DE KEURSLAGERS m oed er C. RIJK BIEF-WEEK BIEFBURGER v.v.v. werkman het huis en erf gehele inboedel werkster SUCCESJES TOTALE UITVERKOOP f x Ifw Wegens groot succes herhalen wij onze FEUILLETON Heden overleed, zacht en kalm. onze moeder en. be- huwdmoeder MARIA GOUDZWAARD geboren KIP in de ouderdom van 80 jaar. Dreischor, 5 mei 1962 Welleweg 21 Uit aller naam: fam. GOUDZWAARD De heer en mevrouw C. L. VAN SLUIS-v. d. KLOOS TER danken allen hartelijk voor de belangstelling, onder vonden bij de geboorte van hun zoontje AD. Schuddebeurs, mei 1962. Mede namens onze kinderen en familie, danken wij allen hartelijk voor de grote be langstelling ondervonden bij ons 50-jarig huwelijksfeest. J. KEUVELAAR N. KEUVELAAR- SMALHEER Zonnemaire, 7 mei 1962 Gemeente Zierikzee Het gemeentebestuur van Zierikzee roept gegadigden op voor de betrekking van in algemene dienst bij ge meentewerken. Het salaris (maandloon) zal aan de hand van de geldende schalen worden vastgesteld. Aanstelling in vaste dienst met een proeftijd van één jaar. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan het col lege van burgemeester en wethouders van Zierikzee. Notaris P. HEERING te Zie rikzee zal op zaterdag 19 mei aanstaande des voormiddags 10.00 uur in hotel Storm te Bruinisse, publiek verkopen ten verzoeke van de erfgena men van mevrouw E. Bal- Hoogerwerf: te Bruinisse aan de Nieuw- sti-aat 5, kadastraal bekend gemeente Bruinisse sectie F, nummers 318 en 319, tezamen groot 1.86 are. Voor bezichtiging is de sleu tel te verkrijgen ten huize van de heer C. Hoogerwerf, Noorddijk 21 te Bruinisse. Voorts zal op diezelfde dag, des voormiddags half elf ten sterf huize aan de Nieuw- straat 5, publiek worden ver kocht de bestaande uit tafels, stoelen, kachels, tweepersoons ledi kant met toebehoren, stof zuiger, radio, stoffering, keu kengerei en wat verder ten verkoop zal worden aange boden. Bezichtiging op de dag van verkoop vanaf des voormid dags 9 uur. Gevraagd: voor twee dagen per week Mevr. STERRENBURG „Ostoerio"-hotel, Haamstede Prijs f 14,43 DEURL00 Extra mededeling Burgh-Haamstede In aansluiting op de convo catie voor de feestavond van V.V.V. op 10 mei alléén toe gang voor leden plus één ge zinslid boven 16 jaar. Het bestuur Te koop: Een groenlentruck met prima motor. A. Landman, Scharen- dijke, telefoon 01117-224. wegens vestiging van zaak elders Alles moet dus weg Kinderjurkjes Zomertruitjes 2,90 2,50 2,95 0,98 ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦f t f t f- Damesblouses Kindertruitjes Pyama's Ondergoed Overhemden alles voor spotprijzen; uit sluitend a contant Schuithaven 4 Zierikzee I.g.s.z. „Singer" naaimachine- salonkast. Molenstraat 19 te Bruinisse. Sla-, tomaten- en bloemkool- planten. J. C. den Boer, Noordstraat 12, Haamstede. Uitneembaar kampeerhuisje, 4.40 x 5.25 meter, 1 kamer, 2 slaapkamers. Adres: J. Ne ve, Wagenaarstraat 11, Mid delburg. Kalfvaars, aan de rekening. H. Bakker, Brouwershaven. I. z. g. s. z. bromfiets „Berini" M 21. P. Heijboer, Berken pad 3, Haamstede. Een weibeestje (vaars) bij M. Quist, Welleweg 5, Dreischor. Nieuwe Christelijke encyclo pedie, 6-delig. Brieven onder no. 1609 aan het bureau van dit blad. Éénpersoons Eng. ledikanten, dressoirs, uittrektafels, stoe len (ook met nieuwe bekle ding), hang- en legkast, kin derstoelen en ledikantjes. L. Kaashoek, Lange Nobelstr. 23 te Zierikzee, telef. 