GESCHENK VII DIS WEEK VAN DE FOTO GRAFIE SNELFIX Oud-Haamsteedse maakte opera-debuut in Kurhaus te Scheveningen Toepassing „vier-factoren-vaccin" Grootste schip Probleem van V.V.V.-financiering op Grevelingencongres te Burgh DAG ALS LAURA IN „DER BETTELSTUDENT" Kenners hoorden in haar een stem Geslaagde ouderavond kleuterschool te Haamstede HAAMSTEDE, mei 1962. Aan een oud-inwoonster der gemeente is het gelukt zich een, plaats te veroveren in de wereld van de opera. Het is mevrouw Leny Aleman-van Strien, die in het Kurhaus te Scheveningen haar opera-debuut maakte en dat betekende voor de ex-Haamsteedse een belangrijke mijlpaal op een moeilijke en lange weg, want Kunst - met een grote K - geeft het succes niet zonder talent, veel studie en doorzettingsvermogen. Leny van Strien werd in 1926 te Haamstede geboren en aanvankelijk heeft men in haar als schoolmeisje geen operaster gezien, want op school was het met de vokale pres taties maar aan de matige kant. La ter trok zij naar de Residentie, huwde en dacht nog altijd niet aan zingen. Zij zong wel, maar alleen zo maar wat thuis uit liefhebberij, totdat het kennei's opviel dat in haar een stem stak. Het duurde tot 1955, dat Leny Aleman-van Strien het allemaal veel serieuzer ging doen. In dat jaar begon zij te studeren bij de zangpaedagoog en operazanger Henk Weimar, die ook in Den Haag woont. Henk Weimar heeft reeds vele krachten opgeleid tot gewaar deerde en bekende operafiguren. Zo studeerden o.m. bij hem Marijke van der Lugt en de bas Arnold van Mill. Zware opleiding Mevr. Aleman-van Strien's oplei ding is Geheel gericht geweest op het operavak volgens de oud-Italiaanse methodiek. Insiders zullen weten dat dit een van de zwaarste metho des is. Hiervoor is natuurlijk een dito studie nodig en daarom wordt er dagelijks gelest op: repertoire studie, solvège, pianostudie, acteer- studie en natuurlijk talenkennis. Als soprano-lyrico is de kunstenares aangesloten bij het Dutch Manager Institute te Utrecht onder dii'ectie van Victor Conselman en Gerard Lohuijzen. Als gastsoliste maakte zij haar debuut in de rol van Laura in „Der Bettelstudent". Dat haar optreden reeds op vele plaatsen en in vele in stellingen gewaardeerd werd, be wust wel de zangavonden in sanato ria, bejaardentehuizen en kerken. Ook werd gewerkt voor de welzijns zorg van het Ministerie van Oorlog. ■Haar officiële debuut maakte mevr. Aleman, zoals reeds beschre ven, tijdens het jaarlijkse operacon- STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vernieuwde zaak Wij vernemen dat de vernieuwde slijterij J. van der Valk aan 't Vrije alhier, zal worden heropend op don derdag 17 mei a.s. BRUINISSE Brandweerwedstrijden op 2 juni aanstaande Op zaterdag 2 juni zullen te Bruinisse weer brandweerwedstrij den worden georganiseerd waaraan niet minder dan 13 korpsen zullen deelnemen. Verondersteld wordt een brand in het bij de muziekver eniging „Nu met Hope" als papier pakhuis in gebruik zijnde complex aan de Schoolstraat en Beekman- buurt (voorheen bakkerij Felius c.a.) De wet Vervreemding landbouwgronden De raad van de gemeente Brui nisse besloot in zijn jongste verga dering adhesie te betuigen aan het adres van de gemeente Aardenburg, waarbij aan de regering wordt ver zocht zich te confirmeren aan de adviezen van de landbouworganisa ties in Zeeland, die hebben voorge steld dat de oude Wet Vervreem ding Landbouwgronden zal worden gehandhaafd. Op een persconferentie heeft de president-commissaris van de maat schappij, die belast is met 't onder zoeken van mogelijkheden voor de bouw van een brug over het Kanaal, Mules Moch, een pleidooi gehouden voor een brug met een lengte van ongeveer 33% km. Ambonezen betrapt op hazardspel WOERDEN, 13-5. Dc politie in Woerden heeft een inval gedaan in één van de drie woonoorden voor Ambonezen in Woerden. Reeds ge ruime tijd had de politie het ver moeden dat één der Ambonezen ge legenheid gaf tot maindadu, een ha zardspel. Bij de inval trof men zeventien Ambonezen