Werk het bedrog niet in de hand Chefarine „41 Voor 65 jaar.... STAD EN PROVINCIE 4 krachtige middelen tegen pijn en griep! DE LIEFDE VAN RODE BLOEM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE D,NSDAG 5 19"-' N° 19186 Andermaal is in de Westhoek een begin ge- kan beginnen, komen eerst de drilboren er aun maakt met het opruimen van de bunkers, de te pas, die de harde huid moeten splijten betonnen herinneringen aan de heilloze bezet tingstijd. Voordat men werkelijk met opruimen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). VOOR DE VROUW De schare vrouwen die zich door schijn laat bedriegen, is groot. Zo groot zelfs, dat een niet gering aan tal fabrikanten er hun produktie met mooi schijnende - maar goed kope - waren mee op peil kan hou den. In de eerste plaats geldt dit voor de stoffenfabricage. Voor een onno zel bedragje kan men zich meters glanzende, glimmende cocktailstof aanschaffen. In de etalage's ziet het er wel aantrekkelijk uit, en op de toonbank valt het ook nog wel mee. En ach, het is toch maar voor zo'n enkele avond en waarom zou men er dan veel geld aan besteden? Als men het dan nog zo treft, dat de ja pon inderdaad „vallen" wil, dan kan men beslist van geluk spreken, want dergelijke stoffen hebben dikwijls ook de „hebbelijke" gewoonte om zich niet naar wens te voegen. Ze hebben een merkwaardig karakter, dat zich ontpopt wanner ze- worden verwerkt en gedragen. Wel zouden ze onhebbelijk, eigenwijs en recalci trant kunnen worden genoemd Maar dan die eerste avond, waar op het succesnummer gelanceerd moet worden. De mantel, die nu eenmaal aan moet, heeft scherpe vouwen achtergelaten. En heel wat minder zelfbewust betreedt men het „feest". En o lieve deugd! Ga vooral niet zitten, want dan is het leed he lemaal niet meer te overzien. DE KAST IN. En het slot van het liedje? De jurk gaat de kast in en blijft daar nog lang en tot voortdurende ergernis hangen. De schijn heeft ons opnieuw bedrogen en eigenlijk waren die en kele guldens nog weggegooid geld. En dan die andere leuke stoffen, zoals ruiten en strepen! Dikwijls zijn ze ook al voor een paar gulden de meter te koop. Als het 140 cm. breed is, dan doe je met eenmaal de hoogte heel wat. Maar zo'n strak rokje stelt nu eenmaal hoge eisen aan de kwaliteit van de stof. Bij zo'n rokje moet het inderdaad als gego ten zitten en zo blijven ook al lopen we. Goedkope flodderstofjes preste ren dit zeker niet. Maar waarom zijn er dan van die waardeloze stoffen op de markt? Het antwoord is vlug genoeg gegeven: de vrouwen vragen er zelf om. De categorie van hen, die kwaliteit we ten te schatten, is klein. Prijzen zijn belangrijk. Hier is het dus ook :de vrouwen vragen en de fabrikanten draaien. En willen de koopsters een stofje van een goede twee gulden. Best! Ze kunnen het krijgen en ze kopen het grif! GRIEZELIG. Kijk eens naar de meubelwinkels. Voor slechts een paar honderd gul den kan men een compleet huiska merameublement kopen. Schreeu- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dalfsen (toez.): K. van Liere, Wolfaartsdijk. Aangenomen naar Nieuwpoort: C. G. Baart, Heteren. Bedankt voor Arnemuiden: P. J. F. Lamens, Kamerik. Ger. Kerken Beroepen te Oldeboorn: kand. G. H. Leij, Alkmaar. Aan het zendingsseminarium van de Ger. Kerken is geslaagd voor het zendingsexamen mej. I. M. Villalba Hemkes die als evangeliste-jeugd- leidster van de Ger. Kerken in Ar gentinië in samenwerking met de Paruba-commissie werkzaam zal zijn Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Wetsinge-Sauwerd: kad. J. Slotman, Heemse, MARKTBERICHTEN Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 4-6. Peulvruchten franco Rotterdam - groene erwten op monster f 30,tot f 39,schok kers op monster f 30,tot f 41, prima kwaliteiten daarboven. wend