Achterstand Treinongeluk Zierikzeese korps viel te Bruinisse vvisselbeker ten deel in bouwproduktie bi Engeland Belgische diamantslijper verdronken in de Oosterschelde Mr. J. A. W. Burger uit Tweede Kamer STAD EN PROVINCIE KOPJES Succes bij brandweer wedstrijd Bestrijdingsobject: pand Schoolstraat 4 Bij werphcngelen verdronken Andere sportvisser redde zich zwemmend VENIX), 1-6. „Het is verschrikke lijk wat de afgelopen winter en dit abnormale voorjaar betekenen met betrekking tot de produktie in de bouwsector", aldus ir. II. Lammers, voorzitter van de „Bond van Neder landse Architecten" (B.N.A.) in zijn openingsrede op de in Venlo gehou den B.N.A.-voorjaarsvergadering. Het is - zo constateerde de heer Lammers, geen uitzondering wan neer men op een werk 70 a 75 on werkbare dagen heeft gehad sinds oktober van het vorig jaar of, anders gezegd, vijftien werkweken en dat is drie en een halve maand. „Het zijn rampspoedieg toestanden", aldus de bondsvoorzitter. Hij ontvouwde de z.i. misschien naïeve, maar voor de hand liggende gedachte deze zomer in de bouwvak ken een voor alle partijen aanvaard bare bijzondere overwerkregeling in het leven te roepen. „Laten degenen, die hierover beslissen kunnen, daar snel over denken", zo zei de heer Lammers, die de betekenis schetste van het achterblijven van de pro duktie. Twee prinsessen bij bezinningsbijeenkomst HEERDE, 4-6. De prinsessen Irene en Margriet hebben het afgelopen weekeinde doorgebracht temidden van studenten die een bezinningsbij eenkomst hielden op de Kroeskamp, 'n protestants vormingscentrum voor Nederlandse militairen. Het is ge vestigd op het landgoed Kolthoorn aan de Kamerweg te Heerde. De samenkomst was geheel gewijd aan bijbelstudie. Het hoge bezoek droeg een volkomen onofficieel ka rakter. Er werd een korte dienst in de kapel van het centrum gehouden. De prinsessen die zaterdag omstreeks half vijf op de Kroeskamp arriveer den, hebben er tot zondagavond half tien vertoefd. De jachthuurprijzen DEN HAAG, 1-6. „Er zijn geen gegevens beschikbaar, die een juist beeld geven van de hoogte derjacht- prijzen per hectare voor vergelijk bare jachtvelden", aldus antwoordt de minister van Landbouw en Vis serij, mr. V. G. M. Marijnen, op schriftelijke vragen van het lid der Tweede Kamer, de heer C. Egas (P. v.d.A.). De minister stel vast, dat de jacht huurprijzen zijn gestegen in de af gelopen jaren. „Hoewel moet worden erkend, dat in brede kringen de be langstelling voor de jacht toeneemt, kunnen de hoge jachthuurprijzen worden verklaard door de omstan digheid dat vaak jachtvelden van grote oppervlakten worden aange boden, die voor grote gezelschappen zeer aantx-ekkelijk zijn". Het periodiek verhuren aan de hoogste beider zal - aldus de be windsman - slechts dan ongunstig werken voor een redelijke continuï teit van het jachtrecht, als de nieuwe huurder hetzij te weinig jaagt en in conflict komt met land- en tuin- bouwbeJangen ofwel te veel jaagt en hierdoor jacht- en faunabelangen schaadt. LINCOLN, 3-6. De exprestrein Londen-Edinburgh is zondagochtend vroeg bij het binnengaan van het station van Lincoln uit de rails gelo pen waardoor zeven rijtuigen om sloegen. Drie mensen kwamen om het leven en tachtig liepen verwon dingen op. Tien zijn er ernstig aan toe. De overige gewonden konden na behandeling in een ziekenhuis hun reis vervolgen. Onder de passagiers, die in bed lagen toen het ongeluk gebeurde, bevonden zich dertig Schotse parle