SALANS VONNIS echoot na MOTOREN SCOOTERS ANKER - ZIERIKZEE Vrij grote keuze-stabiliteit van elektoraat kwam tot uiting Bevalling in stembureau - „Blijdorp" nam Boltini's dieren INGEZONDEN STUKKEN HONDA YAMAHA HEINKEL VESPA 75 jaar Leger des Heils Schouwen-Duivelandse Sportspiegel BLIK DOOR HET WERELDVENSTER Raadslid van 84 jaar GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN OP SCHOIIWEN-DU1VELAND Kleine verschuiving in enkele gemeenten De ktttntieslieiie radio van de O. A.S. in Algerije bezingt in alle toon aarden het levenslang in plaats van de doodstraf voor ex-generaal Salan als een victorie. Maar merkwaardig genoeg werd in de zelfde uitzendin gen ook een aantal maatregelen aan gekondigd, waarvan er één nage noeg erkenning is van. de eigen de finitieve nederlaag. Dat is het drei gement in Algerije de taktiek van de verschroeide aarde toe te passen, zodat de Algerijnen hun land, onaf hankelijk zien worden in die toe stand als de Fransen het meer dan een eeuw geleden bij hun komst aan troffen. In het kader van die poli tiek passen ook de aanslagen op scholen van het afgelopen weekend. Alles wat bruikbaar is in een land kapot maken doet men niet voor men de hoop wel definitief heeft op gegeven er te kunnen blijven. In dit geval zou dit betekenen dat de O.A. S. het heeft opgegeven zijn Algérie Frangaise nog te kunnen verwerke lijken, een conclusie die volkomen juist is, zoals al tenminste anderhalf jaar tevoren was te voorzien. Chaos Met het zo opgeven van de hoop is de zich Frans beschouwende be volking de O.A.S. alvoor geweest. Juist de laatste dagen verloopt de evacuatie naar Frankrijk weliswaar niet in een paniek maar dan toch in een volslagen chaos. Parijs had op de terugkeer van ongeveer een half miljoen gerekend in de loop van de komende jaren. Maar de toeloop is zo enorm, dat de ontvangstbureaus in Frankrijk al ver over hun bodget zijn en hun staf van vierhonderd mensen willen verdrievoudigen. Als het zo doorgaat, zijn er voor de herfst al 350.000 Algerijnse Fransen in het moederland teruggekeerd. Het lijkt er ook meer op, dat de O.A.S. tot zijn taktiek van de ver schroeide aarde is gekomen omdat degenen voor wie het beweert te strijden, zo weinig vertrouwen in de uitkomst hebben dat ze voortijdig de benen nemen. Bovendien is dit een maatregel te meer waarmee de O.A.S. kan hopen de mohammedaan se bevolking - die zich met een merkwaardige discipline ervan ont hield te reageren op provocaties, met slechts een enkele nauwelijks belangrijke uitzondering - om de moslims nu eindelijk tot een strijd te tarten die zo dreigend voor de Franse stedelingen wordt dat het le ger wel in moet grijpen. De grote ergernis van de Gaule moet daarom zijn dat zijn rechters op deze manier de O.A.S. in de kaart hebben gespeeld. Niet zozeer om het vonnis maar om de verklaring er van, die gewaagt van verzachtende omstandigheden voor Salan, naar eigen verklaring verantwoordelijk voor alle misdaden van het geheime leger. Als voor deze man niet slechts het zwaarst mogelijke vonnis terecht zou worden geveld, voor wie dan? Vertrouwen wordt ondermijnd Deze motivering geeft de O.A.S. de schijn mee als ze beweert dat er een toenemende revolutionair geest in Frankrijk heerst tegen een meer en meer geïsoleerd rakende de Gaulle Wat tevens een boodschap is van fascistische hoop voor de véle ver bitterde vluchtelingen die met ach terlating van hun meeste bezit moei lijke jaren in het moederland