üKAlio nieuwe bierglazen bij Oranjeboom VERZORGDE AnAT«n TIJDELIJK GEEFT UW ORANJEBOOM-LEVERANCIER Home slippers 2,95 Rietslippers 1,50 juffrouw TRANSISTOR RADIO'S f 98,- Spoorwegongeluk in Italië: 62 doden Anker-Zierikzee TELKENS EEN BIJ 6 PULLEN (inhoud 45 cl) VER NEDERLANDSE BROUWERIJEN o ORANJEBOOM N V ROTTERDAM DEN HAAG - GRONINGEN OB II0I.7K.5O LAATSTE WEEK GomlLoon koffie van 1,48 voor 1,25 bij aankoop van één pakje BOSTON THEE d S4 cent Vacuum koffie j eerste soort Nu ook speciaal gema- len voor Melitta filter, S per bus 1,58 5 Tjjdelijk hierbij: 1 pak SPRITS van 50 voor 39 ct 5 J THEE zo nu en dan eens ver anderen. Kiest uit deze soorten: Golden Cup Tea v, Nellc 1,08 Goenoeng Mas thee.1,08 Princesse thee 1,12 Pickwick Ceylon thee 1,08 Goenoeng Mas thee. 250 gr. 2,70 Lotus thee v. Nelle 2,95 Verloren: Omgeving Bruinisse-Ooster- land: twee rubberslangen van plm. 3V2 m. S.v.p. terugbez. of bericht aan de Groeps commandant der Rijkspolitie te Bruinisse of Oosterland. Tijdelijke sluiting weg Ingevolge daartoe verleende machtiging wordt namens Gedeputeerde Staten van Zeeland, krachtens artikel 6, le lid van het Wegenver keersreglement, van maandag 4 tot en met 22 juni 1962 of zoveel korter of langer als mogelijk of no dig zal blijken, gesloten voor alle verkeer de noordooste lijk gelegen oprit van de z.g. Schouwse dijk, gedeelte van de Provinciale weg Zierik- zee-Brouwershaven, tot het in de richting Schuddebeurs gelegen westwaarts afbui gend weggedeelte. Op de top van de zuidweste lijk gelegen oprit van de voornoemde Schouwse dijk wordt het verkeer van Zie- rikzee in de richting van Noordgouwe geleid in alge meen westwaartse richting, gedeeltelijk over en langs de Schouwse dijk naar en over de Toldijk in de richting van Schuddebeurs en Noord- gouwe en van Noordgouwe en Schuddebeurs in de richting van Zierikzee in omgekeerde richting. Middelburg, 1 juni 1962. De Hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Water staat in Zeeland, Ir. J. G. SNIP. Voor thuis en op reis: speciale aanbieding Heerlijk licht en zacht verend ongekend koopje Zie in portiek en étalage Mai&> Zierikzee KONINKLIJKE ZEELANOIA H. J. Doeleman N.V. fabriek van bakkerij grondstoffen Zierikzee vraagl voor de verzorging van koffie en thee een Inlichtingen in kanloorfijd: kanloor Poststraat 11 PHILIPS vanal WELTEVREDEN voor verkoop en reparatie Zierikzee Een oud en vertrouwd adres voor uw gouden sieraden/ Voor geschenken voor groot en klein, moet U in „Het Geschenkenhuis" zijn. - Vrij entrée. Goudzwaard, Haam stede, telefoon 331. „Histor" zijdeglans is magni. fiek! Voor 'binnenwerk be slist uniek. „Verf en Kleur", P. Schults, Meelstraat 40, Zierikzee. TEN GATE kousen Wandelkous1,98 Namiddagkous 1,98 Naadloos 1,48, 1,75 Wandelkous Select.. 2,95 Wandelkous Couture 3,95 Een prachtige, sterke enkalonkous Alléén verkrijgbaar bij: Het Kleuterhuis Lange Nobelstraat 10 Zierikzee Telefoon 2925 Stadskeuze Stadsprijzen Gevraagd in zomerhuisje Westenschomven van 30-6 tot 15-7: NET MEISJE voor oppas kinderen en enig huishoudelijk werk, alléén voor middagen en enige avonden. Brieven aan: fam. v. d. Heul, Ben. Beekloop 53 Geldrop SUCCESJES Te koop: „Sparta", 200 c.c., aantrekke lijke prijs, deskundig onder zoek toegestaan. Te beviv. De Huybertstraat 2, Zierikzee. Woninginrichting GEBR. LOKKER Nleuwstraat 1—8 ZIERIKZEE 1 i I.g.st.z. kinderwagen en