Wat kost gereedmaken Grevelingenmeer in de toekomst Magistrale viering 75-jarig bestaan Leger des Heils te Amsterdam Voorlopig nog geen baggeren van gemeenteliaven te Bruinisse Stakingsdreiging in Frankrijk Spel met de dood Dijkverzakking bij Ossenisse V.V.V.-CONGRES TE BUKGH ZELDZAME KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Schipper B. W. Schot te Zierikzee kreeg zilveren Museumpenning Out tU- fiiiHticieriug van aanvullend» werken Van onze redakteur BURGH, 11-5. Niet alleen tie vraag hoe het toekomstige Grevelingen- projekt dienstbaar kan worden ge maakt aan de recreatie, is aan de orde gesteld op het vorige week te Burgh door de Contactcommissie V. V.V. - onder auspiciën van de Pro vinciale V.V.V. - georganiseerde Grevelingencongres, maar ook de vraag, wat dat allemaal zal gaan kosten. Deze vraag werd behandeld door de directeur van het E.T.I.* Zeeland drs. M. C. Verburg, die .ge let op het netelig karakter van zyn onderwerp, uiteraard een heleboel slagen om de arm houden moest, want het is zeker financieel niet eenvoudig in de toekomst te zien. Drs. Verburg zag het Grevelingen- projekt als een „bijprodukt van het Deltaplan" en als zodanig moet de realisering van het meer als zoda nig worden afgetrokken van de to- taalkosten, want ook al is het van R.W.S. niet het oogmerk een meer voor recreatie te scheppen, straks ligt hot meer er en dan zal het gaan om de financiering van de aanvul lende werken, die nodig zijn om het meer ook werkelijk recreatief bruik baar te maken. Alle cijfers die in dit verband ge noemd worden hebben een relatie ve waarde, maar spr. wilde toch even met cijfers goochelen. Het Deltaplan kost i 1,7 miljard. Er moet (geschat) aan „veiligheidswaarde" worden af getrokken f 300 miljoen en aan voordelen f 825 miljoen, zodat een tekort resulteert van f 575 miljoen. Er komen echter weer andere bedra gen bij, als: landverkeer (f 225 mil joen) en de gekapitaliseerde waarde van de Oosterscheldebrug tot 1978 (f 225 miljoen), zodat het tekort zou verdwijnen. Plan „aankleden" In concreto gaat het er om het Grevelingenplan straks „aan te kle den", zoals dat gaat met het Veerse meer, dat f 5 miljoen kost. Voor de Grevelingen zou dit neerkomen op „enkele tientallen miljoenen", maar er zijn prognoses, die veel hoger ko men, zodat er aan financiële onze kerheden op dit punt geen gebrek is. Talrijke factoren intussen dienen om het toekomstig totaalbeeld te be palen, want tot nu toe hebben in dit gebied de veren remmend gewerkt op de ontwikkeling en dat wordt straks anders, hetgeen een weder opleving van het gebied impliceert. Bovendien komt er een waardever meerdering van gronden, volgens de zg. „wet van de afnemende op brengst". Er zal sprake zijn van een „tie- gevoegde waarde" per ha. voor re- creatiegrond, zodanig dat een kam peerterrein per ha. op f 10 a f 15.000 komt. Spreker wilde de vraag „of er niet teveel recreatieterreinen komen" ontkennen. Recreatie-uitgaven per hoofd Gerekend moet immers worden dat over tien jaar, de uitgaven voor recreatie weer 1,6 maal zo hoog zul len zijn dan thans, per hoofd der be volking en de overheidsbesteding in deze sector zal toenemen met lVa en juist daarvan moet - naar inzicht van spr. - een „Publieke Dienst voor de Recreatie" profiteren. Spr. wees er op dat vooral de middenstand in de kustplaatsen van toenemende re creatie enorm profiteren kan en pro fiteert. Hij gaf in dit verband ver gelijkende cijfers tussen plaatsen als Domburg, Burgh en Borssele. Men ziet in Domburg zeer snel het inkomstenpeil stijgen, te Burgh min der snel, maar een plaats als Bors sele blijft geheel achter, omdat de bevolking hier op de recreatie niet terugvallen kan. Drs. Verburg onderlijnde intussen met klem zeer tijdig met de voor bereidingen te beginnen en de or ganisatie van