EER COMFORT MET ESSO GAS V 1 Hagel en onweer boven Schouwen Hero... vèruit favoriet! MET ESSO BENT U BETER UIT! Over drie weken Haan «Ie (lagen weer korten WESTHOEK, 28-5. Na een wat „lente-achtig" aandoende eerste Paasdag heeft het tot zondagochtend 27 mei moeten duren voor we kon den genieten van precies vier volle uren zon en iets mildere tempera turen. Om 12 uur zondagmiddag ra telde immers de donder en werden de bepaald niet verwende Westhoek- se gronden door regen en hagel ge striemd. In ieder geval is het gezeg de dat het tussen Pasen en Pink steren altijd koud is tot op heden bevestigd. Geen enkele dag in deze periode is de temperatuur boven het nor male gestegen, er zelfs ver onder gebleven. Een schrale troost is het misschien te weten dat overal in Europa het weer van streek is. Zon dagmorgen waren de wegen in Inns, brück geblokkeerd door zware sneeuwval. Overigens oefent het slechte weer invloed uit op het vreemdelingen- verker, dat, vergeleken met vorig jaar, tot nog toe zeer gering is. Een enkele Duitser waagt het er op maar is meestal na een dag al weer ver dwenen. Deze gang van zaken bete kent wel een strop voor de hotels en pensions want het voorseizoen is als onderdeel van de vacantiesprei- ding een belangrijke fase in het re- creatiebestel van de Westhoek. Uiteraard zijn de matige tempe raturen ook in de natuur tot uiting gekomen en bloemen, planten, hees ters en bomen zijn gemiddeld 3 a 4 weken in hun ontwikkeling bij vo rig jaar achtergebleven. Dit geldt ook voor de insektenwereld. Vooral is dit merkbaar aan de vogels die als was alles gewoon vanuit het zui den zijn gearriveerd. De eieren zijn gelegd en de voedselvoorziening voor de vele jongen die er al zijn, wordt moeilijk. De insekten, waar de meeste vogels het van moeten hebben, houden zich voor de kou verscholen. Vliegenvangers en zwa luwen zoeken het nu laag bij de grond en de laatsten zoeken zelfs ..toeters" af op zoek naar iets eet baars. En dat alles mee te maken in het besef dat over bijna 3 weken de dagen weer gaan korten. late bloei laat jaar SPORT VOETBAL Zomeravondcompetitie Drukkerij L. O.-P.Z.E.M. 2-2 (7 minuten voor het einde gestaakt); C.W.S.-Zeelandia 1-3. Heden (dinsdag) wordt gespeeld: Herverkaveling-Rijkswaterstaat en Zierikzeeveteranen-P.T.T. Morgen (woensdag) wordt gespeeld C.W.S.-Neptunus. KORFBAL Brouwershaven en Unitas naar Swift-series te Middelburg Naar wij vernemen zal aan de tra ditionele Swift-series - welke de Middelburgse korfbalvereniging „Swift" telkenjare op Hemelvaarts dag organiseert, o.a. worden deelge nomen door. twee verenigingen van Schouwen-Duiveland, t.w. „Unitas" uit Zierikzee en Brouwershaven. Beide verenigingen trekken met een senioren- en een adspirantenteam naar de Zeeuwse hoofdstad. Vo rig jaar werd Unitas eerste in de betreffende poule terwijl Brouwers haven ook uitstekend voor de dag kwam, doch het er met het nemen van strafworpen minder goed af bracht. Hopenlijk komen onze korf- ballers(sters) donderdag met goede resultaten naar Schouwen terug. Tafeltennis Lyceum Verschuur kampioen ZIERIKZEE. Op vrijdag 18 en 25 mei werden in het lyceum de laatste wedstrijden in de tafeltennisfinales gespeeld. Onder hoogspanning zijn deze laatste wedstrijden vaak op sensationele wijze gespeeld. Verschuur begon met Hage in drie games uit te schakelen. Aan de an dere tafel versloeg Franke de nog ongeslagen Goedegebuure. Hiermee was Franke de enige nog niet ver slagen speler. Verrassend verloor de Rijke met 2-1 van Keuning. Met dezelfde cij fers verloor Keuning echter van Verschuur. Hage bracht de spanning aan de kop terug door Franke met 2-1 zijn eerste nederlaag toe te brengen. Hierdoor kwamen Franke, Goede gebuure en Verschuur gelijk, met allen 1 