te vens te koop gevraagd: een wandelwagentje. Brieven on der no. 1627 aan het bureau van dit blad. Personeel gevraagd: Werkster voor één hele of twee halve dagen per week. Appelmarkt 9, Zierikzee. Diversen: Assortiment, dat is de leuze van de speciaal-sigarenzaak! U heeft daar veel meer keuze en het produkt een zuivere smaak. - D. C. Viergever, Weststraat, Haamstede. Verse varkensworst, per 500 gram 1,38, per kilo slechts 2,50. -Slagerij Ornée, Sint Domusstraat, Zierikzee. Plastic hoezen voor het af dekken van kuilen. - Gebr. Boot, Steursweg, Haamslede telefoon 257. Ook Uw haar eist een goede verzorging. Uw adres! Kap salon „Pandora", tel. 2183, Zierikzee. Gauloises en Bastos cigaret tes nu f 1,- per 20 en 25 stuks, bij Sigm. D. C. Vier gever, Haamstede en Zierik zee, Tn Zierikzee en Haamstede is de keus niet moeilijk meer uit onze pijpenmolen. Pijpen vanaf f 1,Sigarenmagazijn D. C. Viergever. Vloerbedekking met schrifte lijke garantie, f 22,70 per m2, bij Deurloo, woninginrichting Zierikzee. Varkensleverworst, 30 cent per 100 gram. Slagerij Ornée St.-Domusstraat, Zierikzee. „Oosterlands Fanfare" - A.s. zaterdag 2 juni wordt door ons weer oud papier opge haald. Het bestuur. Geslaagde vogelgeluiden-excursie op Hemelvaartsdag Groep „luisteraars" kleiner dan gewoonlijk WESTERSCHOUWEN. 30-5. De Vogelwacht organiseerde op Hemel vaartsdag weer een geslaagde gelui denexcursie, d.w.z. volop geluid, maar weinig „luisteraars", want slechts een tiental dames en heren had de koude van de vroege och tend getrotseerd, om aan het start punt te verschijnen, t.w. de Tempel- put, waar zij zich onder leiding van de voorzitter van de Vogelwacht, de heer J. P. C. Boot, op weg be gaven, om in de bossen van het slot Haamstede te luisteren naar de vo gels, die voor een bont morgencon cert zorgden. De wind deed afbreuk aan het vo gelgezang, doch gewone vogel9 wa ren ruimschoots te horen, zelfs een buitenbeentje, de zwartkop-tuinflui- ter werd gehoord. Met zijn snel voorgedragen merelgeluid is hij één der vogels geworden die voor enige jaren hier nog vrij zeldzaam aanwe zig, nu vaste voet in de Westhoek blijkt te hebben gezet. Verder kon den de aanwezigen nog een vogel- artist beluisteren, nl. de boomkrui per. Op zijn race-tocht naar boven in de boom begeleidt hij zich met een hoog. meesachtig geluid. Ver moedelijk is dit exemplaar nog een doortrekker geweest. Mogelijk een gevolg van het nog steeds februari- achtige weer. Grauwe klauwier Een bijzonderheid was ook de aanblik van de grauwe klauwier, die niet de moeite nam om zijn geluid Ingezonden mededeling 't Vuur zit weer I tot in de keel. Zuurbrand oplaaiend j vanuit de m^ag. Aan die kwaal kunt U een halt toe roepen. Bij de geringste aanwijzing Rennies nemen. Die blussen de pijn onmiddellijk en neutraliseren 't over tollig zuur. Met Rennies bij de hand hoeft U geen zorg meer te hebben bij iedere hap eten. Er kan U niets gebeuren, want een of twee Rennies doven het vuur direct. VOGHERA, 31-5. Donderdagoch tend in alle vroegte is op het station van Voghera (ncord-Italië) een trein met cement met een snelheid van 65 km van achteren ingereden op een volle personentrein, die op het punt stond te vertrekken. Het ongeluk heeft aan 62 mensen het leven ge kost. Het aantal gewonden bedraagt één en twintig. Twee rijtuigen van de personen trein, die van Milaan op weg was naar Genua, werden