SKODA moeder omdat SKODA langer meegaat door uitzonderlijke degelijkheid :uze een veilige Chefarine4 zierikzeesche inteuwsbode v dinsdag 15 mei i962 No. 19175 Raad Bruinisse bespreekt uitvoerig kwestie met huiseigenaar ds. g. h. duyvendak nam afscheid FEUILLETON Dik feest Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Ingezonden mededeling onverwoestbare motor - 1089 cc - 43 pk - 125 km/u oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat OCTAVIA COMBI f 6475.— 1202 COMBI f 6975,- H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717)-2010* DEALER: Autobedrijf IJ. T. WANDEL. Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 leet £9 Betrokkene krijgt gelegenheid tot herstel van pand KERKNIEUWS NED. HERVORMDE GEMEENTE - DREISCHOU wegens vertrek naar Voorburg Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de gemeenteraad stelden b. en w. de raad voor af wijzend te beschikken op het be zwaarschrift van de heer D. van Tuül, dat deze had ingediend tegen de hem op 15 maart gegeven aan zegging om het pand Havenkade 11 te slopen. Langs het pand is van gemeente wegen een prikkeldraadversperring aangebracht, waardoor de trap in de Kerkstraat, welke toegang geeft tot de gemeentehaven, wordt afgesloten Dit heeft niet alleen by de eigenaar maar ook by de raadsleden kwaad bloed gezet. Inmiddels zün am bachtslieden begonnen met herstel van het pand. De voorzitter leest uit het over deze zaak aangelegde archief, be ginnende 15 juni 1959, een. aantal sommaties en aanschrijvingen voor, waarin de heer van Tuijl verzocht en later gelast werd, het pand te herstellen of te verbeteren. Enige jaren geleden zijn reeds stutten aan gebracht om te voorkomen, dat de muren zouden bezwijken. Het gemeentebestuur is, aldus de voorzitter, tegenover de heer van Tuijl biizonder lankmoedig geweest, totdat vorige week de prikkeldraad afzetting heeft plaats gehad, omdat het gemeentebestuur niet langer de verantwoording wilde dragen voor mogelijke ongelukken. Bedoelde prikkeldraadversperring is aange bracht op verzoek van de Centrale Dienst. De heer de Koning is van mening dat de heer van Tuijl zeker fout is geweest, door in het geheel niet of zeer weinig te reageren op de door de voorzitter voorgelezen sommaties en aanschrijvingen. Hij wijt dit aan erfeniskwesties en andere omstan digheden. Spr. stelt echter voor dit te la ten rusten en de heer van Tuijl een eerlijke kans te geven het gebouw te herstellen. De heren v. d. Velde en Hoogerheijde willen ook de heer van Tuijl deze kans geven. Gelegenheid tot herstel. De voorzitter zegt toe dat betrok kene gelegenheid zal krijgen met het begonnen herstel voort te gaan en geen verdere maatregelen te ne men als het herstel afdoende blijkt te zijn. Hij stelt echter voor het be zwaarschrift af te wijzen. De heer de Koning keurt het af rasteren met prikkeldraad af. De heer Jumelet merkt op dat de voorzitter de zaak te eenvoudig voorstelt, omdat de Centrale Dienst heeft vastgesteld, dat 'het pand niet meer door herstellingen in overeen stemming gebracht kan worden met de normale eisen t.a.v. veiligheid e.d. Als de C.D. in maart 1962 vaststelt dat het pand niet meer te herstellen is, dan zal deze dienst, na voltooi ing van het herstel, ongetwijfeld verklaren dat het herstel niet af doende is geweest. Dan zal zeker aan de heer van Tuijl alsnog last worden gegeven het pand te slopen, aldus de heer Jumelet. De voorzitter zegt hierop, dat b. en w. geen reden hebben aan de integriteit van de ambtenaren van de C.D. te twijfelen. De heer Jumelet zegt verder bang te zijn dat de zaak een prestige kwestie wordt. De C.D. zal zeker