KASJMIR.... een kwestie in liet Verre Oosten Te Nieuwerkerk gevonden medaille herinnert aan koninklijk bezoek in 1924 De vluchtelingen in Katanga Arrestaties onder Franse officieren? Betoging in Madrid KATJE Geen publikatie van onwelgevallige berichten in Indonesië Koninklijke familie bezoekt Zeeland Een allermerkwaardigste coïncidentie Opschrift: ..Koninklijk In-zoek Dreisehor 5—8—'24" In 1947, toen Brits-Indiü ophield te bestaan en India en Pakistan on afhankelijk werden, konden de autonome vorstendommetjes zich uitspreken voor de aansluiting het zij bij India hetzij bij Pakistan, o£ voor de onafhankelijkheid. De ma- haradja van Kasjmir, een hindoe, verkoos de onafhankelijkheid, maar de bevolking, welke voor 80 pet. uit mohammedanen bestaat, kwam on middellijk in opstand, daarbij gehol pen door geloofsgenoten uit Paki stan. De maharadja besloot toen Kasjmir bij India aan te sluiten, om de militaire steun van India te kun nen inroepen. Na meer dan één jaar strijd, slaag de de Veiligheidsraad er in, bij het begin van 1949, een staakt het vu ren te doen aanvaarden. Van dan a£ is Kasjmir in feite in twee delen verdeeld: een demarcatielijn door snijdt het hele land (zie kaart). Twee derden van Kasjmir is bezet door India en het overige gedeelte door Pakistan. De besluiten van de Veiligheids raad bepaalden het sluiten van een wapenbestand en van een vredesver drag, de demilitarisering van Kasj mir en het voorbereiden van een volksraadpleging. Echter, noch India noch Pakistan' trokken hun troepen terug, zodat het niet tot de uitvoe ring van de besluiten van de Veilig heidsraad kon worden overgegaan. De verschillende bemiddelingspo gingen mislukten alle. India trachtte ondertussen een schijn van wette lijkheid aan de toestand te geven: de plaatselijke regering van het door India bezette gebied van Kasjmir, bekrachtigde in 1957 het besluit tot aansluiting bij India. De Veiligheids raad is van oordeel dat deze maat regel. juridisch gezien, ongeldig is, DJAKARTA, 5-5. De Indonesische minister van voorlichting, Moh. Yamin, heeft een toespraak gehou den tot Indonesische journalisten en buitenlandse correspondenten in In donesië. Hü heeft daarin o.a. ge zegd, dat anti-Indonesische berich ten niet moeten worden gepubli ceerd. Yamin zei, van de Indonesische journalisten nationale eenheid te verwachten en van de buitenlandse correspondenten dat „hun berichten wrijvingen tussen verschillende blokken niet te zeer zullen belich- ZIERIKZEE, 8-5. Met de officiële opening door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester van een bijzonder gevarieerde tentoonstelling van de resultaten, ontsproten aan de en thousiaste ijver van de verschillende Leger des Heils-clubs is maandag avond in het clubgebouw „De Licht, boei" de tweedaagse bazar, een jaar lijkse gezellige gebeurtenis, van start gegaan. Bjj gelegenheid van deze opening kon kapitein Vulperhorst 'n groot aantal belangstellenden wel kom heten, vooral ook veel ouders die van de gelegenheid tot bezichti ging van het werk van de kinderen dankbaar gebruik maakten. In zijn openingstoespraak zei bur gemeester Dijckmeester reeds bij zijn inkomst in de zaal verrast te zijn door de keurige aanblik van de in gerichte stands. De bewondering van de burgemeester gold vooral ook de netjes opgestelde erehaag van pad vinders en welpen die op deze wijze voor een originele ontvangst zorg den. Mr. Dijckmeester vond het een hele prestatie dat deze tentoonstel ling kon plaats vinden „net alsof er niets gebeurd was", waarbij de bur gemeester doelde op de wisseling welke bij de leiding van „De Licht boei" heeft plaats gehad. „Het lijkt alsof U reeds jaren hier bent", aldus mr. Dijckmeester, die het een be langrijke zaak achtte dat het jeugd