Het „damwerk" gaat door na sluiting zuidelijk Grevelingengat Activiteit verlegt zich naar Flakkeese kant BRU1NISSE, 14-5. Na het sluiten van het zuideiyk sluitgat van de Grevelingendam op zaterdag 12 mei was er alleen nog maar grote akti- viteit op de zandzuiger, die zich be ijvert de geplaatste caissons zodanig vast te zetten, dat wegspoelen on mogelijk is. Verder is er weinig meer te doen op de plaatsen waar het tevoren druk was. De spanning is verdwenen Betekent dit nu dat alle bij de Delta-dam betrokkenen nu niets meer te doen hebben? Wie de 3 km. lange dijk over de Krammerplaat afgaat, weet wel beter, want alle aktiviteit gaat zich nu richten op het noordelijke sluitgat, waar voor bereidingen worden gemaakt voor het bouwen van de kabelbaan. Op de Krammerplaat komt een steun punt of toren, op de Flakkeese kant bij de Hoek van St. Jacob een en midden in de vaargeul komt een steunpunt op caissons. De vaargeul is intussen nog 2 km. breed. Naast de vele zandauto's, die op de Krammerplaat werkten en nog werken is er nu ook een spoorbaan- tje aangelegd waarop een kittig geel locomotiefje lange betonpalen aan voert voor het heiwerk. De eerste betonpaal is vorige week door een heimachine de grond inge slagen. Klassieke zinkstukken Voor het steunpunt midden in de stroom worden honderden vierkante meters klassieke zinkstukken gezon ken (klassieke zinkstukken zijn zinkstukken van rijshout met wie pen en verzwaard met stortsteen). Deze zinkstukken worden gemaakt in de werkhaven te Bruinisse op een houten onderbouw. Het geheel doet denken aan een openluchttheater. Het eerste gedeelte van de dam tussen de Krammerplaat en Goeree Overflakkee tekent zich bjj laag water af, in de vorm van een diepe en brede gebaggerde geul in de slik ken van Grysoord. Deze gebaggerde geul wordt door onderlossers opgevuld met zand en het doel is een stevige onderbouw te krijgen. Rug van 100 meter. Een enorme kraan, de „Triton", van Dekker N.V. uit Papendrecht, levert ook zijn aandeel in de grote wedstrijd, die zich nu naar het noor delijk deel van de Krammerplaat heeft verplaatst. Er wordt mijnsteen gelost zonder onderbreking. Reeds steekt een rug van meer dan 100 meter boven water uit, aan de west zijde van de te maken dijk. De Flakkeeënaars laten zich niet onbetuigd wat hun belangstelling betreft. Het is druk, daar aan de Hoek. Enerzijds met werkers, die het begin van de dam gestalte ge ven, maar anderzijds met gepensio neerden of anderen die weinig om handen hebben en die komen kijken naar wat zich afspeelt buiten de dijk van hun eiland, want tot dusver hebben zij nog slechts de werken op de Krammerplaat vanuit de verte kunnen zien. Nu verandert dit. Goe- ree-Overflakkee wordt aan de Krammerplaat vast gemaakt, al thans de voorbereidingen daarvoor worden getroffen. puntte na een groot aantal missers, 3-0. Leen Stoutjesdijk viel uit doch keerde na vijf minuten terug. Ook Jan van Nieuwenhuize verliet het terrein doch ook hij werd opgelapt. Het Burgh-overwicht werd steeds groter en Maarten Hanse zorgde voor 4-0. Direkt na de vakwisseling 5-0 door A. v. d. Weel. Mooi was de wedstrijd niet door het eenzijdige