verliespartij. Opnieuw zorgde outsider Keuning echter voor sensatie, want hij liet Goedegebuure door een 2-0 zege naar de middenmoot zakken. De in deze finales wel zeer onge lukkig spelende de Rijke verloor opnieuw, nu van Hage met 2-0. Ook Goedegebuure won van de Rijke, met 2-1. Tenslotte werd de finale gespeeld tussen Verschuur en Franke. De eerste game won Verschuur zonder veel moeite. In de tweede game scheen hij recht op de titel af te ste venen, want hij kwam met 20-15 voor te staan. Franke haalde echter uit zijn servicebeurt de volle vijf punten en kwam op 20-20. Hierna was Verschuur enigszins aangesla gen en verloor met 22-20. In de der de game kwam Verschuur weer met 20-15 voor. Nu kon Franke echter de kracht niet meer opbrengen om nog in te lopen, en met 21-16 was Ver schuur kampioen. Voor de tweede plaats stonden nu Franke, Goedegebuure, en Hage ge lijk. Vrijdag jl. speelden zij beslis singswedstrijden, waarbij Hage twee maal met 2-0 won, en Goedegebuure met dezelfde cijfers Franke versloeg De eindstand werd hierdoor: 1. Ver schuur, 2. Hage, 3. Goedegebuure, 4. Franke, 5. Keuning, 6. De Rijke. In de bijgroep werd v. d. Zande ongeslagen kampioen, met Visser op de tweede plaats. ATLETIEK Zesdistricten-ontmocting in Apeldoorn De Zeeuwse dames- en herenploe- gen die zondag aan de zesdistricten- ontmoeting in Apeldoorn deelnamen kwamen door vele afzeggingen zeer gehavend aan de start. Hierdoor moesten verschillende atleten uitko men op voor hen geheel vreemde nummers, wat verklaart dat de stand der Zeeuwen in de eindrangschik king zowel bij de dames als bij de heren weinig eervol was. De deel nemende Delta Sport-atleten zijn over het algemeen met redelijke prestaties voor de dag gekomen. Esther Schot zorgde voor een van de weinige Zeeuwse overwinningen bij het discuswerpen, dat zij won met een worp van 38.10 m. Zij kwam ook uit op de 80 m. horden, waarbij zij weliswaar zesde werd, maar toch een redelijke tijd van 14.1 sec. liep. Henk Hage werd 3e op het num mer hoogspringen met 1.70 m. Bij het hinkstapspringen werd hij 5de met 11.38 m. Jopie Stoutjesdijk werd 5e bij het verspringen der dames met 4.62 m. Nel Visser kon op de 100' m. welis waar niet mee in dit sterke veld, maar liep toch een snelle tijd van 13.2 sec. DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" Brouwershaven Wedvlucht (19 mei) vanaf Noyon, afstand 248 km. In concours 77 dui ven. J. M. Kloet; G. Flikvveert; C. Wes- dorp; P. Flohil; A. J. Flikweert; Joh. Flik weert; C. J. van Dixhoorn; L. J. Boogaard; W. de Wilde. De le duif van J. M. Kloet won de wisselbeker met een snelheid van 2060 m. per minuut. STAD EN PROVINCIE BVRGH S.A.K.O.R.-collekte De nationale collekte kinderbe scherming, uitgaande van de Stich ting S.A.K.O.R., waarvoor laatst door enkele leerlingen van de open bare lagere school te Burgh is ge- kollekteerd, heeft het bedrag van f 46,32 opgebracht. Alle gevers wordt dank gebracht. Schoolreis O.L.-school Vrijdag j.l. hebben de drie hoog ste klassen van de openbare lagere school te Burgh hun jaarlijkse schoolreis gemaakt. Doel van de reis was Rotterdam. In gezelschap van enkele leden van de oudercommissie, die samen met de onderwijzers als begeleiders optraden, vertrok de groep reeds vroeg in de morgen. Omstreeks half tien bereikte men de grootste haven stad van Europa, waar direct de Maastunnel werd doorgewandeld. Een extra attractie was het Franse eskader oorlogsschepen, dat aan de Parfkkade gemeerd lag. Hier werd even stil gestaan om de boten goed te bekijken. De bus reed verder naar het Diaconessenhuis, waar een lid van de oudercommissie, de heer K. Schoonaard, wordt verpleegd. Ter wijl de leerlingen buiten zwaaiden, werd door de begeleiders een bloe metje aangeboden. Het