van valsheid, een toonbeeld van wansmaak en een voorbeeld van hoe je nu ook eens slechte meubelen kunt maken. De huiskamers vliegen de ene deur in en de andere uitEn over tien jaar heeft degene die ze aanschaft, meer geld uitgegeven aan stoelen dan het echtpaar dat solieder exem plaren kocht. Loop door de winkels en open de ogen voor het bedrog, dat de vrou- wen zelf vragen. Bekijk die schijn schoonheid. Bedenkt u echter tien maal, voordat u er een dubbeltje aan uitgeeft.Want die dubbeltjes zijn weg. Ze rollen niet van zelf te rug! Nora van Heemstede. BRUIN1SSE. Aan de laagste in schrijver werd voor f 187 gegund het leggen van een houten vloer in en het plaatsen van een schutting om het plein achter de bewaarschool NOORDGOUWE. De moeder van een pasgeboren veulen bleek geen voedsel te hebben voor haar kind, zodat het „in de kost" werd gedaan by een ander paard, dat - hoe op merkelijk - grootmoeder zou moe ten zeggen tegen haar min. ZIER1KZEE. Op feestelijke wijze werd het zilveren jubileum herdacht van de sociëteit „Ons Genoegen" in de Poststraat. ZIERIKZEE. Alhier werd de alge mene vergadering van aandeelhou ders gehouden der „Zierikzeesche Stoombootmaatschappij". ZIERIKZEE. Het Nutsdepartement maakt zich gereed het eeuwfeest op maandag 14 juni te herdenken. ZIERIKZEE. Voor het eerst zijn de namen der straten op de hoek huizen bevestigd geworden. RENESSE. Ten dienste van de visserij zijn van rijkswege op de duinen bij de Verklikker drie sein- toestellen aangebracht. DREISCHOR. Op het stoomgemaal is een postduif opgevangen, met op de vleugel een stempel: „Dumontier, Wallenstraat - Rouselaere". ZIERIKZEE. Een collekte is al hier gehouden voor 80 behoeftige oude vissers en hun gezinnen te Scheveningen. ZIERIKZEE. De zvielerclub „De Zeemeeuw" maakte een tocht naar Bergen op Zoom en Kruiningen. Bij de aankomst van de dappere club leden aan het Luitje was een grote menigte aanwezig. ZONNEMAIRE. Een drietal wiel rijders hebben het gepresteerd van hier naar Breda te fietsen in de tijd van 4 uur 51 minuten, minus een rusttijd van 2 uur en 14 minuten. FLITSEN T IT TIF.T BIJTTENT AND BRUSSEL. De Belgische politie is er in geslaagd een moord op een taxi-chauffeur uit Brussel, die negen iaa'- geleden werd gepleegd, op te helderen en de beide daders aan te houden. NEW-DELHI. Een Engelse vrou welijke expeditie heeft een 6.705 m. hoge bergtop in het Kanjiroba-ge- bied in de Himalaja beklommen, en wel tweemaal, op 14 en 15 mei, zo is in Katmandoe vernomen. LONDEN. De „Cunard Steamship Company" heeft bekendgemaakt dat zij plannen heeft voorbereid vo.or een veel kleiner vervangingsschip voor de op jaren komende „Queen Mary". WASHINGTON. Amerikaanse re geringsfunctionarissen waren in het afgelopen weekend nog steeds onge rust over de vertrouwen-ondermij- nende invloed op het economische leven in de Verenigde Staten, welke zou kunnen uitgaan van de sterke koersdaling in Wall Street aan het begin van de vorige week. DJAKARTA. Het Indonesische le ger is begonnen met een strijd tegen de Darul Islam in West-Java, die een vernietiging beoogt van deze op standelingen-beweging. SPORT JUDO Fraai succes van Zierikzeese judoka's In Bergen Op Zoom in de dojo van sportschool Janssens zijn de judo kampioenschappen van deze school gehouden. Deelnemers waren de leerlingen van de dojo's uit Roosen daal, Bergen Op Zoom, Goes, Mid delburg en Vlissingen. De kampioe nen van elke band (geel, oranje, groen, blauw, bruin en zwart) wer den in een team opgesteld. Een Zierikzees' team was uitgeno digd om tegen dit kampioensteam een wedstrijd te maken. De Zierik zeese judoka's van sportschool J. C. Peeters leverden de fantastische prestatie deze wedstrijd met een ge lijk spel (30-30) te beeindigen. Dit spreekt des te meer als men bedenkt dat