gNFIETS Voor mets KANTONGERECHT ZIERIKZEE DENKT U OVER HET KOPEN VAN EEN GEBRUIKTE AUTO? Stormervaringen elders manen tot durende zorg voor de zeeweringen STAD EN PROVINCIE hieu INGEZONDEN STUKKEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 7 JUNI 1962 No. 19187 'ii Duur borreltje - Kamperen zonder vergunning Verkeersperikelen ,,'n Duur borreltje" merkte de ca féhouder J. v. d. W. uit Noordgouwe woensdagmorgen tijdens de zitting van de kantonrechter te Zierikzee op, toen hij wegens overtreding van art. 59 der Drankwet, conform de eis, werd veroordeeld tot f 50 boete, subs. 10 dagen hechtenis met ver beurdverklaring der inbeslag geno men dranken. V. d. W. had op 11 maart 1962 na een uitvoering in de cantine aan de Oostweg te Noord- gouwe, tijdens een „gezellig samen zijn" sterke drank gedronken, waar van ter plaatse 8 flessen aanwezig bleken te zijn. Hij verklaarde dat de flessen daar zeker al een jaar had den gestaan en dat het een min of meer besloten bijeenkomst betrof. De officier van justitie, mr. J. L. Andrea, en de kantonrechter merk ten echter op dat, hoewel er een Verlof A voor het gebouw geldt, verd. in overtreding was geweest, met gevolg bovenvermelde straf. Verder werden diverse verkeers overtredingen en kampeerverorde- ningovertredingen behandeld. De eerste zaak betrof die van A. M. P. uit Oosterhout, die niet ver schenen was. P. had op 19 april jl. rijdende in zijn personenauto uit de richting Zijpe op rijksweg 18 onder Zierikzee de veiligheid in gevaar ge bracht, door in een bocht veel te hard te rijden en na naar rechts en links gezwenkt te hebben schuin op de rijbaan terecht te zijn gekomen. Een achter hem rijdende personen auto kon een aanrijding voorkomen, maar een daarachter komende per sonenauto kwam, ondanks krachtig remmen van de bestuurder, in aan rijding met zijn voorganger, waar door beide wagens schade opliepen. Als getuigen werden gehoord mej. E. A. M. de G., bedrijfsleidster te Den Haag en de chauffeurs M. G. en J. P. uit Zierikzee. Uit hun ver klaringen bleek dat P. wel met een snelheid van 90 100 km. per uur had gereden en geslipt was. De of ficier van justitie eiste tegen P. een geldboete van f 60, subs. 12 d.h., waarna de kantonrechter hem bij verstek veroordeelde tot f 75 boete, subs. 15 d.h. M. v. d. M., sloper te Ouwerkerk, had zich te verantwoorden omdat op 30 januari jl. zijn herdershond op een perceel bouwland onder Ouwer kerk wild achterna had gezeten (overtreding van art. 25 der Jacht wet). V. d. M. gaf toe dat zijn hond toen in het veld was geweest (hijzelf zat in huis), maar betwistte dat het dier achter wild had aangezeten. De kantonrechter merkte op dat de ver baliserende politieman had geconsta teerd dat de hond zich zigzagsge- wijze door het veld had bewogen Verd. repliceerde dat naast zijn ga rage jonge konijnen lopen, die de hond niets doet. Deze zaak werd op verzoek van de officier opnieuw aangehouden tot 4 juli a.s. om de verbalisant te horen. Kamperen op eigen grond W.A., koopman te Langenberg (Did.), had op 22 mei 1961 te Haam stede gekampeerd zonder in het be zit te zijn geweest van een vergun ning van b. en w. Verd. gaf het feit toe, doch verklaarde zeer verwon derd te zijn geweest door de bekeu ring daar hij de grond, waarop hij had gekampeerd, had gekocht. Bo vendien beriep hij zich op het his torische feit dat die grond altijd als kampeerterrein was gebruikt. De officier en de kantonrechter achtten echter het plegen van een strafbaar feit bewezen. De Hoge Raad heeft uitgemaakt dat de betreffende plaat selijke verordening bindend