werk in Zierikzee op deze wijze plaats vindt. Immers, ook op het platteland is het van belang dat de jeugd gelegenheid heeft tot beoefe ning van handenarbeid. Welnu, al dus de burgemeester, we kunnen er bijzonder dankbaar voor zijn dat dit in Zierikzee in de praktijk wordt ge bracht tegen de achtergrond van het Leger des Heils. Mr. Dijckmeester besloot zijn openingswoord met de wens uit te spreken op een succes volle bazar, na eerst nog zijn be wondering te hebben uitgesproken voor de tentoongestelde werkstuk ken, alle voorwerpen nuttig en pri ma afgewerkt. Kapitein Vulperhorst richtte zich hierop weer tot de aanwezigen om zijn dank uit te spreken voor de vele hulp van de medewerkers in het clubhuis ontvangen. „Wij moeten in de toekomst zien en trachten het werk uit te breiden", aldus de kapi tein. De vele belangstellenden zochten zich hierna een weg langs de volbe- laden stands en tafels met werk stukken, die zeer veel bewondering oogstten. Een lust voor het oog wa ren niet alleen de fraaie resultaten van bijvoorbeeld de meisjesclubs (fleurig borduurwerk, kussens, pop pen en vele andere kleurige spul letjes) maar uiteraard konden ook de werkstukken van de jongens, bij voorbeeld de in frisse kleuren ge schilderde speelgoederen en klein- meubelen, met bewondering gezien worden. Wat ook zeer de aandacht trok was de afdeling met resultaten van de timmerlust van de originele club van „jonge vaders en grote zo maar de talrijke protesten van Pa kistan ten spijt, dat nog steeds op een referendum blijft aandringen, is de toestand tot op heden onveran derd gebleven. Algemeen is men van oordeel dat bij een eventuele volks raadpleging, de bevolking van Kasj mir zich voor aansluiting bij Pa kistan zou uitspreken. Echter, uit zondering wordt gemaakt voor La- dakh, het noord-oostelijk gebied van Kasjmir, waarop China aanspraak maakt, en waarvan de bevolking, welke het lamaïstisch boeddhisme belijdt, onder geen enkele voorwaar de deel wenst uit te maken van een Islamitische staat. De oppervlakte van Kasjmir be slaat (ter vergelijking: bijna 8 keel de oppervlakte van Nederland of van België) en de bevolking telde 4,4 miljoen inwoners tijdens de tel ling van 1951. De belangrijkste mid delen van bestaan zijn landbouw (mais, rijst) en zijderupsteelt. Het grootste gedeelte van het land is zeer bergachtig, zodat het verkeers wezen weinig uitgebreid is: er be staat slechts één berijdbare weg tus sen India en Kasjmir. Ingezonden mededeling DRINK joy SI NAS gezond en/HZéVtd lekker ten. Dit zou de indruk geven, dat men de spanningen, die in de wereld bestaan, naar Indonesië zou willen overbrengen". De Indonesische en buitenlandse journalisten „moeten het nieuws in overeenstemming brengen met de Indonesische maatregelen en ziens wijze op het gebied van de politiek, de economie en cultuur". „Berichten met een contra-revolu tionaire of anti-Indonesische strek king moeten door alle staats-appa- raten worden tegengehouden, aldus Yamin. nen", namelijk complete meubel stukken als commodes, boekenkas ten, naaiboxen en een groot wand- meubel. Het liet niet na indruk te maken en hiermee zagen deze ijve rige vaders en zonen zeker al hun moeite en zorg beloond. Ongetwijfeld heeft ook de lei ding van „De Lichtboei" zich niet voor niets ingespannen en zul len velen in de loop van heden (dinsdag) en woensdag hun weg naar de Poststraat vinden om de bazar met cantine tot een succes te maken ook al behoort de tentoonstelling dan alweer tot het verleden. Reuzenpoppen in verval f VENLO, 7-5. Het „Akkermans- gilde" in Venlo heeft aan de gemeenteraad van deze stad een subsidie van 4230 gulden gevraagd voor de aanschaffing van twee nieuwe reuzenpop pen. De Venlose reuzenpoppen die de stichters Valuas en Guntruud