VEEL TE MOE GEWORDEN Het geheugen laat U in de steek Gebrilde vis Gewond muur trouw DE LIEFDE VAN RODE BLOEM Wie vermoeid is heeft neiging tot ruziemaken. Zo iemand raakt ge makkelijk in een sombere bui, maakt nogal eens fouten in z'n werk, kan door onoplettendheid ongelukken veroorzaken. Vermoeide mensen blijken bij on derzoek ogenblikken van bewust- zijnsinzinking te hebben en het ge heugen laat hen soms in de steek. Vragen worden door hen vaak met aarzelende gezegden beantwoord. NAAR DE DOKTER. Gewone vermoeidheid is een toe stand die door middel van rust op te heffen is; een aanleiding tot wan hopig worden is er in zulke geval len beslist niet. Wie chronisch vermoeid is en ook door rusthouden maar niet op z'n verhaal kan komen, heeft de hulp van een dokter nodig. Dan is de vermoeidheid misschien een uitvloeisel van de één of andere lichamelijke ziekte, misschien ook ligt er dan een geestelijke stoornis aan ten grondslag. MET EEN BRIL. Maatregelen ter voorkoming van vermoeidheidsverschijnselen kan iedereen zelf nemen. De omstandig heden waaronder men leeft en werkt zijn zonder moeite meestal wel wat komfortabeler te maken. Men moet voldoende licht hebben, men moet nodeloos lawaai om zich heen vermijden, men kan een orden telijke stoel nemen als men zittend werk verricht. Van minstens even groot belang zijn een verzorgde voeding, een rui me nachtrust, korrektie van een eventueel slecht gezichtsvermogen. IN HET VOORJAAR. Vooral in het voorjaar hoort men veel mensen over vermoeidheid kla gen. In dat speciale seizoen is er reden om te veronderstellen dat de klachten worden veroorzaakt door een gebrek aan vitamine C. Het verschijnsel verdwijnt meest al zodra er weer vaker verse groen ten worden gegeten. Wie dit söort moeheid wil voorkomen, kan dage lijks een sinaasappel gebruiken. Ook mensen die praatjes over ge zonde voeding maar onzin vinden, willen best een sinaasappel verorbe ren, hetzij als dessert, hetzij als ver snapering bij de lunch. DE EXAMENTIJD. Maar ook in andere jaargetijden wordt er vaak over vermoeidheid geklaagd. Er dient dan aan de ge volgen van mogelijk te langdurige of geestelijke inspanning te worden gedacht. Vooral kinderen gaan er tegen de grote vakantie wel eens slap en bleek uitzien, ook al eten zij genoeg en al komen zij voldoende buiten. De spanning die met het werken voor rapporten en examens gepaard gaat, is stellig niet vreemd aan hun lusteloosheid en hun slechte hu meur. TEGEN HET ZOMERVERLOF. Trouwens, hoeveel volwassenen hoort men zo tegen het zomerverlof niet zeggen dat ze overal schoon ge noeg van hebben. Dat zijn de mensen die kleine moeilijkheden niet goed meer kun nen verdragen, de mensen die bijna niet langer meer in het gareel kun nen blijven lopen. In de maand september zien we iedereen echter weer met nieuwe moed aan de slag gaan. In die tijd van het jaar horen we maar weinig klachten over vermoeidheid. Dr. H. W. Scalongne. Land-tuinbouw - Veeteelt Bloeiende boomgaarden De tijd is weer aangebroken dat de boomgaarden weer in volle bloei staan. De overvloed van de natuur komt in deze bloesemzee ook weer ten volle tot uiting. Een overvloed die in eerste instantie tot doel heeft de instandhouding van de soort. Wanneer bij goed bloeiende bo men drie tot vijf procent van de bloesems wordt bevrucht, is dit ruimschoot voldoende voor een rij ke oogst. Is het bevruchtingspercen tage hoger, dan zal de fruitteler vruchtdunning moeten toepassen an ders blijven de vruchten te klein. Nachtvorst en slecht weer kunnen de vruchtzetting sterk