tege moet gaan. Waar ze aan de stembus - of als er kans op iè in buitenpar lementaire acties - met hun grote aantal een forse versterking bete kenen voor de uiterst-rechtse orga nisaties van bedenkelijk allooi die er nog steeds bestaan. Ingezonden mededeling ZIERIKZEE, 30-5. „Dit is uw Le ger" is de titel van de bijzonder in teressante foto-tentoonstelling, die volgende week wordt tentoongesteld in „De Lichtboei". Enige weken ge leden vond deze tentoonstelling in het tropenmuseum te Amsterdam plaats, waar ze grote belangstelling trok. De geëxposeerde foto's werden verzorgd door de gezamenlijke pers organisaties in ons land en geeft een duidelijk beeld van het werk van het Leger des Ileils in ons land. In verband met het 75-jarig ju bileum zal deze tentoonstelling ze ker ook in Zierikzee veel belang stelling trekken. Zaterdag komt de staf van het re dactiedepartement van Amsterdam naar Zierikzee voor het houden van bijzondere samenkomsten in „De Lichtboei", en het inrichten van de tentoonstelling. Op donderdag vindt een hoogtepunt plaats, n.l. de ver- loning van de nieuwe Leger des Heilsfilm „De daad bij hel woord". De tentoonstelling is geopend van tot cn met 7 juni tijdens de avond uren. Gedurende de middagen is de expositie in hoofdzaak geopend om de scholen in klassikaal verband ge legenheid te geven de leerlingen op Maar wat voor het moment het ergste is: de ongelooflijke vondst van een der hoogste Franse rechtscolle ges van verzachtende omstandighe den voor een man die iedere Alge rijn met liefde levend zou willen villen, moet het vertrouwen der moslims in het officiële Frankrijk van president de Gautle - een ver trouwen waarop de akkoorden van Evian rusten - toch wel finaal on dermijnen. Er moet gauw aan de moslimbevolking op de een of an dere manier blijken dat de Fransen wel te vertrouwen zijn - bijvoor beeld doordat de inheemse bevolking van het land daadwerkelijk en op legale manier een kans krijgt zich zelf te beschermen en te verdedigen tegen een groep buiten de wet ge stelden als de O.A.S. - of men kan zelfs van de F.L.N.-regering niet meer verwachten dat ze haar men sen in de hand houdt. Het is zelfs een wonder dat ze het al zo lang en zo goed gekund heeft. ZIERIKZEE Buitendag vrijz. herv. wijkgemeente Tocht naar de Westhoek De vrijzinnig hervormde wijkge- meente van Zierikzee organiseert op zondag 3 juni a.s. een z.g.n. buiten dag, in navolging van een soortge lijke dag die twee jaar geleden werd gehouden. Het buitendagprogramma speelt zich hoofdzakelijk in de West hoek af. Ter inleiding vindt om 9.30 uur in de Gasthuiskerk te Zierikzee een kerkdienst plaats, die wordt geleid door de pastor loci, ds. J. B. Assen dorp. De reis naar de Westhoek wordt per bus gemaakt. Van de.Ver- tonsweg wandelen deelnemers en deelneemsters naar „De Koebel", waar de maaltijd wordt gebruikt. In de middaguren gaat men per bus naar de uitkijktoren van de Water leiding Maatschappij, van welk punt uit gelegenheid bestaat een wande ling te maken door de domaniale duinen. Trefpunt na afloop van de wandeling is 't kampeerterrein „Het Paardebos", waar ds. Assendorp de dagsluiting zal verzorgen. Hierna gaat het weer op Zierikzee aan. Doel van de buitendag is - zo staat vermeld in een circulaire die op deze dag betrekking heeft - „het gemeen te-zijn te verlevendigen en te ver diepen". Voorschotuitkering op melk verhoogd DEN 'HAAG, 29-5. De minister van landbouw en visserij heeft