voorstellen, hebben de laatste jaren bij vele fees telijke gelegenheden „repre sentatief" dienst gedaan. Soms maakten zij zelfs verre reizen. Hun gestel heeft hiervan zo danig geleden, dat het Akker- mansgïlde - aan de hoede waarvan het reuzenechtpaar is toevertrouwd - heeft besloten hun een welverdiende rust te gunnen. Ook de kledij van het formidabele echtpaar, dat in optochten altijd hoog uittorent boven de feestgangers zal wor den vernieuwd. Pauze in ontwapenings conferentie GENEVE, 7-5. Uit gezaghebbende bron in Genève wordt vernomen dat de acht neutrale landen en de vier westelijke staten die aan de ontwa peningsconferentie deelnemen, ge kant zijn tegen een informeel Sow- jet-voorstel dat men op 1 juni voor twee maanden uiteengaat en in New York weer bijeenkomt. Volgens som mige westelijke diplomatieke waar nemers beoogt de Sowjet-Unie mo gelijk haar kernwapenproeven tij dens het reces te hervatten omdat zij dit niet zou willen doen terwijl de ontwapeningsbesprekingen aan de gang zijn. Volgens genoemde gezaghebbende bron zouden de westelijken pas in het midden van de zomer een korte onderbreking wensen. Saarlandse mijnwerkers in staking SAARBRUCKEN, 7-5. De 45.000 mijnwerkers in Saarland staken vandaag (dinsdag) nadat hun vak bond een compromis-voorstel ten aanzien van loonsverhogingen, door de Saarlandse premier dr. Roder ge daan, van de hand heeft gewezen. Roder had een verhogii^ van zes procent deze maand voorgesteld en nog een van twee procent in okto ber. De bond wil echter terstond acht procent. Stakingen in Spanje verlopen MADRID, 8-5. Het Spaanse mini sterie van Voorlichting maakt be kend, dat het werk maandag vol ledig is hervat in drie centrum in Asturie. Het merendeel van de mijn werkers in vijf centra van deze pro vincie had zich op het werk gemeld. In twee mijncentra was het werk gedeeltelijk hervat. Geen melding wordt gemaakt van de toestand in de provincies Biscaje en Guipuzcoa. ELISABETHSTAD, 7-5. Deze dins dag worden drieduizend vluchtelin gen uit het kamp te Elisabethstad geëvacueerd, onder het toezicht van tweehonderd Nigeriaanse V.N.-sol- daten. Zij worden per trein naar Ka- mina gebracht en vandaar met an dere vervoersmiddelen naar Kasai. In de komende weken zullen nog meer treinen met vluchtelingen ver trekken. Geleidelijk aan zullen de wijken waar de vluchtelingen waren binnengetrokken weer ter beschik king van de Katangaanse autoritei ten worden gesteld. Volgens de Ka tangaanse politie zijn enkele dui zenden vluchtelingen overigens reeds zonder moeilijkheden onder de be volking opgenomen. Volgens schattingen zouden zich nog dertig- vijfendertigduizend vluchtelingen in het kamp bevinden. Scheepvaartbericliten Esso Amsterdam (t.), 7-5 van Mena naar Suez. SPORT VOETBAL Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Zierikzeeveteranen-P.Z.E.M. -1-1; Herverkaveling- P.T.T. 2-3. Heden (dinsdag)avond wordt ge speeld: Drukkerij L. O.-Zeelandia (7.15 uur). Ingezonden mededeling Voor MOEDERDAG TAARTEN naar POTAPPEL Poststraat 8-1 0 Caustraat 20 Zierikzee De Zuidafrikaanse premier Ver woerd heeft meegedeeld dat de voor zitter en de ondervoorzitter van de V.N.-commissie voor zuidwest-Afri- ka zijn uitnodiging hebben aanvaard tot een bezoek aan dit gebied. De uitnodiging houdt niet in, zei hij, dat Zuid-Afrika enig gezag van de V.N. over zuidwest-Afrika erkent. Herdenking Grenadiers en Jagers DEN HAAG, 6-5. Bij het gedenk- teken aan de Hofweg in Den Haag zijn de in 1940 en daarna gevallen grenadiers en jagers herdacht. Ko lonel b.d. W. van Wijk en de heer M. Lahm, voorzitter en lid van het herdenkingscomité, legden namens dit comité een krans bij het gedenk teken, waarna nabestaanden der gevallenen en verschillende deputa ties hun bloemenhulde