benadelen. Bijen en insecten kunnen de vrucht zetting (bestuiving) sterk in de hand werken. Daarom worden vele bijen volken in de boomgaarden geplaatst om een goede vruchtzetting te waar borgen. Het vee gaat naar buiten Ondanks het late voorjaar komt het vee nu toch nog vrij vroeg in de wei. Er is veel vee en daardoor zijn de reusachtige ruwvoedervoorraden die vorig jaar zijn gewonnen reeds bijna geheel opgesoupeerd. Uit een onderzoek van de eerste grasmon sters (eind april) door het Bedrijf s- laboratorium voor Grond- en Ge- wasonderzoek te Oosterbeek is ge bleken, dat de ruweiwitgehalten van het jonge gras zeer hoog zijn. Op zichzelf kan dit reeds een gevaar voor kopziekte inhouden. Is boven dien het gehalte aan kali hoog (ge gierde percelen) en het magnesium gehalte aan de lage kant, dan is het gevaar voor kopziekte wel bijzonder groot. In vele gevallen kan het op treden van kopziekte worden voor komen door het voeren van magne siumkoekjes, doch op gegierde per celen zijn deze dikwijls ook niet af doende en moet het perceel bestemd worden voor inkuilen. .:"X"XK~x~x~x~x~x~x~x~x~X"X j Een Deense visser uit Esjberg x heeft een kabeljauw gevangen die een bril bleek op te héb- ben. De bril moet 't eigendom X zijn geweest van een kikvors- man of een motorrijder. De X bril zat op de goede plaats en de kabeljauw moet hem, blij- kens een litteken, dat het elas- X tiek ervan had veroorzaakt, Y waarschijnlijk meer dan een jaar hebben opgehad. X~:~X~X~X~X**X~X~X~X~X~X**X"> FLITSEN UIT HET BUITENLAND Gewelddaden in Algerië hebben vrijdag aan zeker 37 mensen het le ven gekost. Het aantal gewonden bedraagt 59. Militaire autoriteiten hebben dit in de nacht van vrijdag op zaterdag te Algiers meegedeeld. Onder de doden zijn 32 Mohamme danen. Onder de gewonden 52. De Amerikanen hebben vrijdag boven de Stille Oceaan een vierde kernproef in de atmosfeer genomen De bom, een middelzware, is in de buurt van Christmas Island uit een vliegtuig geworpen. De filmactrice Jayne Mansfield deeld, dat zij van gedachten ver heeft op een persconferentie meege- anderd is en de eis tot echtscheiding tegen haar echtgenoot Micky Har- gitay zal intrekken. „Wij hebben onze moeilijkheden opgelost", ver klaarde zij. In de Staatscourant van Ghana is een mededling verschenen dat al le Ghanezen aangifte moeten doen van door hen in het buitenland aan gehouden valuta of andere activa. De Spaanse regering heeft vrij dag de noodtoestand afgekondigd in Asturië en in ae provincies Biscaje en Guipuzcoa. Dit naar aanleiding van de staking van ongeveer 60.000 mijnwerkers in Asturië en van ver scheidene duizenden fabrieksarbei ders in de beide andere provinices. De Franse arts dr. Crosnier uit Parijs heeft in het blad „Journees Lyonnaises de Medicine" te Lyon meegedeld, dat sinds 1959 negen ge vallen van niertransplantatie zijn verricht, waarvan er vijf zijn ge slaagd. Een busje met acht veenarbei ders uit Klazienaveen en omgeving is in Duitsland bij de grensplaats Rühlertwist in volle vaart tegen een boom gereden. Een der inzittenden, de 29-jarige J. B. W. Lambers uit Klazienaveen kwam daarbij om het leven. Vijf andreren liepen ernstige verwondingen op. Hte drievoudige spoorwegonge luk dat donderdag in Tokio is ge beurd, heeft volgens de laatste op gaven 163 doden en 385 gewonden geëist. President Kennedy heeft bij een ceremoniële opening van nieuwe in stallaties in de haven van New Or leans gezegd, dat de Verenigde Sta ten streven naar „een open deelge nootschap tussen alle vrije landen" om te trachten de handelsbelemme ringen