besloten de voorschotuitkering aan melkvee houders in het kader van de garan tieregeling 1961-1962 voor melk ten laste van het Landbouwegalisatie- fonds te verhogen van f 1,- per 100 kg melk plus f 0,25 per procent vet tot respectievelijk f 1,50 en f 0,37. Het reeds lopende voorschot op de melkprijsgarantieuitkering wordt hierdoor van circa 2 cent gebracht op circa 3 cent per kg. deze wijze te laten zien wat het le ger is en doet. Ongetwijfeld is een bezoek aan deze unieke tentoonstelling meer dan de moeite waard. ROTTERDAM, 30-5. Rotterdam heeft de reputatie dat alles er zo rustig en vooral nuchter toegaat. De verkiezingsdagen maken daarop geen uitzondering. Het gebeurt dan ook vrijwel nooit, dat de leden van de stembureau's voor situaties komen te staan, die zo ver afwijken van het gebruike lijke patroon, dat ze er geen raad meer mee welen. De schrik was dus groot, toen in stembureau 74 aan de IJsclub straat de mannen van de ver- kiezingsdienst opeens geconfronteerd werden met een spontane bevalling. Het gebeurde allemaal eer ze er erg in hadden. Niemand had oog ge had voor de adspirant-moeder - een, niet kiesgerechtigde poes - die zacht jes en zwijgend vaar binnen was géslopen. Niemand ook had haar naar een kast bij het stemhokje zien gaan. Maar opeens werd de rust verstoord door een klagelijk gemi- auw en bleek moeder poes vergezeld tc zijn van drie flinke babies SITTARD, 30-5. Een der oudste raadsleden in Nederland, mogelijk wel de oudste, de 84-jarige heer P. J. Gelissen te Sittard, is vandaag als lid van de gemeenteraad van Sittard herkozen. Hij was nummer vier op lijst Cremers (R.K.). Opbrengst Roode-Kruiseol lecte DEN HAAG, 30-5. De Rode Kruis- collekte heeft in 1961 in totaal op gebracht f 1.687.056, hetgeen een stijging van ca. f 140.000 ten opzich te van 1960 betekent. Landelijk werd in 1961 de eerste plaats wederom ingenomen door de afd. St. Philipsland met 487,2 pro cent van het streefbedrag. In de zg. „grote steden"-wedstrijd werd de af deling Den Haag voor de dertiende achtereenvolgende maal met 100 procent van het streefbedrag eerste. De kring Zeeland stond in 1961 met 88,3 procent van het streefbedrag voor de negende maal boven aan de ranglijst van de elf kringen. ONGELUKKEN OP DE WEG AMERSFOORT. De 27-jarige heer J. de Koning uit Amersfoort is met zijn auto onder Soestdijk op een tractor gereden en verongelukt. Een medepassagier kwam met de schrik vrij. DEN HAAG. De 64-jarige onge huwde pensionhoudster mejuffrouw G. Nielander uit Den Haag is in de Ursulakliniek in Wassenaar overle den. Gisteren kwam zij met haar bromfiets in botsing met de 50-ja- rige autobestuurder H. T. uit Den Haag, toen zij geen voorrang ver leende. Het ongeluk gebeurde in de Daendelstraat in Den Haag. LEEUWARDEN. In het diacones- senhuis te Leeuwarden overleed de 80-jarige heer S. Westin'k uit Leeu warden aan de verwondingen, die hij dinsdag opliep, toen hij op een zebra-oversteekplaats bij de Bleek- laan in Leeuwarden werd aangere den door een vrachtauto. WIJK BIJ DUURSTEDE. In Wijk bij Duurstede a.d. Kromme Rijn is het lijkje van de zevenjarige jongen J. H. J. van Dijk uit het water ge haald. De jongen was in het water gevallen toen hij naar het vissen stond te kijken. DELFT. In Delft is het anderhalf- jarige jongetje Lazlo Pennings in een achter zijn woning in een Biesland- se polder gelegen sloot verdronken. Het kind was door een gat in het gaas gekropen, dat de tuin