brachten. Een veldprediker, een legeraalmoe zenier en een rabbijn hielden toe spraken, het slotwoord werd ge sproken door kolonel van Wijk. Aan de plechtigheid werd meege werkt door de Koninklijke Militaire Kapel en het mannenkoor „Die Haghe Sangers". PARIJS, 7-5. Het Franse blad „Paris-Presse" heeft maandag be richt, dat de militaire politie dertien Franse officieren, onder wie twee generaals, beeft gearresteerd. De arrestaties zouden in verband staan met een bezoek dat ex-kolonel Antoine Argoud, een van de leiders van de geheime organisatie O.A.S., gebracht zou hebben aan Franse troepen in west-Duitsland. Volgens het blad -hadden de gearresteerde officieren ermee ingestemd een ont moeting met Argoud te 'hebben of bij het bezoek „een oogje dichtge knepen". Het Franse ministerie van defensie wenste geen commentaar op dit bericht te geven. De Franse autoriteiten zoeken nog steeds naar Argoud, die in februari van de Canarische eilanden ont snapte, waar hij onder toezicht stond van de Spaanse politie. (Van onze redakteur). NIEUWERKERK, 7-5. Op een stuk grond in de nabijheid van het Steen- zwaan, vond de heer de H.. werk zaam op de boerderij van de land bouwer de heer Op 't Hoff, een her inneringsmedaille met het opschrift: .Koninklijk bezoek Dreisehor 5-8-'24\ Een allermerkwaardigste coïnciden tie, dat juist deze medaille werd ge vonden aan de vooravond van een nieuw koninklijk bezoek aan de pro vincie Zeeland, want de medaille herinnert aan het vierdaagse bezoek, dat de koninklijke familie in 1924 aan de provincie Zeeland bracht. Op dinsdag 5 augustus 1924 be gonnen koningin Wilhelmina, prins Hendrik en prinses Juliana aan een vierdaags bezoek aan de provincie, dat oorspronkelijk een jaar eerder was gesteld, maar toen nog niet tot uitvoering kon worden gebracht. Evenals thans bezocht de koninklij ke familie de provincie in het kader van een toernee langs alle provin ciale hoofdsteden. Het eerste bezoek gold het eiland Tholen, waar diverse plaatsen Werden bezocht. Per „Hy- drograaf" werd de overtocht naar Schouwen-Duiveland gemaakt. Tij dens de reis werd de lunch gebruikt aan boord. Aan het Luitje te Zierik zee werd de koninklijke familie be groet door de toenmalige burge meester, mr. A. J. F. Fokker van Crayestein van Rengerskerke. De harmonie „Kunst en Eer" speelde het Wilhelmus, bloemen werden aan geboden, de Bijzondere Vrijwillige Landstorm werd geïnspekteerd. Na dien volgde een rit door Zierikzee. MIDDELBURG, 8-5. Het gejuich van drieduizend kinderen overstem de glansrijk het gegons van de vijf helikopters, waarmee vanmorgen om tien minuten over tien de koninklij ke familie op het sportveld aan de „Nadorst" bij het in de zon badend Middelburg landde. De Middelburg se schooljeug, getooid met vlaggetjes en oranje, rode, witte en blauwe puntmutsen, bereidde het koninklij ke zilveren bruidspaar en hun doch ters zo een even luidruchtig als geestdriftig welkom ter inzet van de Zeeuwse viering van het „zilver op oranjefeest". Over de nog vlakke dreven van Walcheren waren dit gejuich en het" Oranje-boven-gezang tot ver te ho ren. Breed glimlachend begroetten de commissaris vgin de koningin Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de burgemeester van de Zeeuwse hoofd stad mr. J. Drijber, de hoge gasten. Ook de commissaris van politie de heer M. A. Reneman was ter begroe ting aanwezig. De koningin en de prinsessen kre gen hier bloemen aangeboden. Langs de jubelende jeugd schreed de koninklijke familie vervolgens naar gereedstaande open automobielen, die hen naar het hart van de stad zouden voeren. De auto's reden over de Sintellaan van het sportterrein langs golven van wuivende vlaggetjes boven blij de kindergezichten naar de Sport- laan, waar de „blyde