ZWITSAL MOEDER WORDEN... Galerij „De Breede Brug" ingericht in statig Oude Haven-pand Kolendamp eiste vier slachtoffers in bejaardentehuis te Almkerk De verkiezingen KUNST TE Z1ER1KZEE Doiid<-i'd:i<{ 7 juni iitj» vuil Zt't'UWse rxpositii' Twee inwoners overgebracht naar ziekenhuis ZIEIUKZEE, 31-10. Reeds geruime tijd wordt gewerkt aan de voorbe reiding van een tentoonstelling, die - ingericht in het pand Oude Haven 21 - op donderdag 7 juni a.s. zal worden geopend door burgemeester mr. F. Th. Dyckmecster. Het betreft hier een schilderijententoonstelling van de leden der Stichting Zeeuwse Beeldende Kunstenaars, die reeds eerder werk toonden te Zierikzee. maar ditmaal voor het eerst in genoemd pand hun werken zullen exposeren. Het prachtige huis aan de Oude Haven is eigen dom van de Kon. Zeeland N.V. Met name de ruime voorkamer en een tweetal gangen werden voor deze belangrijke - en naar verwacht wordt nog volgende - expositie(s) „op maat geknipt" door de heer J. P. Jong- schaap te Zierikzee, hicrbjj volijverig geassisteerd door de heer Peter van Veelen te Zonnemaire, die als gast aan deze tentoonstelling hoopt deel te nemen. De beide organiserende kunstschilders hebben de nieuwe expositie ruimte de naam: Galerij „De Breede Brug" gegeven. Het inrichten van de expositie ruimten heeft heel wat prakkizeren en transpireren gevergd, want het typische patriciërshuis aan de Oude Haven staat al geruime tijd leeg en al mag niet direct van een verwaar loosde toestand worden gesproken, van binnen zag het er hier en daar deplorabel uit. Het was dus nodig op drastische wijze orde op zaken te stellen en de heren Jongschaap en Van Veelen zijn er in geslaagd een drietal in elkaar overgaande expo sitieruimten te scheppen, waar het aangevoerde Zeeuwse materiaal het zonder twijfel uitstekend zal doen. De than9 gelancerde expositie duurt een maand, maar de idee van wisselende tentoonstellingen is ge boren tijdens het zwoegwerk om de ruimten voor het beoogde doel ge reed te krijgen. De exposities zijn en zullen zijn Zeeuwse aangelegenhe den, want b.v. ook voor twee- of driemans-tentoonstellingen zal wor den geput uit werk van kunstenaars, aangesloten bij genoemde Zeeuwse stichting. Voor wat betreft de donderdag te openen expositie zijn de volgende kunstenaars met werk vertegen woordigd: Ad Braat (Zierikzee), Lies- beth Binkhorst, Piet Bulthuis, A. W. Duvekot, Geert van Fastenhout, Alice Hamerlinck, Peter de Jong, Jan Jongschaap (Zierikzee), Hen Kooger, Andries Minderhout, An- toine Mes, Piet Rijken en Peter van Veelen (Zonnemaire). Dagelijks geopend Vanaf 8 juni zal de tentoonstelling elke dag geopend zijn en naar het zich laat aanzien ook enkele avon den in de week, zodat ruimschoots gelegenheid zal zijn hier een oogje te wagen aan eigentijds werk van Zeeuwse beeldende kunstenaars. In teressant is hierbij dat de in „De Breede Brug" te exposeren werken kunnen worden aangekocht met su- sidie van het Rijk, hetgeen door gaans een tot dertig procent gaande korting impliceert. De heren Jongschaap en Van Vee len, die hard hebben gesjouwd met name aan het geschikt maken van de ruimten voor schilderijententoon stellingen, zijn voornemens in het na-seizoen in dit pand een» z.g.n. uit leenbureau te vestigen van schilde rijen. In het kader van dit systeem is het mogelijk een Nederlands kunstwerk uit te zoeken en voor enige tijd tegen huur in huis te krijgen, met recht van koop. Onderstreept dient nog te worden, dat de vestiging van „De Breede Brug" op deze plaats een