aan, die bezig waren met dit spel; de politie nam een be drag van veertig gulden in beslag. De Ambonezen waren afkomstig uit de drie Woerdense woonoorden en uit die in Vught, Moordrecht, Winterswijk en Varsseveld. Nadat proces-verbaal was opge maakt werden zestien Ambonezen weer vrijgelaten. De 38-jarige A. F. P., die zijn kamer voor het spel ter beschikking had gesteld, zal voor de officier van justitie in Utrecht wor den geleid. HAAMSTEDE, 14-5. „Wy wensen U een prettige avond toe, toy paan naar bed, want we zijn moe". Met dit opzegversje nam een 10-tal meis jes en jongens van de kleuterschool vrijdagavond in het Ger. Jeugdge- bouw afscheid iia een succesvol op treden met declamatie, zang, toneel en gymnastiek. Met vaart en zwier, brachten ze hun programma'tje, dat als eerste punt op de agenda stond van de ouderavond van de kleuter school Ds. F. Don. voorzitter van de oudercommissie, hield een jaarrede, nadat hij in zijn welkomstwoorden wethouder v. d. Klooster speciaal betrok. Voor het gebodene door de kinderen dankte hij mej. Stouten, de kleuterleidster, zeer hartelijk. Omdat een toneel vereist was, werd deze avond in het Ger. Jeugdgebouw gehouden. Over het nut en doel van de kleuterscholen zei ds. Don, dat er een grote periode zit tussen de kleu terleidsters van nu en de „luierbind- sters" van vroeger. Het is ook geen kinderbewaarplaats meer, maar een school. Een oefenplaats voor het le ven dus met een volledig lesrooster. Indien het klasselokaal eveneens speellokaal zou worden, is het mo gelijk om een 3e klasse te beginnen. Het was al lang de wens van mej. Stouten om een poppenkast te bezit ten. Daarom heeft de voorzitter er een in zijn vrije tijd vervaardigd. De gemeente was zo vriendelijk om een schommelstoel aan te bieden, die inmiddels is besteld. Verdere wensen zijn nog tele foon en een schoolbel. De voorzitter was het opgevallen dat de school geen naam had. Enqucte voor naam Een naam-enquête onder de ouders bracht 19 verschillende namen. Uiterste selectie hield 4 namen over. Uit deze vier: Kleuterbosje, Woel waters, Mierenest en Vlijtige hand jes, kregen de aanwezigen gelegen heid om de beste twee te kiezen. Uit deze laatste zullen b. en w. de toe komstige naam kiezen. Er bleven er tenslotte drie over, t.w. 't Kleuter bosje, Mierenest en Vlijtige handjes. De scheidende bestuursleden, de dames Bakker en van de Leer wer den vervangen door de dames Bom. Kloet en Malipaard-Daane. Mej. Stouten sprak de aftredenden harte lijk toe en overhandigde hen een herinnering. Uit het verslag van mej. Stouten bleek dat de school begon met 72 kinderen, waar er na de herfstva kantie nog acht bijkwamen. Het St. Nicolaasfeest werd dit jaar gehou den in het bijzijn van de moeders, wat voor vele kleintjes een enorme ruggesteun betekende. Ook het Paas feest slaagde, terwijl er hard is ge werkt voor deze ouderavond. Het resultaat was dan ook in het gehele lokaal overzichtelijk opgesteld. De leidster vertelde verder iets over het kinderleven op school, waarbij het spel de hoofdzaak is. In het spel ontwikkelt het kind zich en leert elkaar verdragen. Verder is in het spel en het werk de fantasie van het kind belangrijk. Het geleide spel het bewegingsspel en poppenkast, deze vormen samen toch wel de fun damenten voor de verdere opbouw van de kinderen. Mej. Stouten hoop te dat er evenals vorige jaren, weer een band van vertrouwen mag be staan tussen het onderwijzend per soneel en de ouders. Tot slot vertoonde de voorzitter de film „It 's a small world", waarin een Engelse kleuterschool werd ge toond, waarna weth. v. d. Klooster nog dankte voor de uitnodiging en enkele vragen toelichtte. Ds. Don dankte mej. Stouten en mej. v. d. Have voor het goede werk dat ze ook dit jaar weer aan de kin deren deden. Met vier injekties is liet kind er van af cert in het Kurhaus tesamen met Ettore Babini en Gé Genemans van de Nederlandse Opera. Momenteel bestaat.haar repertoire uit aria's uit Madame Butterfly, Tosca, La Bohème, Manon Lescaut