In haventje van Burghsluis lag eens de eigen vissersvloot De nieuwe Sloehaven wordt enorm project „Westelijke imperialisten versterken koude oorlog" Stafmuziekkorps Leger des Heils naar Schouwen-Duiveland H.S. - BURGHSLUIS - W.S.W. Oud -schipper 11. van der Est vertelt BURGH, 19-5. Er staat een reddingboot in een bloementuin ergens in Haamstede. Ceen gewone reddingboot, maar een klein houten model van een hier vroeger gestationeerde reddingboot, geheel in de originele kleuren geschilderd. Het lijdt geen twijfel dat de vervaardiger van dit kunststuk iets met de zee te maken moet hebben. En dat is ook zo, want Hubrecht van der Est kent het woelige water als zijn bloementuin. In 1885 werd van der Est in Haamstede geboren als zoon van een bin nenvaartschipper. Ook zijn grootvader oefende ditzelfde beroep uit, evenals zijn overgrootvader, zodat het normaal was dat ook zoon Hubrecht ging varen. En dat gebeurde, want de klipper „Goede Ver wachting" uit Haamstede voer geheel Nederland, België en de Rijnroute af met als schipper: H. van der Est. Alles natuurlijk met de zeilen, want motorvaartuigen waren er in die jaren nog niet. Haamstede bezat toen nog een binnenschipper, Jan Steur. Hij voer op de tjalk „Twee Gezusters". Zo af en toe werd de thuishaven Burghsluis opgezocht en over dit haventje nu kan v. d. Est nog veel meer vertellen, want hij was 35 jaar havenmeester. In 1918 begon hij dit baantje tot aan de ramp in 1953, toen hij door het wa ter noodgedwongen werd zijn wo ning te verlaten. Hij keerde er niet meer terug en woont nog steeds aan de Moolweg. Voor de ramp was Burghsluis maar een klein getjj haventje, dat met eb be droog* viel. Zodoende moesten de schepen er altüd met hoog water in en uit. En dat waren meer schepen dan nu, ondanks dat de huidige veel grotere haven ook met ebbe binnen te varen is, want in Burghsluis lag de vissersvloot van Burghsluis ge meerd. Groot was die vloot niet, want het waren maar vier scheep jes, die hier hun ligplaats hadden. Op de boeg voerden ze de Haam- steedse afkorting H.S., terwijl deze letters ook op de zeilen te lezen wa ren. Oorspronkelijk was de haven van Burghsluis er niet, doch werd ge woon aan een soort inham aan de zeedijk gemeerd. Deze plaats is nog bekend als de „ouwe kaoie". En daar zit automatisch ",t ouwe sluusje" aan vast, want hier woonden de be manningen van de hoogaarsen, de hengsten en blazers, die de toenma lige houten scheepstypen vormden. Prima schuiten waren het niet, want als men in het vooronder van de H.S. IV van Dirk van de Klooster zat .kon men door de „harren" de zon zien. „Het was niet best in die tijden voor de vissers" zegt v. d. Est, „één bonke ermoe". Dezelfde Dirk van de Klooster voer zelfs met zijn vrouw als hulp, omdat knechts niet te betalen waren. De gevangen vis werd in de dorpen verkocht, doch toen later de vangst meer werd gericht op de zeehonden, werden die naar Antwerpen gestuurd, waar de Diergaarde voor verdere verzending zorgde. De Van de Klooster's Nu we de naam Van de Klooster tegenkomen, moeten we hier iets meer van zeggen, want de gehele visserij te Burghsluis was Van de Klooster. Op het „oude Sluusje" woonde in ieder huis een Van de Klooster. Kees, Marien, Dirk, Jaap, Nelis, enz. Hier was geen wijs uit te houden en daarom werden een aantal bijnamen gebezigd. Men ken de daar dan ook „Poeste", „Asse- pijn", „schip Nelis" enz. beter dan de voornaamsaanduiding. Het was een apart volk, de Van de Kloosters. In het Nederlandse geschiedboek hebben ze zich een bijzondere naam verworven door het redden van een groot aantal drenkelingen, waarbij ze soms de reddingboot nog voor waren. Op verschillende monumen ten, die opgericht zijn ter nagedach tenis aan heldhaftige reddingen komt de naam Van de Klooster op vele plaatsen voor. De laatste Van de Kloosters voeren wel met zomergas ten naar de