GESCHENK BEE WEEK VAN DE FOTO GRAFIE 270 kinderen verdronken Prijsstop voor groot- en kleinhandel in aardappelen kamgaren 8 tafelkleden Tuinman Zn. Teer en nicotine in sigaretten DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG De acties tegn Indonesische para's bij Fak Fak V. V.D.-T weede-Kamerf ractie staat voor „hoogst ernstige beslissing" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRJLJDAG 18 MEI 1962 No. 19177 EXPORTBEPERKING GEHANDHAAFD DEN HAAG, 16-5. De minister van economische zaken en van landbouw en visserij hebben, na vertegenwoor digers van het Produktschap voor Aardappelen te hebben gehoord, be sloten in de Staatscourant v.an 17 mei een prijsstop voor de groot, en kleinhandel in aardappelen af te kondigen. Volgens deze maatregel zullen de prijzen niet hoger mogen zijn dan die welke golden op 16 mei 1962. Over een eventuele nadere prijs maatregel zullen de bewindslieden zich op zeer korte termijn beraden, mede na overleg met het consumen ten contactorgaan. De ministers zul len nauwlettend nagaan of een re gelmatige aardappelvoorziening niet in gevaar wordt gebracht. Mede met het oog hierop zal, zo lang de ab normale situatie op de aardappel- markt voortduurt, de in april door gevoerde expertbeperking worden gehandhaafd. Wanneer daartoe aan leiding bestaat zal deze exportmaat regel ook van toepassing worden verklaard op de aardappelen van de oogst 1962. Artikel 1 van do „prij zenbeschikking consumptie aardappelen 1962" luidt: „Het is een handelaar verboden consumptie-aardappelen van de oogst 1961 te koop aan te bieden, te verkopen of krachtens verkoop te leveren tegen een prijs, die hoger is dan die, waartegen hij gelijke aard appelen in overeenkomstige geval len In de week van 10 tot en met 16 mei 1962 laatstelijk heeft ver kocht of, bij het ontbreken van zo danige verkoop in die week, aldus op 16 mei zou hebben verkocht". De beschikking treedt heden (vrij dag) in werking. Donderdagmorgen hebben de mi nisters van economische zaken en van landbouw en visserij een door hen uitgenodigde delegatie van het •bestuur van het consument contact orgaan ten departemente van econo mische zaken ontvangen. De minis ters deden mededeling van de prijs stop. De vertegenwoordigers van het C.C.O. uitten hun voldoening over deze maatregel en zegden hun me dewerking toe om door een goede voorlichting; het effect daarvan zo groot mogelijk te doen zijn. De ver tegenwoordigers van het C.C.O. drongen er bij de minister op aan om, wanneer de nu afgekondigde prijsstop niet het beoogde effect zou blijken te hebben, verdergaande maatregelen te nemen. Met name dachten zij daarbij aan het stellen van een lagere maximumprijs. Ingezonden mededeling Rapport over vreemdelingenverkeer en recreatie AMSTERDAM, 17-5. Op een bui tengewone bestuurvergadering van de Stichting Provinciale V.V.V. Noord-Holland heeft de enkele jaren geleden ingestelde commissie voor het vreemdelingenverkeer in Noord- Holland, Zuid-Holland en Utrecht haar thans gereed gekomen rapport over „Vreemdelingenverkeer en re creatie" (in deze drie provincies) aan het bestuur aangeboden. Het rapport komt tot de conclu sie, dat zelfs in de provincies, die direct in de greep liggen van de mil joenenbevolking van de randstad Holland, bepaald nog niet gesproken kan worden van volledige uitgeput te mogelijkheden. „Door verruiming van de strandtoegangen, door betere aanpassing van het bos- en duinter rein aan de eisen van de zogenaam de stationaire recreatie door betere voorzieningen voor avond- en slecht -weer-recreatie en door uitbreiding van de logiesgelegenheid in kamp en kampeerbedrijven kan met name in de kuststreek en de