incomste" in Zeeland werd voortgezet. Een half uur lang reed de konink lijke stoet langs dichte mensenme nigten door de brede en smalle stra ten van modern en oud Middelburg. Zes Zeeuwse muziekkorpsen uit St. Annaland, Kortgene, Heinkenszand en de hoofdstad bliezen langs de route tintelende blijde muziek. Bij het Gasthuis werd even stil gehou den. Voorzitter en directie van de godshuizen werden daar v.oorgesteld. Een eerste verpleegster en vier leer lingverpleegsters boden hier achter eenvolgens bloemenruikers aan ko ningin Juliana en de prinsessen Bea trix, Irene, Margriet en Marijke aan. Zo dicht was de belangstelling in Middelburg en zo groot het enthousiasme, dat het leek of het overgrote deel van de in de provincie wonende driehonderd duizend Zeeuwen in de stad was samengestroomd. Hoge post voor minister Zijlstra BRUSSEL, 7-5. Prof. dr. J. Zijl- stra, de Nederlandse minister van Financiën, is maandag benoemd tot president van de Europese investe ringsbank voor het financiële jaar 1962-1963. Hij volgt Pierre Werner op, de premier en minister van Fi nanciën van Luxemburg. De raad van gouverneurs van de bank, bestaande uit de ministers van Financiën van de zes aangesloten landen, heeft maandag te Brussel het vierde jaarverslag van de bank goedgekeurd. MADRID, 7-5. Bij een betoging maandagmiddag door een achthon derdtal studenten in Madrid ten gunste van de stakers in noord- Spanje is een twaalftal studenten aangehouden en naar het politie bureau gebracht voor identiteitscon trole. Onder hen was ook een Ame rikaan. De betoging ging ook, evenals eer der in het weekeinde, tegen het be sluit van de regering om de graden, verleend door de katholieke univer siteit van Navarra, gelijk te stellen aan die van de staatsuniversiteiten. Op het Kraanplein werden 1.000 postduiven losgelaten. In detent in het Havenpark zong een koor van 300 zangers en zangeressen de koninklijke familie een spe ciaal lied toe; „God der Vaad'- ren, zie ons naad'ren. Hoor ons smeken voor Uw troon". Hierna bezochten het vorstenpaar en de prinses het stadhuis. Tocht door Schouwen Van Zierikzee uit werd per auto een tocht door Schouwen gemaakt, die leidde via Flaauwers naar Se- rooskerke. Te Burgh vond een hul diging door de bevolking plaats. Te Haamstede was een enorme menigte op de been om de koninklijke fa milie een welkom toe te juichen. Hierna volgden Renesse, Noordwel- le en Ellemeet. Te Brouwershaven vond een ontvangst plaats ten stad- huize, waar het woord werd gevoerd door burgemeester N. A. Berkhout. Na deze ontvangst reden de auto's via Zonnemaire naar Dreisehor waar gestopt werd voor het „Plaesenuus". Vorstin, prins en prinses werden ver welkomd door burgemeester E. H. P. van Nahuys. Een plaatselijk zangkoor liet het Zeeuwse volkslied horen. Na een korte stop te Schuddebeurs bereikte de koninklijke familie Zierikzee weer waar H.M. de koningin een fotoboek werd aangeboden van 'het herinne ringsmonument aan het Kraanplein Tegen elven kwam de stoet op de Markt voor het prachtige gerestau reerde middeleeuwse stadhuis aan. Gedeputeerden en de griffier der Staten, de vier stedelijke wethou ders, de gemeentesecretaris, mevr. de Casembroot en mevrouw Drijber werden hier te midden van een ju belende mensenmassa voorgesteld. Vrolijk wuifden de leden van de ko ninklijke familie: opnieuw werden aan de vorstin en hare dochters bloe men aangeboden, thans door doch ters van de burgemeester, de ge meentesecretaris, van een der gede puteerden en van een der wethou ders. Nadien verpoosde het hoge ge zelschap een kwartiertje in het raadhuis. Jantje kwam thuis met een ge heimzinnige papieren zak, waarin - dat zag men zo - dierlijk leven kri oelde. Ma bekend met het feit, dat haar zoon het vooral gemunt