14 ct Het weer en de woningbouw KWALITATIEF AAN SENORITAS I BROMFIETSEN I Anker-Zierikzee 5 d e u r I o o hij Jutphaas overvallen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 1 J LSI 1962 Na. 19184 Ingezonden mededeling SUPER VAN HET VADERLANDSE ERF Taxichauffeur STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE: Afd. Schouwen-Duiveland „Philatelica" Op maandag 4 juni a.s. wordt in „Mondragon" een vergadering ge houden van de afdeling Schouwen- Duiveland der Internationale Ver eniging „Philatelica". Op deze ver gadering wordt weer een interes sante postzegelveiling gehouden. Als vanouds is elke belangstellende wel kom. Uitreiking diploma's Jeugd E.H.B.O. Heden (vrijdag) 1 juni wordt een bijeenkomst gehouden in het Her vormd Verenigingsgebouw, waarop de diploma's Jeugd E.H.B.O. aan de geslaagde cursisten zullen worden uitgereikt door de heer C. M. van Hoorn, arts te Zierikzee. Na het officiële gedeelte zal de heer A. R. Marquinie te Middelburg een goochel- en mentale show bren gen, onder de titel: „Met „Mystic Marco" op reis door de magische wereld". Visserijdagen te Zierikzee en Bresken:, Op nog nader mede te delen data zullen visserijdagen worden gehou den in Zeeland en wel te Zierikzee en Breskens. Op deze bijeenkomsten zal drs. A. C. Drinkwaard,. bioloog aan het laboratorium voor Visserij- onderzoek te Wemeldinge, een voor dracht houden met kleurendia's, over het onderwerp: „Langs de ha vens van Zeeland, vroeger en thans" Ingezonden mededeling ELEGANT kleding is niet duur INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de redakteur. Gaarne een plaatsje in uw veelge lezen blad. In uw nummer van j.l. dinsdag een opvallend klein artikeltje: „Keu ring politiehonden". Zoals ik reeds zeide, opvallend klein over deze zo belangrijke sport, waar nagenoeg de gehele dag mee gevuld werd. Vorige keer werden toch de namen van ge slaagden met hun aantal behaalde punten gepubliceerd; dit hoort ten minste zo bij deze takken van sport, als men dat zo noemen mag. Zit hier soms iets scheef? Inderdaad, wie zijn ogen de kost gegeven heeft en iets met deze sport op de hoogte is heeft het zelf kun nen zien Er werden 7 dieren aangevoerd; 3 voor verlenging en of het behalen van meer punten van het certificaat, 4 voor het behalen ervan. De een overladen met punten en lof, de an der met de kous op de kop naar huis wat heel normaal is als het tenmin ste op eerlijke manier gaat. Wat dat betreft had men mijn naam als niet geslaagd wel voluit in de krant kun nen zetten. Afgewezen; teruggetrok ken was beter op zijn plaats ge weest.' Er is niet alleen een sport dag geweest, maar ook een dag om te neppen, v.n.l. de burger die lid mag zijn van de hoog aangeschreven K.N.P.V. Is daarom o.a. art. 14 van het keuringsreglement volkomen ge negeerd? Hierin staat: „Een ihond met welke men aan de keuring zal deelnemen, mag gedurende een pe riode van vier weken, voorafgaande aan de keuring, de gedeelten van het terrein waarop de keuring zal wor den gehouden, niet betreden. Over treding daarvan kan tengevolge heb ben, dat de hond van deelneming aan de keuring wordt uitgesloten". Geen maagdelijk terrein. Mannen van de WET voortaan op gepast. Tot op de voorlaatste dag van de keuring is op de aangewezen gedeelten van het terrein geoefend; er is zelfs door bepaalde leden van de club Walcheren een soort clan destiene voorkeuring gehouden, slechts zes dagen voor de keuring. Door de heren keurmeester en zijn helper werd in het bos een spoor gelegd en een voorwerp gedepo neerd; voorwerp revieren noemt men dat. Binnen 10 minuten moet dit voorwerp gevonden zijn en aan geblaft. Bij voorbaat gaf ik de keur meester de woorden bij de start al in de mond een nul te noteren, daar ik vooraf wi9t dat Benko het dit maal niet vinden zou. Allo honden faalden; zelfs de beroemde kampi oen kwam evenals mijn hond dood BRUINISSE Rode Kruis E.H.B.O.-cursus Door het Rode Kruis werd deze winter weer een E.H.B.O.