'N BETROUWBARE GEBRUIKTE AUTO Een Volkswagendealer heeft een naam te verliezen. Tunnels in kader van Zierikzeese rondweg open voor verkeer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE OINSDA.G 2» MEI IKZ NO. 19m grote problemen stelde. Tegen de krachtsverhouding in was het toch NOAD dat het eerst aan de leiding kwam. Kor van der Werve rondde een flitsende combinatie met een doelpunt af (1-0). Burgh bleef ech- ter moedig volhouden en van Nieu- wenhuize liet opnieuw van zich spreken. Nadat van Nieuwenhuize een goed ingeschoten bal uit de mand had zien draaien herhaalde zich aan de andere kant hetzelfde toen mevr. Nikerk-Goossens het probeerde. Er was precies een half uur gespeeld toen van Nieuwenhuize toch succes had met één van zijn vele schoten en de stand was weer gelijk (1-1). NOAD speelde ongeï- teresseerd verder en toen mej. Nellie Renters de stand met een beheerst schot op 1-2 bracht, was dit geens zins aanleiding voor de thuisclub om er een schepje bovenop te doen. Met 1-2 brak de rust aan. De tweede speelhelft leverde niet veel fraais op. De verdediging van NOAD gaf uit stekend partij maar de aanval bracht er weinig van terecht. Opnieuw draaide een door mej. Dorst inge schoten bal uit de mand en Burgh miste een toegekende strafworp. In de resterende minuten probeerde de thuisclub nog alles om een gelijk spel te behalen, doch dit gelukte niet meer, zodat Burgh II uiteinde lijk met een kleine 1-2 zege huis waarts kon keren. Uniek doctoraal examen i AMSTERDAM. 28-5. net doc- I toraal-examen in de Romaan- se taal- en letterkunde, dat de i' heer D. Willemse uit Voorburg vorige week aan de universi- i' teit van Amsterdam cum lau- i' de heeft afgelegd, is het eerste i1 van dien aard, dat ooit aan i' een Nederlandse universiteit met hoofdvak Portugese taal- en letterkunde is afgenomen. Drs. D. Willemse, die reeds in i' het bezit,ivas van de akte M. O. Spaans, heeft het doctoraal- examen afgelegd met als bij- vakken Spaanse en Russische taal- en letterkunde. De Nederlandse E.H.1J.O. EINDHOVEN. 28-5. Het ledental van de Kon. Nederlandse Ver. Ecr- 'sl c Hulp bij Ongelukken is in hot afgelopen jaar blijven, groeien. De vereniging telt thans meer dan 33.000 leden, die deel uitmaken van 558 afdelingen in alle delen van ons land. Men beschikt thans over 4.225 hulpposten en dat verklaart het feit. dat meer dan 00.000 slachtoffers van oen of ander ongeval, geheel belan geloos eerste hulp kon worden ver-, leond, hetgeen de vereniging bijna f 100.000 liceft gekost. ZIERIKZEE, 25-5. Over het onder werp: „Waarom christelijke poli tiek" heeft ds. A4 Oliemans, her vormd predikant te Dordrecht ge sproken op een vrijdagavond door de Prot. Chr. Federatie in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw gehouden verkiezingsvergadering, die onder leiding stond van de heer L. Th. Fennema, voorzitter van de C.H.U. kiesvereniging. Tweede spreker op deze avond - die door de voorzitter op de gebruikelijke wijze werd ge opend - was de heer H. Koevoets, wethouder der gemeente Zicrikzcc, die het onderwerp: „Gemeentepoli tiek" inleidde. Ds. Oliemans wees er op dat het zowel bij de Kamer- als bij de Sta ten- en Gemeenteraadsverkiezingen gaat om een principe, waarbij de Prot. Chr. partijen uitgaan van de bijbel als Gods Woord. Spr. wees in dit verband op de profeten uit het Oude Testament, die het bijbelwoord „Zo spreekt de Here" steeds voorop stelden. „Ook wij moeten ons totaal inzetten voor ons beginsel", aldus ds. Oliemans, waarbij hij de nadruk legde op de naastenliefde en het uit dragen van het beginsel. Gedegen kennis van