karakter. Burgh ging onvermoeid door met doelpunten maker Eén minuut na de rust was het Jan van Nieuwenhuize die een treffer scoorde, 6-0. Zijn zuster Cor- rie benutte een strafworp, 7-0. Aan de andere zijde miste Zanddijk een strafworp. Stoutjesdijk verliet op nieuw het terrein. In de nog steeds voortdurende overwichtperiode werd het 8-0 door Joop Hanse, waarna Radewalt een kans miste. Het was Tonny Flohil die met twee goede doelpunten de tien volmaakte waar na kort voor tijd het van kou hui verende publiek Willy Mooi de eind stand op 11-0 zag brengen. S.V.N.W.K. verdient een pluim voor het dapper volhouden. VOETBAL GELDERSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW Problemen rond de afzet van landbouwprodukten Renesse-Aardenburg 1-3 ARNHEM, 14-5. In Arnhem is de ledenraadsvergadering van de Geldersche Maatschappij van Land bouw geopend door de voorzitter, de heer G. van der Ley. In zijn openingsrede besteedde de heer van der Leij onder meer aan dacht aan de problemen rond de af zet van landbouwprodukten. Hij was het eens met de opmerking die dr. S. Mansholt onlangs in een rede te Milaan heeft gemaakt over het ge vaar van overproduktie. De heer van der Leij zei, dat het zinloos zou zijn van de Nederlandse boeren te eisen, dat zij de produktie- capaciteit van hun landbouwareaal gedeeltelijk op non-actief zullen stellen. Schouiven-Duivelandse Sportspiegel Aardenburg promoveert na verdiende overwinning op Renesse naar K.N.V.B. Zierikzee B I sleept kampioenstitel in de wacht Bruse Boys en Dulveland delen de puntjes in bckercompetitie WIK be haalt krappe 3-2 overwinning op Zeemeeuwen VOETBAL K.N.V.B. ZATERDAG- COMPETITIE. In de vierde klas A werd voor zaterdag j.l. nog de wed strijd ingelast tussen A.Z.V.V. en Terneuzense Boys te Axel welke in een 3-3 punten verdeling eindigde. Door deze uitslag onderging de stand geen enkele wijziging. AFDELING ZEELAND. Door op volkomen verdiende wijze met 3-1 van Renesse te winnen is Aarden burg er in geslaagd naar de vierde klas van de K.N.V.B. te promoveren. Na de uitstekende wedstrijd van de vorige iveek tegen Aardenburg ont goochelden de duinbewoners in deze ontmoeting wel bijzonder. Geen mo ment hebben zij zondagmiddag de indruk kunnen geven dat zij er op gebrand waren de kostbare zege te behalen. Als geheel maakte het team een vermoeide indruk waaruit het zich geen moment heeft kunnen los werken. Mogelijk zat de krachtsin spanning van de vorige week, waar aan men niet meer gewend was, de spelers nog in de benen. Gebrek aan voldoende conditie vormde hiervan onomstotelijk de ondergrond en dit had zeer zeker met een behoorlijke training voorkomen kunnen worden. Overtuigend werd hiermede nog eens bewezen dat als onze voetbal-elftal len van Schouwen-Duiveland iets willen bereiken tegen elftallen van buiten ons eiland zij zich opofferin gen moeten getroosten daar men an ders ten eeuwige dage in het sukkel straatje zal blijven voortsukkelen. ZATERDAGCOMPETITIE. In de afgelopen week werd te Kerkwerve de laatste wedstrijd gespeeld tussen W.I.K. II en Mevo III. Doordat Mevo III deze wedstrijd in een 3-1 over winning wist om te zetten