-cursus te Bruinisse georganiseerd, waar dok ter K. van Leeuwen en de heerB. C. van der Kloot, les gaven. Maandag 28 mei werd door dokter J. H. Motmnas te Zierikzee een examen afgenomen en hiervoor slaagden de dames: C. van den Berg- Pape, W. Kik-KIaassen, A. van Koo- ten-Langerak, Anna Otte, Anthonia van der Weele en Elly de Waal. De cursisten roemden de prettige wijze waarop de lessen steeds wer den gegeven en waarop men onder ling het geleerde had gedemon streerd. DREISCHOR „Vriendenschaar" naar Marken en Volendam De reisvereniging „Vriendenschaar" trekt zaterdag 2 juni met een luxe touringcar naar Noord-Holland, waar o.a. de vissersplaatsen Marken en Volendam zullen worden bezocht De reis gaat via Breda, Geertrui- denberg, Meerkerk, Vianen a.d. Lek, de buitenwijken van Amsterdam over de brug bij Schellingwoude, over Monnikkendam naar Volendam Op Marken zal een bezoek gebracht worden aan een oud binnenhuisje. Via Broek en Waterland, het hart van Amsterdam en langs de lucht haven Schiphol reist men via Rot terdam - waar het diner wordt ge bruikt - weer naar Dreischor terug. Examens basis-diploma Onderwijs en Ontwikkeling Op 19 mei vond het examen plaats voor het basis-diploma Onderwijs en Ontwikkeling uitgaande van het In stituut voor Christelijke Vorming. Door de heren H. Petter en B. Gerritsen was in de afgelopen win ter daarvoor een cursus georgani seerd. Het diploma verwierven de dames J. W. Jumelet, L. E. bij de Vaate, W. J. Feijtel, M. C. Goudzwaard, C. de Jonge, J. C. de Jonge, L. E. van Popering, W. E. de Waal en I. Wie- brens en de heren: J. M. de Bil en L. de Waal. De twee eerstgenoemde dames wa ren de beste van de pursus. Zij ont vingen ieder een boek. Ingezonden mededeling ELEGANT kleding is mooier vermoeid terug. De keurmeester stond hier voor een raadsel, ik niet. Het was geen maagdelijk terrein! Op zichzelf was het helemaal geen moeilijke opdracht. Volgens afspraak 's morgens 10 uur samenkomst in café Hollander, waar geleiders rhet hun honden in geschreven moesten worden. Bij lo ting krijgt iedere deelnemer een nummer voor een goede gang van zaken. Om 5 minuten voor 10 werd mij op het plein voor het café al toegeroepen: „je hebt nummer 3". Het geluk dat vliegt. Heel toevallig de burgers 1-2-3, de politie 4-5-6-7. Beslist een goede instelling, iedere hond krijgt dan de kans om uit te rusten. In het begin liep alles op rolletjes, maar tot overmaat van ramp begon de klok opeens achter uit te draaien en zeker niet gunstig voor 1-2-3-4. Toen mijn hond afge mat terug kwam van voorwerp re vieren, kreet? ik opdracht direct man rivieren, zodat mijn hond niet de minste rust kreeg, echter sommige nakomelingen een dubbele rust. Keurig uitgerekend, echt sportief, maar genept. Waarom hadden hier twee mensen van de club Walcheren de touwtjes in handen? Was het niet billijker geweest dat ook een burger van onze club hierin zeggenschap had? Waarom moest een aantal num mers persé op het erf rond het huis uitgevoerd worden, terwijl het ter rein 24 ha groot is? Zeker omdat men weet dat een jonge hond daar mee appèl en tevens punten ver liest? Bij het jas bewaken werd het pu bliek uitgenodigd (als gewoonlijk) mee te gaan, waarbij de honden van de burgers tot op 1 meter benaderd werden. Waarom werd het publiek een halt toegeroepen toen men nog meer dan 10 meter van de andere honden af was? Meteen gingen de ogen van som mige toeschouwers open; er werd mij door enige uitgenodigden ge vraagd wat of dat in had, „de kneep van het vak?" Bij het nummer groot voorwerp aan de oever brengen gold voor de BURGH Grote belangstelling bij verkoop „De Stolpe" Verkoop nog niet gegund Er bestond grote belangstelling voor de verkoop van het landhuis „De Stolpe", die in hotel-pension „Westenschouwens Welvaren" te Westenschouwen werd gehouden. De verkoop geschiedde door notaris P. Heerlng uit Zierikzee, voor de huidige eigenaresse, mevr. Prins, geb. Baronesse Schimmelpenninck v. d. Oye uit Den Haag. De belangstelling was dermate groot, dat een achterkamer werd gecharterd om aan de ruimtevraag