volgende punt van het programma was de rondvaart door de havens met een der mooie Spido-boten. Deze grootse aanblik maakte veel indruk op de jongelui. Na het eten werd een rond rit door de stad gemaakt, die werd besloten met een wandeling door het winkelcentrum. Natuurlijk werd een der grote warenhuizen bezocht. De laatste attractie was het bezoek aan de Diergaarde Blijdorp, waar het verdere deel van de middag werd doorgebracht. Boordevol indrukken werd om streeks 6 uur de terugreis aanvaard. Na een onderbreking in Steenbergen keerde de groep, toen het reeds don ker geworden was, in Burgh terug, waarde heer A. Damman een alge meen dankwoord sprak, waarbij ook de chauffeur van de bus niet ver geten werd. BRUINISSE Bakkerij gemoderniseerd De tijd van de trommels met op schriften als „zoet goed" en „aller hande", welke een dertig jaar gele den nog behoorde tot de vaste uit rusting van de bakkerswinkels, was ook voor de heer W. Schrier, bakker te Bruinisse, al lang voorbij voor hij overging tot de laatste vernieuwing van zijn zaak. Vorige week kon een geheel aan de eisen van deze tijd aangepaste en ingerichte winkel met gemoderni seerde inventaris voor het publiek worden opengesteld. Zo beeft Brui nisse er weer een „mooie" zaak bij in de meer uitgebreide branche van brood- en banketbakkerij. De pui onderging eveneens een vernieu wing. Oud schip fraai vernieuwd. Een uitstekend staaltje van vak manschap heeft de firma D. van Duivendijk en Zonen alhier gele verd met de verbouwing van het vissersschip Arnemuiden 35 van schipper J. Theune. ,U) Toen dit schip arriveerde vroeg men zich onwillekeurig af wat hier van nog wel te maken zou zijn. De firma van Duivendijk voorzag het oude sohip van een nieuwe kop, plaatste een nieuwe stuurhut en ver nieuwde het logies. Bovendien werd het schip voorzien van twee nieuwe masten, zodat een mooi geheel is ontstaan dat bij aankomst in de ha ven van Arnemuiden terecht bewon dering heeft gewekt. Door de firma P. Maaskant en Zo nen werd het schip van een nieuwe lier voorzien. Causerie over kankerbestrijding op N.C.V.B.-vergadering BRUINISSE, 26-5. De afdeling Bruinisse van de Ned. Chr. Vrou wenbond hield vorige week haar vergadering onder leiding van mevr. Petter, die als presidente een ope ningswoord sprak naar aanleiding van 1 Kron. 29 vers 10 tot 18. Een verslag over de in april ge houden gecombineerde vergadering te Zierikzee, bracht het daar behan delde onderwerp „Verantwoorde Ge zinsvorming" nog eens onder de aandacht van hen die deze gecom bineerde vergadering niet hadden meegemaakt. Zuster A. Evertse uit Middelburg behandelde daarna 'het onderwerp voor deze avond: „De Kankerbestrij ding". Twee films verduidelijkten het op vlotte wijze uiteengezette on derwerp Helaas moest worden geconstateerd dat de wetenschap nog steeds niet het juiste bestrijdingsmiddel tegen deze ziekte heeft gevonden, maar daarnaast kon met dankbaarheid worden vastgesteld, dat veel kan worden bereikt, wanneer door tijdig ingrijpen de ziekte nog in haar be ginstadium verkeert. Spreekster drong er dan ook zeer sterk op aan, bij de eerste sympto men van deze ziekte, direct een arts te waarschuwen en zich onder ge neeskundige behandeling te stellen. Eveneens werden de leden opge wekt, de ziekte te helpen bestrijden. Op de od 12 juni te houden vergade ring zal 'n vertegenwoordigster van „Vlieseline Mode Service" een cau serie houden. Twee nieuwe leden gaven zich op. LAND- EN TUINBOUW C.B.T.B.-bondsdagen te Vlissingcn VLISSINGEN, 28-5. De Chr. Boe ren- en Tuindersbond zal dit jaar van 20 tot 22 juni zijn bondsdagen houden in Vlissingen onder leiding van het Tweede Kamer-lid mr. B. W. Biesheuvel van Aerdenhout. 