gebieden van het westen de dag- en vakantiere- creatiegelegenheid voor Nederlan ders en buitenlanders verder tot gelding gebracht worden", aldus het rapport. Ingezonden mededeling Prachtige zuiver in alle maten en in vele aparte dessins van KUNSTWEVERIJ Alléén bij woninginrichters Mol 19 Zierikzee Het socialistische vakverbond in Frankrijk heeft voor vrijdag een sta king van 24 uur afgekondigd voor het personeel van de geallieerde ba ses, ongeveer 30.000 man. Men eist onder meer een loonsverhoging van 60 frank per maand. Katapult voor handgranaat ROTTERDAM, 17-5. Een U-jarige Rotterdamse jongen ruilde bij een 14-jarig vriendje zijn katapult voor een handgranaat. De vader bemerk te het gelukkig en bracht het oor logstuig linea recta naar de politie van het bureau Bergsingel. Bij het vriendje thuis heeft de po litie nog munitie in beslag genomen en bij diens 14-jarige vriendje ook nog een sigarenkistje vol met mu nitie. Consumentenbond gaat nieuw onderzoek instellen DEN HAAG, 16-5. In antwoord op schriftelijke vragen van het lid van de Eerste Kamer, ir. M. A. Geuze (C.H.U.) betreffende de publikatie van de Nederlandse Consumenten bond in het maandblad „De Consu mentengids" over de resultaten van een onderzoek naar het teer- en nicotinegehalte in sigaretten, deelt de minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, nog verder mee, dat de vraag of niet dient komen vast_ie staan, dat de bij het door de Nederlandse consumentenbond ingestelde onder zoek gebezigde onderzoekmethode volledig verantwoord is en de beste, welke kon worden gevolgd, uit ge zondheidsoogpunt geen beantwoor ding behoeft. De minister merkt hierbij op, dat met het oog op de economische re percussies, welke vergelijkende on derzoekingen van waren kunnen hebben, een zorgvuldige werkwijze uiteraard alleszins gewenst is. Ook hierin vindt de minister echter geen aanleiding een oordeel over de ge volgde methode uit te spreken, om dat het onderzoek van de Neder landse Consumentenbond geheel op eigen initiatief, voor eigen verant woordelijkheid en zonder subsidie van de overheid - dit in tegenstel ling tot vergelijkende onderzoekin gen van waren van het consumen tencontactorgaan - is ingesteld. Ook met 'betrekking tot de vraag, of de resultaten van het onderzoek van algemene strekking zijn, moet de bewindsman zich onthouden van een oordeel. Opgemerkt wordt ech ter, dat het hem bekend is, dat de Nederlandse Consumentenbond het voornemen heeft het onderzoek in de toekomst te herhalen. Dit zou mede verband kunnen houden met veranderlijkheid van factoren, waar onder begrepen wisseling in de sa menstelling van de grondstoffen, bij de fabricage van sigaretten. Ned. Herv. Kerk Zierikzee. Grote Kerk: 10 en 7 uur (jeugddienst) ds. Bezemer. Gasthuis- kerk: 10 uur ds. P. M. Mentzel, Dordrecht. Kerkwerve: 2.30 uur ds. van Liere, 10 uur zondagsschool. Burgh: 10 uur ds. Don. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 9.30 uur ds. van Liere. Noordwelle: 11 uur ds. van Liere. Eikerzee (Scha- rendijkc): 10 uur ds. van den Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Oort. Zonnemaire: 10 uur ds. L. M. Ver- seput, Kerkdriel. Noordgouwe: 11 uur vicaris Keiling. Dreischor: 11 uur ds. Westerhof, 9.45 uur zon dagsschool. Ouwcrkerk: 7 uur ds. van der Sar. Nicuwerkerk: 9.30 uur ds. Westerhof. Oostcrland: 10 en 6 uur ds. Groenewegen^ Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. van Vliet. Brui- nisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Sar. St. Philipsland; 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur cand. de Jong. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 5 uur candi- daat L. Oranje, Amsterdam. Scha- rendijke: 10 en 2.30 uur ds. Offers, Sittard. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Gofelinga, Valkerrswaard. Zonnemaire: 10 en 2.30 u ds. Huijser Nicuwerkerk: 10 uur dr. Becker, 5 uur ds. den Heeten. Oos'terland: 10 en 3 uur ds. Wentzel. Bruinisse: 9 uur ds. den Heeten, 3 uur dr. Becker Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Gereformeerde Kerken (vrijgem.) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. L. Kleis- sen, sthipperspredikant te Utrecht. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Kleissen. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur ds. van der Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Sint Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst,. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oostcrland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10.30, en 5 uur leesdienst. Sint Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: Eucharistievieringen op zondag te 7.15 en 10 uur. In de week Eucharistievieringen te 7.15 en 8 uur. Haamstede: Eucharistievieringen op zondag le D uur. Amerikaans vliegtuig verongelukt NAIROBI, 17-5. In het Ngong-ge- bergte, ruim dertig kilometer ten westen van Nairobi, is donderdag een Hercules-vliegtuig van de Ame rikaanse luchtmacht neergestort en verbrand. De gehele, uit dertien koppen bestaande bemanning is om gekomen. Het toestel bevond zich in Oost- Afrika in verband met de berging van de Mercury-capsule, waarmee als alles volgens plan verloopt de Amerikaanse luitenant ter zee Mal colm Scott Carpenter zaterdag een vlucht rond de aarde zal maken. FLITSEN UIT HET BUITENLAND LONDEN. Een Engelse man en vrouw, die maandag door de Am sterdamse politie werden aangehou den, toen zij in Engeland gestolen cheques wilden verzilveren, blijven ontkennen iets af te weten van de diefstal van de partij ongetekende cheques ter waarde van 150.000 dol lar in december 1960 op London Air- port. ANTWERPEN. In de Onze Lieve Vrouw kathedraal in Antwerpen is donderdagochtend mgr. Jules Deam tot bisschop gewijd en geïnstalleerd als eerste bisschop van het onlangs opnieuw ingestelde bisdom Antwer- pen. DUSSELDORF. Düsseldorf heeft het plan een nieuwe satellietstad te bouwen in een Rijnpolder van ze ventig hectare bij de zuidelijke voor stad Himmelgeist. De oude, bij hoog water ontoereikende dijk ter plaatse zal vernieuwd worden en dan tot ver in westelijke richting gaan reiken. De nieuwe woonstad krijgt o.a. een openlucht-museum en een openlucht theater. Er zullen een 25.000 mensen kunnen wonen. BANGKOK. Premier Thanarat van Thailand heeft bepaald, dat er spe ciale identiteitskaarten zullen wor den uitgereikt aan mensen die in de buurt van de grens met Laos wo nen. Dit om te voorkomen, dat com munisten uit Laos het land binnen dringen. FORMOSA. Prins Boen Oem, de premier der rechtse regering van Laos, heeft tijdens een bezoek aan Taipeh, op Formosa, te kennen ge geven dat zijn regering bereid is tot onderhandelingen met prins Soevan- na Phoema, de neutralistische ex- premier, over de vorming van een coalitie-regering, als hij de verzeke ring wil geven niet een werktuig der communisten te zullen worden. Zeven mijnwerkers zijn omgeko men door het instorten van een schacht in de Tatabanya steenkool mijn ten noordoosten van Boeda pest. Volgens het Hongaarse pers bureau MTI gebeurde het ongeluk vrijdag jl. De lijken konden pas da gen later worden geborgen. Een lid van de Oostduitse grens politie is donderdag in uniform en met medeneming van zijn machine pistool naar west-Duitsland gevlucht. Naar verluidt moest hij arbeiders bewaken die grensversperringen op richtten