te voldoen. Het riante landhuis werd in 1934 gebouwd voor de prijs, die fluisterend van mond tot mond ging, groot ongeveer f 3500,-. Opdracht gever was de heer Moolenburg. In 1954 verkocht de heer Moolenburg dit, aan de Steenweg op ongeveer 300 meter van het strand gelegen huis, aan de huidige eigenaresse. Aan de villa is een mooie tuin ver bonden en een stukje boomgaard, welke laatste echter niet werd ver kocht. Het gebouw werd ingezet op f 10.000,-, doch dit bedrag was maar een schaduw meer van het bedrag waarop uiteindelijk de heer v. Wij len uit Wassenaar voor f 44.000 bij de eerste veiling het huis op zijn naam kreeg. In de 2e veiling liep dit nog op tot f 54.900,-. Juist even voor dat de afslager, de heer Roskam, de hamer on dit bedrag voor de „derde maal" liet neerdalen, stak de heer v. Wijlen zijn hand op voor f 55.000. Dit ontging de afslager. Hierop maakte notaris Heering bekend de verkoop niet te gunnen. WESTENSCHOUWEN Bunkers op het strand worden opgeruimd Reeds enige dagen beheerst het geluid van de rollende golven op het Westschouwse strand de omgeving niet meer. Ratelende oorverdovende roffels overheersen nu op het strand, want de luchtdrukboren zijn begon nen met hun verwoede aanvallen op de hechte bunkers met hun meters dikke muren. De firma Gebr. Hofstede uit Rot terdam, die het opruimingswerk heeft aangenomen, heeft zwaar ma terieel op het strand gebracht, om dit werk te beginnen. Allereerst komt de bunker, die tussen de trap en Toledo's Gat ligt aan de beurt. Bij koud weer was deze enorme be- tonmassa toch nog voor velen een windbreker en al vroeg is hier heer lijk gezonnebaad. Er worden 100 ga ten in de kolos geboord die allen met dynamietstaven gevuld worden, waarna getracht zal worden om op deze manier de hechte betonmassa uit elkaar te doen barsten. Het per soneel vertelde ons dat er, zodra de verwachte dragline gearriveerd is, er begonnen kan worden met het opruimen van de resten muur, die een enorm obstakel op het strand zijn. De bunker aan de zuidzijde van de trap staat als tweede op het programma. Waar het puin naar toe moet is nog niet bekend. Ingezonden mededeling ELEGANT kleding is beter I burgers het liedje: „Op de woelige baren", voor de politie „Hoe zacht- kens glijdt ons bootje", het oude liedje. Voelt u wel? Het was een er gernis voor de toeschouwers. Mijnheer de redakteur, hartelijk dank voor de plaatsing. Gaarne commentaar. Hoogachtend, S. P. MOELIJKER, Schuddebeurs (Juist uit oorzake van het feit, dat wij een vorig maal vrij uitvoerig aandacht aan de hondenkeuring te Schuddebeurs hebben besteed, meenden wij ditmaal met een sum- miere vermelding te kunnen vol staan, waarbij dient aangetekend dat de namen der prijswinnaars ons niet zijn verstrekt. Een bovenge schetste gang van zaken was ons niet bekend. Met de schrijver van het „ingezonden" hopen wij dan ook dat men van officiële zijde op de niet mis te verstane beschuldigingen zal ingaan. - Red.) In het noorden van India heerst, een hittegolf met temperaturen tot 116 graden F. De afgelopen drie da gen zijn 22 mensen van de hitte ge storven. Tientallen liggen in het zie kenhuis. Minister van Aartsen is ongerust over de resultaten van de bouwpro- duktie. Als gevolg van de weersom standigheden en de arbeidstijdver korting is de produktie in 1961 on geveer ten bedrage van 100 miljoen gulden achtergebleven. Het aantal gereedgekomen woningen is in het eerste kwartaal van 1962 eveneens minder. Dit produktieverlies zal zich waarschijnlijk in de komende kwartalen ook wreken. De bouwmarkt is thans gespan nen; er is teveel werk in uitvoering in vergelijking met het aantal be schikbare arbeidskrachten. Om de spanning niet verder te laten door werken, heeft de minister zowel de goedkeuring van ongesubsidieerde woningen als die van gebouwen ver schoven. Minister van Aartsen bestrijdt de mening van een aantal eerste-ka- merleden, als zou het volkshuisves tingsbeleid na de oorlog slechts op enkele punten zijn gewijzigd en zich geenszins