moeilijk te bewegen zijn op de ver klaring dat het pand niet te herstel len is, terug te komen. De heer Ju melet uit in dit verband kritiek op de C.D. en herinnert aan het werk van burgemeester Miohaëlis, „die achter de schermen een hard en bit ter gevecht leverde met de C.D., waarvoor iedereen moest buigen". Spr. wil, „uit angst dat de oude geest weer vaardig wordt" niet al leen de C.D. laten beslissen over het al of niet voldoende hersteld zijn van het pand, maar ook „een onbevooroordeelde derde". De voorzitter zegt hierop, dat als uit het rapport van de C.D. blijkt dat het gebouw ondanks herstel nog gevaar oplevert voor de veiligheid, het onherroepelijk zal worden ge sloopt. Is er echter geen gevaar meer aanwezig, dan zal betrokkene niets in de weg worden gelegd, al dus de voorzitter. Wethouder van Gilst meent dat er zeker een kort geding zal volgen als de meningen van de heer van Tuijl en van de C.D. over afdoende her stel uiteenlopen. Dan zullen anderen dan de C.D. moeten uitmaken of het gebouw nog gevaar voor de veilig heid oplevert. De heer de Koning beveelt voor overleg aan tussen de heer van Tuijl en de C.D., maar b. en w. zien hier in bepaald geen heil. De voorzitter maakt hierop een einde aan de dis cussies en stelt voor het verzoek van de heer van Tuijl af te wijzen, zodat de lastgeving tot sloping niet wordt ingetrokken. Echter wordt aan de betrokkene wel de gelegen heid gegeven het pand te laten her stellen. Na afloop zal worden beke ken of dit 'herstel voldoende kan worden geacht en zo ja, dan zullen geen verdere maatregelen worden genomen. De heer Jumelet zegt tegen te zul len stemmen omdat de lastgeving niet wordt ingetrokken. Het voorstel van b. en w. wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen (tegen de heren de Koning en Jumelet). Geen bezwaar heeft de raad te gen het uitvaardigen van een z.g. bestemmingsverordening waarbij verboden wordt oude huizen en krot woningen in te richten als pakhuis. N.a.v. een verzoek van de midden standsvereniging tot invoering van een verplichte halve dag-sluiting is door b. en w. onder de winkeliers een enquête ingesteld. Tegen slui ting waren 1 textiel annex levens- middelenbedrijf, I textiel- en con fectiebedrijf, 1 winkel in ijzerwaren en gereedschappen en 2 bakkers. De voorkeur gaat uit naar de dinsdag middag waarvoor 38 voorstanders zijn en slechts 5 tegenstanders. Daarom wordt besloten de dinsdag middag als verplichte winkelslui ting aan te nemen. Doorbraak plan West-Kerkstraat. De heer Jumelet oppert ernstig bezwaar bij het voorstel tot aankoop van gronden en opstallen ter reali sering van een doorbraak vanuit het uitbreidingsplan West naar de Kerk straat. Hoewel de heer Jumelet de doorbraak in de toekomst zeker no dig acht en de voortvarendheid van b. en w. prijst, zegt hij dat tegen over de afbraak van enige huizen geen nieuwbouw staat. Spr. denkt in dit verband aan de woningen van A. Capelle en D. Bal, welke afgebroken moeten worden en aan de huizen indertijd gebouwd van de toenmalige chr. school naast bakker Jumelet". We krijgen dan een straat zonder huizen begrensd door de grootste krotten die de gemeente heeft. Om ongelukken te voorkomen zal men dan zeker de geforceerde doorbraak met het voor het pand van Tuijl gebruikte prikkeldraad moeten afsluiten", aldus de heer Jumelet. De voorzitter zegt dat het zeker niet de bedoeling is op korte termijn tot afbraak over te gaan, Nadat de heer Jumelet dit is toe gezegd, wordt m.a.s. besloten tot aankoop van de eigendommen. De vergoeding voor de bijzondere lagere school over 1961 wordt vast gesteld op f 45,18 per leerling (totaal f 