heeft op torren, wormen en wandelende takken, begon al te griezelen, maar Jantje deed zo doortastend, dat ze toch maar inging op zijn invitatie: „moe kiek us even". In de zak lo geerde tijdelijk een allerkleinst kat je, zeer pril en onzelfstandig en ken nelijk zeer vroegtijdig weggerukt van het voedende en beschermende moederlichaam. De problemen lagen met betrekking tot dit ijle katten- leventje onmiddellijk hoog opgetast. Blijven betekende zijn of haar dood, maar wegbrengen ook, want Jantje had zijn kostbare schat gevonden in een schuur en de boer had verteld, dat het diertje moederloos op zijn (haar) ondergang zat te wachten. Blijven dus, vooral op aandringen van zoonlief, die in alle staten van geestdrift was, om deze unieke vondst. Een tweede probleem school in de kater „Flopsy", die op dit mo ment wel log en lui op een kussen lag te slapen, maar wiens kracht meer dan genoeg was om het con cur rentieleventje mét één grauw om hals te brengen. Toch maar blijven en voor de problemen een oplossing zoeken. Onmiddellijk werd een pop- penzuigfles annex speen gekocht en de hele familie heeft er rond gestaan om te zien of het mormel reeds vol doende intelligentie had om van de ze kunstspeen heil te verwachten. Dat bleek hard mee te vallen. Reeds na een dag was het poesje zo zuig- driftig, dat hij van puur enthousias me soms de speen niet in de bek kon krijgen, maar was dit gelukt dan lurkte hij de fles in een oogwenk naar binnen. Later werden het twee, zelfs drie flessen. En Flopsy? De oude heer koesterde een af grondige afkeer en minachting voor zijn nieu we metgezel. Hooghartig kromde hij samen op zijn kussen, keek nimmer naar zijn rustverstoorder en tijdens het zuigfles-incident wandelde hij gluiperig de kamer uit op weg naar het veilige buiten. Poesje is razend snel gegroeid en dagelijks kwam een opgetogen la ding vriendjes de aanwinst bewon deren. Gelukkig maar, want onder hen school er één, die niet meer eten of slapen kon van het diertje. Het is - met toestemming van zijn ouders - dan ook naar hem verhuisd. Flopsy geeft nadien alle mensen en dingen kopjes. Zijn katervreugde moet wel groot en intens zijn. In zijn groen grijze oogspleetjes staat geschreven: „gelukkig opgehoepeld". EILANDMAN. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Collekte Gez. Militaire Fondsen De collekte ten bate van de Geza menlijke Militaire Steunfondsen, ge houden in de week van 30 april tot 6 mei heeft alhier opgebracht het en een 500-tal meisjes en jongens de koningin een prachtige bloemenhul de aanbood. Per „Hydrograaf" ver lieten de koninklijke gasten Zierik zee weer op weg naar Middelburg. Bronzen medaille Allermerkwaardigst gelijk ge zegd - dat juist op dit moment een medaille is gevonden, die aan dit historisch bezoek herinnert. De me daille is uitgevoerd in brons; de mid dellijn bedraagt vier en een halve centimeter. Men mag aannemen dat dergelijke medailles in bepaalde aantallen zijn geslagen en te koop waren, als blijvende herinnering aan het hoge bezoek. Op de voorzijde van de medaille staat de beeldenaar van koningin Wilhelmina terwijl het randschrift Haar naam draagt. SPORT KORFBAL NOAD I-DOSKO I 5-3 DOSKO speelde aanvankelijk veel beter dan de blauw-witten en het scheelde maar weinig of de korf van de thuisclub werd al in de eerste minuten van de wedstrijd doorboord. Vrouwe Fortuna was echter niet op de hand van de Noordwellenaren en zo is het gedurende de gehele wed strijd gebleven. Na enkele vergeefse DOSKO-aanvallen kwam NOAD wat beter voor de dag. Moeizaam was de bal door het middenvak ge komen en via mevr. Nikerk-Goos- sens belandde de bal bij Han Steen- land. Hij wist er wel raad mee en feilloos verdween de bal in de korf (1-0). Tien minuten zagen we een gelijke