v.v.v. Laatste vier sluitcaissons blokkeerden zuidelijk Grevelingengat Sterke aardschok in Mexico SUCCESJE OP „PROEFTERREIN CAPE CANAVERAL' PLUIM OP DE HOED VAN DE „OUDE GARDE" Haamstede-Bil r»h' Slotphuse zonder waterstaatkundig vuurwerk vierde 50-jarig bestaan op geslaagde feestavond (Van onze redacteur) BRUINISSE, 12-5. Met een gemak en een precisie die respekt afdwingen is zaterdagmiddag kwart over twaalf het nog resterende gat in de caisson- dük door de zuidelijke geul van de Grevellngen, tussen de Bruse oever en de Krammerplaat, gesloten met een viertal eenheidscaissons van elk 17.000 kilogram, die langzaam, maar onontkoombaar een grendel zetten op het gapende gat, waarin bij de kentering de stroomsnelheid tot 60 cm per seconde was gedaald, voldoende om de vier sleepboten gelegenheid te geven met hun zware vracht voetje voor voetje naderbij te varen en de vier caissons neer te zetten op het even onzichtbare als onmisbare onderwater- bed, aan het opzinken waarvan in de achterliggende tijd heel wat is ge sjouwd. Toen de laatste centimeters water en lucht tussen de reeds gestationeerde en de aanvarende caissons waren verdwenen, lieten tientallen met vlaggen getooide schepen langdurig de scheepshoorns toeteren, een oorverdovend lawaai, dat een accoustisch accent zette op het waterstaatkundig succes van de dag. He was geen spektakulaire slui ting, geen „Ouwerkerk" dus te Brui- nisse, maar een tamme, volkomen in de hand gehouden blokkering, die echter onmiskenbaar herinneringen wekte aan de „wilde tijd" van 1953, toen sluitingen bijna aan de orde van de dag waren, om het bijkans verloren eiland van de ondergang te redden. Toen de caissons eenmaal goed zaten, werden snel de afsluiters ge opend: de betonnen gevaarten zon ken omlaag en de veiligstelling kon beginnen. Zand werd langs de cais sonflanken gespoten en de grote Thompsonkraan begon onmiddellijk stortsteen neer te laten, daarbij ijve rig geassisteerd door stortbakken, die massa's basalt naar omlaag stuurden. Het was al direct duide lijk: de caissons zaten goed en de verbindingsdam tussen Schouwen- Duiveland en Goeree-Overflakkee is alleen maar een kwestie van tijd. Keerzijde van de glanzende water staatsmedaille was zaterdag een treurig gestemd Bruinisse, dat met gemengde gevoelens deze sluiting be leefde. De vissersvloot bevond zich op de Waddenzee. Waren de Bruse schepen in de haven aanwezig ge weest, dan zouden zonder enige twijfel de vlaggen halfstok zijn ge gaan. Het zou een veelzeggend, maar machteloos gebaar zijn geweest, want de dammenmakerij gaat door; dat wast al het water van de Greve- lingen niet af. Gedaan met de rust Niet alleen de economische verlie zen in eerste instantie kwamen za terdagmiddag even om de hoek kij ken, maar ook andere waarden, die met de komst van de dammen zullen verdwijnen. Kernachtig en veelbe tekenend drukte zich de hoofdinge nieur-directeur van de directie Del tawerken-Zuid, ir. H. A. M. C. Dib- bits, in dit verband uit, op een korte, aan de sluiting voorafgaande pers conferentie in restaurant „Bru". Hij zei: „als tenslotte alles gereed is (m. a.w. als de dammen er liggen), zal Schouwen-Duiveland veel van zjjn charme - dat is zyn rust - gaan mis sen". Het was een duidelijke uitspraak uit de mond van een autoriteit, die men in dit verband wel volkomen onverdacht zou kunnen noemen. Waterstaatkundig Cape Canaveral Terug echter naar de caissons, die - na het zinken - niet helemaal pre cies aansloten bij de reeds eerder in gevaren en vastgezette 27 caissons, ook