20 juni worden de huishoudelijke za ken behandeld. Voor de dames is er een ontmoetingsbijeenkomst in hotel „Brittannia" te Vlissingen. 21 juni zal mr. Biesheuvel !s morgens, de jaarrede houden, waarna dr. S. L. Mansholt, vice-president van de Europese commissie, zal refereren over: „Bestek en koers van de land bouw in Europa". Ds. W. Haver kamp, ger. predikant te Anna Jaco- bapolder, zal een slotwoord spreken. Vrijdag 22 juni zal een excursie ge maakt worden door Walcheren en Noord-Beveland, terwijl ook de Del tawerken worden bezocht. PREDIKBEURTEN voor donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 10 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 11 uur ds. van Liere. Burgh: 10 uur ds. Don. Haam stede: 10 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. van Liere. Eikerzee (Scha- rendijke): 10 uur ds. van den Ban. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Dreischor: 10 uur de heer Malipaard (medewerking koor). Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 uur ds. Groenewegen. Sirjans- land: 10 uur ds. van Vliet. Bruinisse: 10 uur ds. van der Sar. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Tiemersma. Haamstede: 10 uur ds. Boerma. Scharendijke: 8.30 u. ds. Tiemersma Brouwershaven: 10 uur ds. Wentsel Zonnemaire: 10 uur ds. Huyser. Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker. Oosterland: 10.30 uur ds. den Hee- tem Bruinisse; 9 uur ds. den Heeten Gereformeerde Kerken (vrügem.) Brouwershaven: 10 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur godsdienstoefe ning. Haamstede: 10 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 'gecombineerd met Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Oosterland; 10 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 uur leesdienst. Bruinisse: 10 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 7 uur n.m. ds. Gebraad. Bruinisse: 10.30 uur leesd. Woensdag 30 mei, 's avonds 7.30 uur: ds. Ge braad (H.D.). Leger des Heils Zierikzee: geen dienst. Rooms-Katholieke Kerk: Zierikzee: als QP zondag. Burgh: als op zondag. Ingezonden mededeling Die plezierige Hero-pauze! Die verrukkelijke zonnige zomerse dranken. Hero heeft het unieke fruitaroma en de smaak voor élke smaak. Geen wonder dat ook bij u Hero veruit favoriet is. Hero is met niets te vergelijken dat proeft u immers zo! Het grootste assortiment, zuiverder van kwaliteit:per! sinas - citroen - cassis - ananas - cerise - frambozen grapefruit *332* helemaal üw smaak KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot diaconessenhuispre- dikant te Leiden: ds. J. de Wit, al daar, die 1 sept. volledig dit werk zal gaan doen. Beroepen door de Prov, Kerkver gadering van Zuid-Holland te Krim pen a.d. IJssel (nevenpastoraat): J. Kruijt, Lexmond. Ger. Kerken Beroepen te Garijp: N. J. Goris, Barchem; te Goënga- c.a.: A. H. Leij, kand. te Alkmaar; te Teraaard: C. van der Woude, kand. te Kampen. Bedankt voor Groningen-Noord (vac. A. Broek): A. Brouwer, Rotter dam; voor Arnemuiden: S. G. Oege- ma, Smilde. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Hilversum-Oost: A. Hilbers, Leeuwarden en M. Vlietstra, IJmuiden. Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. Zaterdagavond 2 juni om 7 uur: ds. T. Dorresteijn, Opheusden. Scheepvaartberichten Koratia (t.), 28-5 van Pauillac naar Rouen. Rij kspolitie-personeel ontevreden over salaris UTRECHT, 29-5. De voorzitter van de Rykspolitievereniging, de heer L. H. M. Nottet, heeft zich op de dins dagmorgen in Utrecht gehouden vergadering van deze vereniging af gevraagd of de veiligheid van de Nederlandse staatsburger wel ge waarborgd wordt bij de ontwrich ting van de politiekorpsen die zich thans bezig is te voltrekken. Het tekort aan rijkspolitieperso- neel in de provincie schatte de heer