is. A. werd conform de eis veroordeeld tot f 11 b., subs. 2 d.h. Voor eenzelfde feit stond terecht A. W. W., aannemer te Nieuwerkerk, Ook deze had grond gekocht, waar op hij zijn salonwagen had gezet. Ook hij werd, conform de eis, ver oordeeld tot f 11 b., subs. 2 d.h. C. van B., chauffeur te Zierikzee, had op 6 februari jl. op rijksweg 18 onder Zierikzee bij het van richting veranderen met zijn vrachtauto, een bromfietser zodanig aangereden dat deze was komen te vallen. Van B. verklaarde de bromfietser niet te hebben gezien en zacht te hebben gereden. Deze was tegen zijn bum per opgereden. Aan schade had hij f 42 vergoed. De officier merkte op dat men het doorgaande verkeer op geen enkele wijze mag hinderen en eiste tegen v. B. f 30 b., subs. 6 d.h., waarna de kantonrechter hem ver oordeelde tot f 25 b., subs. 5 d.h. Fout parkeren A. L. fruitkweker te Zierikzee, had op 7 mei jl. zijn personenauto te Haamstede geparkeerd, wat ter plaatse niet was toegestaan (art. 32 Wvr.). L. verklaarde niet geweten te hebben dat hij in overtreding was en dat er nog voldoende uitrijstrook over was. Bovendien waren hem en kele politiemannen gepasseerd in een auto, die niets gezegd hadden. Hij wees in dit verband op de op voedende taak van de politie. De kantonrechter merkte op dat deze er inderdaad is, maar dat daar ook eens een einde aan komt. Hij veroordeel de L.. conform de eis, tot f 15 b„ subs. 3 d.h. S. B. te Duivendijke had op 28 april jl. met een landbouwtrekker met twee aanhangwagens gereden, waarvan de laatste niet voorzien was van richtingaanwijzers. De officier eiste deswege tegen hem f 30 b., subs. 6 d.h., waarna de kantonrech ter hem veroordeelde tot f 25 b., subs. 5 d.h. S. J. de F. te Nieuwerkerk had op 14 februari jl. in de Kleine Zelke- weg te Zierikzee als bestuurder van een zeswielige vrachtauto, geen voorrang verleend aan het van rechts komende verkeer. Hij ver klaarde met een snelheid van 15 a 20 km. te hebben gereden en dat door de sneeuw het zicht heel slecht was. Conform de eis veroordeelde de kantonrechter hem tot f 30 b., subs. 5 d.h. Mevr. E. J. J., koopvrouw te Düs- seldorf (Did.) had op 22 mei 1961 te Haamstede gekampeerd zonder ver gunning. Zij zelve was niet versche nen, doch zij liet zich vertegenwoor digen door W. N., eveneens uit Düs- seldorf. Het bleek dat mevr. J. de grond had gekocht en van mening was geweest dat zij daar twee da gen kamperen kon zonder vergun ning. De kantonrechter merkte op dat dit laatste alleen geldt voor kampeerterreinen. Conform de eis luidde de veroordeling f 11 b., subs 2 dagen hechtenis. P. M. v. d. M., tuinder te Zierik zee, had op 3 mei jl., als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig met aanhangwagen gereden, welk voer tuig niet voorzien was van goed werkende remmen. Hij werd hier voor veroordeeld tot f 30 b., subs. 6 d.h., nadat de officier f 25 b., subs. 5. d.h. had geëist. Plotseling remmen J. M. v. d. W., monteur te Drei- schor, had in de avond van 11 fe bruari 1962, onder Zierikzee'op een motorrijwiel gereden in de Larige Blokweg, richting Leverdijk, met een zodanige snelheid dat hij niet kon stoppen binnen de vereiste af stand, met gevolg dat hij tegen een plotseling remmende, voor hem uit rijdende auto was gebotst, die daar door schade had opgelopen. V. d. W. verklaarde een snelheid van 65 a 70 km. te hebben gehad en op een af stand van 20 a 25 m. achter de per sonenauto te hebben gereden. Hij had geen enkele reden voor het plot selinge remmen van de bestuux'der kunnen ontdekken. De kantonrech ter wees er op dat zijn snelheid te