tijdelijk karakter heeft, want het pand Oude Haven 21 krijgt uiteindelijk een an dere bestemming. Tegen die tijd echter hopen de organisatoren zoveel vaste grond onder de voeten te heb ben gekregen, dat zij onder een an der dak het hier begonnen werk zul len kunnen voortzetten. Het Burger Weeshuis Middelerwijl is nog een ander en veelbelovend kunstinitiatief te Zie rikzee aan het groeien, destijds ge nomen door de heer Ad Braat, be woner van het Burger Weeshuis aan 't Kerkplein. Een kaartje op de ex positie in „De. Breede Brug" zal naar het Weeshuis verwijzen, want de voorbereidingen in genoemd pand zijn zover gevorderd, dat nog' dit sei zoen kunstenaars van elders in de door dhr. Braat geschapen werkruim te aan de arbeid kunnen. Zij zullen in het Burgerweeshuis - andere ruimten komen hiervoor vrij - het te Zierikzee vervaardigde werk ex poseren. Ook de herinrichting en ar tistieke stoffering van het Burger weeshuis zijn langzamerhand in een stadium gekomen, dat de ruimten voor het publiek kunnen worden opengesteld. Het hoe en wat hiervan echter vereist een aparte beschou wing, die wij t.z.t. in deze kolommen hopen te publiceren. Verwachting tot zaterdagavond: Wat „De Breede Brug" betreft, zijn de organisatoren veel dank ver schuldigd aan de Kon. Zeelandia N.V., die niet alleen 'het pand be schikbaar stelde, maar bovendien voor allerlei te verwerken materi alen en de verlichting zorg droeg. Mede daardoor is een passend geheel verkregen en het stemt tot voldoe ning dat de kunst hier voorlopig vaste voet aan de grond heeft ge kregen. ZESTIEN VROUWEN EN KINDEREN Evacué's uit Nieuw-Guinea op Schiphol aangekomen SCHIPHOL, 29-5. Met het K.L.M.- vliegtuig, dat dinsdagmiddag uit Biak op Schiphol arriveerde, zjjn zestien vrouwen en kinderen meegekomen: echtgenoten van Nederlanders met hun zenen en dochters, die het - ge zien de situatie op Nieuw-Guinea - niet meer verantwoord vonden daar nog langer te blijven. Gekleed in dunne kleding zetten zy op de koude luchthaven voor het eerst sinds jaren weer voet op Nederlandse bodem. Talrijke familieleden wachtten hun op. Precies een week geleden hadden de evacué's hun woonplaats Fak-Fak verlaten, nadat zij daartoe via de radio door het gouvernement waren aangespoord. Aan de journalisten op Schiphol vertelden de vrouwen, dat zij per boot naar Sorong waren over gebracht en daarna per vliegtuig naar Biak. Het gouvernement had hun de raad gegeven zo spoedig mo gelijk door te reizen naar Nederland, alhoewel zij desgewenst ook in Biak mochten blijven. Zij logeerden daar in het gouvernementshotel. In totaal waren volgens de op Schiphol aan gekomen vrouwen ruim honderd vrouwen en kinderen uit Fak-Fak vertrokken. De enige Nederlandse vrouwen die daar zijn achtergeble ven zijn de echtgenotes van de resi dent. van de gouvernementscom mandant en van het hoofd van het plaatselijk bestuur. Toestand „rustig" De toestand in Fak-Fak werd door alle evacué's „uiterst rustig en kalm" genoemd, ondanks het feit dat men vanuit de stad herhaaldelijk Indone sische vliegtuigen kon waarnemen en het schieten in de omgeving dui delijk kon horen. De groep die op Schiphol arri veerde bestond uit zeven vrouwen, die tezamen negen kinderen (van wie liefst zes baby's) met zich had den meegenomen. Hemelvaartsdag in de Westhoek: veel wind en koud DE MEESTE MENSEN BLEVEN THUIS WESTHOEK, 31-5. Na een nacht waarin er kans op vorst was, brak Hemelvaartsdag aan met een toene mende wind. die in de voormiddag 7 Beaufort bereikte, wat „hard" be