Nottet op 25 procent. Voor de ver- keersgroepen geldt eveneens dit per centage. Ondanks het feit, dat men de personeelstekorten zoveel moge lijk opvangt door middel van een versnelde motorisering van de ver schillende dienstonderdelen, kan, naar de mening van de heer Nottet, het politietoezicht in de provincie slechts in minimale vorm worden uitgeoefend. Het wordt, volgens hem de hoogste tijd dat de regering op korte termijn dit achtergebleven gebied daadwerkelijk gaat steunen met daden, waardoor niet alleen aan de salarissen van het politieperso neel wordt voldaan, maar ook de werfkracht voor nieuw en jong per soneel kan worden gestimuleerd. Al leen door een drastische salarisher ziening zal de rijkspolitie-ambte- naar, volgens dé5" heer Nottet, die plaats krijgen, die in overeenstem ming is met zijn taak en functie als gezagsdrager. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft twee Engelse studen ten uitgewezen, die het nationaal monument op de Dam hebben be klad met anti-atoombom tekens. In Italië is maandag een 48-uurs- staking van ongeveer twee miljoen landbouwarbeiders begonnen. Zij eisen hogere lonen en een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst. Met deze staking wordt een intensieve strijd op landbouwgebied in Italië geopend. De' staking zal door andere acties worden gevolgd. Recreatie in Zeeland VLISSINGEN, 28-5. Ruim 2 mil joen toeristen hebben vorig jaar een bezoek aan Zeeland gebracht tegen over 1.519.000 in het jaar daarvoor. Dit blykt uit het thans verschenen jaarverslag van de provinciale Zeeuwse V.V.V. Ondanks de toename van het toe risme kent de provinciale V.V.V. in Zeeland ook zorgen. Bijvoorbeeld over de plannen van steeds meer gemeenten om het vuile rioolwater ongezuiverd te doen lozen in de Westerschelde, waardoor er binnen enkele jaren sprake zal kunnen zijn van sterk verontreinigd zeewater, hetgeen zijn terugslag zal hebben op de recreatieve ontwikkeling langs de Zeeuwse kusten. Ernstige zorg maakt men zich ook over de voortdurende afslag van duinen en stranden. De subsidiëring van woningbouw DEN HAAG, 28-5. Het thans be- staande subsidiëringsstelsel, dat door alle naoorlogse kabinetten, is voor gestaan, is ook nu nog in de Neder landse verhoudingen als het meest aangewezen te beschouwen. Dit sys teem is, afgezien van de subsidies op typisch sociale indicatie, te zien als een complement van de huur- prijsbeheersing op kunstmatig laag niveau. Zowel de huurprijsbeheer- sing als de subsidiëring waren tot nu toe steeds gebonden aan het huis en waren bedoeld als globale maatrege len, zo zegt de minister van volks huisvesting en bouwnijverheid in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van 1962. De Sowjet-Unie heeft de West- duitse ambassade in Moskou gezegd dat een Duits echtpaar, dat in no vember wegens spionage is veroor deeld, is vrijgelaten. Dit werd maan dag uit gewoonlijk betrouwbare kringen in Moskou vernomen. Ingezonden mededeling Meer comfort, meer tijd voor andere dingen. Ja, heel wat huishoudelijke problemen verdwijnen wanneer u Esso Gas als brandstof kiest. Esso Gas, het veilige gas in de fles, maakt het u gemakkelijk. Vlug en zuinig koken op een gasfornuis, in een wip warm water uit de geyser in keuken en douchecel, een gaskacheltje als bijverwarming... u ziei, er zijn mogelijkheden genoeg. Vraag eens advies aan de dichtstbijzijnde Esso Gas leverancier. IW M III II III II III Jl Draai maar aan de kraan en u hebt warm water.... wahneer u wilt. zoveel u wilt Geen problemen meer in de keuken. Met Esso. Gas kookt u vlug én zuinig. Een verplaatsbare gas kachel met ruimte voor een fles Esso Gas is een ideale warmtebron. Ite4- goo &t,dei%kof

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6