mentsleden. van wie niemand letsel opliep. ONVERWACHTS BESLUIT DEN HAAG, 4-6. Naar het Haags ochtendblad van „Het Vrije Volk" vanmorgen meldt, heeft de fractie voorzitter van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer, mr. J. A. W. Burger, besloten zich uit het parlementaire leven terug te trekken. Hij zal het nieuwe parlementaire jaar, dat in september begint, zijn zetel niet meer innemen. Aldus geeft hij zijn fractie de gelegenheid een opvolger te kiezen, diee bij de ver kiezingen in 1963 zal zijn ingewerkt, aldus het Vrije Volk. „Het besluit van mr. Burger komt zeer onverwacht. Naar wij vernemen heeft hij zijn terugtreden medege deeld in een reeds aan de vooravond van de Statenverkiezingen geschre ven brief. Na overleg met de voor zitter en de secretaris van de Partij van de Arbeid is deze brief eerst thans naar het bestuur van deze partij gezonden. Ook zou de Tweede- Kamerfractie van de P.v.d.A. pas na 1 juni door mr. Burger op de hoogte van deze bi*ief zijn gebracht". Mr. Burger acht zich volgens deze brief bezwaard door de vele bezig heden. die het parlementaire werk met zich meebrengt. Naast de niet- parlementaire taken is hem dit werk door de voortdui'ende toename van de omvang te veel gewox-den. ZIERIKZEE Vegadering Vleeskeuringsdienst Op donderdag 14 juni a.s. vindt ten stadhuize van Ziex'ikzee de alge mene vergadering plaats van de Vleeskeuringsdienst. Aan de orde op deze vei'gadering komt het ontwerp nieuwe gemeenschappelijke regeling Eervolle benoeming Z.O.V.-voorzitter Op het onlangs gehouden congres van de Federatie vari ÓranjêVereni- gingen in Nederland, is de voorzit ter van de Zierikzeese Oranje Ver eniging, de heer M. C. Doeleman, benoemd tot hoofdbestuurslid dezer Federatie. Uitreiking diploma's Jeugd E.H.B.O. beste commandant Met groot élan en onder enthou siaste leiding van de verschillende brandweercommandanten streden 13 brandweercorpsen zaterdagmiddag te Bruinisse om de wisselbekers, die voor deze brandweerdag ter beschik king waren gesteld. Maar eer het zover was, waren juryleden, de voorbereidingscommis sie en andere brandweerautoriteiten ten gemeentehuize ontvangen, waar zij door burgemeester C. II. van de Linde welkom werden geheten. Bui-gemeester van de Linde zeide geen onbekende te zijn in de regio nen van de brandweer. Hij bewon derde steeds de goede geest en het enthousiasme waarmee steeds op brandweerwedstrijden werd gewerkt Hij hoopte en vertrouwde dat de brandweerwedstrijden te Bruinisse weer op dezelfde sportieve manier zouden worden uitgestreden. De heer A. de Roos dankte voor de officiële ontvangst. In de namiddag werd daarna de wedstrijd gehouden. De opdracht luidde: Brand in de Schoolstraat no. 4, ontstaan bij het aanmaken van de oven om 5 uur in de ochtend. Eén persoon wordt vermist. Uit deze gegevens moesten de brandweercommandanten opmaken, of het een grote, een middel- of een kleine brand betrof. Voor het zol- derraam was een jongen van een jaar of tien te zien en alleen al het feit, dat men aan de jongen vergat te vragen of er nog meer personen boven waren, kon op een bepaald onderdeel al een slecht cijfer bezor gen. Nadat de jongen op zolder was gered, moest namelijk nog een an dere jongen die bewusteloos was, uit het brandende huis worden gehaald. Tal van „valstrikken" waren daar bij nog opgesteld. Toespraken Na de wedstrijd verzamelden allen zich in het Ned. Herv. Verenigings gebouw, waar men de broodjes en de koffie