omgaf. Toen de grootmoeder het kind ont dekte, waren de levensgeesten reeds geweken. VOORTHUIZEN. Op de rijksweg Amersfoort-Apeldoorn is ter hoogte van het vakantièbedrijf „De Kamp horst" te Voorthuizen een ernstig verkeersongeluk gebeurd, waarbij een vrouw werd gedood en haar zus ter zwaar gewond. Een andere zus ter kreeg een shock. KOOG AAN DE ZAAN. De 43-ja- rige melkhandelaar J. de Jong uit Zaandijk is op de Bosjesstr. te Koog aan de Zaan gegrepen door een vrachtauto, toen hij plotseling van achter een bestelwagen de weg wil de oversteken. Hij is later overleden. ALBLASSERDAM. Bij een aanva ring op de Maas is de 37-jarige A. Kik uit Rotterdam, schipper van het 100 ton metende schrootscheepje „Agnes" omgekomen. Zijn zoontje, de U-jarige Willem Kik, wordt nog vermist. Het centrale partij comité in Mos kou en de Sowjet-regering hebben vanochtend (vrijdag) bekend ge maakt, dat de prijzen voor vlees en boter met resp. dertig en vijfentwin tig procent worden verhoogd „ten einde tijdelijke moeilijkheden met de voorziening van de stadsbevolking met vleesprodukten te overwinnen". Eerste vroege aardappelen BROEK OP LANGENDIJK. On- danks het koude voorjaarsweer zijn dinsdag op de groenteveiling te Broek op Langendijk de eerste vroe ge aardappelen van de koude grond aangevoerd. Het vorig jaar gebeurde dit op 5 mei. Toen was het een uitzonderlijk mooi voorjaar. De primeur was van de tuinders J. Bouwcns cn C. Smit uit Broek op Langendijk, die tezamen 185 ki logram presenteerden. De grote soort bracht f 1,45 per kilogram op, de kleintjes f 1.63 por kilogram, ze wer den gekocht voor de binnenlandse handel. SCH.-DUIVEL. 30-5. De woensdag gehouden gemeenteraadsverkiezin gen hebben - althans op Schouwen- Duiveland - geen al te grote sensa ties opgeleverd. Over het algemeen kwam een vrij grote keuze-stabili teit van het elektoraat tot uiting, hoewel er in enkele gemeenten enige verschuivingen plaats vonden. Ver schuivingen intussen, die toch feite lijk ook nauwelijks weer als typisch eender met het landelijke verkie zingsbeeld, kunnen worden aange merkt. Op grond van de uitslag blijft de partijpolitieke samenstelling der ge meenteraden in een drietal gemeen ten gelijk, t.w. Bruinisse, Midden- schouwen en Westerschouwen. Wij zigingen komen door de verkiezin gen tot stand in de gemeenten Zie rikzee, Brouwershaven en Duive- land. In eerstgenoemde gemeente ver schijnt de K.V.P. - evenals in de voor-vorige periode - weer met twee zetels in de raad. De groep „Alge meen Belang" kon met een stem- mentotaal van 124 niet tot een zetel komen, zodat „A. B." uit de raad verdwijnt. Wie de cijfers vergelijkt met die van 1958 (in 1960 waren er te Zierikzee geen raadsverkiezingen) ziet wel waar de stemmen gebleven zijn. De restzetel was voor de K.V.P., die dus met twee zetels in de raad komt. In Brouwershaven verloor de P.v. d.A. één zetel, terwijl de Prot.-Chr. groeperingen een winst van één ze tel boekte. In Duiveland verloor de V.V.D. één zetel en boekte de A.R. een winst van één zetel, zodat de zetelwinst in beide gevallen aan „rechts" ten góede is gekomen. De landelijke stabiliteit van de Prot.