EEN FIETS voor NIETS! "tkunTIIZUN! Onbekend hoe lang Amerikaanse troepen in Thailand blijven dat is andere koek! Schietpartij tussen Oostberlijnse grenswachten en Westberlijnse politie Andere Boltini-beer ook agressief LAATSTE NIEUWS Kauiven op kamelen l Vraagstuk van de ontwikkelingslanden gaat ons allen aan Uitbreiding staking Barcelona en Madrid d e u r I o o Regeling situatie in Zuhl-Vietnani vergt jaren WASHINGTON, 23-5. - President Kennedy heeft tijdens zijn woensdag gehouden persconferentie niet wil len ingaan op de vraag hoe lang de Amerikaanse troepen in Thailand zullen blijven. Evenals in Europa, zal dit afhangen van de loop der ge beurtenissen. De regering zal zulks beoordelen aan de hand van de si tuatie in het betrokken gebied. Kennedv zei het met de betrokken vragensteller eens te zijn dat „als je troepen binnen brengt, het moeilijk wordt ze weer terug te halen, tenzij de situatie stabiel is". NEW YORK. Dc Amerikaanse mi nister van Defensie, McNamara ver klaarde woensdag in een vraagge sprek voor een Amerikaans televi siestation de bereikte vooruitgang naar democratie in Zuid-Vietnam bemoedigend te achten. Hij schatte echter dat een regeling van de mili taire situatie in dit land nog „mins tens drie tot vijf jaar" zal vergen. Geen munitie Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van Defensie heeft woensdag medegedeeld, dat de ge vechtsgroep van het Amerikaanse leger, die zich op het ogenblik in Thailand bevindt, niet over munitie Ingezonden mededeling beschikt, „om de eenvoudige reden dat zij oo het ogenblik niet tegen over of in contact met een vijand staat". De woordvoerder wees erop dat de Amerikaanse militairen zich in de eerste plaats in Thailand be vinden om schieten te voorkomen, en niet om daar mee te beginnen. Zo nodig zou een grote hoeveelheid munitie aan deze geveuhtsgroep ge leverd kunnen worden. Ingezonden mededeling Scholier werd zwaar gewond BERLIJN, 23-5. Een vijftienjarige Do Oostberlijnse grenswachten ELEGANT kleding is niet duur Nederlandse ambassade in Stockholm in oud paleis STOCKHOLM. 23-5. - Een uit de zeventiende eeuw daterend paleis zal de Nederlandse ambassade in Stock holm gaan huisvesten, indien althans de gemeenteraad van de Zweedse hoofdstad hiermee akkoord gaat. Aart de raad is ook verzocht zijn fiat ie geven aan een krediet van vier miljoen Zweedse kronen voor restauratie. Deze restauratie zal om streeks twee jaar duren. Het paleis is in 1640 gebouwd in opdracht van de Nederlander Louis de Geer, die als de grondlegger van de Zweedse industrie wordt beschouwd. En 't is vermoedelijk ontworpen door de Ne derlandse architect Pieter Post. Men grondt deze mening op het feit, dat de bouwstijl gelijkenis vertoont met die van het Mauritshufs in Den Haag een schepping van Post. Volgens het Zweedse persbureau T.T. is de Nederlandse regering ak koord gegaan met een 'huur van vijf. entwintig jaar tegen een prijs van 90.000 Zweedse kronen per jaar. Oostduitse scholier is woensdag door kogels van Oostberlijnse grenswach ten zwaar gewond toen hij een ka naal overzwom om naar het weste lijke stadsdeel van Berlyn te ont vluchten. Er ontstond een schietpar tij tussen de Oostberlijnse grens wachten en Westberlijnse politie die de vlucht van de jongen wilde dek ken. Hierbij werd een Oostberlijnse grenswacht in de buik getroffen en een andere in de arm gewond. De schietpartij die twintig minuten duurde, werd de hevigste sedert de oprichting van de Berlijnse muur genoemd. De jongen was op de muur die evenwijdig aan het kanaal loopt, ge klommen en vervolgens in het water gesprongen. De Oostberlijnse grens wachten openden het vuur, waarop de vluchteling onderdook. Hij be reikte de andere oever en werd naar een ziekenhuis overgebracht waar hij een opratie onderging. Ingezonden mededeling J ELEGANT kleding is mooier ROTTERDAM. Op Verolme's werf op Rozenburg heeft de officiële kiel legging plaats gehad voor de nieuw ste tanker van de Esso Nederland N.V., „de Esso Den Haag", die met haar draagvermogen van 86.000 ton het grootste schip wordt vari de Ne derlandse koopvaardijvloot. WASHINGTON. President Kenne dy heeft gezegd dat de V.S. „zeer bezorgd" zouden zijn als het geschil tussen Indonesië en Nederland over westelijk Nieuw-Guinea zou ontaar den in een volledig militair conflict tussen beide landen. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Andere indeling van vakanties en „verzorgingsdienst" voor meisjes MET GRATIS CHOCOLADEREPEN DEN HELDER, 23-5. Bij het cir cus Boltini dat een voorstelling in Den Helder heeft gegeven hebben zich enkele moeilijkheden voorge daan. Tijdens het tweede nummer van het programma waarin de dompteur Alberto Althof met de be ren optrad, werd een der dieren na het nuttigen van suikerklontjes en chocolademelk agressief. De beer viel hem aan en wierp hem op de grond. Althof trachtte het dier weer in het gareel te krijgen, doch toen hij zich half omdraaide (waarschijn lijk om te zien hoever hij van de uitgang verwijderd was) herhaalde de beer zijn aanval en sloeg hem met zijn klauio in de hals. De heer Boltini en enige stalknechts bega ven zich in de kooi en wisten de heer Althof te ontzetten. Deze moest zich in het ziekenhuis laten behan delen, doch keerde later terug om zijn programma te vervolgen. Na de voorstelling deelde de heer Althof mede, dat in Haarlem waarschijn lijk de verkeerde beer is gedood. De beer die dinsdagavond agressief was zal ook worden doodgeschoten en het berennummer zal dit seizoen van het programma worden afge voerd. Tijdens het optreden van miss Miranda met de leeuwen ontstond een begin van brand bij de dieren- uitgang toen ze de hoepel ontstak, waardoor de leeuwen moesten sprin gen. Dit veroorzaakte enige paniek, vooral bij de bezoekers, die dicht in de buurt zaten, doch door afdekken met zielen was het vuur spoedig ge doofd. Alles zit weer glad tussen V.S.en Bondsrepubliek WASHINGTON. 23-5. President Kennedy heeft woensdag verklaard, dat de misverstanden tussen de Ver enigde Staten en west-Duitsland over de kwestie Berlijn „zijn recht gezet". De president zei dit, toen hem tijdens een persconferentie vra gen werden gesteld over dc kritiek van bondskanselier Adenauer op de Amerikaanse voorstellen tot instel ling van een internationaal controle orgaan voor de toegangswegen naar wcst-Berlijn en over Adenauer's kennelijke tegenzin tegen de ver kennende besprekingen tussen de V.S. en de Sowjet-Unie. In antwoord op een vraag, of dc besprekingen met de Sowjet-Unie zullen worden hervat op basis van een eensgezind westelijk standpunt, zei de Amerikaanse president, dat de verkennende besprekingen zullen worden voortgezet. DEN HAAG, 23-5. Op dc in het Kurhaus te Scheveningen gehouden algemene vergadering van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen, die onder meer werd bijge woond door de echtgenote van de Haagse burgemeester en tevens ere voorzitster van de afdeling Den Haag mevrouw R. T. Kolfschoten-Ferwer- da, en het Tweede Kamer-lid me vrouw mr. J. M. Stoffels-van Haaf- ten, is rapport uitgebracht over de twee studie-onderwerpen: „Herzie ning indeling van de vakanties" en „Dienstplicht voor meisjes". Mevrouw F. Postma-Roemer, die verslag over de herziening van de vakanties uitbracht, stelde dat de belangen van het kind uiteraard op de voorgrond geplaatst dienen te worden. Gebleken is echter, dat de huisvrouwen vooral met de huidige vakantieregeling niet zijn ingeno men. Vooral het feit, dat alle scho len tegelijk zijn gesloten vindt men niet zo geslaagd. Ook is bij een in gesteld onderzoek gebleken, dat de vakantie-verdeling over het gehele jaar te wensen over laat. In het al gemeen acht men de