; Chr. Ulo-T.B.S. 0-0; Lyceum-Opb. Ulo I-0; Chr. Ulo-L.T.S. 0-1; Chr. Ulo- Opb. Ulo 0-4; L.T.S.-T.B.S. 2-1. Eind stand 1. Lyceum; 2. Opb. Ulo; 3. L.T. S.; 4. T.B.S.; 5. Chr. Ulo. middelbare scholen, groep II: Ly ceum II-L.T.S. II 0-0; Opb. Ulo II- Lyceum II I-I; Opb. Ulo II-L.T.S. II 5-0; Lyceum II-Chr. Ulo II 1-0; L.T.S. II-Chr. Ulo II 1-3; Opb. Ulo II-Chr. Ulo II 4-0; Chr Ulo III-T.B. S. II 0-3; Opb. Ulo III-T.B.S. II 1-3; Chr. Ulo III-Opb. Ulo III 0-0; Opb. Ulo II-T.B.S. II 1-0; Lyceum II-Opb. Ulo III 1-0; Chr. Ulo II-Chr. Ulo III 1-0. Eindstand 1. Opb. Ulo II; 2. Ly ceum II; 3. Chr. Ulo II; 4. L.T.S. II; 5. T.B.S. II; 6. Opb. Ulo III 7. Chr. Ulo III. lagere scholen, poule A: Burgh- Kerkwerve 0-0; Kerkwerve-Zierik- zee 1-0; Kerkwerve-Burgh 2-0; Zie- rikzee-Brouwershaven 0-0; Burgh- Zierikzee 0-0; Brouwershaven-Kerk- werve 0-2. Eindstand: I. Kerkwer ve; 2. Burgh; 3. Brouwershaven; 4. Zierikzee. poule BI: Noordwelle-Sirjansland 0-0; Dreischor-Serooskerke 0-0; Scharendijke-Serooskerke 3-0; Noord welle-Dreischor 0-0; Noord- welle-Serooskerke 2-0; Sirjansland- Scharendijke 3-0; Sirjansland-Drei- schor 1-0; Scharendijke-Noordwelle 1-0; Sirjansland-Serooskerke 0-0; Scharcndijke-Dreischor 1-1. Eind stand 1. Sirjansland; 2. Scharendij- ke; 3. Noordwelle; 4. Dreischor 5. Serooskerke. Finales: Kerkwerve-Sirjansland 0-0; Bureh-Scharendijke 0-1; Brou- wershaven-NoordwelIe 1-0; Zierik- zee-Dreischor 1-0. Eindstand: 1. Duur papiertje A STOCKHOLM, 6-6. Een stuk A Y van ongeveer 150 meter lengte X van het ankertouw van het X oude Zweedse oorlogsschip X „Asa", dat uit het water van X A de Stockholmse haven omhoog *t* is gebracht, zal tot schrijfpa- X pier worden verwerkt waar- X •J» mede men vooral in de Ver- X enigde Staten goede zaken X hoopt te kunnen doen na het X succes van de in Seattle ge- X houden Zweedse beurs. Men X, Y denkt een dertigduizend vellen A papier uit het touw te kunnen X maken, geel-brtiin papier met X watermerk uit 1626. Het zal X A zo'n vijfenzeventig gulden per Y vel. kosten. Kerkwerve; 2. Sirjansland; 3. Scha- rendijke; 4. Burgh; 5. Brouwersha ven; 6. Noordwelle; 7. Zierikzee; 8- Dreischor; 9. Serooskerke. Maximum-snelheden met Pinksteren UTRECHT, 6-6. Vorig jaar lieten één en twintig mannen, vrouwen en kinderen het leven als gevolg van verkeersongevallen, welke gedurende het Pinkster-weekend plaatsvonden. Het Verbond voor Veilig Verkeer heeft nu een dringend beroep gedaan op weggebruikers, om zoveel moge lijk de veiligheid van het verkeer te bevorderen. Zoals bekend, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat maxi mum-snelheden voorgeschreven voor Rijksweg 12 (Elten-Voorburg) en de z.g.n. Zuiderzeestraatweg (Hocvela- ken-Wezep), welke met Pinksteren van kracht zullen zjjn. Teneinde de weggebruikers hier over voor te lichten, heeft het Ver bond voor Veilig Verkeer, in op dracht van de minister, en speciaal televisie-filmpje vervaardigd, dat vandaag (donderdag) en vrijdag on middellijk na het journaal door de N.T.S. zal worden uitgezonden. ADVERTENTIE Speciaal in BOERENKAAS Watermolen - Hem Zierikzee Telefoon 2435 Er is weer volop jonge jonge, 500 gr. f 1,25 Heerlijke belegen boerenkaas Heel oude boerenkaas nog beperkt voorradig Heel oude Leidse kaas Magere kaas voor dieet-pa- tiënten 250 gram f 0,89 Stukjes kaas. 50 #/o vet, type Sint Paulin. 