moeder STUDIE IS OOK EEN BELEGGING SUCCESJES Van den Berge FEUILLETON ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE vrlidag i juni ma no. 19m Witte damesblouses Een prima collectie Prijzen vanaf f 5,25 firma KOEVOETS Havenpark 5 Zierikzee Studie is een belegging in de toekomst van zoon of dochter. Zekerheid voor gunstiger kansen. Een groter welvaart. Helaas niet ieder kind is het gegeven te studeren. Niet ieder kind heeft de wil tot doorzetten. Maar wie zou zijn kind de kans althans niet willen geven? Door te sparen voor studie. Bij een vertrouwde bank - de RAIFFEISENBANK. RAIFFEISENBANK DE SPAARBANK MET VOLLEDIGE BANKSERVICE Vader kan straks, studieboeken, school- en examengeld gemakkelijk via de bankgiro betalen. Veel eenvoudiger dan met kontant geld. Zekerder ook, want de bedragen zijn door de bank geboekt. Huishoudelijke rekeningen zijn ook gemakkelijk per bankgiro te voldoen. Deviezen voor een buitenlandse reis? De bank heeft ze. De RAIFFEISENBANK: voor vaders, moeders, kinderen en óók voor vrijgezellen. Te koop: Moderne „Koelstra" kinder wagen. Verrenieuwstraat 44, Zierikzee. Wegens opheffing een z.g.a.n. „Peugeot" les-scooter, slechts 2.800 km gelopen. Garage C. v. d. Bout, Mol, Zierikzee. Twee tafelboormachines. Te bevragen: Technisch School, Zierikzee. Gebruikte brommers vanaf f 25,Garage C. v. d. Bout, Mol, Zierikzee, telef. 2464. 30 jonge hennen. C. Stout- jesdijk, Loensweg 6, Nieu- werkerk, tel. 01114-453. Z.g.a.n. Engelse kinderwagen (zwart). Te bevr. Boekhan del Volkeri, Havenplein 5, Zierikzee. Kinderwagen en kinderledi- kantje f 30,-. J. C. Boogaard Molenweg 17, Dreischor. Diversen: Verpleegster worden. Onze cursus vangt aan begin sep tember 1962. - Inlichtingen: Directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95 A, Eindhoven. A.s. zaterdagmorgen haalt de muziekvereniging „N. en U." te Zonnemaire weer oud pa pier op! Alle gevers/geefsters dank. Kunstgebitreparatie. C. Lim burg, elke donderdag zitting Zierikzee, Korte Sint Jan straat 2, overige dagen af geven en in één dag terug. (I.v.m. Paardenmarkt zitting op woensdag 6 juni a.s.). PHILIPS stofzuigers f 145,- Eerste betaling f 35, Restant 12 maanden f 10,60 Per week f 2,45 Technisch Bureau bij 't Luitje Zierikzee Vroegere raadhuis te Burgh verbouwd tot zakeupand BURGH, 30-5. Te Burgh doet zich het unieke feit voor van een echt paar, dat eenmaal het ja-woord uit- psrak in de raadszaal, diezelfde raadszaal thans in gebruik heeft als woonkamer. Het is het echtpaar W. de Jonge-van 't Hof, dat bezit heeft genomen van het voormalige Burgh- se gemeentehuis en dit tot zaken- pand heeft laten verbouwen. Waar vroeger de acten werden getekend en de vroede vaderen zich rond de tafel schikten, liggen thans souve nirs, speelgoederen, huishoudelijke- en strand artikelen geëtaleerd. Een drastisch gewijzigde situatie dus in het vroegere Burghse raad huis, want mevr. de Jonge doet haar huishoudelijk werk vrijwel op de zelfde plaats, waar ze op haar trouwdag resoluut haar naam onder de dokumenten schreef. Trouwens in het algemeen is van de vroegere situatie niet veel overgebleven, want aan de westzijde van het ge bouw is een benzinestation geplaatst waartoe aan de voorzijde van het gebouw een nieuwe bestrating is aangebracht, zodat de tankende auto's het verkeer niet. behoeven te hinderen. Het pand zelf heeft een witte voorgevel gekregen en frisse kleuren geven verder het pand een aardig aanzien. Secretarie werd winkel. De secretarie is omgetoverd tot winkel, waarin vooral de kwartcir- kelvormige toonbank in het oog valt Een groot etalageraam toont de toe komstige kopers een leuke uitstal ling, uitgevoerd in Limba-materiaal De winkel is wat groter gemaakt door bijtrekken van een gedeelte der vroegere gang. De achterwand is uitgevoerd in donker gaatjesboard, wat meer diepte aan de winkel geeft De wanden zijn op verschillende manieren benut, om zoveel mogelijk artikelen op te slaan, zodat de koper een ruim overzicht krijgt van het gebodene. Een goede T.L.