Doyco Ja,(yandaag)neem ik Royco tomatensoep! ROi Ja, vandaag voordelig Royco tomatensoep! 2 zakjes voor f 1.28 tomatensoep J a EUROMARKT HANDEL - een wonder van smaak champignonsoep VR/ESVERS - Kerrie Asperge Tomaten soep Philips televisie Van den Berge Philips televisie Van den Berge Hogerheijde heerlijke oliebollen Italiaanse tassen Joh. de Vries fa. Koevoets een net meisje en nette jongen begint in Engeland Roy. Il02.6k.250.65| Wat héérlijk om uit zoveel soorten soep te kunnen kiezen. Om vandaag eens déze soep te kunnen maken en morgen weer een andere. Dat kimt U - met Royco Want Royco heeft zóveel soepen voor U, dat U twee weken lang iedere dag een andere op tafel zou kunnen zetten. Met Royco en Uw kookkunst maakt U iedere dag een andere, iedere dag de lekkerste soep. Haal nu bij Uw leverancier toppesoep?i groentesoep?.; Zie het op z'n best met geplaatst door Zaterdagavond - 20.50 uur: „HET STAAT IN DE STERREN" met: geheel voorbereid voor het tweede programma, reeds vanaf f 725, Radio Zevenhuisstraat 6 - Tel. 2962 Zierikzce Levensmiddelen- bedrijf „Naast de Beurs" Zierikzee Onze eigen import goudmerk koffie (puur Guatemala) f 1,69 per pak Da's pas koffie (Tweede Pinksterdag] bij J. P. DE REGT Schuddebeurs Zeer aparte collectie in: raffia stro handweefstoffen vanaf f 6,95 tot t 19.95 Zoekt O echt Iets aparts in handtassen? Kijkt U dan eens naar onze echt lederen damestassen van f 19,95 tot f 37,50 Voor iets aparts Havenplein Zierikzee Heerlijk Schouws palingbrood m [Zeeuwse bolussen vindt U in Bakkerij 't Hoekje' |J. VERWIJS Mol 1 - Meelstraat 43 Zierikzee ENGELSE TRUIEN VISSERSKLEDING Havenpark 5 Zierikzee Cafetaria „Marktziclit" vraagt: voor de keuken Plm. 8 9 weken Afwasmachine aanwezig .Havenplein 12 Zierikzee Blik door het wereldvenster De leden van het Britse gemene best plegen in hun relaties grote waarde te hechten aan een rustige en meestal zelfs vriendelijke toon, zoals dat past in een organisatie die weinig meer dan onderling begrip tot basis heeft. Daarom baarde het veel opzien dat de Australische pre mier Robert Menzies zo fél van leer trok tegen het beleid van minister Edward Heath op zijn Brusselse be sprekingen over Engelands toetre ding tot de Euromarkt. Bovendien kwam die aanval op een onverwacht moment en vooral van een zeer on verwachte zijde. Een onverwacht moment, omdat Heath het maar over een zeer klein onderdeel van een eventueel ak koord eens is geworden met de Zes: de geleidelijke invoering van heffin gen op industriële produkten uit het gemenebest in drie etappes binnen acht jaar. Zeer langzaam dus ver liezen de gemenebestlanden hun voorkeursrechten en Heath prees zich gelukkig dat de zes zich zo soe pel betoonden over dit gat-in hun tariefmuren. Het ging hier maar over een betrekkelijk klein onder deel, maar deze inschikkelijkheid maakte hem optimistisch over de kansen van het overleg als de wer kelijk moeilijke, want voor de eco nomieën van het gemenebest ingrij pende, zaken aan de orde zouden komen. Krokodillentranen Onverwacht was ook dat juist Menzies zich nu al zo luidkeels stond te beklagen. De uitvoer van industriële produkten uit Australië naar Groot-Brittannië en die naar Europa heeft weinig te betekenen. Voor Australië is vooral van belang dat zijn wol vrije toegang krijgt op de Europese markten en dat is thans reeds zo goed als zeker. Zijn de kreten van Menzies niet best te verklaren uit zakelijke over wegingen, de politieke overwegingen er achter zijn wel duidelijk. Het ver wijt aan Heaths adres is het ope ningssalvo voor een strijder der me ningen, die alle andere politieke kwesties in Engeland begint te over schaduwen. Menzies - en met hem vele ande re tegenstanders van de Euromarkt in Engeland - is daarbij veel gele gen aan het stimuleren van emotio nele overwegingen voor onveran derd