dat beginsel en het op de hoogte zijn van wat er omgaat in de wereld is daarbij een eerste ver eiste. Spr. behandelde vervolgens nog enkele praktische dingen en problemen als de zondagsrust en de openbare zedelijkheid en de grote veranderingen, die er vooral voor Zeeland zullen plaats grijpen. Ook hier is goede voorlichting, vooral ook van de jeugd, dringend noodza kelijk. Hij waarschuwde echter te gen teveel dirigisme al is er van zelfsprekend altijd een zekere lei ding nodig. Ook hier moet het be ginsel voorop staan en moet men bedenken dat een „op de plaats rust" ook voor de christelijke poli tiek de dood in de pot is. Ten slotte wees spr. nog op de samenwerking tussen de Prot. Chr. partijen, die, waar het mogelijk is, zeker gereali seerd dient te worden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakten enkelen der aanwezigen gebruik. Gemeentepolitiek Nadat ds. Oliemans deze beant woord had, sprak wethouder Koe voets over „Gemeentepolitiek". Na uiteengezet te hebben wat ge meentepolitiek ei'genlijk is wees spr. er op dat de inwoners van een ge meente o.a. door radio en pers in aanraking komen met grotere ge meenschappen en zij steeds meer moeten gaan beseffen dat zij een on derdeel vormen van een groter ge heel. Vooral in deze tijd vragen steeds meer en ingewikkelder zaken onze aandacht en daarom is het ook nodig dat er meer belangstelling gaat komen voor de politiek, ook voor de gemeentepolitiek, d.w.z. het besturen van de bevolking van een gemeente.Wil deze gemeentepolitiek echter reëel zijn dan mag de afstand tussen bestuurders en bevolking niet groot zijn. Spr. waarschuwde tegen het stem men op zg. „vrije lijsten", die op het sentiment van de kiezers werken, doch met politiek beleid weinig of niets te maken hebben. Hij gaf vervolgens enkele midde len aan, die het contact tussen be stuurders en inwoners kunnen sti muleren als: burgerdagen, maquet tes van uitbreidingsplannen, wijk raden, een periodiek van gemeente wege en het benoemen van commis sies uit de bevolking, ,die een zekere regeringsbevoegdheid zouden heb ben. Praktische politiek Spr. legde er ook de nadruk op dat gemeentepolitiek hoofdzakelijk prak tische politiek is, waarbij echter het beginsel voorop dient te staan, dat voor de Prol. Chr. partijen gelegen is in Gods Woord. Wat Zierikzee betreft, ging wet houder Koevóets uitvoerig in op de betrekkingen met de zustersteden in het buitenland, de komende vaste verbindingen (dam en brug), waar bij hij o.m. aandrong op het aanleg gen van een jachthaven en het vol doende subsidiëren van V.V.V. Ver der besprak hij de woningbouw, het saneringsplan, het onderwijs, de verbetering van het .rioleringsstelsel, van de straten en van de verlichting en het subsidiebeleid, en wees hij er op dat de P.C.F. een gezonde, ver antwoorde gemeentepolitiek voor staat. Nadat de heer Fennema wethou der Koevoets dank had gebracht voor zijn gedegen uiteenzetting (ds. Oliemans was inmiddels vertrokken) richtte de heer G. van Duin, als voorzitter van de P.C.F.-raadsfractie woorden van dank en hulde tot wet houder Koevoets voor de goede sa menwerking in de afgelopen peri ode. De heer Fennema sprak ook nog een opwekkend woord en deelde mede dat op woensdagavond 30 mei in het Verenigingsgebouw een sa menkomst zal worden gehouden om de verkiezingsuitslag te bespreken. Ds. Tiemersma eindigde met dank gebed. „School voor gehuwden" TOKIO, 28-5. In het Japanse f bergdorpje Hane is dezer da- gen een „school voor gehuw- 4 den" gesticht. Als voornaam- 4 ste punt staat op het lesroos- 4 ter de schone taal". De aan- 4 sporing