in de buurt van Witzenhau- sen in Hessen. Op een gunstig ogen blik vluchtte hij door het prikkel draad. Een Italiaanse expeditie heeft in de buurt van Rignano bij Florence in het voorgebergte van Gargano holentekeningen uit de Aurignac- Perigord tijd ontdekt. Deze tekenin gen - afbeeldingen van paarden - zijn goed bewaard gebleven. De Aurignac-Perigord tijd wordt op meer dan 10.000 jaar geleden gesteld. Automobilist spoorloos na dodelijke aanrijding AMSTERDAM, 17-5. De politie in Amsterdam zoekt naar de verblijf plaats van een automobilist, die woensdagavond op de Noordzijde een 16-jarige scholier heeft aange reden en daarna spoorloos is ver dwenen. De jongen, Harm Wessemi- us, liep een schedelbasisfractuur op en is kort na het ongeluk overleden. Onmiddellijk na het ongeluk ver dween de automobilist in snelle vaart. Mede dank zij veel medewer king van een aantal buurtbewoners werd de auto later op de avond ge vonden in een schuur op de Braille- hof. Op het voertuig trof de politie duidelijk sporen aan van het onge luk, ondanks het feit dat de voor zijde van de wagen gewassen was. Donderdag heeft men de identiteit van de bestuurder kunnen vaststel len. Deze werd reeds door de politie gezocht in verband met een klein vermogensdelict. Algemene vergadering Z.L.M. Op de Z.L.M.-vergadering, die op 26 mei te Goes wordt gehouden, zal het woord worden gevoerd door ir. A. P. Minderhoud, die zal spreken over het onderwerp: „IJsselmeer- polders ten dienste van overig Ne derland". De aanvrage van nieuwe rijbewijzen DEN HAAG, 17-5. In Staatsblad 149 is een besluit opgenomen, waar bij is bepaald, dat artikel 27 van het Besluit tot wijziging van het Ver keersreglement op 2 januari 1963 in werking zal treden. Tot nu toe wordt iemand, die een aanvraag indient voor een rijbewijs om motorrij tui gen te besturen geacht aan de ge stelde eisen te voldoen indien zijn oude rijbewijs niet meer dan drie ja ren is verlopen. Deze termijn van drie jaar wordt met ingang van bo vengenoemde datum teruggebracht tot één jaar. Prof. Parkinson (steeds meer ambtenaren) in Nederland SCHIPHOL, 17-5. Prof. C. North- cote Parkinson, wiens theorie over de automatische groei van het amb tenarenkorps bekend is geworden als „de wet van Parkinson",, is op nieuw in ons land. In september van het vorig jaar kwam hij op uitno diging van de directie het jubileum van een papierfabriek bijwonen, donderdagmiddag arriveerde hij op Schiphol met een tweeledig doel: eerst zou hij donderdagavond en heden (vrijdagavond) redevoeringen j houden voor de vereniging van aca demici in Eindhoven en zaterdag zal hij aanwezig zijn bij de officiële opening van het eerste instituut ter wereld, dat zijn naam draagt: het in Amsterdam gevestigde Parkinson Instituut, dat iedereen van advies wil gaan dienen, die daarvoor een vergoeding over heeft. Weekeinde ARTSENDIENSTEN ZIERIKZEE: dokter C. M. van Hoorn, telefoon (01110-2080. MIDDENSCHOUWEN: dokter H. Backer, Noordgouwe, tel. (01112)-480. DIERENARTSEN dokter C. J. H. Scheuerman, Zie rikzee, tel. mn0)-2180. Ingezonden mededeling Het verrassende („Titel-Triptiek" voor al bum, dia-en smalfilmpro jectie) ligt voor u klaar bij uw fotohandelaar. DEN HAAG, 17-5. „Wal er op het ogenblik in de Eerste Kamer ge beurt is hoogst ernstig. De Tweede Kamerfractie van de V.V.D. zal zich ernstig beraden over ide houding, die zij in deze kwestie zal aanne men", aldus zei de voorzitter van de V.V.D., prof. mr. P. J. Oud, donder dagmorgen in Rijswijk on de pro vinciale dag voor de vrouwen in de V.V.D. „Hebt een ogenblik geduld", zo vervolgde prof. Oud. Deze kwestie is zo ernstig en belangrijk, dat zorg vuldig beraad nodig