in de wereld te verminderen. Slippende auto raakte twee meisjes Eén dode en twee gewonden ENSCHEDE, 4-5. Vrijdagavond omstreeks half zes is op de Hen- gelosestraat te Enschede een ern stig ongeluk gebeurd, waarbij het 13-jarige meisje J. Dinkelaar uit Enschede om het leven is gekomen. Twee andere meisjes, de 14-jarige G. T. en de 11 jarige J. A., liepen ernstige verwondingen op. De meisjes waren aan het spelen op de berm tussen het fietspad en de sloot, langs de Hengelosestraat, toen zij werden meegesleurd door een slippende auto. MARKTBERICHTEN In de periode van 30 april tot en met 5 mei werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 1,60 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren wer d2 cent per stuk minder uitbe taald. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vlaardingen (a.s. vac. P. Zijlstra) (toez.): dr. C. Graafland, Woerden; te Haskerhorne-Oudehas- ke (toez.): J. P. van Santen, Oost- wold (Old.); te Haren (Gron.) als geestelijk verzorger van „Beatrix- oord": J. W. Fase, Appelscha; te Hoogeveen (vac. dr. A. van der Endt) P. J. Bos, Sprang. Aangenomen naar Genève (Ned. Prot. Gemeente): H. Beker, Wasse naar; het beroep van de Prov. Kerk vergadering van Gelderland te Lun- teren (Herv. Kapel): H. P. Swets, Rijk; naar De Lier (toez.): J. H. D. Louwerse, Dalfsen. Bedankt voor Katwijk aan Zee (7e pred.pl.): L. Kievit, Putten. Ger. Kerken Beroepen te Klazienaveen (vac. M. N. de Wolf): D. Barten, Appel scha; te Zuidwolde (Dr.): kand. G. van der Maaten, Doornspijk. Aangenomen naar Dokkum (vac. H. Hogenhuis): A. van Asselt, Oost- wold (Old.), die bedankte voor Ap- pingedam (vac. H. Pestman); naar Schildwolde: S. G. Bloem, Hooge- zand-Sappemeer. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Helpman (Gron.) (3de pred.pl.): G. Zomer, Bunschoten- Spakenburg. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De nummering van de kandidatenlijsten De genummerde volgorde van de kandidatenlijsten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen te Zie- rikzee is als volgt: 1. Piot. chr. federatie. 2. P. v.d.A. 3. V.V.D. 4. K.V.P. 5. Lijst-v. d. Schee. Centrale Fokveedag Schouwen-Duiveland Op donderdag 28 juni a.s. zal op het noodsportterrein aan de Zuid hoek te Zierikzee de jaarlijkse cen trale fokveedag Schouwen-Duive land worden gehouden. Naast de gebruikelijke keuringen van rundvee, koudbloedpaarden (premie- en veulenkeuring) en gei ten zullen dit jaar ook een flink aan tal schapen worden ingezonden. Ook zal de interessante opfokwed- strijd van kalveren, georganiseerd door de landbouwjongeren, waar voor veel belangstelling bestaat, op deze dag worden afgesloten. Verder zal als grote attractie de landerijke rijvereniging ,De Schouw- se Ruiters' een demonstratie geven. Een bezoek aan deze dag, welke langzamerhand is uitgegroeid tot een groot evenement is dan ook zeer aan te bevelen. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De raad van de gemeente Duive- land komt vandaag, maandag 7 mei 1962 om 8 uur in openbare vergade ring bijeen. Op de agenda komen onder meer voor: een verzoek om eervol ontslag van de onderwijzer E. J. Valk te Oosterland, wegens zijn benoeming tot onderwijzer aan de o.l.