5.511,96). Voor werkelijke vergoe ding komt in aanmerking f 5.811,96. Voor de aanleg van een industrie terrein wordt grond aangekocht van de heer A. Kik, de Ambachtsheer lijkheid en mej. A. Hage, gelegen aan de Dorpsweg. De rondvraag Bij de rondvraag dringt de heer v. d. Velde er op aan het secretarie- personeel in het vervolg op de avond van 4 mei vrij te geven. Al gemeen wordt betreurd dat dit niet is gebeurd. Verder zegt de heer v. d. Velde graag te zien dat de huurders van een volkstuin tijdig bericht KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. - De Nederlandse vereniging van tweelingen ten dien ste van wetenschap en volksgezond heid „heeft een vierlanden-congres van tweelingen georganiseerd, dat op zaterdag 9 en zondag 10 juni in Nij megen zal worden gehouden. HEERE. In het ziekenhuis te Til burg is overleden de 32-jarige heer A. S. uit Heere. Hij werd eerder zwaar gewond toen hij met zijn mo tor op een scooter botste. De berijder van de scooter kwam ter plaatse om het leven. AMERSFOORT. De Nederlandse kampeerraad heeft een initiatief ge nomen dat heeft geleid tot de op richting van de stichting Nederlands Kampleiders Instituut, dat is geves tigd in Amersfoort. UTRECHT. Studenten, leden van de Sociëtas Studiosorum Reformato- rum afdeling Utrecht, hebben op een forumvergadering gediscussieerd naar aanleiding van het boekje der achttien predikanten: „Van kerken tot kerk". DEN HAAG. In maart 1962 zijn, volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 5.234 nieu we woningen voltooid. In maart 1961 waren het er 6.494. DEN HAAG. De vier in Nederland aanwezige Papoea-leden van de N.- Guinea-raad zijn teruggekeerd naar hun land. Zij en de heer Jouwe, die thans in de Verenigde Staten is, heb ben zich in Nederland op de hoogte gesteld van de politieke situatie met betrekking tot Nederlands Nieuw- Guinea. DORDRECHT. De 9-jarige C. S. te Papendrecht is overboord gesla gen van het motorschip van zijn va der, dat voor de Papendrechtsewal lag, en verdronken. Men heeft zijn stoffelijk overschot geborgen. De jongen had met zijn broertje op het schip zitten vissen. BARNEVELD. In een half uur tijds is het houten schoolgebouw van de openbare kleuterschool in Barneveld door brand verwoest. f 5250,geheel c\ •4202 BESTELWAGEN f 53j}5,— krijgen als zij hun tuin opnieuw kunnen inhuren. De heer Jumelet vraagt aandacht voor de mogelijkheid kredietfacili teiten te verkrijgen voor de bouw of verbouw van vissersschepen, als de gemeente garant is voor rente en aflossing. De voorzitter zegt met deze rege ling bekend te zijn, maar meent dat men er in plaatsen als Arnemuiden en Breskens in 'het geheel niet blij mee is. Hij is, en met hem de heel de Koning, van mening dat deze regeling wat de schadeloosstelling betreft, een lapmiddel is. De heer Jumelet wijst er op niet te hebben bedoeld de regeling te aanvaarden als compensatie voor geleden visserijschade, maar als mo gelijkheid die te benutten is als er gebruik van wordt gemaakt. Scha devergoeding ex art. 8 van de Delta wet is een geheel andere zaak. Ver der informeert de heer Jumelet naar het werksysteem op de beschutte werkplaats te Zierikzee, waarop weth. van Gilst zegt, dat het bedoel de systeem kort geleden is afge schaft. De heer Jumelet vraagt ver der herstel van de roeibootzaten bij de scheepswerf en naar een oplos sing voor het haven-urinoir. De heer Jumelet merkt verder op „tot zijn verwondering te ehebben gezien dat een gezin, behorend tot de Jehova-getuigen een woning heeft toegewezen gekregen in het nooddorp". Dhr. Jumelet zegt dat de ze mensen niet dakloos waren en ziet deze vestiging als „het begin van een cellenbouwerij". In dit verband richt spr. verwijten tot de beide S.G.P.