volledig ver nield. Het achterste rijtuig werd overlangs in tweeën gespleten. Ter plaatse moesten veel amputaties en bloedtransfusies worden verricht. De aangereden trein zat vol stede lingen die een dagje naar zee gingen en arbeiders die van hun werk in Milaan kwamen. Voghera ligt ongeveer zestig km van Milaan. te laten beluisteren, doch zwijgzaam schuil had gezocht tegen de koude wind achter een windscherm in een boomgaard. Af en toe sprong hij op de grond om een argeloos insekt te verschalken, waarna hij zijn starre zit in de boom vervolgde. Ook kon een broedende tortelduif, die lang zamerhand in aantal wordt over-., donderd door de Turkse tortel, be keken worden. Te omstreeks 9 uur was de excur sie ten einde. Valt nog te vermelden dat slechts twee deelnemers uit Burgh-Haamstede kwamen. De an dere o.a. uit Brouwershaven, Brui nisse en zelfs hadder. drie dames uit Goes de eerste boot gepakt om dat evenement bij te wonen. Ingezonden mededeling rijkspolitie. Van de o.l.-school te Burgh hebben de volgende leerlin gen het verkeersdiploma behaald: Theo den Engelsman, Jenny de Meij, Janny Siesse, Marianne Krijger, Ti neke v. d. Klooster, Willy Kenters en Marga Steur. NIEUWERKERK De heer N. v. d. Wekken te Nieuwerkerk slaagde voor het pa- troons-vakdiploma Grensoverschrij dend vervoer. BRUINISSE Lading overgeslagen De lading van het dinsdag op het Krammer aangevaren sleepschip „Marnix", is donderdag door een drijvende kraan van Thomsens Ha venbedrijf, die hier bij de Delta werken wordt gebruikt indevlucht- haven te Zijpe, overgeladen in het 1403 ton metende sleepschip „San José", schipper L. Popelier uit Obrecht. (Men zie ook elders in dit nummer). Bromfietser reed dame aan Ingeruild, te koop: Heinkel 1960 Zündapp '56 B.S.A. '55 Royal Enfield '54 Berini '61 N.S.U. bromfietsen enz, -» STAD EN PROVINCIE BROUWERSHAVEN Uitreiking jeugdverkeersdiploma's Evenals vorige jaren werden te Brouwershaven door burgemeester A. H. Vermeulen de jeugdverkeers diploma's uitgereikt aan de leerlin gen der beide lagere scholen. De ge slaagden waren: Wilhelmina Beeke, Janna den Boer, Tannetje Bos, Leen- dert Botbijl, Cornelia v. d. Bijl, Anna Catsman, Elisabeth Duinhouwer, Cornelia Eikema, Jacoba Fonteine, Cornelis Hanse, Steven van 't Hof, Catharina Jonker, Joost Kristalijn, Janna van Nieuwenhuize, Huibert van Rossum, Jannetje Slager, Jan Slager, Adriana Stoel en Cornelis de Vlieger. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg slaagde voor het onder wijzersexamen (onvolledig bevoegd) de heer P. T. Bolkenbaas alhier. HAAMSTEDE SAKOR-collekte DE SAKOR-collekte heeft in Haamstede f 107,42 opgebracht. De collekte werd uitgevoerd door dames van de Ned. Chr. Vrouwenbond, die hiervoor dank worden gezegd, even als aan geefsters en gevers. £1 Jeugdverkeersexamen Dinsdagmiddag is het praktisch gedeelte van het verkeersexamen voor de lagere school afgenomen door de leden van de plaatselijke Toen de op Zijpe wonende mevr. E. Quist-Kristalijn te Bruinisse woensdag haar stemplicht had ver vuld, ging zij nog even een winkel binnen om een boodschap te halen op de hoek Nieuwstraat-Kerkstraat- Korte Ring. Toen zij de winkel ver liet werd zijn aangereden en tegen de grond gesmakt door een brom fiets, bestuurd door de 18-jarige L. Knop uit Bruinisse. Met een knie blessure moest zij naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee worden