-school te Heukelum. Voorgesteld wordt zout- schadeherstel toe te passen aan: a. de onderwijzerswoning te Ooster land, b. de school met woning te Sirjansland en de werkplaats te Oos terland. Ten laste van de gemeente komt hiervoor f 6471,50. Ged. Staten van Zeeland hebben bericht dat zij het raadsbesluit van de raad van Duiveland van 23 ja nuari 1962, tot verplaatsing van het bedrijf van de heer P. Stoutjesdijk uit de kom der gemeente Nieuwer- kerk niet goedkeuren omdat zij het niet in het belang der gemeente achten. B. en w. stellen voor in be roep te gaan, daarbij wijzende op de hinderlijke geur van de uienafval, waarin wel op een bepaalde manier met toepassing van de hinderwet een einde kan worden gemaakt, maar men geeft de voorkeur aan de voor gestelde manier om het bedrijf ge legenheid te geven zich te verplaat sen, terwijl het niet in de bedoeling ligt de huidige brandweergarage af te danken, maar deze kan voor di verse doeleinden dienstbaar worden gemaakt. Voorgesteld worden het crediet voor de bouw van de woning van de secretaris te verhogen, de verorde ning Verplaatsingskosten vast te stellen en een crediet te verlenen voor de bouw van een muur in de haven te Viane. SIRJANSLAND Vergadering kolenvereniging „Eigen Hulp" De 'kolenvereniging „Eigen Hulp" hield vrijdagavond in het Vereni gingsgebouw de jaarvergadering, on der leiding van de voorzitter de heer A. v. d. Maas. De voorzitter stelde vast dat er in tegenstelling tot vroe ger, toen deze vergaderingen een hoogtepunt vormden, er thans slechts weinig belangstelling meer voor be staat. Uit het verslag van de secretaris penningmeester, de heer Jac. de Jon ge sr. bleek dat het totaal aantal ko len dat in 1961 was aangekocht 62.000 kg. bedroeg, voor een bedrag van f 8.797. De rekening was nage zien en in orde bevonden door de kascontrolecommissie. Hierna deelde de voorzitter mee dat hij aftredend was en zich niet meer herkiesbaar stelde. Aan de beurt van aftreding was ook de se cretaris-penningmeester. Alvorens tot stemming werd overgegaan sprak lijke dank tot de heer v. d. Maas voor diens werk gedurende een pe riode van 28 jaar als bestuurslid, waarvan de laatste 3 jaar als voor zitter. De heer v. d. Maas sprak als scheidende voorzitter hierop de wens uit dat de vereniging tot in lengte van jaren in het belang van de gemeente werkzaam zal mogen zijn. De aftredende secretaris werd hierop bij acclamatie herkozen, ter wijl in de ontstane vacature werd voorzien door de verkiezing van de heer Jacobus de Jonge. Herkozen werd voorts de heer D. J. Fluijt als de secretaris een woord van harte- lid van de C. van T. Tijdens de pauze deed de secr. en kele grepen uit de geschiedenis van de vereniging. Zo bleek bijv. dat in 1934 te Sirjansland pl. 2000 hl. ko len werd verhandeld. Dit waren praktisch alle eierkolen. In dat jaar werd slechts 39 hL antraciet ver bruikt. Bij de rondvraag dankte de aftre dende voorzitter voor de ondervon den prettig e samenwerking. Ten slotte werd door het bestuur tot voorzitter gekozen de heer L. Dorst senior. KERKWERVE Aanrijding personenwagen-fiets Zaterdag j.l. pl.m. 14.00 uur vond op het kruispunt Weelweg-Vloedstraat- Vroonstraat te Kerkwerve een aan rijding plaats. De 19-jarige brom fietser H. van L. wonende te Kerk werve, negeerde een stopbord, ge plaatst in de Vroonstraat en reed zonder te stoppen de kruising op. Dit had tengevolge, dat hij in bot sing kwam met een personenauto, bestuurd door J. H., wonende te Kerkwerve, die via de Weelweg het dorp inreed. Tengevolge van de aan rijding werd de bromfiets bescha digd, doch de bestuurder kwam met enkele blauwe plekken er nog goed af. De personenauto werd licht be schadigd. De politie heeft de zaak in onderzoek. NIEUWERKERK Dia-vertoning in „Rehoboth" Daar het blijkt dat verscheidene personen vorige keren niet in de ge legenheid zijn geweest om de dia's te zien van oud-Nieuwerkerk