-wthouders. De beide wet houders echter, de heren Kik en van Gilst, menen dat art. 36 van de Ned. Geloofsbelijdenis nog geen reden geeft mensen een woning te weige ren. Op verzoek van de heer de Ko ning zal bij de Domeinen er op wor den aangedrongen eventuele paling visserij op 't toekomstige Grevelin- genmeer te reserveren voor gedu peerde mosselkwekers. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot geestelijk verzorger van de particuliere 'bejaardencentra te 's-Gravenhage: ds. J. G. L. Brou wer, emeritus predikant te De Lier. Beroepen te Arnemuiden: P. J. F. Lamens te Kamerik; te Zwijndrecht: T. Langerak te Vinkeveen. Aangenomen de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Overschild: Jac. W. van Voorst, hulpprediker te Woerden; naar 's-Gravenhage (wijk- gemeente 2): P. van den Berg te 's-Gravenhage (wijkgemeente 4-5). Bedankt voor Den Bommel (toez.) en voor Sint Philipsland: J. Enkelaar te Sluipwijk; voor Gorinchem (vac. W. G. Gijzel): E. Holtrigter te Weesp (nadere beslissing); voor Vlaardin- gen (a.s. vac. P. Zijlstra) (toez.): dr. C. Graafland te Woerden. Geref. Kerken Examens. Ds. W. H. Zuidema te Vreeland slaagde aan de zendingsse minarie te Baarn voor het zendings examen. Beroepen te Schoonhoven-Willige- Langerak: G. de Zeeuw te Ezinge. Bedankt voor Nijkerk (vac. W. Griffioen): G. Hengeveld te Schoo- nebeek. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Pernis: J. Slotman te Heemse. Aangenomen naar Zuidhorn: L. W. G. Blokhuis te Zevenbergen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Ouddorp: Chr. van Dam te Rotterdam-zuid. Gereformeerde Kerken Beroepen te Scharendijke: kandi daat C. Warner, Amsterdam. Bisschopswijding te Breda BREDA, 13-5. In de met witte hya cinten en rode tulpen versierde ka thedrale kerk van Breda is mgr. G. H. de Vet tot bisschop van Breda gewijd als opvolger van mgr. J. Bae- ten. Deze laatste trad op als conse crator, tezamen met mgr. W. Bekkers bisschop van 's-Hertogenbosch en met mgr. M. Jansen, bisschop van Rotterdam. Alvorens de plechtige wijding be gon trok een kleurrijke stoet van genodigden van de Plebanie naar de Sint Barbara-kathedraal, waar de bisschoppelijke secretaris N. van Nooren de pauselijke lastbrief voor las. Een hoogtepunt in de wijdings ceremonie was de handoplegging door de drie consecratoren. De be langstelling voor de wijding van mgr De Vet was bijzonder groot. n Zes welgestelde Westduitscrs, za kenlieden, bankiers en regerings functionarissen zullen deze week in Beriyn terecht staan op beschuldi ging van massamoord, die zij als S.S.-officieren in Rusland tydens de tweede wereldoorlog hebben ge pleegd. DREISCHOR, 13-5. In het tot de laatste plaats bezette Dorpshuis heeft Ds. G. H. Duijvendak zondag middag afscheid genomen als pre dikant van de Herv. Gemeente Drei- schor, na deze gemeente gedurende 5 Vi jaar te hebben gediend. Behalve de scheidende predikant en de kerkeraadsleden was ook een „legertje" hervormde predikanten present. Na Schriftlezing uit Psalm 121 pre dikte ds. G. H. Duijvendak uit 2 Corinthiërs 13, vers 5 tot 13. Na de prediking zong het koor Gezang 232, waarna de gemeente Psalm 119 2 en 5 zong. Na de dienst richtte ds. C. Beze- mer uit Zierikzee zich tot de schei dende predikant namens de Provin ciale Kerkvergadering en dankte dr. Duijvendak voor alles wat hij en zijn vrouw op verschillend terrein hebben gedaan. Ds. Bezemer zou niets liever zien dan dat uit de kollekte voor de kerk voogdij weer een predikant opge bracht kan worden. Ds. M. G. Westerhof