tekent. De temperatuur liep zeer weinig op en bleef onder de 10 gr. Celsius. Dan is het ook niet te verwonde ren dat de meeste mensen thuis bij de brandende kachel (31 mei!) ble ven of een ritje in een verwarmde auto gingen maken. Daarom was het strand - op de badhokjes na, waar achter hier en daar een optimistisch gezelschap beschutting tegen koude en wind zocht - eenzaam en ver laten. Bovendien was het maar een klein strandje in de namiddag, want de harde wind joeg het water hoog op, zodat de badhokjes in Westerschou- wen maar nauwelijks vrij bleven van het onstuimige water. Op sommige plaatsen sprongen de lange uitlopers nog tegen het houtwerk op. doch al les liep gelukkig goed af. Wie van de wind profiteerden wa ren de werphengelaars, die in grote getale achter de Oosterscheldedijk uit de wind zaten, om te trachten een visje binnen te draaien. Hier waren weer veel Belgen bij. Duit sers waren niet aanwezig, tenminste op een enkele uitzondering na. In vergelijking met voorgaande jaren gaat deze weerssituatie een strop worden voor de recreatieve be drijven. Want we herinneren ons nog goed de voile kampeerterreinen met Hemelvaartsdag, waarbij het toen nog enige weken vroeger in het jabr was. Nu stond er hier en daar een tent en een caravan, doch de gezich ten die er bij behoorden toonden geen enkele opwekking tot verder recreëren. Op sommige plaatsen was het om medelijden te krijgen met het meestal nog jeugdige leeftijd van de kampeerders. Peuters, die noodzake lijk zon en strand nodig hebben, kunnen beter nog enige tijd wachten. Thans gaat hun gezondheid er zeker niet op vooruit. Het wachten is dus op Pinksteren. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE „Kunst en Eer" Mooi succes voor De Kon. Harmonie „Kunst en Eer" bezocht op Hemelvaartsdag het mu ziekconcours te Retranchement, ge organiseerd door de Bond van Mu ziekverenigingen in Zeeuws-Vlaan- deren, onder het reglement en onder auspiciën van de Kon. Ned. Federa tie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen. Ondanks de verre, moeilijke reis en de zeer koude en stormachtige weersomstandigheden, werd de reis voor de Zierikzeese muzikanten een succes, want met 106 punten werd een eerste prijs behaald, met aan dit puntenaantal verbonden de me daille, aangeboden door het gemeen tebestuur van Retranchement. Voor een le prijs waren minimaal 100 punten nodig. Bij terugkeer in Zierikzee was de drumband, welke de reis niet mee maakte, reeds verzameld en geza menlijk werd nog een korte mars gemaakt. Voor insiders geven wij de totaal- uitslag: le afdeling fanfare: Aardenburg 78 p. 3e prijs Breskens 90 p. 2e prijs St. Kruis 73 p. 3e prijs Afd. Uitmuntendheid harmonie: Zierikzee 106 p. le prijs Afd. Uitmuntendheid fanfare: Groede 100 p. le prijs Oostburg 89 p. 2e prijs Zuidzande 107 p. le prijs Ere-afdeling Harmonie: Schoondijke 104 p. le prijs Zaamslag 106 p. le prijs Vaandel-af deling Fanfare: KJoetinge 96 p. 2e prijs Plattelandsvrouwen bezochten „Superdam" De afdeling Noordwelle e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen heeft dinsdagmiddag een be zoek gebraqht aan de confectiefa briek „Superdam" te Zierikzee. Na mens de directie werden de dames ontvangen door de heer Plevier. Onder deskundige leiding werd een rondgang door het bedrijf ge maakt. Met veel belangstelling volg den de dames het proces verbonden aan het naaien en afwerken van een colbert, met de vele vaak zeer ver nuftige machines die -hieraan te pas komen. Nadat in de cantine van het be drijf een