CAMERA Verkoud heid ASPRO' DIERENRIJK PLANNEN OM EEN GEBRUIKTE AUTO TE KOPEN? Dit embleem is uw geluksster. GEMEENTEHUIS WERD ZAKENPAND Pinkster-sportprogramma te St. Hilaire-du-Hareouët Zierikzee en MEVO in het veld ZJER1KZEE, 5-6. Onder de aan kondiging „La Pentecote Sportive" (de sport met Pinksteren) is in de Normandische jumelagestad St. lii- laire-du-Harcouët 't feest- en sport programma bekend gemaakt, dat zal worden uitgevoerd tijdens de Pink sterdagen. bü gelegenheid van de komst der Zierikzeese sportlieden, zo meldt men ons uit St. Jlilaire. Gelijk reeds gemeld gaan elftallen van Zierikzee en Mevo het weer op nemen tegen hun Franse sportbroe- ders. De reis wordt gemaakt per bus. In de vroege ochtend van vrijdag 8 juni vindt de start plaats. In de avonduren hoopt men te St. Hilaire te zijn. Op zaterdag 9 juni zal een tocht worden gemaakt naar de Mont St. Michel. Na de kerkdiensten op zondagmorgen, vinden enkele offi ciële gebeurtenissen plaats, gevolgd door een voetbalwedstrijd, die Zie rikzee speelt tegen l'U.S.H. In de avonduren zal een vuurwerk worden afgestoken, afgesloten met een bal. Op Pinkstermaandag komt Mevo uit tegen de l'U.S.H., de sportclub van de jumelage-stad. Op dinsdag 12 ju ni gaat het weer huis toe, van de rijk belommerde Normandische dre ven naar Schouwen-Duiveland. SOMBERE VOORUITZICHTEN VOOR PLUIMVEETEELT Geen uitvoer van eieren meer naar Duitsland Te Burgh werd het vroegere gemeentehuis tot zakenpand omgebouwd. Het werd een winkel in huishoudelijke artikelen, souvenirs en strand- artikelen. Bovendien werd hierbij een benzine station gevestigd. Vorige week werd de zaak voor het publiek opengesteld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ENSCHEDE, 4-6. De export van eieren naar Duitsland is vrijwel tot stilstand gekomen, nadat de regering in Bonn met ingang van vrijdag 1 juni terwille van de Duitse pluim veehouders 'n minimum importprijs heeft vastgesteld van 10,5 cent per ei. Deze prijs is voor de Nederlandse exporteurs te laag om zaken te doen. Toen deze maatregel werd aange kondigd, hebben de exporteurs nog grote hoeveelheden naar Duitsland gestuurd, maar sinds vrijdag, de dag waarop de minimum importprijs van kracht werd, is de export naar Duits land nagenoeg opgedroogd. Duitsland is verreweg de grootste afnemer van de Nederlandse eieren. Circa negentig procent van onze ex port gaat naar dit land. De Duitse maatregel zal, naar men aanneemt, leiden tot een prijsval voor eieren in Nederland. In kringen van eieren- exporteurs ziel men de situatie op de exportmarkt donker in. ACHT „TIENTJES" EN VIER „TWINTIGJES" „De ton"- van de Staatsloterij viel op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE. 4-6. Voor heel wat mensen van Schouwen-Duiveland is de maandag goed ingezet, want zij kregen in de loop van de ochtend een telefoontje van mevrouw H. L. M. van 't Haaf-Suter, collectrice van de Ned. Staatsloterij, dat »ze in de ton zaten", of te wel de honderd duizend, gevallen op lot 13940, waar van mevrouw Van 't Haaf de serie E had verkocht en wel in acht tien tjes en vier twintigjes. Een „tientje" betekent een uitke ring van f 5.000,en een „twintigje" van f 10.000,maar daar moet nog wel wat belasting af, zodat voor de respektievelijke prijswinnaars dou ceurtjes overblijven van f 8.500, en f 4.250,De uit zestien leden be staande loterijvereniging „Avontuur heeft kans" te Brouwershaven, be hoorde tot de gelukkigen met een „tientje", zodat de leden f 500,mo gen incasseren. De andere delen van het lot liggen navenant gunstig ge spreid over Schouwen-Duiveland dat - voor zover ons bekend - voor het eerst met de ton kennis maakte. Vogelwacht-excursie naar broedende zeemeeuwen „Donsjes" als surprise op fraaie tocht WESTERSCHOUWEN, 5-6. - Van het bestuur van de Vogelwacht Sch— Duiveland vernemen wij dat het in de bedoeling ligt om a.s. vrijdag 8 juni