daartoe was de om- 4 standigheid, dat het vrouwe- 4 lijk deel van de echtparen in 4 de gebiedende en vaak, beledi- 4 gende manier-van spreken van 4 haar „meesters" de voornaam- 4 ste belemmering ziet voor de i democratisering van het hu welijksleven. De plaatselijke autoriteiten stellen zich voor om, na afloop van deze eerste her scholingscursus het dorpje als voorbeeld aan de gehele Japanse natie te stellen. Ingezonden mededeling KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Hengelo (O.): D. Wolfson, a.s. em.pred. van Tiel. Beroepen te 's-Grevelduin-Capel- le: J. Jongerden, Bruchem en Kerk wijk; te Lippenhuizen (toez.): H. J. van Dijk, Koog aan de Zaan; te Midlum: vie. D. Verhoef, Kedichem. Ger. Kerken Beroepen te Leeuwarden (2 vaca tures): G. Hengeveld, Schoonebeek en G. ter Steege, Amsterdam-Buik sloot; te Koudekerk a.d. Rijn: H. Alting, Uithuizermeeden; te Den Helder (4e pred.pl.): D. Kloppen burg, Broek onder Akkcrwoude. Aangenomen naar Bennebroek: kand. J. D. A. de Zwart, Zuidlaren. Bedankt voor Castricum: J. H. Koffrie, Leimuiden. Ingezonden mededeling Iedere Volkswagendealer beschikt over een dosis vakkennis, die niet te evenaren is. Want hij is een specialist. Ook de service die zijn bedrijf geeft is beroemd. In de Volks wagenorganisatie én tegenover de buiten wereld heeft hij een naam te verliezen; Hij zal het dus niet in 2ijn hoofd halen u een gebruikte Volkswagen te verkopen, die hij niet van bumper tot bumper kan garanderen. Een slecht gebruikte Volkswagen zal hij u nimmer verkopen. Want het zou een rijdende anti-reclame voor zijn zaak zijn. Maak daar- om gebruik van dit „zwakke punf van de Volkswagendealer: koop bij hém uw ge bruikte Volkswagen. U krijgt bij aankoop een gewaarmerkt ga rantiebewijs, geldig 5.000 km of drie maan den. Alle onderdelen die gebreken zouden vertonen in deze periode worden zonder meer door nieuwe vervangen. Daarom: let op nevenstaand embleem. deze ploegen, die enorm veel publiek trokken. De oorzaak van het grote Burgh-overwicht is toch wel het steeds gaan vernieuwen en verjon gen van de ploeg, hetgeen bij Zee meeuwen zo goed als achterwege is gebleven. Daardoor waren wat oudere spelers reeds na een kwartier uitgespeeld. Zeemeeuwen zocht het nog steeds in verre schoten, waar ze vroeger enorm succes mee hadden, terwijl Burgh de combinaties tot on der de paal doorvoerde waaruit dan het succesrijke schot werd geboren. Burgh miste Jaap Rijnberg en Maarten Hanse waarvoor Cor Koo- man en Leen v. Nieuwenhuize invie len. Zeemeeuwen was volledig. Na de afworp kwam de bal in de Burgh -aanval waar dit viertal een moor dend tempo begon wat in de 5e mi nuut reeds succes had, toen Cor Kooman de 'bal in de korf deponeer de (1-0). De bal bleef in de aanval en Corrie v. Nieuwenhuize verhoog de de voorsprong tot 2-0. Na de vak wisseling verdween direct een hoog schot van Rinus Kloet door de korf (3-0), waarna Tonny Flohil een vlak ke bal zag treffen (4-0). Na dit bom bardement kwam ook Zeemeeuwen wat los en Henk Braam die het in verre schoten zocht zag een bal uit de mand zwiepen. Een volgend ver schot trof doel, wat de stand op 4-1 bracht. Het antwoord hierop was aan Adrie v. d. Weel, die een doorlo per in de korf legde (5-1). In de be ginopstelling had Rienus v. Dongen pech toen een lijnschot uit de korf draaide. Meer succes had Joop Han se, die met drie snellen passen zijn tegenstander voorbij liep en doel puntte (6-1). Voor de rust bracht Corrie v. Nieuwenhuize de stand nog op 7-1. Na de thee draaiden de groen-witten wat langzamer. Toch werd het 8-1 door een treffer van Leen v. Nieuwenhuize