kopje thee was gebruikt, dankte mevrouw Elenbaas voor de hartelijke ontvangst en de interes sante rondleiding. Pilotenhelpers naar Engeland SCHIPHOL, 30-5. Woensdagoch- tend zijn 27 Nederlanders, die in de oorlog Britse vliegers hebben gehol pen uit bezet Europa naar Engeland te ontsnappen, op uitnodiging van die vliegers voor een korte vakantie naar Engeland vertrokken. Geallieerde vliegers, die in de tweede wereldoorlog in vijandelijk gebied zijn beland en daar weer uit zijn ontsnapt, hebben in 1945 een vereniging opgericht, genaamd „Royal Air Force Escaping Society" om hun dank te betuigen aan dege nen, die hen bij de ontsnappingen hebben geholpen. De meeste leden zijn oud-vliegers van de Royal Air Force. De vereniging verleent o.a. materiële hulp aan pilotenhelpers, die thans in nood verkeren en nodigt jaarlijks een aantal van deze hel pers uit naar Engeland te komen en in 1960 viel een tiental Nederlanders die eer te beurt. Met 100 andere ge nodigden vertoefden zij een week bij hun gastheren. ALMKERK. 29-5. Vier bejaarden vonden de dood, twee verkeren in ernstige toestand tengevolge van een kolendampvergiftiging, die is opge treden in de binnenvleugel van het bejaardencentrum „Huize Antonia" in Almkerk, onder de rook van Gor- eura. Er heerste rouw in deze kleine gemeenschap van het pittoreske plaatsje, dat omzoomd wordt door uitgestrekte akkers. Een gemeen schap van bejaarden die in 1957 ge sticht werd in de Graal van Nieu- wenaerstraat no. 9 in Almkerk en waar mej. A. Pijpers de dagelijkse zorg heeft over mannen en vrouwen die van hun laatste levensavond ge nieten. Mr. W. A. de Saint Aulaire, sub stituut-officier van justitie in Dord recht, deelde mede, dat koolmo- noxydc-vergiftiging de oorzaak is van de dood die vier mensen verras te en die twee bejaarden zodanig be dwelmde, dat zij naar een Gorcums ziekenhuis moesten worden overge bracht. Omstreeks kwart over vier 's mor gens verstoorde een schel de rust in het bejaardencentrum. De dienst doende nachtzuster werd gealar meerd omdat de 71-jarige heer G. F. W. Henschen het benauwd had. Men verwachtte dit, omdat de oude baas lijdende was aan een hart kwaal. Toen de inmiddels gewekte directrice op de kamer van de heer Henschen kwam, bleek deze reeds te zijn overleden. De gewaarschuw de arts P. van de Hil, constateerde een hartaanval, waaraan het slacht offer was gestorven. Andere slachtoffers Toen om kwart over acht de 79- jarige heer C. J. Duijnhouwer op zijn kamer moest wordep geholpen vond men ook hem dood in bed. Nog steed9 vermoedde men dat hier spra ke was van een natuurlijke dood, maar toen omstreeks half negen de 82-jarige beer J. van Tilburg en de 77-jarige mej. J. H. W. Bergmann niet aan de ontbijttafel verschenen, vreesde men het ergste. Op herhaal delijk kloppen aan de deur van de kamers van de beide oudjes kreeg men geen antwoord. Het bleek, dat ook zij waren overleden. Dr. van de Hil waarschuwde onmiddellijk een internist teneinde de doodsoorzaak vast te stellen. Ook de politie en het parket vïm de officier van jus titie in Dordrecht werden gealar meerd. Twee andere oudjes, mevr. Brouwer en de heer Vos, trof men ernstig ziek te bed aan. Zij werden in allerijl naar een ziekenhuis in Gorkum vervoerd. Onmiddellijk werd een uitvoerig onderzoek ingesteld. Reeds direct bleek, dat van een voedselvergifti ging geen sprake was. De dood had toegeslagen in de binnenvleugel van het bejaardencentrum, waar de oud jes naast elkaar woonden. De heer Henschen bewoonde een kamer bo ven