vervoerd. Concert „Nu met Hope" De muziekvereniging „Nu met Hope", die vorig jaar op verschil lende zaterdagavonden zorgde voor een uitvoering in de muziektent, wil ook in 1962 weer voor muzikale ont spanning zorgen. Zaterdag 2 juni zal bij gunstig weer een uitvoering ge geven worden, waarvoor zeker wel weer belangstelling zal bestaan. Leerlingen deden verkeersexamen Te Bruinisse werd dinsdag voor de leerlingen van de beide lagere scholen het praktische gedeelte van het verkeersexamen gehouden, waar in totaal 71 leerlingen aan deelna men, nl. 31 van de openbare en 40 van de chr. school. Van beide scho len werden 6 leerlingen afgewezen. De politie had gezorgd voor een route, waarbij de leerlingen voor talrijke verkeersproblemen, verbods borden enz. kwamen te staan, zelfs met „verkeerslichten" werd gewerkt Het diploma werd behaald door de volgende leerlingen. Chr. school: A. C. van der Blom, E. Biemond, A. W. Bolier, L. M. van den Bos, C. B. Deurloo, M. Geluk, A. van Gilst, Joh. van Gilst, T. van Gilst, C. S. de Graaff, M. van der Have, B. Houkamp, J. de Jonge, A. J. Jonker, J. Jumelet, L. J. Kleppe, C. H. Kik, J. L. Luteijn, M. J. Meeuwsen, E. Mol, M. E. van den Ouden, H. N. Pipping, C. H. de Ron de, J .W. D. Smit, M. L. Steketee, A. Stouten, W. van de Velde, L. M. de Waal, S. de Waal, J. I. van der Werf, A. van der Werken, J. Willemse en E. IJzelenberg. Openbare school: J. Becu, F. van den Berg, P. Bout, N. Dorst, W. Ge luk, K. de Gruijter, W. Haak, H. Hoek, G. Horden, P. M. de Jonge, S. Jumelet. F. Kik, C. Kleppe, C. de Koning, G. de Koning, J. van Koo- ten, L. Kostense, J. J. Okkerse, M. Okkerse, J. van den Ouden, K. van Popering, I. Schults, H. Smit, B. van Strien en K. Verspoor. Geslaagde geitenkeuring le Zierikzee Maandag 28 mei had de jaarlijkse keuring plaats, welke werd gehou den vanwege de vereniging tot ver betering van het geitenras in Zee land, afdeling Zierikzee. Deze werd gehouden op het terrein achter het „Huis van Nassau", daartoe welwil lend door de eigenaar, de heer W. I. den Boer, afgestaan. Als keurmeester fungeerde de heer C. den Engelse, bijgestaan door dhr. rA- J. Verboom. Aangevoerd werden 21 dieren, te weten 8 lammeren, 7 éénjarige, 2 tweejarige en 4 oudere geiten. Over het geheel een goede collektie geiten, vooral gezien de ca tegorie lammeren, een goede hoop voor de toekomst. Prijswinnaars van de lammeren waren: 1. Arjan, van R. Bienefelt; 2. Gonnie, van A. Berrevoets; 3. Mina, van A. Berrevoets; 4. een lam van M. Stouten. Van de 1-jarige geiten kreeg Mixi van J. Pannekoek de le prijs, Quin van J. Pannekoek de 2e pr.; 3. Kies- ke, van wed. L. d: Boer; 4. Moos, van B. van Zuidland. Bij de 2-jarige geiten kreeg Joke van L. de Wit een le prijs, terwijl Ade van G. M. bij de Vaate een tweede prijs werd toegekend. Bij de oudere geiten kreeg, ver diend, Vania van J. Pannekoek een le premie en Katrien van R. Biene felt een 2e; de 3e prijs werd toege wezen aan Nella van L. de Wit en Sientje van R. Bienefelt kreeg de 4e prijs. De prijzen bestonden uit gebruiks- en luxe voorwerpen of krachtvoer. Deze waren door de Coöp. Aankoop vereniging, zakenmensen of particu lieren daartoe bereidwillig afgestaan te aanmoediging van de fokkerij en bezoek aan de keuring. Het bestuur was deze gevers daarvoor zeer er kentelijk en dankbaar. Bij keuring van elke categorie deed de heer den Engelse uitleg om welke