onderscheiden door een ruime visie op de toekomst. In zijn memorie van antwoord aan de se naat voert de bewindsman een aan tal argumenten aan, waarmee hij het tegendeel bewijst. De subsidieregelingen 'voor de woningbouw zijn volgens de minis ter op vele punten ingrijpend gewij zigd. De particuliere bouw is hier door op gang gekomen. Door de huurverhogingen zijn gezonder ver houdingen in het woningbeheer ont staan. De grootte en de kwaliteit van de huizen zijn verbeterd. Voor aparte groepen woningbehoevenden, o.a. bejaarden en alleenwonenden, zijn tenslotte bijzondere regelingen getroffen. Deze ontwikkeling en de stijgende bouwproduktie geven vol gens de minister niet het beeld van een op de oude voet voortgezet be leid. Hij komt tot de conclusie, dat het beleid zich niet meer uitsluitend be zig moet houden met het nog be staande acute woningtekort, maar evenzeer op de kwantitatieve en kwalitatieve vraagstukken van de woningvoorziening in de toekomst. Moderne Iegeroefening in Nederland Er werd een moderne Iegeroefe ning in ons land gehouden, waaraan naast Nederlandse eenheden, ook Britse en... voor het eerst na de oorlog gewapende Duitse eenheden in NAVO-verband deelnamen. Het ging hier om het over rivie ren zetten van grote gemotoriseerde eenheden, waarbij uiteraard veron dersteld werd, dat er geen bruggen beschikbaar waren. De Nederlandse technische troepen hebben in deze oefening duidelijk hun bekwaamheid gedemonstreerd en brug overgangen gebouwd die in staat waren het zwa re materiaal dat bij deze militaire eenheden behoorde, te laten passe ren. De moderne mogelijkheden, die de techniek ons biedt, werden bij deze oefening gebruikt. Zo maakte men gebruik van televisie. Bij de ver schillende oversteekplaatsen stonden camera's opgesteld, die hun beelden doorgaven naar het centrale com mando, alwaar de leiders van deze oefening in staat waren de gehele gang van zaken te volgen en wel op de verschillende oversteekplaatsen tegelijk. Zij waren op deze manier ook in staat het tempo van de oefe ning te bepalen. Bij het invallen van het duister werd een nieuw snufje toegepast. Men maakte gebruik van de (on zichtbare) infra-rode stralen. Deze stralen werden op het terrein ge worpen en de televisie-camera's maakten opnamen, die in zwart-wit werden getransformeerd en dus zelfs bij nacht de militaire leiding een overzicht van de oefening gaven. Bovendien werden de officieren en manschappen die belast waren met het overzetten over de rivier, voorzien van infra-roödbrillen en infra-roodkijkers, waardoor zij in staat waren door de terugkaatsing van het infra-rode licht in het duister te zien, zodat zij op deze wij ze normaal het werk konden voort zetten. Alleen al door deze oefeningen met televisie en infra-rood licht was deze internationale oefening van bij zonder belang. Debat over Nieuw-Guinea. Nederland heeft in spanning de debatten gevolgd die in de Tweede Kamer over Nieuw Guinea werden gehouden. Zo nu en dan ging het er naar Nederlandse begrippen wel fel toe en dat was ook begrijpelijk, want door de ontwikkelingen in dit over zeese gebiedsdeel waren de gemoe deren in ons vaderland wel enigs zins verhit. De Tweede Kamer heeft met grote Ingezonden mededeling ELEGANT kleding volmaakte pasvorm I Sclieepvaartberichten Alphacca, 28-5 va nGenua naar Port Said. Ampenan, 28-5 va nSuez naar Akaba Koratia (t.), 30-5 te Rouen. Korenia (t.), pass. 29-5 Bonaire naar Laspezia. Lemsterkerk, 29-5 van Bandar Sha- pur naar Abadan. Philippia (t.), 28-5 van Laskhlrra haar Rotterdam. Willem Ruys, 28-5 van Southampton naar Port Said. Een moderne Iegeroefening Heftig debat over Nieuw-Guinea Aardappelen en haring meerderheid van stemmen een socia listische motie, waarin de regering werd uitgenodigd op basis van het geamendeerde plan-Bunker de be spreking met Indonesië te hervatten, verworpen. De motivering van en kele fracties was, dat de regering zich bereid had verklaard tot dit hernieuwd overleg op basis van het genoemde plan. Minister-president de