voor de eerste maal in dit sei zoen te beginnen met de excursies naar de broedkolonies der zilver meeuwen. In het vervolg worden de ze wandelingen, die enorm populair zijn geworden, twee maal in de week gehouden en wel op de dinsdag- en de vrijdagavonden. Het is momenteel zo ver dat de eerste jongen zijn uitgekomen en daar het zien van deze donsdotjes tot de hoogtepunten van de excur sies behoren, is het nu tijd om te be. ginnen. Het zijn niet alleen de jonge vogels, die het aanzien uitermate waard zijn doch ook de wandeling op zich zelf, die ongeveer anderhalf uur duurt, is zo gekozen, dat prach tige hoekjes natuurschoon en schit terende vergezichten bewonderd kunnen worden. Zoals altijd wordt begonnen bij het Pompstation der Waterleiding Maatschappij Schou wen-Duiveland „De Blinkert", waar ook het einde ligt van de rondwan delingen. De Vogelwacht heeft deze week nog meer pijlen op zijn boog, want zaterdagmiddag bestaat de mogelijk, ■heid om per autobus de mooiste na tuur- en vogelgebieden van het ei land te bekijken. Het wordt een rit die vier uur duurt, waarin de grote verscheidenheid aan vogels op het eiland duidelijk te zien zal zijn. Het is begrijpelijk dat de buskosten be taald moeten worden en dat de deel name beperkt is. Daarom is opgave bij een der bestuursleden van te vo ren dringend noodzakelijk. Op dezelfde zaterdag voor Pink steren komt des avonds in hotel ,Os- toerio' de bekende Belgische vogel kenner Marcel Verbruggen 'n lezing houden, vergezeld van kleurenfilms en dia's. De heer Verbruggen is voor de Westhoek geen onbekende, want reeds vroeger hield hij hier een le zing, terwijl op de tentoonstelling die enige jaren geleden te Burgh werd „Het veranderde platteland", thema van 27ste landhouwvveek DEN HAAG. 2-6. De 27ste land- bouwweek, die van 19 tot en met 22 juni in Wageningen wordt ge houden, zal zoals bekend, gewijd zijn aan het thema „Het veranderende platteland". In de oneningsbijeenkomst, dins dagochtend 19 juni, zullen twee Wa- geningse hoogleraren, prof. dr. E. W. Hofstee en prof. dr. Th. L M. Thur- lings, spreken over resp. „Verande rend platteland" en ,.Het economisch proces". De middag van die dag wordt in afzonderlijke bijeenkom sten gesproken over de economie en landbouwhuishoudkunde. In de economische afdeling houdt de heer B. Heringa, directeur land bouwmarkten van het directoraat- generaal landbouw van de E.E.G. te Brussel# een inleiding over „mogelij ke repercussies van de gemeenschap pelijke landbouwpolitiek op de struc tuur van do Europese landbouw en het landbouwproduktiepatroon". In de andere vergadering spreekt drs. W. D. M. Janssen, directeur van het instituut voor landbouwhuishoud- Ledenvergadering V.P.R.O. DEN HAAG, 4-6. De algemene le denvergadering van de V.P.R.O. zal maandag 2 juli in het Woodbroo- kershuis te Barchem worden gehou den. De agenda vermeldt ondermeer een bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden doch herkiesbaar zijn: prof. dr. P. Smits, dr. P. J, van Leeuwen en dr. J. A. de Koning (voorzitter). In de vacature, ontstaan door het bedanken van dr. S. van der Woude, wordt door het algemeen bestuur voorgesteld te benoemen de heer A. A. H. Hoytink, voorzitter van de Nederlandse protestanten Bond. Ingezonden mededeling gehouden, foto-materiaal van hem aanwezig was. Bovendien komt de laatste tijd regelmatig werk van de heer Verbruggen via de Belgische televisie op het scherm. De avond is toegankelijk voor leden en belang stellenden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ALKMAAR. De vijfjarige Rita Vos te Berkhout is, toen zij spelen derwijs van achter een groentenauto die voor haar woning stond, te voor schijn kwam, aangereden door een uit de richting Hoorn komende auto, bestuurd door de heer J. Steen, die het kind onmogelijk kon ontwijken. Het kind was vrijwel op slag dood. AMERSFOORT. Zondagochtend is op