moeder EEN KIND HET SPAREN WAAR SR&ygf Voor 35 jaar.... Wat biedt de BEELDBUIS? FEUILLETON SUCCESJES VeebleM k 1/ootfwill STOFZUIGERS Van den Berge ZIERIKZEE. De door de Rode Kruis-af deling alhier gehouden col- lekte ten bate van de slachtoffers van de stormramp bracht f 1900 op. ZIERIKZEE. De Bond van Hoof den van Gemeentediensten en -Be drijven hield in deze stad de jaar vergadering. BRUINISSE. Op een proefschrift getiteld: „De voedingswaarde van schelvis en haring" promoveerde een dorpsgenoot aan de John Hopkins universiteit te Baltimore (V.S.). ZIERIKZEE. De gemeenteraad be sloot aan een kwekeling met acte verbonden aan de o.l.-school een gratificatie toe te kennen van f 500 per jaar. BRUINISSE. Op een te Rotterdam gehouden zangwedstrijd behaalde de chr. zangvereniging „Soli Deo Glo ria" de eerste prijs in de tweede af deling. ZIERIKZEE. De niet-geünifor meerde leden van de landstorm heb ben een snuif tabak ontvangen van een vaderlandse tabaksfirma. ZIERIKZEE. Twee leraren van de R.H.B.S. alhier zijn aangewezen om in de zomervakantie een vakantie jeugdreis te leiden, die door de N. R.V. wordt gemaakt naar de Harz. ZIERIKZEE. De ontvanger der be lastingen ontving wegens gewetens- geld een som van f 125,63. ZIERIKZEE. Twee koeien werden in Malta alhier gedood door hemel vuur. ZIERIKZEE. De hulpbrug, nodig geworden door het afsluiten der gro te brug buiten de Zuidhavenpoort, is gereedgekomen. Ingezonden mededeling KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veenendaal: L. Kie vit, Putten; te Putten: J. Jongerden, Bruchem en Kerkwijk; te Schoonre- woerd (toez.): C. van Bart, Ter Aa (Utrecht). Aangenomen naar Gouda (vac. dr. G. Hols): G. J. van de Bogerd, Hui- zum (Fr.); naar Zwijndrecht (wijk- gemeente Noord) (toez.): C. D. Kou semaker, Westmaas; naar Hasker- horne-Oudehorne (toez.): J. P. van Santen, Oostwold (Old.); naar Gou da (vac. P. P. J. Monster): C. Vos, Bennekom. Bedankt voor Hoogeveen (wijkge- meente C-Noord): P. J. Bos, Sprang; voor Vierhuizen-Zoutkamp: mr. Q. Rovers, Warns (Fr.). Ger. Kerken Beroepen te Leivedorp: kand. C. Warner, Amsterdam; te Hoogeveen (5de pred.pl.): L. J. Wolthuis, Oos terend (Henn.); te Hoogeveen (vac. D. H. Borgers): G. Veeneman, te Amersfoort; te Scharendijke: kand. C. Warner, Amsterdam. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Vineland (Ontario, Canada) (Old Chr. Ref. Church): F. Bakker, Driebergen, die bedankte voor Doornspijk; te Woerden: C. den Hertog, 's-Gravenhage-West. Bedankt voor De Krim (O.): D. Henstra, Delft. De Katangaanse regering heeft dinsdag de vrijlating van alle poli tieke gevangenen aangekondigd. De uitbreiding van de zendtijd per 1 oktober zal nog niet veel winst opleveren, want de omroepen zoeken al naarstig naar excuses om de ko mende extra drukte zo lang moge lijk te vermijden. Zo werd nu al ge steld dat de nieuwe décorhal in aan bouw van het project Radio-City niet tijdig gereed zal zijn, zodat de omroepen in oktober en november nog niet het beloofde vrouwenpro gramma in de middaguren en an dere plannen kunnen verwezenlij ken. We zullen nu maar hopen, dat er tegen die tijd voldoende studio ruimte wordt aangedragen bij de omroepen, zodat uitvluchten als een „vermoedelijk late oplevering" niet kunnen opgaan. De vrouwen Wach ten al negen jaar op een eigen kijk- programma, het wordt dus tijd dat er aan.begonnen