Quay had namelijk bij de replieken gezegd, dat van de zijde der regering geen be zwaren bestaan tegen een hervatting van het gesprek met Indonesië op basis van het plan-Bunker. De mo tie was daardoor overbodig gewor den. Wel werd er op aangedrongen, dat de regering onverwijld aan de secretaris-generaal der V.N. te ken nen zal geven, dat op basis van het plan-Bunker met Indonesië zal wor den gesproken. De aardappelen en de haring. De regering heeft ingegrepen ten aanzien van te hoge prijzen voor Nederlandse consumptie-aardappe len en voor de oogst 1961, met in gang van het moment van afkondi ging werd een consumentenprijs vastgesteld va nniet hoger dan 40 cent per kg. Met ingang van 6 juni a.s. zal de maximumprijs niet meer dan 35 cent per kilo mogen bedra gen. Inmiddels zijn we ook weer be land in de tijd. van de echte „Hol landse Nieuwe". Verleden week voe ren de haringvissers uit, maar het zou deze keer geen race worden om de eerste Hollandse Nieuwe in de vorm van zogenaamde „groene ha ring" op de markt te brengen. De groeneharing is verboden, gezien de ervaringen van verleden jaar toen er door het licht zouten soms worm in voorkwam, iets dat bij goed ge zouten haring niet mogelijk is. De overheid heeft daarom gesteld, dat er geen licht gezouten haring in de handel mag worden gebracht, doch slechts de normaal gezouten Hol landse Nieuwe. Hierdoor was het ook mogelijk om een dag vast te stellen waarop de eerste haring mocht worden verkocht. Dit alles nam niet weg, dat de eer ste Hollandse Nieuwe vlot van de hand gingen tegen de matige prijs van slechts f 0,50 per haring. De vangst was tot nu toe goed. De ha ringvissers hadden geen klagen. Wanneer het zo doorgaat, bestaat de mogelijkheid van een goed haring- seizoen. Ingezonden mededeling s Uit tientallen verschillende (in voorraad) kunt U kiezen bij 5 Ook via uw handelaar >ii>! Vermist Belgisch jongetje terecht Kind bleek ontvoerd BRUSSEL, 30-5. Een 10-jarig jon getje uit Vilvoorde bij Brussel, Gus- taaf van Rillaer, is teruggevonden na tien dagen vermist te zijn ge weest. Het blijkt dat het kind ontvoerd is geweest en de laatste dagen, terwijl de politie een grootscheepse opspo ringsactie uitvoerde in de omgeving, door zijn ontvoerder gevangen is ge houden in een oude loods in het bos van Terhulpen, op 15 kilometer van Vilvoorde. Deze man, die circa der tig jaar oud is en volgens het kind in het bezit van een revolver, heeft gisteravond kans gezien te ontsnap pen. Het kind is dinsdagavond door een jongeman in het bos van Terhulpen aangetroffen en naar Terhulpen overgebracht. Het was uit de loods ontsnapt toen zijn ontvoerder weg was gegaan om eten te halen. De rijkswacht is met een jeep het bos ingetrokken, maar de ontvoerder zag kans op een bromfiets de vlucht te nemen toen de jeep in de modder vastliep. De duur van jaebthuur- overeenkomsten DEN HAAG, 30-5. Jachthuurover- eenkomsten, die na 31 mei 1962 wor den gesloten, mogen uitsluitend voor de duur van zes jaar worden aan gegaan. Deze overeenkomsten mo gen geen beding van optie of ver lenging bevatten. Dit besluit van de minister van landbouw en visserij, afgekondigd in de Staatscourant van 30 mei 1962, is genomen in het be lang van het beheer van de wild stand. De oude regeling gold voor tenminste drie jaar. Ingezonden mededeling ELEGANT KLEDING Havanpieln 11 Zierikzee. Duitse varensgezellen in arrest UTRECHT, 30-5. - De Utrechtse taxi-chauffeur, de heer J. Uiterwaal, is door twee Duitse varensgezellen nabij Jutphaas overvallen. Hij kreeg een paar klappen, waarna de beide jongemannen, de 21-jarige matroos S. en zijn 28-jarige collega 4C. de polder invluchtten. Een voorbijganger zag woensdag morgen de taxi nabij het Amster dam-Rijnkanaal in Jutphaas langs de weg staan en hoorde het relaas van de chauffeur. Men trachtte de po litie in Jutphaas te alarmeren, maar toen dit aanvankelijk niet gelukte werd de Utrechtse politie gewaar schuwd. Vier radiowagens gingen langs verschillende routes naar de plaats van de