en andere Een zeer goede auditie werd ge maakt bij de V.A.R.A., terwijl ook in het operette -genre een goed de buut werd gemaakt. Met de andere omroep-verenigingen lopen diverse afspraken. Door haar optreden hier in Nederland trok mevr. Aleman reeds de aandacht in Duitsland en in Oostenrijk, zodat de eerste bui tenlandse toernee in het verschiet ligt. Dat mevrouw Aleman haar ge boortegrond niet vergeten is, blijkt uit de wens om ook hier of in Zie- rikzee, of in Haamstede, haar stem eens te laten horen. Er zou dan b.v. een mogelijkheid inzitten om via de Muziekschool te Zierikzee op te tre den. Na haar optreden in het Kurhous kreeg mevrouw Aleman zeer veel gelukwensen. Via deze plaats dankt ze al die mensen uit Haamstede en omgeving voor deze spontane reac ties en verbindt er een hartelijke groet aan. Ook wij hopen dat het haar goed mag gaan en zullen een eventuele zangavond met grote be langstelling tegemoet zien. Ingezonden mededeling Het verrassende {„Titel-Triptiek" voor al bumdia- en smalfilmpro jectie) ligt voor u klaar bij uw fotohandelaar. (Van onze redakteur) BURGH. Het vorige week gehou den V.V.V.-congres - gewijd aan het Grevelingenmeer - werd geopend en gesleten door de voorzitter van de V.V.V.-contactcommissie op Schou- wen-Duiveland, de heer G. C. Anker te Zierikzee, die een welkom sprak tot de vele aanwezigen. De prakti sche leiding van de dag was in han den van dc voorzitter van de Prov. V.V.V., de heer G. W. Oskamp. Bij de diskussie op de gehouden onderwerpen zijn nog verschillende interessante punten naar voren ge komen. ~De heer N. H. Lysen be paalde de aandacht bij het prakti sche V.V.V.-werk en wees op de noodzaak tot het inrichten van een eigen bureau, waarin een informa- trice kan zetelen. De noodzaak hier van is evident als wat, maar hoe fi nanciert men het, zo vroeg spr. zich af. De V.V.V.-financiering bleek geen eenvoudige zaak. Gewezen werd op een bestuurlijk orgaan voor de recreatie, dat in de toekomst wel licht iets kan doen. Ook viel het woord „Kurtax", waarover de me ningen nog altijd verdeeld zijn. Een woordvoerder van de A.N.W.B. wees er op dat zijn organisatie juist aan deze V.V.V.-financiering binnenkort een forum zal wijden, een teken dat ook elders deze problematiek speelt. Twee eilanden, één bealng Wat betreft de toekomstige bete kenis van het Grevelingenmeer, werd onderstreept dat beide eilan den Schouwen-D.uiveland en Goeree -Overflakkee er belang bij hebben. Dit zal in de praktijk moeten bete kenen, dat bij het gereedmaken van het meter voor de recreatie ook de lasten ponds-ponds-gewijs worden verdeeld. FLITSEN UIT HET BUITENLAND PARIJS. Prins Soevanna Phoe- ma, de neutralistische Laotiaanse leider, die thans in Parijs is, heeft uit Vientiane een telegram ontvan gen waarin hqm wordt gevraagd naar Laos terug te keren om de be sprekingen te hervatten die moeten leiden tot de vorming van een coali tieregering. WASHINGTON. De V.S. hebben twee kernproeven genomen. Bij het eiland Christmas in de Stille Oceaan werd een kernbom uit een vliegtuig neergelaten. In Nevada werd een ondergrondse ontploffing teweegge bracht. Beide ontploffingen waren van middelmatige kracht. BELGRADO. Maandagochtend is in Belgrado het proces 'begonnen te gen de vroegere vice-president van Zuid-Slavië, Milovan Djilas. Hij wordt beschuldigd van het onthul len van staatsgeheimen in zijn boek „Gesprekken met Stalin". BOEDAPEST. Het Hongaarse pers bureau M.T.I. meldt, dat zich een instorting in een kolenmijn te Tata- banya heeft voorgedaan. Een aantal mijnwerkers - het persbureau gaf geen getal - is bedolven. HOLLANDIA. Vier politieke par tijen en een aantal vooraanstaande Papoea's hebben in Manokwari het „Eenheidsfront Papua Barat Mer- deka" (Eenheidsfront vrij West-Pa poea) opgericht. De programmapun ten van dit eenheidsfront zijn het weerstaan van de vijand met alle beschikbare nationale middelen en het aansturen op de onafhankelijk heid van West-Papoea door samen werking met Nederland inzake