niet wat betreft de hoogte. De caissons zullen daarom nog van op- zetstukken van twee meter hoogte worden voorzien, om ze. in gelijke lijn te krijgen met hun voorgangers. De nog resterende ruimten tussen de caissonelementen worden gedicht met grof grind en de horizontale naad tussen caissons en opzetstuk- ken worden opgevuld met een strip schuimplastic of henneptouw. In vele voorgaande artikelen heb ben wij reeds gewezen op de vele moderne materialen, die met name voor het opzinken van de onder waterdrempel zijn gebruikt. Ze zijn symptomatisch voor het experimen teel karakter van deze sluiting en leuk gevonden sprak ir. Dibbits ten aanzien van het Bruse operatieter rein dan ook van een watersetaat- kundig Cape Canaveral. Vlotte blokkering Vanzelfsprekend was een leger pu- bliciteitsmensen op deze afsluiting afgekomen, want op het punt van „public relations" is de Rijkswater staat altijd bijzonder atcief. Het le ger persmensen huiverde in de gure wind, die over de Grcvclingen streek, maar in de aldus gekoelde hoofden zat al heel wat dokumentatie, daar ook dc R.W.S.-ingenieur P. H. van der Wcclc ter inleiding op de slui ting nog de nodige toelichting had verschaft. Hij wees op dc tevoren gereed gemaakte landhoofden van eenheidscaissons, die tenslotte een opening lieten, die dan - ais sluit stuk van de operatie - zaterdag dicht ging. Hoe vlot het allemaal passeerde bleek ook uit het merkwaardig feit, dat de stroomsnelheid in het sluit gat - in vergelijking met enkele da gen tevoren - iets was afgenomen. Voor het aanvullende werk, na de blokering, werden zandzuigers, een Thompson-kraan en stortbakken in staat van alarm gereed gehouden en wat zaterdagmiddag tussen 12 en 1 Gevaarlijke huis BRUINISSE, 12-5. Zaterdag- middag meenden velen nood- zakelijk over de buis te moe- ten lopen, gelegd over de cais- sondyk, voor het spuiten van Y zand. De ronde, glibberige buis duldde dit niet en prompt gleed dan ook iemand omlaag en kwam onzacht op de bodem van een eenheidscaisson te recht. Na dit ongelukje kregen velen de schrik te pakken en was het unieke beeld te zien, van op de buis gezeten man nen, die het lopen eraan had den gegeven en wippend poog den de veilige oever te berei ken. Dat lukte wel, maar hoe veel costuums er zaterdag middag bedorven toerden? In ieder geval niet weinig. v *x« 'X-X' uur gebeurde, bewees wel dat niets aan het toeval was overgelaten. Ir. Van der Weele: „U kunt ons geen groter compliment maken, dan te schrijven dat de sluiting maar een tamme bedoening was". Het val niet moeilijk de R.W.S. dit compliment te maken en zo groeit dan in de Grevelingen on- stiuitbaar de dam die Schou wen-Duiveland straks eiland-af zal maken. In de loop van 1963 zal deze revo lutionaire dam gereedkomen, als be langrijke schakel in de toekomstige verbinding tussen Zuid-Ilolalnd en Zeeland. Het noordelijk gedeelte van de Grevelingen - de geul dus tussen „Krammcrplaat" en Goeree - krijgt het volgend voorjaar een beurt. Dan wordt gebruik gemaakt van een ka belbaan voor het neerlaten van stort steen. Mogelijk wordt dat geen „tam me sluiting", maar één met vuur werk en dat zal dan symbolisch zijn voor de nieuwe periode die Schou wen-Duiveland in zijn geschiedenis binnentreedt, want daarin zal het ook bepaaldelijk niet aan spektaku laire ontwikkelingen ontbreken. Koud voorjaar had invloed op Boerenleenbanken In april een spaartckort van elf miljoen gulden UTRECHT, 11-5. Het koude voor jaar heeft niet nagelaten zijn stem pel te drukken, op de besparingen bij de