is.'Het is een Het dappere viertal van de chr. u.l.o. te Zierikzee, dat het in de rubriek „Jeugdland" van de N.C.R.V. opneemt tegen andere scholen in Nederland. Van de veertig scholen heeft het er al 32 achter zich gelaten. Onder leiding van de leraar de heer J. Dankers moeten de jongelui nog drie maal naar de radiostad. Het clubje bestaat uit de jongelui: Tanneke Francke, Louis Goedbloed, Henk Haagsma en Peter Noordermeer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Teruggetrokken met achterlating van wapens HOLLANDIA, 17-5. Het gouveme- ments voorlichtingsbureau te Hol- landia heeft over de toestand nabij Fak Fak donderdag enkele medede lingen verstrekt. „De in de vroege ochtend van 15 mei ten oosten van Fak Fak gelande Indonesische parachutisten zijn uit drie Dakota's gesprongen. Een snel le actie, tegen deze parachutisten uitgevoerd over zee door een kleine eenheid Nederlandse mariniers, die eindigde in een vuurgevecht, had in zoverre succes, dat de Indonesische militairen zich ogenblikkelijk terug trokken met achterlating van wa pens, hand- en mortiergranaten, be nevens een aanzienlijke hoeveelheid medicamenten en voedsel. Uit bij deze actie buitgemaakte documenten is gebleken, dat de pa rachutisten op een verkeerde plaats geland zijn. Als voorzorgsmaatregel, genomen ter bescherming van de burgerbe volking, worden alle toegangswegen naar Fak Fak door Nederlandse mi litairen bewaakt. Het binnenlandse bestuur heeft medegedeeld, dat de bevolking in Fak Fak rustig blijft en volledig vertrouwen stelt in dé Nederlandse strijdkrachten". Er kan nog worden gemeld, dat uit veiligheidsoverwegingen de vluchten met Beaver-vliegtuigen van de „Kroonduif" naar Fak Fak voor lopig zijn gestaakt. Wel bestaat er tussen Hollandia en Fak Fak een doorlopende radioverbinding. Vijf en veertig procent der gezinnen blijft niet vakantie thuis Problemen te over bij jeugd-vakantie-recreatie AMSTERDAM, 16-5. De sectie kindervakantiewerk van de landelij ke Stichting Recreatie heeft in Bel- levue te Amsterdam haar twaalfde nationale conferentie over het kin dervakantiewerk in Nederland ge houden. De stichting recreatie vormt de overkoepeling van ongeveer 70 organisaties en instellingen, die zich bezighouden met openluchtrecreatie, vakantiebesteding en natuurbehoud. In zijn openingswoord zei de voor zitter, de heer K. van Driel, dat het kindervakantiewerk op het ogenblik nog bitter hard nodig is. Volgens statistische gegevens verlaat onge veer 45 procent van de Nederlandse gezinnen gedurende de vakantie de gemeente van inwoning niet. Hierbij zijn tienduizenden kinderen betrok ken. En de kinderen die van deze gezinnen wel naar buiten gaan, bv. logeren bij familie, doen dat hoog stens voor een week of tien dagen. En dan blijven er van de zomerva kantie nog vier weken over. Het had spreker gefrappeerd dat allerlei vor men van vakantiewerk die straf zijn georganiseerd en waarbij de kinde ren zich van tevoren moeten binden, minder belangstelling beginnen te trekken. Naar zijn mening spreken losse activiteiten tegenwoordig de jeugd meer aan. Zinspelend op een onderwerp dat in de loop van de dag werd behandeld, namelijk de taak van de gemeentelijke overheid in dit verband, zei de heer van Driel dat helaas nog steeds moet worden geconstaeerd dat er een groot aan tal gemeenten, ook grote, in ons land is, dat zich van het kindervakantie werk niets aantrekt en niet bereid is financiële steun te verlenen, zon der welke steun, aldus de heer van Driel, dit werk eenvoudig niet van de grond kan komen. In ons land in één jaar: Meer aandacht voor het zwemmen Prof. Oud over Eerste-Kamerdehat belangrijke cn gewichtige beslissing, die de Tweede Kamer-fractie moet nemen. Onder de gegeven omstan digheden is het hier niet de meest geëigende plaats en tijd om mede delingen te doen, maar zal dit eerst geschieden wanneer woensdag a.s. in de Tweede Kamer het voorstel van de commissie inzake de wijze van behandeling van de nota betref fende „de zaak van der Putten" aan de orde komt, aldus prof. Oud. Met nadruk vestigde prof. Oud er de aandacht op, dat do beslissing die de V.V.D.