combinatie en de NOAD- aanhang kon opnieuw juichen want Steenland had de bal andermaal in de mand gedeponeerd (2-0). DOSKO kwam nu stevig opzetten en het zag er naar uit dat de kleine voorsprong - welke de blauw-witten zich had den verworven - spoedig teniet zou gaan. DOSKO kreeg loon naar wer ken toen Joke Dalebout een verdiend tegenpunt liet aantekenen (2-1). Jonker c.s. schoten uit alle standen maar zoals reeds boven aangehaald, hadden de rood-zwarten met veel pech te kampen en de NOAD-korf bleef voor doorboring voorlopig ge spaard. Met een magere 2-1 voor sprong brak de rust aan. Na de hervatting was DOSKO echter minder gevaarlijk en de pro- duktiviteit van de gasten verminder de nog sterker toen NOAD aan een derde doelpunt kwam. Jan de Bil, die overal opdook, had het al en kele malen met verre schoten ge probeerd, zonder echter direct suc ces te boeken. Dit laatste ontmoedig de de Bil echter helemaal niet en een hernieuwde poging werd met succes bekroond (3-1). NOAD kon nu wat ruimer adem halen want dit doel punt betekende niet alleen een wat ruimere voorsprong, maar tevens een flinke morele steun voor de blauw-witten. Bovendien verdween de gevaarlijke, Toon Jonker nu weer uit het aanvalsvak van DOSKO en wie deze speler kent, weet wel wat dat betekent. Toen Han Goudzwaard goed was doorgelopen kreeg hij een uitstekende kans op een volgend doelpunt en NOAD stond met 4-1 voor. Nog geen minuut later bracht H. Jonker de stand echter op 4-2 en een volgende treffer van D. Hart be tekende 4-3. De thuisclub stond nu met de rug tegen de muur en alles was weer mogelijk. Er ontwikkelde zich nu een vinnige strijd met wis selende kansen. NOAD bleek echter in de eindfase opnieuw de gelukkig ste te zijn want Hennie Padmos doorboorde de DOSKO-korf voor de vijfde maal (5-3). Wel kwamen de gasten nog enkele malen gevaarlijk opzetten maar er werd bij de thuis club prima verdedigd, zodat met 5-3 het einde kwam en NOAD haar eer ste overwinning binnen had. Onge twijfeld kan NOAD de volgende wedstrijden met wat meer vertrou wen tegemoet zien nu men het zoet der overwinning heeft kunnen proe ven. fraaie bedrag van f 330,64. Een be drag dat f 30 hoger ligt dan in 1961. De organisatoren willen een harte lijk dankwoord het gulle publiek niet onthouden. Gewestelijke Rode Kruis-wedstrijden Op zaterdag 19 mei vinden te Kou- dekerke 'gewestelijke Rode Kruis- wedstrijden plaats, waaraan zal worden deelgenomen door de help- stersploeg te Zierikzee. BRUINISSE Kleuters kregen aparte Koninginne-feesimiddag Een klein misverstand op Konin ginnedag was oorzaak, dat de kleu terschoolleerlingen bij de aubade der schoolkinderen niet aan bod kwamen om het door hen ingestu deerde versje ten gehore te brengen. Behalve sneu voor het onderwij zend personeel, was het dit nog het meest voor de kleuters zelf, die im mers ijverig hadden gestudeerd om het geleerde goed ten gehore te brengen. Het hoofd der school, me vrouw van Dijke besloot daarom voor de kinderen nog een Koningin- ne-feestmiddag te organiseren, waar naar hartelust de geleerde versjes en andere reeds vroeger ingestudeerde nummertjes werden gezongen. De poppenkast was op deze buitenge wone middag een zeer gewaardeerde attractie en de kinderen luisterden ademloos naar de avonturen van Jan KlaaSsen en Katrijn. De feest vreugde werd ten slotte gecomple teerd met enkele versnaperingen. SIRJANSLAND De S.A.K.O.R.-collekte De SAKOR-collekte, waarmede de jongelui Kees Heule en Dick van Felius zich hebben belast, heeft al hier opgebracht f 15,49. FRAAIE RESULTATEN VAN HANDENARBEID DOOR DE JEUGD Tentoonstelling Leger des Heils-clubs door mr. Dijckmeester geopend Met vijf helikopters naar Middelburg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 2