de Amersfoortse begraafplaats „Rusthof" een dodenherdenking ge houden door een aantal Engelsen, die op uitnodiging van het Nederlandse Oorlogsgraven-comité de graven van hun in de oorlog in Nederland om gekomen familieleden bezoeken. Dit was mogelijk dank zij de opbrengst van de jaarlijkse Klaproos-collecte. AMSTERDAM. De 64-jarige Am sterdamse kok F. van Es is van de trap in zijn woning aan de Kerk straat in Amsterdam gevallen. Hij was vrijwel op slag dood. De man was juist teruggekeerd van zijn werk in Wijk aan Zee. Hij had enig fruit gekocht voor zijn vrouw, die bij een val in de woning haar voet had gebroken, waarvoor zij in een ziekenhuis werd opgenomen. DEN HAAG. Donderdag 7 juni zal H.M. de Koningin ten paleize Soest- dijk achtereenvolgens, ter overhan diging van hun geloofsbrieven, ont vangen de nieuwbenoemde ambassa deurs bij H.M.'s hof de heren C. Ma- ristani (Cuba), V. Chiriboga (Ecua dor), G. Condat (Niger) en A. Filali (Mai'okko). t/m 9 juni 7,50, 10," of 1S' J Inlichtingen bij uw fotohandelaar Eerste Zeeuwse kruisbessen geveild KAPELLE, 4-6 Maandag zijn in Zeeland de eerste kruisbessen ge veild. Zowel in Goes als Kapelle- Biezelinge vond er aanvoer plaats van dit produkt, waarmede de nieu we fruitoogst is begonnen Het aan bod was nog niet groot want in to taal werd er ongeveer 1.200 kg aan geboden De vraag was zeer groot en de prijs liep van f 2,71 tot f 3,08 per kg. Een dergelijke prijs is nog nim mer tevoren voor dit produkt be taald. Wonen in de woestijn ARAD, 4-6. Dezer dagen zullen de eerste zestig permanente kolonisten voor de in aanbouw zijnde industrie stad in de woestijn bij de Dode Zee in zuid-Israël aldaar uit asbest op getrokken hutten betrekken. Zij zijn de voorlopers van een bevolking die volgens de plannen minstens veer tigduizend zielen zal gaan tellen. Prinsessen Irene en Margriet naar de West PARAMARIBO, 4-6. Zondagoch- tend is met het K.L.M, lijntoestel uit Nederland kapitein de Graaf, ad judant van de prinsessen Irene en Margriet, in Suriname aangekomen. Hij zal te Paramaribo besprekin gen voeren met het oog op het pro gramma voor het aanstaand bezoek van de beide prinsessen aan Suri name. SCHIPHOL. Met een lijntoestel uit Brussel is de 19-jarige Penne Percy, woonachtig in Waco (Texas) aange komen op Schiphol. Rond de jaar wisseling werd zij in Memphis, één der belangrijkste katoensteden in Amerika, gekozen uit 21 finalistes tot „Maid of Cotton". Geen aanbod meer op wekelijkse aardappelbeurs in Rotterdam Grossiers in de grote steden zijn uitverkocht DEN HAAG, 4-6. Maandag was er op de wekelijkse aardappelbeurs in Rotterdam vrijwel geen aanbod meer. Volgens het Bedrijfschap voor de groothandel en tussenpersonen in aardappelen zijn vele grossiers in de grote steden nu uitverkocht en is te verwachten, dat de kleinhandel daar aan het eind van deze week ook door zijn aardappelen heen zal zijn. Bij de controle op de naleving der maximum-prijsvoorschriften schij nen zich moeilijkheden te hebben voorgedaan rond de Egyptische aardappelen. Het ging daarbij om de vraag of deze aardappelen van oogst 1961 zijn en dus gebonden aan de maximumprijs, of van oogst 1962, en dus vrij. Volgens het bedrijfschap komen er op het ogenblik geen Egyptische „winters", dat zijn in de cember gerooide aardappelen meer ons land binnen. De Egyptische aardappelen die hier nu worden ge- importeerd zijn de in januari of fe bruari gerooide „springs". Vandaag heeft het bedrijfschap geprobeerd, vrijdom van invoerrech ten te krijgen voor geelvlezige oude aardappelen uit Duitsland en Polen (voor wit-vlezige verwacht men toch geen voldoende belangstelling van de Nederlandse consument). Het ging speciaaly om de Poolse aard appelen, die zonder invoerrechten zouden kunnen worden geïmpor teerd voor een prijs, die beneden de dertig cent ligt, dus beneden de maximumprijs die woensdag a.s. voor de