van onder de paal. Weer was het Tonny Flohil die weer met een vlak schot de voor sprong tot 9-1 bracht. Henk Braam zat het weer niet mee in de schiet- kunst, want verre schoten misten op een haar na de korf. Ook Piet Quaak die volkomen vrij stond, miste de kans van de dag. De dub bele cijfers werden bereikt door Adrie v. d. Weel (10-1), waarna ein delijk Henk Braam een ver schot in de korf zag verdwijnen (10-2), met welke stand tevens het einde kwam van een sportieve wedstrijd. NOAD I-Burgli II 1-2 Het. gaal met NOAD nog steeds niet voor de wind en na de gevoe lige nederlaag tegen Vclocitas moes ten do blauw-wit ten ook zaterdag avond in Burgh II haar meerdere erkennen. Niet dat de Burghcnarcn nu zo. veel beter korfbalden maar de 'groon-wittbn spéélden veel enthou siaster dan NOAD en dal heeft uit eindelijk de doorslag gegeven. NO AD miste Jan Smits voor wie J. Sla ger was opgesteld. NOAD probeerde het al direct met enkele snelle aan vallen die niets opleverden. Burgh was in hol. aanyatsvak veel gevaar lijker en het was vooral de overal opduikende Kees van Nieuwenhuize die. de. I^OAD-verdediging vaak voor Auto's in richting ziekenhuis via de Blokweg De tunnel aan de Sehuurbeque Boeyestraat kan geen motorisch ver keer verwerken, zodat motorrijders en automobilisten, komende uit Zicrikzee-centrum er goed aan doen te bedenken, dat zij via Grachtweg en Blokweg voortaan bij het Zweed se Rode Kruis-ziekenhuis moeten komen. Belangrijk in het kader van de nieuwe tunnel- en wegenbouw is de aanleg van een parallelweg aan de Rondweg. Deze weg is aangelegd door de Rijkswaterstaat en sluit aan op de grote tunnel bij de Schouwse dijk. Het uit Duiveland komende verkeer in de richtin» van het zie kenhuis, gaat gebruik .maken van deze parallelweg, die met een oprit verbinding geeft met het Zille. Ge lijktijdig met de beide genoemde tunnels, wordt deze weg voor het verkeer opengesteld. Daar de drie voudige openstelling een onderdeel betekent van het Rondweg-werk, zal de opening zonder enig ceremo- niëel plaats vinden. Wij adviseren inmiddels de weggebruikers zich de gewijzigde situatie te realiseren, om verkeerd rijden te voorkomen. ZIERIKZEE. 28-5. Op woensdag 30 mei a.s. zullen de twee tunnels, gebouwd in het kader van de aan leg van de Zierikzeese rondweg voor het verkeer worden opengesteld. Dit betekent dat de tunnel b(j de Sehuurbeque Boeyestraat gereed is voor het doorlaten van (uitsluitend) voetgangers en wielrijders, terwijl de nieuw gebouwde tunnel aan de Sehouwse dijk voor alle verkeer zal worden opengesteld. Voor 45 jaar.... ZIERIKZEE. De gemeenten Brui- nisse, Oosterland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Dreischor, Noordgouwe en Kerkwerve hebben zich, wat be treft de distributie van steenkolen, afgescheiden van Zierikzee. ZIERIKZEE (adv.). De Commissie van Bijstand voor de Levensmidde lenvoorziening maakt bekend, dat vanaf heden geregeld vers verkrijg baar wordt gesteld hondenbrood, t. w. per dag, per hond één brood a 22 ct. per kilo. REN ESSE. Op het strand onder deze gemeente, zijn twee grote mij nen uit zee aangespoeld en onder militaire bewaking gesteld. ZIERIKZEE. Sociëteit „Tot Nut en Genoegen" te Zierikzee. Grote Feest viering in de Stadswandeling (voor „Parklust"), hetwelk versierd zal zijn. Mtitinée Musicale, aanvang 2 uur; Soirée Musicale, aanvang 7 uur; Bal, aanvang na afloop Soirée. NOORDGOUWE. Aan het jaar verslag der vereniging „Het zieken huis voor Schouwcn-Duiveland" wordt ontleend dat het aantal ver pleegden in 1916 bedroeg 100; 42 patiënten ondergingen een operatie. Het ledental