handhaven van 't gemenebest zoals dat nu is. Daar kan hij tot op een hoogte, die deze week waar schijnlijk in het Lagerhuisdebat blijkt, succes mee hebben. De sa menwerking zoals die in het geme nebest tot stand is gekomen op een ideële grondslag, is in vele opzich ten uniek. En deze band geeft ook elk der leden, vooral Australië, Nieuw-Zeeland, Canada en Enge land zelf, een zeker gevoel van trots deel uit te maken van een groter geheel, waarmee de wereld rekening heeft te houden. Daar wel scrupules? In de Engelse zakenwereld ziet men deze dingen met nuchterder blik Euromarkt of geen Euromarkt, zo ziet men het daar, het dertig jaar oude akkoord van Ottawa over de tarieven binnen het gemenebest kan zo toch niet blijven. In feite veran dert er al zeer snel veel in de han delsverhoudingen van de gemene bestleden. En de Britse fabrikanten weten uit eigen ervaring te goed dat de Canadese, Nieuwzeelandse en Australische regeringen ook niet door gevoeligheden worden geplaagd wanneer hun economie eens in de nesten zit: dan gaat de grens dicht, zelfs voor de Britse exporteurs. In teveel gevallen is Groot-Brittannië een gemakkelijke markt geworden voor zijn gemenebestpartners, die zelf op dit punt minder scrupules toonden. Een absurde toestand nu de levensstandaard van de drie blanke gemenebestleden gestegen is boven die van het moederland. In het algemeen is het voor de industrie, waarin de meeste Britten hun brood moeten verdienen, wél degelijk gewenst dat het land zich bij de Zes voegt. En wel op nuch tere zakelijke overwegingen: niet omdat 't de enig eoplossing zou zijn, ant dat is het niet, maar omdat het de gunstigste is. Voor de gesubsi dieerde landbouw is het een andere en moeilijker zaak, maar wat dat betreft is het op het vasteland niet anders. Dit zijn twee groepen invloeden die de Britse publieke opinie nu on dergaat. Voeg daarbij een soort in geboren wantrouwen tegen foreig ners - zoals door veldmaarschalk Montgomery in een bebat gespuid: „Temee zullen >onze wetten door Europeanen worden gemaakt in plaats van door ons eigen parlement, verschrikkelijk!" - dan is te begrij pen dat voor- en tegenstanders fron ten tegenover elkaar betrekken die dwars door de partijen lopen. Door Menzies salvo schijnt de slag der meningen eerder te beginHen en feller te worden dan iemand had voorzien. Zo fel dat het een moedige kristalkijker is die de uitslag durft te voorspellen. BERKENWOUDE. Het achtjarig jongetje Cornelis Wink uit Lekker- kerk in Berkenwoude is door een scooter aangereden en zo ernstig ge wond, dat hij op weg naar een zie kenhuis in Gouda is overleden. Boot sloeg om op de Maas Twee mannen verdronken ROERMOND, 5-6. In de Maas op de grens van de gemeenten Linne en Herten zijn twee personen ver dronken. Drie arbeiders van de grin- derij van de Nederlandse Spoorwe gen wilden met een zogenaamde ba kenboot een waarschuwingsboei in de Maas leggen ter hoogte van de kristalsodafabriek aldaar. Door tot nu toe onbekende oorzaak is de boot omgeslagen, waardoor 'de inzittenden te water raakten. De 34-jarige J. Verstraeten uit Linne kon zich nog aan een drijvende plank vastklam pen en dreef de rivier af. Een voorbijvarende schipper sprong onmiddellijk in een roeiboot en kon hem op het laatste nippertje redden. De beide anderen, de 33-jarige H. van de Kamp uit Linne en de 29- jarige P. Suskens uit Montfort, bei den gehuwd, verdwenen in de diepte KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amersfoort (wijkge- meente 9) (toez.): Ph. Loggers te Leeuwarden; te Eemnes-Buiten: L. Doppenberg, Wilsum (O.). Bedankt voor Middelharnis en voor Nieuwerkerk a.d. IJssel: Jac. Jongerden, Bruchem en Kerkwijk. Ned. Prot. Bond Benoemd tot voorganger van de afdeling Dieren-Rheden-De Steeg- Hengelo (O.): ds. J. H. Marwitz, voorganger van de afd. Bussum, die deze