alle eer aandeed. Aller- eerst sprak hier weer de heer de Roos, die het pand, waarin deze middag was gewerkt, een prima ob ject noemde voor een wedstrijd, die weer goed was gespeeld. Voor de ontvangst en de organisatie te Brui nisse richtte hij woorden van dank tot burgemeester van de Linde. De voorzitter van de jury, de heer D. Taekema uit Gouda loofde even eens de goede samenwei'king die er over het algemeen was geweest, maar wees daarna op een aantal fouten die waren gemaakt. Namens enkele andere oud-brand weercommandanten sprak de heer FLITSEN UIT HET BUITENLAND SAN PEDRO SULA. Te San Pedro Sula in Honduras is de noodtoestand afgekondigd en zijn alle lagere scho len gesloten, nadat in één week tijd ruim zestig kinderen aan tyfus wa ren gestorven. BEIROET. Op een schoonheids- wedstrijd in de Libanese hoofdstad Beiroet is de 19-jarige Maruja Garcia Nicolau uit Palma op Majorca, die als Miss Spanje meedong, gekozen tot Miss Europa 1963. TEL AVIV. In het afgelopen sei zoen zijn in Israël zes miljoen bomen geplant, verdeeld over Galiea, Sa maria, Judea en het zuiden. In de woestijn worden eucalyptus en ta marinde vervangen door dennebo- men, die minder water nodig heben. MOSKOU. Mevrouw Hax*tini Soe- karno, de echtgenote van de Indone sische president, is voor een infor meel bezoek in Moskou aangekomen. TEL AVIV. Het Franse pei'sbureau A.F.P. meldt dat het lijk van Eich- mann niet aan boord van een Israë lische politieboot, maar in een spe ciaal daarvoor vervaardigde oven in de omgeving van Ramleh is gecre meerd. NEW YORK. In een rapport van de Verenigde Naties over de handel in verdovende middelen wordt ge zegd dat de smokkelaars voor hun handel steeds meer gebruik gaan maken van vliegtuigen. PARIJS. De Franse minister van Openbare Werken en Vervoer heeft bekendgemaakt, dat op het ogenblik meer dan achtduizend personen per dag uit Algerië naar Frankrijk ver trekken, hetzij per vliegtuig, hetzij per schip. De opstand op de marinebasis Puerto Cabello in Venezuela is on derdrukt. Een gecombineerde aanval tc land, ter zee en in de lucht van regeringsstrijdkrachten noodzaakte de opstandelingen zich over tc geven W. Lievense uit Nieuwerkerk een kort dankwoord voor de uitnodiging waaraan men gaarne gevolg had ge geven, terwijl de heer A. Jumelet, commandant van de brandweer te Bruinisse en één der leden van het voorbereidingscomité, dank bracht aan de autoriteiten die deze dag had den mogelijk gemaakt. Als herinnering aan Bruinisse werd een lepeltje van de „Deltawer ken Bruinisse" aan de leden van de jury en andere autoriteiten aange boden. Woorden van dank Burgemeester van de Linde dank te de juryleden voor hun moeilijke taak; hij bracht hulde aan de com mandant van Bruinisse, de heer A. Jumelet, die zoveel voorbereidend werk had gedaan en betrok in zijn hulde ook nog mej. Quant, die veel werk achter de schermen op admi nistratief gebied had verricht. Ook zij kreeg een Deltawerken- lepeltje. De twee jongens die om beurten van de brandende zolder waren gered, zagen hun hulpgeroep beloond in klinkende munt. terwijl daarna de prijzen werden bekend gemaakt. Er waren zeven derde prijzen, vier tweede en twee eerste prijzen. Allen kregen een oorkonde en een herinneringsbeker. HAAMSTEDE, 3-6. - Het koude Oosterschrtdewater benam in de nacht van zaterdag op zondag te omstreeks één uur het leven van de Belgische diamantslijper C. J. C. Vo gels, oud 51 jaar, woonachtig in Bor- gerhout bij