uit N.kerk sprak als vertegenwoordiger van de classis Zierikzee en de Ring Zie rikzee van de Ned. Herv. Kerk. Het vertrek van ds. Duijvendak stemde spr. wat weemoedig. „Afscheid ne men is altijd min of meer triest", aldus spr., „maar U hebt hier goed gewerkt en bent de grote steun ge weest bij restauratie van de kerk. Spreker sprak zijn bezorgdheid uit over de vraag of de pastorie in de toekomst wel bewoond zal worden. Hij dankte dominee Duijvendak voor zijn vele werk in classicaal ver band, het Ringwerk en voor zijn collegiale hulp. Tot slot van zijn be toog wenste hij ds. Duijvendak en diens gezin het allerbeste toe in de nieuwe gemeente Voorburg. Daarna W.erd het woord gevoerd door de Burghse predikant ds. F. Don, welke sprak namens het Convent van Pre dikanten op Schouwen-Duiveland. De heer J. J. Klaasse sprak na mens de kerkvoogdij van Hervormd Dreischor en dankte ds. Duijvendak o.a. voor diens vele werk als secre taris van de restauratieeommissie en hoopte dat - wanneer de gerestau reerde kerk over ongeveer een jaar in gebruik zal kunnen worden ge nomen - dominee Duijvendak aan wezig zal kunnen zijn. De heer J. W. Beekman bracht in warme en welgemeende bewoordin gen dank aan de scheidende pastor 48 „Hij heeft ook in Steen wijk rio lering aangelegd en toen ze daar be zig waren, zijn ze van het gemeen tebestuur en een paar andere lui van het stadhuis wezen kijken. En daar waren ze best tevreden over zijn werk. Ik vind hem maar een keurige jongen, hoor, en als ik niet getrouwd was, nou, dan zou je misschien een geduchte concurrent hebben, meisje, reken maar". Aaltje lachte even door haar tra nen heen. „Laat Wim het maar niet horen". „Mag hij gerust, hoor. Hij is hele maal niet jaloers. En maak jij je maar geen zorgen, meid, jij krijgt je Arie, hoor, als jullie voor elkaar be stemd zijn. Verdraaid, Aaltje, jij krijgt nog de beroemdste man van de hele familie. Daar valt Gerard Knaap nog bij in het niet. Ik ben maar wat trots op zo'n aanstaande zwager Aaltje schudde haar hoofd en droogde haar tranen. „Ach, jullie lo pen allemaal zo hard van stapel. Hoe lang kennen we elkaar eigenlijk? We zijn goede vrienden en ik mag hem graag. Hij zegt, dat-ie stapel op me is en als ik zijn zin deed, ging hij morgen al met me naar het stad huis. Maar het kan ook wel wat kal mer. En dan daarbij, ik kan toch ook niet zo ineens weggaan, want wat doen we met moeder?" Tonnie zuchtte. „Tja, meid, dat gaat een probleem worden; wat doen we met moeder? Ze is hulpbehoe vend, dus als jij te zijner tijd gaat trouwep, dan zal er een ander voor haar moeten zorgen. Ik zou het best willen, hoor, daar niet van. Maar tjawij moeten in Purmerend wonen vanwege Wim's werk. En ik denk niet, dat moeder naar Pur merend zal willen". „Die? Die krijg je met geen stok van het Zuiderpad af. Nog laatst zei ze: „Ik ben geboren aan het Pelders- weggetje - zo heette het Zuiderpad vroeger - en ik wil er ook sterven, als het kan. Nou, dan weet je het wel, hè?" namens de kerkeraad van Dreischor. Hij verzocht de gemeente ds. Dui- vendak staande te willen toezingen de verzen 1. 