onderop aan te pak ken. Dan komen er ook voor het toe komstig Grevelingenmeer wijde perspektieven. Commandant Palstra officier Oranje-Nassau AMSTERDAM, 12-5. Met een ju bileum-bijeenkomst in het Concert gebouw te Amsterdam heeft het Leger des Heils zaterdagavond zijn 75-jarig bestaan gevierd. Daarbij waren naast honderden Nederlandse Heilsoldaten, allen in het stemmige donkere uniform, ook aanwezig de internationale leider van het Leger des Heils, generaal Wilfred Kit- ching, de minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, de minister van maatschappelijk werk, mejuffrouw dr. M. A. M. Klompé en de gevol machtigde minister van Suriname, mr. dr. R. Pos. Op het rijkelijk met bloemen en vlaggen versierde concert-podium, speelde het stafmuziekkorps, zong een jubileumkobr 'en voerden heil soldaten de proloog „wapperende krijgsbanier" op. Hoogtepunt van de bijeenkomst was de mededeling van minister Beerman, dat het hare ma jesteit heeft behaagd, de comman dant van het Nederlandse Leger des Heils, lt.-commissioner N. Palstra te benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Mr. beerman schetste in zijn feest rede de „vaste plaats, die het Leger in onze samenleving inneemt". Na mens de regering verklaarde de mi nister van Justitie dat deze de waar de van het heilswerk erkent. Mr. Beerman sprak de hoop uit dat het Leger in het belang van het gehele Nederlandse volk zal blijven „voort- strijden". Generaal Kitching verze kerde de enthousiaste schare aanwe zigen (vele liederen werden met luid handgeklap begeleid) dat Nederland in het internationale Leger des Heils een belangrijke plaats inneemt. Commandant Palstra maakte in zijn rede o.m. melding van een Walter Dowling, de Amerikaan se ambassadeur in Bonn, brengt een bezoek aan Adenauer cm met de Westduitse bondskanselier te spreken over diens opmerkingen aangaande de Amerikaans-Russische peilingen in de kwestie-Bcrlijn. Het besluit werktijden voor winkelpersoneel DEN HAAG, 11-5. - In staatsblad nr. 141 is gepubliceerd een besluit tot wijziging van het werktijdenbe sluit voor winkels 1932. Een regeling is getroffen voor de verschuiving van de wekelijkse vrije halve dag van het winkelpersoneel. Een feestdag komt niet in aanmer king voor toekenning van de vrije halve dag, tenzij de geldende werk tijdregeling met zich meebrengt, dat de feestdag en de vrije halve dag samenvallen. In weken, waarin een feestdag op een werkdag valt en de feestdag en de vrije halve dag niet samenvallen of in de aan die weken voorafgaande weken, alsmede -in de eerste week ener opruimingsperiode, zal op de normaal geldende vrije halve dag mogen worden gewerkt, mits binnen vier weken hiervoor compensatie wordt gegeven. Met betrekking tot de dagelijkse arbeidsduur zal voortaan als regel gelden, dat slechts op de dag, waar op krachtens de winkelsluitingswet in een gemeente de zg. koopavond wordt gehouden, het voor winkel personeel van 18 jaar of ouder toe laatbare maximum van 9 uur, met één uur mag worden overschreden. Ten aanzien van de werkweek is een nieuwe bepaling opgenomen, volgens welke de wekelijkse arbeids duur in gemeenten, waar de ar beidstijd gedurende meer dan 180 dagen per kalenderjaar het normale dag. en weekmaximum te boven gaat, door compensatie in de rest van het jaar toch gemiddeld 48 uren zal moeten bedragen. :l: Titov terug uit V.S. X De Sowjet-Russische ruimte- vaarder Gherman Titov, die een bezoek van 12 dagen aan de Verenigde Staten heeft ge- bracht, is vrijdag per vlieg- tuig uit New York naar Mos- .j. kou teruggekeerd. Hij ver- klaarde tegenover de menigte X belangstellenden, die hem uit- y geleide deed, dat zijn bezoek Amerikaanse volk, evenals het •j* Russische dacht aan vrede, het X Russiche, dacht aan vrede, het i» inperken van de bewape- ningswedloop en het