-verlichting draagt zorg voor een goede verlich ting in dc avonduren. Het service station is van alle gemakken voor zien en voldoet aan alle gestelde AMSTERDAM. In verband met verschillende publicaties acht het comité „Het derde programma" - zo deelt dit mede - de tijd gekomen om openbaar te maken dat het op 19 juli 1961 zich heeft gewend tot dc staatssecretaris van onderwijs, kun sten en wetenschappen met een schrijven van haar voorzitter. TROUWZAAL WERD WOONKAMER eisen op het gebied van tankstations Voor de bouw en verbouw, tim mer- en schilderwerk is de heer de Jonge zelf verantwoordelijk, want op wat timmerwerk na heeft hij al les op keurige wijze zelf uitgevoerd. Door simpelweg de sleutel van de deur om te draaien heeft hij één dezer dagen zijn zaak geopend voor het publiek. Voorbereidende klasse Prof. Zeemanlyceum Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat aan melding kan geschieden voor toela ting van leerlingen tot de voorberei dende klasse aan het Prof. Zeeman lyceum te Zierikzee. Deze voorbereidende klasse js toe gankelijk voor leerlingen die bij voorkeur de zesde klasse van een school voor gewoon lager onderwijs met goed gevolg hebben doorlopen en voornemens zijn een h.b.s.- of gymnasiumopleiding te volgen. De aanmelding van leerlingen die tot voornoemde voorbereidende klas se met ingang van het nieuwe cur susjaar 1 september 1962 wensen te worden toegelaten, kan geschieden op dinsdag 5 en donderdag 7 juni a.s., des namiddags van 1 tot 2.30 uur, in het Prof. Zeemanlyceum, Manhuisstraat 2, Zierikzee. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgem. R. VAN OMMSREN, secretaris. Vcrkenncrü tc wereldvreemd DEVENTER, 30-5. „De verken nersbeweging in Nederland dreigt haar aansluiting met de maatschap pij te verliezen. Zij is op weg een wereldvreemde vereniging te wor den, waarin voor de jongen en ze ker voor de buitenstaander nauwe lijks nog enig nut en plezier zal zijn tc ontdekken". Dit zei de heer Carcl Enkelaar, lid van het nationaal hoofdkwartier van de verkenners en van de katho lieke jeugdbeweging op een bijeen komst-van leiders; en leidsters uit de KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DONGEN. Vanuit Dongen zullen op 16 juni balloncommandanten van Nederland en België opstijgen voor een grote ballonwedstrijd. Tijdens dit luchtvaartevenement zal de Haagse balloncommandant, de -heer drs. J. Boesman, zijn 175e vaart'ma- ken. DEN HAAG. Spijsolie in blik zal waarschijnlijk binnenkort in vier maten geleverd mogen worden; 220, 375 en 750 milliliter en een liter. RECHTSZAKEN Vrijspraak in Utrechtse moordzaak UTRECHT, 30-5. De 24-jarige Ita liaanse arbeider Giovanni Mastroi- anni, die op 31 maart van het vorige jaar de cheffin van een fabriekskan- tine in Utrecht, de 30-jarige mevr. A. G. ten Broeke-Bredewoud met messteken om het leven bracht, is door de rechtbank van rechtsver volging ontslagen. Van de primair ten laste gelegde moord sprak de rechtbank M. vrij, maar doodslag achtte zij bewezen. Op grond van rapporten van de