benoeming ook aannam. Ger. Kerken Beroepen te Nieuw-Vennep: H. J. van Duinen, Zwijndrecht; te Zuid- wolde (Dr.): W. M. de Bakker, Help man (Gr.); te Almelo (5e pred.pl.) (als leraar godsdienstonderwijs aan het chr. lyceum aldaar): A. L. Bos, Rotterdam-Zuid. Bedankt voor Hoogeveen (vac. D. H. Borgers): G. Veeneman, Amers foort en (vac. 5de pred.pl.): L. J. Wolthuys, Oosterend (Fr.); voor Rot terdam (vac. F. Vroon): R. J. Beuke- ma, Ermelo. Chr. Ger. Kerken Tweetal te 's-Gravenhage-Zuid: I. de Bruijne, Rotterdam-Centrum en W. F. Laman, Hamilton (Ontario, Canada). Ger. Gemeenten Bedankt voor Aalst: A. Hofman, Zeist. Benoemd tot docent aan de Theo logische School te Rotterdam: ds. K. de Gier, 's-Gravenhage. DEN HAAG. De Australische mi nister van immigratie, de heer A. R. Downer, die een rondreis door Euro pa maakt, is per trein uit Parijs in Den Haag aangekomen voor een be zoek van enkele dagen aan ons land. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur. Gaarne wil ik terug komen in antwoord op het „ingezonden" van de heer Fokker, daar hij in uw blad geen enkele dokumentatie aanvoert, doch slechts de kern en de waardig heid van de inhoud met een sierlij ke zwaai weet te ontwijken. Om met de deur in huis te vallen, begint hij als onpartijdig toeschouwer. Inder daad; uitgenodigd in de kwaliteit van voorzitter der jagersvereniging. Zeer terecht, daar van stonde aan blijk is gegeven van offervaardig heid. Het hemd is nader dan de rok! Het is duidelijk dat het artikeltje niet voldoende door betrokkene op genomen is, daar ik geen enkel ge wag gemaakt heb over partijdigheid van de keurmeesters, die hier vol komen buiten staan. Verder spreken de feiten voor zichzelf, wat verband houdt met het keuringsreglement, waarop ik later eventueel uitvoerig terug kan komen. Wat de op-aanmerking van de er gernis van de toeschouwers betreft, kunt u in zijn algemeenheid niet onderschrijven; voor mezelf bete kent het taktvol. In zijn geheel genomen heeft de heer Fokker verschillende passen op voorbeeldige wijze gepasseerd. Het spreekwoord: „Schoenmaker blijf bij je leest", is hier zeker op zijn plaats. Op grond van de voorgeschiedenis ligt de taak tot herstel uitsluitend bij het (de) bestu(u)r(en). Mijnheer de redakteur, U dankend voor de plaatsing. Hoogachtend, S. P. MOELIJKER, Schuddebeurs. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND APPINGEDAM. In het Damster- diep te Tjamsweer bij Appingedam is het stoffelijk overschot aangetrof fen van de 27-jarige Roelof Even huis uit Garrelsweer, die sedert 27 mei, nadat hij met zijn fiets de ouderlijke woning had verlaten, werd vermist. MIERLO. Op de - verkeersweg Eindhoven-Helmond is een ver keersongeval gebeurd onder de ge meente Mierlo, dat aan de tachtig jarige heer J. Colen uit Mierlo het leven heeft gekost. MAASTRICHT. Uit de Maas bij Stein is opgehaald het stoffelijk overschot van de 83-jarige heer G. H. Hogenboom, die vorige week dinsdag van zijn gebruikelijke och tendwandeling niet terugkeerde in de woning van zijn getrouwde doch ter, bij wie hij inwoonde. ZEIST. Woensdag werd in de ge reformeerde Oosterkerk in Zeist de bondsdag gehouden van de gerefor meerde mannen verenigingen. Op deze bondsdag werd tevens het 40- jarig bestaan gevierd. STAD EN PROVINCIE De Fokveedag 1962 Schouwen-Duiveland Zoals reeds gemeld zal de grote Centrale Fokveedag dit jaar gehou den worden op donderdag 28 juni a.s., op het terrein aan de Zuidhoek te Zierikzee. Behalve de gebruike lijke inzendingen van rundvee, koudbloed paarden en geiten zal dit maal ook een groot aantal schapen worden ingezonden. De opfokwed- strijd van kalveren, zal op deze dag worden afgesloten. Tijdens de fok veedag zal een hippische demonstra tie worden gegeven door de „Schouwse Ruiters". ZIERIKZEE „Dit is Uw Leger Boeiende tentoonstelling