2 en 4 van Psalm 121. In zijn dankwoord aan alle spre kers deelde dominee Duijvendak mede, dat al vele besprekingen over de ontstane vakature hebben plaats gevonden, maar voorlopig ziet het er wel naar uit, dat men het met een emeritus-predikant zal moeten doen in Dreischor. „Mogelijk hebben de mensen het hier in Dreischor te goed en vindt men andere dingen veel belangrijker", aldus spr. in zijn dankwoord. „Misschien is het nodig dat we geraakt worden en tot ihet besef komen waar het in het leven om gaat". De scheidende predikant bracht ook dank aan de organiste, mevr. Klaasse-van IJsseldijk, aan het her vormd kerkkoor en aan de gemeente als geheel. „Het valt me moeilijk om me hier los te maken", aldus spr., omdat ik het gevoel heb dat ik hier iets onaf en onzeker achter moet laten, maar hij hoopte dat alle werk gezegend zal zijn. Veel werk liep schipbreuk op de mentaliteit van de bevolking want de ouders staan er zo weinig achter. Men schaamt zich er in Dreischor vaak voor om bij de kerk te horen en men wil nu eenmaal niet voor „vroom" aangezien worden. Ds. Duijvendak deelde nog mede, dat de heer P. J. J. Gooris heeft be dankt als tijdelijk president-kerk voogd, maar dat de heer J. J. Klaas- se als tijdelijk president-kerkvoogd zal fungeren. Na afloop van de dienst maakten de ruim 200 aanwezigen nog van de gelegenheid gebruik om de schei dende 'dominee en mevrouw Duij vendak de hand te drukken. Zondag 20 mei a.s. zal ds. Duij vendak zijn intrede doen als predi kant van de wijkgemeente Oostein de in de Oude Kerk te Voorburg. De 32-jarige Margherita Cauda heeft in Cavour bij Turijn de twaalfde internationale wed strijd voor dikke mensen ge wonnen. De weegschaal wees 208 kilo aan. Een tegelijk ge houden congres werd door de deelnemers afgesloten met een weelderig diner waarbij meer dan 700 liter wijn werd ge dronken. door Maartje Zeldenrijk „Tja, maar er zal toch een oplos sing voor gevonden moeten worden, want het gaat niet op, dat jij je jon ge leventje voor een oude, invalide vrouw gaat opofferen, al is het dan ook honderdmaal je moeder. Nou, meid, was je gezicht een beetje af en kom beneden". Aaltje schudde haar hoofd. „Laat me maar. Ik ga meteen naar bed. Als jij moeder wilt helpen? Ik heb hoofdpijn gekregen." Tonnie stond op. „Natuurlijk meid, maf ze maar lekker en niet pieke ren, hoor? Alles komt in orde. Ik ruim de boel beneden wel op en help moeder". Het meisje greep haar hand. „Dank je, Tonnie; je bentje bent een schat „O ja? Nou, dan zal het wel zo zijn, want Wim zegt het ook altijd". Hoofdstuk 14. De volgende morgen bemerkte Aaltje, dat moeder's verzet gebro ken was. Hoewel er met geen woord gesproken werd over de scène van de vorige avond, kon ze uit alles merken, dat haar moeder zich in het onvermijdelijke geschikt had. En tij dens het eten des avonds zei mevr. Dinkla opeens: „Je moste strakkies maar naar die man gaan, me kind, en zeggen, dat je vrijdagmiddag mee kunt gaan. Tonnie komt al vroeg, zodat jij je tijdig kunt opknappen en verkleden". Het meisje keek haar moeder ver baasd aan. „Vindt u het nu wel goed?" vroeg ze. De oudere vrouw haalde haar schouders op. „Als ik het niet goed vond, was ik er niet over begon nen", antwoordde ze diplomatiek. „Nou, dank u wel dan". De oude vrouw knikte even en vervolgde haar maaltijd, terwijl dit onderwerp niet meer werd aangesneden. Om half acht fietste Aaltje over gelukkig naar de Kanaalkade. Arie had haar ongetwijfeld al zien aan komen, want toen ze de fiets achter SPORT DUIVENSPORT p.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht uit Bohain, 188 km., in concours 132 duiven. De vlucht had een zéér traag verloop. A. Timmerman 1, 6, 7, 27; P. Fiik- weert 2, 11; A. M. Berrevoets 3, 4, 20t 22, 29; J. Kaaijsteker 5; Gebrs. Stout- jesdijk 8, 33; T. M. Dalebout 9, 10, 15, 19, 24, 32; J. Dalebout 12, 14, 26, 28; M. v. d. Wielen 13, 16, 17, 18, 30; C. Stoutjesdijk 21; II. Slagboom 23; L. v. d. Hoek 25 Jac. Verwijs 31. Donderdag aanstaande voor Noyon (239 km.), bondsconcours. KORFBAL S.D.K.B. NOAD I-Nieuwerkerk II 2-0. Vanwege de harde wind en de vinnige kou was van goed korfbal geen sprake. Bovendien waren