MANNEN ROKEN DRUM DE KEURSLAGERS moeder Ontdek zó het aparte karakter van Drum! IJzersterke stoel imiraagjn BEKIJK DE TABAK eens goed. Wat ziet U? Een bonte mengeling van kleuren, van goudgeel tot rijpbruin. Ja, Drum is een mélange van liefst 17 verschillende tabakken, elk met z'n eigen kleur, z'n eigen geur. Samen geven ze Drum dat aparte karakter, die verrassend fijne smaak: zacht en toch pittig. Geniet van Drum... half zwaar - héél lekker! STEEDS MÉÉR f 45,— Per s'uk mooie, goede teaktafel f 59,-- Kijk Mevrouw, dit zijn nu scherpe reklames! Lekker laag in prijs en een beste kwaliteit KARBONADE per 500 gram 196 - 226 - 246 Woensdag: meisje voor de huishouding Permanente tentenshow FEUILLETON fi.- ^jjSNOlgf^ met goede weefstof Is het vandaag niet, dan morgen, maar - ééns komt U tot de ontdekking dat onze prijs lager en de kwaliteit beter is woninginrichting Zierikzee DE MODE OMJJTiJ DE MOOC Prachtige Sanfor poplln beha. Met zachte tule gevoerde en doorgestikte cups. Extra steun door breed elastiek In de rug. Voorsluiting. 50 Cups B, C, D Posltle-galne- van onvermoeibare tule elastiek. Kan door speciale aJultlng steeds naar behoefte worden verruimd. Geeft de juiste steun, en 't,behoud van uw Jeugdige figuur. MEVROUW tm> hier Is uw (Keurslager IIO VAN V.S*. Oi NlOtlUNOSf ORGANISATIE VAN KEURSLAGERS w 500 gram gehakt 178 zakje gehaktmix 1 9 5 hamburgers 98 2 biefburgers 98 beker diepvriessoepgroente nu 30 250 gram kippepoulet 108 100 gram berliner 48 100 gram hamkaas 48 100 gram pekelvlees 48 Gevraagd: Aanmelden na half 5 in de Nieuwe Boogerdstraat 39 H. J. BAX - Zierikzee Prijzen v.a. f 39,75 firma KOEVOETS Havenpark 5 Zierikzee KERKNIEUWS Ds. L. A. F. Reddingius 75 jaar (Van 1936-1940 te Zierikzee) Onze oud-stadgenoot ds. L. A. F. Reddingius te Bergen in Noord Hol land, emeritus predikant van de Ne derlandse Hervormde Kerk, hoopt dinsdag 15 mei vijfenzeventig jaar te worden. Ds. Reddingius werd op 15 mei 1887 in de hervormde pastorie van Wapserveen in de burgerlijke ge meente Havelte in Drente geboren en stamt uit een ruim drie eeuwen oud predikantengeslacht. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium te Groningen, daarna dat te Assen en studeerde vervolgens nog aan de rijks universiteit te Groningen. Na dat de heer Reddingius in 1917 door het provincaal kerkbestuur van Gro ningen was toegelaten tot de evan geliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 16 september van datzelfde jaar (1917) door zijn vader, wijlen ds. H. A. Benthem Reddingius, toen nog pre dikant te Gerkesklooster, bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Pingjum en Zurich in de classis Franeker. Daarna diende de jubilaris verder nog de hervorm de gemeenten van Scherpenzeel in de classis Heerenveen (1920 tot 1925); Hauwert in de classis Hoor (1925 tot 1936); Zierikzee (1936 tot 1940); Nieuw Helvoet in de classis Brielle (1940 tot 1944); Poortugaal in de classis Rotterdam-Zuid (1944 tot 1947) en tenslotte nog ruim vijf jaar die van Bovenkarspel in de classis Hoorn, waar hem met ingang van 1 mei 1953 op bijna zesenzestigjari- ge leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Red dingius zich metterwoon te Bergen in Noord Holland, waar hij de plaat selijke afdeling van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden nog vele jaren als voorzitter heeft gediend. Ds. Reddingius was eerst enige jaren scriba-quaestor van he tclas- sicaal bestuur van Hoorn en nader hand ook nog lid van het provinciaal kerkbestuur van Noord Holland. Onbekende voorwerpen in de ruimte SEATTLE, 11-5. Invlieger Joe Walker heeft geméfd dat op een film,, opgenomen tijdens zijn onlangs gehouden record-hoogtevlucht met een door raketten aangedreven X-15 vliegtuig, vijf of zes vreemde voor werpen voorkomen. Walker zei tij- ders de nationale conferentie voor vreedzaam gebruik van de kosmi