psycholoog, dr. Montesorri en de psychiater, prof. dr. Baan, achtte de rechtbank M. eohter wegens ontoe rekenbaarheid niet strafbaar. In het belang van de openbare veiligheid achtte de rechtbank de verwijdering van de Italiaan uit de maatschappij nodig en zij gelastte daarom terbe schikkingstelling van M. om te wor den verpleegd in een psychiatrische inrichting. diocesen Utrecht en Groningen, die te Deventer werd gehouden. De re den dat de aanmelding van leiders en leidsters bij de behoefte achter blijft ligt volgens dé heer Enkelaal* niet uitsluitend aan een gebrek aan idealisme bij de betrokkenen, maar voornamelijk aan het toenemende isolement van de beweging. „De jongens leven niet in de rim boe maar in een maatschappij van mechanisatie cn in een tijdperk van atoom en ruimtevaart. Do verken nersbeweging dient er voor te zor gen dat ze er kunnen leven vanuit een geestelijk klimaat dat tegen de tijd bestand is", aldus de heer En- kclaar. DEVENTER. De directeur-generaal van het ministerie van volkshuis vesting en bouwnijverheid,ir. H. M. Buskens, heeft in Deventer de eerste paal geslagen voor een complex van 703 premiewoningen, 14 winkels en 61 garages. WESTZAAN. De 44-jarige mevr. A. de Jong-Kuiper uit Westzaan is in het gemeentelijk ziekenhuis in Zaandam overleden. Eerder viel zij van haar fiets doordat een 9-jarig jongetje tegen haar fiets opliep. Mevr. de Jong kwam met haar ge zicht op de ijzeren spijlen van een hek terecht. Het slachtoffer was moeder van vier kinderen. 57 In de salonwagen vloog ze hem om de nek en kuste hem hartstoch telijk. „Hai, poesje „Hai, Arie. Hij trok haar op zijn schoot en zij vleide haar hoofd tegen zijn schou der. „Is het naar je zin geweest, poesje, dit weekend?" Ze knikte. „Ontzettend leuk. Ik heb van m'n leven nog nooit zulke prettige dagen gehad. Je ouders zijn schatten, meneer de opzichter. Waardeer ze maar. Ze zijn stapel op je". „En op jou, poesje. Weet je wat vader zei? Hij zei gisteravond, even voor we vertrokken: Trouw maar gauw met haar, Arie, voor je zo'n lief meisje kwijt raakt Ze kwam overeind en trok hem aan zijn oren. „Jokkebrok! Ik ge loof er niets van!" „Echt. En moeder zei:: Zo had ik mij een schoondochter voorgesteld". Ze maakte zich los en sprong op de grond. „O, wat liegen.Ik ben al tc oud om aan sprookjes te ge loven". Hij lachte en ging achterover zit ten met zijn armen op de leuning. „O ja? Zal ik jou dan eens een echt sprookje vertellen?" Zc leunde tegen de tafelrand cn keek hem met schitterende ogen aan „Hou maar op.... ik weet al wel, hoe je gaat beginnen.... Er was eens een lange rioleringsbaas en.." Hij schudde zijn hoofd. „Mis, je weet er niets van". „Nou, kom dan maar op met jouw sprookje. Hot zal wel wat moois zijn". „Goed, maar als jc me in de rede DEN HAAG. De bestrijders van het mond- en klauwzeer in oostelijk Noord-Brabant en noordelijk- Lim burg, het gebied dat op het ogenblik nog 'het meest van het mond- en klauwzeer te lijden heeft, hebben zich tegen de ratten gekeerd, die als ernstige taesmetters zijn te be schouwen. DEN HELDER. Met het vervaar digen van een landingsboot uit ge wapend polyester op de Rijkswerf in Den Helder, 'heeft de Koninklijke Marine voor een wereldprimeur ge zorgd op het gebied der verwerking van kunstvezels. door Maartje Zeldenrijk valt, pak ik je en leg ik je languit op de divan". „Zal ik er alvast naar toe lopen?" „Kom maar liever bij me, dat ver telt gemakkelijker". Ze kwam op de leuning van de stoel zitten en sloeg haar arm om zijn hals. Even drukte ze een kus