-Chr. groeperingen kreeg in deze streek dus een bescheiden accentje. Overigens blijkt uit de cijfers, dat in het algemeen de stemmenwinst c.q. het stemmenverlies niet groot zijn geweest, met uitzondering van de stemmen op de P.v.d.A. te Brou wershaven. KORFBAL. In de le klas van de SDKB gaat Burgh morgenavond te Kerkwerve op bezoek bij WIK. On danks het feit dat WIK in de laatste weken zijn oude vorm schijnt terug gevonden te hebben, geloven wij niet dat zij er in zullen slagen de kam pioenen te bedwingen. Te Haamste de gaat Zeemeeuwen de strijd aan binden met Unitas waarbij wij de thuisclub iets betere kansen geven. In de 2e klas A gaat Stormvogels het bij het bezoek aan NOAD niet gemakkelijk krijgen. De thuisclub zal er zeker op gebrand zijn om het hoog geplaatste Stormvogels de voet dwars te zetten, en het zou ons dan ook niets verwonderen als zij met een puntenverdeling uit de bus kwa men. Hel treffen tussen Niemuer- kerk II en Velocitas is een geheel open strijd, waarbij het terreinvoor deel wel eens de doorslag zou kun nen geven. In de 2e klasse B gaat DES in de Westhoek op bezoek bij Burgh III. De Sirjanslanders hebben hun laatste drie wedstrijden alle in een ouérioiumug weten om te zet ten, of het hun zaterdag zal geluk ken een vierde zege hier aan toe te voegen menen wij te moeten betwij felen, daar Burgh er niet veel voor zal voelen de winst uit handen te geven. Te Ouwerkerk gaan SVOWK en de WIK-reserves het tegen elkaar opnemen, waarbij de bezoekers iets betere kansen hebben. In de 3e klas zal WIK IV de puntjes wel moeten afstaan aan Brouwershaven III, ter wijl NOAD II in eigen huis tegen Unitas II wel een kansje maakt re vanche te nemen voor de te Zierik zee geleden nederlaag. In verband met de schoolkorfbaldag zijn er voor morgenmiddag geen adspiranten- wedstrijden vastgesteld. SCHOOLKORFBALDAG. Op het sportpark Bannink te Zierikzee zul len morgen weer de jaarlijkse school korfbalwedstrijden plaats vinden. In tegenstelling met voorgaande jaren is door diverse omstandigheden de deelname van de lagere scholen niet zo groot. Van de middelbare scholen daarentegen is weer een grote af vaardiging aanwezig. Als het weer enigszins wil medewerken kan het voor onze eilandelijke jeugd weer een aangename dag worden waarbij met sportieve middelen om de eer van de school zal worden gestreden. VOETBAL. Door met Hemelvaarts dag te 's-Iieerenhoelc met 5-2 van Patrijzen II te winnen heeft Renes- se zich in de finale geplaatst in de strijd om de beker van het zondag voetbal van de afdeling Zeeland. Voor de voetballers van Renesse is het inmiddels een drukke week daar zij vanmiddag (vrijdag) om 2 uur naar Duitsland zijn afgereisd waar het ecu tegenbezoek gaat brengen aan Leverkusen welke vereniging twee jaar geleden te Zierikzee te gen MEVO en te Renesse tegen de duinbewoners in het veld kwam. Morgen (zaterdag)middag zal Renes se een voetbelwedstrijd spelen waar na zondagmiddag de thuisreis weer zal worden aanvaard. ZATERDAGVOETBAL. Morgen middag zal een aanvang worden gemaakt met de promotie-competi tie 2e klas van de afdeling Zeeland. Kats, Meeuwen en Duiveland zullen hierbij de strijd met elkaar aanbin den om twee plaatsen in de Ie klas se. In deze eerste toedstrifd gaat Duiveland op bezoek bij Meeuwen waarbij hel voor de Oosterlanderr. niet zal meevallen beslag op de puntjes tc leggen. Mogelijk zorgen Ook ditmaal spreekt eèn duidelijk kwantitatieve wijziging mee in de respektievelijke stemmentotalen, het geen blijkt uit een cijferoverzicht, dat wij hieronder laten volgen. Zierikzee: 1962 1958 st. z. st. 1. Pr. Chr. Fed. 1491 5 1492 2. P.v.d.A. 1311 4 1213 3. V.V.D. 588 2 530 4. K.V.P. 433 2( l) 470 5. Lijst v. d. Schee 124 0 1) 394 Totaal 3947 13 4099 Bruinisse: 1962 St. 1. P.v.d.A. 302 2. S.G.P. 333 3. C.H.U. 220 4. Alg. Belang 297 5. A.R. 169 V.V.D. Totaal 1321 Duiveland: 1962 1960 st. z. st. l.Chr. Hist. Unie 323 2 2. A.R. 328 2( l) 3. V.V.D. 305 1(—1) 267 4. S.G.P. 575 3 547 5. P.v.d.A. 541 3 613 Prot. Chr, Groep 497 A.R. Oosterland 137 Totaal 2072 11 2061 W es terschou wen 1962 1960 st. z. st. 1. P.v.d.A. 775 4 751 2. A.R.