Boerenleenbanken in de maand april. Door de landbouw en tuinbouw -werd in deze maand een meer dan normaal beroep gedaan op de spaargelden, daar de voort durende koude extra kosten met zich meebracht voor verwarming in de tuinbouw en veevoeder in de landbouw. Bovendien kon met de oogstvoor- bereiding eerst in de maand april een aanvang worden gemaakt. Deze omstandigheden brachten Scheepvaartbericliteii Alphacca, 11-5 te Bremen. Esso Amsterdam, 10-5 Masira gepas seerd naar Suez. Esso Nederland (t.), 9-5 te Jackson ville. Kelletia (t.), 11-5. te Fallriver. Korenia (t.), 10-5 te Punto Miranda. Willem Ruys, 11-5 van Bermuda naar Southampton. Zafra (t.), 13-5 te Mena Al Ahmadi verwacht. Zeeland, 12-5 te Vancouver. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I. Zaterdagcompetitie 4e klasse A: AZVV-Tern. Boys 3-3 Afdeling Zeeland Zondagcompetitie Renesse-Aardenburg 1-3 (Aarden burg promoveert naar de K.N.V.B.). Zaterdagcompetitie WIK II-Mevo III 1-3. Junioren Groep B VII: Bruse Boys B I- Zierikzee B I 2-4 (Zierikzee B I kampioen). Groep B VIII: WIK B I-Zwalu wen '61 B I 2-3; Burgh B II-Zon- nemaire B I 10-1; Bruse Boys B II- Zierikzee B II 1-2. Bekercompetitie Bruse Boys-Duiveland 2-2. KORFBAL S.D.K.B. Ie klasse: Burgh-Nieuwcrkerk 11-0 WIK-Zeemceuwen 3-2. 2e klasse A: Stormvogels-Veloci- tas 4-1; Noad-Nieuwcrkerk II 2-0. 2c klasse B: DES-Burgh III 3-1; Zwaluwen '61-WIK II 0-1; Brou wershaven II-SVOWK 2-4. 3e klasse: Noad II-WIK III 0-5; Brouwershaven III-Unitas II 2-1; WIK IV-Zccmccuwen II 0-5. Adspiranlcn Groep I: llencssc-Dosko 1-J; Zwaluwen '61-Burgh A 0-0; Burgh B.-Zccmceuwcn 0-0. Groep II:: Nieuwcrkerk-Unitas 6-2; WIK-Brouwershavcn 1-3. met zich mede, dat er in de maand april bij de Boerenleenbanken aan gesloten bij de Coöperatieve Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht en de Coöperatieve Centrale Boeren leenbank te Eindhoven meer werd terugbetaald dan gestort. In deze maand werd f 167.0 mil joen ingelegd en f 178.1 miljoen te rugbetaald, zodat er een spaartekort resulteerde van f 11,1 miljoen, te vex-gelijken met een overschot van f 5,7 miljoen in 1961. Veertigjarig bestaan Rotary Land heeft waarachtige leiders nodig AMSTERDAM, 11-5. Ruim 1100 le den van de drie Nederlandse dis tricten van de Rotary International vierden vrijdag en zaterdag in het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam het veertigjarige bestaan van deze organisatie in ons land. Als eerste van een drietal spre kers belichtte prof. dr. M. A. Beek het onderwerp „Leiderschap". Prof. Beek sprak over het „geestelijk lei derschap". Hij zei onder meer dat „er in onze onoverzichtelijke we reld een sterke behoefte is aanlei- ders en dat er tegelijk een diep ge worteld wantrouwen bestaat tegen het instituut van het leiderschap, ontstaan door de ellende van het ontaarde leiderschap in de politiek. Het begrip kreeg de negatieve bete kenis van tyran en dictator in de jaren voor en gedurende de laatste wereldoorlog". Maar, zo zei prof. Beek, wij kunnen in een normale maatschappij niet zonder leiders. De enige uitzondering hierop noemde hij de toestand in de Israëlische kibboets. „Het is om waarachtige leiders, niet om sterke mannen, dat wij thans roepen. Het gebrek aan goede lei ders is evident, kan catastrofale ge volgen hebben, meer dan welke schaarste op de arbeidsmarkt". Vol gens prof. Beek mag een goede lei der niet terugschrikken voor het dragen van verantwoordelijkheid. „Zo niet dan is hij de verkeerde man op de verkeerde plaats". 