zeehondenplaten. De fa milie is praktisch uitgestorven, op wat verre verwanten na. In het kleine haventje kwamen na de eerste wereldoorlog ook veel vis sers uit Arnemuiden, die met hun typische zeiltuigen de nacht in Burghsluis overbleven, en tevens poogden om hier wat vis kwijt te geraken voor wat eieren en spek. Ook de mosselvissers uit Clinge, uit Hontenisse en Grauw enz. waren trouwe bezoekers van Burghsluis. En dan de vervoerders van bouw materialen, landbouwprodukten (en vooral in het najaar de suikerbieten) niet te vergeten. Havenmeester Van der Est kent ze nog allen, want hij was de man die het liggeld inde en het kaaigeld ontving. Dit laatste was een soort belasting op de goederen die over de haven verhandeld wer den. Zo af en toe kwam er in de zo mer nog eens een schip met gasten, die een zang- of muziekvereniging vormden en deelnamen aan een con. cours. De reddingboot Dan was. er vlak bij de haven de reddingboot gestationeerd. Tot 1920 was dit de „Prinses Wilhelmina" met schipper M. v. d. Klooster. Door een explosie werd de boot vernield, waarbij de schipper voor zijn leven invalide werd. Als vervanger kwam de „Prins Hendrik", een zeilboot, totdat een nieuwe boot was gearri veerd. Op 15 september kwam een fonkelnieuwe motorreddingboot naar Burghsluis. Ze kreeg de naam „Prinses Juliana" en stond onder bevel van C. v. d. Klooster tot 1932, waarna zijn zoon Jacob het com mando overnam. In 1945 werd de boot met loods en al door de Duit sers opgeblazen. Havenmeester van der Est kent de geschiedenis van de reddingboten te Burghsluis op zijn duimpje, warrt vanaf 1920 is hij op stapper geweest. Al de tochten die hij meemaakte, staan opgeschreven in een eenvoudig schrift. In 1932 werd hij stuurman op de „Prinses Juliana", nadat hij reeds 22 maal als opstapper was mee uitgevaren. In totaal bracht hij 17 schipbreuke lingen mede naar Burghsluis. Met weemoed denkt hij nog aan 1921 toen in een novemberstorm de Wie lingen en de Walhalla schipbreuk leden. Want juist op die dag was de boot in reparatie, zodat Ouddorp en Stellendam in het geweer werden geroepen. Rustig vertelt oud-haven meester van der Est over zijn we derwaardigheden, waarbij hij met trots kijkt naar een door hem zelf vervaardigd prachtig B.M.-er jacht. Zo af en toe fietst hij nog wel eens naar Burghsluis, om daar een veel grotere, doch lege haven te bekij ken. De herindeling van de gemeenten is ook voor Burghsluis niet zonder veranderingen gebleven. Hoewel er geen grote vissersschepen meer zijn met Burghsluis als thuishaven, zijn er de laatste paar jaar heel wat kleinere bootjes bijgekomen, zg. visboten, die gehuurd kunnen wor den om er mee te werphengelen in de Oosterschelde of in het Schelp- hoekgat. De naam H.S. zult U ech ter niet meer op deze bootjes vin den. W.S.W. staat op de boeg, met Westerschouwen als betekenis. Met de verdwijning van de aanduiding H.S. is een brok havenleven verdwe nen en geschiedenis geworden. Daarom zijn we de heer van der Est dankbaar dat hij ons nog het een en ander over het oude haventje heeft willen vertellen. Laagste inschrijver: f 10,4 miljoen VLISSINGEN, 19-5. Binnen enkele weken - nog deze maand verwacht en bij Rijkswaterstaat de goedkeu ring van de minister op de gehouden openbare aanbesteding, waar het aannemersbedrijf Geluk uit Gorin- chem als laagste uit de bus kwam met büna 10,4 miljoen - zal in het Zuid-Sloe worden begonnen aan een groots projekt. Het projekt moet in september '64 gereed zijn; het bouwen van twee havendammen die tesamen de nieu we Sloehaven zullen vormen. „Het Riissisch-Bulgaars communiqué: MOSKOU, 20-5. De besluiten die de ministerraad van de NAVO begin mei in Athene heeft genomen, „zyn een gevaarlijke stap naar een ver snelling van de bewapeningswed loop en een verdere verergering van de internationale toestand". Dit wordt gezegd in een Russisch- Bulgaars