deze vleugel. Het is niet on waarschijnlijk dat hij een natuur lijke dood stierf. De centrale ver warming. die met kolen wordt ge stookt, functioneerde normaal. De stoker had des avonds nog kolen bijgevuld en had niets onregelmatigs ontdekt. Toch is gebleken dat de leidingen juist in de binnenvleugel koolmonoxyde hebben doorgelaten. Een staf van technici en medici stel den onder leiding van mr. de Saint Aulaire een onderzoek in. De eer ste berichten over dit verschrikke lijk ongeval veroorzaakten onder de familieleden van de bejaarden grote onrust. De telefoon in het bejaar dencentrum stond rood gloeiend, om dat velen zich ongerust maakten over de gezondheidstoestand van hun naasten die in Almkerk worden verpleegd. Koersherstel in Wall Street NEW YORK, 31-5. Dank zij koop- jesjagerij, basissedekkingen en en kele optimistische berichten kon de beurswaarde van de officieel in Wall street genoteerde fondsen donder dagochtend met vele miljoenen dol lars vergroot worden. De koersver- betering welke dinsdag laat ontstond en ongeveer tweederde van het maandag geleden verlies van meer dan 21 miljard dollar wist goed te maken, werd daarmede voortgezet. Kooporders uit binnen- en buiten land hoopten zich op. De werkloosheid in de Verenigde Staten WASHINGTON, 31-5. Volgens op- gave van het Amerikaanse ministe rie van arbeid is het aantal werklo zen in de Verenigde Staten gedaald van 3.9U0.UU0 per medio april tot 3.700.000 per medio mei jl. De daling van de werkloosheid was volgens hel genoemde ministerie iets grote dan gewoonlijk om deze tijd van het jaar wordt verwacht. Het totale aantal personen, dat is opgenomen in hel arbeidsproces is met 1.400.000 gestegen tot 68.200.000 per medio mei jl. Een record voor deze maand. Foute acties van Polen in Nederland HEERLEN, 30-5. Het hoofdbestuur van de „Poolse volksvereniging in Nederland", de P.S.L., heeft bekend gemaakt, dat het op grond van de statuten der vereniging de kring Oosterhout van deze vereniging heeft ontbonden en het kringbestuur col lectief van zijn functie heeft onthe ven. Tegelijkertijd heeft het van de kring Oosterhout geroyeerd de le den: Bogdan Iwanski, Alojzy Barto- sik, Ludwik Sciba, Marcin Seremak en Stanislaw Konkiel, en van de kring Breda: Jan Nowinski, Edmund Giera en Irer.a Grim-Wozniak. Het hoofdbestuur zegt tot dit in grijpen te zijn genoopt, omdat de ge- royeerden te innige betrekkingen onderhielden met de Poolse ambas sade in Den Haag en het bestuur be wijzen kreeg, dat ze pogingen in het werk stelden een communistische Poolse mantelorganisatie in het le ven te roepen. Vooral Jan Nowinski uit Breda fungeerde daarbij als ver trouwensman bij de Poolse ambas sade. Loco-burgemeester Vis opende nieuwe slagerij Amsterdam telde vlug AMSTERDAM, 30-5. Om precies vijf minuten vóór half tien woens dagavond konden de tientallen in het GEB-gebouw te Amsterdam verza melde ambtenaren even uitrusten van het „telwerk". Acht minuten eerder dan bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten kon men de totaal-uitslag van de hoofdstad be kend maken. Ondanks het feit dat men tussen acht uur en kwart over negen natuurlijk enorm hard had moeten werken om dit resultaat te bereiken, was de telling zo geleide lijk verlopen, dat men in het GEB- gebouw om half tien eigenlijk ver wonderd was, dat de officiële telling reeds achter de rug was. De contro les voor de officiële einduitslag na men overigens nog de gehele nacht van woensdag op donderdag in be slag. Bij de volgende verkiezingen hoopt