wordt, zelfs al zou er een reportagetrein voor moeten worden ingezet. De heren in Bus- sum mogen niet vergeten, dat de vrouwen de helft van hun kijkers uitmaken UIT OF THUIS? Deze zaterdag schreef de NCRV behalve Vader weet 't beter, Memo en Muziek voor u ook eens een to neelstuk op 't recept, getiteld „De barbier van Stanford hill". Geluk kig eens wat anders. D 1 presenteert Robert Stolz en Alfred Hitchcock, B VI. Dennis O'Keefe en Mario del Monaco. Zondag o.a. Toer is mee en de Oude draaidoos. D 1 geeft dan beelden uit de oostzone en een klucht. Van de werkweek tippen wij: maandag Fred Astaire, dinsdag Mr. Belvedère, donderdag het kijk spel De kardinaal door de Haagse comedie en vrijdag een cabaret je Bellen blazen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND APELDOORN. In het Julianazie- kenhuis in Apeldoorn is overleden de heer W. Visser uit Dokkum, die eerder bij een auto-ongeval op de Hoofdweg in Ernst zwaar werd ge wond. Dit ongeval, een botsing tus sen een personenauto en een bus van de Veluwe Auto Dienst, eiste woensdag reeds twee doden. HAARLEM. Het binnenschip „Koophandel 6" voer tegen de kant van het Zuider Buitenspaarne in de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude vlakbij Haarlem. De rijkspolitie stelde een onderzoek in en trof de eigenaar, de 56-jarige G. van Ruiten uit Roelofarendsveen le venloos in het ruim aan. Hij was met een vracht op weg van Haarlem naar Leiden en was alleen aan boord. DEN HAAG. Voor de dertiende maal hebben de samenwerkende be drijven „Domo" en „Sterovita" een grote order weten te verwerven voor de levering van melk en melkpro- dukten aan het Amerikaanse leger in Europa. Ditmaal omvat de order de levering van vijftig miljoen liter in een tijdvak van één jaar met een totale waard van circa dertig mil joen gulden. AMSTERDAM. De bestuurder van de trein met Britse militairen die op 21 november 1960 bij Woerden ontspoorde, de 44-jarige Rotterdam mer G. de G., is donderdag door het gerechtshof in Amsterdam veroor deeld tot twee weken hechtenis on voorwaardelijk. De procureur-gene raal had tegen hem een maand hechtenisstraf geëist. ARNHEM. De zeventienjarige Th. W. Raaymann uit Arnhem is om het leven gekomen bij een ongeval, dat op de Rijnkade in Arnhem is ge beurd. Er staan daar zandtrechters en in een daarvan was het zand blijven steken. Bij een poging het zand los te krijgen, werd de jongen er door bedolven. Eerst na een uur slaagde men er in hem te bevrijden. De levensgeesten bleken toen echter te zijn geweken. BRUMMEN. In Brummen is inge broken in niet minder dan vijf scho len en een gymnastieklokaal. De rijksrecherche te Arnhem is in sa menwerking met de politie van Brummen een onderzoek begonnen. Bij dit onderzoek is ook een politie hond ingeschakeld. DEN HAAG. Prof. Thorkil Kris- tensen, secretaris-generaal van de O.E.S.O., is in Nederland aangeko men voor een tweedaags bezoek dat hij op uitnodiging van de Neder landse regering aan ons land zal brengen. Hij kwam overeind en liep naar het midden van het vertrek, stak zijn handen in de zak en dacht na. „Maar liefjeneem me niet kwa lijkmaar waar wil jij van spa ren?" Ze kneep één oog dicht. „Laat dat maar aan mij over. Ik loop er al enige dagen mee rond. Ik heb 's middags veel vrije tijd. Ik zal best wat thuiswerk van de een of ander kunnen krijgen. Ik heb de smaak van het geld te