redenen de verschillende die ren in de volgorde der prijzen wa ren geplaatst. Al met al een zeer geslaagde keuring en begunstigd door goed weer.. Jammer dat over het algemeen het publiek niet door drongen is van het grote nut en de betekenis, die het houden van één of meer geiten voor vele gezinnen heeft SPORT VOETBAL Renesse-Kwadendamme. Door zowel van Kwadendamme als van de reserves van Patrijzen te winnen is Renesse er in geslaagd zich te plaatsen voor de finale om de Zeeuwse voetbalbeker. Tegen Kwadendamme was het een matige strijd, waarbij de thuisclub kwistig met de talrijke kansen omsprong. Renesse kon in deze wedstrijd al di rect een veldoverwicht nemen. In de 12e minuut namen de rood-witten de leiding toen Goossen9 een corner van de Meij tegen de touwen kopte (1-0). Renesse kreeg hierna een goe de kans uit een strafschop de score op te voeren, maar doelman de Vrie- ze schoot tegen de staander, waarna hij het leder weer speelde en daar door de kans verloren ging. Nog geen twee minuten later kregen de bezoekers aan de andere kant ook een strafschop te nemen, waarbij M. Verbeek raak schoot (1-1). Renesse nam hierna het initiatief in handen en in de 22e minuut schoot links buiten Boerma in vrije positie raak (2-1). Na ruim een half uur spelen werd het 3-1, toen Goossens een voorzet van Boerma benutte. Kort voor het verstrijken van de le helft bracht Steenbakker met een kopbal de achterstand terug tot 3-2. Na de hervatting kreeg Renesse al direct enige goede kansen om de voorsprong op te voeren, welke evenwel alle om zeep werden ge bracht. Uit een verdedigingsfout wist J. Steenbakker zelf de stand weer in evenwicht te brengen (3-3). De thuisclub werd hierna veel ster ker en nadat Goossens zijn club weer de leiding had weten te geven (4-3) bracht W. Verseput kort voor tijd de eindstand op 5-3. Patrijzen II-Renesse 2-5. In deze wedstrijd wist Goossens reeds na vijf minuten spelen door de verdediging te breken en de duinbewonejrs de leiding te geven (0-1). Renesse nam hierna het spel volledig in handen en het was slechts aan het veel te korte spel in de voorhoede te wijten, dat het nog tot in de 13e minuut duurde voordat J. Verboom nummer twee in de touwen kon schieten (0-2). In de 25e minuut werd het door de goed naar binnen gekomen P. de Meij 0-3. Renesse gaat het wat kal mer aan doen, met als gevolg dat de thuisclub de gelegenheid krijgt meer voor het heiligdom van doel man Krijger te verschijnen. Nadat nog een doelpunt van J. Verboom was geannuleerd, wist C. Hoornick met uitstekend door te zetten, in de 37e en 41e minuut de achterstand terug te brengen tot 2-3, met welke stand ook de rust aanbreekt. Het spel is in de tweede helft nog maar nauwelijks vier minuten oud, als Goossens de gehele verdediging weet te passeren en kalm inschiet (2-4). In de 12e minuut herhaalde dezelfde speler nog een9 dit spelletje en het is 2-5. Renesse gelooft het nu ver der wel en tot in de treure staan de spelers de bal naar elkaar toe te tikken, waarbij zij dit op het laat ste moment door hun tegenstanders zien afgenomen. Daar de verdedi ging van Renesse de voorhoede van de thuisclub geen enkele kans meer toestaat, komt het doel van Krijger niet meer in gevaar, zodat met on veranderde stand het einde aan breekt van deze bijzonder sportief gespeelde wedstrijd. VOETBAL 'Zaterdag 2 juni. Promotie 2e klasse. Meeuwen-Duiveland, 