groothandel gaat gelden. De importeur zou er dus nog winst op kunnen maken. Het bleek echter, dat het ministerie van financiën de vrij stelling niet op zo korte termijn zou kunnen geven als het bedrijfschap gewenst achtte. Ingezonden mededeling Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug: STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De schoolwedstrijden van ,,De Zeepaardjes" Om misverstand te voorkomen herhalen wij hierbij dat de school- zwemwedstrijden, die „De Zeepaard jes" organiseert, zijn vastgesteld op vrijdag 22 juni. Op het maandag gehouden ex amen ter verkrijging van het diplo ma dameskapster, slaagden de da mes J. Legemaate te Zierikzee en C. A. Tanis te Nieuwerkerk te Nieu- werkerk. De geslaagden zijn werk zaam in kapsalon Boot te Zierikzee. NIEUWERKERK Jeugd deed verkeersexamen Onder leiding van de opperwacht meester de heer Ardonne, werd al hier het praktisch jeugd-verkeers- examen afgenomen. De uitslag luidt als volgt. Bijz. school te Nieuwerkerk: 12 kandidaten welke allen slaagden, waarvan 7 met lof. O.l.-school te Nieuwerkerk: 26 kandidaten, 24 slaagden, waarvan 1 met lof, 2 werden afgewezen. Bijz. school te Oosterland: 11 kan didaten, 10 slaagden, waarvan 2 met lof, 1 werd afgewezen. O.l.-school te Oosterland: 7 kandi daten, welke allen slaagden, waar van 2 met lof. STAD EN PROVINCIE BRUINISSE Autobotsing in Zijpse file Maandagmorgen ongeveer 6 uur reden een file auto's het veerplein te Zijpe op, met het doel om daar te parkeren en de beurt af te wachten om met de ve.erpont overgezet te worden. In deze file reden drie vrachtauto's met oplegger van de firma van der Wekken uit Zierikzee achter elkaar. De heer T. Geluk uit Capelle* bij Zierikzee probeerde met zijn-personenauto in de rij te komen en reed daarbij tussen de eerste en de tweede auto van genoemde firma. Dit betekende dat de tweede auto plotseling hard moest remmen om Geluk niet aan te rijden, maar op deze plotselinge manoeuvre was de chauffeur van de derde vrachtauto, de heer van P. uit Zierikzee. niet verdacht; de derde auto botste op de tweede auto en dit gaf beschadi ging van beide wagens. Autobotsing op rijksweg Zondagmorgen 3 juni reden een file auto's, komende van de veer pont, in de richting Zierikzee over rijksweg 18. Een Nederlandse auto, bestuurd door de heer M. de H. uit Etten wilde bij het kruispunt rijks weg- Lange weg linksaf de Lange weg inslaan. Hij werd achterop ge reden door een Belgische auto, be stuurd door de heer W. A. F. uit Bosbeek. De Belg maakte de ver- keersfout om bij een kruispunt te willen passeren, zodat een botsing tussen beide auto's volgde, met als resultaat twee beschadigde auto's, gelukkig zonder persoonlijke onge lukken. Mosselkwekers naar de Waddenzee Na een pauze van een week zijn de Bruinisser mosselkwekers voor het grootste deel weer naar de Wad denzee vertrokken. De bedoeling is nu dat wordt gevist op het zg. Gro ninger Wad. Het zaad dat daar ge vang enwordl zal naar Zeeland ver voerd worden om op de percelen hier te worden uitgezaaid. Ook deze campagne zal ongeveer drie weken duren. AMSTERDAM. In het Amstelhotel te Amsterdam heeft de heer A. van der Paauw, directeur K.L.M.-Neder- land, gerecipieerd naar aanleiding van het feit dat het 1 juni jl. veertig jaar geleden was dat hij in dienst trad bij de K.L.M. REKTIFIKATIE In enkele exemplaren van de maandag-editie is zeer tot onze spijt, een foutieve voorpagina-kopregel blijven staan, alsmede een omzetting in de kop van het openingsartikel. Wij maken de lezers hiervoor onze excuses. Redaktie. Hoe wonderlijk vrienden is het direnrijk. Twee representanten la ten zich bij Eilandman thuis dage lijks bewonderen. Het is „Flopsy" de kater (juist U kent hem al) en Siri- kit, de tortelduif, die - ondanks haar holcbestaan - een allergenoegelijkst leven leidt. „Ergens" moeten beide dieren samenleven natuurlijk, maar