zijn zij er nog in geslaagd op gelijke hoogte te komen met W.I.K. 11. De eindstand is nu geworden: Zierikzee BUI 15 1 1 13 19-156 3 Br. Boys BH 13 0 1 12 16- 82 1 BEKERCOMPETITIE. Te Bruinis se deelden Bruse Boys en Duiveland de puntjes, 2-2, wat ons van de Boys tegen- maar van de bezoekers veel meevalt. KORFBAL. In de eerste klas van de S.D.K.B. kon het tot zaterdag nog ongeslagen Nieuwerkerk het in de Westhoek tegen Burgh niet klaren. Met niet minder dan U-O bond Burgh ook deze tegenstander aan haar zegekar. Te Kerkwerve slaagde W.I.K. er tegen Zeemeeuwen in haar eerste overwinning in dit seizoen te boeken al was het dan ook op het kantje af, 3-2. Burgh Brouwershaven Nieuwerkerk Zeemeeuwen W.I.K. Unitas- 6 6 0 0 45- 5 12 6 3 2 1 20-11 8 5 13 1 10-18 5 6 12 3 17-21 4 4 112 6-15 3 5 0 0 5 8-34 0 In de tweede klas A maakte Stormvogels tegen Velocitas geen fout en trok met 4-1 aan het langste eind. Te Dreischor kon N.O.A.D. haar tweede overwinning boeken door een 2-0 overwinning op de Nieuwerkerkse reserves. Stormvogels Burgh II 2 verliespunten Dosko N.O.A.D. Velocitas Nieuwerkerk II 6 4 2 0 18-10 10 6 4 11 21-18 7 5 2 12 18-17 5 2 0 3 11-13 5 10 4 10-17 5 10 4 7-16 Zeemeeuwen Zwaluwen '61 Bruse Boys II Nieuwerkerk W.I.K. II Mevo III 2 95- 34 26 3 88- 26 23 5 74- 35 18 7 39- 36 13 15 2 0 13 16- 93 4 15 3 0 12 25-113-4 15 13 0 15 11 1 15 8 2 15 5 3 In de tweede klas B behaalden de W.I.K.-reserves te Scharendijke een kleine maar belangrijke 1-0 overwin ning op Zwaluwen '61. D.E.S. be haalde een verrassende 3-1 zege op Burgh III wat de eerste winstpunt jes voor de club uit Sirjansland be tekende. Brouwershaven II zag te gen S.V.O.W.K. geen kans revanche te nemen voor de te Ouwerkerk ge leden nederlaag en trok ook nu aan het korste eind, 2-4. 2 verliespunten w.n.o. JUNIOREN. In groep B VII is zaterdagmiddag te Bruinisse de be slissing gevallen. Zierikzee BI kon door een 4-2 overwinning op Bruse Boys BI beslag leggen op de kampi oenstitel waarmee wij de rood-zwar ten van harte feliciteren. Hoewel Zierikzee BI dit seizoen niet zulk een grote overmacht aan de dag ge legd heeft als in de voorgaande ja ren is het kampioenschap toch te recht gekomen bij het elftal dat hier op de meeste aanspraken mocht ma ken. Zierikzee BI 15 12 1 2 100- 15 25 Renesse BI 15 11 1 3 74- 23 23 Burgh BI 15 10 0 5 74- 27 20 Br. Boys BI 14 7 0 7 50- 35 14 Dreischor BI 14 1 0 13 3-126 2 Br.haven BI 13 1 0 12 14- 89 0 2 verliespunten w.n.o. In groep B VIII bleek de aankon diging van de ontmoeting tussen Zwaluwen '61 BI en Mevo BI op een vergissing van de competitieleider te berusten. Burgh Bil zorgde hier voor een daverende verrassing door het bezoekende Zonnemaire BI met niet minder dan 10-1 klop te geven. Zie rikzee Bil kwam bij Bruse Boys II maar net met de hakken over de sloot, 1-2, terwijl Zwaluwen '61 BI er in slaagde W.I.K. BI in eigen huis met 3-2 te verslaan. W.I.K. 11 Zwaluwen '61 S.V.O.W.K. Burgh III Brouwershaven II D.E.S. 4 3 1 0 12- 5 7 6 3 12 15-15 7 6 3 0 3 15-17 6 5 2 0 3 18-17 4 5 2 0 3 12-15 4 4 10 3 7-11 2 In de derde klas startte Brouwers haven III thuis met een kleine 2-1 overwinning op Unitas II. Te Drei schor zag' W.I.K. III kans om de N.O.A.D.