pakken, door die beloning. Ik wil ook geld hebben. Maar ik wil het zelf verdienen". Hij diepte een sigaret uit zijn zak en stak die op. Toen hij rookte, zei hij nadenkend: „Poesje, wat maak je het jezelf toch moeilijk. Er is mijnerzijds geen enkel bezwaar om bijvoorbeeld van het najaar te trou wen. Ik noem maar eens iets. Zo'n nieuwe salonwagen is met een week of acht wel klaar. In die tijd koop ik grond en vraag een bouwvergun ning aan en vader, met zijn rela ties in de bouwwereld en op het ge meentehuis, krijgt dat gauw genoeg voor elkaar. Volgend voorjaar is ons huisje dan klaar. Waar zouden we dan eigenlijk op moeten wacht?" Ze kwam langzaam overeind en liep naar hem toe. Ze bleef vlak voor hem staan en keek de lange man hoofdschuddend aan. Toen duwde ze hem in een fauteuil en ging zelf voor hem staan. „Nu moet jij je oren eens wijd open zetten, Arie Schilders. Jij leeft nu in een roes: het 'is poesje voor en poesje na. Je zit hier avond aan avond van ik weet niet hoe vroeg af door het raam te koekeloeren naar de brug, of de kleine Aaltje Dinkla soms al in aantocht is. En als ze eens een avond niet komt, dan spring je in je wagen en veest naar het Zuiderpad. Want als je geen door Maartje Zeldenrijk kusje van Aaltje gehad hebt, voel je je de rampzaligste man ter we reld. Maar hardlopers zijn doodlo- pers, meneer de opzichter. Kalm aan staat zeker niet in je woordenboekje En als Aaltje Dinkla nu een dom meisje is, dan hangt ze als een klit aan haar vrijer en zegt op alles ja en amen, neemt met Arie Schilders een ren naar het eerste het beste gemeentehuis en kruipt daarna zo gauw mogelijk in een luxe woon wagen met allemaal dure spullen en snuisterijen. Misschien na een huwelijksreis naar het andere eind van Europa, want daar ben je ook gek genoeg voor. En de kater en het poesje maar kroelen. Na een paar maanden is het moois er af en krijgt Arie Schilders genoeg van zijn poes je, want er lopen nog zoveel andere mooie poesjes rond in Nederland. En dan komt de eerste ruzie, want Aaltje Dinkla is natuurlijk diep in haar hart een tikkeltje jaloers, zo als alle vrouwen dat zijn. En gooit meneer zijn ega allerlei lelijke din gen naar het hoofd.... figuurlijk natuurlijk, want Arie Schilders is op zijn manier toch ook weer een heer. Doch boze woorden vallen er: wat had jij, toen we trouwden, he? Geen cent. Alles hier is van mijen zo voort. Nee, Arie, dank je wel. We gaan kalmp^s aan doen en eerst eens kijken, of we werkelijk wel van elkaar houden, of dat het maar een bevlieging is van hevige verliefd heid. Dat klinkt misschien erg nuch ter, maar als we zachtjes aan doen, dan hebben we de kans, dat het lijn tje niet breekt. Ik weet niet, of je er bij nagedacht hebt, meneer de opzichter, maar een huwelijk is een kontrakt voor het leven. Daarom ben ik vast niet van plan om in dit opzicht een onberaden stap te doen. Zo, nu weet je, hoe de kleine Aal- Gevraagd: leerling-, halfwas- of zelfstandig monteur op elektrotechnisch gebied j. A. KOSTERS Lange Nobelstraat 18 telefoon 2540 - Zierikzee Diversen: De nieuwste kettingen in hout, keramiek en Italiaans glas vindt U bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. Voor auto's zonder chauffeur en rijlessen (gratis theorie) is het juiste adres: Autorij school „Sukses", tel. (01112) 439, Dreischor. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Kunstgebitreperatie C. Lim burg. Elke donderdag zitdag, Zierikzee, K. St. Janstraat 2. Overige dagen afgeven en in één dag terug. Fit op vakantie na een kuur met de krachtopbouwende Schieffer's bloedwijn. Bij uw Apoth. en Erkende Drogist. M. de Looze, een vertrouwd adres voor autorijlessen. Gra tis theorie-avonden. d'Ailly- straat 12. telefoon 2235. Koolteer, Carbolineum, groe ne glans Carbolineum, grond en glansverf, menie, kwasten enz. W. van Sluijs, Hooge- zoom 44, telefoon 437, Haam stede. Wat U ook wilt schilderen, wij adviseren U bij kleur en werkwijze. Mol, Nieuwe Boo gerdstraat. Zierikzee. Sigm. D. C. Viergever in Haamstede en Zierikzee. Voor een cadeautje slaagt u bij ons altijd. DORDRECHT. In het gemeentezie kenhuis in Doi'drecht is de 63-jarige kelner C. H. B. van Wijngaarden overleden tengevolge van verwon dingen die hij enkele dagen geleden had opgelopen, toen hij in het café waar hij werkte van een trap viel. De man had zich even willen ver wijderen en een verkeerde deur ge opend. Achter die deur bevond zich de trap naar de kelder. Hij verloor het evenwicht en stortte naar bene den. tje Dinkla er over denkt. En nu zal ik vanavond maar eens een kopje koffie klaar maken, want van al dat praten krijgt een mens dorst". Een poosje later zaten ze tegen over elkaar en dronken van hun koffie. Arie zat nadenkend voor zich uit te kijken en ten leste zei hij zuchtend: „Wel, we zullen in Woer den wel verder zien. Eens kijken, wat vader en moeder ervan zeggen". Ze knikte lachend. „Dat zijn van avond de eerste verstandige woor den, die ik uit je mond hooi'". Vrijdagsmiddags was Aaltje zich aan het verkleden en Tonnie zat op de rand van het bed en rookte een sigaret. „O, ik ben zo zenuwachtig als een schoolmeisje", verklaarde Aaltje. De ander knikte. „Ik kan het me best begrijpen, Aal. Ik herinner me nog, dat Wim voor het eerst bij ons thuis kwam. We scharrelden toen al een paar maanden, maar vader had bevolen, dat ik hem maar eens mee moest brengen. Goed, op een zon dag ging hij meteen mee uit de kerk vandaan. Ik was nog zenuwachtiger dan hij". Aaltje keek haar even aan en leunde tegen de muur. „En? Hoe ging dat? Ik bedoel: wat zei jij?" (Wordt vervolgd). Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED het beste bed ooit gemookt SCHUIMRUBBERBED met versterkte middensector fabrieken Zevenbergen i Zal zekerheid zijn deel zijn? Zal het een studie kunnen voltooien? In gezondheid? Luister, hoe helder klinkt die lach. Laat ons sparen. En hoe bars is ons opvoedkundig vermaan. Laat ons sparen. Trede voor trede. Beetje bij beetje. Om de toekomst van het kind veilig te stellen. Bij een vertrouwde bank de RAIFFEISENBANK. RAIFFEISENBANK DE SPAARBANK MET VOLLEDIGE BANKSERVICE Vader kan straks de kinderkleding, het schoolgeld of de overname van een zaak of praktijk gemakkelijk via de bankgiro betalen. Veel eenvoudiger dan met kontant geld. Zekerder ook, want de bedragen zijn door de bank geboekt. Huishoudelijke rekeningen zijn ook gemakkelijk per bankgiro te voldoen. Geen geloop en getel. Deviezen voor een buitenlandse reis? De bank heeft ze. De RAIFFEISENBANK: voor vaders, moeders, kinderen en óók voor vrijgezellen Tcclin isch-Bu miu Zevcnhuisstr. 6 •- Zierikzee Telefoon 2962 Contante prijs f 145, Eerste betaling f 35, Rest. 12 maanden 6 f 10,60

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 10