communiqué, dat aan het eind van het bezoek van een Sowjet- delegatie onder leiding van premier Chroesjtsjef aan Bulgarije werd on dertekend. De Russische afvaardi ging, bestaande uit vertegenwoordi gers van regering en partij, kwam op 14 mei in Bulgarije aan en keerde zaterdag naar Moskou terug. Volgens het communiqué, waar van de inhoud zondag werd bekend gemaakt, was bij het overleg geble ken dat de twee landen het over alle besproken vraagstukken eens zijn. Oostenrijkse kanselier over koninklijk bezoek WENEN, 20-5. Men behoeft geen bijzondere profeet te zijn om te voor spellen dat de Nederlandse konink lijke familie in Wenen bijzonder har telijk begroet zal worden, zo heeft de Oostenrijkse bondskanselier, dr. Gorbach, aan de vooravond van het koninklijke bezoek aan Wenen tegen over het A.N.P. verklaard. De leden van het Nederlandse ko ninklijke gezin zijn reeds herhaalde malen in Oostenrijkse wintersport plaatsen geweest en door hun na tuurlijke en ongedwongen houding zijn zij bij de Oostenrijkers bijzonder geliefd geworden. Ik kan dan ook zeggen, aldus de bondskanselier, dat men zich niet alleen van officiële zijde op het bezoek verheugt, doch dat het gehele Oostenrijkse volk deze vreugde deelt. Dr. Gorbach wees er in dit inter view op, dat reeds vele jaren een steeds dieper wordende vriendschap Belangwekkende bodemvondsten in het rustige Zuidhollandse Valkenburg Specimen uit Romeinse tjjd komen omhoog LEIDEN, 19-5. De gemeente Val kenburg in Zuid-Holland heeft in de Romeinse tijd een zeer belangrijke schakel gevormd in de verdedigings linie, die liep van Lugdunum (het tegenwoordige Katwjjk) via Novio- magnus (het tegenwoordige Nijme gen) naar Duitsland- Talrijke be langrijke vondsten zijn daar gedaan, sinds prof. dr. A. E. van Giffen in 1914 met opgravingen is begonnen. Een van de meest interessante ont dekkingen is een onlangs opgegra ven tabula, een met was beschreven schrijftafel van de Romeinen waar op een tot nu toe nog niet ontcijfer de tekst staat. Het uitgebreide en zeer kostbare onderzoek in Valkenburg gaat uit van de „Vereniging van terpenon derzoek" en wordt uitgevoerd onder leiding van prof. Van Giffen. Prof. dr. W. Glasbergen, die met de dage lijkse leiding belast is, vertelde tij dens een persconferentie over het „praetorium agrippinae" van weleer. De bodem van dit rustige dorp in Zuid-Holland bevat een keur van voorwerpen, die een verlengstuk vormen van de geschreven Romein se geschiedenis. In totaal hebben hier in de jaren 42 tot 270 na Chris tus zeven vestingen gestaan. Ver koolde resten en aangebakken klei in de verschillende blootgelegde la- totaalbedrag van deze werken, met inbegrip van de materialen, zal om en nabij de 15 miljoen liggen", zo heeft de hoofdingenieur bij het aron- dissement Vlissingen van de Rijks waterstaat, ir. H. Wieringa aan het A.N.P. medegedeeld. „Bij dit werk zullen we gebruik maken van gra- nietblokken, die speciaal uit Zweden moeten worden aangevoerd. We heb ben van deze blokken, die plm. 20 centimeter dik zijn, niet minder dan 40.000 ton nodig. Aanvoer zal voor namelijk in de wintermaanden ge schieden, per coaster, want dan zijn de vrachtprijzen het laagst". Evenals in Nederland, gaan in Engeland de mannen in de zomer sportieve jasjes van zeer lichte stof dragen. Deze pijproker draagt een zuiver katoenen jasje in zogenaamde Madraskleuren. De mode schrijft voorts metalen knopen voor. Volkswagenbusje sloeg over de kop op Rijksweg 18 onder Bruiuisse Behalve over internationale proble men was er van gedachten gewis seld over het versterken van de be trekkingen tussen de Sowjet-Unie en Bulgarije. Van Bulgaarse kant was het communiqué ondertekend door Todor Zjivkov, de leider der com munistische partij. De „westelijke imperialisten" wor den ervan beticht dat zij „de aan houdend vredelievende politiek van de socialistische