dc zelfbeschikking. LISSABON. Honderd architecten te Lissabon hebben dc pers meege deeld, dat zij de houding van de autoriteiten ton aanzien van do eisen van de studenten afkeuren. Het grootste schip dat ooit in Europa te water is gelaten, zal zonder enig feestelijk vertoon in de nacht van vrijdag op za terdag a.s. (19 mei) op de Ver- olme-werf op het eiland Ro zenburg, met behulp van acht sleepboten uit het 130.000 tons dw. grote Koningin Wilhelmi- nadok gesleept worden. Het grote feest, waarbij het schip gedoopt zal worden en ook een naam zal ontvangen, vindt plaats als deze tanker van 86 duizend ton dw. zal worden overgedragen aan de rederij: Standard Tankers (Bahamas) Company Ltd. Amerika. Het Griekse ministerie van bui tenlandse zaken heeft Atheense krantenberichten tegengesproken volgens welke voor het huwelijk van prinses Sophia van Griekenland met don Juan Carlos twee en een half miljoen dollar is uitgegeven. Volgens het Griekse ministerie heeft de re gering 50.000 dollar besteed. DE PRIJZEN VAN MELK, PAP EN YOGHURT DEN HAAG, 14-5, Het verhogen van de verrekenprys. gepaard gaan de, met een afschaffing van de om zetbelasting op room, koffiemelk, vla en chocolademelk en met gelijk blijvende consumptieprijzen voor deze produkten, zal tot gevolg heb ben, dat de consumentenprijzen voor die produkten, die thans de verre kenprüs opbrengen en reeds zyn vrüffesteld van omzetbelasting (con- sumpticmelk, pap en yoghurt) zou den moeten worden verhoogd. On der dc huidige omstandigheden is een prysstijging van deze produk ten niet gewenst. Dat heeft de staatssecretaris van financiën, dr. W. H. van den Berge, medegedeeld in een nota naar aan leiding van het verslag van de Tweede Kamer inzake de wijziging van de Omzetbelasting. Het invoeren van een differentiatie in de verre- kenprijs voor enerzijds die produk ten welke reeds zijn vrijgesteld van Omzetbelasting en anderzijds dc produkten waarvoor dit thans niet het geval is, is blijkens van de mi nister van landbouw en visserij ver kregen inlichtingen in de praktijk niet uitvoerbaar, zo dcell do staats secretaris verder mode. DEN HAAG. 14-5. Sinds 1958 ont vangen ieder jaar alle geborenen in het voorgaande jaar de inenting te gen poliomyelitis in een kort tüds- bestek in een georganiseerde ent campagne. De overige inentingen, die nodig zijn op jonge leeityd, de inentingen tegen difterie, kinkhoest en tetanus en tegen pokken, worden in de loop van het eerste levensjaar indivdiueel op de voor het kind meest geschikte tüdstippen toege- diend. Aan de massale polio-entcampagne zijn voor de zuigelingen enkele be zwaren verbonden: ieder jaar valt voor een aantal kinderen de georganiseerde polio- entcampagne samen met de optima le periode voor de entingen met dif- terie-kinkhoest-tetanus (DKT)-vac- cin. Deze DKT-inentingen moeten dan worden onderbroken en/of wor den uitgesteld. Het aantal injecties dal een zui geling moet ontvangen om volledig geïmunnimeerd te zijn tegen kink- hoest-difterie-tetanus en poliomyeli tis is wel erg groot, nl. zeven. Dit aantal is allerminst aangenaam voor het kind, maar tevens ligt hierin de mogelijkheid, dat de serie inentin gen niet wordt voltooid en het kind- eep te geringe weerstand opbouwt om immuun te zijn tegen genoemde infecties. Deze bezwaren kunnen worden verminderd indien gebruik zou kun nen worden gemaakt van een ge combineerde entstof, die alle vier factoren bevat. De bereiding van een dergelijk vierfactorenvaccin is niet eenvou dig. Het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Utrecht is thans echter in staat dit vierfactorenvac cin op grote schaal te produceren. De DKPT-entstof zal ter beschik king worden gesteld voor de entin gen van kinderen, geboren nó 31 december 1961. Met vier injecties zullen zij volledig beschermd zijn tegen difterie, kinkhoest, tetanus en poliomyelitis. Ingezonden mededeling Kantfineren met van Ceta Bever Geen zekerheid over duiiiaaiiwas 11a damaanleg De tijd wordt rijp voor de gemeen ten