-reserves met 5-0 klop te geven, terwijl W.I.K. IV met dezelf de cijfers zijn meerdere moest er kennen in Zeemeeuwen II. W.I.K. III Zeemeeuwen II Brouwershaven II Unitas II Renesse W.I.K. IV 110 0 2 10 1 10 0 1 2 0 0 2 Mevo BI Zwaluwen BI N.kerk BI W.I.K. BI Zierikzee Bil Z.maire BI Burgh Bil 15 11 2 14 10 1 14 10 0 14 9 1 15 9 0 16 7 0 14 5 0 2 89- 26 24 3 69- 15 21 4 101- 25 20 4 76- 26 19 6 59- 43 18 9 62- 58 14 9 26- 76 10 Burgh A Zwaluwen '61 Zeemeeuwen Renesse Dosko Burgh B „Alleen via internationale afspra ken zou er met betrekking tót de produktieregelingen iets te bereiken zijn. Maar de ervaringen die er in dat opzicht zijn opgedaan hebben geen bemoedigende resultaten opge leverd. Misschien dat de E.E.G. in dit opzicht op de duur enige perspec tieven biedt, door het voeren van een boven-nationale structuurpoli tiek". SPORT Atletiekwedstrijden in Vlissingen Twintigtal prijzen voor Delta-Sport Zaterdagmiddag nam Delta Sport deel aan baanwedstrijden georgani seerd door de Vlissingse A.V. „Ma rathon". Ondanks de gure weersomstandig heden kwamen in de Dleta Sport ploeg nog een aantal goede presta ties uit de bus. Bij de meisjes-D zegevierde Anjo Rentzing zowel op de 60 m in 9 sec. als bij het hoogspringen met 1.15 m. Beide malen werd zij op de tweede plaats pevolgd door Jenneke Mout- haan, met resp. 9.3 sec. en 1.10 m. Ook Jopie Verwest behaalde twee overwinningen. Zij won de 60 m. en het hoogsDringen bij de C-meisjes, met 8.7 sec. en 1.30 m. Ciska Mays volgde haar op de 60 m. als 2e in 9 sec. en werd bij het hoogspringen 3e met 1-15 m. Als derde in de reeks van dubbele overwinningen volgt Jopie Stoutjes dijk. Zij zegevierde op de 80 m in 11.1 sec. en op het hoogspringen met 1.35 bij de B-meisjes. Janny Schot won het discuswer pen bij de meisjes-A met 23.49 m en werd bij de B-meisjes 2e op het hoogspringen met -1.35. m. Tine Bruin behaalde de derde plaats bij het hoogspringen meisjes- B met 1.30 m. Bij de dames won Nel Visser de 100 m in 13.4 sec. en werd 2e bij het discuswerpen, met een worp van 24.15 m. Kees Stoutjesdijk won bij de D- jongens zowel de 60 m als het ver springen. Hans Klompe eindigde bij de A- jongens als eerste op de 100 m met 12 sec., nadat hij zijn serie in 11.9 sec. had gewonnen. Henk Hage werd tweede bij het kogelstoten der A-jongens met 10.35 m en bij het hoogspringen heren met 1.73 m. KORFBAL Burgh I-SVNWK 11-0 Met dubbele verliescijfers moest de Nieuwerkerk-ploeg, die geen schaduw meer is van de roemruchte ploeg uit vorige jaren, de terugreis aanvaarden. Er is weinig goeds van de blauw-zwarte combinatie te zeg gen. Zelfs een reserve was niet aan wezig toen Leen Stoutjesdijk uitviel in de tweede helft om hem te ver vangen. Zodoende speelde Nieuwer kerk een half uur met elf man. De tegenstander van deze speler be paalde zich tot het hoognodige zon der in het aanvalsvak zelf te schie ten. Burgh miste Jaap Rijnberg voor wie Kooman inviel. S.V.N.W.K. miste bovendien Nelleke van Dienst. Reeds in de zevende minuut schoot C. Kooman raak, doch scheidsrech ter Van Sluijs had een overtreding