voorko- X X men van een verwoestende oorlog met kernwapens. ZIERIKZEE, 74-5. Zaterdagmor gen is door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van Zierikzee aan schipper B. \V. Schot de by Konink lijk Besluit van 26 juli 1952 ingestel. de Museumpenning in zilver uitge reikt. Tien jaar geleden is deze on derscheiding door H.M. de Jtoningin ingesteld voor personen, die zich verdienstelijk maken voor weten schap en kunstverzamelingen, spe ciaal voor wat betreft het aanbren gen van nieuwe voorwerpen aan wetenschappelijke en/of kunstcollec ties. Schipper B. W. Schot heeft deze zeldzame en eervolle onderscheiding verworven voor zijn verdiensten ge durende de afgelopen elf jaar met het vissen op fossiele beenderen in Ooster- en Westersehelde, in com binatie met het Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie te Leiden. Zoals bekend werden by deze z.g. „bottenvisserij" vorig jaar weer enige zeldzame vondsten gedaan. Bij de uitreiking van de penning in de trouwzaal van het Zierikzeese stadhuis waren o.a. hoogleraren aanwezig van de Leidse universiteit, namelijk professor Ripperda Wiers- ma namens het college van curato ren, de bekende „bottenvisserij professor Van der Vlerk en de heren dr. Overweel en dr. Kortenbout v. d. Sluis van het Rijksmuseum voor geologie en mineralogie. Voorts wa ren aanwezig wethouder M. C. Ver- heijen van Zierikzee, voorzitter en bestuur van de vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" en vertegenwoordigers-leden van de museumcommissie. schenking van 20.000 gulden, van de eveneens in Amsterdam jubilerende Rotary International en van een tele gram van prinses Wilhelmina, die haar grote erkentelijkheid betuigde voor het vele werk dat het Leger des Heils in ons land heeft verricht. Ingezonden mededeling Nu nog maar een scheut 0! 'n steek. Maar straks weet zich geen raad van de slopende Rhenmatische Piinen. Doe de beroemde Kruschen kuur, de kleine dagelijkse dosis, om 't bloed weer zuiver te maken. Duizenden gingen U voor en nog heel velen zullen uw voorbeeld volgen. Een heerlijke ervaring, reeds na een be trekkelijk kortstondig gebruik, als vanzelf die pijnen te voelen weg vallen. Dat gebeurt naarmate het bloed gezuiverd wordt van de pijn- verwekkende onzuiverheden die zich zijn gaan ophopen in spieren en ge wrichten. Kruschen is de natuurlijke stimulans voor de bloedzuiverende organen. ONGELUKKEN OP DE WEG NUNSPEET. In een ziekenhuis in Zwolle is overleden de 14-jarige B. J. L. W. uit Nunspeet. Hij is het slachtoffer van het verkeersongeval, dat zich zaterdagmiddag op de Soe- renseweg te Nunspeet heeft voorge daan. SINT OEDENRODE. De 20-jarige Chr. Raijmakers uit Sint Oedenrode is in de omgeving van zijn woon plaats met zijn scooter in een flau we bocht geslipt en tegen een boom gereden. Hij werd op slag gedood. Het slachtoffer en de scooter wer den teruggevonden in een naast de weg liggende sloot. TERSCHUUR. Op rijksweg 29 on der Terschuur is een auto tegen een boom gereden, waarvan de inzitten den ernstig werden gewond. Zij werden overgebracht naar het zie kenhuis „De Lichtenberg" in Amers foort, waar in de loop van de avond een van de gewonden, de 53-jarige J. R. Stapelvoort uit Amsterdam, overleed. HÉEZE. Op de Leenderweg in Heeze heeft zich een verkeersonge val voorgedaan, waarbij één man is gedood, één man levensgevaarlijk is gewond en één man ernstig is ge wond. De Koninklijke familie in Griekenland ATHENE, 12-5. Koningin Juliana, prins Bemhard en de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet zijn vrij dag met twee speciale vliegtuigen van de Nederlandse luchtmacht in Athene aangekomen, waar zij het huwelijk van prinses Sophie met de Spaanse troonpretendent Don Juan, dat vandaag (maandag) zal worden voltrokken, zullen bijwonen. Op het laatste