en de verschillende gemeentelij ke organisaties de hoofden bijeen te steken en de zaken door te spreken. Gevraagd werd nog naar de in de toekomst - na de aanleg der dam men - te verwachten duin- en strandaanwas. De aanwezige des kundigen wilden zich hierover niet uitlaten, omdat met name ook de specialisten zich onthouden van prognoses. De grilligheid van zand en zee is te groot, om hierover iets met zekerheid te zeggen, al hoort men wel de verwachting uitspreken, dat duinen en strand, na de dam- menahnleg, één ononderbroken lijn zullen gaan vormen. Na beëindiging van het congres, werd het gezelschap ontvangen door het gemeentebestuur van Wester- schouwen op het landgoed van de familie Knight, dat hiertoe welwil lend was beschikbaar gesteld. Nassau-inuseum Oraniënstein Op woensdag 23 mei a.s. zal het dcor de Stichting „Je Mainticndrai- Nassau" ingerichte Nassau-museum Oranienstein, in aanwezigheid van Duitse en Nederlandse autoriteiten, officieel worden geopend. Het museum is gevestigd in het bij Diez a/d, Lahn (Riinland-Palts) gelegen slot Oranienstein en is ge wijd aan de geschiedenis van het slot en zijn Nassau-bewoners. Diez ligt dicht bij de stad Limburg op een afstand van ongeveer 250 km. van de Nederlandse grens en is vrijwel geheel te bereiken langs de „Autobahn". Het slot Oranienstein werd in de 2e helft van de 17e eeuw gesticht door Albertine Agnes van Oranje, dochter van Frederik Hendrik en la ter uitgebreid onder leiding van Daniël Marot, die in ons land o.m. betrokken was bij de bouw van de Trèveszaal en van het Huis te Voorst, alsmede bij de uitbreiding van het Huis ten Bos. In het begin van de 19e eeuw was het de laatste woonplaats van stadhouder Willem V. In de afgelopen jaren werd het slot aan §en grondige restauratie onderworpen, waarna het een mili taire bestemming kreeg op een vijf tal historische vertrekken na, die door de Bondsrepubliek te onzer be schikking zijn gesteld ter inrichting las museum, dat met de slotkapel en tuin ter bezichtiging door het pu bliek zal blijven opengesteld. In maart 5234 nieuwe woningen DEN HAAG, 12-5. In maart 1962 zijn, volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek, 5234 nieuwe woningen voltooid. In maart 1961 waren het er 6494. In het eerste kwartaal van 1962 kwamen 15.040 woningen gereed, te gen 16.910 in het eerste kwartaal van 1961. Sedert de bevrijding zijn thans in totaal 950.769 nieuwe woningen ge bouwd. KERKNIEUWS Consulentschap Hervormde Gemeente te Dreischor Wegens het vertrek van ds. G. H. Duijvendak uit Dreischor naar Voor burg, is tot consulent vaj$ de Ned. Hervormde gemeente te Dreischor benoemd ds. J. H. Groenewegen jr. te Oosterland. DREISCHOR Afd. Duiveland Plattelandsvrouwenbond naar 's-Hertogenbosch Cursus zelfbescherming van start Door de Bond Van Plattelands vrouwen, afdeling Duiveland, werd te Dreischor in de „Drie Schapen" een vergadering gehouden. Na ope ning en enige huishoudelijke zaken was het woord aan mevr. van Wijk, die een lezing hield over het onder werp „Zelfbescherming in oorlogs tijd". Deze materie zal behandeld wor den in een cursus, bestaande uit een drietal lessen, waarvan de tweede zal volgen op 23 mei, eveneens te Dreischor en de laatste op 29 mei in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Hoewel geen opgewekt onder werp, is het evenwel bittere nood zaak om de vrouwen te doen weten, wat hun taak in die tijd is of wor den zal. Een trouwe deelname aan deze cursus is dan ook dringend ge wenst. Op 11 mei werd door een veertig tal dames een reisje gemaakt naar 's-Hertogenbosch waar de fabrieken van de Gruijter werden bezocht. In teressant was te zien en te horen vertellen wat door deze firma wortd gedaan en hoe dc produkten worden samengesteld, voor en aleer deze bij de consument komen. Leerzaam en gezellig is deze trip geweest en bovendien heeft men verschillende produkten, zowel be kende als onbekende geproefd. Nadat in Oosterbeek gezamenlijk een warme maaltijd was gebruikt werd de terugreis