sche ruimte in Seattle dat hij de voorwerpen zelf niet gezien heeft. „Zover we kunnen zeggen schenen zij een schotelvorm te hebben, of misschien een cylindrische vorm. Maar het is onmogelijk te schatten hoe groot ze waren en hoe ver ze van de camera verwijderd waren". De ruimtevaarders John Glenn en Gherman Titov hebben destijds ge meld in de ruimte voorwerpen die op vuurvliegen geleken te hebben waargenomen. FLITSEN UIT HET BUITENLAND ROME. Prof. Antonio Segni heeft de eed afgelegd als president van Italië. Tijdens de eedsaflegging dreunde een saluut van 101 schoten over Rome. LISSABON. Volgens welingelichte kringen is het grootste deel van de studenten die vrijdagmorgen werden gearresteerd weer in vrijheid ge steld. Er worden er nu ongeveer tachtig aangehouden, onder wie en kele leden van de groep die in hon gerstaking is gegaan. MON/TPELLIER. Nabij Agde, in het departement Hérault zijn twee rijtuigen van een trein met bede vaartgangers, op weg naar Lourdes, ontspoord als gevolg van het ont ploffen van een explosieve lading op de spoorbaan. PARIJS.' De openbare aanklager in de zaak tegen de 28-jarige Clau de Sokolovitch, leider van de O.A.S. in Toulouse, heeft tegen deze be klaagde de doodstraf geëist. KOPENHAGEN. De politie in Ko penhagen heeft meegedeeld, dat twee mannen een zelf vervaardigde Molotov-coktail door een raam in de woning van de Spaanse ambassadeur hebben geworpen. Er werd weinig schade aangericht. GENEVE. De Amerikaanse gedele geerde bij de ontwapeningsbespre kingen in Genève, Arthur Dean, vertrok vrijdag naar de Verenigde Staten waar hij, naar men verwacht, persoonlijk verslag zal uitbrengen aan president Kennedy. Hij zal vijf dagen in de V.S. blijven. HOLLANDIA. Het gouvernements- voorlichtingsbureau in Hollandia heeft meegedeeld dat „met de'arres taties van donderdag en woensdag van de enkele overgebleven leden der zg. subversieve groep-Tepy, deze beweging thans volledig is opgerold". Financiën en Economie Goed perspectief voor Eureopese economie HAMBURG, 11-5. In een conjunc- tuurbericht komt het Hamburgse Welt-Wirtschafts-Archiv tot de be vinding dat de vooruitzichten voor de economische ontwikkeling van west-Europa voor dit jaar geens zins slecht zijn, hoewel er evenmin een krachtige groei kan worden ver wacht. De expansie van de West- europese economie zal zich de ko mende maanden voortzetten, maar de meeste landen zullen waarschijn lijk niet geheel de toeneming van het laatste halfjaar kunnen hadnha- ven. Het Archiv legt er de nadruk op dat er op het ogenblik over het algemeen krachtige stimulansen noch sterk vertragende factoren merk baar zijn. door Maartje Zeldenrijk „Hay, Aal! Dag, moe! Het was zulk mooi weer, Tonnie en ik dach ten: we rijden nog even een eindje om en gaan efkes bij moe een kopje koffie halen". Tonnie knikte lachend en gaf on gemerkt een knipoogje naar Aaltje, die nog steeds lusteloos bij de deur stond. „En of! Ik dacht, dat kan Aaltje wel voor ons klaarmaken, niet? Tonnie lachte nog steeds en knip oogde opnieuw. Toen kreeg het meis je weer nieuwe moed en ging naar de keuken. Enkele minuten later kwam ze met de koppen binnen en hoorde ze Wim zeggen: „Ja, onze Aal wil dit weekeind uit, naar Woerden. Ken- nismaken met de ouders van die op zichter, waarmee ze verkering heeft. De oude mensen hebben haar uitge nodigd en wij vinden, dat ze dat moet aannemen. Tonnie en ik ko men dan vrijdag wel logeren". Mevrouw Dinkla schudde haar hoofd. „Welnee, me jongen, dat is niet meer nodig. Aal heeft gezegd, dat ze niet gaat. Ze blijft thuis, dus het is helemaal niet nodig". Wim, die wel begreep, waar de schoen wrong, keek zijn zusje kwasi- verwonderd aan. „Wat nou, Aal? Wil je nou ineens niet meer? En je was nog wel zo blij?" Ze keek voor zich op het tafel kleed. „Nee, ik ga niet. Moeder gunt het me niet. En moeder klaagt, dat ik elke avond de