steeg tot even over de 1000. BURGH. In juli wordt alhier een zangersfeest gehouden van de Bond „Zang Veredelt". ZIERIKZEE. Het muziekgezel schap „Kunst en Eer" maakte met een viertal rijtuigen zijn jaarlijkse iiitstapje naar de duinstreek. Ter wijl de muzikanten tot de Nobel- poort spelend door de stad mar cheerden, mocht de jeugd tot zover in de rijtuigen meerijden. ELKERZEE. Een onverlaat heeft de regenbak van een geachte inge zetene met petroleum onbruikbaar gemaakt. De verontwaardiging in de gemeente is groot. ONGELUKKEN OP DE WEG ARNHEM. De 64-jarige heer G. van Wermeskerken uit Apeldoorn is om het leven gekomen bij een ver keersongeval in Arnhem. De heer van Wermeskerken, die vermoede lijk van zijn bromfiets was gevallen, werd, terwijl hij naast zijn brom fiets op de Apeldoornse weg lag, eerst door een autobus en vervol gens door een personenauto overre den, hij was op slag dood. LANDSMEER. De 61-jarige me vrouw P. Bosschietcr-Schaap uit Den lip is op het Noordeinde te •Landsmeer aangereden door een met puin geladen vrachtwagen en daar bij om het leven gekomen. DEN HAAG. In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag is overleden de 55-jarige inkoper P. A. van Don kelaar uit Den Haag. Hij was be trokken bij een verkeersongeval, toen hem op het Stadhoudersplant soen geen voorrang werd verleend door een personenauto. De heer van Donkelaar, die een scooter bereed, werd met hoofdwonden naar het zie kenhuis overgebracht. VENRAY. Zondagavond'is "op de provinc. weg Venray-Wanssum een Duitse personenauto in de bocht ge slipt en over de kop geslagen. Het naast de bestuurder zittende 16-ja- rige meisje P. Janssen uit Kevelaer werd ernstig gewond naar het zie kenhuis te Venray vervoerd, waar zij aan de bekomen verwondingen is overleden. Waar Nederland beroemd om is. SPORT KORFBAL DOSKO I-Vclocitas I 3-2 In een op behoorlijk peil staande wedstrijd heeft DOSKO een zwaar bevochten zege behaald op haar naaste buur Velocitas. DOSKO ver- sche enmet drie invallers, voor mej. Joke Dalebout en de heren H. den Boer en M. Hart. Velocitas miste Jaap Geleijnse. Reeds na drie minuten werd de score geopend door de nog altijd snelle H. Geluk die handig profi teerde van een vergissing in de DOSKO-verdediging (0-1). Na vijf minuten zorgde D. Hart na een paar verre schoten voor de gelijkmaker (1-1). In de volgende opstelling was DOSKO in de meerderheid maar toch wilde het niet vlotten. Eerst na een half uur wist Joh. v. d. Vaate hoog in te schieten (2-1). Ook na de rust bleef DOSKO in de aanval, al ging het allemaal te stroef om suc ces te boeken. Het was dan ook P. de Rijke die aan de andere kant na 20 min. met een ver schot het doel wist te treffen (2-2). Hierna kregen we een op en neer gaande strijd te zien waarbij beide korven onder vuur werden genomen. Vier min. voor het eindsignaal was het A. Jon ker die zijn harde werken voor DOSKO beloond zag met een fraai doelpunt (3-2). Met deze stand kwam het einde aan deze zeer sportief en in de beste verstandhouding ge speelde wedstrijd onder goede lei ding van de heer W. Vlaander. Burgh I-Zeemeeuwen I 10-2 MEER BELANGSTELLING NODIG VOOR GEMEENTEPOLITIEK Verkiezingsvergadering Prot. Chr. Federatie r r c* Foto Cas Oorthuis. Was deze wedstrijd vroeger een van de kas-steunpilaren, nu waren maar een handjevol wederzijdse sup porters opgekomen om deze wed strijd te zien. De Burgh-ploeg was een klasse beter en binnen 10 minu ten was het al 4-0. Bij velen komt nog de herinnering naar voren aan de vroegere, roemrijke duels tussen Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5