men in Amsterdam nog eerder met de totaal-uitslag te kunnen komen. Gebruikt men nu voor de telling nog conventionele administratie-machi nes, een volgend jaar zal men uit sluitend elektronische machines in schakelen. President Kennedy 45 jaar WASHINGTON, 30-5. President Kennedy heeft dinsdag zijn 45-ste verjaardag gevierd. Na een drukke dag in het Witte Huis hij ontving o.a. de Zuidslavische minister van buitenlandse zaken Koca Popovic - vloog bij naar zijn buitenverblijf „Glen Ora" in Virginia om zijn ver jaardag in familiekring te vieren, ïn zijn gezelschap bevonden zich zijn broer Robert, die minister van justitie is en zijn zusters Eunice en Jean, die resp. getrouwd zijn met Sargent Shriver en Stephen Smith. Bekentenis in moordzaak ROME, 30-5. De moordenaar van de Italiaan Bruno Colombo die in november van het vorige jaar in Amsterdam werd neergeschoten, heeft bekend. Een van de twee Ita liaanse jongemannen die in verband met de moord in Rome in hechtenis waren gehouden, Sergio Squazzardi, gaf maandag tegenover zijn verdedi ger toe, dat hij Bruno Colombo om het leven heeft gebracht. Hij be schuldigde echter zijn kameraad, Enrico Prisco, ervan dat deze het plan had opgesteld om de zoon van de rijke Italiaanse fabrikant, die voor zaken in Amsterdam was en veel geld bij zich had, te vermoor den. Het lijk zou door Prico in het Amsterdamse bos zijn verborgen. te Burgh BURGH, 31-5. Dinsdagavond heeft loco-burgemeester Vis de nieuwe slagerij van de heer J. de Koning aan de Ring te Burgh officiëel ge opend. De loco-burgemeester ver richtte de opening met een sleutel welke hem werd aangeboden door de jeugdige Nellcke de Koning. De heer Vis deelde mee tot de zeer vele belangstellenden, dat het eigen lijk in de bedoeling lag van b. en w. te stoppen met het geven van een officiëel tintje bij de heropening van een verbouwde zaak. De slagerij van de heer de Koning heeft echter een dergelijke vernieuwing ondergaan, dat voor deze zaak een uitzondering kon worden gemaakt. Loco-burge meester Vis herinnerde zich nog dat op deze plaats een postkantoortje was gevestigd voordat 't pand over ging in handen van de familie Beije. Uit het fraaie nieuwe pand dat nu tot stand is gekomen, meende de heer Vis wel te kunnen concluderen dat de eigenaar verstaat wat in deze tijd geëist wordt aan een modern be drijf. „Het gemeentebestuur heeft grote bewondering voor uw initia tief", aldus de heer Vis, die de fa milie de Koning in de komende ja ren. veel succes toewenste. De heer de Koning dankte de loco burgemeester voor diens woorden en memoreerde dat aan deze bouw heel wat is voorafgegaan. Dank bracht de heer de Koning verder aan de ambachtslieden, n.l. hoofdaannemer J. Bijkerk, J. d Meij .(schilderwerk) en H. W. v. d. Klooster (electi'a). Voorts de heer Verhoeven uit Ber gen op Zoom, die de winkelinrich ting verzorgde. Dank werd ook ge bracht aan de architect, de heer Gil. jam. „Vleespaleisje". Bij het binnentreden van dit „vleespaleisje" is de grote ruimte opvallend, evenals de zeer grote (6 meter lange) gekoelde toonbank, volgens het z.g. impro-mode!, dus uitgevoerd met het z.g gebroken ruitensysteem. De klapruiten maken het schoonmaken zeer gemakkelijk. Deze toonbank is het eerste model van dit type op Schouwen-Duive- land. Ingebouwd in deze zaak is een grote koelcel met radicale verdam per, die zorgt voor een gelijkmatige temperatuur. De verbinding met de werkplaats geschiedt d.m.v. een zelf- sluitende deur. De gehele winkel is betegeld (wit). Voorts treffen