geconstateerd. Eén minuut later werd het wel 1-0, door Joop Hanse. De zelfde speler produceerde vlak daar op het tweede doelpunt, 2-0. In het volgende aanvalsvak opereerde S.V. N.W.K. zeer voorspoedig maar doel punten bleven uit. Tonny Flohil doel- Een volkomen zonder enige over tuiging spelend Renesse heeft in deze wedstrijd haar kans op promo tie naar de KNVB in rook zien ver vliegen. Het elftal van de duinbe woners, dat zich vorige week nog in Zeeuws Vlaanderen een volkomen gelijkwaardige tegenstander van Aardenburg toonde, kwam er deze maal praktisch niet aan te pas. In de voorhoede kwam men zelden tot een goede combinatie. De Aarden burg-doelman van Kreuningen heeft het deze middag dan ook wel bijzon der rustig gehad. Bij de bezoekers was l.half J. de Cocq de grote uit blinker. Door zijn uitstekend spel inzicht beheerste deze speler het ge hele middenveld. In de eerste helft had Renesse het voordeel van de schuin over het veld staande wind zonder daar enig profijt van te kun nen trekken. Direct na de aftrap ontwikkelde zich een gelijk opgaan de strijd. Het doel van Aardenburg ontsnapte het eerst aan een doorbo ring toen (de veel te weinig in het spel betrokken) Boerman rakelings over knalde. In de 26e min. kwam het leder tegen de hand van spil Jonker, zonder dat hier van opzet telijk spelen van het leder met de hand sprake was, wat de bezoekers een strafschop opleverde welke door J. de Cocq onhoudbaar werd benut. Even later veroorzaakte de Renesse achterhoede een geheide strafschop toen l.binnen Blondeel binnen de be- vuchte lijnen tegen de grond ging, maar nu liet de scheidsrechter rustig doorspelen. Even later overkwam Boerma hetzelfde aan de andere kant zonder dat hierop werd gerea geerd. De Vrieze moest bij een tweetal doorbraken al zijn talenten tonen om erger te voorkomen. In de 38e minuut plaatste Verboom een vrij trap uitstekend voor doel, waar P. Jonker gereed stond om het leder in het net te koppen (1-1). In de 2e helft was J. Dalebout op de r.achter- plaats vervangen door G. Prummel. Aarderiburg begon al direct met een stevig offensief, waaruit "ïh. de Backere na 9 min. zijn club de lei ding kon geven. Aardenburg bleef het beste van het spel behouden en de defensie van de thuisclub moest steeds weer alle zeilen bijzetten. In de 34e min. slaagde midvoor J. Ro- bussen er met een fraai schot in de zege voor zijn club veilig te stellen (1-3). Renesse kreeg hierna nog een lichte veldmeerderheid maar een maal in het strafschopgebied van Aardenburg aangeland was het en bleef het mis. De Renesse-spelers waren direct na het eindsignaal de eersten om de spelers van Aarden burg te feliciteren met hun promo tie naar de KNVB, terwijl de Re- nesse-voorzitter de heer H. J. Si mons aanvoerder P. Hoek bloemen overhandigde. Zomeravondcompetitie Zierikzeeveteranen-Zeelandia 2-0 Rijkswatérstaat-C.W.S. 5-2; Nep- tunus-P.T.T. 2-1. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld Zierikzeeveteranen-Herver- kaveling en morgen (woensdag)avond P.Z.E.M.-Zeelandia. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker". Door de duivensportvereniging „De Bruse Trekker" werd deelgenomen aan de wedvlucht op 12 mei uit Bo- hain. De uitslag was als volgt: Ph. Steketee, Bruinisse 1, 9, 16, 17, 18; A. de Koning, Bruinisse 2, 4, 7; J. Bal, Bruinisse 3; P. Zandijk, Sir jansland 5, 19; C. S. Capelle, Brui nisse 6, 8, 15; A. J. IJzelenberg, Brui nisse 10, 12, 13, 20; C. Bal, Sirjans land 11, 14. Ie overduif C. Bal, Sirjansland; 2e overduif W. A. Jumelet, Bruinisse. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Tot onderwijzer aan de Chr. Nationale School Ct Vrijè) alhier, is met ingang van 1 september a.s. be noemd de heer M. de Wild te Gen- deren. Onderwijstentoonstelling „De Linoleumindustrie" Zierikzee krijgt weer een onder wijstentoonstelling te zien, die van 8 tot en met 25 juni in het 's-Gra- vensteen wordt georganiseerd door de Stichting Onderwijstentoonstel lingen te 's-Gravenhage. De tentoon stelling is gewijd aan de linoleum industrie en zal officiéél worden ge opend op donderdag 7 juni a.s. Op dezelfde dag - na de opening - zal het onderwijzend personeel der ver schillende scholen over het hoe en wat van deze tentoonstelling wor den ingelicht, waarna hunnerzijds in de nadien volgende dagen de jeugd nader met deze expositie zal kunnen kennis maken. Diploma-uitreiking land- en tuinbouwschool Aan de lagere land- en tuinbouw school zijn - zoals eerder gemeld - de diploma's uitgereikt aan de ge slaagde leerlingen. Op deze bijeen komst heeft de voorzitter van het bestuur de heer J. van Nieuwen- huijze te Nieuwerkerk, medegedeeld dat nog altijd geen rijksgoedkeuring is ontvangen voor verbouwing van het schoolgebouw aan de Grachtweg, een zaak die inmiddels zeer urgent is geworden. Weliswaar zijn de plan nen voor de bouw gereed, maar het fiat van hogerhand is er nog niet, zodat nog geduld moet worden ge oefend. De diploma-uitreiking vond plaats door burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny van Wolfaartsdijk, voorzitter van de Z.L.M.-onderwijs- commissie, die in een begeleidende toespraak uiting gaf aan zijn ver trouwen in de mogelijkheden tot uitbreiding van het tuinbouwareaal op Schouwen-Duiveland. De diplo ma-uitreiking werd behalve door het hoofd der school de heer D. Eveleens en leraren bijgewoond door een aantal autoriteiten o.w. de di recteur van de middelbare land bouwschool te Goes ir. J. Versteeg, de heer K. A. van Langeraad namens de Z.L.M., de heer J. A. v. d. Weel namens de rijkstuinbouwconsulent ir. J. J. van Hennik te Goes. Eén dei- leerlingen bracht in een speechje dank voor het genoten onderwijs. OOSTERLAND Serenade aan dirigent „Oosterlands Fanfare" Wegens het 40-jarig huwelijksju bileum van zijn dirigent, de heer M. Dorst, bracht „Oosterlands Fanfare" hem zaterdagavond een serenade. Bij monde van de heer P. van den Berge feleciteerde de muziekvereni ging de heer en mevrouw Dorst op hartelijke wijze, memorerende welke grote plaats de „muziek" steeds in het leven van de heer Dorst heeft ingenomen. Behalve dat hij enige ja ren geleden, samen met de inmid dels overleden voorzitter, de heer J. G. Boot de zilveren medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, ontving wegen 50-jarig lid maatschap van „Oosterlands Fan fare", zwaait hij sedert 1949 de diri geerstok. Moge het de populaire directeur gegeven worden nog ver scheidene jaren het muziekgezel schap van Oosterland te leiden. BROUWERSHAVEN De SAKOR-kollekte in de ge meente Brouwershaven heeft het mooie bedrag opgebracht van f 87,44. De A.V.O.