NIEUW! moeder Ter kennismaking Vleesb^ff gratis ■S. SLASAUS iPRIJS V CENT Gemakkelijk te doseren Getrokken van mals rundvlees Fijn gekruid - extra geurig Ut ...maakt Uw soep werkelijk af! «tl r Zonnebrillen Verrekijkers BERGMANS VERZORGDE Bij[4 pakjes,MARGARINE BLOKREEP 165.125. Supta Tandenborstel Voor 50 jaar FEUILLETON ZIERIKZEESCHE rvitüWSBODE donderdag 17 mei 1962 no. 19176 RoycoVleesbouillon Poeder 4 zakjes in een doosje: veilig bewaard, geurig en strooibaar poeder, 't Lost onmiddellijk op. Tiptip met duim enwijsvingergeeft U Uw soep smaak naar Uw M smaak. Lang getrokken op een zacht vuur: 'n goede, krach tige bouillon, waarmee U een heerlijk krachtige soep maakt. Kracht en... smaak en geur. Door een fijn kruiden mengsel uit Royco's be faamde keuken. Een goede stap naar een heerlijke soep. Deze aanbieding geldt alleon in do provincies Zeeland, N.-Brabant en Limburg I Grootse sortering in BRILLENHUIS „DE WITTE SWAEN" Vakopticiën Verse groente nog duur! Neem een blik Extra voordèlig! Spinazie, literblik 54 c Doperwten, m. I 89 c Idem, m.f., Hero 92 c Appelmoes (goudr.) 89 c Doperwten/wortelen 59 c of 1 pak diepvries spinazie 500 gr. van 110 voor 98 c Voor een heerlijke bowl Calif, perziken literblik 139 c Abrikozen literbl. 154 c Vz literbl. 98 c Mandarijntjes/perziken gemengd per blikje 89 c Ananas (blokjes) 59 c twee blikjes 115 c Deze aanbiedingen zijn geldig van 16 t/m 22 mei 1962. Altijd 'n kassabon voor 10% korting, op De Gruytermerk-artikelen. Ook bij de weekreclomes! Elk 2e pok SOEP slechts 28 ct. keuze uit: ossestaartsoep 68 ct., kalfsbouillonsoep 55 ct. koninginnesoep 45 ct. (super- of tafelmorgarine) melk of puur,, waarde 35 ct. ^MYTiÜ van 200 voor I van 158jvoor DE GRUYTER Bij grote tube tandpasta a 135 ct. 145 ct. voor ©ECIKUYT DE GRUYTER KERKNIEUWS Geref. Kerken Beroepen te Oosterend op Texel: A. O. Poppe te Naarden. Aangenomen naar Rotterdam (vac. Joh. P. Boer): A. Reen te Alkmaar Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Schiedam: G. de Vries te 's-Gravendeel. Benoemd tot hulpprediker te Den Helder: ds. J. van Dalen, emeritus predikant te Slootdorp. SPORT SCHAKEN Zierikzeesche Schaakvereniging Van de op dinsdagavond gespeelde wedstrijden van de Zierikzeesche Schaakvereniging zijn de uitslagen als volgt: Groep II: H. E. S. Sinck-R. P. Hogerheijde 1-0; M. M. de Raat-A. J. Scheele 0-1. Groep III: J. den Boer-J. Huisman 1-0. want Akkertjes zijn Instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder. Ontdek óök de wel daad van Akkertjes 6 stuks 50 ct. De Verenigde Staten zullen Zuid- Vietnam 250.000 transistor-radiotoe stellen verschaffen om de landelijke gemeenten de gelegenheid te geven in contact met de regering in Sai gon te blijven en tegen communisti sche activiteit gewaarschuwd te worden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ELSPEET. De grote Elspeetse schaapskudde van ongeveer 150 die ren zal waarschijnlijk voor het ko mende seizoen verdwenen zijn, om dat de heidevelden rondom Elspeet door de aanhoudende militaire oefe ningen steeds meer worden verwoest De schaapherder Jac Mouw heeft verklaard, de dieren wegens voed selgebrek te moeten opruimen. On derhandelingen met b. en w. van de gemeente Ermelo, waaronder Els- peet ressorteert, om voederweiden aan te leggen, hebben nog geen re sultaat gehad. DELFZEIL. Een 800 kilo wegende rol papier is in de haven van Delf zijl tijdens het lossen van een vrachtboot uit de hijsklemmen ge schoten. De 49-jarige vrachtwagen chauffeur P. R. uit Groningen kreeg de rol op zich en was op slag dood. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft het stoffelijk overschot van de driejarige Arnoldus Johan nes uit de Schie opgedregd. Het jongetje was in het water gevallen en verdronken. AMSTERDAM. De Amsterdamse Binnenvaart-Sociëteit is in het bezit gekomen van een ruim drie eeuwen oud anker, dat enige tijd geleden uit de Noordzee, ongeveer 40 mijl uit de kust voor Egmond aan Zee, door de bemanning van een IJmui- dense kotter is opgevist. HEERLEN. Het 5-jarig jongetje B. Palm uit Heerlerhcide, dat van het trottoir van de Schrieversheidc- weg plotseling de rijweg opliep, is door een personenauto gegrepen. Hot kind werd zeer zwaar gewond en is op weg naar het ziekenhuis overleden. HAARLEM. Tussen de twee en de driehonderdduizend bezoekers wor den door de voorzitter van de ten toonstellingscommissie van de Frans Hals-expositie, de heer D. J. A. Ge luk, verwacht in de honderd dagen dat deze in Haarlem geopend zal zijn. De staatssecretaris van onder wijs, kunsten en wetenschappen mr. Y. Scholten, zal de tentoonstelling op vrijdag 15 juni openen met een toespraak in de Grote Kerk te Haar lem. Bejaarden worden talrijker GENEVE, 14-5. In een rapport over de vraagstukken van de ouden- van-dagen heeft de directeur gene raal van de internationale arbeids organisatie (I.L.O.) David Morse, medegedeeld, dat het aantal ouden van-dagen op de wereld sneller toe neemt dan de wereldbevolking als geheel. Het aantal personen boven de zestig bedraagt op het ogenblik 200 miljoen en zal waarschijnlijk tegen 1975 zijn toegenomen tot 300 miljoen. De wereld telt nu 45 mil joen ouden-van-dagen meer dan 10 jaar geleden. Het rapport zal de vol gende maand op de vergadering van de I.L.O. ter sprake komen. ZIERIKZEE. De Oudheidskamer alhier ontving: enkele kerkbriefjes, een gedenkpenninkje van Waterloo en een bouwkundige tekening van een in 1664 gesticht, nog bestaand gebouw, te Noordwelle. ZIERIKZEE. Met medewerking van een violiste en een bariton gaf het Middelburgsch Mannenkoor een concert in de Gasthuiskerk. KERKWERVE. Alhier werd een jonge zeemeeuw opgevangen, met een bandje om de poot, waarop: „11152-Muscum Leiden". ZIERIKZEE. In feestelijk versierd en fraai geïllumineerd Parklust en omgeving concerteerde de stafmu- ziek van het 6de regiment infanterie te Breda. OOSTERLAND. Alhier viel een zwerm bijen in een appelboom. Een bijenhouder uit Bruinisse heeft ze opgevangen in een korf. Hij schatte het aantal bijen op tienduizend. ZIERIKZEE. Per „Stad Zierikzee" arriveerden 700 passagiers uit Ant werpen. Bij het binnenvaren van de haven speelde een muziekkorps aan boord .liet Wilhelmus. BRUINISSE. De heer E. heeft het stoute stukje uitgehaald, bij sterke stroom, het Zijpe heen en weer over te zwemmen. ZIERIKZEE. Een 17 meter hoge stelling, gebruikt bij de restauratie van de Gasthuiskerk, is - als gevolg van een rukwind - omver gevallen. BRUINISSE. De schietvereniging „Christiaan de Wet" heeft in zijn jongste vergadering besloten de jaar lijkse wedstrijd vast te stellen op 31 augustus. De Cubaanse revolutie ziet zich voor grote moeilijkheden gesteld, zo heeft premier Fidel Castro in de plenaire vergadering van de Cu baanse suikercoöperaties verklaard. Hij voegde er aan toe, dat Cuba het hoofd zal moeten bieden aan grote economische moeilijkheden. In Miami, Florida, is een firma opgericht die voor 500 dollar per persoon vluchtelingen uit Cuba naai de V.S. overbrengt. Mensen die wil len vluchten worden op een geheime plaats door een schip opgepikt en naar Miami gebracht. door Maarfje Zeldenrijk Het meisje keek hem opmerkzaam aan. „Jij houdt veel van je moe der, hé?" Hij knikte. „Ze is zo'n zeldzame schat, liefje. Ze is de liefste vrouw in de wereld op één na". „Zal ze niet jaloers op me zijn?" „Die jaloers?" Hij schoot in een