1 De Middellandse Zee Sowjelrussisclie geleerden aan boord van het schip „Akade- milc S. Vavilov" hebben ont dekt dat de maximum diepte van de Middellandse Zee 5.120 meter is. Deze diepte is ge- (l vonden op 105 km ten westen (fo van Kaap Matapan (zuid-Gric- fo kcnland). Tot nu toe was het w diepst bekende punt 5.015 me- ter, ten zuiden van de Pelo- 6) poncsus. vj BURGH. 14-5. Op echt ouderwetse wijze is donderdagavond in hotel „Het Wapen van Burgh" het 50-jarig bestaan van de V.V.V. „Haamstede- Burgh" gevierd. Het is een avond vol stemming geworden; er is ge lachen en gedanst. De stemming kwam er al dadelijk in door het geestige en puntige openingswoord van de voorzitter, de heer N. H. Ly- sen. In zijn welkomstwoord noemde de voorzitter speciaal de ere-leden, de zusterverenigingen uit Renesse en Zierikzee, de heer G. W. Oskamp en de familie Knight, welke op dezelfde dag zijn landgoed ter beschikking stelde om het gemeentebestuur de deelnemers aan het Grevelingencon- gres te kunnen laten ontvangen. De heer Lysen las hierna de op- richtings-notulen voor, waarbij hij zei dat de al vijftig jaar durende traditie, waarbij de burgemeester eveneens voorzitter van V.V.V. was, nu verbroken is. Hij roemde de sa menwerking met V.V.V. „Renesse". Deze zal in de toekomst nog toene men. Reeds deze zomer staat een gezamenlijk kampvuur op het pro gramma, waarvoor de beide muziek korpsen in eikaars richting marche ren en op de weg naar Renesse el kaar ontmoeten. Bij het trefpunt wordt de „reuze-fik" ontstoken. Ver der hoopte de voorzitter op de me dewerking van de leden aan de ak- tie .Opgeruimd staat netjes'. Hoogst waarschijnlijk zal de betonruïne op het Westschouwse strand eerst op geruimd worden, waarna aan de bunkers wordt begonnen. De heer Lysen dankte verder „de oude garde" die V.V.V. heeft opge richt en groot gemaakt. Vooral de heren Griep, Hartog, jhr. Röell, jhr. Van Citters en verder hebben „de Blommen", „de Booten", de „Van Zuijens" en „de Fokkers" zich wel bijzonder onderscheiden. Dank bracht de voorzitter aan het gemeentebestuur, aan de ko ninklijke harmonie „Witte van Haemstede", de R.T.M., de rijks politie, het Vuurtoren-personeel, de Vogelwacht en de Midden stand". „Om de banden nog wat nauwer aan te knopen, zag ik gaarne, dat U, mijnheer de bur gemeester, in plaats van ere-lid ere-voorzitter wordt", aldus de voorzitter. Burgemeester RÖell dankte voor de bevordering en wenste de ver eniging namens het gemeentebestuur en de beide wethouders geluk. Spre ker is van mening dat V.V.V. zeer veel eer heeft behaald met het Gre- velingen-congres. Vorig jaar waren in de gemeente Westerschouwen een 16.000 toeristen aanwezig, doch de burgemeester was van mening dat dit cijfer nog veel groter zal wor den. Na zijn dank te hebben geuit voor de samenwerking tussen ge meente en V.V.V. zei de burgemees ter toe voor de aan te brengen ma quettes van de Westhoek in Haam stede een passende bloemenvaas be schikbaar te stellen. V.V.V.-vlag Vervolgens bood de heer M. C. van den Bout, voorzitter van V.V.V. te Renesse, de gelukwensen van zijn vereniging aan. Hij liet deze verge zeld gaan van een fraaie V.V.V.