zomervakantie te lang, terwijl de Paas- en Pink stervakanties aan de korte kant zijn. Velen zijn van mening, dat de kin deren in verband met de zware tijd die hen na de Pinkstervakantie wacht (repetities en examen) meer gebaat zullen zijn met een langere Paas- respektievelijk Pinkstervakan- tie. Geen „dienstplicht" Het studie-onderwerp „Dienst plicht voor meisjes", dat in 103 af delingen van de vereniging is be- Scheepvaartberichten Kelletia (t.), 23-5 van Puerto Miran da naar Landsend. Lemsterkerk, 23-5 van Kuwait naar Khor Al Mufatta. Zafra (t.), 23-5 van Port Said naar Thameshaven. De acties in Nw.-Guinea HOLLANDIA, 24-5. Met gebruik- making van steun van de lucht macht hebben Nederlandse eenhe den op 21 mei een aanval ingezet op de ongeveer 115 overgebleven Indo nesische parachutisten die vlakbij Teminaboean waren geland. De „Neptunes", die zijn uitgerust met raketten, bombardeerden de stellin gen van de Indonesiërs die zich daar na aanvankelijk in zuidelijke rich ting in groepjes terug trokken maar zich later hergroepeerden. Dit laat ste is gebleken uit meldingen van de bevolking en uit verkenningen. Toen de parachutisten wederom gelokali seerd waren, werd opnieuw een ge combineerde aktie te land en in de lucht ingezet. De resultaten hiervan zullen nader worden bekend ge maakt. Van akties tegen de para chutisten bij Fak-Fak en Temina boean hebben de strijdkrachten geen bijzonderheden gepubliceerd. In Teminaboean is marinier J. J. Jansen, vermoedelijk bij het ontlan den van een landingsvaartuig - de toedracht in bijzonderheden is in Hollandia nog niet bekend -, een ernstig ongeval overkomen waarbij zijn linkcronderbeen werd verbrij zeld. Hij werd per helikopter naar Sorong vervoerd waar hij in het zie. kenhuis is opgenomen. handeld, werd besproken door me vrouw L. H. F. Beijer-de Roode uit Bloemendaal. Allereerst uitte zij be zwaren tegen de naam „dienstplicht" die gewijzigd zou moeten worden in „verzorgingsplicht of -dienst, die nende plicht of werkplicht". Uit de voorstudie was gebleken, dat men over het algemeen positief stond te genover het feit, dat de meisjes na hun schooltijd een jaar te werk zul len worden gesteld in ziekenhuizen of bejaardentehuizen. Over het al gemeen was men van mening, dat de meisjes zich hierdoor voor de maat schappij nuttig zullen maken, ter wijl zij bovendien een bepaalde zelf standigheid opdoen. De kauwtjes die rond Ouwe hands Dierenpark huizen zijn weer aan het nestelen gesla gen en opnieuw hebben zij de dromedaris en de kameel de „leverantie" gegund van haar en wol om er hun nesten mee te stofferen. De kauw is een neefje van de kraai. Hij is de kleinste onder de inlandse kraaien, is wakker, levendig, behendig en uiterst schrander. Dat laatste vooral verklaart waarom de kauwen thans weer dagelijks neerstrijken op de ruggen van de ruig behaar de kamelen en dromedarissen. Zij hebben daar immers de enorme plukken wol zo maar bij grote hoeveelheden voor het meepikken. Ze zitten soms bij tientallen tegelijk op de „schepen der woestijn", die er zich in het geheel niet aan storen en dan ook rustig blij ven liggen of rondwandelen in hun domein. Misschien vin den ze het wel heerlijk op die manier van de overtollige vacht te worden bevrijd nu de zomer in aantocht is. En de kauw, wiens naam een na bootsing is van het geluid dat hij voortbrengt, kan nergens goedkoper aan een warm, met kameelhaar gevoerd nestje voor zijn kroost komen. Hoger soldij voor Nieuw-Guinea- dienstplichtigen DEN HAAG, 24-5. Ingaande 1 juni 1962 worden de inkomsten der dienstplichtige korporaals en man schappen die tijdens hun eerste oefening in Nederlands Nieuw-Gui nea in werkelijke dienst zijn met 15 gulden per maand verhoogd. Een regeling voor de briefwisse ling van en met militair personeel, dat in Nederlands Nieuw-Guinea is gestationeerd, zal