gedeelte van de reis werden de Nederlandse toestel len vergezeld door vier Griekse straaljagers. De Nederlandse koninklijke fami lie werd op het vliegveld van Athe ne begroet door koning Paul, konin gin Ferderica en kroonprins Constan tine. Een erewacht presenteerde het geweer, terwijl een muziekkorps het Nederlandse en het Griekse volks lied ten gehore bracht. In zijn toespraak tot schipper Schot memoreerde burgemeester mr. Dijckmeester, na eerst voorle zing te hebben gedaan van het be treffende Koninklijke Besluit, dat de zilveren museumpenning een in ons land zeer zelden verleende on derscheiding is. Mr. Dijckmeester belichtte voorts de verdiensten van de gehele familie Schot t.a.v. de bot tenvisserij en van de bemanning van de ter beschikking gesteide boot. „Uw werk droeg bij tot de populari sering van de wetenschap", aldus de burgemeester, die vervolgens schip per Schot het eremetaal op de borst speldde. Nadat de heer Schot, onder de in druk van deze zeldzame gebeurte nis, waarin hij onverwachts een hoofdrol had te vervullen, H.M. de Koningin dank had gebracht voor de hem verleende onderscheiding, werd de aldus gehuldigde schipper toegesproken door professor Ripper- da Wiersma, die zijn gelukwensen met redenen kon omkleden omdat het museum dankbaar van de bot tenvisserij profiteert. Hierna wer den nog woorden van gelukwens uitgesproken door dr. Overweel en dr. Kortenbout v. d. Sluis. Laatstge noemde bracht schipper Schot in een kort persoonlijk woord tevens dank voor de prettige samenwerking met diens hele gezin. Vervolgens maakten alle aanwezi gen van de gelegenheid gebruik schipper Schot, echtgenote en zoons met een handdruk te feliciteren met deze bijzondere onderscheiding. Arrestaties in steek- affaire te Amsterdam AMSTERDAM, 13-5. Na weken- lange naspeuringen heeft de Amster damse politie drie Italianen gear resteerd in verband met de steek partij in de nacht van 20 op 21 april in de Leidsestraat in Amsterdam, waarbij de 27-jarige Amsterdammer R. de Cocq van Delwijnen met een stiletto in de hartstreek werd ge stoken en vrijwel onmiddellijk om het leven is gekomen. Verdacht van het toebreken van de messteek worden de 23-jarige D. C. uit Turijn on de 29-jarige P. C. uit Rome. die elkaar van de dode lijke steek beschuldigen. De derde arrestant de 21-jarige G. P, uit Bari, is, voorzover gebleken is uit de verhoren, alleen betrokken geweest bij een vechtpartij, die aan de steek is voorafgegaan. Hij is ter beschik king van de vreemdelingendienst gesteld. Aanleiding tot deze arrestaties was een minutieus onderzoek van alle foto's van de 1600 in Amsterdam werkende Italianen. Een correspondent van het Rus siche regeringsblad „Izwestja" schrijft dat 'n internationaal orgaan voor de toegang tot Berlijn alleen aanvaardbaar is als de bezettings troepen uit west-Berlijn worden te ruggetrokken en „het bezettingsre gime" wordt gelikwideerd. Het or gaan zou overigens slechts als be middelaar kunnen optreden en niet als beheerder. Discussie in raadsvergadering over verplaatsingskosten gemeente-ontvanger Felle brand te Amsterdam Bewoners op het nippertje gered AMSTERDAM, 14-5. Een korte maar felle brand heeft gewoed in een huis aan de Leidse kade te Am sterdam. Alle bewoners hebben het huis tijdig verlaten. Een 42-jarige vrouw kon dit slechts op het laatste nip pertje. Na lang aarzelen sprong zij uit het raam van de eerste verdie ping, op een hoogte van zes meter. Buren vingen haar in een gereed- gehouden deken op. Een zieke man moest door brandweer en politie met bed en al langs een ladder naar bui ten worden gedragen. Een tiental andere bewoners kon via het trap penhuis tijdig vluchten. De brand ontstond omstreeks half twee op de eerste verdieping, waar een pension gevestigd is. Nederland heeft een 107-jarige HILVERSUM, 