-S.G.P. 406 2 3. Chr. Hist. Unie 510 2 4. V.V.D. 615 3 661 Prot. Chr. Groep 925 Totaal 2306 11 2337 de Duivelanders voor een aangena me verrassing. Ingezonden mededeling Prinses Beatrix bezocht Straatsburg DEN HAAG, 29-5. Prinses Beatrix heeft dinsdag een ééndaags bezoek per vliegtuig aan Straatsburg ge bracht. De prinses voerde bespre kingen ter voorbereiding van een bijeenkomst van Europese jongeren. Deze bijeenkomst zal van 1 tot en met 3 juni op de jeugdburcht „Gu- tengfels" hij Kaub aan de Rijn plaats vinden als resultaat van de vele reacties die volgden op de rede, die de prinses in september 1961 in Toulouse heeft gehouden. ROTTERDAM, 29-5. Om precies drie uur dinsdagmiddag stopte dc directeur van de Rotterdamse dier gaarde „Blijdorp", dr. A. C. V. van Bemmel „Mike" een suikerklontje tussen de kiezen als een welkomst groet in veilige haven. De twee overgebleven heren van de groep van dresseur Althof van Circus Boltini „Mike" en „Joy" wa ren in hun voorlopige kooi in „Blij dorp" gearriveerd en iedereen had met deze oplossing vree, behalve een tropisch rund dat in de aangren zende kamelenweide loopt en met een krachtig, schor geluid hardnek kig 'bleef protesteren tegen de nieu we buurlui. Zij zal spoedig van ze verlost worden. Achter in de tuin, bij de bergdieren'rots, wordt spoedig een eigen onderkomen voor de twee bruine heren gemaakt naar een ont werp van architect Bakker. Dit ont werp kon zo snel niet gemaakt wor den, maar het benodigde geld is bij na bijeen. De vrijwillige giften zijn al opgelopen tot ruim f 4.100,-; De kosten van de kooi zijn f 5.000,-, zo dat het financiële probleem zijn op lossing nadert. Oppasser Janus van den Berg, die voorlopig de zorgen van de circus beren op zich nemen zal, vond ze er niet te best uitzien. De avonturen van de laatste tijd zijn de beren aan te zien. Maar - zo meent hij - dat is gauw genoeg verholpen. Mike cn Joy zelf bleken opper best tevreden met hun ruime - voor- lopigc - verblijf. Na de eerste ver kenning plantten zij zich rustig op hel stevige zitvlak en keken de toe gestroomde schare bezoekers tevre den aan. Voor hen bestaan er geen problemen meer en niets om zich kwaad over te maken. Brouwershaven: 1962 1960 St. z. st. 1. P.v.d.A. 860 4 1) 999 Pr. Chr. Gr. 681 4 (4-1) 594 V.V.D. 555 3 586 Totaal 2096 11 2179 Middenschouwcn: 1962 1960 st. z. st. 1. Chr. Hist. Unie 215 1 235 2. A.R. 429 3 441 3. Lijst J. W. van Gelder 90 4. V.V.D. (Lijst J. der Weduwen) 149 1 5. P.v.d.A. 264 2 282 V.V.D. 176 Totaal 1147 7 1134 „Gemeentehuis" Brouwershaven Mijnheer de redakteur. Er is al veel over de vestiging van het gemeentehuis te Brouwershaven gesproken en nog is het laatste woord hierover niet gevallen. Na kennis genomen te hebben van de gemeenteraadsvergaderingagenda voor heden (vrijdag) vraag ik mij het volgende af: Waar blijven die personen nu wel ke zo hoog van de toren geblazen hebben dat enkel en alleen het ge meentehuis van Brouwershaven ge schikt was om daar definitief het gemeentehuis te vestigen? Wat is er van hun argumenten overgebleven nu de architecten hun