Antwerpen. Zijn vriend, de 45-jarige taxichauffeur A. Lau rier, eveneens uit Borgerhout, kon zich na een afmattende zwemtocht van ongeveer een uur tegen stroom redden. Dit is in korte trekken het relaas van een ongeluk dat al door vele Belgische vrienden van het slachtoffer was voorspeld. Reeds enige malen had hij zich met een heel klein platboomscheepje van 2.20 bij 1 meter tesamen met zijn geredde vriend in de Ooster schelde begeven om te wei*phenge- len. Aan de zeedijk tussen Koude- kerke (Plompetoren) en het Schelp- hoekgat wai-en zaterdag weer vis sers aangekomen, vooral uit België. In de la(te avond waren ook de twee vrienden gearriveerd met hun klein houten bootje. Ondanks de waar schuwingen van zijn vriend, de ge redde Laurier, om met deze koude en in de pikdonkei*e nacht niet in zee te gaan, was Vogels niet te hou den en te omstreeks twaalf uur roei den ze de zee op. Bij het uitgooien van de hengeldraad is daarbij de heer Vogels uit het bootje gevallen in het koude water. Hij was de zwem- sport niet machtig. Zijn vriend deed alle moeite om hem weer binnen boord te krijgen, doch bij die pogin gen sloeg het lichte vaartuigje om, waarbij ook hij te water raakte. De heer Laurier heeft toen zijn vriend geholpen om hem wat houvast te geven aan het omgeslagen bootje. Daarbij hebben beiden hard om hulp geroepen, waarna de heer Laurier naar de wal zwom om -hulp te gaan halen. Op deze zware tocht kreeg hij het echter te kwaad met de stroom en kon zich gelukkig aan een op doemend mosselbaken vast grijpen, om wat bij te komen. Daaxma is hij door gezwommen, waarop hij een uur later, verkleumd aan de zeedijk aankwam. De „Blankenheijm" voer uit Inmiddels was het hulpgeroep bij de andere Belgische vissers aan de zeedijk niet onopgemerkt gebleven. Eén hunner begaf zich naar Burgh- sluis waar hij de havenmeester, de heer C. Overbeke wekte. Deze waar schuwde om 0.45 uur kapitein Min- neboo van de reddingboot „Maria Carolina Blankenheijm", die onmid dellijk zijn bemanning bij elkaiar trommelde en om 1.00 uur precies de haven van Burghsluis verliet. Naar stig werd de omgeving van Koude- kerke en Schelphoek met het zoek licht afgezocht, totdat tussen Schelp- hoek en Flaauwers te 2.15 uur het omgeslagen bootje werd gevonden. Dit werd aan boord genomen. Te 3.15 uur na steeds maar zoeken en turen werd het lijk van de heer Vo gels op ongeveer 500 meter uit de kust ter hoogte van Flaauwers drij vende gevonden. Op de terugtocht werd via de Roeierswacht in Vlissin- gen de rijkspolitie te Haamstede op de hoogte gebracht van het vinden van het lijk. Te 4.45 kon kapitein Minneboo zijn droeve tocht beëindi gen met het overdi'agen van het stoffelijk overschot aan de rijkspo litie. Met een vrachtauto van de fa. Gebr. Landegent werden de stoffe lijke resten naar het lijkenhuisje op de begraafplaats te Haamstede ver- De „Ney York Times" schrijft, dat het Oostduitse verzoek om een krediet van bijna één miljoen dollar aan West-Duitsland, „een aanwijzing is dat er economische moeilijkheden bestaan ten oosten van de Berlijnse muur". Uit welingelichte bron is zaterdag te New York vernomen, dat er op het ogenblik „enige hoop" bestaat, dat de kwestie Nieuw-Guinea moge lijk omstreeks midden augustus de finitief zal zijn geregeld, na bespre kingen op hoog niveau tussen Neder landse en Indonesische vertegen woordigers in het bijzijn van de waarnemend secretaris-generaal der Verenigde Naties, Oe Thant. De uitslag Dc