13-5. Mevrouw Por- tier-Tan Kiet Nio is zondag 107 jaar geworden. Zij is de oudste inwoon ster van ons land en verblijft sinds haar komst uit Indonesië al enkele jaren in het gemeentelijk verpleeg huis „De Orchidee" aan de Neuweg te Hilversum. Tal van familieleden uit Soestdijk en Den Haag brachten haar een be zoek. Een schat van bloemen werd aan het verpleeghuis bezorgd. De ja rige, die bijzonder monter was, kreeg een telegram van minister mej. dr. M. A. M. Klompé, waarin zij haar gelukwenste met deze dag. Tot de bezoekers behoorden o.a. de direc teur van de gemeentelijke genees kundige dienst, dr. J. W. van Rooy. De burgemeester van Hilversum, de heer J. J, G. Boot zal mevrouw Por tier vandaag (maandag) bezoeken. Lenteparade 1962 in de bollenstreek SASSENHEIM, 12-5. Onder een dreigend wolkendek, waaruit zo nu en dan wat regen neerdaalde, is za terdagmorgen om 11 uur het grote bloemencorso uit de bollenstreek, dat dit jaar de titel „Lenteparade 1962" kreeg, in Sassenheim gestart. Voorafgegaan door de koninklijke harmonie uit 's-Hertogenbosch, be gon de stoet aan een lange route die door de gehele bollenstreek voerde. Langs de wegen hadden zich, on danks het slechte weer, duizenden opgesteld om het corso gade te slaan. In totaal namen 28 praalwagens, 13 versierde luxe auto's en 26 muziek korpsen aan de stoet deel. Vader zocht dochter in Gretna Green TILBURG, 13-5. De heer T. Cam- mann, die met het vliegtuig naar Schotland was vertrokken om te trachten zijn 17-jarige dochter Ineke die een week geleden met haar 23- jarige vriend Herman Kusters uit Tilburg was verdwenen, nog tot te rugkeer te bewegen, alvorens zij in Gretna Green in het huwelijk zou treden, is zaterdag onverrichterzake teruggekeerd. De heer Cammann heeft zijn doch ter niet gezien. Gedurende zijn ver blijf in Schotland is hij in Edinburgh geweest, waar men hem heeft afge raden naar Gretna Green te gaan. President Kasavoeboe van Kongo heeft voor de provincie Kivoe de noodtoestand afgekondigd, „om een einde te maken aan de toestand van anarchie die in Boekavoe, de provin ciale hoofdstad, heerst". Dit is be kend gemaakt in een door de minis ter van Binnenlandse Zaken, Kami- tatoe, ondertekende verklaring. BRUINISSE, 12-5. In de vrijdag avond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse waren alle leden aanwezig. De voorzitter, burgemeester C. H. van de Linde, deelt mede, dat van Ged. Staten bericht is ontvangen dat de verordening op de reinigings dienst is goedgekeurd. Aan de firma P. Maaskant Zonen is vergun ning verleend om westelijk van de bestaande machinefabriek op de af gegraven Lange Dam nog een loods te bouwen. De firma Maaskant mag bouwen tot aan de teen van het nol letje dat de afsluiting vormt van de nieuwe vissershaven. Er heeft een aanbesteding plaats gehad voor herstel van zoutschade aan de woningen Prinses Wilhelmi- nalaan 22-40, waarbij de firma S. Capelle met 'n bedrag van f 48.850, als laagste inschrijver uit de bus kwam; een prijs die f 750,beneden de begroting ligt. De 84-jarige landbouwer O. van Zuidland bleef in gebreke de huur van zijn, van de gemeente gehuurde, schuur te betalen. Dit huurbedrag is nu door de deurwaarder ingevor derd. Met de lage veeprijzen van tegen woordig is de veehouderij voor de oude baas eer nadelig dan voordelig. Men zal nu ook de kosten van de invordering op Van Zuidland verha len en hem adviseren de veehouderij van de hand te doen. Op advies van de waterbouwkun dige, de heer Pikkaart, die peilingen heeft verricht in de gemeentehaven, wordt besloten voorhands niet over te gaan tot uitbaggering van deze haven, daar door de opspuiting van de Grevelingendam nog zoveel zand- verplaatsing is te verwachten, dat uitbaggering weinig effect zal heb ben. Verplaatsingskosten in discussie Van de gemeente-ontvanger, de