groot en de afstand te klein was en dat zijn verlichting, die juist in de autospiegel scheen, verblindend was. Als getuige werd zijn duopassagier L. J. F., landarbeider te Dreischor gehoord. Ook hij had geen noodzaak tot remmen voor de automobilist kunnen ontdekken. Deze had boven dien niet te kennen gegeven dat hij wilde stoppen. De officier eiste te gen v. d. W. f 15 b., subs. 3 d.h., waarbij hij rekening hield met het feit dat deze nog niet geheel her steld was van de opgelopen letselen. De kantonrechter sloot zich bij deze eis aan. Tenslotte had C. L., groenteteler te Zierikzee, zich te verantwoorden, omdat hij als bestuurder van een bromfiets, bij het rijden -van de Zuidwellestraat in de P. D. de Vos- straat aldaar niet voldoende rechts had gehouden. De eis en de uit spraak luidden tegen hem f 15 b., subs. 3 d.h. DEN HAAG. Naar wordt verno men zal binnenkort verschijnen het rapport van de Peelcommissie. Deze commissie is in 1952 ingesteld om de regering van advies te dienen over ontsluiting van de mijnvelden in. de Peel. Ingeionden mededeling Zeker is zeker. Vttj Natuurlijk, wanneer u een gebruikte auto koopt, dan wilt u zoveel mogelijk zekerheid hebben. Welnu, deze kan u iedere Volks- wagendealer geven. Zodra u zo'n wagen koopt, wordt u opgenomen in de kring van VW-rijders die kunnen beschikken over alle voordelen die u de uitgebreide en goed functionerende VW-organisatie biedt. Over- al. Bij elke gebruikte wagen behoort een ga. rantiebewijs, geldig over 5.000 km. of drie maanden, voor alle onderdelen die gebreken zouden blijken te vertonen. Bovendien krijgt u o.a. ook nog een cheque, die recht geeft op een uitgebreide gratis servicebeurt én een gewaarmerkt rapport waarin nauwkeurig vermeld wordt de staat waarin de wagen zich bij aankoop bevindt. Alles is gedaan om u zekerheid te verschaf fen. Koop daarom uw gebruikte Volkswagen bij een VW-dealer. Zeker is zeker. WATERSCHAP SCHOUWEN-DUIVELAND In de toekomst gelijk geschot voor gehele waterschap? ZIERIKZEE, 5-6. - Voorafgegaan door een excursie naar de belang rijkste onder handen zünde projek- ten van het Waterschap Schouwen- Duiveland, werd in de middaguren van dinsdag een algemene ledenver gadering gehouden van het Water schap in 's-Landskamer. De verga dering stond onder leiding van de dijkgraaf, de heer A. M. Geluk, die - traditiegetrouw - in zijn openings woord weer enkele belangrijke fa cetten van 't waterschapsbestel aan sneed. Met name klonk hierin door een durend appèl aandacht te blij ven besteden aan de weringen, me de gelet op hetgeen recentelijk noord- west-Duitsland overkwam en de ver ontrusting ontstaan in de Groninger en Friese Waterschappen als gevolg van de kritieke toestand door de storm in februari. „Typerend in dit verband" aldus Ingezonden mededeling HOE VRAAG HET UW FIETSENHANDELAAR SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Promotie tweede klas Zaterda® 9 juni: Duiveland I-Kats I, aanvang 15.00 uur, scheidsrechter G. M. van der Wielen, grensrechters A. Dorst en M. A. Fonteine. OOSTERLAND Collekte voor bejaardenreisje Traditiegetrouw hopen ook dit jaar weer onze bejaarden een reisje te maken, zulks onder auspiciën van de Oranjevereniging. Eén de^er da gen zal door het bestuur van ge noemde vereniging weer een huis- aan-huis-collekte worden gehouden bij de burgerij, teneinde deze trip te kunnen financieren. Gehoopt wordt weer op de milddadigheid van de ingezetenen, opdat er voor de oudjes weer een genoegelijke dag mogelijk gemaakt zal worden. Jeugd deed (praktisch) verkeersexamen Ook te Oosterland werden de