landen beantwoor den met een versterking van de koude oorlog en een uitbreiding van de provocaties en gevaarlijke acti viteit van de agressieve NAVO, de Zuidoost-Aziatische-Verdragsorgani- satie (ZOAVO) en de Centrale-Ver dragsorganisatie (CENVO)". Wat de NAVO betreft wordt gewezen op het Amerikaanse besluit om vijf kern duikboten met Polaris-raketten ter beschikking van de NAVO te stellen. De heer K. uit Brussel, vertegen woordiger van de Belgische mine- raalwaterfabriek Spa Monopole, ontmoette donderdagavond bij zijn bezoek aan de cliëntèle twee opva renden van het rijksloodsvaartuig „Krammer", het schip dat de licht boeien op de Zeeuwse stromen on derhoudt. De kennismaking bleek zo aange naam, dat men besloot nog verschil lende andere café's te bezoeken en ook eens een kijkje te gaan nemen in Zierikzee, waar eveneens nog me nig glas werd geledigd. Op de terug tocht naar Bruinisse, vloog het Bel gische Volkswagenbusje van de heer K„ bestuurd door de heer Willekens uit Rockanje uit de bocht van rijks weg 18, nabij de Oude dijk en sloeg enkele malen over de kop. De drie inzittenden werden gewond en dok ter van Leeuwen moest eerste hulp verlenen. Het busje werd zeer ern stig beschadigd. Tegen de inzitten den c.q. de chauffeur, werd proces verbaal opgemaakt wegens het in kennelijke staat besturen van een auto. Frappant was zeker dat een kwar- Chauffeur onder invloed aan het stuur tier na dit ongeluk op dezelfde plaats een Mercedes auto eveneens over de kop sloeg, maar de inzittende bleef ongedeerd. De auto werd weer recht gezet en de onfortuinlijke bestuur der kon zijn tocht naar de pont te Zijpe voortzetten. Tot heden weet men nog niet wie dit laatste onge luk overkwam. Monument voor omgekomen vissers VLAARDINGEN, 19-5. In Vlaar- dingen is aan de vooravond van vlaggetjesdag in alle eenvoud hulde gebracht aan hen die in de loop dei- eeuwen tijdens de haringvisserij zijn omgekomen. Nadat namens re- deren en handel aan de voet van het monument voor de omgekome nen, een krans was gelegd, zong het Vlaardingse mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Jos Vranken ju nior het „Beati Mortui" van Men delsohn. Aan het slot van de plech tigheid zong „Orpheus" nog „Blijf bij mij Heer". Studenten richten adres Taaie bacteriën t f"? regeri"g A T\/rOrTT7,T?T~» A 1\/T 1(1 R TA,-, tussen Nederland en Oostenrijk be staat, die wortelt in talrijke over eenkomsten. Oostenrijk behoort, evenals Nederland, niet meer tot de grote mogendheden. Beide hebben zich hierin geschikt en door inten sieve krachtsinspanning op alle eco nomische gebieden geprobeerd het verlies van afzetgebied en grond stofleveranciers weer goed te maken. Kijkers en luisteraars Op 1 mei bedroeg het aantal aan gegeven televisie-toestellen 1.141.400 tegen 1.122.311 op 1 april (t.m. 17 mei 1.151.971). Er waren op 1 mei 1962 2.592.440 geregistreerde radio-toestellen tegen 2.591.523 op 1 april jl. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep bedroeg op 1 mei 474.053 tegen 474.841 op 1 april jl. In het ijs van het Zuidpoolge bied zijn bacteriën aangetrof fen, die na 50 jaar nog in le ven waren. De bacteriën wa ren afkomstig van de expedi ties van Robert Scott en Er- nest H. Shackleton. De ont dekker van de bacteriën is de microbioloog van de universi teit van Texas, George H. Meyer. Hij trof deze mense lijke faeces aan diep onder het ijs. De tijdsduur kon daar door gemakkelijk worden be- paald. Volgens Meyer is het iets heel bijzonders dat der- X gelijke micro-organismen zo y lang in leven blijven. Door hetX ijs werden ze beschermd tegen uitdroging en schadelijke stra ling. Het is echter nog niet duidelijk hoe ze bestand zijn geweest tegen de uiterst lage temperaturen van het poolijs. AMSTERDAM, 19-5. De vereni ging van vooi-uitstrevende studenten „Pericles", en de organisatie van progressieve studerende