binnenkort wor den bekend gemaakt. Een militair konvooi van het Amerikaanse garnizoen in Berlijn is bij de Oostduitse controlepost Ba- belsberg op de autoweg Berlijn-Han- nover zes uur lang vast' gehouden omdat geen aankondiging vooraf van de reis van dit konvooi gegeven zou zijn. ontdekten de jongen toen hij nog slechts enkele meters van het twin tig meter brede kanaal hoefde te zwemmen. Zij bleven schieten toen hij op de kant werd gehesen en hiel den pas op toen de Westberlijnse brandweer verscheen om de gewon de vluchteling naar het ziekenhuis te vervoeren. Men neemt op grond van het ge drag der Oostberlijnse grenswachten aan dat iemand anders tijdens de vlucht van de scholier een mislukte poging deed om naar het westelijke stadsdeel te ontkomen. Durend rumoer om de naam „Sabriene" DEN HAAG. 23-5. Het Tweede Ka- merlid de heer Fransen (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Justitie schriftelijk gevraagd of deze alsnog bereid is een aantal vragen te be antwoorden die hem eerder werden gesteld over een weigering de voor naam Sabriena in de registers van de burgerlijke stand op te nemen. Het betreft hier een geboorte-aan gifte in Norg, op 14 december van het vorige jaar. Deze vragen behelsden onder meer of het juist is dat de officier van justitie in Assen als zijn mening te kennen heeft gegeven, dat hij de be wuste voornaam evenmin zou accep teren en ook dat een circulaire uit 1857 zo moet worden geïnterpreteerd dat de in de familie voorkomende naam ontoelaatbaar is te achten. Voorts werd reeds de vraag gesteld welke de bemoeiingen zijn van de officier van justitie vóór het tijdstip dat hij geroepen is de registers van de burgerlijke stand aan een onder zoek te onderwerpen. Dit Kamerlid vraagt thans ook of de minister bereid is aan de ambte naren van de burgerlijke stand in overweging te geven om in afwach ting van de inwerkingtreding van een desbetreffende wet, reeds het in die wet neergelegde ruime standpunt in te nemen met betrekking tot de toelaatbaarheid van voornamen. Ingezonden mededeling ELEGANT kleding is betarl SCHIPHOL. Zondagochtend ver trekt de nieuwe miss Holland van Schiphol naar Beiroet voor de miss Europa verkiezing. Zij is de 20-ja- rige Haarlemse Rina Lodder. Waarschuwing tegen roken in Engeland LONDEN. Het Britse ministerie van gezondheid is gisteren begonnen met het verspreiden van aanplak biljetten die de mensen waarschu wen tegen de gevaren van roken. Op de biljetten, die een zwarte achtergrond hebben, staat in rood en wit te lezen: „Gevaar. Hoe meer si garetten u rookt, hoe groter het ge vaar wordt van dood door longkan ker, chronische bronchitis of een hartkwaal. U bent gewaarschuwd". Leeuwarden wordt goochelstad LEEUWARDEN, 23-5. Leeuwarden is vrijdag, zaterdag en zondag goo chelstad. Op deze drie dag enhoudt de „Nederlandse Magische Unie" na melijk in de Friese hoofdstad een congres met goochelconcours, waar aan 45 goochelaars zuilen deelne men. Op het congres worden 300 goochelaars verwacht, uit Nederland maar ook uit Duitsland, Engeland, Frankrijk en België. Ingezonden mededeling ELKE DAG-3 MAANDEN LANG (t/m 30 juni*62) heeft iedereen die een nieuwe fiets koopt, de kans diefiets(plus toebehoren) cadeau te krijgen! DIT ZIJN DE WINNAARS VAN DE ZESDE WEEK ZATERDAG 5 HEI mevr. J. Berssenbruji» li. MontejjoriJaan 1. Amersfoort. MAANDAG 7 MEI (nej. A. Michels Molenstraat 11. Tilburg. DINSDAG MEI de heer S. Feenstra No. 110. St. Nicolaa»z«. WOENSDAG 9 MEI mej. S. J. Modderman Schonecevelstraat 39. Wolvet*. DONDERDAG 10 MEI de heer C. J. van Ginneken Kerkstraat 12, Bavel. VRIJDAG 11 MEI mevr. K. v.d. Meer Zuidweg 41, Rijpwctering. STAAT U HIER DE Y0LGENDE WEEK BIJ? (vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen) DURE ZEGELTJES DEN HAAG, 23-5. In het vei linglokaal van de firma van Dieten aan de Anna