bezwaren hierover naar voren heb ben gebracht? Niets maar dan ook helemaal niets! Er zou volgens hun deskundige aanwijzingen een ander perceel moe ten worden aangekocht om het ad ministratieve apparaat te kunnen onderbrengen. Zo, dat weten we dan weer. Maar dit is nog niet alles, want nu komt pas de clou. Het college van b. en w. stelt voor het pand aan te kopen en zo mogelijk de gevel aan te passen bij het gemeentehuis. Dit wil zeggen dat het voorstel in stem ming gebracht wordt en men er voor 75 pet. op kan rekenen dat dit er ook doorgaat. De mogelijke kosten van de verbouwing is bij benade ring nog niet te zeggen daar het bouwplan nog ontworpen moet wor den, Niettegenstaande wil het col lege van b. en w. het voorstel toch al in stemming brengen. En dan te weten dat er voor uitbreiding dei- riolering te Noordgouwe twee maal vergaderd moet worden, waarvan de kosten slechts een bagatel zullen be dragen vergeleken bij het bedrag van het gemeentehuis te Brouwers haven. Dat er op Noordgouwe nog een gemeentehuis staat dat ook ver bouwd kan worden, op Zonnemaire straks twee scholen zijn waarvan ook wel wat te maken is, daar wordt niet meer aan gedacht. Wel zullen Zonnemaire en Noordgouwe straks hun steentje bij kunnen dragen aan het gemeentehuis en administratie gebouw te Brouwershaven. Wanneer we deze en andere pun ten eens overdenken, dan zou men bijna de indruk krijgen dat het col lege van b. en w. een liefdadige in stelling is ten behoeve van de plaats Brouwershaven, doch dit zal wel aan de inwoners van Zonnemaire en Noordgouwe liggen daar die zich achteruitgesteld voelen. U dankend voor de plaatsruimte, mijnheer de redakteur, teken ik, hoogachtend, W. H. FLOHIL, Dijk B 50, Zonnemaire. Kon. Netl. Vereniging E.H.B.O. EINDHOVEN, 1-6. Leden van de Koninklijke Nederlandse Vereniging E.H.B.O. hebben in het afgelopen jaar aan meer dan 60.000 mensen bij een ongeval eerste hulp verleend. Dc vereniging besteedde in 1961 bijna 100.000 gulden aan deze hulpverle ning. De E.H.B.O. heeft nu 4.225 hulpposten en telt meer dan 33.000 leden, die deel uitmaken van 558 af delingen in alle streken van ons land. In 1961 zijn 4.284 nieuwe E.H. B.O-ers opgeleid. Dit vermeldt het jaarverslag van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging E.H.B.O., dat werd uitgebracht op de algemene vergadering van de vereniging in Eindhoven. Op deze bijeenkomst zijn traditie getrouw de Dr. C. B. Tilanus Ji\- medailles uitgereikt. Kinderen gingen uit stemmen f HAARLEM, 30-5. Behalve va- der en moeder Schoorl uit X X Haarlem stapten ook de vijf- A en driejarige dochter een *t* stembureau in Haarlem-Noord ♦j. binnen om te stemmen en de moeder had de vijf maanden oude baby op de arm. Allen X hadden een oproepkaart ont- X X. vangen. De voorzitter van het A A stembureau, dacht toen hij het *t* eerste meisje de kaart aan- A A reikte dat de kaart van cén •j* der ouders zou zijn. De vader X, rei toen dal. het meisje haar stem wilde uitbrengen om een X X boete te voorkomen. Dc voor- A zitter verklaarde dc kaarten X X van de drie meisjes ongeldig. Ingezonden mededeling i n voorraad bij „Dit is uw leger", boeiende foto-tentoonstelling in „De Liehtboei" Burgh (eerste klasse S.D.K.B.) op bezoek bij WIK Zeemeeuwen bindt de strijd aan met Unitas Schoolkorfbaldag op Sportpark „Bannink" Renesse brengt tegenbezoek aan Leverkusen 1958 st. 322 345 199 184 294

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6