derde prijzen vielen ten deel aan: Scharendijke 149 punten; Kerk- werve 157 punten; Bruinisse 159 pnt.; Oosterland 163 pnt.; Noord wei - le 163 pnt.; Brouwershaven 167 pnt. en Haamstede 175 punten. Een twee de prijs kregen: P.T.T. brandploeg Zierikzee met 179 punten; Renesse 18 4pnt.; Dreischor 186 pnt. en Nieu werkerk 194 punten. De eerste prij zen werden veoverd door Noordgou- we met 204 punten en Zierikzee met 220% punt. Toen Zierikzee de beste prestatie had geleverd, maar daarnaast ook nog de beker in ontvangst kon ne men voor de beste commandant kende het enthousiasme van de Zie rikzeese ploeg geen grenzen en werd de heer C. Berrevoets door zijn man- •nen op de schouders gedragen. Dit was voor de loco-burgemeester de heer M. C. Verheijen aanleiding, om een woord van dank tot de Zierik zeese ploeg te richten. In zijan dank woord begon de heer Berrevoets op een humoristische toon, maar in het meer ernstige slot van zijn speech wees hij er op hoeveel oefening dit soort wedstrijden eist, hoeveel hier aan was vooraf gegaan en wees hij op de dienende taak die het devies van de brandweer is, maar ook moet blijven. voerd. De heer Laurier was inmid dels bij de familie Visser te Burgh sluis te bed gebracht waar in de loop van de voormiddag dokter Stenger hem bezocht. De sloep werd te Burghsluis op de wal gezet en door de ïijkspolitie in beslag geno men. Deze had in de loop van zondag de droeve taak de familie in Borger hout telefonisch van het gebeurde op de hoogte te stellen. De heer Laurier is zondagmiddag 5.00 uur goed ingepakt per auto naar huis vervoerd. SPORT KORFBAL S.D.K.B. NOAD II-Unitas II 3-6 De reserves van NOAD en Unitas speelden een aantrekkelijke wed- sti'ijd en vooral in de tweede helft zat de spanning er goed in. NOAD begon de zaken goed aan te pakken en het was Kees Kommer die de blauw-witten de leiding gaf (1-0). Twee minuten later was de stand echter al weer gelijk, waar voor Rinus van der Schee had ge zorgd (1-). Kort hierna maakte Annie van der Schee uit vrije positie een tweede doelpunt voor de oranje-wit ten en Anne van der Maas bracht de ruststand op 1-3 voor Unitas. In de tweede helft werd de wedstrijd zeer aantx-ekkelijk en de doelpunten wa ren goedkoop. Nadat B. Gilden de stand op 1-4 had gebracht, kwam NOAD er weer beter in. Een goed door A. de Waaij ingeschoten bal kwam uit de mand terug, maar een ver schot van Bert de Rijke trof doel (2-4). Alles was nu weer mogelijk en het aanvalsvak van NOAD bleek zeer gevaarlijk te zijn. De uitstekend spe lende Kees Kommer kreeg een goede kans en zijn schot tx-of doel (3-4). Het zag er naar uit dat NOAD nog een gelijkspel uit het vuur zou gaan slepen, maar een kapitale fout in het verdedigingsvak stelde M. van der Schee opnieuw in de gelegenheid om de voorsprong van Unitas te ver- groten. Uit vrije positie schoot hij feilloos in (3-5). Toen Annie van der Schee het halve dozijn, vol maakte, was de spanning gebroken (3-6). Wel probeerde NOAD nog iets van de op gelopen achtex-stand af te knabbelen, maar de hax-de wind blies alle pi-o- duktieve bedoelingen naar het rijk der illusies, zodat Unitas beide pun ten mee naar Zierikzee kon nemen. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht uit St. Ghislain (134 km.) op 2 juni. In concours 119 dui ven. Los 12 uur. Aankomst eerste duif 14-11-17; laatste 14-41-13. C. Seijbel 1, 2, 5, 21; Jac. Verwijs 3; P. Flikweert 4, 10, 15, 20; A. M. Berrevoets 6, 25; J. Dalebout 7, 11, 29, 30; T. M. Dalebout 8, 9, 13, 14, 22, 23, 24, 28; Gebr. Stoutjesdijk 12, 26; J. Kaaijsteker 16, 18; A, J. Stoutjes dijk 17; M. M. v. d. Wielen 19; W. N. Pankow 27. A.s. dinsdag inkorven voor Ccha- teauroux (556 km.). A.s. donderdag voor Creil (287 km.) Burgerlijke Stancl van Zierikzee Geboren. 27 mei: Johannes Pieter, z. van Josephus Abx-aham Bex-nardus den Boer en Pieternella Adriana Boone (Zierikzee); 28 mei: Jacob Boudewijn, z. van Kornelis van der Weele en Jacoba van Iwaarden (Bruinisse). Gehuwd. 25 mei: Adriaan Struijk, 23 j. en Janna Mabelis, 22 j. (Zierik- zee). Overleden. 28 mei: Johannes Zorge, 76 j., echtgenoot van Bartelina Elen- baas (Westex*schouwen); 30 mei: Pie ternella Maria van Popering, 84 j„ weduwe van Leendert van der Have (Bruinisse). NA HISTORIE VAN HALVE EEUW Hildebrandt-monuinent opgericht in Haarlemmerhout HAARLEM, 1-6. „Wat ik lang ge zien heb in mijn geest en verbeel ding is thans werkelijkheid. Het Hil- debrandt-monument, opgericht te Haarlem in de Haarlemmerhout, is een deel geworden van de schone stad en het prachtige Hout, waar ik mijn jeugd heb doorgebracht. Uit herinneringen aan myn jonge jaren is dit werk ontstaan en gegroeid". Aldus richtte de ontwerper van het Hildebx-and-monument, prof. Jan Bronner, zich vrijdagavond tot de Haarlemse jeugd aan wie hij het Hildebrandt-monument opdi*oeg. Met het onthullen van het beeld van Hildebrandt door de achter kleindochter van Nicolaas Beets, mej. G. M. Beets uit Amsterdam, is een einde gekomen aan de bijna vijftig jarige historie van het Hildebrandt- comité. Het monument, bestaande uit een beeld van Hildebrandt en acht figu ren uit de Camera Obscura: Buikje, de oude heer Stastok, het diaken huismannetje, Teun de Jager, groot moeder Kegge, Nui'ks, de Charmante en Suzette Noiret, vex-enigd rond een fontein, is in de z.g. „doorkijk" van de Haarlemmerhout, aan de ge meente overgedi-agen. Brand 111 fabriek 11a inbraak ZANDVOORT, 3-6. De brandweer van Zandvoort is zondagmiddag bijna een uur bezig geweest met het be strijden van een bx-and die was ont staan in de grammofoonplatenfa- briek Agram aan de Noorderduin weg. Het werk van de brandweer werd bemoeilijkt door een zware rookontwikkeling. Uit een onderzoek is gebleken, dat er in de fabriek was ingebroken: deux-en waren gefoi'ceerd, elektrische leidingen vernield en verschillende, machines waren kapot geslagen. De schade wordt op een ton geraamd, De 52-jarige Vera Brühne en de 48-jarige Johann Ferbach zijn door het gerecht te München tot levens lange gevangenisstraf verooi'deeld. Zij zijn schuldig bevonden aan de moord op de Münchense arts Otto Praun en diens huishoudster Elfrie- de Kloo op Witte Dondei'dag 1960, in een villa van Praun in Pöcking aan het Starnberger meer. Op een vrijdagavond in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw ge houden bijeenkomst, belegd door het Jeugd Rode Kruis, zijn de jeugd- E.H.B.O.-diploma's uitgereikt aan de geslaagde cursisten. Een groot aan tal ouders was aanwezig bij dit op wekkend gebeuren, een feit waar over de secretaris-penningmeester van de afdeling, de heer H. Uijl, zyn vreugde uitsprak. •Na ben toespraak van de heer J. K. Joppe, functionaris voor 't Jeugd Rode Kruis, sprak de arts, de heer C. M. van Hooi-n, die enthousiast zeide te zijn over de behaalde di ploma's en over de instelling van een Jongeren Hulp Dienst, waarvan de heer Joppe in zijn toespraakje had gewaagd. Spreker sprak woor