lach. „Moeder heeft zo'n ruim hart daarin is plaats voor iedereen. En zeker voor mijn aanstaand klein vrouwtje". Ze wierp haar hoofd achterover en kruiste haar handen eronder. „Wie zegt jou, Arie Schilders, dat ik met je trouwen wil? Of heb ik soms geen stem meer in het kapit tel?" Hij boog zich over het meisje heen en keek haar lang in de ogen. „Houd je van me, Aaltje Dinkla?" Ze dacht na en maakte een prui- memondje. „Soms. Zo nu en dan vind ik je wel aardig. Nu ja, een beetje houd ik wel van je, zie je?" Hij grinnikte. „Apekop! En wan neer denk je voldoende van me te houden om met me te trouwen?" Ze dacht kwasi na. „Laat eens kij kenmisschien over een jaar of drie, vier". Hij kwam half overeind. „Ga weg denk je, dat ik zo lang kan wachten?" Hij keek haar opeens dreigend aan. „Dan schaak ik je", voegde hij er met een grafstem aan toe. „Hè ja, echt romantischmet een ladder voor het raam van m'n kamer, hè? En jij met je paard me ontvoeren naar je kasteel „Kletsik kan niet eens paard rijdenMaar nu zonder gekheid, poesje. Werkelijk in alle ernst: wan neer trouwen we?" Ze duwde hem weg en kwam overeind. Terwijl ze heur haar be gon te kammen, zei ze, in een spie geltje kijkend: „Nou begint-ie al weer. Je kunt wel merken, dat je enig kind bent en zo ongeveer alles gekregen «hebt in je leven, wat je wilde hebben. Onzin, Arie, we moe ten elkaar eerst eens een beetje be ter leren kennen. En dan daarbij: we gaan eerst naar Woerden. Wie zegt jou, dat ik de oudjes zal be vallen?" Hij lachte luidop. „Ga weg, die zijn binnen tien minuten dol op je. Net als ik trouwens". Ze borg kam en spiegel weg en trok hem aan de revers van z'n jas. „Arie Schilders, trouwen kost geld. Ik moet een uitzet hebben en een trouwjapon en een bruiloft kost ook geld en dat moet uit onze portemon- naies komen. Aangezien de mijne vrijwel permanent leeg is, en je ook niet in een leeg huis kunt zitten, zullen we, punt één moeten sparen voor punt twee: om spulletjes te ko pen. Dus we hebben voorlopig nog de tijd". Hij greep haar handen en drukte een zoen op haar lippen. „Die Aal., spullen kopen we samen en ik be taal. Jij moogt het hele huis inrich ten en ook onze nieuwe salonwagen. Voor de centen zorg ik. Nou, dat probleem is dus van de baan. En een bruidsjapon kun je ook van me krijgen en de bruiloft betaal ik ook wel. Het kost jou niks, liefje, geen cent. Nog meer bezwaren" Ze knikte grimmig. „Een berg. Denk je, dat ik dat allemaal accep teer? Dan ben je slomer dan ik dacht. Jij alles alleen betalen en die armoedzaaier van een Aaltje Dinkla maar netjes dankje Arie zeggen voor al die dure meubeltjes en zo. Daar komt niks van in. Ik spaar en jij spaart en als we geld hebben, gaan we samen wat kopen. En als we alles hebben is het nog vroeg ge noeg om trouwplannen te maken". Hij keek haar ontzet aan. „Maar poesje, waarom wil je dat niet van me aannemen?" „Omdat jouw poesje ook nog zo iets heeft als een gevoel van eigen waarde. Als we samen beginnen, dan sparen we er samen voor. Ik zou het nooit leuk vinden, als alles van jouw kant komt". „Maar je hebt je zestienhonderd gulden toch nog?" „Veertienhonderd, bedoel je. En hoe lang zal ik moeten wachten, tot ik m'n centen terugkrijg van m'n broer? Dat kun jij niet bekijken en ik evenmin. Hoe Dirk het voor el kaar gekregen heeft om zo maar in eens de volgende dag tweehonderd gulden los te peuteren, is me een raadsel. Maar ja, die heb ik ten minste terug". „Ja maar, liefje, ik wil niet zo lang wachten. Ik ben al vijf en twintig". „Gefeliciteerd. En ik ben een en twintig. Nog rijkelijk jong genoeg om een paar jaartjes te wachten, Arie Schilders". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 9