-kollekte (bestemd voor mindervalidenzorg) zal worden gehouden in de week van 18 t.m. 24 juni a.s. BURGH Koor gaf zangavond In ziekenhuis Vorige week werd het gehele zang koor „Nu met Hope" naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoerd, waar de patiën ten een zangavond werd aangebo den. Door een aantal automobilisten werden de leden van het koor be langeloos naar Zierikzee gebx-acht. In de gi-ote zaal spi-ak de voorzitter, de heer M. C. Visser een dankwoord tot de directrice en het verplegend pei'soneel voor de welwillende me dewerking. Het koor zong hierna een tiental nummers die fris en klank vol opklonken. Via de mici-ofoon konden de patiënten op de bovenza len eveneens medeluisteren. Na af loop werd nog een kop koffie ge dronken, waai-na de voorzitter dank bracht aan de autobezittei-s voor de vriendelijke medewei'king. BRUINISSE Veekering Maandag jl. weid te Bruinisse de jaarlijkse veekeuring gehouden. De jury bestond uit ir. W. L. Harmsen, rijksveeteeltconsulent te Goes, de heer J. Kleinepier te Middelburg en J. Vos, Koudekerke. De uitslagen waren: Stieren: Jacob, W. L. van 't Noord- ende, 2e prijs. lste Kalfskoeien: la. Emma, wed. C. W. de Jonge; lb. Juliana, Gebr. Hage; 2a. Helena, wed. C. de Jonge; 2b. Aaltje, W. L. van 't Noordende; 2c. Wierske, W. L. van 't Noorden- de; 2a. Ellie, A. C. Hanse; 3a. Irene, Gebrs. Hage. 2e Kalfskoeien: la. Roza, wed. C. W. de Jonge; lb. Emmi, Joh. I. Hage; 2a. Margi-iet, Gebrs. Hage; 2b. Franje, Gebrs. Hage. 3e Kalfskoeien: la. Hiltje, W. L. van 't Noordende; 2a. Tonnie, W. L. van 't Noordende. Oudere koeien: la. Juliana, A. C. Hanse; lb. Bontje, W. L. van 't Noordende; 2a. Cathrien, W. L. van 't Noordende. SCHARENDIJKE „Youth for Christ"-avond „Youth for Christ" Westhoek be legt op vi*ijdagavond 18 mei a.s. een publieke bijeenkomst in het Geref. Jeugdgebouw te Scharendijke. Aan deze avond, welke zowel voor jon geren als ouderen toegankelijk is, werken mee: Hei-man Kloppenburg, Frans van der Reyden, Leen Kolle en de „Gloi-y Singei-s", wel bekend van de gi-ammofoonplaten. HAAMSTEDE Verkoop slagerij Wij vernemen dat de slagerij van de heer W. Beije, tot nu in beheer van de heer J. Tangeman, maandag is aangekocht door slagerij J. G. L. Simmei-s Zonen te Zierikzee. De zaak zal worden, gedreven door de heer J. Simmei-s, die het plan heeft in het komende najaar het winkel pand aan een grondige vei-bouwing te doen onderwerpen. Scheepvaartberichten Alchiba, 13-5 te Philadelphia. Alphacca, 12-5 van Bi-emen naar Antwerpen. Ampenan, 12-5 van New Yoi-k naar Malta. Kelletia (t.), 12-5 van Talli-iver naar Delawarei-iver. Koratia (t.), 13-5 te Porto Miranda. Lelykei-k, 9-5 van Genua naar Port Said. Tegelbei-g, 14-5 van Nagoya naar Kobé. Zafra (t.), pass. 15-5 Muscat naar Suez. Voor 30 jaar.... ZIERIKZEE. Met de verkoop van rijwielmerken op Schouwen-Duive