Pauw- lonastraat in Den Haag wordt t>au 28 tot 30 mei de collectie postzegels van wijlen John Lek uit New York geveild. De waarde van de collectie wordt geschat op 150.000 d 200.000 gulden. Op 29 mei worden de duurste exemplaren, waarvan een zogenaamde „Rode Mer kuur" uit Oostenrijk (1851), waarvoor een opbrengst van meer dan 20.000 wordt ver wacht, geveild. John Lek over leed vorig jaar op 85-jarige leeftijd in New York. Hij was vroeger diamant-syndicaat- makelaar en heeft o.a. in Ne derland gewoond. Voor 1914 telde hij onder anderen de Russiche czaar onder zijn re laties. ZEIST. Het gereformeerd convent in oprichting heeft dezer dagen op „Woudsehoten" te Zeist een besloten bijeenkomst gehouden van twee da gen. ALBLASSERDAM. Woensdagmid dag is op rijksweg 15 onder de ge meente Alblasserdam de 42-jarige vertegenwoordiger M. L. Versloot uit Dordrecht om het leven gekomen, toen zijn auto in botsing kwam met een autobus. „Eén wereld of geen wereld' UTRECHT, 23-5. Prof. J. Tinber gen heeft op een in Breukelen ge houden studiedag ter gelegenheid van het derde lustrum van het Ne derlands Opleidingsinstituut voor het buitenland, als zijn mening te ken nen gegeven, dat de oude zegswijze uit de tijd van de Volkenbond: „Eén wereld of geen wereld", ieder jaar méér waar wordt. Wy kunnen ons niet meer permitteren, aldus prof. Tinbergen, ons te isoleren van dat gene wat er in andere werelddelen gebeurt. De grote vraag die op het ogenblik dan ook rijst is, of wij geestelijk en moreel wel opgewassen zijn tegen de situatie die door de technische ont wikkeling is geschapen. Naar de me ning van prof. Tinbergen zal men de uitdagingen van deze tijd alleen het hoofd kunnen bieden, wanneer ge tracht wordt het welzijn van de we reld als geheel te nemen tot uit gangspunt van eigen politiek en daden. Op het gebied van de economische politiek betekent dit, dat het vraag stuk van de ontwikkelingslanden een vraagstuk is geworden, dat ons allen aangaat, ook uit een oogpunt van verlicht eigenbelang, aldus prof. Tin bergen. Dit vraagstuk is toch zeker het meest belangrijke vraagstuk voor de meerderheid der wereldbevolking. De armoede in Azië, Afrika en la- tij ns-Amerika is zó groot en de te genstelling van hun armoede met de welvaart van de rest van de wereld zó scherp, dat het wel het allereerste probleem voor de betrokken volken moet zijn. Willen wij tegenover deze wereld niet vreemd staan, dan moet het dus ook bij ons een eerste plaats innemen. Gemeenschappelijke oplossing Zouden wij - aldus prof. Tinber gen - erin slagen dit vraagstuk enigermate tot een oplossing te Ingezonden mededeling ELEGANT kleding volmaakte pasvorm I DE TOESTAND IN SPANJE MADRID, 23-5. - In Barcelona is het aantal stakers woensdag sterk toegenomen. Ook in Madrid, zy het in mindere mate, waren meer sta kers dan de voorgaande dagen. De organisatoren van de stakers hadden woensdag kennelijk hun aandacht geconcentreerd op de twee grote ste den van Spanje. In Barcelona en omgeving zouden nu rond 18.000 arbeiders het werk hebben neergelegd. In Bilbao heb ben evenals de vorige dagen vele ar beiders het werk echter hervat. Vol gens betrouwbare kringen zijn er in Terracottamodelleii van Michelangelo gevonden MONTREAL, 24-5. De Londense kunsthistoricus Ludwig Goldschei- der heeft woensdag in Montreal vijf terracottamodellen van handen, voe ten en armen en van een romp van ongeveer 10 centimeter herkend als werken van Michelangelo. De beeld houwer maakte deze modellen als voorstudies. Ze zijn zeer zeldzaam daar Michelangelo ze meestal zelf vernietigde. De modellen zijn het eigendom van de Canadese gebroe ders Peter en Paul Lebrooy. Volgens Goldscheider die speciaal voor deze modellen naar Canada is gereisd, heeft hij ze omstreeks 1930 voor het eerst gezien in een museum in Dresden. Ze waren in 1938 ge veild en in handen