we aan een ruime marchanderie (aan weers zijden. van de toonbank) en een vrieskast voor zelfbediening. Nieuw is ook de rekenweegschaal, die bij het gewicht ook het te betalen be drag aangeeft. De voorgevel is uit gevoerd in teakhout. Tal van col lega's, belangstellenden en familie leden boden deze dag hun geluk wensen aan. De gekozenen bij de gemeenteraadsverkiezingen op Schouwen-Duiveland Woensdag 30 mei. In onderstaand overzicht wordt een opsomming ge geven van de gekozenen bij de raadsverkiezing op Schouwen-Dui veland. Zierikzee. Prot. Chr. Fed.: H. Koe- voets, C. Bij de Vaate, L. Th. Fen- nema, J. W. van den Doel en J. R. de Boer; P.v.d.A.: M. C. Verheijen, mr. K. A. Keuning, J. P. v. d. Werve-Schouls en M. de Moor; V.V.D.: M. C. Doeleman en C. J. Coumou; K.V.P.: J. G. L. Simmers en B. Leij dekkers. In de raad keren niet terug de heren J. Rameijs (P.v.d.A., E. W. Cashoek (V.V.D.), A. Jonker (Prot. Chr. Fed.), G. van Duin (Prot. Chr. Fed.) en J. A. v. d. Schee (Algemeen Belang). Bruinisse. P.v.d.A.: L. Bal Jzn., M. J. v. d. Velde Czn., S.G.P.: W. van Gilst, C. Kik; C.H.U.: S. A. Ju- melet; Algemeen Belang: D. de Koning; A.R.: L. J. Hoogerheide. De samenstelling van de raad is onver anderd gebleven. Duiveland. C.H.U.: A. Stoutjesdijk A. R. I. v. d. Hoek; A.R.: S. Over- beeke, J. op 't H<rf; V.V.D.: J. A. v. Nieuvvenhuij2e; SGP: L .Bolle, S. v. Klinken, M. Boogért; P.v.d.A.: C. P. Kuijper, A. L. Bakker, J. A. van Dienst. In de raad keert niet terug de heer M. K. Romeijn (V.V.D.) Weslerschouwen: L. v. d. Kloos ter, S. Peene, J. C. Hendrikse, A. J. Goossens; A.R.-S.G.P.: J. van Wa- veren en J. Westhoeve; C.H.U.; A. D. Dalebout en J. J. Padmos; V.V.D. P. L. Vis, N. A. Krijnse Locker en en M. J. Steur. In de raad keren niet terug: C. A. van Oord (A.R.), M. den Boer (C.H.U.), J. D. van Nieuwen- huijze (V.V.D.) en M. Geluk (P.v.d. A.) Brouwershaven. P.v.d.A.: J. Dek ker, F. J. Dooge, A. Kommer en P. de Moor; Prot. Chr. Gr.: J. A. v. d. Bijl, J. J. Klaassc, R. J. v. d. Wek ken, A. Viergever; V.V.D.: L. M. Moermond, M. Lukaart en mevr. E. P. Motmans-van der Feen. In de nieuwe raad keren niet te rug: M. Malthijsse, A. C. Visser, J. van der Doe en J. A. van Schelven Middcnschouwcn: C.H.U.: W. J. de Vrieze; A.R.: I. W. Padmos, D. v. d. Wekken, J. N. Viergever; Lijst der Weduwen: J. der Weduwen; P.v.d.A. M. L. Hoogenboom en J. H. de Jonge De raadssamenstelling blijft onge wijzigd. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: dokter C. M. v. Hoorn tel. (01110)—2080). MIDDENSCHOUWEN: dokter W. Terpstra, Brouwershaven, telefoon (01119)—280. DIERENARTSEN dokter C. J. H. Scheuerman, Zie rikzee, tel. (01110)-2180. STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE „Ostoerio" met Pinksteren open Met man en macht is aan het „Ostoerio'Shotel gewerkt om voor Pinksteren de poorten geheel te kun nen openzetten. Men zal daar gevolg aan kunnen geven, hoewel de zij vleugel nog niet geheel klaar is. De timmerman is weg, evenals de lood gieters, zodat nu alleen nog maar de schilders en de schoonmakers aan het werk zijn. De officiële opening wordt vastgesteld op een nader te bepalen datum. In ieder geval ko men ed voor Pinksteren een aantal gasten in pension. Ingezonden mededeling Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok» Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en "kleuter-, opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pag. In fraaie omslag) krijgt U ten ge schenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2