2167. Personeel gevraagd; Wegens ziekte: bietendunner. J. Padmos, Stoofweg, Renes- se. Personeel gevraagd: Beschaafde dames en heren gevraagd voor de huis-aan- huis verkoop van goederen vervaardigd door blinden, mindervaliden en invaliden. Brieven: Joost v. d. Vondel laan 45 te Zeist. Diversen: Verse paling, schar, schol en kabeljauw. Vishandel W. K. Schot, Sint Domusstraat, tel. no. 2374, Zierikzee. „Ceta-Bever" buitenbijts in diverse kleuren voorradig bij W. van Sluijs, telefoon 437, Haamstede. Restanten behang tegen sterk verlaagde prijzen. „Verf en Kleur", Meelstraat 40, telef. no. 2100, Zierikze. Kom a.s. dinsdag en woens dag naar „De Lichtboei" in de Poststraat te Zierikzee, voor de bazar! Kom a.s. dinsdag en woens dag naar „De Lichtboei" in de Poststraat te Zierikzee, voor de bazar! MEVROUW IJl hier is uw Keurslager V® YAM U M NtO*«XA*OM OACAMS»'* KEURSlAGtBS De biefweek van enige tijd geleden was een enorm sukses Veel gezinnen hebben genoten van „lux" vlees tegen een zacht prijsje. Deze week hebben wij nogmaals alle bief-produkten in prijs verlaagd. Neem nu een stukje extra, het is zo gezond! Biefstuk 1 00 gram NU 85 Biefstuk tartaar per stuk 56 Bieflappen bakken als biefstuk NU per 500 gram 308 Rosbief 500 gram 329 Dit is een produkt, dat uiterlijk veel lijkt op biefstuk tartaar. En de bereidingswijze is nagenoeg gelijk. De smaak van de biefburger is echter volkomen anders: ze is pittig en vooral erg mals. Biefburgers in 2 min aan de ene en 2 min. aan de andere zijde bruin bakken klaar! Woensdag: Op de boterham: 500 gram gehakt 178 150 gram leverkaas 59 250 gr. gekookte worst 78 100 gram cornedbeai 52 LEVERLAPJES 300 gr. 118 100 gram tongenworst 49 3 SLAVINKEN 98 Geef MOEDER dit jaar iets voor haarzelf! KONTAKTZEGELS Een prachtige lederen- of skai-handtas Een mooie portemonnee of beurs Een handige boodschappentas DE SPECIAALZAAK MET DE GROOTSTE SORTERING Lederwarenhuis „DE NOBELPOORT" Zierikzee De grootste sortering behang in het voordelige en betere genre: Mol, Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. „Vapo", onze natuurperma- nent, geeft voldoening; zit steeds patent! - Kapsalon Murk, telefoon 2767. Muurverven in vele kleuren. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. De nieuwste kettingen in hout, keramiek en Italiaans glas vindt U bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat. Zierikzee. Uitverkoop houden wij niet. Toch grote miskleur-sigaren in kistjes van 25 stuks voor f 3,75 en f 5,Sigarenma gazijn D. C. Viergever, Haam stede en Zierikzee. Diversen: Wat U ook wilt schilderen, wij adviseren U bij kleur en werkwijze. Mol, Nieuwe Boo gerdstraat. Zierikzee. Iedere dag vers gebakken vis Vishandel W. K. Schot, St. Domusstraat 78, telef. 2374, Zierikzee. SPORT VOETBAL Mevo BI-Bruse Boys Bil 10-0 Doordat de MEVO-junioren de laatste te spelen wedstrijd met een 10-0 zege bekroond zagen, wisten zij beslag te leggen op de kampioens titel in hun groep. De wedstrijd gaf voor hen geen moeilijkheden en werd voor het merendeel gespeeld op de speelhelft van Bruse Boys. Hierdoor werd het spel afgedaan met zo'n 20 spelers op één speelhelft Dit geharrewar van spelers gaf wel moeilijkheden om openingskansen te scheppen. Het duurde dan ook 20 min. voor Frans de Oude zijn ploeg de leiding kon geven en hij voor de eerste maal de doellijn passeerde (1-0). Dit werd vermeerderd met nog 4 doelpunten, zodat de ruststand 5-0 aangaf. Na de rust werden er nog maals 5 doelpunten gescoord, zodat de eindstand werd 10-0 voor MEVO. Doelpunten waren van Fr. de Oude (4 A. v. d. Welle (2 X), W. Evert- se 2 L. de Oude en A. v. d. Wek ken (elk 1 X). Toen de scheidsrechter het einde aangaf kon MEVO zich kampioen noemen en werden de spelers van harte gefeliciteerd. Door het bestuur van MEVO werden bloemen aange boden. De MEVO-junioren hebben zich hierin tot een goed voorbeeld gesteld voor hun „grotere broers". Het programma voor zaterdag 12 mei luidt als volgt. Junioren Groep B VII: Bruse Boys B I-Zic- rikzee B I (2.45 uur, scheidsr. G. M. v. d. Wielen). Groep B VIII: Bruse Boys B II- Zierikzee B II (1.30 uur, zélf voor scheidsr. zorgen); Burgh B II-Zon- nemaire B I (2.30 uur, scheidsr. N. Speelman); Zwaluwen '61 B I -ME VO B I (2.30 uur, scheidsr. J. v. d. Linde). Bekercompetitie (zaterdag 12 mei) Groep D: Bruse Boys I-Duiveland I (scheidsr. G. M. v. d. Wielen, 4 u.) Bekercompetitie (zondag 13 mei) Groep E: Zierikzee II-Renesse (2.30 uur, scheidsr. J. v. d. Linde). N.S.V.