16.00 uur, sch. rechter C. C. J. Klasen, grensr. A. P. de Leeuw en J. A. Louwerse. Wedstrijd hengelsportvereniging Westerscliouwen Met Hemelvaartsdag organiseerde de hengelsportvereniging Wester- schouwen aan de zeedijk bij Koude- kerke haar tweede clubwedstrijd in dit seizoen. De uitslag van deze wed strijd was: 1. M. de Vries 900 pnt.; 2. C. Verloo 590 pnt.; 3. K. Dekker 500 pnt.; 4. Joh. Kostense 480 pnt.; 5. W. Kooman 430 pnt.; 6. W. Lem- som 330 pnt.; 7. A. de Rijke 320 pnt.; 8. J. v. d. Schelde 230 pnt.; 9. L. Mul der 220 pnt.; 10. D. M. Braai 200 pnt.; 11. Jac. Verseput 150 pnt.; 12. C. Bakker 100 pnt.; 13. L. C. Hanse 50 pnt.; 14. W. v. Sluis 50 pnt.; 15. C. B. v. Strien 50 p. Bij de jeugdleden werd L. Braber Isle met 700 pnt. en 2e Joh. Dekker met 420 pnt. MARGRATEN. Op stijlvolle en in drukwekkende wijze hebben de Amerikaanse strijdkrachten woens dagmiddag Memorial Day gehouden op het Amerikaanse kerkhof van Margraten, waar 8.000 gesneuvelden uit de tweede wereldoorlog begra ven liggen. Zomeravondcompclilic rayon Zierikzee Zierikzee veteranen-PTT 2-1Her verkaveling-Rij kswaterstaat 0-4; C WS-Neptunus uitgesteld tot heden (vrijdag)avond. Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 4 juni: PTT-PZEM en C WS-Herverkaveling. Dinsdag 5 juni: Zeelandia-Rijks- waterstaat. Dondei-dag 7 juni: Zierikzee vete ranen-Drukkerij L. O. Vrijdag 8 juni: Neptunus-Zeelan- dia. Alle wedstrijden vangen aan om kwart over zeven. Jeugdcriminaliteit in V.S. neemt toe WASHINGTON, 31-5, Een Ameri- kaanse speciale commissie onder vooreitterschap van de minister van justitie, Robert Kennedy, zegt in een rapport aan president Kennedy dal de jeugdcriminaliteit in de Ver enigde Staten spoedig een veel ern stiger vorm zal aannemen indien geen maatregelen worden genomen. Hetzelfde geldt, aldus het donderdag overhandigde rapport, voor het ge bruik van verdovende middelen door jeugdige personen. De misdaden van de jeugd zijn ge welddadiger geworden. Het aantal moorden door jeugdbenden neemt toe, evenals het aantal sterfgevallen door verdovende middelen. Tevoren was deze jeugdcriminali teit grotendeels beperkt tot de ach terbuurten van de sleden, maar thans breidt zij zich uit tot andere wijken en tot op het platteland, al dus het rapport. Beroep van Oe Tliant op Nederland en Indonesië VER. NATIES, NEW YORK, 29-5. dinsdag in gelijkluidende telegram- Secretaris-generaal Oe Thant heeft men een dringend beroep gedaan op de Nederlandse minister-president en de president van Indonesië, om onmiddellijk alle vijandelijkheden op Nieuw-Guinea te beëindigen. Oe Thant heeft dit gedaan, om de onderhandelingen op basis van het plan-Bunker, dat de partijen in be ginsel hebben aanvaard, onder de gunstigste voorwaarden te laten be ginnen. Strijd van Zuidvietnamese geestlijke SAIGON, 31-5. Een compagnie burgerwachten heeft in het uiterste zuiden van Zuid-Vietnam, onder lei ding van een dorpsgeestelijke, die ook hoofd van de plaatselijke school is, slag geleverd tegen de communi- tische guerilleros. De communisten verloren 51 man. De uburgerwachten verloren 26 man aan doden, 18 aan gewonden en zes aan vermisten. De dorpsgeestelijke heeft een or ganisatie gesticht die kan beschik ken over 1200 man, waarmede een reeks van dorpen in het zuidelijke gedeelte van de provincie Xuyan wordt verdedigd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3