de Nieuwerkerkers dermate verzwakt, dat zij eigenlijk geen partij voor het veel sterkere NOAD vormden. Vooral in het begin kreeg NOAD legio kansen om te doelpunten, maar hoe de aanval het ook pro beerde, alle schoten kwamen op of tegen de mand terecht. Een straf- worp werd door Steenland onbenut gelaten en pas na een kwartier za gen we het eerste doelpunt. Kor van der Werve had zich handig vrijge- speeld en schoot van dichtbij in (1-0). Ondanks een groot overwicht werd er niet meer gedoelpunt. Ook na de rust was NOAD ster ker en gevaarlijker, maar het bleef bij één doelpunt van Han Steen- land, zodat de eindstand op 2-0 be paald werd. Het was een wedstrijd om snel te vergeten. NOAD II-WIK III 0-5, In het begin zag het er niet naar uit dat NOAD met zulke grote cijfers zou gaan verliezen. Wel waren de Kerkwervenaren wat sterker en ge vaarlijker, maar tot doelpunten kwam men niet. Ook NOAD bracht er maar weinig van terecht. Alleen een paar verre schoten van Joh. v. d. Sande' en mevr. Tr. v. d. Linde-van Vliet brachten de WIK-korf van tijd tot tijd in gevaar. Met 0-0 brak de rust aan. In de tweede helft waren de rol len omgekeerd en doelpunten vielen aan de lopende band. W. Berrevoets opende voor WIK de score waarna J. A. Hart de stand op 0-2 bracht. Leen den Boer was de maker van het derde doelpunt (0-3), waarna aanvoerder Fonteine van NOAD zich genoodzaakt zag om één van zijn eigen spelers uit het veld te sturen. WIK kon nu helemaal vrijuit spelen en Riet Berrevoets zorgde voor een vierde treffer voor de groen-witten. Kort voor het einde bracht J. Huij- gens de stand op 0-5, waarmede het einde kwam. MARKTBERICHTEN Graanbeurs ROTTERDAM, 14-5. Officieuze no teringen per 100 kg: tarwe - doorsneekwaliteit basis 17 procent vocht tot f 33,20, per schip, franco fabriek Rotterdam; peulvruchten franco Rotterdam - groene erwten op monster f 30,tot f 38,schokkers op monster f 30, tot f 39,bruine bonen - boeren- schoon - op monster f 30,tot f 55. Aardappelmarkt ROTTERDAM, 14-5. Klei-aardap- pelen 35 mm opwaarts voor het bin nenland: Bintje f 31,tot f 35, klei-aardappelen 38 mm opwaarts: Furore f 32,tot f 40,voer-aard- appelen f 4,tot f 5,Prijzen be rekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappe len op wagon, schip of auto. de wagen gezet had en de deur opende, stond hij er achter en nam haar meteen in zijn armen. Ze uitte een kreet van schrik, maar toen ze de vertrouwde druk van zijn grote handen voelde, zucht te ze van geluk en beantwoordde zijn kussen. Gearmd gingen ze naar de salon. Hij trok haar op de divan en kuste Aaltje, waar" hij haar raken kon. Toen keek hij haar lachend in het blozende gezicht. „Jij hebt goed nieuws, poesje, ik zie het in je ogen" Ze knikte. „Ik mag mee vrijdag", antwoordde ze. „Moeder vindt het goed". „Liefje...." Hij nam haar op nieuw in zijn armen en drukte haar heftig tegen zich aan. „Poesje, drie lange dagen sameno, dat wordt een feest! Nou, reken maar, daar zullen we een feest van maken. Moet je eens opletten: mijn moeder zal je verwennen tot en metdaar is ze echt het type voor, poesjeEn jij zult van haar houden. Aaltje, ze is zo'n zeldzame schat (Wordt vervolgd). Ingezonden mededeling Krachtige bestrijding van pijn en griep zonder de maag van streek (e maken I De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" hebben hun betrouw baarheid duidelijk bewezen, en millioenen mensen in de gehele wereld baat gebracht, vaak ook wanneer andere middelen faalden. Bovendien zorgt één der bestand delen dat een gevoelige maag niet van streek raakt. 9 MmMIMJ/IJMUIMM Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5