men in Zierikzee nog niet over hoger gegradueerde judoka's kan beschikken. Slechts de gele en oran je banden hadden een gelijkwaardi ge tegenstander, terwijl tegenover de groene, blauwe en bruine banden Zierikzee alleen oranje banden kon stellen. De Zierikzeeënaar M. Krij ger (gele band) wist zijn partij tegen de kampioen gele banden van sport school Janssens te winnen en wel met 10-0. Janssens' kampioen oranje band onderging hetzelfde lot tegen P. de Vlieger (Zierikzee), welke laatste eveneens met 10-0 won. Ja'c. Kuyper (Zierikzee) had wat pech, doordat hij een houdgreep inzette bij de groene band van Janssens, juist op het mo ment dat de scheidsrechter ,tijd wed strijd' gaf. Zijn partij eindigde daar door gelijk (5-5). J. Wesdorp en B. Wesdorp vonden respektievelijk de beste blauwe en bruine band van Janssen9 tegenover zich. Dat zij hier in hun meerdere moesten erkennen was begrijpelijk. Janssens' kampioen zwarte band tenslotte maakte een partij met de heer J. C. Peeters, wel ke gelijk eindigde, zodat de eind uitslag was 30-30, een resultaat waar de Zierikzeese judoka's trots op kun nen zijn. In graduatie was men zwakker, maar in judo gelijk. Spelers uit Zierikzee naar Pinkstertoernooi in Heeze Op tweede Pinksterdag organi seert de judoclub in Heeze bij Eind hoven een internationaal Pinkster- toernooi. Zierikzee zal daar verte genwoordigd zijn met een drietal judoka's, die individuele wedstrijden zullen meemaken. Het zijn de heren: P. de Vlieger, Jac. Kuijper en Leon Dey, allen oraTlje band. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht uit Angoulême. Afstand 734 km. Los: zaterdag; aankomst le duif: zondag 7-19. J. P. Verwest 1; Gebr. Krijger 2; Feleus-Westenbrugge 3; Fr. Maijs 4, 6; Cor Kristalijn 5; Wiltenburg en Zoon 7. Wedvlucht uit Noyon. Afstand 241 km. Gelost om 6.30 uur. Aankomst le duif: 10-26. Gebr. Krijger 1, 2, 7, 10; Fr. Maijs 3; Feleus-Wstenbrugge 4, 5, 6, 12, 13, 14, 15; Wiltenburg en Zoon 8, 10; J. Verwest 9. Woensdagavond van 6.30 tot 7 uur inkorven voor Orleans. VOETBAL Junioren Succes voor Zierikzee BI Van de Schouwen-Duivelandse ju nioren-elftallen die deelnamen aan het juniuren-tournooi te Vlissingen Was Zierikzee B I het morst succes vol. Zierikzee B I kwam als winnaar van haar poule tevoorschijn; van Middelburg B I werd met 1-0 ge wonnen en van de B 1-junioren uit Oostburg met 2-1. In de volgende poule kregen de rood-zwarten twee winnaars van andere poules tegenover zich, en wel Vlissingen B I en Nieuwland B I, door met 2-1 van Vlissingen B I en 4-0 van Nieuwland te winnen werd de laatste vier bereikt met Terneu- zen. Hoek en Hulst. De wedstrijd Terneuzen-Zierikzee werd 3-0 voor Terneuzen en Hoek won van Hulst ook met 3-0. Om 6 uur werd ge speeld om de 3e en 4e plaats tussen Hulst en Zierikzee, na spannende strijd bleef Hulst met 1-0 in de meerderheid, waardoor voor Zierik zee B I de 4e plaats was weggelegd. Ongetwijfeld een fraai resultaat, en hoewel het zeker niet in onze be doeling ligt junioren-elftallen naar boven te steken, het is toch leuk dat het kampioenschap van de zwaarste juniorenklasse op Schouwen-Duive land zover kon doordringen en be wees dat men op Schouwen-Duive- land niet achterop komt bij andere Zeeuwse districten, dit dank zij een serieuze training. KORFBAL Het spel van Unitas gaf blijk van het zich reeds geslagen voelen, bij het betreden van het terrein, een factor waar Zeemeeuwen handig ge bruik van maakte. De zege is dan ook geen moment in gevaar geweest. Het spel is nog maar 5 minuten oud, als M. v. Dongen een strafworp mag nemen na een groot overwicht. Hij mist deze echter. Toch wordt het spoedig 1-0 door A. v. d. Maas en wel in de 10e minuut. De enkele uitvallen van Unitas missen de punt jes op de i om gevaarlijk te worden. Zeemeeuwen