en Capelle, wil ds. Westerhof deze nog eens vertonen en wel op donderdag avond 10 mei in Rehoboth. De avond i9 bedoeld voor volwassenen. BURGH-HAAMSTEDE Vraaggesprek met drs. J. Mennema Trouwe luisteraars naar het pro gramma „Weer of geen weer", dat elke zondagmorgen wordt uitgezon den, konden zondagmorgen een vraaggesprek tussen Bert Garthoff en drs. J. Mennema horen over het onderzoekingswerk van laatstge noemde aan de oevers van de Oude Maas op vogelgebied. Ingewijden noemen deze bekende, nog jonge bioloog, die. ook in ons blad enige opvallende artikelen schreef wel de toekomstige recreatieleider van Rot terdam. BRUINISSE P.V. „De Bruse Trekker" Door de postduivenhoudersvereni- ging „De Bruse Trekker" werd deel genomen aan de wedvlucht uit Vil voorde op 28 april 1962. Uitslag: P. Zanddijk, Sirjansland 1, 4, 5, 12, 17, 20; Ph. Steketee, Bru 2. 10, 15; A. de Koning, Bru 3, 11, 14, 16, 19, 23, 24; A. J. IJzelenberg, Bru 6, 13; C. Bal, Sirjansland 7, 8, 22; J. Bal, Bru 9; C. S. Capelle, Bru 18, 22. Ie en 2de overduif A. J. IJzelen- berg, Bruinisse. De iutslag voor de wedstrijd uit St. Ghislain op zaterdag 5 mei was: A. de Koning, Bru 1, 2, 8, 10, 11, 12, 20; Ph. Steketee, Bru 3, 16, 18; W. A. Jumelet, Bru 4, 5; C. Bal, Sirjans land 6, 19, 21; P. Zandijk, Sirjans land 7; J. Bal, Bru 9, 13; A. J. IJze lenberg, Bru 14; C. S. Capelle, Bru 15, 17. Ie overduif Ph. Steketee, 2e over duif C. S. Capelle, Bruinisse. De alhier in de Ned. Herv. kerk gehouden Paascollekte voor het al gemeen kerkewerk bracht f 614,50 op. Vergadering gemeenteraad op vrijdag 11 mei Op vrijdag 11 mei zal de gemeen teraad van Bruinisse in openbare vergadering bijeenkomen. Naast een voorstel tot salarisver hoging voor het gemeentepersoneel en de verkoop van twee huizen aan de Noordstraat stellen b. en w. voor afwijzend te beschikken op het be zwaarschrift van de heer van Tuijl tegen de aanzegging van b. en w. om het huis op de Noorddijk, vroeger graanpakhuis en laatstelijk als ma chinefabriek gebruikt, te slopen. Het komt op Bruinisse, vooral na de oorlog, herhaaldelijk voor dat oude niet meer voor bewoning geschikte woningen worden ingericht als op slagplaats van materialen voor mos selkwekers en dergelijke. Krotop ruiming wordt daardoor bemoeilijkt want de wekelijkse huurprijs die een bezitter va nzijn oude woning ont vangt is moeilijk te kapitaliseren als verkoopwaarde. B. en w. willen nu paal en perk stellen aan dergelijke verhuren, door een bestemmingsver ordening in het leven te roepen. Hoewel enkele bedrijven op Brui nisse tegen een verplichte winkel sluiting waren, stellen b. en w. voor toch een winkelsluiting van een hal ve dag verplicht te stellen. Nog geen oordeel hebben b. en w. zich gevormd over wenselijkheid de huurprijs voor het sportveld aan de voetbalclub „Bruse Boys" te ver minderen. B. en w. willen een doorbraak for ceren van de nieuwe Van Hertsbee- kestraat naar de Kerkstraat en stel len vast dat dit nnoodzakelijk zou zijn om, wat genoemd wordt „een harmonische aansluiting met de oude dorpskern te verkrijgen". Dit kan echter alleen door aankoop van en kele in goede staat verkerende wo ningen. Ten slotte wordt voorgesteld over te gaan tot aankoop van enkele per celen grond aan de Dorpsweg, ten einde industrieterrein aldaar te kun nen creëren. BRUINISSE Vergadering Coöperatieve Boerenleenbank Bruinisse Deze week vergaderde in „Het Centrum" de Coöperatieve Boeren leenbank te Bruinisse, onder voor zitterschap van de heer P. L. Kre- pel. De heer Krepel wees in zijn ope ningswoord op