hort op ben, naar een wildvreemde man, waarover men zoveel lelijke dingen verteld heeft. En drie dagen en nachten naar Woerden vindt moeder, dat het geen pas .geeft. Ik zal wel altijd thuisblijven, hoor. En ik ben een verschrikkelijk ontevreden kind ge worden, sinds ik Arie ken. Ik deug niet. Ik ben een sloerie, want ik ga in m'n eentje bij hem in z'n woon wagen zitten. Maar die sloerie is wel goed genoeg om de hele dag hard te werken en moeder te verzorgen, maar een paar uurtjes plezier wordt me niet gegund. Nou, ik zal Arie wel schrijven, hoor, dat het uit is. Dat ik niet mag van moeDat ik niks meer mag dan alleen maar werken werkenZelfs dat pakje misgunt ze meNiks gunt ze me, niks, niks! O, ik wou dat ik dood was En terwijl ze in tranen uitbarstte, rende ze de kamer uit, de trap op naar haar kamer. De drie mensen in het vertrek hoorden de deur dicht vallen en keken elkaar ontzet aan. Het was Wim, die de benauwende stilte verbrak door te zeggen: „Nou, moeder, je hewwe wel eer van je werk, dat mot ik zegge Op haar kamer was Aaltje lang uit op bed neergevallen en snikte hartstochtelijk haar leed uit. Ze ver langde naar Arie, naar zijn sterke armen om haar heen en naar zijn lippen op de hare. Maar moeder misgunde haar alles, zelfs een aar dige jongen, van wie ze hield. Op wie ze ineens krankzinnig verliefd was. Moeder dacht alleen maar aan zichzelf en zij, de jongste, was het kind van de rekening geworden. De anderen waren geleidelijk aan alle- maal getrouwd, en dat zij te zijner tijd ook eens thuis zou kunnen ko men met een vrijer, daar had eigen lijk niemand bij stilgestaan. Dat paste niet in het hokje, dat klaar gemaakt was voor Aaltje Dinkla. Moeder's oppas moest maar thuis blijven. O zo. Hoe lang ze op bed gelegen had in het donker, wist ze niet, maar op eens hoorde ze een zacht geklop op de deur. Ze kwam half overeind en keek op. Even later klonk weer het klopje. „Aaltje, ik ben het: Tonnie. Mag ik niet binnen komen, Aaltje?" Ze aarzelde. Ze bleef nu maar het liefst alleen. Maar Tonnie was altijd aardig en had dadelijk aange boden het weekeind hierheen te ko men, zodat zij met Arie naar Woer den kon gaan. Ja, Tonnie begreep haar welTonnie was immers zelf nog jong „Aaltjeik word ongerust hoor je me niet?" Er klonk duidelijk angst in haar stem. Het meisje stond op en opende de deur. De ander kwam binnen en trok het meisje in haar armen. Met een barstte Aaltje weer in een luid snikken uit. Tonnie duwde de deur dicht en voerde het meisje naar het bed, waarop ze beiden gingen zitten. „Zo, zusje, huil jij nou maar eens lekker uit, hoor. Ik kan best begrijpen, dat het je op een gegeven ogenblik te machtig werd. Maar je hoeft hele maal niet te wanhopen, Aal, daar zal Wim wel voor zorgen. Wat denkt je moeder wel ?Dat je haar slaaf bent en voor alles haar goedkeuring en toestemming moet hebben? 't Zou wat moois worden. En als er nou werkelijk wat op Arie aan te mer ken was, maar het tegendeel is juist, waar. Wim heeft zo eens bij deze en gene geïnformeerd. Ja, dat moet je hem niet kwalijk nemen, Aaltje, maar je bent tenslotte zijn jongste zusje en hij is maar wat gek op je - op het stadhuis bij mensen, die met hem te maken hebben vanwege het rioleringswerk, maar ze zeggen alle maal, dat hij een uitstekende vak man is en een nette vent". (Wordt vervolgd). Een mechaniciën van de Oost- duitse luchtmacht is met een één- motorig vliegtuig naar West-Duits- land gevlucht. Hij landde op een weide bij Hof in noord-Beieren waar hij door de politie werd meegeno men. Het Franse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft de jaarlijkse „kruistocht voor vriendelijkheid" ge opend, die wordt georganiseerd door „de orde van de Franse hoffelijk heid". Op de ambtenaren is een be roep gedaan uiterst beleefd te zijn tegen 'het publiek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3