drukt goed door en via een door M. v. Dongen benutte straf worp komt de ploeg met 2-0 voor te staan. De oranje-witten gelukt het dan om na de vakwisseling een kort offensif in te zetten, waaruit mevr. v. Ruiswijk-Bil de achtex-stand op 2-1 weet te brengen. Hierdoor gesteund wordt het even een spannende strijd doch als H. Braam de stand op 3-1 brengt, mist het volgende aanvals- vak van Unitas de nodige stoot kracht, om nog verandering ten gun ste van hen, in de stand te brengen. Eén minuut na de rust breekt D. Braam door, doch het schot gaat over de mand. Bliksemsnel vangt hij de bal op en nu doelpunt hij van achter de paal (4-1). Even later is het al 5-1 door een ver schot van dezelfde speler. Zeemeeuwen mist dan binnen 5 minuten drie strafwor- pen. Jongschaap krijgt dan goede kansen om te doelpunten, doch zijn schoten gaan naast. Elleke Krijger zorgt voor 6-1, waarna M. v. Don gen het zevende doelpunt voor zijn rekening neemt (7-1). In de laatste 10 minuten voltooit H. Braam het zware vonnis over Unitas met twee doelpunten, waardoor de eindstand 9-1 wordt. Noad I-Stormvogels I 0-1 Met het kleinst mogelijke verschil heeft NOAD zaterdagavond opnieuw verloren en nu was het Stormvogels dat beslag op de punten wist te leg gen. Ondanks deze kleine nederlaag strekt het de blauw-witten tot eer dat men er tot de laatste minuut hard voor gewerkt heeft om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Dat men er desondanks toch niet in geslaagd is om Stormvogels in be dwang te houden valt in hoofdzaak te wijten aan de harde wind welke de thuisclub danig parten speelde. Het is ongetwijfeld een goed idee van de twaalftalcommissie geweest om eens een aantal jongeren te pro beren. Ook al blijft dit altijd een gewaagd experiment, eens zal men er toch aan moeten, maar zaterdag avond is men wel tot de overtuiging gekomen dat deze nieuwelingen het uitstekend hebben gedaan. Stormvo gels telde enkele invallers en hun spel deed niet vermoeden dat men hier een lijstaanvoerder tegen een rode lantaarndrager aan het werk zag. NOAD begon goed en vooral de snelle Kor van der Have trad sterk op de voorgrond. Reeds na tien mi nuten doelpuntte hij maar de scheidsrechter had juist tevoren ge floten en annuleerde het doelpunt overigens zeer terecht. Ver-beten probeerden de blauw-witten deze teleurstelling te compenseren met verre schoten die echter juist naast of op de rand van de korf terecht kwamen en geen doelpunten ople verden. Na elk mislukt schot kon den Korsman c.s. de bal weer ge makkelijk opvangen. Nadat Bouter- se eerst nog een strafworp had ge- OUWERKERK Bejaarden zagen Schouwen-Duiveland Begunstigd door ongewoon mooi weer, maakten de leden van de Be jaardensociëteit de jaarlijkse mid- dagtocht over Schouwen-Duiveland. Dc trip werd gemaakt met een auto bus van de R.T.M. en een partiku- liere auto. Een aantal verzorgsters maakte de reis mee. Eerst bracht men een bezoek aan de Deltawerken te Bruinisse, waarna het - via het Dijkwater en de dorpen aan de noordkant - op de Westhoek aan ging. De tocht hier leidde langs fraaie weggetjes, zodat men een prachtig uitzicht kreeg op de bloei ende boomgaarden. Te Burgh werd in hotel „Het wapen van Burgh" ge pauzeerd. Een oud-dorpsgenoot zorg de hier voor een welkome tractatie. Spontaan werd hem het Ouwerkerk- se bejaardenlied toegezongen. Langs de zuidkant en door de dorpen van Middenschouwen ging het daarna weer huistoe. In het paviljoen „De Vier Bannen" riep men elkaar een tot weerziens toe. Vermelden wij nog dat de tocht werd meegemaakt door mevr. van Eeten-de Vries, echt genote van dc burgemeester. SIRJANSLAND Schooljeugd naar Rotlerdam Vorige week maakten dê leerlin gen van de openbare lagere school, onder leiding van het personeel, het jaarlijkse schoolreisje, ditmaal