land zal op de postinrichtingen be gonnen worden op 16 juli. ZIERIKZEE. Alhier is opgericht de vereniging tot bevordering van het luchtverkeer van en naar Schou wen-Duiveland. BURGH. Op het strand te Westen- schouwen is ten gerieve der badgas ten, een twaalf meter lange badtent geplaatst, onderverdeeld in zes van elkaar gescheiden afdelingen. SEROOSKERKE. Medegedeeld wordt dat voorzien is in de vakature van havenmeester-fairbankweger en lantaarnopsteker aan de haven de Schelphoek. ZIERIKZEE (Adv.): rookspek 7 ct per ons; grote ronde beschuit, vier rollen voor een kwartje; zeer fijne zalm, zeven blikken voor een gulden; fijne kippeneieren, 50 stuks f 1,35; volvette kaas 5 ct per ons. ZIERIKZEE. In de voormalige so ciëteit „Ons Genoegen" - aangekocht door Zeelandia alhier - vond de in gebruikstelling plaats van het nieu we 10 meter hoge bedrijfspand. BURGH. Op het door de Zeeuwse Zangersbond te Schore georganiseer de concours, behaalde de zangvereni ging „Nu met Hope" de eerste jirijs in de derde afdeling. DUIVELAND. Op zijn tocht naar Nederland was het luchtschip „Graf Zeppelin" boven de Duivelandse ge meenten goed te zien. ZIERIKZEE. De mondharmonica vereniging „D.O.K." gaf een concert in de tent aan het Havenpark. BROUWERSHAVEN. Met behulp van een bok is 't tijdelijk weggeno men oude torentje van het kerkge bouw, weer op de klokketoren ge hesen, zodat hans weer een fraai ge heel is verkregen. DE LIEFDE VAN RODE BLOEM 2 2 0 0 7-0 4 2 2 0 0 14-5 4 2-1 2 5-3 2 5-9 0 0-7 0 ADSP1RANTEN. In groep I won Burgh A met 7-0 van Burgh B. Zwa luwen leverde te Scharendijke knap werk door Burgh A in een doelpunt loos gelijkspel een puntje af te snoe pen. Renesse en Dosko wisten ieder éénmaal de korf te doorboren, 1-1, terwijl Burgh B en Zeemeeuwen geen enkele maal de korf wisten te doorboren. 2 110 7-03 2 110 4-13 2 110 3-13 2 0 112-41 2 0 112-51 2 0 110-71 In groep II bleef Nieuwerkerk baas in eigen huis tegen Unitas, 6-2. W.I.K. moest de puntjes afstaan aan het bezoekende Brouwershaven dat met een 3-1 zege huiswaarts kon keren. 42. De Osagen brengen Presto en Rode Bloem naar de nederzetting. Jean Cabot, die verwonderd opkijkt als het tweetal op hem toekomt, luistert aandachtig naar de reden van hun komst. „Laat de scheeps dokter hierkomen", beveelt hij als Presto zijn verhaal gedaan heeft. „Hij moet maar eens onderzoeken of dat dx-ankje van dit Indianenmeisje zonder gevaar is voor de gewondenGaan jullie maar vast eens kijken bij de gewonden", vex-volgt hij te gen Presto. Dat is aan geen dovemansoren gezegd en even later staan Presto en Rode Bloem aan Arams ziekbed. Julia Cabot, de dochter van de kapitein, die naast het ziekbed zit, neemt het tweetal op met een koele ondei-- zockcnde blik. Rode Bloem aarzelt even als de scheepsdokter binnenkomt en ehaar beduidt hem het medicijnkruikje te geven. Maar dan ovex-handigt zij het kruikje. De dokter ontkurkt het, ruikt er eens aan en giet dan de inhoud in een schaal. Gespan nen kijken de aanwezigen toe in een be klemmende stilte„Rivierwaterge woon rivierwater", zegt de scheepsdokter dan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 7