- vlag. Ook de heer Van den Bout Dr. Hans Luther overleden Dc laatste van dc „grote mannen van Locarno" DUSSELDORF, 11-5. Dr. Hans Luther, die van januari 1925 tot mei 1926 kanselier van de republiek van Weimar is geweest, is in de ouderdom van 83 jaar te Essen over leden. Dr. Luther was de laatst overge blevene van de vier „grote mannen van Locarno". Briand, Chamberlain en Stresemann, die tezamen met hem het pact van Locarno onderte kenden, waren reeds lang voor hem gestorven. Archeologische vondst in China Chinese archeologen hebben in een graftombe uit de Tangdynastie meer dan 1.000 relikwieën gevonden, zo is woensdag door radio-Peking bekend gemaakt. De vondsten, waar onder aardewerk en voorbeelden van Chinese calligrafie, werden ge daan in de Noordchinese provincie Shensi. Volgens de radio was de tombe het graf van prinses Joeng Sai en. haar echtgenoot, Woe Joean- Tsji, een neef van keizerin We Tse- Tien, die meer dan 1200 jaar gele den over het Chinese rijk heerste. STAD MEXICO, 11-5. In Mexico heeft zich vrijdag een krachtige aardschok doen gevoelen, die meer dan een halve minuut aanhield. In de hoofdstad Mexico werden tenminste 45 personen gewond, ter wijl dc telefoonverbindingen en dc elektriciteitsvoorziening werden ge stoord. Eén persoon overleed tenge volge van een hartverlamming. In Acapulco, dat ongeveer 240 ki lometer ten zuiden Van Mexico is gelegen, werd een in aanbouw zijn de tunnel zwaar beschadigd .Drie arbeiders werden gewond. In Chilapa, in dc provincie Guer rero, verloten drie personen tenge volge van de aardbeving het leven, terwijl een onbekend aantal werd gewond. In dc stad zelf is grote schade aangericht. Kerktorens zijn inge stort. richtte zich tot burgemeester Röell met het verzoek om ook van de V.V.V. te Renesse het ere-voorzit ter schap op zich te nemen, als symbool van saamhorigheid tussen beide ver enigingen. Ook dit nam de burge meester gaarne aan. Namens de contactcommissie en de V.V.V. uit Zierikzee sprak de heer G. C. Anker een korte gelukwens. Hij merkte daarbij op dat vijftig jaar geleden de eerste zomergasten mensen uit Zierikzee waren. Bloe men bekrachtigden de gelukwens. De heer J, v. d. Berge was de tolk van de Middenstandsver. Haamste- de-Burgh. Naast zijn gelukwensen bood hij een zeer fraaie elektrische klok aan voor het V.V.V. kantoor gebouw dat er nog niet is. De direkteur van de Provinciale V.V.V., de heer J. W. Oskamp bracht de gelukwensen over van de pro vinciale vereniging. Bovendien gaf hij voorzitter Lysen een pluim voor zijn uitzonderlijke kwaliteiten voor het leiden van de vergadering. Vervolgens was het woord aan het cabaretgezelschap W. E. de Graaf uit Middelburg, dat wel zeer weinig moeite had om het publiek voor zich te winnen. Tot slot dankte de heer Lysen het gezelschap waarna velen nog gerui me tijd bleven om dansend het feest te beëindigen. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Afd. Verbond voor Veilig Verkeer Op woensdag 16 mei a.s. wordt in het „Huis van Nassau" de algemene vergadering gehouden van de afde ling Zierikzee van het Verbond voor Veilig Verkeer. Aan de orde komt een bestuursverkiezing. Aan dc beurt van aftreden zijn de heren P. A. Boot en C. W. Verton, die beiden herkiesbaar zijn. Êingvergadering Boerenleenbanken Te Zierikzee vergaderde vrijdag de Ring Schouwen-Duiveland van Boerenleenbanken in het „Huis van Nassau", onder leiding van de heer P. L. Krepel uit Bruinisse. De heer Roeteringh van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank uit Utrecht gaf een toelichting over het verloop van de zaken van die bank in 1961 en over de cijfers van de balans. Zowel de Centrale Bank als de bij haar aangesloten locale banken heb ben geprofiteerd van de gunstige conjunctuur. In de plaats van de heer J- A. van Nieuwenhuijze uit Nieuwerkerk, die niet herkiesbaar was, werd als be stuurslid van de ring gekozen de heer J. van de Zande uit Nieuwer kerk. De banken van