heer J. M. de Waal, is een bezwaar schrift ingekomen tegen het feit dat b. en w. geen termen aanwezig ach ten hem een tegemoetkoming te ver lenen in de verhuiskosten van Oos- terland naar Bruinisse. De heer De Waal betoogt dat na de beëindiging van zijn ontvangerschap van de voormalige gemeente Oosterland hij voor zijn nog resterende betrekking (het gemeente-ontvangerschap van Bruinisse) beter in Bruinisse kon wonen. Burgemeester Van de Linde zei dat dit niet noodzakelijk was of is. De heer D. de Koning (V.V.D.) ver dedigt het standpunt van de heer De Waal. De heren Hogerheijde (A.R.), Van de Velde (P.v.d.A.) en Jumelet (C.H.U.) sluiten zich hierbij aan. De heer De Koning dient een voorstel in de tegemoetkoming aan de heer De Waal wel toe te kennen. De voorzitter zegt dat het voorstel van de heer De Koning niet in be handeling komt omdat het toekennen van, een verplaatsingskosten-vergoe ding tot de bevoegdheid van b. en w. behoort. Wethouder Van Gilst is van me ning dat het redelijk is dat de heer De Waal de vergoeding krijgt; een standpunt dat hij van het begin af in deze zaak heeft ingenomen. De raad vertrouwt dat b. en w. reke ning zullen houden met het gevoelen van de raadsleden, die alle frakties blijken te vertegenwoordigen. De woningbouw Contact is opgenomen met de ei genaars van de huizen in het slop tussen Molenstraat en Weststraat (onder' meer bewoond door de heren Huizer en Van den Ouden) om deze panden aan te kopen en mettertijd als saneringsgevallen te doen ver dwijnen. Verder worden tekeningen over gelegd voor de bouw van de eens gezinswoningen die de gemeente mag bouwen als vervanging van de wo ningen in het nooddorp, evenals van de bejaardenwoningen. B. en w zul len trachten in 1962 de bouw te rea liseren van 21 bejaardenwoningen en 14 eensgezinswoningen. De be jaardenwoningen zullen zo veel mo gelijk langs de brandvijver in Plan West worden gebouwd en voor een ander deel in de Prinses Marijke- straat, waar nog ruimte is achter het badhuis. Bij het voorstel tot het treffen van salaris-maatregelen voor het ge- meentepersoneel meent de heer Van der Velde, dat ondanks de nu ge vraagde salarisverhoging, de ge meentewerklieden op Bruinisse toch onderbetaald worden, vergeleken Ijjj de naburige gemeenten. ^5 De heer Bal (P.v.d.A.) is dezelfde mening toegedaan, evenals wethou der Van Gilst, maar de voorzitter meent dat dit niet het geval is. De heer Van de Velde wijst er op, dat dit veroorzaakt wordt door een an dere groepsindeling. Hier is geen sprake van een verschil in klasse indeling. Besloten wordt een en an der nader te onderzoeken, waarbij de nu voorgestelde maatregelen al vast worden goedgekeurd. Eveneens goedgekeurd wordt de verkoop van twee panden aan de Noordstraat,' resp. aan de heren W. Bal en A. Aarnoudse. Zonder diskussie wordt eveneens aangenomen een verhoging van de vergoedingen voor het brandweer personeel. Huurprijs sportterrein Naar aanleiding van het gevraag de door de heer M. van de Velde over de door de voetbalvereniging „Bruse Boys" te betalen vergoeding voor gebruik van het gemeentelijk sportterrein hebben b. en w. inlich tingen ingewonnen over de vergoe dingen die andere clubs hebben te betalen aan de gemeentebesturen. Het onderhoud en de afschrijving van het sportveld kosten de gemeen te jaarlijks f 4.500,Uit het onder zoek is gebleken dat „Bruse Boys" zeker niet te veel betalen. B. en w. stellen de raad voor om de huur te verlagen van f 400,tot f 300, De heer Van de Velde is erkente lijk voor de tegemoetkoming van b. en w., maar handhaaft zijn in een vorige vergadering gelanceerde voor stel om niet meer te vragen dan f 200,De heer De Koning zou een onderzoek willen instellen naar de financiële middelen van „Bruse Boys" en is niet ongenegen, wanneer mocht blijken dat f 300,nog