jeugd, heb ben aan het consulaat van Portugal in Amsterdam een brief gezonden, waarin zij het verlangen uitspreken dat de vele jonge studenten en ar beiders die vanwege hun sti-ijd voor democratische rechten in de gevan genissen zijn geworpen onmiddellijk worden vrijgelaten. Op de dag van internationale solidariteit met de gevangen Portugese democraten, 19 mei, getuigen wij - aldus de brief - van onze vei-bondenheid met de jeugd en het volk van Portugal in hun strijd voor democratie en vrij heid. Zij vei-zoeken het consulaat de inhoud van hun schrijven aan de Portugese regering over te brengen. SCHIPHOL. De perschef van pre sident Kennedy, Pierre Salinger, die een week in Moskou heeft doox-ge- bi-acht, is via Schiphol naar New York tei-uggekeerd. De Indonesische para's op ISieuw-Guinea HOLLANDIA. 19-5. Hel gouverne- ments voorlichtings bureau te Hol- landia heeft het volgende bekend gemaakt: Uit de verhoren der zeven gered de militairen van de donderdag neergeschoten Indonesische Dakota is gebleken, dat dit vliegtuig be hoorde tot een groep van twee Da- kota's die, begeleid door een Mitchell bommenweiper, op ongeveer 25 km. ten noord-oosten van Kaimana, elk een vijftiental parachutisten had uitgeworpen. Bedoelde Dakota werd op de terugweg neergeschoten. Uit meldingen van de bevolking is bovendien gebleken dat reeds eerder, ver ten noorden van Kaima na, een tot nu toe onbekend geble ven landing van parachutisten is ge schied, waarbij een 30-tal pai'achu- tisten was betrokken. Deze groep is afgeworpen ver in het oerwoud en trekt sedertdien door volkomen on bewoond gebied. Ook tegen deze groep zijn geëigende maatregelen getroffen om haar in te sluiten en tot overgave te dwingen. (Kaimana is gelegen aan de zuid kust van Nieuw Guinea ten westen van de Etna baai, waarop in janu ari de toen verijdelde Indonesische invasiepoging met drie motortorpe doboten was gericht. ANP). DE GRAFISCHE INDUSTRIE Het Nederlandse gedrukte woord over de grenzen De Nederlandse grafische industrie geniet ook in het buitenland grote faam om de hoge kwaliteit van zijn produkten. Geen wonder, dat het in Nederland gedrukte woord en beeld zijn weg vindt over de gehele we reld. De Nederlandse uitgevers, de drukkers en boekhandelaren hebben in 1961 een export bereikt van circa f 135 miljoen, een stijging ten op zichte van 1960 met rond 10 procent. Deze export wordt op velerlei wij ze ondersteund en gestimuleerd, on der meer door het deelnemen van het „Grafisch Exportcentrum" aan tal van manifestaties in alle delen van de wereld. Voorbeelden hiervan waren de drukwerktenloonstelling te Allahabad, rondzendtentoonstel- lingen langs de universiteiten in Australië en India, en kalenderten toonstelling in twaalf Japanse ste den. De grafische export naar de Ver enigde Staten is in 1961 met liefst 50 pet. toegenomen en heeft thans voor het eerst de 10 miljoen over schreden. Het grootste deel van on ze grafische export ging naar de E.E.G.-landen (57 pet.), 22,2 pet. ging naar de E.V.A.-landen. Boeken en brochures vormden de belangrijkste bestanddelen van het exportpakket van onze grafische industrie. Hoewel de groei daarvan de stoutste verwachtingen overtreft, zal toch in de toekomst rekening moeten wordev gehouden met een verscherpte concurrentie. Doordat deze industrie werkte met een rela tief laag kostenniveau, kon een ze kere zuigkracht op buitenlandse or ders worden uitgeoefend. Door het harmoniseren binnen de E.E.G. van de kosten van arbeid, materialen e. d. zal echter in de naaste toekomst een egalisatie van nationale prijs- niveau's plaats vinden. Daarom zal nog meer dan voorheen de Neder landse grafische industrie het ac cent op de kwaliteit moeten leggen. De organisatie van de kwaliteitszorg dient perfect te zijn en aangepast aan de eisen die in het licht van de huidige ontwikkelingen van de grafische bedrijfstak worden gesteld. Restauratie Muiderslot MUIDEN, 19-5. Op de jaarlijkse persbijeenkomst in het Muiderslot heeft de slotvoogd, de heer Ton Koot, enige mededelingen gedaan over de restauratie, welke reeds een aantal jaren in beslag neemt, en de belangstelling voor het slot. Het Muiderslot heeft vorig jaar bijna 90 duizend bezoekers gehad, waardoor het record van het topjaar met 5000 is overschreden. 