in „De Lichtboei" Wij vestigen hier andermaal de aandacht op de boeiende tentoon stelling „Dit is uw Leger", samen gesteld bij gelegenheid van het 75- jarig bestaan van het Leger des Heils. De tentoonstelling - ingericht in „De Lichtboei" - is reeds enkele dagen te zien geweest en zal heden (donderdag)-avond voor het laatst voor het publiek worden openge steld. Een laatste kans dus, die men niet mag verzuimen te benutten. Tevens zal de nieuwe Legerfilm worden vertoond „De daad bij 't woord". Wat betreft de expositie „Dit is Uw Leger" zij medegedeeld dat deze expositie werd samengesteld door de gezamenlijke persorganisaties in Nederland en i.v.m. het jubileum aan het Leger des Heils werd ge schonken. RENESSE Vereniging van Onderwijzers en Onderwijzeressen Op woensdag 20 juni a.s. wordt de (101ste) algemene vergadering ge houden van de Vereniging van On derwijzers en Onderwijzeressen op Schouwen-Duiveland in het Dorps huis te Renesse. Een bestuursverkie zing vindt plaats i.v.m. aftreden van dë heer A. J. de Ruijter. Een causerie zal worden gehouden door de heer A. B. Wigman te Hoender- loo, over het onderwerp: „Het Na tionale Park de Hoge Veluwe". Na een gezamenlijke koffiemaaltijd, volgt tot slot een duinwandeling. Jouhaud vraagt beëindiging O.A.S.-acties PARIJS, 6-6. Ex-generaal Edmond Jouhaud, de ter dood veroordeelde „tweede man" van het rechts-extre- mistische geheime leger, heeft een beroep gedaan op ex-generaa! Raoul Salan, de tot levenslang veroordeel de leider van de O.A.S., gedaan om een order te ondertekenen tot on middellijke beëindiging van de ac ties in Algcric door de O.A.S. Dit is officieel in Parüs meegedeeld. GRONINGEN. De recherche in Groningen heeft vier jongens aan gehouden, die zich zouden hebben schuldig gemaakt aan een groot aan tal inbraken. De jongens, in leeftijd., variërend van zeventien tot twintig jaar, zijn ingesloten in het huis van bewaring in Groningen. Twee militairen gewond op Nieuw-Guinea DEN HAAG, 6-6. Tijdens een actie tegen Indonesische infiltranten zijn nabij Teminabuan in Nieuw-Guinea twee Nederlandse militairen gewond geraakt, zo deelt de legervoorlich- tingsdienst mede. De gewonden zijn de 20-jarige dienstplichtig soldaat J. Bood uit Nieuw-Vennep (gemeente Haarlemmermeer), die een schot wond in een bovenbeen kreeg en de 19-jarige dienstplichtig soldaat C. D. Jongejan, uit Vlaardingen, die een kaakverwonding opliep. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. Poolse huisvrouwen hamsteren WARSCHAU, 6-6. Duizenden huis vrouwen in Warschau staan sinds woensdagmorgen vroeg in de rtf van de staatswinkels om grote hoeveel heden meel, suiker, macaroni en aardappelen in te slaan. Zij vrezen dat ook in Polen de pryzen voor le vensmiddelen zullen stijgen. Een zakenleider zei dat hij reeds geheel was uitverkocht. Een van de huisvrouwen zei tegen een verslag gever van Reuter: „De prijzen gaan omhoog. Waarom zijn ze anders naar Moskou gegaan?", waarmee zii doel de op de bijeenkomst van leiders van het communistische blok (Co mecon), onder wie ook premier Cy- rankiewicz en partijleider Gomoelka waarop nieuwe economische maatre gelen zouden worden besproken. Twee bejaarden omgekomen VOORBURG, 6-6. Woensdagmor gen zijn twee bejaarden in hun wo ning aan het Van Deventerplein in Voorburg om het leven gekomen. Het zijn de 92-jarige J. J. van R. en zijn 88-jarige bij hem inwonende schoonzuster J. J. W. Een buurmeis je dat huishoudelijke hulp verleent, kreeg aan de woning geen gehoor, waarop de politie werd gewaar schuwd. Deze verschafte zich aan dc achterzijde van de woning toegang en trof beiden levenloos in de bad kamer aan. De oorzaak wordt door de politie toegeschreven aan gebrek aan zuurstof tengevolge van onvol doende ventilatie van de badkamer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6