den van gelukwens aan het adres van de iongelui, waarin hij ook de afdeling en de ouders betrok. Daax-- na ontvingen de cursisten hun diplo ma en insigne. Het C-team kreeg een verbandtasje aangeboden. De heer Jopne dankte dokter Van Hoorn voor het afnemen der examens en het uitx*eiken der diploma's. Spreker bood de arts een platenbon aan. De medewerkster mej. A. M. Murk, mocht een Rode Kruis-vaasje in ont vangst nemen. De heer B. de Jong, overgekomen uit de afdeling Vlaar- dingen, ontving een set krantenknip sels over het Jeugd Rode Kruis-werk hier ter stede. De heer Ui.il bood daarop de heer Joppe, als blijk van waardering voor diens activiteiten t.b.v. het Jeugd Rode Kruis een boekenbon aan. Het ontspanningsgedeelte van de avond werd gebracht door de heer A. R. Marquinie te Middelburg, die met assistentie van zijn echtgenote, een fascinerend en magisch goochel- programma bracht, dat het publiek werkelijk van de ene verbazing in de andere liet vallen. Een met al een Jeugd Rode Kruis-avond in optima forma. Bejaarden maakten eilandtrip Vorige week maakten de Zierik zeese bejaarden een geslaagde trip per bus over Schouwen-Duiveland, waarbij het oi-ganiserend comité naar volledigheid bleek te hebben gestrefd, want praktisch het gehele eiland werd „gedaan". In de vroege middagui'en startte men te Zierik zee. Het eerste deel van de tocht leidde door Duiveland. Te Bruinisse werd vanuit de busramen - het was koud weer - een blik geworpen op de Deltawrken. Via Sii-jansland en Dreischor trok men Schouwen in. Over Scharendijke reed men de Westhoe kbinnen. Te Renesse was een pauze ingelast. De terugx-eis leidde langs de inlage, waar vooral de vele wilde zwanen de aandacht trokken. Een fantastische reis, dit maal dicht bij honk, maar niet min der intex-essant. NIEUWERKERK Succes voor kinderkoor Hel kinderkoor „Van knop tot bloem", onder leiding van de heer Joh. Schouls, behaalde mot een pun tentotaal van 226. op 'het te Goes gehouden concours, een eerste prijs in de tweede afdeling. Deze prijs be tekent voor het uit ruim 40 loden bestaande koor, een belangrijke pro motie. Weliswaar behaalde men ver leden jaar eveneens een eerste prijs, maar dit gold de derde afdelin. De knop wordt dus inderdaad steeds duidelijker tot bloem. De pianobe geleiding van de te zingen nummers was in handen van de heer Jan Schouls. BURGH-IIAAMSTEDE Nieuwe richtingaanwijzers Juist vóór Hemelvaartsdag is in de Ring te Haamstede, tegenover bak kerij Geleijnse, een nieuwe richting aanwijzer geplaatst, als eerste van een serie door V.V.V. geachte nood zakelijkheid in het recreatiebestel. Het is een mooi uitgevoerd geheel geworden en valt in de gele onder grond met de daarop keurig aange- brachte rode letters, direct op. Op het bord is o.a. te viden de aandui ding richting naar het politiebureau, postkantoor, de dokter en verder nog meer „algemene" richtingen, zoals de vuurtoren enz. Dit richtingbord wordt gevolgd door andei*e die geplaatst worden bij „Boslust", op de hoek bij slagerij De Jonge, in de Ring te Burgh, op de hoek van de Adr. v. d. Weijdeweg, enz. De aanwijzers zijn gemaakt door de heren J. v. d. Berge, M. O. Dijk man en C. de Koster, die dit werk in hun vrije tijd hebben uitgevoerd. De vakantiegasten zullen er onge twijfeld een dankbaar gebi'uik van maenk. HAAMSTEDE Vreemde kat Bij de familie v. d. Bex-ge aan de Hogezoom bi'acht poes een heel raar jeng ter wereld. Het was een poes met twee koppen, acht