90 procent van de bezoekers komt in het seizoen (mei tot september). Over de restauratie werkzaamheden deelde de heer Koot mede, dat men, wat de buitenwerk- zaamheden betreft, al ver gevorderd is. De restauratie van het interieur laat nog te wensen over. gen verraden, dat zich hier hete ge vechten hebben afgespeeld. Bekend is de woeste stormloop van de Chau- ken in het jaar 47, die de vesting plunderden en plat brandden. Het zelfde lot onderging het „Castellum" in het jaar 69 na Christus, toen de Caninefaten het vernielden. Van grote archeologische waarde is het feit, dat potscherven van Germaanse oorsprong, die tot nu toe niet goed in een bepaalde periode konden wor den gebracht, thans, doordat ze ge lijktijdig met de Romeinse scherven worden aangetroffen, gedateerd kun nen worden. De vondsten worden tijdelijk on dergebracht in de „Gevangenpoort" in Den Haag, totdat alles nauwkeu- rig is geregistreerd. Er zullen in Indonesië geen al gemene verkiezingen worden gehou den voordat westelijk Nieuw Guinea bij de republiek is gevoegd. Dit zei- de de eerste minister dr. Djoeanda tijdens een plechtigheid op de „na tional edag van het herontwaken". Oorspronkelijk zoud endit jaar alge mene verkiezingen worden gehou den, de eerste sinds 1955. Muziekfestival te Zierikzee ZIERIKZEE, 19-5. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Leger des Heils in Nederland zal het stafmuziekkorps een bezoek brengen aan Schouwen-Duiveland. Op 16 en 17 juni a.s. zullen res- pektieveljjk Bruinisse, Zierikzee en Haamstede met een muzikaal bezoek werden vereerd. Bovendien zal het korps te gast z\jn in „De Lichtboei", het bekende clubhuis te Zierikzee. Voorts wordt op zaterdagavond in één der stcdelyke zalen (waarvan tijd en plaats nog nader zullen wor den bekendgemaakt) een muziekfes tival worden gehouden. Voor een geringe prijs zal dit festival voor het publiek toegankelijk zijn. Het befaamde stafmuziekkorps werd in 1961 officieel door komman- dant W. F. Palstra in hel Amster dam's Concertgebouw geïnstalleerd en kreeg als taak door zijn optreden de Evangelieboodschap té verbrei den. Het korps telt 28 leden en wordt geleid door kapelmeesters van be kende muziekkorpsen in het westen des lands. De muzikanten stammen uit verschillende grote korpsen, maar zijn uitsluitend amateurs. Eens per maand bezoekt het korps een plaats waar een Leger des Heils-afdeling is gevestigd en bezoeken worden ge bracht aan ziekephuizen, gevange nissen, sanatoria, terwijl uitvoerin gen worden gegeven in kerken en concertzalen. Het korps bespeelt uit sluitend blaasinstrumenten en het spel heeft een zuiver Engels karak ter. Het sublieme spel - gelet op de amateurstatus Van de spelers - heeft al velen gefrappeerd. Het koips heeft de laatste maanden vooral be kendheid gekregen door de „Doe wat terug"-actie en de jubilenmplaal, waarop het korps is te horen, heeft daar natuurlijk belangrijk toe bij gedragen. De korpsleden zijn alle ac tieve heilssoldaten, die met hun mu ziek hun levendige godsdienst be lijden. Zonder twijfel zal ook te on zent het korps heel wat belangstel ling krijgen. Vermelden wij nog dat op zondag 17 juni een muziekuitvoering zal worden verzorgd in het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. De leider van het koips-weekend zal zijn luitenant-kolonel H. Lahuis, een bekwaam spreker en één van de vooraanstaande Legerleiders in Ne derland. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2