-Zierikzee 1-2 Op verrassende wijze is Zierikzee er in geslaagd N.S.V. in eigen huis met 2-1 te kloppen. Mede door de zwakke start van de thuisclub liep Zierikzee hard van stapel. Reeds in de 6e minuut namen zij dan ook de leiding toen een hoge pass van mid denvoor Goedegebuure spil Roovers verraste, waardoor rechtsbinnen de Vlieger vrij voor doel kwam en on houdbaar scoorde (0-1). Na dez ope ningstreffer gingen de gastheren fel in het offensief, maar de roodzwarte defensie bleek deze middag uitste kend voor haar taak berekend. In de 16e minuut verscheen de Vlieger, na een goed genomen vrije trap, op nieuw alleen voor de uitstekende doelman de Rooij om hem voor de tweede maal kansloos te laten (0-2). De thuisclub kwam nog feller terug maar het duurde tot de 39e minuut eer linksbuiten Mens, na een misser van een Zierikzce-achterspeler, van dichtbij hard kon inschieten (1-2). De tweede speelhelft gaf een voort durende belegering te zien van de Zierikzee-veste. Rechtsbuiten Vos zag eerste een goed schot via de paal in de armen van doelman Stoutjes- dijk belanden, terwijl vlak daarna een doelpunt van hem werd afge keurd wegens buitenspel van Mens. Middenvoor Rommens schoot ver volgens hard tegen de lat en Vos zag vrije trap ook al tegen de lathain (188 km.). belanden. Behalve deze onfortuinlij ke schoten hebben de Nispense voor- waartsen geen scoringskansen ge kregen tegen de met man en macht verdedigende Zierikzeeënaars. Enige minuten voor het eindsignaal kreeg Zierikzee nog een prachtige kans de voorsprong te vergroten: de plotse ling losgebroken linksbinnen Klink werd in het strafschopgebied ten val gebracht; aanvoerder Krello schoot echter uit de toegekende penalty re gelrecht in de armen van doelman de Rooij. Met ongewijzigde stand kwam het einde van deze sportieve en op behoorlijk peil staande wed strijd, waarbij een gelijk spel de ver houding beter had weergegeven. Wanneer de Zierikzee-spelers nu eendrachtig besluiten allemaal regel matig de trainingsavonden bij te wonen geloven wij dat de overwin ningen op Cluzona, N.S.V. enz. niet meer door ons als uitschieters be hoeven te worden gebrandmerkt. Tenslotte merken wij nog op dat de „dankbaarheidskrans" voor het ge degradeerde „Brouwershaven" niet door de v.v. Zierikzee zal worden aangeboden; een blik op de ranglijst zal u dat duidelijk maken. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" Zierikzee Wedvlucht uit St. Ghislain, 134 kom., op 5 mei. Los 11-45-00. Eerste duif 13-30-00. In concours: 160 dui ven. Mooi weer, zuidwesten wind. J. Dalebout 1, 10, 13, 15; J. Kaaij- steker 2, 3. 34; C. Se-bel 5, 8, 11, 25; M. M. v. d. Wielen 6, 9. 19, 35; T. M. Dalebout 7, 16, 22, 23, 27, 30; Jac. Verwijs 12, 21; Gebr. Stoutjesdijk 14, 31; A. J. Stoutjesdijk 17, 29; C. Stout jesdijk 18; A. Timmerman 20; A. M. Berrevoets 24. 36, 39; W. N. Pan- kom 26, 33; H. Slagboom 32, 38; J. v. d. Welle 40. A.s. donderdag inkorven voor Bo- door Maartje Zeldenrijk „En als je nu mischsien een kop koffie voor me hebtHij keek haar een beetje angstig aan. „Hè? O ja, •natuurlijk". Meteen kwam ze overeind en liep naar de keuken. Terwijl ze gedachteloos met de koffie bezig was, hoorde ze Dirk praten met moeder. Tweehonderd gulden had ze terug. Zo maar, de volgende dag al. Dat viel haar ge weldig mee. Ze had er zich al zo*n beetje mee verzoend, dat ze af en toe eens een tientje van hem los zou kunnen krijgen. Maar nu, in één keer tweehonderd guldenNou, dan hoefde ze misschien niet de hoop op te geven. Dan kwam het mogelijk toch nog in orde. 