Dreischor en Oos- terland werden afgevaardigd naar de Centrale Ringvergadex-ing in Utrecht. BROUWERSHAVEN \f deling 3lattelandsvrouwenbond De afdeling van de Plattelands- vx-ouwenbond organiseert een bij eenkomst op donderdag 17 mei a.s. De heer H. Bennink zal een demon stratie geven met een bepaald soort mex-kartikelen. .aatste seizoensbijeenkomst oejaardensociëteit Vox-ige week is de laatste bijeen komst van de bejaax*densociëteit te Brouwershaven in dit seizoen ge houden, waarvoor weer veel belang stelling bestond. Deze bijeenkomst werd gesloten met een speciaal dankwoord door de px*esidente, me vrouw Vermeulen, \vaax*bij tevens werd meegedeeld, dat op donderdag 17 xrxei a.s., des middags, met een tweetal bussen een x'ondrit door Schouwen zal worden gemaakt. In Burgh zal de koffie worden gebruikt waarna men via Zierikzee, waar ook nog een verversing zal worden aan geboden, weer naar Brouwershaven terugkeert. De bejaax'den dienen zich voor deze rit op te geven bij mej. S. Grootjans, Noorddijkstraat, alhiexx Wanneer de plaatsruimte het toelaat kunnen ook zij. die nog geen 65 jaar zijn, deze trip meemaken. Deze tocht zal eveneens worden meegemaakt door bux'gemeester A. H. Vermeulen. WESTERSCHOUWEN )e kandidatenlijsten Voor de komende gemeentex-aads- verkiezingen is de nummering der kandidatenlijsten is als volgt: Partij van de Arbeid 1; Anti Rev. Partij plus Staatk. Gex-ef. Partij 2; Christ. Hist. Unie 3 en de V.V.D. 4. HAAMSTEDE fwee projectors n bioscoop hotel Bom Reeds jax-enlang worden de films in de filmzaal van hotel Bom ge draaid met één projector, wat tot gevolg heeft dat regelmatig moet worden gestopt om een nieuwe rol op te zetten. Over enige weken zal een beter systeem worden toegepast waardoor de ongewenste onderbrekingen tot het vexdeden zullen gaan behox'en. Het ligt namelijk in de bedoeling dat in de filmcabine een tweede pro jector wordt geplaatst zodat de film vertoningen ononderbroken zullen kunnen plaats hebben. BRUINISSE /rouw maakte val Mevrouw Feijlei-Bil te Bruinisse kwam bij de schoonmaak, als gevolg van het bi-eken van een vex'bindings- -.icuav UOUBA ai '.xappei «GA AUXO; door zij oen zware hersenschudding bekwam. Schenkingen aan de gemeenschap Er zyn altijd mensen geweest die wisten te geven aan hen, die het in materiële zin veel minder hebben. In de oudheid hieven de Joden een belasting ten bate van de armen; de Egyptische pharao's en de Griekse steden vormden fondsen, waaruit z\j de oprichting van boekerijen en ho gescholen bekostigden. In de Verenigde Staten hebben de filantropische activiteiten zich op velerlei gebied ontplooid: gezond heidszorg, onderwijs, en op religieus en maatschappelijk terrein. In de loop der jaren hebben de Amerika nen zich steeds grotere offers ge troost, waarbij in de jaren 1950-60 nieuwe hoogtepunten werden be reikt. In die jaren stegen de bijdra gen in sneller tempo dan het per soonlijk inkomen en het bruto na tionaal produkt: de bijdragen ver dubbelden, terwijl het inkomen met 78 pet. en het bruto nationaal pro dukt met 77 pet. steeg. Alleen reeds in het jaar 1961 stegen deze schen kingen ten algemenen nutte met 500 miljoen dollar, dat is ongeveer 6 pet. Waar komt dit geld vandaan Waarom wordt het gegeven en waar gaat het heen? Een in New York ge vestigde overkoepelende organisatie van filantropische instellingen heeft dezer dagen een aantal cijfers gepu bliceerd, die daarop het antwoord geven. PERSOONLIJKE BIJDRAGEN. Persoonlijke bijdragen vormen de voornaamste bron. Vrijwel iedere belastingbetaler - en dat zijn er ruw geschat 96 miljoen - schenkt kleine of grote bedragen: aan de padvin derij, aan zijn kerk, aan een zieken huis, enz. In het laatste jaar, waar over cijfers beschikbaar zijn (1958) bedroeg de bijdrage van personen met een inkomen van minder dan 5000 dollar gemiddeld 16 dollar. Het totaal maakte ruim 85 pet. uit van alle filantropische schenkingen. Stichtingen, vennootschappen en legaten vormen het resterende be drag. Van de jaarlijks bijeengebrach te 8000 miljoen dollar krijgen de re ligieuze instellingen 51 pet., het on derwijs 16 pet., sociale projecten 15 pet., gezondheidszorg 12 pet. en di versen 6 pet. In deze laatste post is begrepen de filantropische steun aan Amerikaanse hulp aan het buiten land. Bovendien werd nagegaan waarom door zo velen in de beurs wordt ge tast. Enkelen doen dit omdat de fis cus er hen toe „dwingt", anderen willen hun namen vermeld zien op lijsten, weer anderen willen niet achterblijven. Sommigen 'doen het uitsluitend uit gewoonte - 2ij gaven immers verleden jaar ook. Maar een verrassend groot aantal burgers hebben verhevener beweeg redenen. Zij geven uit een gevoel van maatschappelijke verantwoorde lijkheid, uit ideële overwegingen en in de mate waarin ze in staat zijn daaraan praktische uitvoering te geven, uit dank dat de fortuin hun zoveel gunstiger gezind is dan de meesten van hun medeburgers. MARKTBERICHTEN Eicrprüzen V.E.C.E. In de periode van 7-5 tot 12-5 werd door de Coöp. In- en Verkoop centrale voor Eieren uitbetaald f 1,50 per kg. Voor vuilschalige en gewas sen eieren werd 2 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 14-5. Aangevoerd 1335 stuks vette koeien en ossen. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,05-3,40, f 2,80-3,00, f 2,55- 2,75. Vette koeien en ossen: aanvoer iets ruimer; handel levendig, afloop kalm; pxdjshoudend, px*ima's boven notering. SPORT Tafeltennis finales lyceum H. v. d. Zandc kampioen bijgroep Vx-ijdagmiddag werd een aanvang gemaakt met de finale-partijen tus sen de verschillende poulewinnaars. In de hoofdgroep waren dat dus: E. Fx'anke, W. Keuning, H. Hage, J. Goedegebuure, H. Verschuur en R. de Rijke. De uitslagen waren hier: E. Franke-W. Keuning 2-1; H. Hage. J. Goedegebuure 1-2; H. Verschuur- R. de Rijke 2-0; E. Franke-R. de Rijke 2-0; W. Keuning-H. Hage 0-2; H. Verschuux'-J. Goedegebuure 0-2. Dit geeft dus de volgende voorlo pige stand: gesp. pnt. J. Goedegebuure 2 4 E. Franke 2 4 H. Hage 2 2 H. Verschuur 2 2 W. Keuning 2 0 R. de Rijke 2 0 In de bijgroep waren de finalisten: H. v. d. Zande, P. v. d. Hulle, T. Vis ser en C. Heijboer. Hier is de beslissing reeds geval len, daar H. v. d. Zande alle drie zijn partijen in winst wist om te zetten. Dc uitslagen waren: H. v. d. Zande-P. v. d. Hulle 2-0; T. Visser-C. Heijboer 2-1; H. v. d. Zande-T. Visser 2-1; P. v. d. Hulle- C. Heijboer 0-2; H. v. d. Zande-C. Heyboer 2-0. De stand hier is nu: gesp. pnt. H. v. d. Zande3 6 T. Visser 2 2 C. Heijboer 3 2 P. v. d. Hulle 2 0 Vrijdag a.s. zullen van beide gx"oe- pen dc x-csterendc partijen worden gespeeld. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Noyon, afstand 240 km. Los 9.30, met stex*ke nooi*- denwind. Gebr. Krijger 1, 14, 23, 27; W. v. d. Endc 2; C. Berrcvocts 3; J. Wil- tenburg en Zoon 4, 6, 7, 13, 15, 21, 22; A. Hagcsteijn 5: J. Verwcsl 8, 10, 17, 18; Feleus-Westenbi'uggc 9, 16, 19, 25; F. Mays 11, 12, 24, 26. 28; L. Heijboer 20. Dondei'dagavond inkorven voor Crcil van 19-20 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 6