naar Rotterdam. De reis werd gemaakt per bus van de firma Van Oeveren en reeds vroeg moest gestart. De lange rit naar de Maasstad werd zo nu en dan onderbroken voor een traktatie. Te Rotterdam bracht de jeugd geruime tijd door in de die rentuin, waar vele kinderen ogen te kort kwamen. Vooral de uitkijktoren trok, want dank zij het heldere weer kon men de hele stad overzien. Per Spido volgde daarna een rondvaart door de havens en konden de sche pen van nabij worden bekeken. De Maastunnel werd zowel te voet als per bus „genomen", waarbij het hoofd der school, de heer A. Heule, een en ander over deze tunnel ver telde. Na nog enkele bezienswaar digheden in ogenschouw te hebben genomen, werd de terugreis aan vaard. Te Breda was er nog gelegen heid naar hartelust de spieren te oefenen in de speeltuin. Een grote menigte stond in de avonduren de bus op te wachten. Voordat de kin deren werden afgeleverd aan de res- pektievelijke ouders, sprak de heer Heule een dankwoord tot de chauf feur en tot de dorpsgemeenschap die deze zeer geslaagde reis financieel mogelijk maakte. HAAMSTEDE „Pomona" organiseerde zomer- excursie naar fruitteeltbedrijven De eerste zomerexcursie, georga niseerd door de vereniging van oud leerlingen „Pomona" en gericht op de fruitteeltbedrijven van de heren A. W. Braai en M. O. Hanse Jz„ bei den gelegen aan de Hogezoom, wa ren goed bezocht. Beide bedrijven zijn ingeplant op gronden die tijdens de watersnood ramp van 1953 onder water hebben gestaan. De onderstammen zijn daar om wat sterker gekozen en de meest voorkomende zijn de II en de VII. De belangstellenden konden zich overtuigen van de goede groei van de bomen, terwijl tevens de bloei niet9 te wensen overliet. Wel is, net als overal, duidelijk te zien dat het overwegend koude weer ook zijn in- mist, schoot hij bij een volgende aanval raak (0-1). Opnieuw kreeg Stormvogels een strafworp toegewe zen doch ook deze werd naast de korf gemikt. De NOAD-aanval draaide lustig door maar vooral de dames schoten te weinig en lieten dit laatste veel te veel aan de heren over. Toch waren ook de aanvallende dames uitstekend op dreef en de beide Corrie's hebben zich uitste kend geweerd. Nadat met 0-1 de rust was aangebroken zag men in de tweede helft geen doelpunt meer al scheelde het dan soms ook maar weinig. Het verdedigingsvak van NOAD gaf echter weinig kansen weg en hier waren de blauw-witten wel bijzonder goed op dreef, zodat er® voor Stormvogels geen doorko men aan was. Daar ook de thuisclub niet tot scoren kwam bleef de stand ongewijzigd. Toen de uitstekend lei dende scheidsrechter O. Vleeshouwer voor de laatste maal floot had Stormvogels een zwaar bevochten overwinning behaald op het NOAD- twaalftal dat deze keer zeker wel een gelijk spel verdiend had maar door deze nederlaag samen met Ve- locitas op de laatste plaats van de 2e klass A gedrukt werd. vloed op de bladstand ongunstig be ïnvloed heeft. Het is zelfs zover dat bij de peren een maar matige zet ting het gevolg is van de koude da gen en nachten. Dit is echter niet alleen op deze bedrijven het geval, want dit is een algemeen verschijn sel. In het rassen-sortiment komen de meest gangbare soorten voor. Van de appels, die nog in volle bloei staan, is nog niet veel te zeggen. Al le verwachtingen zijn hoopvol, doch het is niet onmogelijk dat het ab normale weer hier ook zijn invloed laat gelden. Do bedrijven zagen er verder keurig uit; de ondergrond lag netjes schoon, terwijl ook de verde re verzorging blijk gaf van een goed onderhoud. Avondexcursie en receptie De voorzitter van „Pomona", de heer J. C. de Feiter, dankte de beide heren voor hun bereidwilligheid en bespx-ak nog enige huishoudelijke za ken. Zo komt er tijdens de aardbei- oogstperiode een avondexcursie naar de aardbeikwekerij van de heer J. C. Braber te Noordwelle, waar weer een aantal nieuwe rassen de aan dacht vragen. Verder ligt het in de bedoeling om op 12 juni aanwezig te zijn op de receptie van de heerPhaff die dan veertig jaar de Plantenziek- tekundige Dienst heeft gediend en vooVal bij de oudere fruitkwekers onder ons veel naam heeft gemaakt door zijn adviezen op het gebied van de ziektebestrijding. Een en ander zal in samenwerking geschieden met de N.F.O. en de Ver. tot Bevordering van het Tuinbouwonderwijs op Sch.