wees er van overtuigd, dat er een ontwikkeling zit in deze dagelijkse confrontatie. In het eerste stadium zat „Flopsy" roerloos omhoog te sta ren naar hel malse vlees van Siri- lcit. De kwijl droop hem uit de bek en soms maakte hij elementaire kat- tegéluidjes, om zijn trek in „bief" nog wat te onderstrepen. Sirikit werd daar wel onrustig van, maar langzamerhand ontdekte zij, dat haar getraliede verblijfplaats sterk genoeg was om Flopsy kansloos te maken. Nadien volgde een periode van volstrekte wederzijdse minach ting. Veel liever deed de kater - overigens vruchteloze - uitvalspo- gingen naar hupse vogelkens, die zo weelderig en vlijtig in de tuin kruimkes kwamen pikken. Flops rook immers veel reëler vleeskansen in die wijde tuin, dan in het enge hok en Sirikit leek er gelukkig bij. Maar dit was schijn, want inmiddels is de derde ontmoetingsfase ingetre den, waartoe de tortel het initiatief heeft genomen Zodra Flops buiten verschijnt vaart een onzegbare extase in het duivenlijfje. Sirikit schijnt behekst met een eindeloze trippelvreugde, heen en weer van links naar rechts. Dat is dan de inleiding op haar hof felijkheidsceremonie, die eindigt in een magistraal koerconcert. Éérst vlak voor de tralies, daarna hup op het roeststokje en maar buigen en de krop zwellen en maar koeren in de richting van Flopsy afvuren. Het doet Flops overigens nog niet veel, hoewel een lichte kentering in zijn houding van volmaakte onver schilligheid niet te ontkennen valt. Anders was het altijd roef roef hol len om de wijde wereld in te komen, maar nu zetelt het gekaterde deel van de dierlijke samenleving pal bij het van „oe's" gevulde hok en gaat weerbarstig en fel likken aan zich zelf. Het traditionele reinheidsprin cipe heeft hij daarbij als excuus achter de hand, maar er is toch re den om aan te nemen, dat de uitge- koerde affecties van Sirikit hierbij een rol spelen. Men mag dus hopen op een vierde fase, waarin Flops zijnerzijds geluidsseinen van gene genheid gaat uitzenden in de rich ting van het duivenhok. Een mild miauwen met andere woorden, zon der vleselijke bijgeluiden en met een timbre, dat de zachte plek in het kattenhart verraadt. EILANDMAN. kundig onderzoek te Wageningen, over „Huishoudkundig onderzoek ten behoeve van het platteland, nu en straks". Op woensdag zijn er besprekingen over planologie, met als inleiders ir. H. Corver van de cultuurtechnische dienst, ir. Th. Quené van de rijks dienst voor het nationale plan en gedeputeerde H. Roelfsema uit Gro ningen, en over zuivelbereiding, als met thema „De vijfdaagse werkweek in de zuivelindustrie". Donderdag is een veeteelt- en pluimveedag. Discussie-leiders zijn de voorzitters van het Produktschap voor vee en vlees en het Produkt schap voor pluimvee en eieren, de heren Joh. de Veer en H. H. Gar- relds. De laatste dag, vrijdag, zal worden gesproken over radio en televisie bij onderwijs en voorlichting. Inleiders zullen zijn ds. J. A. Nieuwenhuysen, hoofd van de sectie landbouwjour- naal van de Eurovisie te Hilversum, de heer B. P. Emmett van de B.B.C., en dr. E. Pelosi sj. van het katholiek paedagogisch bureau ten behoeve van het V.H.M.O. Ingezonden mededeling U wilt een goede, gebruikte auto hebben? Een auto waar u zeker van kunt zijn? Om het u gemakkelijk te maken en dë grootst mogelijke zekerheid te geven heeft de Volks wagen-organisatie besloten de verkoop van goede, gebruikte Volkswagens zelf ter hand te nemen. En dit wordt gedekt met een eigen embleem. Iedere Volkswagendealer geeft u bij aan koop een garantiebewijs, dat 5.000 km. of drie maanden geldig is voor het vervangen van alle onderdelen, die gebreken zouden vertonen. En u krijgto.a. ook nog een cheque, die u recht geeft op een uitgebreide, gratis servicebeurt na 500 km. ■Koop daarom bij een Volkswagendealer uw gebruikte Volkswagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2