overval. De rijkspolitie in Jutphaas, die in middels ook ter plaatse was, waar schuwde de sluiswachters van de Beatrix-, Irene- en Zuidersluis om uit te kijken naar de twee mannen, waarvan er één een rood jasje droeg. Ook kreeg men assistentie van een speurhond, die de politiemannen naar de Beatrixsluis leidde, waar een Duitse tanker voor anker lag. Aan boord trof men de beide Duitse varensgezellen aan. Na enig verzet werden zij ingerekend en overge bracht naar het hoofdbureau van po litie in Utrecht. Landbouw en Veeteelt Landelijke demonstratie hooibouwwerktuigen en -methoden Donderdag 14 juni zal op de be drijven van de heren Gortemaker en Van Dijk te Broekhuizen in de omgeving van Meppel een landelijke demonstratie met hooibouwwerk tuigen en -methoden worden gehou den. Deze demonstratie is georgani seerd door de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, de Vereniging van Bedrijfsvoorlichting, het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationa lisatie en het Landbouwschap. Er zullen gedurende de morgen en de namiddag een aantal uiteenlo pende methoden van hooiwinning en -transport worden getoond waar aan door ruim 40 werktuigen zal worden deelgenomen. De aanwezige machines en de ge demonstreerde methoden zullen in de namiddag worden toegelicht. De route naar de demonstratie percelen zal vanaf diverse punten worden aangegeven. Moch de demonstratie vanwege ongunstige weersomstandigheden moeten worden uitgesteld, dan zal dit in het agrarisch radiobulletin van 14 juni worden bekend gemaakt. Op één na koudste lente in honderd jaar DE BILT, 31-5. Het K.N.M.I. deelt mede: De drie lentemaanden: maart, april en mei, zijn bijzonder koud en som ber gewest. De gemiddelde tempera tuur bedroeg te De Bilt 6.7 graden Celcius tegen 8.6 graden normaal. Daarmede hebben wij de op één na koudste lente van de laatste hon derd jaar achter de rug; alleen in 1888 was dit tijdvak gemiddeld nog een weinig kouder. Van de 92 dagen die de drie lente maanden tellen, waren er ditmaal niet minder dan 75 aan de koude kant. Het aantal uren zonneschijn bedroeg te De Bilt 358 tegen 501 uren normaal. Tot dusver in deze eeuw is uitsluitend in 1937 een nog som berder lente voorgekomen, toen slechts 327 uren zonneschijn werden geregistreerd. Gemiddeld over het gehele land is ongeveer 175 mm neerslag gemeten tegen 136 mm normaal. Daarmede is de natste lente sedert 1951 afge sloten. Motie Rijkspolitie-ambtenaren UTRECHT, 29-5. Aan het slot van de dinsdagmorgen in Utrecht ge houden vergadering van de rijkspo- litievereniging werd een motie aan genomen. Hierin wordt gesteld, dat het rapport Boot reeds twee jaar geleden aan de ministers van justi tie en binnenlandse zaken is aange boden, doch dat de regering nog steeds geen voorstellen bij het po- litie-overleg heeft ingediend. In de motie wordt er bij de regering op aangedrongen, mede ter bestrijding van de onrust onder het politieper soneel, het rapport Boot met bekwa me spoed uit te werken en deze uit gewerkte voorstellen op korte ter mijn ter behandeling bij het politie- overleg voor te leggen. Hongaars jongetje bij ouders te Dordrecht DORDRECHT. 30-5. Woensdag is het achtjarige Hongaarse jongetje Soltaan Toth met een toestel van de K.L.M. op Schiphol aangekomen. Soltaan werd daar omhelsd door zijn ouders, die hij sinds 1956 niet meer had gezien. Toen zijn ouders na de opstand uit Hongarije vluchtten, moest Soltaan en zijn thans veertienjarig zusje ach terblijven bij zijn grootmoeder van moederszijde, omdat de vlucht te zwaar en te riskant was. Na veel geschrijf hadden de heer en mevrouw Toth, die zich in Dor drecht een nieuw bestaan hebben op gebouwd, eindelijk bereikt, dat hun zoontje naar hen toe mocht komen. Over deze blijde terugkeer hangt echter een schaduw: het dochtertje heeft n.l. nog geen vergunning om naar Nederland te komen. Volgens Soltaan zou zij moeten wachten tot zij zestien jaar is voor zij Hongarije mag verlaten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5