- Duiveland. Het zou zeer aan te beve len zijn. dat de ouderen onder de leden zich op de receptie lieten zien. ELLEMEET Bejaarden naar de Deltawerken Het Oranjecomité besloot in zijn dezer dagen gehouden vergadering op zaterdag 23 juni a.s,, een reisje met de bejaarden te maken. Omdat in april pas een lijst-collekte is ge houden, zal men dit nu niet doen, maar vrijwillige bijdragen zijn na tuurlijk altijd welkom en de beken de comité-leden zullen deze graag in ontvangst nemen. Het reisje zal naar Bruinisse gaan, waar per boot de Deltawerken zullen worden be zichtigd. Daarna volgt een rondrit over ons eiland met tot slot een koffiemaaltijd in de Westhoek. Ingezonden mededeling Een der middelen zorgt ervoor dal de maag niet van streek raakt! Chefarine „4" bevat vier beroemde geneesmiddelen, die te zamen nog krachtiger werken. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen het zonder bezwaar gebruiken, want één der bestanddelen beschermt de maag. i Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige llacon 100 tabletten f 3.60 KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WAALWIJK. Onder de gemeente Dussen is de 21 jaar oude Jacq. van Olst uit Dussen met een bromfiets tegen een boom gereden waarbij hij een schedelbasisfractuur opliep. AMSTERDAM. Een personenauto met drie inzittenden is tussen de Snoekjesgracht en de Oude Dijk- straat in Amsterdam in het water van de Oude Schans gereden. De acht weken oude Vera Horstman is daarbij verdronken. De achttienjari ge N. Pronk, die het ongeluk zag ge beuren sprong in het water en slaag de er in de ouders van de baby (res pectievelijk 24 en 25 jaar) te redden. NIJVERDAL. De 70-jarige heer B. J. Kromhout uit Hellendoórn is in het Prinses li-ene ziekenhuis in Almelo overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval dat in de ochtenduren plaats had in Nijverdal. De heer Hellendoorn, die een fiets bereed, werd geschept door een vrachtwagen. Hij zou geen voorrang hebben verleend. ROTTERDAM. De brand die in de nacht van 17 op 18 mei jl. de zolder verdieping van een woning aan de Haspelstraat te Rotterdam groten deels vernielde, blijkt door de be woner, de 26-jarige lythograaf J. H. zelf te zijn gesticht. 52. „Dit is de tweede keer, dat je met een medicijn op stap gaat om Arams leven te redden, Rode Bloem", zegt Nittum, die óchter het meisje in de kano zit en de paddel hanteert. „Een meer dan gewone zorgzaamheid zou ik zeggen, hihihi...." „De blanken hebben ons niet in hun dorp geduld, daarom weigert mijn broer Wanata de medicijn te gaan brengen die Arams leven kan redden", antwoordt het meisje bits. „Aram mag niet het slacht offer worden van Wanata's trots Nittum glimlacht geamuseerd. „We va ren nu door het gebied der kraaien-India- nen, die ons na de overval op het kamp vijandig gezind zijn", zegt hij droogjes. „Er is meer dan een gevoel voor rechtvaardig- heitd voor nodig om een jong meisje tot zulk een gevaarlijke tocht te bewegen Alleen een sterker gevoel kan de aanlei ding zijnliefde bijvoorbeeld En Nittums zinspeling op het gevaarvolle van de tocht is maar al te juist, want tus sen de struiken op de hoge rotsoevr be spieden twee kraaicn-krijgers de langs- glijdende kano

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5