-fractie zal nemen, „hoogst ernstig" is. Hoeveel mensen wonen er thans in Nederland? Zijn het er tien, elf of twaalf miljoen? In ieder geval zijn er op het ogenblik acht miljoen landgenoten, die de zwemkunst niet meester zijn. Dat z(jn dus acht miljoen mensen die pardoes verdrinken als zij bij ongeluk te water raken, tenzij ze er door een ander nog juist bijtijds uit gehaald kunnen worden. DROEVIGE BALANS We wisten al, dat er van de jonge mannen, die hun militaire dienst plicht vervullen, een groot percen- tag eniet kan zwemmen, maar we schrokken er toch nog weer van toen lye vernamen dat dit vijfenzes tig procent blijkt te zijn. Deze ontstellende feiten en nog enkele andere schokkende bijzonder heden ontlenen wij aan uitlatingen van de heer M. Kouwenhoven, rijks consulent voor lichamelijke opvoe ding. De heer Kouwenhoven sprak op het congres van de Nederlandse Bond van Bad- en Zweminrichtin gen, dat dezer dagen te Utrecht is gehouden. Op deze bijeenkomst werd de vraag onder het oog gezien of het schoolzwemmen soms moet wor den verplaatst naar een lagere klas. Gevaarlijke spelletjes Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn er het vorige jaar in ons land niet minder dan 270 kinderen verdronken! Bij een nadere bestudering van de leef tijden van deze kinderen blijkt het volgende. Er bestaan twee leeftijdsgroepen die een opvallend groot aantal slachtoffers opleveren: kleuters van twee tot vier jaar en schoolkinderen van zes tot negen jaar. Bij de groteren onder heen komen de ongelukken voornamelijk door het spelen van gevaarlijke spelletjes eri van waaghalzerij aan de water kant. In de groep schoolkinderen komen daarom viermaal zoveel jon gens als meisjes voor die de ver drinkingsdood sterven! Zo jong mogelijk De heer E. Kupers, inspecteur van de lichamelijke opvoeding te Am sterdam, was van mening dat men in dit waterrijke land zo jong moge lijk met zwemles moet beginnen. In een stad als Amsterdam is bij voorbeeld al 350 hectare meer water dan land. De recreatie op het water neemt een voortdurend grotere om vang aan; dit soort ontspanning wordt door de overheid zelfs bevor derd. Op een leeftijd van drie of vier jaar kan een kind zijn bewegingen nog moeilijk coördineren, het geleer de tijdens de zwemles zal op die leeftijd ook snel weer vervagen, als het betreffende kind niet voortdu rend blijft oefenen. Bovendien heb ben zulke kleintjes een gering uit- Op platteland Met vijf en zes jaar is zwemon derwijs echter reeds met vrucht mo gelijk. Ook blinde kinderen leren op die leeftijd zwemmen. De school artsen hebben geen bezwaar tegen zwemonderricht op deze leeftijd. In Amersfoort en Utrecht zal binnen kort een verjongingvan 't school zwemmen worden ingevoerd. In Gouda is al met sukses begonnen aan zwemles voor kinderen der eer ste klas! Het aantal overdekte zwembaden dient in ons land echter aanmerke lijk te worden uitgebreid, ook bui ten de grote steden, alwaar nog steeds 87 procent van deze inrich tingen gevestigd zijn. In die grote steden wonen ook wel de meeste mensen, maar op het platteland ko men nog steeds de meeste verdrin- kingsgevallen voor. Dr. H. W. Scalongnc.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 9