op zijn lippen. „Nou, ik brand van nieuwsgierigheid, moeder de gans" „Er was eens een lief klein prin sesje, dat half slapende door het leven ging. Rondom haar was leven en bedrijvigheid, er 'bloeiden bloe men en de vogels zongen blijde lie deren, maar het prinsesje soesde en had er helemaal geen erg in". „Wat een suffe griet...." „Stil nou. Op zekere dag kwam er een prins langs en die zag dat prinsesje in haar droomtoestand. Hij vond haar erg knap en lief cn wilde haar graaf* meenemen naar zijn pa leis. Maar dan zou ze eerst uit die droomtoestand geholpen moeten worden Ze schudde zijn hoofd heen on weer en viel in: „En toen drukte die prins een zoen op de lippen van dat prinsesje cn meteen werd ze wak ker cn zag ze al het moois van de wereld. En die prins zei: ga je mee naar mijn paleis cn wil je mijn vrouw worden. En het prinsesje zei: ja, en zc leefden lang en gelukkig. Arrejasses, Arie, wat een flauw, ouderwets snertsprookje. Weet je niks beters?" „Als je me nog een keer in dc rede valt, ga ik je knuffelen op de divan. Zo eindigde het helemaal niet Goed, die prins kuste het prinsesje en nu zag ze inderdaad al dat schoons, wat er in hel leven is. Toen DEN HAAG. Prinses Beatrix heeft het voornemen aanwezig te zijn bij de onthulling van het por tret in bas-reliëf van mevrouw B. Boon-Van der Starp, de overleden stichtster van „Madurodam", op woensdag 6 juni in de miniatuur stad „Madurodam" te Den Haag. HENGELO. Op een niet bevei ligde overweg tussen Hengelo en Oldenzaal is een personenauto tegen een trein gereden. De bestuurder, de heer A. Flutters uit Oldenzaal, kwam 'hierbij om het leven. Zijn dochter liep ernstige verwondingen op. vroeg de prins: wil je mijn vrouw worden en meegaan naar mijn pa leis om daar mijn koningin te wor den? En toen schudde dat eigenwijze prinsesje haar hoofd en antwoordde: Nee, want alles in dat paleis is van jou en ik wil zelf ook wat verdienen om er in te doen. Wacht nog maar een paar jaar, dan zullen we wel verder zien. En toen leefden ze mis schien wel lang, maar helemaal niet gelukkig, want de prins wilde niet langer wachten en het prinsesje hield ook voet bij stuk en. „En Arie Schilders is een doerak om daar steeds maar weer opnieuw over tc beginnen. Ik ben geen prin ses en jij hebt geen paleis. En dat hoeft ook niet, maar wat we later samen in huis zullen hebben, moe ten we samen verdienen. Dat praat je me niet uit m'n hoofd. En laat ik dan maar eigenwijs zijn, mannetje, maar daar sta ik op. Morgen begin ik te verdienen. Ik spaar in een jaar duizend gulden bij elkaar en mis schien nog wel meer. Kom over een jaar maar eens terug. Dan ben ik misschien wat toeschietelijker". Hij trok haar mot een ruk naar zich toe op zijn schoot en ze schrok ervan, toen ze zijn grimmig gezicht zag. „Luister eens, Aaltje, nu in alle- ernst. Houd je van me?" Ze trok zijn hoofd naar zich toe cn zoende hem. „Daar heb je het be wijs, lam jong. Ik kan het niet ont kennen". „Dat is dus een winstpunt. Laten we nu eens aannemen, dat je op het ogenblik een paar duizend gulden op dé spaarbank hebt. Voldoende om mee te betalen aan de meubels cn zo, „Zou je dan ..ja" zeggen, als ik je vroeg om de volgende maand met me te trouwen?" „Praat geen onzin Alio, want ik heb het niet „Och, poesje, stol het nu eens één ogenblik voor, dat jc het wel hebt. Houd je zoveel van me, dat je het een heel leven met me zoudt aan durven?" (Wordt vervolgd). Kritiek op grondslag padvindersbeweging in Nederland

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 11