praktische verkeersexamens gehou den onder leiding van de rijkspolitie door de schooljeugd. Alle zeven deelnemenden van de openbare la gere school slaagden, waarvan Truus Janse en Matty Zeijler met lof (nul fouten). Verder behaalden van deze school het diploma: Ineke Kort, Mientje Otte, Elly en Rina Stoutjes- de voorzitter - .,dat men in het noor den, mede als gevolg van de storm vloed, juist nu weer de concentratie van waterschappen op de voorgrond stelt". De gevaarlijke februari-storm liet ook het Waterschapsbestuur niet on gemoeid. Het stimuleerde de dank baarheid voor hetgeen aan beveili ging reeds is tot stand gekomen, maar tevens de wil om de uitvoering van de nog resterende werken, die de veiligheid verhogen, met alle kracht te bevorderen. In dit verband gaf de voorzitter uiting aan zijn vreugde over de voortschrijdende uitvoering van het Deltaplan, waarbij evenwel dient be dacht dat de Grevelingendam een tussenfase oplevert, die het Water schap meer zorg en meer risiko zal schenken, als gevolg van de hogere golfopwaaiïng en stroomverlegging c.q. versnelling. Schouwen-Duiveland eenmaal op genomen in de grote landelijke ver keersstroom, zal zich gesteld zien voor nieuwe problemen van weg aanleg en wegverbreding. Spreker meende dat het thans meer dan tijd is, dat er grote strandontsluitings- wegen komen annex ruime parkeer terreinen ten noorden en ten zuiden van Haamstede en Renesse. Veel (administratief) werk Intern werd in het Waterschap veel administratief wex'k verzet o.m. door definitieve vaststelling van de geschotsheffing en het opstellen van de afrekening 1960 en 1961. Voorbe reidingen zijn getroffen om de rech ten - ontstaan bij de opheffing van vronen en vrijlanden - af te kopen. Contact was er met de Herverka velingscommissie inzake de gevolgen van grondruil in polders met ver- Ingezonden mededeling Ws ln de he hiraliteit al.; loco-burgemeester opende P. L. Vis vorige week de nieuwe slagerij de Koning uan de Hing te liurgh. (Foto: Zlerikzeesche Nieuwsbode). H0E> VRAAG HET UW FIETSENHANDELAAR dijk en Hubrecht Stouten Pz. Van de christelijke school behaalden er van de 12 deelnemenden 10 het di ploma, waarvan Kees Laurense en Piet Rotte met lof (nul fouten). Ver der slaagden: Koos Bolle, Jan de Bruine, Rinus de Bruine, Corry Ca- pelle, Mientje Dooge, Koos van dei- Have, Joop de Jonge en Joke Ver- hage. Eerste zomerconcert „Oosterlands Fanfare" Wind en weder dienende hoopt onze plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" op zaterdag avond 9 juni a.s. haar eerste zomer concert te geven in de tent, zulks onder leiding van de directeur de heer M. Dorst. De aanvang is gesteld op half acht en het volgende pro gramma zal worden uitgevoerd: 1. Volharding, mars van Peter de Wildt; 2. Op woeste hoeve, fantasie van P. Renes; 3. Eendracht, mars van Joh. C. de Wit; 4. Petit Prin- cesse, fantasie van O. Filsfels; 5. Deltamars, van Piet de Rooij; 6. Ars longa vita brevis, ouverture van M. J. Cerfontaine; 7. Vredeklanken, mars van H. H. M. Ramakers; 8. La belle continiere,. fantasie van O. Filsfels; 9. Op de Bornhof, ouverture van P. B. Bisselink; 10. Fabiola, ouverture van Robert Martin en tot slot 11. Juliana,' een mars van An ton van Leest. Gehoopt wordt op de nodige stilte tijdens het uitvoeren van de ver schillende nummers, waaronder en kele nieuwe. Men rijde vooral niet tijdens de concerten met la waaierige brommers en derg. over het Marktplein. Met klem verzoekt het bestuur van de muziekvereni ging om medewerking van het pu bliek in deze. In de vacature J. G. Boot werd door het