de grote betekenis van de Raiffeisenorganisatie voor en in het agrarisch bedrijfsleven van ons land maar ook voor het bedrijfs leven in de niet agrarische sector. Het spaartegoed van de gezamenlijke spaarbanken is met ruim f 281 mil joen toegenomen en het bedraagt thans meer dan 3 miljard. Het spaar tegoed van de Boerenleenbank te Bruinisse nam toe met f 160.000 en het bedraagt nu ruim \Vz miljoen gulden. Het aantal dagboekposten nam toe, maar niet in die mate als dat met naburige banken het geval is. Om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden werd de spaarbank rente verhoogd van 3 pet. tot 3Vz pet. Spreker hoopte dat 1962 voor landbouw en visserij op Bruinisse een gunstig jaar zou mogen zijn, want gunstige jaren vinden altijd ook hun weerslag in de Boerenleen bank. Vervolgens werden rekening en balans behandeld en goedgekeurd. De rekening sloot met een ontvangst en uitgaaf van f 2.949.173, het ba lanstotaal bedraagt voor 't jaar 1962 f 1.752.659,15. Met algemene stem men werd besloten de winst over 1961, ad f 5135,18 bij de reserve te voegen die daarmede de f 40.000 zal overschrijden. Na nog enige andere jaarstukken te hebben voorgelezen, werden balans en verlies- en winst rekening met algemene stemmen goedgekeurd. Het aftredende bestuurslid de heer L. A. Jonker-van de Zande en het lid van de Raad van Toezicht wer den met bijna algemene stemmen herkozen. Als plaatsvervangende be stuursleden werden opnieuw aange wezen de heren C. A. Hanse en J. J. van de Velde. De te Bruinisse gehouden Emma- bloemcollecte bracht f 115,- op. BROUWERSHAVEN De opbrengst van de collekte, gehouden tijdens de herdenkings dienst in de gereformeerde kerk te Brouwershaven op 30 april jl. en be stemd voor de „10 X 10"-actie heeft het mooie bedrag opgebracht van f 91,19. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif", Brihaven Uitslagen van de postduivenver eniging „De Reisduif" te Brouwers haven, op 28 april 1962, vanaf Vil voorde. Afstand 96 km. In concours waren 75 duiven. P. Flohil 1, 9; L. J. Fonteine 2; L. J. Boogaart 3; J. M. Kloet 4, 7, 19; Joh. Flikweert 5, 6, 10; C. J. van Dixhoorn 8, 12, 15; A. J. Flikweert 11, 14; W. de Wilde 13, 16, 17, 18; C. Wesdorp 20. Donderdag 10 mei inkorven voor Bohain. Uitslagen van de wedvlucht op 21 april 1962, vanaf Duffel. Afstand 81 km. In concours 52 duiven. J. M. Kloet 1, 6, 8, 12; C. Wesdorp 2, 7, 9; A. J. Flikweert 3; P. Flohil 4, 5, 13, 14; L. J. Fonteine 10, 11. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht uit Sint Ghislain; af stand 134 km. Los 14.30 uur; aan komst le duif 16.12 uur. Feleüs-Westenbrugge 1, 2, 4, 10, 24, 28; Fr. Maijs 3, 5, 19, 22, 25; Ge- br. Krijger 6, 7, 16, 26; W. v. d. Ende 9; J. Verwest 8, 13, 15; A. Hagesteijn 11, 17, 27; C. Berrevoets 12, 21, 23; J. Wiltenburg en Zoon 14, 18, 20, 31; J. C. Wesdorp 29, 30. Donderdagavond van 7 tot 8 uur inkorven voor Noyon. Scheepvaart berichten Alchiba, 4-5 te New Orleans. Ampenan, 4-5 van Philadelphia naar New York. Esso Amsterdam, 4-5 thuisvaart Kuria Muria naar Mena Al Ah- madi. Kenia (t.). 