's Middags was ze in dubio: koop ik het of koop ik het niet A?ls ik al dit geld besteed, dan heb ik weer niks en wanneer zal Dirk over de brug komen met de volgende afbe taling? Het ligt voor de hand, dat hij nu ook op zwart zaad zit. Haar eerste reactie was: ik doe het niet;, ik bewaar het. Maar later dacht ze: BZoiets moois heb ik nog nooit gehad én ik zal er zondags fantas tisch mee uitzien: nieuw pakje, nieuwe tas en nieuwe schoentjes. Wat let me? Ik doe het. Ik heb toch thuis m'n natje en droogje en een paar zakcenten? En Arle zal het ze ker leuk vinden Toen moeder Dinkla haar middag dutje deed, stapte ze op de fiets en reed naar de winkel. De winkeljuffrouw herkende haar trstond. „U komt het mantelpakje halen?" Aaltje knikte. „Tenminste als het me past". D ejuffrouw monsterde met ken nersoog Aaltjes figuurtje en knikte. „Ik zou me al heel erg moeten ver gissenHet zal u als gegoten zit ten. Let maar op mijn woorden". Toen Aaltje uit de paskamer kwam en zich ronddraaide voor de grote spiegel, knikte de juffrouw. „U bent een geluksmens, u hebt een zeld zaam mooi figuur, dat nu wel heel bijzonder tot zijn recht komt in dit pakje". Aaltje glom van genoegen en be keek zich nog eens. „Het staat me wel aardig, vindt u niet?" De inkeljuffrouw wist, hoe ze met haar klanten moest omgaan. „Aar dig is niet het juiste woord, juffrouw het zit als maatwerk. U bent er in één woord gekleed mee". „Is de stof wel sterk?" De ander knikte. „Het beste van het beste, werkelijk. U zult het zelf zien: geen kreukje komt er in, als u lang achter elkaar zit. En voor deze prijs moogt u heus wel iets goeds verachten. U zult er veel ge noegen aan beleven". „Goed, ik neem het". Tien minuten later verliet Aaltje de zaak, honderd vijfenzestig gulden armer en een modern mantelpakje rijker. Ze liep enkele winkels ver der, waar ze tasjes verkochten en kocht daar een bijpassende moderne las. Nu had ze nog drie gulden over. Net genoeg voor een paar nylons. Terwijl ze terugfietste, dacht ze: Ik trek het vanavond aan, als ik naar Ari ega, Hij zal het ook mooi vinden. Nou ben ik weer gelukkig. En die resterende veertienhonderd gulden zullen ook wel terugkomen. Tijdens het theedrinken zei ze langs haar neus weg. „Ik heb het gekocht, dat mantelpakje Mevrouw Dinkla keek haar aan en schudde het hoofd. „Kind, wat haal je toch in je hoofdZonde van al dat kostelijke geld. Ik snap niet, hoe Dirk dat zo ineens kon missen „Hij heeft z'n leren jas en brom fietsvan mijn centen. Mag ik alsjeblieft eens één keer in m'n le ven iets goeds hebben voor de zon dag?" Na het afwassen liep ze die avond vlug naar boven en verkleedde zich. Ze trok haar nieuwe kousen en schoenen aan en besloot ditmaal le gaan lopen. Zonde om ermee op de fiets te gaan zitten. In de kamer gekomen, vroeg ze haar moeder: „En? Hoe vindt u het?" Mevrouw Dinkla keek haar even aan, terwijl het meisje zich rond draaide. En het enige, wat ze ant woordde was: „Maar me kind, dat draag je er toch nooit af? Zoveel geld?" De blijde lach op haar gezicht be trok. „Hé. waarom bent u nu niet eens aardig, nu ik wat moois heb? Maar ik ben er blij mee, hoor". Toen ze op het pad liep, vielde ze de blikken van de buren en andere bewoners van achter de ramen op zich gevestigd. De buurt zou het on derhand wel weten, dat ze met Arie Schilders omgang had, daar zou haar geliefde broer, de grutter, wel voor gezorgd hebben. Nou, het zou haar een zorg zijn. En van de beloning wisten ze natuurlijk ook. Konden ze zien, hoe ze haar geld besteedde. Er zou wel wat geroddeld worden over Aaltje Dinkla: moet je die hupma- dam eens zien in dat dure mantel pakjeom ons de ogen uit te ste ken natuurlijkZe wist het al precies, maar het kon haar geen fluit schelen. Als ze dat maar wisten. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1962 | | pagina 3