200 gram f 0,90 Gratis kaasrecepten STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Met hand klem in lier De heer Joh. Jumelet te Bruinisse, werkzaam bij Rijkswaterstaat, raak te bij zijn werkzaamheden, doordat een collega de elektriciteit inscha kelde, met zijn hand beklemd in een lier, waardoor de hand gedeeltelijk werd verbrijzeld. Hij werd naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis ver voerd. BURGH Vrouwenvereniging op reis Het jaarlijkse reisje van de Ned. Herv. vrouwenvereniging had deze maal als doel: Brabant. Een groot gedeelte van de provincie Noord- Brabant werd doorkruist, waarbij men een bezoek bracht aan Baarle Nassau. Ook de vennen te Oister- wijk werden natuurlijk bezocht, ter wijl de grote steden Breda en Til burg eveneens op het programma stonden. Hier werd gewinkeld. Als extra werd een bezoek gebracht aan een limonadefabriek in Baarle Nas sau. Het was een zeer leerzame dag en iedereen was dan ook voldaan. OOSTERLAND Bejaardentrip uitgesteld De voorgenomen eilandelij ke trip met de bejaarden-sociëteit bezoekers (sters) welke aanvankelijk was vast gesteld op 7 juni a.s. en wegens ver schillende omstandigheden op die datum geen doorgang kon vinden, is thans gesteld op vrijdag 15 juni a.s., 's namiddags. RENESSE Concert „Luctor et Emergo" Op zaterdag 9 juni hoopt het fan farekorps „Luctor et Emergo" in de tent het eerste zomerconcert ten ge hore te brengen. Het programma luidt als volgt: 1. The Washington post, mars, J. P. Sousa; 2. Joyeuse, ouverture, Aly- re Delhaye; 3. Donau Wellen, wals, J. Ivanovici; 4. My Fair Lady, se lectie uit de musical show, Fr. Loe- we; 5, Our Director, mars, Bigelon. Pauze. 6. In hot time door Renesse, mars, arr. J. H. Blom; 7. Suite An tique, A. den Arend; 8. Wispering Brass, Haysom-Mol; 9. Teenager- Fantasie, Mathieu Everaarts; 10. Broadway, mars, A. C. v. Leeuwen. Dit concert begint om 8 uur, uiter aard bij gunstige weersomstandig heden. HAAMSTEDE Slagerij Simmers geopend Steeds meer Westhoekse midden standszaken worden vernieuwd of geheel verbouwd. Dinsdag opende de heer J. Simmers zijn slagerij die aan de Ring is gelegen. Het is slechts een tijdelijke opening, want in het najaar, na afloop van het vreemde lingen-seizoen komt een grote ver bouwing, waarbij de ruimte veel groter wordt. Inmiddels heeft de heer Simmers zich tijdig aangepast en een gekoelde toonbank geplaatst. Een ruime keus aan vlees, vleeswa ren, zowel vers als in blik is in de winkel voorradig, terwijl ook inge blikt fruit voorradig is. DUIVELAND Afdeling Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Voor de afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen werd een drietal avonden verzorgd door mevr. van Wijck-Vijverberg te Noordgouwe, die in het kader van de actie individuele zelfbescherming sprak over het onderwerp: „Door vrouwen aan vrouwen". Mevr. van Wijck is voor het geven van voor lichting speciaal opgeleid, onder verantwoordelijkheid van de Stich ting Ned. Federatie voor Vrouwelij ke Vrijwillige Hulpverlening. De actie is bedoeld om de nodige ken nis van zaken door te geven, aan „één op de vijf vrouwen", zoals de doelstelling van deze voorlichting luidt. Indien men bekend is met de beschermingsmaatregelen, kan veel onnodig leed worden voorkomen, gesteld het bijna ondenkbare geval van een A-explosie. De eerste be sprekingsavond werd gehouden te Dreischor, waarop gewezen werd op de gevaren en de beschermingsmo gelijkheden voor gezin en huis. De tweede avond - eveneens te Drei schor - was gewijd aan de vraag: „hoe redden wij ons zelf" en wat is te verwachten van de georganiseer de hulpverlening. De derde avond vond plaats te Nieuwerkerk. Bespro ken werd de vraag: „Hoe kan men in noodomstandigheden patiënten thuis verzorgen?" Mevr. van Wijck gaf een helder inzicht in deze materie en verwierf daarvoor de dank van de presidente, mevr. van Eeten-de Vries, vergezeld van een schaaltje van de bond. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 7