gekomen van een familielid van de Lebrooys. deze stad nu nog rond 16.000 stakers. Tien dagen geleden bedroeg het aan tal stakers hier nog 40.000. Uit Madrid wordt vernomen, dat het wetsontwerp waarover menings verschil is ontstaan omdat het gaat over de opneming van arbeiders vertegenwoordigers in de raden van commissarissen, terug gezonden is naar de parlementscommissie die het al eerder 'heeft bestudeerd. brengen, dan zal daardoor ook het vraagstuk van oorlog en vrede an ders komen te liggen. Als het Wes ten kan tonen, dat het in staat is om dit grote vraagstuk van de ar moede tot een oplossing te brengen, dan zal het westerse economische en sociale stelsel in aanzien stijgen in al deze onderontwikkelde landen. Men dient het vraagstuk van de ont wikkeling der landen met lage in komens te zien als een gemeenschap pelijk vraagstuk, dat om een ge meenschappelijke oplossing vraagt. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Voor het te Rotterdam gehou den examen ter verkrijging van het assistents-diploma der Centrale Ver eniging voor Openbare Bibliotheken, slaagde - na een tweejarige oplei dingscursus - onze vroegere stadge note mej. E. E. C. Lugt. DREISCHOR Concert „Nu met Hope" Bij gunstig weer 'hoopt het mu ziekgezelschap „Nu met Hope" een concert te geven in de muziektent te Dreischor. De volgende nummers zullen ten gehore worden gebracht: 1. Gooi- landia, van C. J. M. Cori; 2. Het or gellied van Broeder Laetantius-de Rooy; 3. Op de Bornhof, van P. B. Bisselink; 4. Im Böhmerwald, arr. van Jaroc; 5. All in the april eve ning, van Roberton-Kriek; 6. Edel- weis-wals, van Jos v. d. Veken; 7. Vredeklanken (mars), van H. H. M. Ramakers; 8. Taptoe. Het concert begint ongeveer half acht. OOSTERLAND De SAKOR-collekte De collecte voor „S.A.K.O.R.", de Samenwerkende Kinderbescherming Organisaties, die er momenteel aan meewerken ongeveer 50.000 kinderen te helpen, die een eigen tehuis moe ten ontberen, heeft opgebracht de mooie som van f 80,30. Onder lei ding van mevrouw Bakker-Bal wer den door Elly van Dijk, Willy van der Have, Lies en Ina Hirdes, Ina Istha, Truus Kwaak, Truus Roks, Marian Schoof en Ineke Stouten bo venvermeld resultaat bereikt, dat meer bedraagt dan voorgaande ja ren. Een woord van hartelijke dank voor dit mooie bedrag aan gevers isters) en aan alle medewerkenden voor dit nuttige doel. De nationalistisch-Chinese pre mier, Cheng Cheng heeft maandag in Taipeh aangekondigd dat zijn land alle illegaal naar Hongkong gevluch te Chinezen wil ontvangen. De re gering van Formosa wil duizend ton rijst aan de autoriteiten te Hong kong aanbieden als voedsel voor de vluchtelingen. V.N.-hulp aan economische ontwikkelingsprojecten NEW YORK, 24-5. De bestuurs commissie voor het speciale fonds van de Verenigde Naties heeft een bedrag van 36.9 miljoen dollar toe gewezen als hulp voor de financie ring van 41 nieuwe projekten voor economische ontwikkeling in 35 lan den en gebieden. Toegewezen werden onder meer aan Zuid-Slavië 546.000 dollar voor nucleair onderzoekswerk voor de landbouw en aan Nigeria 1.055.500 dollar voor de bouw van een kweek school voor onderwijzers. De groot ste toewijzing ging naar de Libanon. Zij was 2.288.700 dollar groot en be stemd voor uitrusting voor de op leiding van luchtvaartpersoneel in Beiroet. Paul Hoffman, de direkteur van het fonds, deelde nog mede, dat de toewijzing aan Zuid-Slavië bedoeld was voor uitbreiding van het onder zoekswerk en de opleidingsmogelijk heid van het instituut voor de toe passing van hel nucleaire onder zoekswerk voor landbouw, bosbouw en veterinaire wetenschappen in Ze- mun. Ingezonden mededeling ELEGANT KLEDING Havenpieln 11 Zierikzee. Donderdag is in Hollandia be kend gemaakt dat de „Zuiderkruis" morgenochtend om zeven uur zal binnenlopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2