te veel is, met f 200,genoegen te ne men. x "l Ook b. en w. voelen daar wel voor, mits duidelijk wordt aan^, 'gèfööiid dat e'e'A last' van 'f 300',— voor de club te zwaar is. De „Boys" staan echter geen finan cieel onderzoek toe. Met de stem men van de P.v.d.A. tegen wordt' besloten de huurprijs op f 300, te stellen. LISSE. Ondanks het slechte weer is het bezoek aan de bollenstreek het week-end opnieuw zeer groot ge weest. Het centrum van de streek, de „Keukenhof", ontving zaterdag en zondag 65.000 bezoekers. PARIJS, 12-5. De Franse premier, Georges Pompidou, zal de komende week besprekingen hebben met vak bondsleiders in verband met een aantal aangekondigde stakingen. Bonden van spoorweg- en van het P.T.T.-personeel hebben hun leden opgeroepen tot 24-uursstakingen. De spoorwegstaking, die door alle vak bonden wordt gesteund, zal op dins dagochtend beginnen. De P.T.T.-be- ambten hebben besloten hun 24- uursstaking op woensdag te houden. De communistische bond van over heidspersoneel heeft zaterdag zijn leden opgedragen tegelijk met het P.T.T.-personeel het werk neer te leggen. De arbeiders wensen hoger loon, kortere werktijden en verbeterde pensioenregelingen. Arrestaties in zaak van Een unieke kreeftenvangst ZIERIKZEE, 12-5. Het mos selvissersvaartuig Z.Z. 8 van de heer B. W. Schot Jacz. uit Zierikzee ving naast een hoe veelheid mosselzaad in de Waddenzee nabij Kornwerder- zand ook een kreeft. Deze vangst is iets heel bijzonders, want kreeften komen op de Waddenzee eigenlijk niet voor. Hoe is deze kreeft hier geko men? Een puzzele voor de bio logen waarschijnlijk. Een zes tig jaar geleden heeft men zich datzelfde afgevraagd, betref fende de in Zeeland voorko mende kreeften. Vissers uit Texel kwamen toen naar Zee land om hier rog te vissen. Zij vingen niet alleen rog maar de voor hen ook onbekende kreeften. De toenmalige voor zitter van het bestuur der Vis serijen op de Zeeuwsche Stro men en latere burgemeester van Zierikzee, mr. A. J. F. Fokker heeft in de jaren na 1903 toen vele proeven geno men en onderzoekingen ge daan en deze vastgelegd in een boekje „De Kreeften in Zeeland". OSSENISSE, 13-5. Op de plaats, waar tijdens de stormramp in 1953 de dijk bij Ossenisse (Zeeuws-Vlaan deren) doorbrak, heeft zich zaterdag een verzakking van het nieuwe dijklichaam voorgedaan. Aan lands- zijde is de dijk verzakt over een lengte van ongeveer 150 meter en over een breedte van ongeveer 80 meter. Binnen een half uur vertoon de de dijk een groot aantal hoogten en diepten. Een hangar van de land bouwer de Waal werd, als gevolg van de verzakking, in elkaar gedrukt. Enkele fietsen, bromfietsen en vier auto's konden bijtijds in veiligheid worden gebracht. De oorzaak van de verzakking is vermoedelijk een sterke grondpersing, die verband houdt met een zich ter plaatse be vindende veenlaag. gestolen handgranaten ROTTERDAM, 12-5. Een gestolen en uit vrees weggeworpen lucht druk (aanvals)handgranaat blijkt het noodlottige projectiel te zyn ge weest, dat vorige week zaterdag in Rotterdam-Zuid het leven heeft ge kost aan twee jongens, de 11-jarige H. A. Hendrikse en de 8-jarige Leon Burghout. De Koninklijke Marechaussee heeft de herkomst kunnen vaststellen aan de hand van de registratienummer op de kartonnen verpakking van de granaat, die kort na het ongeluk op enkele honderden meters afstand werd gevonden. Toen bleek ook dat nog twee granaten waren ontvreemd - deze zijn nog niet teruggevonden. De brigade Harskamp van de Ko ninklijke Marechaussee heeft inmid dels de daders gearresteerd: drie dienstplichtige soldaten van een on derdeel, dat in de Harskamp heeft gebivakkeerd. Zij wonen in Rotter dam-Zuid, Dordrecht en Den Haag, de plaatsen waar ook de granaten in vijvers zijn gegooid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2