3-5 te Punta Cardon. Korenia (t.), 4-5 te Curacao. Zafra (t.), 5-5 van Suez naar Mena Al Ahmadi. <x**x**:**x~x**x~x* LA SPEZIA (Italië), 4-5. Een Italiaanse officier ter koop vaardij, die drie jaar in de ge vangenis had doorgebracht, omdat hij een meisje gewond had, zag bij het verlaten van de gevangenispoort na het uit zitten van zijn straf, dat dit meisje op hem stond te wach ten. Donderdag zijn zij ge trouwd. De 29-jarige Ivo Broc coli schoot zes jaar geleden in een treurige bui op zijn meis je, waarbij zij aan haar kaak werd gewond. Tijdens de rechtszitting verdedigde zij, de 24-jarige Assunta Levrero, haar verloofde vurig. Zij zei dat zij hem vergeven had en nog steeds van hem hield. Niettemin werd hij veroor deeld. Dronken automobilist ramt auto's AMSTERDAM, 6-5. Een dronken automobilist heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Amsterdam minstens drie geparkeerde auto's ge ramd. Een burger reed de dronke man klem en ontdekte dat deze in bewusteloze toestand achter 't stuur zat. De 32-jarige dronken koopman F. H. de O. begon zijn levensgevaarlijke autotocht omstreeks één uur in de Reguliersbreestraat, waar hij drie geparkeerde auto's aanreed. Een bur ger begon meteen de achtervolging van de zigzagrijdende automobilist, die zonder verdere ongelukken op de Prins Hendrikkade kon worden klem gereden. De politie, die inmid dels was gearriveerd, bracht de koopman naar 'n politiebureau over. Looncompensatie voor de aanstaande huurverhoging DEN HAAG, 4-5. De Stichting van de Arbeid heeft aan staatssecre taris Rcolvink advies uitgebracht over de hoogte van de compensatie voor de voorgenomen huurverho ging. Dit advies houdt in een com pensatie van iVz procent met een minimum van f 2,25 per week. De Stichting adviseert hiervoor bij beschikking van het college van Rijksbemiddelaars de werkgevers de verplichting op te leggen deze com pensatie te verstrekken aan allen wier inkomen beneden f 13.000,- ligt, benevens aan hen met een ho ger inkomen, indien dat is geregeld bij een collectieve arbeidsovereen komst of een bindende loonregeling. Sterrit der naastenliefde AMSTERDAM, 5-5. Ruim 6000 automobilisten hebben zich opgege ven voor de sterrit der naastenliefde die de Bond zonder Naam op 27 mei a.s. organiseert. Daardoor zullen er 30.000 deelne(e)m(st)ers vervoerd kunnen worden. De veemarkthallen in Den Bosch, de veilingsgebouwen en de Buitensociëteit te Zwolle en de Houtrusthallen in Den Haag zul- len volledig bezet zijn. Er zijn thans plannen om grote tenten te plaat sen om de deelnem(st)ers te her bergen. In Den Bosch komt er een voor 4000 personen. DEN HAAG. De gemeente Noor beek in Limburg heeft sinds 1946 geen gemeenteraadsverkiezingen ge kend. Men was het er zo roerend eens, dat steeds slechts één lijst met enkelvoudige candidaatstelling werd ingediend. Thans zijn vier lijsten in gediend: twee lijsten door boeren- groeperingen, een lijst door een ar beidersgroepering en een lijst dooi de werknemende middenstand. Na 16 jaar gaat men dus weer voor het eerst en raad kiezen. 37. „Laat dat pistool maar zakken, Black", zegt Jean Cabot kalm, „het gevaar is ge weken, de Indianen blijken vrienden van Aram te zijn". Maar de oude matroos schijnt de woorden van zijn kapitein nau welijks te horen. „Geen stap verder, Ca bot", sist hij. „Agua heeft je natuurlijk alles verteld, nietwaar? Hij heeft je ver teld, dat Webster en ik Jim Tailor ver moord hebben, toen op onze eerste reis naar dit land!! Het is gelogen, schipper, woord voor woord gelogenmaar mij krijgen jullie niethoor jemij krij gen jullie niet!!". Zijn woorden gaan.over in een schril gejammer en het wapen in zijn hand trilt zo erg, dat Jean Cabot, terwijl hij snel op zij springt hem zonder moeite het pistool afhandig maakt. „Dit is niets minder dan een betekenis, Black", zegt hij ijzig en vol verachting werpt hij het pistool op het bed. Dan breekt de laatste weerstand bij Black en jammerend om genade valt hij op de knieën

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 5