poten en één staart. Het diertje heeft slechts korte tijd geleefd, Moeder poes had bij het aanschouwen van dit gedrocht geen verdere levensaspiraties meer en overleed ter plaatse. Bad- en Strandweg open voor verkeer Reeds enkele maanden wordt door de aannemer, de fa. v. Dongen en de Voogd uit Haamstede met man en macht gewerkt aan de vex-nieu- wing van de Bad- en Strandweg. De toestand van beide wegen was al jai*en dermate slecht, dat de opknap per dringend gewenst was. Het werk is nu zo ver gevorderd dat juist voor Pinksteren de weg open gesteld kan worden voor het ver keer. Nog niet klaar zijn de beide par-keerterx-einen die vlak bij de vuurtoren aan het einde van de Sti-andweg komen te liggen. Het ene parkeerterrein wordt geschikt ge maakt voor autobussen terwijl het andere voor personenauto's bestemd is. Voor het verkeer is dit een enor me verbetering en er zal dan ook zeker een druk gebruik van de nieu we weg worden gemaakt. De minnaars van het oude zijn lief voor elkaar vrienden. Als zij met moeite, zweet en (soms) veel geld „iets leuks" op de kop hebben ge tikt, vliegen ze naar de telefoon en roepen de oudheid-minnaars te hoop om hun verse antiek-aanwinst te ko men bekijken. Vooral die ene me neer was daar sterk in. Het was een ras- speurder en hij werd niet moede de uitbreiding van zijn antieke schatten en schatjes ivereldkundig te maken. Op een middag ging bij vrienden een vurige telefoon en de meneer was aan de lijn, met de opwekkende mededeling van drie vers verworven antieke kopjes. „Juweeltjes, mees terstukjes", zei hij en of de vrienden nog de eigen dag een kijkje zouden willen komen nemen. Nu, dat wilden de vrienden graag en zo toog men op weg. De kopjes (de „juweeltjes", de „meestersUikjes") hadden een ex tra fraai plaatsje gekregen om goed in het oog te vallen, want de ach tergrond doet wel een en ander by antiek. Ze stonden op een hall-ta feltje en werden - na de wederzijd se begroetixxg - uitbundig door de vrienden bewonderd. Dat was geen veinzerij, want de kopjes logen er niet om en de gastheer fluisterde trots de prijs in nieuwsgierig aange reikte oorschelpen. De prijs viel mee gezien de kwaliteit van dit stokoude, maar puntgave porselein. Bij een kopje koffie werd de koop nog eens extra doorgepraat en toen ieder zich bedronken had aan de betekenis van het koopje, iverd het tijd op te stap pen. Andermaal by de voorwerpen der collectieve bewondering aangeko men, toydde men zich opnieuw aan een uitvoerige beschouwing. Het liefst had men de kopjes gestreeld, maar de wetenschap van de breke- lijkheid van het porseleiyi hing als 't tvare in de lucht, zodat men het bij woorden liet. Toen het moment van afscheid xvas gekomen, hielp de gastheer de vrienden galant in de jasseneen vlot proces, waarbij echter een en kele jaspunt voldoende was voor een compleet drama. De jaspunt bleek goed voor drie kopjes, want met één veeg gingen de meester stukjes „te grondewaard", om een Gezelle-uitdrukking te gebruiken. De confrontatie kopjes-stenen vloer bleek een éénzijdige krachtmeting. De juweeltjesgingen in scherven. Het afscheid kreeg een wat bedui meld karakter, maar eenmaal buiten kreeg mevrouw - puur van dc zenu wen - de allerbarste lachbui, die z\j zich heugt, vlijtig geassisteerd door haar echtvriend. ..Vreselijk", riepen ze beiden herhaaldelijk bij wijze van onderbreking en dan kwam cr weer een bui. Een dag lang! EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2