gemeentebestuur benoemd als concierge van het gemeentelijk verenigingsgebouw „De Conferen- tiekamer" alhier, do heer C. J. dc Later, gemeentewerkman te Ooster land. Zulks met ihgang van 1 juni jl. schillend lastenpeil. Ter zake is een werkcommissie ingesteld, met het doel te onderzoeken of alle in de toekomst nog aanwezige lastenver- schillen onder de geldelijke regelin gen van de Herverkaveling kunnen worden ondergebracht. Dit zou kun nen uitlopen op een gelijk geschot voor het gehele Waterschap, de voor of nadelen waarvan de eigenaren dan terug vinden in een lagere of hogere vijf procent dertigjarige an nuïteit. Het resultaat van de inge stelde commissie moet nog worden afgewacht, maar in principe staat het dagelijks bestuur wel sympa thiek tegenover deze gedachte. Inmiddels is - zo vervolgde de dijkgraaf de wet uitkering wegen ingediend, een wet die door het Wa terschapsbestuur met spanning te gemoet wordt gezien. De Bijdragen- wet Deltawerken evenwel i9 nog niet ingediend. Ook over de vervangende wetgeving inzake de Wet op de Ca- lamiteuze Polders, is nog niets na ders te melden. Voor het Waterschap was 1961 een duur jaar, maar ge lukkig werd veel werk volbracht, dat ook in de toekomst rendement zal opleveren. De dit jaar uit te voe ren grotere werken, werden admini stratief en-technisch voorbereid. De heer Geluk wees hierna op de veelvuldige contacten met allerlei instanties, contacten die doorgaans van prettige aard waren. Overigens had spreker wel eens de indruk dat de vele officiële lichamen nodeloos naast elkaar werkzaam waren. In dit verband pleitte hij voor een twee maandelijks topoverleg en het grote nut van het plegen van tijdig voor overleg. Tot slot onderlijnde spreker dat het durend streven van het Wa terschapsbestuur is gericht op het bereiken van gunstige resultaten in zake bepaalde ontwikkelingen, waar over nog geen - in tegenstelling met andere waar over wel - tevreden heid bestaat. AANBESTEDINGEN Opruiming zeesluis te Viane OOSTERLAND. Voor het verwij deren van de thans overbodig ge worden zeesluis te Viane, het vroe gere uitwateringspunt van de polder Oosterland en Sirjansland, werd in geschreven door een twaalftal aan nemers, te weten voor de volgende bedragen: 1. Jan de Oude's aannemersbedrijf Biervliet f 165.000,2. N.V. Aanne mersbedrijf v.h. B. N. van Noorden- ne en Zn. Hardinxveld-Giessendam f 164.000,—; 3. A. J. Herwig te Wil lemstad f 157.000,4. Aannemers bedrijf „Schouwen-Duiveland" Zie rikzee f 155.000,—; 5. C.V. Gebr. v. d. Heuvel te Werkendam f 147.300, 6. J. de Ruiter en Zn. te Noordgou we f 145.500,—; 7. A. W. Wandel te Nieuwerkerk f 142.000,8. Fa. Zijl- stra en Van den Dries te Gorkum f 138.000,9. A. v. d. Straaten aan nemersbedrijf Hansweert f 136.500, 10. N.V. vJi. P. R. Roosch te Rotter dam f 130.000,11. Fa. Van Dongen en De Voogd Haamstede f 124.500, en de laagste inschrijver: 12. Fa. H. Stouten Brouwershaven f 121.700, Ingezonden mededeling HOE? VRAAG HET UW FIETSENHANDELAAR Bodemvondsten in Sint Anna ter Muiden BIERVLIET. 6-6. Bij graafwerk- zaamheden op het kerkhof te Sint Anna ter Muiden (Zeeuws Vlaande ren) is een aantal potten gevonden, die in de middeleeuwen gediend heb ben voor het begraven van doodge boren kinderen. Deze potten ver toonden sterke overeenkomst met de vondsten in Tjerkgaast. De vondsten tc Sint Anna ter Muiden waren aan leiding voor de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort om systematisch geleide opgravingen te beginnen, die door de dienst aanvullende cultuurtechnische werken (D.A.C.W.) is uitgevoerd. Deze opgravingen zijn thans afge sloten. Afgezien van het middel eeuws fresco met zg. Stabat Mater voorstelling zijn geen andere vond sten meer gedaan. Nieuw kantoor voor Plattelandsvrouwen DEN HAAG, 5-6. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft officieel zijn nieuwe, centrale kan toor in Den Haag in gebruik geno men. Het kantoor is gehuisvest in een reeds bestaand pand in de Jan van Nassaustraat. Bij de opening waren aanwezig vertegenwoordigers van de Nederlandse industrie en van de provinciale afdelingen. De bond telt thans 55.000 leden en heeft 651 afdelingen. De verbinding lussen A.J.-polder en Roosendaal Mijnheer de redakteur. Ondergetekende verzoekt beleefd aan de B.B.A. beantwoording van de volgende vragen: 1. Waarom moeten de reizigers van en naar Schouwen-Duiveland nog steeds gebruik maken van de zeer trage boemelbus op het traject Anna Jacoba-Polder-Roosendaal v.v. en zijn er geen sneldiensten die de reistijd bekorten? 2. Waarom sluiten uw bussen niet aan te Roosendaal op de snel treinen uit Holland? 3. Ziet u in dat voor de grote groep niet-autobezitters op Schouwen- Duiveland er de laatste tien jaar weinig is gedaan? 4. Begrijpt u dat wij behoefte heb ben aan een rechtstreekse bus verbinding met Rotterdam? Zoudt u ons hierin tegenwerken? 5. Waarom hebt u nooit eens een reizigersenquête op bovenge noemd traject gehouden? 6. Ziet u in dat dergelijke situaties niet propagandistisch werken? A. P. VAN DER CINGEL, Delft. Mijnheer de redakteur. In antwoord op bovenstaande vra gen van de heer v. d. Cingel zij het volgende medegedeeld: Ad. 1. de dienstregeling van onze lijn 7 wordt zo goed mogelijk inge past tussen de aansluiting bij het veer Schouwen en de trein naar Rotterdam te Roosendaal. Wij slui ten eensdeels aan op de boemel- trein, anderdeels op de sneltrein. Dit hangt weer samen met de beno digde rijtijd, zonder verwaarlozing van de tussengelegen plaatsen, tus sen Anna Jacoba en Roosendaal. De gemiddelde bezetting van deze bus sen is niet zó belangrijk, dat wij ons kunnen veroorloven naast de boe melbussen snelbussen in te zetten. De rijtijd verkorten heeft bovendien weinig zin als wij te Anna Jacoba en te Roosendaal afhankelijk zijn van de aankomst- en vertrektijden van resp. boot en trein; Ad. 2. houdt verband met de rij tijd tussen Anna Jacoba en Roosen daal, waarbij wij het plaatselijk ver voer eveneens moeten verrichten. Ad- 3. neen; Ad. 4. een rechtstreekse verbin ding met Rotterdam van het eiland Schouwen-Duiveland zal er binnen afzienbare tijd wel komen. Het openbaar vervoer in geheel Neder land is afhankelijk van vergunnin gen, die door de Commissie Ver- voersvergunningen worden afgege ven na ruggespraak met alle belang hebbenden. Of wij hierin al dan niet zullen medewerken is bij vooi'baat niet te zeggen en houdt verband met nog niet te beoordelen omstandig heden; Ad. 5. een x'eizigersenquêtc is en kele jaren geleden gehouden door middel van zg. „wensenfoi'mulier- tjes". Waar mogelijk hebben wij aan de uitgebx-achte wensen voldaan. Ad. 6. Wij tx'achten steeds pro paganda te maken voor de onder havige busvex-bindingen door een zo goed mogelijke dienstregeling, sa men te stellen in overleg met de Rijksverkeersinspecties, de burge- meestei-s, de Rotterdamsche Tram weg Maatschappij en de Nedei'land- se Spoorwegen. Hoogachtend, N.V. Brabantschc Buurtspoorwegen en Autodiensten „B.B.A." Hoofd Dienst van Vex*voer cn Handelszaken, W. BUZINK. Ingezonden mededeling 'NOG TOT 10 JUNI HEEFT U KANS OP* MB .HOE? VRAAG NET UW FIETSENHANDELAAR, i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5