weer aanvaard en kwam men hoogst voldaan weer op ons eiland terug en was men het er over eens dat dc heel lange dag vol komen geslaagd was. Concurrentiestrijd in circuswereld UTRECHT, 14-5. De gemeentebe sturen in ons land worden thans ge confronteerd met de eerste sympto men van een felle concurrentiestrijd die er in de circuswereld gaat woe den. Dit is een uitvloeisel van het besluit van het ministerie van so ciale zaken en volksgezondheid dat dit departement zich na 1962 niet meer zal bezighouden met het ver strekken van werkvergunningen aan buitenlandse circussen. Uit een adx'es dat de impressario van enkele bui tenlandse circussen, de heer J. A. C. Kersten, aan de gemeentebesturen heeft gezonden blijkt, dat t.a.v. het reizen in Nederland van circuson dernemingen een chaotische toestand dreigt te ontstaan. Sweelhick-herdenking DEVENTER, 14-5. In de Lebuinus- kerk heeft maandagavond het offi ciële openingsconcert plaatsgevonden van de serie concerten, welke ter gelegenheid van de nationale Swee- linckherdenking tot 13 oktober in verschillende plaatsen van ons land zullen worden gegeven. De Commissaris der Koningin in Overijssel, ir. J. B. ridder de van der Schueren gaf een kort overzicht van het leven en de werken van Jan Pietersz Sweelinck, die hij een der grootste Nederlandse kunstenaars uit de gouden eeuw noemde. HELLEVOETSLUIS. Het verzoek van de Koninklijke Nederlandse Brandweervereniging om het Neder landse brandweermuseum onder te brengen in de voormalige kuiperij aan de Industriehaven in Hellevoet- sluis is maandagavond door de ge meenteraad met algemene stemmen ingewilligd. Een bijzondere dag, die moeder dag. Een heldendag voor de vaders en de kinderen, die zich hebben uit gesloofd om iets voor mama te doen. Een aanloop hadden ze wel nodig en daarom begon het zaterdag al in de winkels, die overigens beslist niet in de maag zaten met dit lente-ach- tig Sinterklaas-effekt. Originele grapjas onder de kinderen was Piet je, die winkel in- winkel uitliep, maar geen keus kon maken. Na de vierde zaak heeft hij voor zijn mams de knoop maar doorgehakt. Hij stap te resoluut bij de dorpsbakker bin nen en kochtvijf kadetjes. Een pa, niet minder belust, iets voor ma te doen, zocht naar een even goedkope als efficiënte metho de, die hij meende aan het strand te kunnen vinden. De werphengel ioas in dit geval de remedie voor een blij moedergezicht. Na enkele wei nig overtuigende scharretjes, leek het er op dat pa de moederdag-vis aan de haak had gekregen. Er werd als bezeten aan de nylondraad ge trokken en niet zonder hartstocht begon pa te zwengelenUitgere kend echter op dit kardinale mo ment, ging de werpmolen het ver tikken. Er restte toen niets meer dan heel ver achteruit lopen, een wat omslachtige methode, toepassing xoaarvan echter niet onbelangrijk werd gesthmdeerd door een juweel van een bot, die uil protest in de verte zo nu en dan boven water sprong. Weldra echter bleek pa wel iswaar een goed visser, maar een slecht achter uitloper, want in de op winding over de vis maakte hij een achterwaartse duik in een diepe, tot de rand met zeewater, gevulde strandkuil, restant van winterse stormen en golven. Maar moe kreeg haar boten een pak natte man nenkleren. Dan is er nog een (heel lief) jon getje geweest, die thee heeft gezet en dit compleet met voetbad en een rijkelijk besuikerde beschuit aan de sponde van zijn ma heeft gebracht. Tot zover klopte moederdag roe rend, maar ma eenmaal beneden ont dekte, dal het trouwhartige kroost een volle kit kolen op de kachel had gegooid, zodat de kamertemperatuur tot S5 graden was opgelopen. Op die gloeiende kachel stond de theepol te stomen, als een oude locomotief. De thee moest de gootsteen in, de ramen moesten open, want het was al te zomers. Even later heeft ma dc ramen weer maar vlug dicht ge- dam, want ze merkte alras dat het buiten met moederdag ook niet hele maal je dat was. Wel een dag-o'n moederdag! EILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2